Petice za odvolání Bc. Ivany Vocetkové, ředitelky MŠ Jílovská
143 podpisů

Petice za odvolání Bc. Ivany Vocetkové, ředitelky MŠ Jílovská

Autor: Johana Filipová | vloženo: 25.01.2022 | 143 podpisů
Sdílejte s přáteli

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme odvolání Bc. Ivany Vocetkové, současné ředitelky MŠ Jílovská.

Od nastoupení paní Vocetkové do vedení školky MŠ Jílovská (září 2019) jsme zaznamenali výrazné zhoršení ve fungování školky. Jedná se především o vysokou fluktuaci personálu, což má neblahý dopad na rozvoj a psychický stav dětí. Aby se dítě mohlo plně rozvíjet, potřebuje docházet do stabilního a laskavého zařízení bez neustálých změn.

V lednu odešel i pan školník, který byl v kolektivu rodičů i dětí velmi oblíbený a známý svou laskavostí, pracovitostí a zdravou empatií k dětem. Působil zde 25 let.

Máme důvodné podezření, že ze strany paní ředitelky dochází k nekorektnímu jednání s původními zaměstnanci a ti pak vlivem psychického nátlaku odcházejí.

Špatný vliv na kolektiv učitelů ale není u paní Vocetkové ničím novým. Stejné problémy se objevovaly i v MŠ Lipence, kde působila jako ředitelka do 30.4. 2019 než rezignovala.

Požadujeme okamžité prověření výše uvedené situace a odvolání paní Vocetkové z funkce ředitelky.

Děkujeme

Komu bude petice předána: Školská komise

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 417

03. 02. 2022 | Jaroslav Chlad | Praha
Milé dámy, před peticí byly samozřejmě snahy řešit situaci i obvyklou cestou. Konkrétně z naší strany proběhla schůzka s paní ředitelkou (po 3 neúspěšných pokusech zastihnout paní Vocetkovou ve školce). Paní ředitelka má u sebe lékařskou zprávu, ve které je mimo jiné uvedeno, že u naší dcery jsou důrazně nedoporučeny náhlé změny. Velmi sofistikovaně a uhlazeně nám bylo vysvětleno, proč není možné, aby dceři v dalším roce zůstaly obě oblíbené učitelky. Nicméně bylo paní ředitelkou přislíbeno, že alespoň jedna stávající učitelka dceři zůstane a že s námi bude paní ředitelka v kontaktu, abychom mohli na případné změny dceru předem připravit. Další vývoj už většina přítomných tuší. Paní ředitelka se nám už nikdy sama neozvala. Jedna paní učitelka "dobrovolně odešla" a druhou přeřadila na počátku školního roku do jiné třídy (rovněž zcela personálně rozložené - předškoláci!!). Také na pana školníka se dcera často ptá. Ne z důvodu omílání jeho osoby námi jako rodiči, ale pan školník byl další osoba, díky které se náročná adaptace naší dcery ve školce podařila (když se ráno opravdu nedařilo dokázal u vchodu povzbudit a "zafandit"). Mimochodem byl to jediný mužský prvek v extrémně přefeminizovaném školství. A nyní vás dámy prosíme, když tak dobře rozumíte interním záležitostem v naší školce, abyste uvedly také Vy konkrétní příklady, kdy podle Vás paní ředitelka jednala naopak správně. A kdy osoby, které zde veřejně obviňujete, že neprováděly správně svoji práci, dle vašeho soudu a osobní zkušenosti "trestala" paní ředitelka oprávněně? S přáním příjemného dne Chladovi
+6 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

01. 02. 2022 | Jiřina Miňovská | Praha 6 - Lysolaje
Jako babička doprováním vnoučata a s názorem souhlasím.
+4 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

04. 02. 2022 | Kamila Kubešová | Praha 4- Braník
Dobrý večer,
je mi velmi smutno z některých zde uvedených komentářů. Ve školce jsem pracovala pět let, než jsem byla po dlouhodobém psychickém nátlaku ze strany současné paní ředitelky donucena školku opustit. Měla jsem to štěstí pracovat dva roky pod paní ředitelkou Šebkovou a nedovolím nikomu tvrdit, že školku vedla špatně. Paní ředitelka Šebková měla přirozenou autoritu, poradila a pomohla, kdykoliv bylo potřeba. Školku vedla v přátelské a rodinné atmosféře. Dítě bylo vždy na prvním místě!!! Toto vše se změnilo s nástupem současné paní ředitelky Vocetkové. Přestože jsme se jí všechny snažily velmi dlouho vycházet vstříc, byly jsme neustále osočovány ze lhaní, podvádění, porušování loajality, házení klacků pod nohy a "sra.í" si do vlastního hnízda (slova paní ředitelky). V poslední době před mým odchodem byl na každotýdenním pořádku křik a to i před dětmi, vyhrožování a zvaní si na "kobereček" do ředitelny. Byla jsem perzekuována za přátelský vztah k rodičům a blízký vztah k dětem. Po půlročním cíleném nátlaku a šikaně ze strany současné paní ředitelky jsem podala výpověď. Stojím si za tím, že jsem práci odváděla kvalitně a hlavně srdcem. Nebyla jsem však ochotna podporovat paní ředitelku v jejím přístupu k dětem.
+3 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

01. 02. 2022 | Markéta Bendová Bendová | Praha 4 - Lhotka
Můj syn navštěvoval MŠ ve 2012 - 2015. Bala to skvělá školka s úžasnou atmosférou, skvělým rodinný přistupem k dětem a se spoustou aktivit, výletů i projektů. Nyní navštěvuje MŠ dcera a se smutkem pozoruji, jak kvalita MŠ i celková atmosféra školy upadá.
+3 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

10. 02. 2022 | Miroslav Chum | Praha 4
Vážení,

jsem manžel bývalé paní učitelky v MŠ Jílovská, Lenky Chumové. Jako takový do situace, která předcházela odchodu mé manželky, i řady dalších učitelek (vč. pana školníka!), vidím přirozeně tak trochu více a hlavně - jinak. Měl jsem vše tzv. v „přímém přenosu“ od první chvíle, kdy paní Bc. Vocetková do MŠ nastoupila.
Mojí manželce se po zdejším 19-ti letém působení odcházelo těžce a „dlouze“. Byl jsem to já, kdo ji už déle než rok před jejím odchodem přemlouval, ať podá výpověď. Nakonec se tak k mé, ale hlavně její úlevě stalo. S tím, s čím takřka denně pod novou ředitelkou odcházela ze školky a s „očekáváním“, co druhý den „zase bude“, se jednoduše do práce dlouho chodit nedá.
Odešla sice z vlastní z vůle, ale nikoliv dobrovolně. Obeznámen se situací si troufnu tvrdit, že tomu tak bylo u většiny „odejitých“. Nemůžu a nebudu mluvit za všechny. Bez nějakého rozvádění a „detailů“, příčina byla pro většinu z nich společná: atmosférá, která v MŠ zavládla po příchodu BC. Vocetkové. Rozumějte, kterou tam Bc. Vocetková vytvořila. Za předchozí paní ředitelky Šebkové školka, myslím, „klapala“ ku spokojenosti všech. Hlavně dětí a rodičů samozřejmě. Pak nastala změna. Jejím výsledkem je odchod řady lidí v relativně krátké době. Kdo byl dosud na pochybách, tak už nemusí. Vězte a věřte, že to není věcí náhody, shody okolností, či nějaké vzájemné „dohody“, ale – oné atmosféry..

Neakceptovatelně, avšak „technicky“ bych „rozuměl“ tomu, kdyby do MŠ Jílovská Bc. Vocetková přišla s úmyslem „vymést“ stávající lidi a „pořádky“ a utvořit si to tam “ k obrazu svému“ – s novými učitelkami. Pokud ovšem byla ona pro mnohé stěží snesitelná pracovní atmosféra dílem jejího „přirozeného“ způsobu práce s lidmi, na kterém není ochotna či schopna nic změnit, pak za mě takovýto člověk nemá na takovémto postu co pohledávat. Toť můj subjektivní a „nesměroplatný“ názor. Chce-li někdo, tak z mého „postu“ i názor podjatý. Ujišťuju, že ne vedený nějakou touhou po „pomstě“, či zaškodit Bc. Vocetkově. Moje manželka je ve svém novém působišti opět spokojená. Nebýt petice, nikdo se o mém názoru nic nedozví. Osoba Bc. Vocetkové je mi už půl roku lhostejná. Nikoliv osud petice, jejímž důvodům a autorům rozumím a chci ji a je tímto podpořit. Samozřejmě s vědomím, že se mnou nemusí a nebudou všichni souhlasit.

Novým učitelkám upřimně přeju pracovní pohodu a radost z práce. Korunovanou např. tím, že se k nim budou na ulici „jejich“ děti a rodiče i po létech hlásit. Krom výsledků viditelných ve třídách takřka okamžitě, by stejně jako u mé ženy tohle pro mě bylo tou největší odměnou.

