Protestujeme proti záměru krajského úřadu přestěhovat Střední odbornou školu v Rokycanech z tzv. starého gymnázia v ulici Svazu bojovníků za svobodu do uvolněné budovy po Středním odborném učilišti lesnickém a zemědělském.
Ta je ovšem menší, bez draze budovaného vybavení a ve špatném technickém stavu. „Zemědělská škola, kam by se ze starého gymnázia žáci a učitelé přestěhovali, není zdaleka tak udržovaná, jako mnou čtrnáctý rok vedená budova. Navíc se do ní nevejdeme. Nechci studenty přesunout do nevyhovujících a neadekvátních prostor. O dalších zájemcích o studium by bylo předem rozhodnuto," říká ředitelka Drahomíra Rancová.
Do rekonstrukce SOŠ se postupně investovalo přes osm milionů korun, vybavení je na míru, účelné a na velmi vysoké úrovni. To všechno by přišlo vniveč. Budova je navíc blízko železničního a autobusového nádraží. To je vzhledem k převážně dojíždějícím studentům dalším velkým kladem školy.
Žádáme proto Krajský úřad v Plzni, aby svůj záměr přestěhovat školu přehodnotil a ustoupil od něj.
Author: Andrea Poláčková | 526 signatures
More >Neustálé obtěžování ze strany nepřizpůsobivých občanů ve vesnici Strýčkovice musí přestat.
Urážky již dávno přerostly do občasných útoků, dlažební kostky slouží spíše než pro chození jako vhodný objekt k házení po cizím majetku, útoky na bezbranné nejsou výjimkou. Jedná se přitom o skupinu, která se mimo jiné hájí tím, že jsou duševně nemocní a tak si mohou dělat, cokoliv se jim zachce.
Je přitom takřka jisté, že neustálé propíjení sociálních dávek jejich duševní rovnováhu nezlepší. Příkladem byl jeden z těchto nepřizpůsobivých občanů, který dorazil opilý dokonce i k soudu. Příjezdy policie k těmto případům jsou přitom nic neřešící, neboť jakmile odjedou, nevhodné chování pokračuje.
Žádáme proto stát, aby přestal takovéto chování tolerovat, protože v demokratické společnosti, za kterou chceme Českou republiku považovat, platí jasně, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. Tomu je samozřejmě potřeba přizpůsobit chování, pokud toho není občan republiky schopen sám, musí jej k tomu dovést právě stát. Zdůrazňujeme, že tato skupina nepřizpůsobivých nám nevadí kvůli barvě pleti, ale kvůli chování, které znemožňuje spokojené soužití a jde nám pouze o to, aby nám takovéto soužití bylo umožněno.
Zároveň vnímáme, že problém je zakořeněn mnohem hlouběji v celé společnosti a stát by měl konečně najít řešení, jak vzniku těchto situací od začátku zabránit.
Author: Tomáš Knotek | 265 signatures
More >Rozhodně protestujeme proti záměrům českobudějovické radnice, která chce na konci léta zavést placení parkovného i mimo dosavadní zóny až po Pekárenskou, Nádražní a Mánesovy ulice.
Rozšíření zón placeného stání negativně ovlivní každodenní život občanů i rodinné rozpočty. Platit paušální částku mají i lidé, kteří v těchto zónách bydlí. Parkovací karta ale rezidentům nezaručí, že zaparkují před svým domem. Radnici jde jenom o peníze, na lidi nemyslí.
Žádáme proto českobudějovické zastupitele, aby záměr radnice nepodpořili a rozšíření parkovacích zón ve městě jednoznačně odmítli.
obrázek:novinky.cz
Author: Přemysl Roubek | 195 signatures
More >Žádáme vedení města Velké Meziříčí, aby povolilo konání pivních slavností na území města v červnu letošního roku.
Zatímco v mnoha městech jsou pivní slavnosti oblíbenou akcí, radní Velkého Meziříčí je odmítají s tím, že by mohly skončit řáděním opilců. Většina obyvatel města si je ale přeje. Když to jde v jiných místech, mělo by to jít i tady.
„Nevidím v tom problém, proč by to nemohlo být. Jestli s tím nechtějí mít práci, nebo já nevím. Jsme takoví světoví výrobci toho moku, závidí nám to kde kdo. Nevidím důvod, proč by to nebylo,“ řekl Českému rozhlasu pan Milan, jeden z obyvatelů města.
Jsme přesvědčeni, že pivní slavnosti mají své místo i ve Velkém Meziříčí. Pořadatelé chtějí udělat všechno pro to, aby celá akce proběhla v rozumných mezích. Proto apelujeme na radní města, aby své rozhodnutí přehodnotili tak aby se pivní slavnosti ve Velkém Meziříčí mohly v červnu uskutečnit.
Author: Petr Tejc | 26 signatures
More >Podle nového občanského zákoníku musí muzea zaplatit patnáctiprocentní DPH z darů občanů do svých sbírek. Mimo to musí nechat dar odhadnout.
Dochází tak k paradoxní situaci, kdy mnohdy náklady na odhadce převyšují hodnotu daru. Pro mnohá - zejména regionální muzea – je tak z finančních důvodů nemožné dary přijímat.
Nechápeme pohnutky tvůrců novely občanského zákoníku, které k takovému kroku vedly. Chtějí-li muzea budoucím generacím připomínat historii naší země a života našich předků, měla by mít možnost tyto dary získávat bez dodatečného zpoplatnění.
Žádáme proto ministerstvo financí, aby povinnost zdanění darů muzeím zrušilo.
Author: Pavla Pořízová | 16 signatures
More >Opět se začíná mluvit o možnosti privatizace jediného národního podniku na území České republiky, Budějovického Budvaru.
Jsme rádi, že se kromě všech, kteří mají pivo této značky v oblibě, postavil na jeho obranu i prezident Zeman, když uvedl, že by si nepřál, abychom o tento podnik přišli. Prezident se obává amerikanizace budějovického piva, neboť americké pivo nepovažuje za nic jiného, než hnědou vodu a vadí mu jeho příprava z rýže. Jeho zájem o tuto oblast je sice nyní vyvolán mimo jiné návštěvou v Jihočeském kraji, přesto jsme přesvědčeni, že upozornil na možnou ztrátu dalšího ze symbolů našeho vyhlášeného pivovarnictví.
Vnímáme, že ačkoliv je samozřejmě takovátopprezidentova temná vize možná mírně nadnesená, v důsledku privatizace by opravdu hrozila se změnou majitele i změna výrobních procesů a používaných surovin. Naše obava je směřována i směrem k Belgii a Holandsku, neboť právě pivní koncerny z těchto zemí ovládají trh s pivem v Evropě. Místo amerického rýžového piva bychom se tak mohli dočkat také změny na zcela řadové euro-pivo, kterými nás bohužel již nyní zásobuje nejeden z velkých pivovarů a které se vyznačuje především zcela indiferentní nevýraznou chutí.
Požadujeme, aby Budějovický Budvar zůstal národním podnikem, protože chceme pít české pivo a ne evropské břečky, protože jako národ pivařů cítíme hrdost k našemu pivu a nechceme se o něj nechat připravit. V neposlední řadě pak výroba piva reprezentuje výrobní a technologickou tradici, kterou v našem státě jeho vaření má a kterou je dle nás potřeba zachovat a předávat dál.
Author: Jan Zbožek | 73 signatures
More >Chceme podpořit myšlenku vzniku kreativního centra pro mladé v bývalé armádní budově na Hanáckém náměstí v Kroměříži.
Jsme rádi, že budova byla zachráněna a unikne tak smutnému osudu domu, který stál naproti a který je již zbourán. Nyní je podle nás potřeba využít tohoto prostoru co nejvhodnějším způsobem tak, aby sloužil ku prospěchu obyvatel Kroměříže.
Z těchto důvodů podporujeme volbu konceptu kreativního centra pro mladé, které by umožňovalo širokou škálu volno časového využití, vedoucí na jedné straně k volnému uměleckému rozvoji, na druhou také sloužilo jako místo možného vzdělávání ať již formou tématických kroužků, nebo stálých expozic. Součástí centra by mohly být i prostory sloužící čistě k zábavě či relaxační část ve formě čítárny, kavárny, či podobného místa klidu a oddechu.
Jsme přesvědčeni, že vydat se touto cestou by bylo správným krokem jak pro naše děti i nás samotné, tak pro zvelebení našeho města obecně.
Pokud s námi souhlasíte a myslíte si, že se jedná o vhodné využití těchto prostorů, budeme rádi, když souhlas vyjádříte podpisem naší petice.
Author: Martina Silná | 41 signatures
More >Požadujeme zachování otáčivého hlediště v našem městě. Kvůli novému vyšetřování policie chceme opět mobilizovat všechny, kteří chtějí mít Český Krumlov nadále takový, jaký jej známe, aby podepsali tuto petici.
Otáčivé hlediště vnímáme jako fenomén a zcela výjimečný divadelní projekt, který je třeba za každou cenu zachovat. Kromě speciálního diváckého zážitku, které hlediště nabízí, se jedná o natolik specifickou součást zahrady, že se do značné míry stalo jedním ze symbolů Českého Krumlova.
Kromě této skutečnosti nelze opomenout fakt, že jde o turisticky atraktivní lokalitu, která každoročně přitahuje velké množství diváků nejrůznějších vystoupení a akcí, které na tomto místě probíhají a zvyšují tak turistickou a návštěvnickou atraktivitu Českého Krumlova jako takového.
Řešení, navrhující nové otáčivé hlediště považujeme za jednu z možností v případě, že nemůže by nemohlo být zachované současné, ale mělo by být na místě původního a co nejvíce se blížit jeho podmanivé atmosféře.
Žádáme proto primátora Českých Budějovic, aby nedovolil konec otáčivého hlediště a všemi způsoby se zasadil o jeho zachování v našem městě.
Author: Karel Stopka | 72 signatures
More >Apelujeme na magistrát města, aby začal bez dalšího odkládání efektivně řešit vzniklou situaci. Nesmyslným způsobem vypsaný grant ukazuje buď na diletantství tvůrců grantu, nebo na prostou neochotu města podpořit Činoherní studio.
Rozhodně se nejedná o běžnou situaci, obzvlášť když nastala v půlce divadelní sezóny. Ať již se jedná o chybu či záměr, výsledkem je útok na divadlo jako takové a další důkaz toho, že magistrát zřejmě zná vhodnější způsoby, jak utrácet peníze, než staráním se o kulturu. Množství lidí, podporující Činoherní studium je jasným důkazem, že vzniklá situace rozhodně není lidem lhostejná a zaslouží si rýchlé řešení prospěšné všem stranám.
Author: Jiřina Přecechtělová | 1101 signatures
More >Pořad, který je divácky velmi úspěšný a sledovaný, je posouván na stále pozdější vysílací hodinu. Takový pořad, který je jedním z tahounů stanice Prima, by rozhodně neměl být neustále přesouván ze stanice na stanici, neustále měnit jeho vysílací den i čas, a to vždy k horšímu.
Zcela logicky bude mít Partička čím dál menší sledovanost, protože kdo z pracujících lidí si může dovolit čekat téměř do půlnoci, aby shlédl svůj oblíbený pořad?
Nakonec se těmito škatulaty dosáhne nejen nižší sledovanosti, ale v důsledku i zrušení celého pořadu!
Prima TV tímto dokazuje, že si snad neváží nejen svého velmi úspěšného pořadu, ale potažmo ani svých diváků
Podpořte petici za přesun vysílání na dřívější čas a sdílejte se svými přáteli a známými.
Author: Michaela Janstová | 11 signatures
More >Téměř 130 let funguje pošta v Olomouci ke spokojenosti občanů na náměstí Republiky. Teď by se měla přes nesouhlas vedení města, Univerzity Palackého či arcibiskupství přestěhovat do Galerie Šantovka.
Vedení České pošty se dosud ani neobtěžovalo své kroky lidem vysvětlit. Zásadně nesouhlasíme s tím, aby k tomuto přesunu došlo. Je to proti zájmu obyvatel Olomouce i proti zájmu institucí, které v Olomouci sídlí. Nechápeme, jak je možné, že vedení České pošty dělá takové kroky, které jsou v přímém rozporu s přání občanů.
Přimějte i vy vašimi podpisy generální ředitelství České pošty k přehodnocení tohoto záměru a k zachování pošty v Olomouci na náměstí Republiky!
Sdílejte s přáteli a známými.
zdroj fotky:
http://i.idnes.cz/14/011/cl6/STK505224_132542_532132.jpg
Author: Martin Tvrdý | 249 signatures
More >Federální shromáždění ČSFR 1. srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností. Tehdejší kardinál František Tomášek prohlásil, že je to poslední nárok, který církev vznáší. Tento zákon církvím navrátil téměř 200 budov. Stát navíc hradí mzdy, sociální zabezpečení duchovních a kněží i náklady na provoz a údržbu.
Podle Kalouskem prosazeného zákona o církevních restitucích by měl být církvím navrácen majetek v hodnotě 75 miliard korun a dále jim má být během 30 let postupně vyplaceno 59 miliard korun, navýšených o inflaci.
Vrátí římskokatolická církev majetek pozůstalý po obětech, kterých jen na Jesenicku a Šumpersku upálila kolem dvou stovek a majetek jim zabavila? Myslíme si, že k vyrovnání s církvemi došlo již v srpnu 1991 a další požadavky jsou nezákonné a nemorální.
Vyjádřete státu svůj názor na toto majetkové vyrovnání podpisem naší petice.
Author: Ondřej Vrána | 656 signatures
More >Pasivní kouření způsobuje úplně stejné problémy jako přímé kouření včetně rakoviny plic, kardiovaskulárních chorob a respiračních nemocí stejně jako chronickou obstruktivní plicní nemoc, bronchitidu a astma. Odhadem 25% úmrtí na rakovinu a 15% veškerých úmrtí v EU má souvislost s kouřením.
V České republice platí zákaz kouření na veřejných místech, jako jsou veškeré instituce či nemocnice.
Pojďme rozšířit tento zákaz na všechna veřejná místa, restaurace, bary, kluby, atd.
Author: Michaela Janstová | 281 signatures
More >