Petice proti odvolání Ondřeje Šimetky z pozice přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky FNO 2254 podpisů

Petice proti odvolání Ondřeje Šimetky z pozice přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky FNO

My, níže podepsaní z řad občanské veřejnosti, vyjadřujeme podporu docentu MUDr. Ondřeji Šimetkovi, Ph.D., MBA, který byl 5. října 2018 odvolán z pozice přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Během několika měsíců byli z pochybných důvodů a bez adekvátní náhrady odvoláni již čtyři přednostové klinik a primář této nemocnice. S velkým znepokojením – spolu s odbornou veřejností, Lékařskou fakultou Ostravské univerzity a zaměstnanci FNO – sledujeme tento vývoj, který může mít nevratný negativní dopad na kvalitu zdravotní péče v Ostravě a celém Moravskoslezském kraji.

 

Viníkem této krizové situace je podle našeho názoru především její ředitel Evžen Machytka, který byl do funkce jmenován v dubnu letošního roku ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Ukončení pracovního poměru přednostů potvrdil akademickým senátem odvolaný děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Pavel Zonča, který z procedurálních důvodů napadl své odvolání a soudně se domohl dočasného návratu do funkce (do konce října). Zonča však nereprezentuje názory fakulty ani univerzity, které naopak opakovaně vyjádřily znepokojení nad situací ve FNO. 

Docent Ondřej Šimetka vybudoval v Ostravě špičkové pracoviště, které například jako jediné v celém Moravskoslezském kraji je schopno zachraňovat děti narozené před 30. týdnem těhotenství. Perinatologické centrum FNO patří k nejlepším v Evropě. Tým lékařů pod Šimetkovým vedením spojoval nejvyšší odbornost s empatickým přístupem plným respektu k pacientkám a blízkým rodinným příslušníkům. Nyní hrozí rozpad tohoto týmu. 


Vyzýváme ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, aby odvolal Evžena Machytku z pozice ředitele Fakultní nemocnice Ostrava. Dále žádáme, aby byl Ondřej Šimetka přijat zpět do funkce přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky. Současně chceme, aby byla důkladně přezkoumána důvodnost odvolání dalších přednostů a primářů.
 

Za iniciátory petice Martin a Eliška Packovi


V Ostravě dne 17. 10. 2018

Autor: Martin Packa | 2254 podpisů

Více >
STOP OBALOVNĚ 978 podpisů chybí 9022

STOP OBALOVNĚ

P e t i c e
proti výstavbě obalovny živičných směsí, recyklátoru živičných povrchů, recyklační linky stavebních hmot, betonárny a kotlu pro ohřev záměsové vody do betonu.
Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

 

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o revizi a znovu otevření veřejného jednání a zároveň prozkoumání udělených povolení ke stavbě recyklační linky a betonárky. Záleží nám, aby byl zachován současný stav přírodního životního prostoru. Stavbou v  k.ú. Chlebovice parc.číslo 783/1 příp. dalších pozemků dojde v okolí k zvýšení hlučnosti, prašnosti, zápachu,  tímto bude výrazně ovlivněna možnost migrace zvěře pro kterou je v blízkosti vybudován koridor, chovný potok Košice bude kontaminován povrchovými vodami které jsou z uvedené plochy drenážemi  odváděny do jeho toku. Dále se neúměrně navýší  nákladní doprava v blízkém okolí.  Pro tuto oblast je typické západní proudění, které bude právě na Zelinkovice, Lysůvky, ale i Chlebovice směřovat veškeré negativní vlivy z provozu zařízení.

Do současné doby nebylo vyřešeno ani odhlučnění rychlostí komunikace R48 v Zelinkovicích a Lysůvkách a opět se má stavět další průmyslový blok, který tuto životní situaci občanů ještě zhorší.

Pro takový typ stavby jsou určitě jiná vhodnější místa, dál od lidských obydlí, která nebudou nikoho obtěžovat.

 

                        Osadní výbor Zelinkovice - Lysůvky

 

Autor: Petr Pokluda | 978 podpisů

Více >
PETICE NA PODPORU RODINNÉHO CENTRA PROVÁZEK 382 podpisů chybí 18

PETICE NA PODPORU RODINNÉHO CENTRA PROVÁZEK

PETICE

NA PODPORU RODINNÉHO CENTRA PROVÁZEK

 

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

 

PROFICIO, z.s. provozuje od března 2009 v Novém Jičíně rodinné centrum. Od března 2013 pak v prostorách SOŠ Educa na ul. Bohuslava Martinů pod názvem RC Provázek.

 

Novojičíňákům nabízíme:

- pravidelné i jednorázové aktivity pro děti i rodiče s dětmi (hudební, výtvarné, pohybové) některé zcela jedinečné (parkour, aktivity pro rodiny s děmi s PAS apd.)
- aktivity pro dospělé (zdravotní cvičení, vzdělávání včetně „dovozu“ odborníků typu manželé Kopřivovi, Zerzán a Strnadelová, Margit Slimáková aj.) i těhotné (předporodní kurzy, laktační poradna)
- individuální poradenství v oblasti zdraví, mezilidských vztahů, výchovy apod.
- hernu s minikavárnou
- službu krátkodobého hlídání dětí
- celou řadu další aktivit nad rámec RC – Restaurant Day apod.

 

PROVÁZEK V ČÍSLECH ZA ROK 2015:

- 300 m2 plochy, kterou plně využíváme (+ pronájem tělocvičny a auly)

- provoz PO – ČT 9 – 20, PÁ 9 -12 + víkendové aktivity
- 9 zaměstnanců (ženy s malými dětmi), 16 pravidelných lektorů a 15 dobrovolnic (pracují zdarma) a desítky spolupracujících externistů
75 pravidelných týdenních kroužků /aktivit  (37 pro děti (a rodiče), 27 pro dospělé, 11 pro těhotné) pro 410 klientů ve věku od narození po seniory
57 jednorázových akcí - 20 pro rodiče s dětmi a 37 pro dospělé pro celkem 734 registrovaných klientů + další desítky neregistrovaných
- 2 příměstské tábory pro 42 dětí

 

- cca 180.000 Kč měsíční náklady na provoz rodinného centra
- náklady jsou vedle příjmů od klientů financovány prostřednictvím projektů ESF, MPSV, Moravskoslezského kraje, soukromých subjektů apod.
- podíl spolufinancování města se pohybuje v rozmezí 0,7- 3,5 % rozpočtu spolku

 

V letošním roce došlo k výpadku možnosti spolufinancování ze zdrojů mimo město tak, jak tomu bylo doposud. V loňském roce nebyly v dostatečném předstihu vyhlášeny výzvy, které by byly určeny pro organizace našeho typu.

Cca polovinu nákladů jsme schopni pokrýt vlastními příjmy – platbami od klientů.

Výpadek příjmů však nemůžeme plně kompenzovat z jiných zdrojů - jsou buď marginální (soukromí dárci, nadace) a nebo jsou nejisté.

Posledním střípkem této nepříjemné mozaiky je to, že jsme byli vyřazeni z možnosti žádat o řádné dotace města, protože naše sídlo není v Novém Jičíně, ale sousední obci Rybí.

 

Proto jsme se obrátili na město s žádostí o pomoc při řešení této kritické situace. Neoficiálně máme potvrzeno získání několika desítek tisíc, které situaci neřeší.

 

Pokud se nám nepodaří provoz dofinancovat tak, abychom mohli pokračovat, budeme nuceni provoz centra ukončit, dramaticky zredukovat nebo přesunout do jiné vstřícnější obce.

Nemůžeme tvořit dluhy a nemáme aktuálně jiný zdroj (pracujeme dlouhodobě za podprůměrnou mzdu či zdarma, zdvojnásobit vstupné pro klienty nepovažujeme za řešení).

 

Stovky rodin pak přijdou o aktivity pro nejmenší děti, které jsou kvitovány nejen rodiči, ale i lékaři a dalšími odborníky z celé republiky. Ve městě neexistuje organizace, která by byla schopna tyto klienty v takovém počtu obsloužit.

 

My níže podepsaní souhlasíme s tvrzením, že činnost RC Provázek na území města je důležitá a žádoucí. Vyzýváme zástupce města Nový Jičín, aby zcela jasně deklarovali svůj postoj k aktivitám RC Provázek a finančně podpořili PROFICIO, z.s. tak, aby mohlo udržet RC Provázek ve stávající dostupnosti i stávající kvalitě.

