Blog
Tunel mojí trpělivosti už dávno přetekl

Tunel mojí trpělivosti už dávno přetekl

Autor: Petr Čermák | vloženo: 19.07.2015
Sdílejte s přáteli

Už mě to nebaví. Bydlím v Praze, poctivě platím daně a od města nežádám k životu nic víc, než jen aby se v něm dalo normálně žít. Třeba nestát dennodenně v dopravní zácpě. A když už se páni radní odhodlali s tím něco udělat, končí to ještě tragičtěji, než co měli původně řešit.

Kde jsou ty časy, kdy se lidé z Magistrátu chvástali tím, že v rámci zprovoznění projede tunelem závodní Formule 1. Mně by stačilo, kdybych tam mohl jezdit se svým úplně obyčejným autem. Zatím jsem viděl, že si to tam projíždí cyklisti, občas někdo tajně na skateboardu a dokonce tam má prý hrát symfonický orchestr. O autech se raději mlčí. Všichni odpovědní se schovávají za další magické datum, tentokrát 15. září. Takže očekávám, že až se tam na konci srpna posbírají a sbalí všechny hudební nástroje, již posté obepne vjezd do tunelu páska a umělohmotné zátarasy. Potom přijde prohlášení, že z důvodu technické závady na ... (můžeme jen hádat, co se zase vymyslí!), je otevíračka opět odložena. Minimálně mluvčí radnice se k tomu ještě vyjádří ve smyslu, že ho to osobně velice překvapilo a zarmoutilo. Určí se další kouzelné datum a celý proces se potom zase krásně zrecykluje.

Ale mě už to nebaví. Nebaví mě dvojsmyslné narážky mimopražských kamarádů, že tu máme prý pěkný tunel. Nebaví mě poslouchat bujaré sliby radních před volbami a potom omluvná gesta, že problém není na jejich straně. Jak je možné, že oproti původnímu návrhu ceny přes dvacet miliard korun, jsem letos už slyšel o částce 43 miliard? To se tunel, který měl být otevřený už čtyři roky, prodražil během svého nefungování na dvojnásobek? Už se skoro bojím, kolik bude stát samotný provoz. Nezavede město ještě speciální „tunelní známky“ jako jsou ty dálniční?

Současná cena tunelu už snad pomalu dosahuje rozpočtu stáje Formule 1, kterou se nám holedbali ještě nedávno tunelem prolítnout. Nechtějte vědět, jak to ve mně vždycky kypí, když stojím na Dejvické v zácpě a z dlouhé chvíle si prohlížím všechny cedule zákazu a uzavření tunelu. Chybí mi u toho kamarádičkové na zadním sedadle, kteří by si jej se strašnou chutí a humorem fotili na mobil. Mě by samozřejmě zasypávali otázkami, kdyže bude tunel otevřený. Jenže to je hlavně moje otázka. Ale já už snad na ni raději ani nechci slyšet odpověď...

Sdílejte s přáteli a známými

Komentáře | 0

Zatím žádné komentáře.

O autorovi

Petr Čermák

Petr Čermák

Podnikatel

Článků: 1
Peticí: 0

Tunel mojí trpělivosti už dávno přetekl

Hodnocení:

uloženo!
Více >

Další články autora

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku