Blog
Češi masově hrají hry na porušování lidských práv

Češi masově hrají hry na porušování lidských práv

A nejsou to jenom Češi. Presidentský kandidát Donald Trump napodoboval chůzi své soupeřky Clintonové. Jeho manželka měla řeč, kterou výrazně napodobila Obamovou. To nejsou náhody. To jsou vědomé sektářské praktiky.
Zároveň je to důkaz, že hry, které hraje chudý lid, předepisují boháči. Pomocí různých her jsou lidé masově ovládáni a vlastně drží pravidla nastavená boháči a tím jejich moc. Celý svět si hraje, někdo vážně, další jen tak, protože chce být součástí společnosti a neví, jak by toho docílil jinak. Pokud by hry byly na úrovni neškodných zvyků, nejspíš by ani neměly masový charakter. Zároveň platí, že není hra jako hra. Když se bude usmívat Merkelová, bude to znamenat něco naprosto jiného než úsměv některého z českých násilně se smějících politiků.
Na hrách je ďábelské hlavně to, že bohatí a vlivní a s nimi jejich sociální inženýři hrubě šlapou po lidských právech a kriminalizují lid. Pomocí her se hlídá poslušnost celé společnosti vůči mocným a je bráněno myšlenkovým a dalším revolucím. Na druhé straně se pomocí her vyvolávají nepokoje, jestli by z nich někdo z mocných mohl těžit.
Hry neovládají jen vysokou politiku. Pokud by byly pouze na této úrovni, byly by bezzubé. Bohatí k svému bohatství a pocitům moci, kterých se dožadují jejich nevyšlechtěné pudy, potřebují masy. Hry, které mají moc, jsou hry s masami. Vštěpit lidem takovou rétoriku a praktiky, aby neměli ruce bránit se proti bezpráví a dalším formám zla a aby požírali jeden druhého. Budování zdivočelé a chaotické ČR byl a stále je záměr.
Významná část závažné lidové kriminality v Česku funguje díky hrám. Takové hry, kdy se zneužívají děti nebo vaří drogy, jsou podporovány mocnými. Právě mocní zaručují beztrestnost takovému jednání.
Dalšími hrami, kdy je hrubě šlapáno po lidských právech, jsou hry špionů. Tradice a know-how je dědictvím komunismu. U nás žije příliš mnoho lidí, kteří nemají do čeho píchnout a baví je sledovat druhé a vyprovokovávat různé incidenty. Navíc jim pomáhají technologie. Všichni jsme propojení díky internetu a mobilům. Oběť lze snadno pronásledovat 24 hodin celá léta.
Sledují, od koho dostáváte maily nebo komu píšete a ovlivňují vaše pisatele proti vám, pátrají, komu telefonujete, buď jim to řeknou nezodpovědní zaměstnanci telefonních společností v rámci všude rozjetých her, nebo si vás odposlechnou. Nemáte proti nim důkazy, i když víte, kdo za tím stojí, což je můj případ. Detektory lži se v ČR schválně nepoužívají a drzost špionů je obrovská. Vědí, že potrestáni nebudou a tak vám dávají ještě i najevo, že vás sledují a chechtají se vám přímo do obličeje! Je zapotřebí o tomto šíleném šlapání po lidských právech, kdy bezmocnému člověku kradou intimní informace, sledují každý jeho krok a škodí mu, mluvit a psát. Na konci každého dějství číhá totiž vždy neštěstí. Mně ukradli vlastní byt a utrpěla jsem další obrovské škody.
Sledování lidí je u nás tak rozbujelé, že se už často hraje, jen aby se hrálo, prostě z nudy jako způsob života. Jestli potom špion u sledované osoby najde něco cenného, co lze ukrást, obohatí se. To ho posílí, aby sledoval dál a hledal další oběti.
Záměrně nemáme školy způsobilé vychovávat morálně zodpovědné jedince a nemáme masmédia, která by propagovala morálku. Společensky slabý člověk nemá šanci vymoci právo. Lze už jen uzavřít: Pokud jste náhodou stoupenci Darwinismu, že silnější má přirozené právo přežít, aby se vývoj nezastavil, tak to, co si pěstujeme všude přítomnými kriminálními hrami v naší ateistické společnosti, je vývoj k ještě hlubší degeneraci, nikoliv ke kvalitativně vyšším formám lidské existence.
 
Autor: Vladimíra Lokšová Více >
Česká společnost je v rukou lhářů, špionů a manipulátorů

Česká společnost je v rukou lhářů, špionů a manipulátorů

Lidé raději lžou a škodí, než aby řešili problémy. V ČR lze lhát a škodit bezbranným do nekonečna, protože poškozený je téměř vždy slabší osoba, která nemá šanci vymoci právo.
Situace týkající se dodržování lidských práv a vymáhání práv v Česku je tragická a masmédia svorně mlčí o tom, o čem je jejich svatou povinností informovat. Masmédia napomáhají bezpráví a významně participují na manipulaci s lidmi, která těží z lidské lenosti a lhostejností, chytá se nezdravého nacionálního cítění a nejnižších lidských pudů. Jestli by se v budoucnu členské státy EU shodly na pravidlech používání detektoru lži v úsilí pomáhat obětem trestních činů, které nemají šanci domoci se práva kvůli všude přítomným praktikám kolektivní lži a s tím souvisejícího neúčinného policejního vyšetřování a schválení by podléhalo jednomyslnému hlasování, taková směrnice by neměla šanci projít kvůli českému vetu.
 
Můj příběh
Zdědili jste byt a máte sousedy, kteří vaří drogy, fetují nebo provozují prostituci či prodávají děti k sexuálnímu zneužití? Budete problém řešit nebo prodáte byt jako bezvadný, abyste dostali za něj co nejvíce peněz, a ještě k tomu vám bude jedno, komu ho prodáte?
Doktorka práv, která byt zdědila a měla přitom vlastní bydlení, mi prodala jako první kategorii byt najednou se všemi výše jmenovanými vadami a ještě navíc věděla, že si na byt beru hypotéku a jsem sama. Ona jako právnička zločiny neřešila, lhala a prodala byt za velmi vysokou cenu jako bezvadný. Klíče dala realitní kanceláři, která o sousedech neměla informace, při podpisu kupní smlouvy tvrdila, že byt je jen napsaný na ni po babičce, že byt pronajímala, přitom dávala až extrémně najevo, že nemá zájem o bytu se mnou mluvit. Neúčastnila se ani předávání bytu, poslala za sebe matku.
Jestli lidé zjistí, že člověk je sám, cítí se strašně mocní a hledají způsoby jak toho využít. Zfetovaní a zdrogovaní lidé, kteří se desetiletí živí výrobou drog, prostitucí, prodejem dětí na sex a natáčením dětské pornografie zneužívali faktu, že jsem v bytě bydlela sama, neuvěřitelně drastickým způsobem. Proměnili můj byt doslova v plynovou komoru, výpary z výroby drog a pervitinu se ve dne v noci dostávaly do mého bytu stěnami, stoupačkami, a protože je vypouštěli také okny, tak i okny, které jsem nemohla mít zavřené, protože jedovaté chemikálie proudily do mého bytu primárně zevnitř. V bytě se nedalo existovat. Kromě toho věznili v bytě 24 hodin, každý den, děti, ke kterým chodili pedofilové, a každou noc rušili noční klid a ohrožovali mé zdraví i tím, že jsem kvůli nim byla chronicky nevyspalá. Podobné věci se děly i v dalších bytech domu a v nebytových prostorech, to byl důvod, proč nikdo nic neřešil, a všichni se tvářili, že žádné problémy neexistují. Jak jsem se zanedlouho s hrůzou přesvědčila, policie nebyla ochotna trestné činy vyšetřovat, nebyli svědci, stěžovala jsem si jen sama. Když jsem se na policii opakovaně obracela, spolu s pachateli trestných činů mne začali zastrašovat a likvidovat!
Zločincům ovšem nestačil ani fakt, že výše popsaným způsobem udělali z mého života peklo. Byla jsem sama, jich bylo mnoho a na jejich straně byl dům, policie, proto se nedokázali zastavit a kradli mi ještě i elektřinu. V paneláku se provrtali k mým drátům a ukradli mi elektřinu za tisíce. Přestali, až když jsem byla na pokraji zhroucení ve svých protestech. Jejich zvrhlost vybíjet si zvířecí pudy kromě dětí také na mně, neznala hranic. Zničili mi drahý zámek na bezpečnostních dveřích, demolovali mi poštovní schránku, schválně mne vícekrát vytopili a poškozovali můj majetek mnoha dalšími způsoby.
Téměř po 8 letech svého boje s kriminálními sousedy, když mi vyhrožovali tím nejhorším, jsem právě pod tímto tlakem prodala svůj byt jejich lidem s obrovskými finančními ztrátami za mnohem menší peníze, než jsem byt koupila a investovala do rekonstrukce. Přišla jsem zároveň i o hypotéku, za jejíž předčasné zrušení mne vysoce pokutovali a přišla jsem o vlastní bydlení, protože moje situace po 8 letech kvůli hospodářské krizi už nebyla tak dobrá, abych si mohla vzít novou hypotéku. Jinými slovy, z vlastního speciálně zrekonstruovaného bytu s výhodnou nízkou hypotékou jsem se přestěhovala do mnohem dražšího, horšího, cizího bytu, přičemž vývoj mé situace, také kvůli věku, spěje k tomu, že až budu v důchodu, mohu se ocitnout na ulici, protože nebudu mít dostatek peněz na placení drahého nájemného bydlení!
A celý tragický příběh začal tím, že paní doktorka práv neřešila trestné činy, které se u sousedů a v domě děly ale se zbavila zděděného bytu po babičce dokonce za cenu, která podle fundovaného odhadu byla přemrštěná o 250000Kč a já jsem byt v dobré víře přesto koupila z důvodu, že mi perfektně vyhovovala lokalita. Můj tragický příběh pokračoval dál marným snažením o vyšetření trestných činů, zaplatila jsem zbytečně velké peníze advokátní kanceláři, a moje vyhlídka je, že v důchodu se mohu ocitnout na ulici.
Zvrhlé sociální inženýrství, za kterým stojí významná část nejen politické elity, je příčinou chudoby a ekonomické stagnace společnosti
Všudy přítomná lež, která hraje do karet manipulátorům s lidmi, kteří se všemi prostředky zajímají o druhé, a v digitální době se jim nebývale dobře daří, a umí se infiltrovat do životů kohokoliv, totiž lež - ať se každý stará o sebe a pokud chce něco měnit, ať začne u sebe - jsou prolhané bláboly rozsévané „sociálními inženýry“, aby potom ti, kteří jsou v obraze, měli lepší podmínky dělat pravý opak s cílem, aby se dařilo bohatým účinně kontrolovat celou společnost v jejich prospěch. Když čtete výsledky seriózních evropských průzkumů, že Češi jsou spokojenější s celkovou úrovní svého života než Němci, Švédové či Holanďané, tak musíte uznat, že tlak manipulátorů na lidi je u nás neobyčejně úspěšný, když v posledním žebříčku celkové spokojenosti v EU jsou Češi na druhém místě po Dánsku. Kdyby hranice chudoby byla u nás nastavena na úrovni výše zmíněných zemí, 3⁄4 Čechů by se propadla pod hranicí chudoby a přesto tvrdí, že jsou spokojeni se svou situací.
Spokojenost a společenská pasivita prostého českého lidu má kořeny v socialismu a kolem dokola omílaných lžích vlivných, kteří právě díky tomu bohatnou z kriminálních aktivit chudých. Česká republika je jediná země EU, která neratifikovala velmi významnou konvenci Rady Evropy týkající se boje proti obchodu s lidmi! Snad nikdo nebude tvrdit, že tento děsivý fakt nic neznamená! Čeští politici nechtějí spolupracovat s mezinárodním společenstvím v boji proti obchodu s lidmi! Experti říkají, že obchod s lidmi je druhý nejvýnosnější kriminální byznys na světě po obchodu s drogami a že existuje úměrný vztah mezi mírou korupce v zemi a obchodem s lidmi - čím vyšší korupce v zemi, tím se lépe daří obchodu s lidmi. Část české elity bohatne na obchodu s lidmi a drogami a jejich podřízení v nejnižší rovině jsou obyčejní lidé, kteří po bytech, domech, firmách masově vaří drogy, prodávají děti na sex, natáčejí pornografii, také dětskou, a obytné domy proměňují v nevěstince.
Tyto a další druhy kriminálního jednání jsou podporovány pokřivenými společenskými normami chování, které manipulátoři s lidmi záměrně nastavují a kompetentní instituce jsou hluché, když si stěžujete a chcete je změnit. Celé léto se ve večerních hodinách široko daleko rozléhá diskotéková hudba z lodí na Vltavě, která je tak hlasitá, že vniká lidem do bytů i přes zavřená okna a těm, kteří bydlí nejblíž, významně znepříjemňuje život a znehodnocuje jejich byty. Tato „normální“ situace přitom inspiruje dalších. Například Staropramen na Smíchově, abych mluvila za oblast, kde nyní bydlím, aniž by jen informoval obyvatele okolí, a to ani nemluvím o slušnosti žádat obyvatele o souhlas, spustí hlučný koncert na svém dvoře a překvapí místní lidi, že zanechávají doma rozdělanou práci a raději opouštějí své byty, aby nepřišli o sluch.
Tento samý pivovar pronajal své prostory v budovách firmě, která téměř každý den pořádá hlučné večerní a noční diskotéky, i přes upozornění nezavírají okna, a lidé v okolitých domech jsou významně rušeni. Když zavoláte v noci městskou polici, přestane kravál na 20 minut a potom znovu pokračují. Další firma, která sídlí v prostorách Staropramenu je podivná restaurace, návštěvnické centrum, kam jezdí jeden autobus za druhým s turisty, z nichž si jen pár dá pivo, takže se divíte, proč tu svoji obrovskou neprosperující restauraci, ve které řve odporná hudba, kterou přes silnici slyším i přes zavřená okna, už dávno nezavřeli.
Dalším příkladem úmyslné generace hluku v lokalitě může být Smíchovské nádraží, z kterého se ozývá do dalekého okolí pronikavé pípání a různá troubení, i v noci, a jestli si stěžujete u patřičné instituci, která je odměňována za to, že neřeší žádné problémy, na Hygienické stanici, dostanete odpověď, že údajně je vše v normě, pípají bezpečnostní zařízení, když lidé vstupují do kolejiště. Proč ale vůbec mohou neustále vstupovat kde jací lidé do kolejiště, to vám nikdo nezodpoví, ani to, proč železnice v obytné čtvrti může mít předpotopní, hlučné bezpečnostní technologie.
Tento laxní postoj k hluku a tedy k lidskému zdraví v době, kdy civilizované země vynakládají miliardy na protihluková opatření, není nic jiného, než podpora bytů, kterých je v Praze jako máku, ve kterých se poskytuje prostituce, prodávají děti pedofilům k sexuálnímu zneužití, natáčí pornografie všeho druhu, a které vydělávají právě v noci. Lidé jsou všemi způsoby ovlivňováni tak, aby tolerovali noční kriminální aktivity spojené s rušením nočního klidu, nepsali na úřady a nebouřili se! Kravál přes den a také v noci mají brát jako normální součást života, aby se dařilo lidové kriminalitě, na které bohatnou vlivní!
Jestli máte pocit, že věci v ČR nejsou tak špatné, lžete sami sobě. Překážkou vidět společenský problém a chtít ho řešit jsou vše objímající sekty, které jsou produktem i příčinou takových kriminálních aktivit jako obchod s dětmi, dětská pornografie, obchod s drogami, prostituce, atd. Na pozadí grupování se lidí do kriminálních stád je potom fakt, že česká společnost trpí masovou neschopností lidí jednat jako individuum s vlastní zodpovědností. Všichni žijí ve lži, že přijít k penězům předpokládá někam patřit. Výběr skupin - sekt, kam můžete v Česku patřit, abyste něco měli, má rozpětí od amorálních uskupení až po ty, jejichž členové se dopouštějí velkých zločinů. Ti, kteří participují na nějakých nezákonných praktikách, se potom stávají vydíratelní a přirozeně nebudou bojovat proti žádnému společenskému zlu.
Manipulátoři s lidmi chtějí co nejvíce lidí kriminalizovat, mít peníze z jejich kriminálních aktivit a vybočující jednotlivce ze stáda neváhají protiprávně zastrašovat a škodit jim. Bezpečně obchodovat s lidmi a s drogami mohou ti, kteří spolupracují s manipulátory a přijmou to místo v pyramidě, které jim vyhradí oni. Takoví kriminálníci nebudou nikdy dopadeni policií ani usvědčeni z kriminality. Ti, kteří mi vzali násilím za směšnou částku vlastní bydlení a zničili hypotéku, jsou právě kriminálníci spolupracující s manipulátory v pyramidě, na jejíž vrcholu je část české politické elity! A výsledky práce manipulátorů jsou co do množství peněz pozoruhodné. Kdyby tak skvěle řídili legální ekonomiku, tak bychom byli nejvíce prosperující a vyvinutá země na světě!
Jestli vás mají všude mezi námi přítomní špioni v seznamu těch, kteří narušují jednolité lidské stádo, například protesty proti porušování lidských práv, potom manipulátoři zařídí, aby vám všichni házeli klacky pod nohy. Lidé známí i neznámí budou kolem vás hrát stupidní divadla a škodit vám. Budete překvapeni jaký rozměr a sílu má lidská hloupost, pověrčivost a zlo. Neznámí a známí lidé budou ve vaší přítomnosti všude uklízet, budou vás napodobovat jako malé děti, budou na vás zívat, schválně kašlat, stále něco konzumovat, čarovat s vodou, auty, mobily, budou na vás štěkat psi, a budou hrát další stupidní divadla.
Žijeme v totalitě, jako to bývávalo v dobách socialismu, jenom není na první pohled viditelná. Společnost je silně demoralizovaná a v rukou špionů a manipulátorů s lidmi, kteří jsou zároveň součástí kriminálních sekt se strukturou pyramidy, jsou to sítě a mají moc nad masami a nad celým českým stádem. Díky této situaci bohatí bohatnou z kriminálních aktivit chudších a chudých, a bohatnou také z korupce, protože využívají morální oslabenost, nevědomost a neinformovanost lidí, drží je na uzdě, v otupělosti, kriminalitě a lhostejnosti ke všemu, co bohatí a vlivní ve svůj prospěch ve společnosti dělají.
 
Autor: Vladimíra Lokšová Více >
Vyslyšet vs. nevyslyšet plk. Šlachtu?

Vyslyšet vs. nevyslyšet plk. Šlachtu?

Dne 23.6.2016 bylo rozhodnuto o zřízení vyšetřovací komise PSP ČR schůzí bezpečnostního výboru. Jak se hlasovalo? Čtěte ZDE:
Vyslyšet plk. Šlachtu: poslanci ANO, KDU-ČSL, KSČM, Úsvit
Nevyslyšet plk. Šlachtu: poslanci TOP 09, ODS, za mlčení poslanců ČSSD a KSČM
Čím se vlastně zabývá výbor pro bezpečnost poslanecké sněmovny parlamentu České republiky? Všemi segmenty vnitřní a vnější bezpečnosti státu. Má tři podvýbory, jedním z nich je podvýbor pro Policii České republiky, obecní policie a soukromé bezpečnostní služby.
Návrhem programu schůze ze dne 23. 6. 2016 bylo vystoupení policistů ÚOOZ a vrchního státního zástupce v Olomouci v souvislosti s jejich vyjádřením do médií a tisku.
Členové výboru a hlasování:
15 členů BV hlasovalo pro návrh programu takto:
Pro 7: Schwarz (ANO), Chalupa (ANO), Válková (ANO), Janulík (ANO), Zahradníček (KSČM), Lang (Úsvit), Gabal (KDU-ČSL).
Proti 3: Korte (TOP 09), Bezecný (TOP 09), Černochová (ODS).
zdrželi se 5: Váňa (ČSSD), Dolejš (ČSSD), Huml (ČSSD), Klučka (ČSSD), Bebarová-Rujbrová (KSČM).
Argumenty poslanců:
1/ Poslanec Korte (Top 09): Vadí mu, že výbor byl svolán bez vědomí předsedy Váni (ČSSD). "Něco takového se mezi slušnými lidmi nedělá." Policisté z ÚOOZ podle poslance porušili všechna pravidla, protože v médiích osočují své nadřízené. Říká, že neví, co má od vystoupení Šlachty a spol. očekávat. "Jestliže nějaký pochůzkář bude nespokojený se svým nadřízeným, budeme hned svolávat výbor?" Korte tvrdí, že pro poslance má být partnerem jen policejní prezident nebo ministr vnitra a podivuje se: "Jak to, že zde nejsou? Proč nebyli pozváni? Proč nemají možnost se k pomluvám vyjádřit?" Stejnou připomínku uvádí také poslankyně Černochová (ODS).
2/ Poslankyně Bebarová-Rujbrová (KSČM) se bojí, k čemu se na tomto jednání dospěje a navrhuje zřídit vyšetřovací komisi. Ta podle ní vyšetří pozadí Šlachtova odchodu od policie a co je skutečným důvodem reorganizace policie.
3/ Poslanec Gabal (KDU - ČSL) připomíná, že na minulém jednání výboru nedokázal policejní prezident vysvětlit, proč se vlastně pustil do slučování protikorupční policie a Šlachtovy protimafiánské jednotky. To bylo důvodem, proč rozzlobený Šlachta ohlásil odchod do civilu - tvrdí, že o slučování nevěděl a že je jen záminkou, aby se ho vedení policie zbavilo. Stejně tak o plánu nevěděl ani nejvyšší státní zástupce Zeman. Přitom ke sloučení mělo dojít už od 1. 7. 2016. Nakonec se vedení policie po nevoli koaličních ANO a KDU-ČSL ustanovilo na 1. 8. 2016. "Nechápu návrh na vytvoření parlamentní vyšetřovací komise. Ono je tady co vyšetřovat? " ptá se poslanec KDU-ČSL Gabal na návrh na utvoření komise, který nakonec jako jediný bezpečnostním výborem prošel.
Pojďme to rozebrat:
1/ Pan Šlachta není v lehké situaci. Jeho útvar podezírá svého nejvyššího nadřízeného – policejního prezidenta - z úniku informací. Kdo vyšetří policejního prezidenta? Standardní je obrátit se na GIBS, podléhající ministerstvu vnitra. GIBS ale podle ÚOOZ (a tvrdí to mimochodem i státní zástupci) věřit nelze, protože je to komise zametací a on chce mluvit o možném zapojení svého nadřízeného (mimochodem jmenovaného ministrem vnitra) do organizovaného zločinu. Přirozené by bylo jít se svěřit s podezřením nadřízenému. Ten je ale právě podezřelý.. Tak jít za nadřízeným toho nadřízeného - no jo, ale když ten policejního prezidenta zvolil do úřadu a moc se mu „politicky“ nehodí, že je policejní prezident podezřelý.. A GIBS, která k tomu šetření slouží, ta zametá, jak jsme řekli.. Kdo dovyšetří to podezření na policejního prezidenta, na kterém pracuje zřejmě právě ÚOOZ? GIBS? No promiňte.. ta někdy něco dobrého vyšetřila? Aha, už vím - nový šéf ÚOOZ, který přišel velmi rychle po Šlachtově odchodu z ÚOKFK (ano, to je ten útvar, o němž se tvrdí, že je zkorumpovaný a má potíže s únikem informací)..
Poslanec Korte označil svolání výboru v nepřítomnosti předsedy za podlost. Svolat schůzku naléhavě v době, kdy je předseda na služební cestě. Není to však s ohledem na závažnost věci, jde o podezřelého policejního prezidenta, chápete? - více naléhavé než podlé?
Další výhrada Korteho směřovala k „nedostatečnému významu“ plk. Šlachty k jeho účasti na jednání bezpečnostního výboru. Tento „pochůzkář“, ale potírá v České republice organizovaný zločin a dělá to zatraceně dobře. Není organizovaný zločin bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku? Nemá se bezpečnostní výbor PSP ČR ze své podstaty zabývat vším, co ohrožuje bezpečnost země? A neohrožuje náhodou i podezřelý policejní prezident (ať už je podezření důvodné nebo není) bezpečnost České republiky? Není to tedy alespoň důvod ke ctěnému zasednutí bezpečnostního výboru? Proč to nikdo nechce slyšet? Nikdo ještě pořádně neví co, ale většina poslanců BV to raději slyšet nechce. Jak může takový hluchý bezpečnostní výbor zajišťovat bezpečnost České republiky? Jakoby se pan Korte a všichni, kdo slyšení odmítli, báli naslouchat. Raději NIC slyšet NECHTĚJÍ. To je mi hrdinství. Cožpak poslanci zapomněli, že tento bezpečnostní výbor má přívlastek ČESKÉ REPUBLIKY? Nepatří poslancům, senátorům, ministrům, policejním prezidentům a prezidentům! Oni poslanci ještě nevědí, o čem se bude jednat, ale chtějí u toho za každou cenu policejního prezidenta. A když tam není, raději se nebude mluvit o ničem. Jak statečný, statečný toť orgán, mající na zřeteli jedině zájem občanův... Raději NIC slyšet nechtějí - v tom je vzácná shoda napříč TOP 09, ODS, ČSSD - všimli jste si toho? Za mlčení komunistky Bebarové-Rujbrové, jejíž návrh spočívá ve zřízení vyšetřovací komise.
2/ Promiňte, ale my budeme vyšetřovací komisí „zjišťovat pozadí Šlachtova odchodu od policie a co je skutečným důvodem reorganizace policie“ za současného probíhání reorganizace? Proč reorganizaci také komunistka Bebarová-Rujbrová nepožaduje současně zastavit? Co když komise nějakou náhodou (no spíš asi omylem) vyšetří, že skutečným důvodem reorganizace je politická objednávka odchodu plk. Šlachty? Nebude už ale v té době ÚOOZ rozložen odchodem znechucených vyšetřovatelů a prolezlý uniklými informacemi, jež zmaří probíhající vyšetřování? Toto nevidí komunistka Bebarová-Rujbrová jako bezpečnostní hrozbu? Jí a všem, kdo pro toto řešení hlasovali, připadá být větší bezpečnostní hrozbou to, co se členové mohou dozvědět od šéfa vyšetřovatelů organizovaného zločinu? Snad kvůli volbám? Cožpak jsou volby bezpečnostní hrozbou státu a ne organizovaný zločin v policejním prezidiu? Uklidnilo Vás to jako občana České republiky?
Připomenu, že jediný návrh nakonec bez větších potíží prošel bezpečnostním výborem, a to zřídit vyšetřovací komisi uvnitř poslanecké sněmovny. Jediný návrh, s nímž nemá potíže většina zúčastněných, odmítajících vyslyšení plk. Šlachty. Kdo vytvoří tuto komisi? Asi členové politických stran, možná někdo politickou stranou jmenovaný? Nedostane se tak strana k důležitým a zajímavým informacím, které ale současně nikomu neuškodí, neboť kdy jste kdo slyšel o nějakém kloudném závěru vyšetřovací komise? Komise bude vyšetřovat dlouho a on volič časem zapomene, neboť plk. Šlachta skončí ke 30. 6. 2016..
3/ V tomto kontextu díky Bohu a voliči, který volil poslance Gabala (KDU-ČSL), Schwarze (ANO), Chalupu (ANO), Válkovou (ANO), Janulíka (ANO), Zahradníčka (KSČM), Langa (Úsvit). Snad má Česká republika díky nim ještě nějakou naději a poslance se zdravým rozumem!
A co my na to, Češi!? Necháme si to líbit?
Podepište petici na podporu plk. Roberta Šlachty, řekněme jim společně, že TAKHLE TO V ČESKÉ REPUBLICE DĚLAT UŽ NECHCEME!
www.e-petice.cz/slachta
Autor: Jindřiška Pavlová Více >
Tunel mojí trpělivosti už dávno přetekl

Tunel mojí trpělivosti už dávno přetekl

Už mě to nebaví. Bydlím v Praze, poctivě platím daně a od města nežádám k životu nic víc, než jen aby se v něm dalo normálně žít. Třeba nestát dennodenně v dopravní zácpě. A když už se páni radní odhodlali s tím něco udělat, končí to ještě tragičtěji, než co měli původně řešit.
Kde jsou ty časy, kdy se lidé z Magistrátu chvástali tím, že v rámci zprovoznění projede tunelem závodní Formule 1. Mně by stačilo, kdybych tam mohl jezdit se svým úplně obyčejným autem. Zatím jsem viděl, že si to tam projíždí cyklisti, občas někdo tajně na skateboardu a dokonce tam má prý hrát symfonický orchestr. O autech se raději mlčí. Všichni odpovědní se schovávají za další magické datum, tentokrát 15. září. Takže očekávám, že až se tam na konci srpna posbírají a sbalí všechny hudební nástroje, již posté obepne vjezd do tunelu páska a umělohmotné zátarasy. Potom přijde prohlášení, že z důvodu technické závady na ... (můžeme jen hádat, co se zase vymyslí!), je otevíračka opět odložena. Minimálně mluvčí radnice se k tomu ještě vyjádří ve smyslu, že ho to osobně velice překvapilo a zarmoutilo. Určí se další kouzelné datum a celý proces se potom zase krásně zrecykluje.
Ale mě už to nebaví. Nebaví mě dvojsmyslné narážky mimopražských kamarádů, že tu máme prý pěkný tunel. Nebaví mě poslouchat bujaré sliby radních před volbami a potom omluvná gesta, že problém není na jejich straně. Jak je možné, že oproti původnímu návrhu ceny přes dvacet miliard korun, jsem letos už slyšel o částce 43 miliard? To se tunel, který měl být otevřený už čtyři roky, prodražil během svého nefungování na dvojnásobek? Už se skoro bojím, kolik bude stát samotný provoz. Nezavede město ještě speciální „tunelní známky“ jako jsou ty dálniční?
Současná cena tunelu už snad pomalu dosahuje rozpočtu stáje Formule 1, kterou se nám holedbali ještě nedávno tunelem prolítnout. Nechtějte vědět, jak to ve mně vždycky kypí, když stojím na Dejvické v zácpě a z dlouhé chvíle si prohlížím všechny cedule zákazu a uzavření tunelu. Chybí mi u toho kamarádičkové na zadním sedadle, kteří by si jej se strašnou chutí a humorem fotili na mobil. Mě by samozřejmě zasypávali otázkami, kdyže bude tunel otevřený. Jenže to je hlavně moje otázka. Ale já už snad na ni raději ani nechci slyšet odpověď...
Autor: Petr Čermák Více >