Miroslav Chum

PS. vidím, že se tady z toho stává diskuzní fórum a že se to tu už začíná „řezat“. Jak jinak.. Pro ty, kdo by na mě případně chtěli reagovat: ničeho takového se nehodlám účastnit a nijak dále obhajovat to, co jsem napsal. Dokonce už ani nehodlám otevřít stránky s touto peticí. Naše děti, které také „prošly“ MŠ Jílovskou (k jejich i naší spokojenosti) jsou dospělé a manželka je pryč. Žel i chválabohu. MŠ Jílovská je pro mě tímto uzavřená záležitost.
+2 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

05. 02. 2022 | Jaroslav Chlad | Praha
Dobrý den, jen pro upřesnění pro některé nesouhlasící (na což máte plné právo). Nikomu nejde o to, aby byly vyhozeny stávající paní učitelky, které svou práci zvládají také velmi dobře a děti je mají rady. Jde o to, aby byly vyvozeny důsledky z toho, že někdo právě ve zmiňované době covidu udělal z personálního obsazení školky trhací kalendář. Každý soudný člověk samozřejmě pochopí, že lidé přicházejí a odcházejí, ale v tomto případě došlo k neřízené obměně téměř celého učitelského sboru v extrémně krátké době a to bez jakékoliv snahy rodičům sdělit, že bude nějaká změna, která se týká jejich dítěte (ne, aby rodič nesouhlasil s odchodem a sepisoval petice, ale aby řekl doma: Maruško, paní učitelka XY se musí odstěhovat a místo ní tam bude paní učitelka YZ, ale ta bude určitě stejně hodná jako paní učitelka XY) . Místo toho jste pondělí přišli do školky a tam byla jiná paní učitelka jíž jste neznali vy, vaše dítě a paní učitelka neznala jméno vašeho dítěte. Pokud se Vám stane tato situace 2x za půl roku tak to prostě není úplně běžná situace. I ve školce jsou určité učební osnovy a ty jsou samozřejmě změnou učitelek extrémně ovlivněny (jako by nestačil covid). Jedná se tedy spíše o manažerské (a bohužel i lidské) selhání vedení školky. To je ta věc, na kterou má petice upozornit. A ještě jedna věc mě v době covidu překvapila, i kdy v době covidu šly paní učitelky až na dřeň svých schopností a sil, tak paní ředitelka neprojevil snahu předvést své učitelské umění, ale stále prezentovala pouze své manažerské umění a to tak dovedně, že byl problém ji v provozní době školky dostihnout v areálu školky. Omlouvám se, je to dlouhé, ale snad dostatečně vysvětlující.
+2 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

01. 02. 2022 | Lucie Lívancová | Praha
Chápu, že vzhledem k vysoké nemocnosti a karanténám je složitější udržet chod školy, ale co mě vážně mrzí a důvod mého podpisu je, že má dcera přišla během jednoho školního roku o dvě oblíbené učitelky ( jedna ze záhadného důvodu odešla a druhá byla přeložena do jiné třídy) :/
+2 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

01. 02. 2022 | Věra Ptáčková Ptáčková | Praha 10
Měla jsem dvouletou zkušenost pracovat jako učitelka v MŠ pod vedením paní Bc. Vocetkové a směle podepisuji. Podle mého její jednání není v souladu s touto prací. Je mi moc líto, co se děje v jiné MŠ. Mě a kolegyním zkušenost s ní stačila bohatě.
+2 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

31. 01. 2022 | Tereza Niková Niková | Praha 5 Radotín
Bývala jsem ve školce jeden rok jako pedagog. Bohužel jsem musela odejít kvůli přístupu paní ředitelky vůči ostatním zaměstnancům a rodičům dětí a atmosféře, kterou to způsobovalo.
+2 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

30. 01. 2022 | Perla Maršíčková | Praha 4
MŠ Jílovská byla školka se sehraným personálem. Bohužel, během jednoho roku to někdo svým přístupem úplně zničil a školka přišla o skvělé paní učitelky a skvělého pana školníka.
+2 | -1
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

01. 02. 2022 | Lucie Lívancová | Praha
Chápu, že vzhledem k vysoké nemocnosti a karanténám je složitější udržet chod školy, ale co mě vážně mrzí a důvod mého podpisu je, že má dcera přišla během jednoho školního roku o dvě oblíbené učitelky ( jedna ze záhadného důvodu odešla a druhá byla přeložena do jiné třídy) :/
+2 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

Podepsat tuto petici

Podpisy | 143 (+3 nepotvrzené)

Podpisový arch v PDF
 • Lenka Macounová Macounová | Praha 4
 • Lajuan Lajuan | Gainesville
 • Vladislava Šimonovska | Praha 4
 • Jiří Bubeníček | Praha 4
 • Petra Plachá | Praha 4
 • Lenka Fikarová Fikarová | Praha
 • Petr Suk | Praha
 • Romana Juska | Praha 4
 • Lenka Orlová | Praha 4
 • Daniela Zemanová Zemanová | Praha 4
Chceš změnu? Jednoduše začni!
 • založ
 • podpoř
 • sdílej
Založit petici