 

 

 

 

 

Petiční výbor:

Ing. Michaela Holišová, 742 65 Rybí 231

Žaneta Konopáčová, Květná 693, 742 72 Mořkov

Ing. Martina Paličková, Slezská 31, 741 01 Nový Jičín

 

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: Ing. Michaela Holišová, 742 65 Rybí 231

Autor: Michaela Holišová | 382 podpisů

Více >
Petice za záchranu Turistické chaty Dr. Hrstky a proti rozdělení hradu Štramberka 251 podpisů chybí 749

Petice za záchranu Turistické chaty Dr. Hrstky a proti rozdělení hradu Štramberka

PETICE
za záchranu Turistické chaty Dr. Hrstky pod Trúbou a proti rozdělení hradu Štramberka dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

 

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice protestujeme proti rozhodnutí politiků a radních města Štramberka - Oldřicha Škrabala, Ondřeje Šimíčka, Michala Dostála a Věry Hanzlíkové, o vyklizení areálu hradu Štramberk a jeho rozdělení.

 

Hrad byl v průběhu posledních 6 let provozovatelem - společností VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ, spolkem Rytíři hradu Štramberk, s partnery městem Štramberkem, Moravskoslezským krajem, Nadací ČEZ, pivovarem Radegast, společností Kofola, společností RWE Gas Storage a dalšími drobnými partnery zveleben, poskytoval vysokou kvalitu služeb a probíhal v něm bohatý kulturní a zábavný program. 

 

Po ukončení provozu hradu provozovatelem VALAŠSKÝM KRÁLOVSTVÍM tito politici prosadili pod pokutou 2000 Kč za každý den prodlení jeho vyklizení a hrad proto musí být vyklizen nejpozději do 31.5.2015. Vyklizením může vzniknout dotčeným subjektům škoda na majetku v celkové výši až 2 milionu korun a de facto způsobí uvedení areálu do neutěšeného stavu, ve kterém se nacházel před 6 lety, v roce 2009. Vzniknou i těžko vyčíslitelné škody na duševních a nehmotných hodnotách. 

 

Již nejméně dva roky hrad Štramberk špatnou politikou bývalého vedení města trpí. Podmínky provozu jsou nedůstojné a mimo legislativní rámec - město neprovádí téměř žádnou údržbu a odstraňování závad, kvalita služeb upadla, otvírací doba chaty musela být zkrácena a hradní program musel být značně omezen, vztahy s podnikateli a subjekty závislými na cestovním ruchu ve městě stále nejsou dobré... 

 

I přesto, že městu Štramberk provozovatel společnost VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ na nájemném zaplatila rekordních 5,3 milionu Kč a zhodnocení areálu probíhalo se souhlasem a vědomím města,  tito politici nájemci v rozporu se zákonem odepírají právo na vyrovnání.

 

Aby toho nebylo málo, navzdory ekonomickým, technickým možnostem, dispozicím hradu a odkazu jeho zachránce MUDr. Adolfa Hrstky, zmínění politici prosadili rozdělení hradu na části - část Turistickou chatu Dr. Hrstky (bez dolního nádvoří a hradeb!), která je ekonomicky závislá na provozu věže a zbytku hradu, a část věž Trúbu, Jaroňkovu útulnu, která celý hrad  ekonomicky "živí" a kterou si město od 1.dubna 2015 provozuje samo. Rozdělení hradu a nekvalifikovaná správa politiky a úředníky, bez jakékoliv znalosti problematiky a koncepce, způsobí další úpadek.

 

Požadujeme, aby vybavení a vysoká kvalita provozu hradu Štramberk byly zachovány a hrad nebyl rozdělen mezi více provozovatelů. 

Což potvrzujeme níže svým podpisem.

 

Autor petice: Spolek Rytíři hradu Štramberk o. s.

Štramberská Trúba, Kopec 77, Štramberk 742 66

IČO: 22854932

Předseda: Tomáš Harabiš, Trojanovice Bystré 272

Za podporu a šíření naší petice děkujeme.

Autor: Tomáš Harabiš | 251 podpisů

Více >
Petice za zachování autonomie MŠ Beruška na Čeladné 199 podpisů dosaženo

Petice za zachování autonomie MŠ Beruška na Čeladné

My, níže podepsaní, chceme zachovat autonomii MŠ Čeladenská Beruška a vyjádřit nesouhlas s navrhovaným sloučením s MŠ a ZŠ Čeladná do jednoho subjektu.

 

MŠ Beruška funguje ke spokojenosti dětí i rodičů. Poskytuje v naší obci alternativu k tradičnímu pojetí výchovy, která staví na základech partnerského přístupu k dítěti, vedení ke zodpovědnému chování respektujícím přístupem. Pracuje v systému Začít spolu, ale kromě toho využívá poznatků a praktikuje prvky Montessori pedagogiky, vede děti ke kritickému myšlení, vede je k tvořivosti, dlouhodobě a do hloubky se zabývá ekologickou výchovou. MŠ Beruška také podporuje aktivitu a zapojení rodičů do dění v MŠ, pedagogové se neustále vzdělávají a přinášejí do školky spoustu nových podnětů a obohacení. MŠ Beruška je svým založením příkladnou školkou, do které se jezdí mnozí pedagogové z celé ČR školit. Jsme si vědomi, že školu, ať už základní či mateřskou, vytvářejí především kvalitní pedagogové. Máme důvodné obavy, že sloučení MŠ se ZŠ pod jeden subjekt povede k celkové změně pedagogické koncepce a s tím i možné změně pedagogického obsazení školky.

 

Podstatou fungování MŠ Berušky je program Začít spolu. Jedná se o ucelený jedinečný pedagogický koncept, v ČR praktikovaný od roku 1994. Program Začít spolu splňuje požadavky na kvalitu vzdělávání v zemích EU a je plně v souladu s trendy českého školství a s myšlenkami Rámcového vzdělávacího programu platného v ČR. Podrobně je program popsán na www.sbscr.cz.

 

Nyní, kdy je školka dobře vybavená jak personálně tak materiálně, včetně funkční přírodní zahrady a mohla by v klidu pokračovat v náročné ale smysluplné práci s dětmi, má dojít ke sloučení a změně vedení. Z otevřeně deklarovaného postoje paní ředitelky základní školy Mgr. Jany Satinské však víme, že se k tomuto programu opakovaně staví kriticky a tento program nepodporuje. (Ze schůzky v ZŠ dne 10. 9. 2015 vyplynulo jednoznačně, že by po sloučení školky se základní školou omezila účast rodičů v MŠ, na schůzce s rodiči předškoláků v červnu 2013 se záporně vyjádřila ke konceptu Respektovat a být respektován, který je důsledně uplatňován v MŠ Beruška cit.: „Respektovat a být respektován není můj šálek kávy, vzdělávání pedagogů v naší škole tímto směrem nepodporuji", zaznamenali jsme změnu koncepce organizace Dne dětí, pod jejím vedením - kdy spoluúčast rodičů (úspěšně realizovanou oběma mateřskými školkami) zcela vynechala, vypovídají o tom další individuální zkušenosti rodičů dětí ze ZŠ Čeladná). Proto se velmi obáváme o další existenci této pedagogické koncepce po sloučení MŠ Beruška se Základní školou.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nyní ještě přikládáme vyjádření k hlavním důvodům pro sloučení mateřských škol a základní školy na Čeladné, které zástupci obce uvedli na schůzce dne 10. 9. 2015.

 

1) MŠ Beruška zřídila obec v roce 2011 jako druhou mateřskou školu v obci zejména jako službu pracujícím rodičům (zajištění péče o děti), výchovný program nebyl primárním důvodem ke zřízení.
 

Chceme tímto vyjádřit, že jsme obci za založení další mateřské školky vděční, tento krok jsme uvítali. Zároveň však chceme upozornit na fakt, že cílem předškolního vzdělávání primárně není zajištění hlídání dětí pracujícím rodičům. Předškolní vzdělávání má svoje vlastní cíle, dle § 33 Školského zákona, Část 2 citujeme cíle předškolního vzdělávání: „Předškolní vzdělávání podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku, podílí se na jeho zdravém citovém, rozumovém a tělesném rozvoji a na osvojení základních pravidel chování, základních životních hodnot a mezilidských vztahů. Předškolní vzdělávání vytváří základní předpoklady pro pokračování ve vzdělávání. Předškolní vzdělávání napomáhá vyrovnávat nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do základního vzdělávání a poskytuje speciálně pedagogickou péči dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.“

 

2) Obec nevidí smysl v podpoře dvou školek s různými typy výchovných programů („tradiční“ a „Začít spolu“), když se nakonec stejně všechny děti sejdou v jedné třídě místní základní školy s jednotným výchovným přístupem. Zároveň bylo naznačeno, že děti ze školky s programem Začít spolu mohou mít při přechodu na klasickou základní školu problémy.

 

K tomu chceme vyjádřit následující:

V Zákoně o rodině, Část 2, Hlava I, § 32 se uvádí: „Rozhodující úlohu ve výchově dětí mají rodiče“ (nikoli škola nebo obec). Dále citujeme z dokumentu České školní inspekce „Vztah rodičů a školy pohledem práva“ cit.: „Proto, aby byla zachována rozhodující úloha rodičů ve výchově, je třeba vytvoření a uskutečňování spolupráce školy (resp. školského zařízení) a rodičů (resp. dalších zákonných zástupců) dětí.“ Toto je úloha školských zařízení a od obce, coby zřizovatele těchto zařízení očekáváme podporu škol ke výše zmíněné zákonné povinnosti. MŠ Čeladenská Beruška vychází rodičům vstříc maximálně a nadstandardně, tento přístup vítáme a chceme zachovat.
Přechodem dětí z mateřských škol s programem Začít spolu na školu základní se zabývali odborníci v longitudinálním výzkumu s názvem „Vliv vzdělávacího programu Začít spolu na vývoj psycho-sociálních kompetencí dětí v MŠ 1997/98-2000/2001“. Závěry výzkumu si dovolujeme citovat: „Třetí předpoklad, že se děti z MŠ s programem Začít spolu nebudou lišit od dětí z MŠ bez Začít spolu v charakteristikách, na něž klade důraz tradiční škola (v připravenosti pro školu - školní zralosti) - se rovněž potvrdil. V testování školní zralosti se děti nelišily, což znamená, že děti z MŠ s programem Začít spolu jsou připraveny na standardní požadavky naprosto shodně a na úrovni srovnatelné s ostatní populací.“ Více o výzkumu na http://www.sbscr.cz/index2.php?t=1&c=51&p=70#zacatekclanku.
 

3) Obec nevidí smysl v podpoře mateřské školy, ze které potom rodiče svoje děti do místní základní školy k základnímu vzdělávání nepřihlásí.

 

Znovu odkazujeme na výše zmíněné cíle předškolního vzdělávání viz. bod 1. Cílem předškolního vzdělávání není zajistit naplnění základní školy v obci. Rodič má právo zvolit pro své dítě školu podle svých preferencí. Výběr a volba školy se řídí pravidly nabídky a poptávky, tedy jsou podstatné zejména reference, případně osobní zkušenost se základní školou, školní vzdělávací program atd. I v případě, že se rodič rozhodne umístit své dítě do jiné školy než na Čeladné, je velmi smysluplné, že obec coby zřizovatel mateřské školy - umožňuje realizovat předškolní vzdělávání dětem přímo v místě bydliště. (Zatímco školu může rodič pro své dítě volit dle svého výběru, u předškolního zařízení tuto volbu většinou nemá - tam je podstatné kriterium k přijetí dítěte místo bydliště a to mají čeladenské děti pouze na Čeladné - všude jinde jsou tedy znevýhodněni).

 

 

Závěrem chceme vyjádřit následující: Uvědomujeme si, že existence dvou mateřských školek v jedné obci, s odlišným výchovným modelem, je velmi vzácná a v naší republice ojedinělá. Jsme rádi, že všichni rodiče v naší obci mají možnost výběru a mohou zvolit zařízení, jehož výchovné metody jsou v souladu s jejich přesvědčením, hodnotami a výchovnými způsoby. Přejeme si, aby všichni občané naší obce i jimi zvolení zastupitelé, dokázali vedle sebe žít v toleranci a se vzájemným respektem k volbě druhého. Tímto chceme také oslovit zejména zastupitele, kteří budou o případném sloučení svým hlasem rozhodovat. Prosíme, chraňte principy demokracie v naší zemi a obci. Děkujeme.

za petiční výbor:
Mgr. Kateřina Kučová, Čeladná
 

Autor: Kateřina Kučová | 199 podpisů

Více >
Občanský APEL adresovaný kunčickým pilotům ultralehkých letadel 170 podpisů

Občanský APEL adresovaný kunčickým pilotům ultralehkých letadel

Na základě stávající situace obyvatel žijících v bezprostředním, ale i širším okolí vzletové a přistávací plochy PETER´S GROUND v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme se rozhodli sestavit občanský APEL, resp. DESATERO, které adresujeme kunčickým letcům SLZ (ultralightů).

