Za ODPADY ZDARMA v Jablonci nad Nisou 22 signatures

Za ODPADY ZDARMA v Jablonci nad Nisou

Petice ze dne 2. 5. 2022 za odpady zdarma v Jablonci nad Nisou

adresovaná Zastupitelstvu Statutárního města Jablonce nad Nisou

My, níže podepsaní občané Jablonce nad Nisou, požadujeme, aby byl v našem městě zaveden svoz komunálního odpadu pro poctivé občany zdarma.

Chceme bezplatný svoz komunálního odpadu, stejně jako to mají zavedené v České Lípě, Dubí, Frýdlantu nad Ostravicí, Karviné, Kralupech nad Vltavou, Krupce, Mostě, Nové Pace, Strakonicích, Teplicích nebo Ústí nad Labem.

Petiční výbor:

Ondřej Bašus, Boženy Němcové 3656/4, Jablonec nad Nisou

Jaromír Drábek, Turistická 116/9, Vrkoslavice, Jablonec nad Nisou

Roman Gaal, Svatopluka Čecha 1228/6, Jablonec nad Nisou

Petr Mikula, Jizerská 3567/8, Jablonec nad Nisou

Členy petičního výboru zastupuje:

Jaromír Drábek, Turistická 116/9, Vrkoslavice, Jablonec nad Nisou

 

Odůvodnění:

Systém zpoplatnění svozu komunálního odpadu zavedený v Jablonci nad Nisou od počátku roku 2022 se ukázal jako nevhodný a pro jablonecké občany silně nevýhodný. Především pro ty poctivé.

Povinné nahlášení plátce poplatku a průběžné hlášení a evidence změn a následný výpočet poplatku jsou administrativně složité pro občany i pro úředníky.

Povinnost platit svoz odpadu podle bydliště je nekontrolovatelné, protože bydliště na rozdíl od trvalého bydliště není nikde evidováno, záleží tedy na libovůli občana, zda se k poplatku přihlásí nebo nepřihlásí. Poctiví tak platí a nepoctiví se vezou.

Zavedení minimálního poplatku ve výši 48 Kč měsíčně na každou osobu s bydlištěm na území města není vůbec motivační pro třídění odpadu.

Zároveň je v tomto systému velký chaos. Ani po několika měsících nebyly dodány přihlášené nádoby na svoz odpadu.

Pokud je možné, aby srovnatelná města našeho regionu i jiných částí země poskytovala občanům svoz odpadu zdarma, chceme podobné podmínky i u nás. Jsme přesvědčeni, že peníze občanů jsou v tomto systému využívány krajně nehospodárně - neefektivně. Jeho správa je komplikovaná a drahá. Proto požadujeme maximální zjednodušení systému a financování z městského rozpočtu, především z příjmů z daně z nemovitostí.

 

Author: Petr Mikula | 22 signatures

More >
NE VÝSTAVBĚ NOVÉ TRAMVAJOVÉ TRATI NA ULICÍCH Budovatelů, Soukenná a Kamenná! 109 signatures remaining 4891

NE VÝSTAVBĚ NOVÉ TRAMVAJOVÉ TRATI NA ULICÍCH Budovatelů, Soukenná a Kamenná!

Petice

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním 

NE VÝSTAVBĚ NOVÉ TRAMVAJOVÉ TRATI NA ULICÍCH Budovatelů, Soukenná a Kamenná!  

Důrazně protestujeme proti tomu, aby zejména ulicemi Budovatelů, Soukenná a Kamenná v Jablonci nad Nisou  byla vedena nová tramvajová trať.

Jsme přesvědčeni, že tramvajová trať, její příslušenství a s ní související stavební úpravy by výrazně poškodily kvalitu života ve zmíněných ulicích a jejich okolí. Protestujeme proti zániku zelených ploch, kácení stromů, zřizování  tramvajových zastávek a rozšiřování pozemních komunikací, které by případnou stavbu a existenci tramvajové trati provázely. Obáváme se hluku, nepohodlí a špíny ze stavebních prací.

Ani nejmodernější technologie nezabrání hlučnosti a vibracím z tramvajového provozu. Věříme, že kupříkladu elektrobusy představují vůči životnímu prostředí přátelskou, bezemisní, prostorově neinvazivní a levnější variantu ke zvažované tramvajové výstavbě

Obyvatele Jablonce nad Nisou trápí daleko více absence kapacit pečovatelských domů, ceny tepla, které je jedno z největších v ČR nebo stav stávajících komunikací.

Necheme, aby investice 100 miliónů korun, které se investovaly do rekonstrukce Dolního náměstí a Soukenné ulice byla zničena jen a jen z nesmyslného důvodu budování něčeho, co postrádá smysl.

Jako obyvatelé a přátelé Dolního náměstí a Jablonce nad Nisou  proto adresáty této petice vyzýváme, aby nám pomohli zachovat  ráz zdejšího bydlení a neredukovali místa, kde žijeme nebo je máme rádi, na pouhý tranzitní prostor. Zachovejme zrekonstruovanou část města jako klidovou část bez hromadné dopravy!

ŽÁDÁME TÍMTO PŘÍSLUŠNÉ ORGÁNY STATUTÁRNÍHO MĚSTA JABLONCE NAD NISOU (Rada města Jablonce nad Nisou, Zastupitelstvo města Jablonce nad Nisou, Magistrát města Jablonce nad Nisou)

O ZASTAVENÍ VEŠKERÝCH AKTIVIT A ŘÍZENÍ, JEŽ USILUJÍ O VÝSTAVBU TRAMVAJOVÉ TRATI ZEJMÉNA ULICEMI: Budovatelů, Soukenná a Kamenná v Jablonci nad Nisou

Stránka 1/2

Petici sestavil petiční výbor ve složení:

Martin Moc, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou

Nela Dorničáková, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou

Členy petičního výboru je oprávněn ve věci této petice zastupovat kterýkoli člen petičního výboru.

Podpisové archy zasílejte na adresu:

Martin Moc, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou

Author: Martin Moc | 109 signatures

More >
Ponechání Mgr. Milana Frice ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Všeň 483 signatures remaining 17

Ponechání Mgr. Milana Frice ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Všeň

                                              PETICE

Pro ponechání Mgr. Milana Frice ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Všeň

 

My, níže podepsaní občané, dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod  a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, vyzýváme zastupitele a radní obce Všeň.

 

Obecní úřad Všeň

Zastupitelstvo obce Všeň

Obecní rada obce Všeň

Všeň 10  

512 65 Všeň

 

Vážení zastupitelé a radní obce Všeň,

 

my, níže podepsaní občané, Vás žádáme o přijetí odvolání vzdání se funkce Mgr. Milana Frice z postu ředitele základní a mateřské školy Všeň a jeho ponechání na uvedené pozici.

Jsme znepokojeni kroky vedení obce a z důvodů popsaných níže vyzýváme zastupitele a radní obce Všeň, aby zabránili postupné likvidaci školy Všeň.

 

K připojení podpisu pod výše uvedený požadavek nás vedou přinejmenším některé z následujících důvodů:

 - V roce 2009 převzal pan ředitel Mgr. Fric místní školu se čtyřmi dětmi. V té době byla škola vysoce ztrátová a dotovaná obcí.  Panu řediteli se podařilo během osmi let počet žáků navýšit na současných 80 dětí a tato škola se tak stala jednou z největších vesnických škol v regionu.  Škola nejen že přestala být ztrátová, ale stala se i významným zdrojem příjmů do obecního rozpočtu.

- Koncepce školy je důvodem přílivu dětí ze širokého okolí a v posledních letech k ní nachází cestu čím dál více místních. V letošním roce navštěvuje první třídu 7 dětí z obce Všeň, což je 70 % všeňských dětí,  prvňáků. Pro příští ročník je zde též příslib většiny rodičů MŠ Všeň, že své dítě umístí ve zdejší škole.  Výuka v MŠ a ZŠ probíhá ve stejném pojetí a vzájemně na sebe navazuje, což bylo též oceněno Českou školní inspekcí.

- Škola je základním pilířem budoucnosti každé moderní obce. Je symbolem života a zpestřením kulturního života v obci.

 

Pokud k dohodě mezi zřizovatelem a ředitelem školy nedojde, nastane tato situace:

 - Naprostá většina dětí nenastoupí do dalšího ročníku ve školním roce 2018/19. Pokud ve škole zůstanou jen místní děti (aktuálně 13 žáků), stabilita školy bude ohrožena a obec bude muset školu výrazně dotovat ze svého rozpočtu.

- Hrozí odchod drtivé většiny pedagogů ze ZŠ

- Může dojít k rozpadu a zavření školy

 

Vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že se jedná o vážnou situaci, která si žádá zodpovědný přístup a urychlené řešení.

 

Proto Vás žádáme, abyste své rozhodnutí pečlivě zvážili a rozhodli se ve prospěch své obce i školy.

 

Děkujeme

 

dne 16.1.2018, Všeň

 

Za petiční výbor:

Jiří Hovorka, Pohoří 31, 511 01 Turnov

Jana Kelíšková, Koněvova 1004, 511 01Turnov

 

Author: Jana Kelíšková Kelíšková | 483 signatures

More >
Neničte zahrádku libereckého Azylu! 494 signatures

Neničte zahrádku libereckého Azylu!

My, níže podepsaní, zejména příznivci alternativní kultury, ať již z Liberce nebo z jiných obcí, vyzýváme Radu Statutárního města Liberec, aby se zasadila o zachování komunitní pobytové zahrady u Pivního baru Azyl v ulici Široká v Liberci.

 

Důvody naší výzvy jsou:

 

Pivní bar Azyl představuje v rámci Liberce, jeho širokého okolí i v celorepublikovém měřítku ojedinělé místo, kde je provozována řada kulturních, vzdělávacích a osvětových aktivit. Jako součást jeho fungování byla příznivci baru Azyl zprovozněna komunitní pobytová zahrada v jeho těsné blízkosti, kde dříve bylo smetiště. Společnou prací nadšenců byla uvedena v provoz a dodnes slouží jako součást pro zázemí nejrůznějších kulturních a jiných veřejně prospěšných aktivit.

 

Pivní bar Azyl za osm let své existence poskytl prostor pro desítky a stovky hudebních a kulturních akcí, stejně tak přednášek, diskusních večerů nebo promítání. Byly uspořádány desítky benefičních akcí pro oběti válek či ve prospěch organizací, které se zabývají ochranou lidských práv, práv zvířat, ekologie i ostatních veřejně prospěšných aktivit. V prostorách zahrady proběhly i nekomerční sportovní turnaje, umělecké workshopy nebo přednášky.

 

Jsme přesvědčeni, že současná aktivita spolku tří lidí vedoucí k odstranění komunitní zahrady nemá za cíl vybudovat jinou komunitní zahradu, ale zlikvidovat či omezit Pivní bar Azyl ze strany nově se přistěhovaných sousedů.

 

Žádáme proto Radu Statutárního města Liberce, aby vzala v potaz jedinečnost místa a zasadila se o zachování komunitní pobytové zahrady, která dosud sloužila návštěvníkům Pivního baru Azyl a příznivcům alternativní kultury.

Author: Vladimír Vrabec | 494 signatures

More >
Petice na podporu vzniku samostatného SPC pro děti, žáky a studenty s PAS  v Libereckém kraji. 130 signatures

Petice na podporu vzniku samostatného SPC pro děti, žáky a studenty s PAS v Libereckém kraji.


Aktuální personální změny v SPC Semily, kdy odchází stěžejní pracovník, který zde dlouhodobě vykonával nenahraditelnou službu pro děti s PAS prakticky pro celý Liberecký kraj, je impulzem k požadavku řešit neutěšenou situaci v kraji systémově tak, aby se dětem, žákům, studentům s PAS a jejich rodinám, dostalo adekvátní a včasné intervence.
Poradenské služby SPC Semily byly v poslední době organizačně stále více omezovány i  přes to, že dětí s  poruchou autistického spektra (dále jen PAS) stále přibývá (v součastnosti u SPC cca 300 dětí) a zasloužily by si naopak větší pozornost a péči. Vzrůstá nespokojenost  s celkovým přístupem, rozsahem služeb a čekacími lhůtami SPC. Procesní postupy SPC komplikují stále více dostupnost  a včastnost pomoci našim dětem (dané zákonem) právě ve chvíli, kdy ji potřebují.
Konkrétně nás trápí :
- dlouhé objednací lhůty na vyšetření, konzultace a pod.
- nedodržování zákonných lhůt
- absence výjezdů do škol při řešení neodkladných situací
- absence odborného vedení učitelů a žáků
- nedostatek pedagogických  asistentů a z toho plynoucí nejistota jejich zajištění  
- absence centrální databáze pedagogických asistentů pro děti s PAS 
- nedostatečná odborná podpora rodiny a práce ze sourozenci 
- finanční dostupnost terapeutů a odborníků v oblasti sociálních nácviků, bez kterých se děti s PAS neobejdou (terapeutů, arteterapie, muzikoterapie,logopedie...)
- podpora začlenění dětí s PAS do volnočasových aktivit.

Požadavek zřízení samostatného SPC pro děti, žáky a studenty s PAS v kraji má svoje opodstatnění také vzhledem k nárokům a požadavkům na poradenské pracovníky v souvislosti s blížící se účinností prováděcí vyhlášky MŠMT. Dlouhé čekací lhůty a nekompetentní přístup pracovníků stávajícího SPC vzbuzují oprávněné obavy mezi rodiči žáků s PAS i pedagogickými pracovníky školských zařízení, kde jsou žáci a studenti s PAS vzděláváni.

Autor petice: Jménem aktérů vzdělávání osob s PAS  Kateřina Hornová
 

Author: Kateřina Hornová | 130 signatures

More >
Oprava silnic Frýdlantska srdcem i rozumem 89 signatures

Oprava silnic Frýdlantska srdcem i rozumem

My, níže podepsaní občané žádáme prostřednictvím této petice zástupce Libereckého kraje, místních samospráv a orgánů státní správy, aby se při plánované rozsáhlé opravě silnic na Frýdlantsku v rámci projektu „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“ řídili následujícími prioritami:

1) opravy nebo rozšíření silnic musí být provedeny kvalitně tak, aby nemusely být každoročně znovu opravovány,

2) opravy nebo rozšíření silnic musí odpovídat požadavkům na bezpečnost silničního provozu,

3) opravy nebo rozšíření silnic musí zohledňovat nárůst nákladní a osobní automobilové dopravy včetně šetrného cestovního ruchu, zejména v oblasti cykloturistiky,

4) opravy nebo rozšíření silnic musí chránit stávající stromořadí, není-li tím vyloučena některá z předchozích priorit,

5) opravy nebo rozšíření silnic musí být doplněny o nová stromořadí, nepodaří-li se uchránit stávající stromořadí,

6) opravy nebo rozšíření silnic musí zahrnovat opatření na podporu cestovního ruchu, bezpečnosti všech účastníků silničního provozu včetně cyklistů a chodců, například odpočívadla.

 

Chceme na Frýdlantsku uchránit přírodní a kulurní dědictví všude tam, kde je to možné, kde to slouží k duševnímu i hmotnému obohacení nás i příštích generací. Takovým dědictvím jsou i stromořadí, která byla vysázena před zhruba 100 lety.

Chceme omezit potenciální ohrožení v dopravě, které sebou nesou úzké silnice, špatný stav jejich povrchu, stromy, které do silnic zasahují. Silnice využíváme k přepravě za svou obživou, naše děti jsou po nich přepravovány do škol a mimoškolních aktivit, vozíme po nich staré lidi do zdravotnických zařízení a v neposlední řadě je využívají turisté, kteří navštěvují náš region.

Jsme pro modernizaci silniční sítě na Frýdlantsku.

Jsme pro zachování a/nebo vysázení nových stromořadí v rámci modernizace silniční sítě na Frýdlantsku.

 

Author: Petr Pávek | 89 signatures

More >
Petice za lepší pracovní podmínky na poštách 51 signatures remaining 949

Petice za lepší pracovní podmínky na poštách

Již delší dobu lze pozorovat stížnosti zaměstnanců České pošty v libereckém kraji na pracovní podmínky. Přestože Česká pošta problém bagatelizuje a označuje jej vytrvale jako stížnosti pár jedinců, z mnoha indícií lze vyčíst, že se jedná o problém opravdu většího rozsahu, v němž Česká pošta využívá situace svých zaměstnanců, kteří jsou rádi, že mají alespoň takové místo, jaké mají.

 

Přestože se v některých městech výrazně zvětšilo území, které musí jednotlivý doručovatelé a doručovatelky obsáhnout, díky čemuž se také zvýšila doba, za kterou všechny zásilky a psaní doručí, tato změna není nijak obsažena, je-li přes standardní pracovní dobu.

 

Těch pár, které se nebojí o problému promluvit, zdůrazňují, že větší vlna odporu se nezvedne pouze z řad zaměstnanců, protože spousta z nich se obává o svoji pracovní pozici a jsou přesvědčeni, že hlasitá kritika by je mohla o místo připravit.

 

Česká pošta navíc přistoupila ke snaze snížit své ztráty z klasických služeb tím, že nabízí finanční produkty a služby. To se často děje formou nabídek právě od doručovatelů a doručovatelek, díky čemuž jejich obliba mezi lidmi klesá a opět tak o něco ztěžuje jejich již tak nesnadnou práci.

 

Požadujeme proto, aby Česká pošta zlepšila pracovní podmínky svým zaměstnancům, ať již formou úbytku pracovních povinností jednotlivých zaměstnanců, nebo alespoň adekvátní finanční kompenzací za reálně odvedenou práci. Ve výsledku je obětí kromě zaměstnance stejně běžný občan, který musí na vše čekat déle, případně je mu jednání s pracovníky pošty znepříjemňováno nevyžádanými obchodními nabídkami.

Author: Radka Dlouhá | 51 signatures

More >
Do you want a change? Just start!
  • Create
  • Support
  • Share
Start a petition

Select your region

Liberecký x celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj