Petice
podle čl. 18 LZPS a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
„za svěření majetku ve vlastnictví hlavního města Prahy objektu bývalého Hotelu Opatov do správy městské části Praha 11“
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby Magistrát hl. m. Prahy, který je vlastníkem „sesterského“ objektu právě rekonstruované ubytovny Sandra na Opatově, svěřil objekt do správy městské části Praha 11.
Objekt se kdysi jmenoval Hotel Twin Opatov a v přízemí se nacházel autoservis. Tento hotel si na sebe však nevydělal a v opuštěném objektu kdysi praskly stoupačky, a to kvůli chybě magistrátních zaměstnanců, a kompletně vyplavily celý objekt. Objekt je prázdný od roku 2011, tedy letos je to deset let. Předkládáme proto petici za převod objektu Opatov, Nad Opatovem 240 do svěřené správy MČ Prahy 11.
Domníváme se, že objekt by měl v čase hospodářské krize sloužit jako kombinace kanceláří pro drobné živnostníky a začínající obchodní společnosti z Jižního Města za dotované nájemné, tito podnikatelé přinesou práci našim obyvatelům. Právě nedostupnost obchodních a kancelářských prostor kolikrát velmi brání v rozjezdu úspěšného podnikání. Věříme tomu, že kanceláře za férovou cenu nalákají desítky, možná stovky zájemců a Jižní Město se stane sídlem stovek nových technologických a dalších obchodních společností, které dají práci svým obyvatelům. Zbytek domu bude po rekonstrukci sloužit jako ústupové bydlení pro seniory, azylový dům pro matky v nouzi (domácí násilí, ztráta bydlení) a omezeně také startovací bydlení pro mladé rodiny s dětmi, kde podmínkou bude věk a početí dítěte, abychom naše děti motivovali k zakládání rodin a jako společnost nevymřeli. Tyto funkce vhodně doplní možnost služebny městské nebo státní policie, avšak ještě lépe než u sousední Sandry. Z chyb této rekonstrukce se poučíme a navrhneme lepší dispozice a řešení interiéru budovy. V přízemí pak vybudujeme třeba školku nebo dětský klub. K tomu samozřejmě zajistíme jak pro Hotel Opatov, tak i pro Sandru parkovací místa, tak jak bylo slíbeno. Je to určitě lepší než současná chátrající ruina nebo ghetto nepřizpůsobivých z celé Prahy, jak o tom sní magistrát.
Děkujeme
Bc. Robert Vašíček rob.vasicek@seznam.cz
Jeřábkova 1459/8, Praha, 149 00, Praha 11
Author: Robert Vašíček | 59 signatures
More >My, níže podepsaní rodiče dětí v předškolním či školním věku zdvořile žádáme o založení třídy vedené podle programu Začít spolu na státní ZŠ na Praze 3.
Důvodem je náš zájem, aby vzdělávání našich dětí bylo smysluplné, aktivně zapojovalo žáky, probíhalo v bezpečném prostředí bez strachu a ponižování a zbytečné buzerace. Chceme, aby škola rozvíjela radost z učení a zaměřila se na individuální potřeby dětí.
Zájímá nás také orientace na výkon a výsledky učení. Ty však nejsou definovány primárně schopností nabiflovat se něco nazpaměť, ale kompetencemi, které jsou klíčové pro život v naší společnosti - kreativita, spolupráce, samostatný úsudek, sebreflexe.
Program Začít spolu takovýto ucelený přístup nabízí spolu s podporou pedagogů, proto ho považujeme za vhodný k zavádění na ZŠ.
Děkujeme za zvážení naší žádosti.
Author: Ondřej Nádvorník | 2 signatures
More >Vážení čtenáři, DPP chce prodloužit metro B za stanici Zličín do nové stanice Depo Zličín a od stanice Stodůlky větvit jižněji do stanice Západní Město. Za nás je stanice Depo Zličín zbytečná a když už by měla vznikat bylo by ideální postavit také koleje na úsek Západní Město - Depo Zličín. Položme si otázku nebylo by skvělé mít stanici Depo Kačerov, koleje tam už vedou a některé vlaky v ranní špičce na Kačerově končí? Stanice metra by byla i lépe umístěna pro cestující mířící do Michle nebo na Spořilov, bylo by rozumné mít napojení na železnici. Panelový dům v Zakryté ulici by pravděpodobně, ale stavbě musel ustoupit.
Author: Já Spamík | 3 signatures
More >Petice proti zdraženi kuponu MHD v Praze-pokud každý cestující zaplatí-třeba i symbolickou-cenu za jízdné,nebude třeba tak velké zdražovaní,jak navrhuje vedení Magistratu hl. m. Prahy.
Author: Věra Třebická | 10 signatures
More >Vážený pane starosto Žďárský, vážená paní místostarostko Šestáková,
vážená Rado městské části Prahy 19,
obracíme se na Vás touto peticí, abychom upozornili na práci současného ředitele Základní školy Albrechtická ve Kbelích, jmenovitě na Mgr. Bc. Květoslava Přibila, MBA. Důvodem této stížnosti je:
nedostatky shledány ve zprávě ČŠI se více prohlubují
odchod kvalifikovaných, oblíbených, nepostradatelných, pro kbelskou komunitu naprosto nenahraditelných a pro svou práci nadšených pedagogů,
další nárůst nekvalifikovaných pedagogů,
selhání organizace distanční výuky, selhání pana ředitele jako manažera, který měl v době korona krize učitele vést, neschopnost vedení předat rodičům řádný manuál k systému Bakaláři.
Rozpad programu Začít spolu na 2. stupni, který byl p.ředitelem garantován a o který má kbelská komunita enormní zájem
nedostatky v komunikaci školy směrem k veřejnosti - na webových stránkách nejsou zveřejněny kontakty na školskou radu, není přístupný školní řád, školní vzdělávací program, ani výroční zprávy školy
nedostatky v komunikaci, nulová e-mailová komunikace směrem k jednotlivcům i třídám.
Neschopnost a nezájem vedení školy na udržení žákovského parlamentu, který je nezbytným prostředkem k demokratické výchově dětí a prostředníkem mezi žáky a vedením .
Snaha o zajištění materiálního vybavení potlačuje snahu o zajištění příznivého klimatu jak v pedagogickém sboru, tak mezi žáky
pověření vedením školy Mgr.Květoslav Přibila bez řádného výběrového řízení dle Vyhlášky č. 54/2005 Sb., Vyhláška o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisí.
Žádáme Vás tímto (jakožto zřizovatele) o projednání této stížnosti a vyvození zásadních kroků, které povedou k nápravě.
Author: Adéla Novotná | 82 signatures
More >Žádáme zrušení prázdninového provozu městské dopravy v Praze. Vzhledem k uvolňování opatření využívá městskou dopravu v Praze čím dál více lidí a není možné dodržovat bezpečné odstupy.
Author: Věra Třebická | 6 signatures
More >Úřad městské části Praha 12
Zastupitelstvo a Rada městské části
Písková 830/25
143 00, Praha 4 Modřany
Petice proti výstavbě sportovní haly na parcele č. 1867/1 v katastrálním území Kamýk a pro zřízení parku tamtéž
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme se záměrem MČ Praha 12 vystavět na parcele č. 1867/1 a v jejím bezprostředním okolí v katastrálním území Kamýk (prostranství mezi Policejní akademií a prodejnou Lidl u ulice Lhotecká) multifunkční sportovní halu s příslušenstvím, jsme proti záměru na změnu kódu z SO3 (částečně urbanizovaná rekreační plocha) na kód SP (sport) a žádáme přeměnit toto prostranství na oficiální a plnohodnotný městský park.
V tomto záměru vycházíme, mimo jiné, z následujícího:
1) Parcela je cennou součástí místního systému zeleně a frekventovaným místem pro odpočinek občanů. Prostor již nyní, v možnostech stávajících dispozic a údržby, neoficiálně funkci parku plní a je oblíbeným dějištěm širokého spektra individuálních i skupinových aktivit místních obyvatel.
2) Prostor je v řadě ohledů unikátní - pro funkci parku je předpřipraven (travní plochy, dřeviny, podoba terénu), absentují zde křoviny a podobná divoká zeleň (narozdíl od jiných alespoň trochu podobných ploch), je příznivě situován (vstupní brána do údolí Zátišského potoka, v sousedství lesa a biokoridoru, v docházkové vzdálenosti pro občany ze sídliště na pomezí Kamýku a Modřan, v blízkosti tohoto území nevede vedení vysokého napětí a není tedy vystaveno neionizujícímu elektromagnetickému záření), koncentrace dřevin se zvyšuje směrem k ulici Lhotecká a odstiňuje tak prostor opticky a částečně i hlukově, navíc prostor již v současné době působí při řádném sečení velmi reprezentativně.
3) Rekreační a biologický potenciál tohoto prostoru pro občany a přírodní systém Prahy 12 může při odpovídajícím rozšíření funkční a reprezentativní formy vzrůst několikanásobně. To vše při potřebě relativně nízkých finančních investic (kde se navíc nabízí vyztužení formou grantů/dotací) a terénních úprav. Prostor je třeba pouze šetrně dotvořit, a to tak, aby zůstal zachován jeho přírodní charakter, ale zároveň došlo k posílení možností rekreačního vyžití občanů a biologické funkce.
4) Prostor má důležitou klimatickou a biologickou funkci, jejíž hodnota dále rapidně vzrůstá s ohledem na klimatickou situaci posledních let a výhledy do budoucna. Zachování/posílení této funkčnosti je plně v souladu s aktuální politikou vedení MČ Praha 12 pro boj s klimatickou změnou, závěry pracovních skupin MA 21 a obecně postojem komunikovaným směrem k občanům MČ. Klimatická změna, nedostatek srážek a městský tepelný ostrov jsou nepříjemnou realitou. V momentě, kdy jsou, mimo jiné, městské a příměstské lesy a sídlištní zeleň naprosto decimovány suchem a škůdci (přičemž tento trend v nejbližších letech rozhodně nevymizí, jsme zatím na samotném začátku), je další zástavba zeleně na nevhodných místech nerozumná a kontraproduktivní.
5) Co se týká lokace sportovní haly, věříme, že území MČ Praha 12 nabízí i jiné a vhodnější alternativy - namátkově např. volné pozemky u ulice Generála Šišky (v její horní části poblíž hasičské stanice, většinou ve stavu rumiště/divokých houštin, navíc u MHD - bus, tramvaj, v budoucnu v sousedství stanice metra D).
6) Obáváme se plýtvání. Může se stát, že nyní bude zničen cenný a ve všech ohledech předpřipravený prostor, který nevyžaduje zásadní finance a úpravy, ale v budoucnu se bude k tomuto účelu (park, městská zeleň) pracně a s výrazně vyšší finanční zátěží konvertovat nebo nově budovat jiný prostor s horšími parametry. Obecně nově vysazená/revitalizovaná zeleň na Praze 12 kapacitně, funkčně a geograficky nedosahuje úrovně zeleně průběžně likvidované novými projekty. Preferujeme principy udržitelné a koncepční politiky na území MČ.
7) Přejeme si příjemný a moderní prostor pro všechny občany Prahy 12, který bude přijímán veskrze pozitivně a mohl by sloužit jako inspirace pro obdobné projekty. Měl by vycházet z potřeb místních obyvatel a jejich zájmů. Níže jsou uvedeny některé z možných/navrhovaných prvků:
- Relaxační prvky pro občany - systém cest přírodně co nejvhodnějšího provedení (např. mlatové cesty) kopírující současné ušlapané hliněné komunikace a vhodně je spojující, prvky pro odpočinek a zastavení (lavičky, polehy, vhodně tvarované kameny či kusy kmenů stromů určené jako sedáky, houpačka), volné udržované travní plochy (pro deky a pikniky, individuální a skupinové aktivity, vyhrazené místo pro grilování/rozdělání ohně.
- Dětské hřiště/prostor pro rodiče s dětmi, výše uvedené komunikace by měly být sjízdné pro kočárky, invalidní vozíky, děti s odrážedly.
- Případné sportovní prvky prostorově nenáročného a nerušivého charakteru - venkovní posilovna, pétanque, pingpongové stoly.
- Možnost vedení cyklostezky přes toto území směrem dále do údolí Hodkoviček a k Vltavě.
- Výsadba rostlin, jež by mohly napomoci rozšířit životní prostor vzácnějších a užitečných živočišných druhů. Včetně výběru cíleného na konkrétní druhy (viz. např. pokus o reintrodukci vymizelého modráska vičencového na Dívčích hradech výsadbou a ochranou vičencových ploch).
- Výsadba rostlin, které budou plnit jak estetickou, tak i jinak užitnou/funkční roli - tj. např. ovocné stromy a keře, s možným zřetelem na dříve hojné, ale v současnosti minoritní (až zapomenuté) druhy, jako je například kdouloň, moruše či oskeruše, staré české odrůdy jabloní, hrušní, třešní/višní a jiných ovocných plodin (viz. např. arboretum v Prokopském údolí, některé nově realizované parky). Toto by zároveň plnilo funkci osvětovou.
- Obecně by ale výsadba měla být plánována s ohledem na: 1) charakter území, návaznost na okolí, stávající flóru a faunu a 2) dlouhodobou udržitelnost a odolnost v městském prostředí a éře klimatických výkyvů.
- Další duálně funkční prvky spojující užitečný a osvětový charakter - hmyzí hotely, možnost umístění včelích úlů.
- Naučné cedule a tabule, s doplňkovou možností vytvoření kompletní naučné stezky, jež by začínala na tomto území a zahrnovala přilehlé přírodní okolí (les, potok, louky a systém nádrží pod Policejní akademií).
Pro případné dotazy, komentáře či návrhy občanů směrem k petičnímu výboru je možno využít e-mail: park1@centrum.cz
Za petiční výbor:
Daniel Bílek, Dobevská 875/5, Praha 4 Kamýk
Mgr. et MgA. Anita Jirovská, Daškova 3087/28, Praha 4 Modřany
Jan Kolár, Imrychova 882/7, Praha 4 Kamýk
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
kterýkoliv člen petičního výboru
Author: Daniel Bílek | 970 signatures
More >Požadujeme vrácení Davida Gašparíka do skupiny Dejvická parta, kde došlo k jeho vyhození na základě nepochopení jeho vytříbeného a delikátní smyslu pro humor.
Author: Mikoláš Malý | 1 signature
More >Více a více škol zavádějí na výuku matematiky Hejného metodu. Vůbec neberou v potaz schopnosti svých žáků ani souhlas rodičů. Pro známé dělám doučování dětí s matematiky a upřímně řeknu ta metoda vůbec není pro každého, ani jeden s mých žáků, které se tou metodou učí, nebyl schopen napsat cvičné přijímačky na SŠ.
A spousta lidí jsem musila naučit úplně od začátku, protože s Hejného metody neodnesly vůbec nic. Jenom totální zmatek v matice. Něco nového není vždycky špatně, ale metoda s něčeho nic, která má hlavu a patu jenom pro lidi, které mají matematické schopni je úplně k ničemu pokud se bavíme o děti, které nejsou stejné, a vysvětlivky, které dávají za předpokladu, že musí ten žák pochopit všechno sám, nechápou.
Rozhodně nechci ani rodit děti, když bude taková metoda učení na školách, jenom pro lidi s určitými schopnosti a nikdy pro všechny. Takhle vidím Hejného metodu a pokud taky si přejete abychom vašé děti si matematiky opravdu naučily, tak podepište prosím petice o rušení nuceného přechodu na metodu Hejného.
Author: Tatiana Prybor | 2 signatures
More >Select your region
Souhlasíte s tím, aby byl Andrej Babiš premiérem?