Prostřednictvím tohoto DESATERA my, níže podepsaní, žádáme, aby byla snížena zátěž občanů, která spočívá především v nadměrném hluku, ve ztrátě soukromí a v ohrožení bezpečnosti díky četným průletům ve velmi nízkých výškách nad rodinnými domy a zahradami.

Byť jsme si vědomi toho, že sportovní létání může být pro někoho společensky přínosná a obohacující činnost, se vší vážností APELUJEME na piloty a letce užívající inkriminované letiště, aby se ztotožnili s následujícím DESATEREM a řídili se jím:

 

1. DODRŽUJEME max. počet vzletů a přistání - tj. 3 x 1 letadlo/týden, max. však 9x/týden.

2. DODRŽUJEMJE stanovený koridor pro vzlety a přistání – tj. mimo rodinné domy a jejich příslušenství.

3. DODRŽUJEME stanovené minimální výšky letů – tj. min. 300 m nad rodinnými domy a min. 150 m nad loukami, lesy atd.; snažíme se vyhnout rodinným domům a jejich příslušenstvím.

4. NEPROVÁDÍME praktický výcvik a instruktáž pilotů.

5. NEPROVÁDÍME další typy komerčních či nekomerčních letů - seznamovacích, zaváděcích, vyhlídkových, ukázkových,….

6. NEPROVÁDÍME žádné reklamní akce, které by vedly ke zvyšování intenzity leteckého provozu v Kunčicích p.O.

7. VYBAVÍME svá letadla doposud ještě nepovinnými GPS a to za účelem objektivního zjištění dodržování všech závazných leteckých předpisů ze strany dozorových orgánů.

8. BEREME NA VĚDOMÍ, že jsou na vybraných objektech v obci postupně instalována záznamová a monitorovací zařízení, která budou sloužit k dostatečnému prokázání letecké nekázně.

9. RESPEKTUJEME A DODRŽUJEME práva ostatních občanů a to zejména jejich práva vlastnická, práva na soukromí, na klidné bydlení

a spokojený život.

10. JSME OHLEDUPLNÍ vůči ostatním občanům při provozování našeho leteckého koníčku.

Autor: Markéta Menšíková | 170 podpisů

Více >
ODSTRANĚNÍ ODCHYTOVÝCH KLECÍ NA PTÁKY  Z AREÁLU ŽELEZNIČNÍ STANICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ 73 podpisů chybí 27

ODSTRANĚNÍ ODCHYTOVÝCH KLECÍ NA PTÁKY Z AREÁLU ŽELEZNIČNÍ STANICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ

Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

My, níže podepsaní občané, se prostřednictvím této petice obracíme na Městský úřad v Českém Těšíně, náměstí ČSA 1, 737 01 Český Těšín, se žádostí, aby se zasadil při jednání se Správou železnic, státní organizací, se sídlem Dlážděná 1003/7, 110 00 Praha 1, o

ODSTRANĚNÍ ODCHYTOVÝCH KLECÍ NA PTÁKY Z AREÁLU ŽELEZNIČNÍ STANICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ

Odůvodnění: Nepřejeme si, aby v našem městě byli v tomto areálu odchytáváni holubi do odchytových klecí a následně usmrcováni. Odchyt holubů (a přitom nezřídka i jiných zdravých ptáků) do odchytových klecí a jejich následné usmrcování považujeme za neetické a nehumánní – a navíc naprosto zbytečné, protože neřeší problém znečišťování nástupišť a nezamezuje ani poškozování nádražní budovy, jelikož tyto nejsou dostatečně zabezpečeny (např. účinnými sítěmi) proti usedání a hnízdění holubů.
Děkujeme.

V Českém Těšíně dne 27. srpna 2020

Za petiční výbor:
Mgr. Bc. Ladislav Hess, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín (sestavitel petice)
Miroslava Hessová, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín 
PhDr. Alena Hasáková, Štefánikova 21/26, 737 01 Český Těšín

Zastupovat petiční výbor při jednáních se státními orgány je oprávněn kterýkoli člen petičního výboru (dle § 5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním)

Autor: Ladislav Hess | 73 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

Moravskoslezský x celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj