Petice za spravedlivé posuzování invalidních důchodů u lidí s RS 5467 podpisů chybí 14533

Petice za spravedlivé posuzování invalidních důchodů u lidí s RS

Dobrý den,

ráda bych Vás touto cestou požádala o podpis petice za spravedlivé posuzování invalidních důchodů pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Momentálně je míra invalidity u těchto pacientů posuzována zejména podle Kurtzeovy stupnice (EDSS), která se zaměřuje zejména na fyzické projevy roztroušené sklerózy, jako jsou například problémy

s chůzí, řečí a motorikou.

Pravdou ale je, že jsou často nejvíce omezující symptomy jako chronická únava, nebo deprese. Na ty se ale při posuzování nároku na invalidní důchod nebere ohled.

Únava, o které je řeč, není běžná únava, kterou zažívá každý po fyzické nebo psychické námaze. Nejbližší, co může zažít i běžný člověk, je únava spojená s nemocí a horečkou. Není možné jí příliš dlouho odkládat a ani po spánku neodeznívá. Lidé s roztroušenou sklerózou tak zažívají celé dny, kdy nejsou schopni vstát z postele, ačkoli podle škály EDSS, jsou schopni chůze ať už s oporou, nebo bez ní. Případně potřebují během dne často odpočívat i po běžných a pro ostatní lidi nenáročných aktivitách.

To je omezuje v mnoha oblastech života – v oblasti sociální, pracovní, partnerské, v oblasti zájmů, seberealizace, péče o sebe, o domácnost aj.

Chronická únava, je všeobecně známým průvodním jevem roztroušené sklerózy a je možné se o ní dočíst v odborné literatuře. Z části je důsledkem nemoci a z části ji může mít na svědomí i samotná léčba, jejíž cílem je pozastavení rozvoje nemoci a zmírňování jejích příznaků.

Roztroušená skleróza je v současné době nevyléčitelná.

Nejistá sociální situace - nestabilní a nejisté finanční zázemí, neustálé přetahování se o každý stupeň invalidity, odvolávání se proti rozhodnutím posudkových lékařů a absolvování opakovaných návštěv posudkových komisí - pak způsobuje i zvýšenou míru stresu. Stres a nutnost překonávat vyčerpání, mnohdy negativně působí na zdravotní stav pacienta a zvyšují riziko ataky (náhlého a často i nevratného zhoršení zdravotního stavu).

Apeluji na to, aby krom Kurtzeovy stupnice byla používána alespoň pro účely posouzení nároku na invalidní důchod, stupnice hodnotící míru únavy. Takové nástroje (např. FFS – Fatigue Severity scale) se již používají v zahraničí.

Kurtzeova stupnice (EDSS), je vhodný nástroj pro potřeby neurologů (nastavení léčby, sledování vývoje nemoci), ale sama o sobě nereflektuje stav a míru postižení u daného člověka.

V České republice žije přibližně 17 – 20 tisíc lidí s diagnózou RS. Mnozí z nich nedosáhnou na invalidní důchod, mají nižší stupeň než který odpovídá jejich reálnému stavu, nebo žijí ve strachu

z jeho odebrání.

Podpisem této petice se budete spolupodílet na iniciativě, která má za cíl pozitivně ovlivnit kritéria hodnocení nároku na invalidní důchod u pacientů s roztroušenou sklerózou.

Petici může podepsat každý občan ČR starší 16 let.

 

Děkuji za každý podpis, jménem všech pacientů s roztroušenou sklerózou,
Bc. Kateřina Šmídová

 

Autor: Kateřina Šmídová | 5467 podpisů

Více >
Za zdravé dělohy 1481 podpisů chybí 3519

Za zdravé dělohy

Endometrióza je druhé nejčastější gynekologické onemocnění, při kterém se tkáň podobná děložní sliznici vyskytuje i jinde v těle, než pouze v děloze.
Endometriózu má 1 z 10 žen v reprodukčním věku, což odpovídá 190 milionům žen na celém světě a zhruba 250 tisícům žen v České republice. Diagnóza tohoto onemocnění trvá v průměru 7 až 10 let.
Typickými symptomy jsou bolestivá a silná menstruace, bolestivé vyprazdňování, bolesti podbřišku, bolestivý sex a neplodnost

 

Chceš, aby bylo v České republice více center specializujících se na endometriózu a tím se zkrátila doba diagnostiky? Chceš, aby byla endometrióza uznána jako závažné onemocnění a aby proběhla reforma úhradového systému léčby? Chceš, aby se zlepšila prevence a povědomí o tomto onemocnění? Chceš, aby se přestala bagatelizovat bolestivá menstruace?

MY TO CHCEME TAKY!

Chceme, aby zákonodárci udělali nutné změny a pomohli tak ženám s endometriózou ke kvalitnějšímu životu.

Chceme, aby se o endometrióze mluvilo, protože ženské zdraví není jen otázkou žen, ale CELÉ POPULACE!

Podepiš naši petici Za zdravé dělohy se kterou se vydáme v dubnu 2023 do poslanecké sněmovny.
Čím více podpisů se nám podaří získat, tím větší šanci na úspěch máme!

 

Děkujeme za Tvůj čas

 

Pacientská organizace ENDO talks CZ, z.s.

 

www.endotalks.cz

Autor: Barbora Pospíšilová | 1481 podpisů

Více >
Občanský APEL adresovaný kunčickým pilotům ultralehkých letadel 2 podpisy

Občanský APEL adresovaný kunčickým pilotům ultralehkých letadel

Na základě stávající situace obyvatel žijících v bezprostředním, ale i širším okolí vzletové a přistávací plochy PETER´S GROUND v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme se rozhodli sestavit občanský APEL, resp. DESATERO, které adresujeme kunčickým letcům SLZ (ultralightů).

Prostřednictvím tohoto DESATERA my, níže podepsaní, žádáme, aby byla snížena zátěž občanů, která spočívá především v nadměrném hluku, ve ztrátě soukromí a v ohrožení bezpečnosti díky četným průletům ve velmi nízkých výškách nad rodinnými domy a zahradami.

Byť jsme si vědomi toho, že sportovní létání může být pro někoho společensky přínosná a obohacující činnost, se vší vážností APELUJEME na piloty a letce užívající inkriminované letiště, aby se ztotožnili s následujícím DESATEREM a řídili se jím:

 

1. DODRŽUJEME max. počet vzletů a přistání - tj. 3 x 1 letadlo/týden, max. však 9x/týden.

2. DODRŽUJEMJE stanovený koridor pro vzlety a přistání – tj. mimo rodinné domy a jejich příslušenství.

3. DODRŽUJEME stanovené minimální výšky letů – tj. min. 300 m nad rodinnými domy a min. 150 m nad loukami, lesy atd.; snažíme se vyhnout rodinným domům a jejich příslušenstvím.

4. NEPROVÁDÍME praktický výcvik a instruktáž pilotů.

5. NEPROVÁDÍME další typy komerčních či nekomerčních letů - seznamovacích, zaváděcích, vyhlídkových, ukázkových,….

6. NEPROVÁDÍME žádné reklamní akce, které by vedly ke zvyšování intenzity leteckého provozu v Kunčicích p.O.

7. VYBAVÍME svá letadla doposud ještě nepovinnými GPS a to za účelem objektivního zjištění dodržování všech závazných leteckých předpisů ze strany dozorových orgánů.

8. BEREME NA VĚDOMÍ, že jsou na vybraných objektech v obci postupně instalována záznamová a monitorovací zařízení, která budou sloužit k dostatečnému prokázání letecké nekázně.

9. RESPEKTUJEME A DODRŽUJEME práva ostatních občanů a to zejména jejich práva vlastnická, práva na soukromí, na klidné bydlení

a spokojený život.

10. JSME OHLEDUPLNÍ vůči ostatním občanům při provozování našeho leteckého koníčku.

Autor: Markéta Menšíková | 2 podpisy

Více >
Petice pro podporu Mgr. Taťány Pohořalové 45 podpisů

Petice pro podporu Mgr. Taťány Pohořalové

Tato petice odkazuje na články Mgr. Roberta Čapka.

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 1.: ředitelka Šišková svévolně upravuje známky

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 2.: ředitelka Šišková posílá vytýkací dopis

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 3.: ředitelka Šišková diskriminuje

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 4.: bossing ředitelky Šiškové pokračuje

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 5.: ředitelka Šiškové lže České školní inspekci

- Jak se ničí dobrý učitel v Sokolově díl 6.: malý slovníček pojmů

- Sokolov: Otevřený dopis školskému ombudsmanovi PaedDr. Ladislavu Hrzalovi

 

Touto peticí rozhodně nechceme poškodit kvalitu Mgr. Petry Šiškové. Nikdy jsme neměli problém s ní a její výukou, ale chtěli bychom se ohradit proti činům, kterých se Mgr. Petra Šišková na škole dopouští. Zastáváme se tak vynikající učitelky, která byla bohužel vystavena této nemilé situaci a snažíme se jí v tomto případu podpořit. Nechceme, aby bylo komukoliv ubližováno diskriminací či bossingem, jako se tomu děje zde.

Velice prosíme o podpisy všech, kteří též chtějí podpořit výborného pedagoga a nesouhlasí se situací, která se nachází na ZŠ Sokolov Rokycanova 258.

Nejde nám o zničení pověsti nebo vrhání stínu na školu.

Autor: Melinda Urbanová | 45 podpisů

Více >
Petice proti výstavbě větrných elektráren v katastrech obcí Jarošov a Chotěnov 96 podpisů

Petice proti výstavbě větrných elektráren v katastrech obcí Jarošov a Chotěnov

Výstavba VE má být realizována téměř na hranici přírodní rezervace Toulovcovy maštale navzdory územnímu plánu z května 2021, kde je toto využití nepřípustné. Nenávratně tak ovlivní panenský ráz krajiny, který by měl být zachován i pro příští generace. Výstavba by nepochybně navždy negativně ovlivnila kvalitu života obyvatel i v  přilehlých obcích. V budoucnu by se díky tomuto kroku usnadnila výstavba dalších VE. Nebyl zdůvodněn výběr konkrétního investora, adekvátnost a vymahatelnost slibovaných plnění.

 

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s plánovanou výstavbou větrných elektráren v katastrech obcí Jarošov a Chotěnov. Případná výstavba v tomto území by výrazně a prakticky na generace poškodila místní krajinu, přírodu, přilehlou chráněnou přírodní rezervaci a v neposlední řadě životní podmínky zejména místních obyvatel a majitelů nemovitostí. 

Žádáme tímto o okamžité upuštění od realizace tohoto záměru výstavby VE na území obcí Jarošov a Chotěnov.

 

Podepište petici proti záměru výstavby větrných elektráren v blízkosti Toulovcovy rozhledny – dostupná na veřejných místech v okolí.

 

Sledujte nás na Facebooku – Krajina a příroda pro budoucnost našich dětí z. s.

 

Kontaktujte nás na e-mail: spolekjarosov@seznam.cz

 

Za podpis, sdílení e-petice i jakoukoli další podporu předem děkujeme.

Autor: Pavel Žůrek | 96 podpisů

Více >
Petice za lepší podmínky v psychiatrii 1 podpis chybí 9999

Petice za lepší podmínky v psychiatrii

Dobrý den, tato petice slouží k vyjádření nesouhlasu nad aktuálním stavem psychiatrie a to minimálně s nemocnicí Bohnice. Řeknu svůj příběh stručně a jestli se v něm najdete neváhejte dát podpis, aby nepřibívali další jako jsme my. Byl jsem zavřený nedobrovolně, původně jsem si šel vyřídit léta trvající problém se zažíváním (ten se nevyřešil i přes fakt, že může za velkou část problémů), dále mi nebyli schopní diagnostikovat ADHD i přes fakt, že jsem si stěžoval na problémy s pozorností, poté měli tu soudnost mi říkat, že důvod proč tam jsem je, že nestuduji, což s těmi nemocemi, plus ADHD nebylo lehké i přes fakt, že jsem potřeboval věci, co jsem jim vyjmenoval, polovina z nich zdarma, stačí říct, se nestala, dále jsou psychicky nemocní často obětmi systému, které systém radši řeší levnější cestou jako jsou elektrošoky či prášky (neříkám, že všichni doktoři a všechny prášky), je tam hrozné jídlo a nejlepší volnočasová aktivita je koukání do stěny, nulová pomoc s tím, co bude po Bohnicích jako je invalidní důchod či prachprostá práce, kterou jsem si nemohl nekolik let najít, což mě samozřejmě poslalo do mínusu, což naštěstí platila moje máma (výčitky nemám, to kvůli ní tam jsem skončil, ztratil jsem emoce, samozřejmě se budou muset vrátit, ale k tomu se dostanu). Nyní se začínám konečně po 5 letech vracet k životu před Bohnicema a upřímně chci těch 5 let zpátky a je mi vlastně jedno, jak je dostanu zpět. Přijímám i platbu v limetkách, protože jsem psychicky nemocný a tudíž jsem v evoluci tak aspoň někde jako bych se narodil bez nohy takže si zasloužím i plat ochuzený o nohu že? Zkrátka věci jsou tak jak mají být a to se mi nelíbí, protože vlastně tak mohli být celou dobu, navíc jsem aktuálně hloupější a už to nejsem já jako kdysi a už asi nikdy nebudu. Na hloupost si ani tak nestěžuju, spíš mi chybí ty projevy sebe sama. My všichni nemocní víme asi, kde to naše ztracené štěstí je a že to nevznikne jen tak, proto volám po diskusi mezi nemocnými a zdravími a taky po další snaze o nápravu toho, co nás trápí už od stvoření světa nejspíš. Jeden můj kámoš spáchal sebevraždu, měl chronické deprese a rodiče se ho rozhodli uložit do Bohnic, protože ho nechtěli. Jen tu čekáme a koukáme než se tu někdo zabije nebo než někdo někoho zabije. I civilisté by to měli vědět a přitom by stačilo kolektivně šetřit na šikaně.

Autor: Štěpán Beran | 1 podpis

Více >
Petice za svobodné a udržitelné pohřebnictví 44 podpisů

Petice za svobodné a udržitelné pohřebnictví

My, níže podepsaní, si přejeme, aby se české pohřebnictví otevřelo změnám ve prospěch větší svobody jednotlivce a udržitelného přístupu k životnímu prostředí. Věříme, že i tento často opomíjený obor by se měl dočkat pozornosti, aby nadále neztrácel krok s potřebami moderního člověka a naopak šel naproti hodnotám, které dnešní společnost zastává.

 

Je to již více než 100 let, kdy byla na českém území přijata kremace jako způsob pohřbení. Od této doby se pohřebnictví žádné výrazné změny nedočkalo, což je dáno z velké části tím, že i téma smrti jako takové bylo vytlačeno z veřejné diskuze na okraj společenského zájmu. Až ve světle dnešní doby,  v níž se lidé učí o smrti mluvit a přijímat ji, se dostalo v západním světě přijetí novým metodám pohřbení, které dávají jednotlivci i jeho blízkým větší prostor pro vyjádření myšlenek a hodnot v rámci pohřebního rituálu.

 

Ten se v současné době nachází v krizi, kdy obřad v krematoriu či na hřbitově volí čím dál méně lidí, z čehož vyplývá, že jeho soudobé pojetí je mnohým z nás vzdálené. Věříme, že přijetí těchto nových i staronových způsobů pohřbení, může mít na společnost pozitivní dopad právě v tomto ohledu - každý dostane možnost odejít z tohoto světa způsobem, který je nejblíže jeho přesvědčení, což povede k smysluplnějším posledním rozloučením napříč společností.

 

Důležitým pilířem je pro nás osobní svoboda. Jsme toho názoru, že lidé by měli mít v tak intimní otázce, jako je odchod z tohoto světa, největší možnou volnost. Odvoláváme se tím na článek 10 odst. 2 zákona č. 2/1993 Sb., dále jako “Listina základních práv a svobod”, ve spojení s čl. 9 sdělení č. 209/1992 Sb., Úmluvy o ochraně lidských práv a svobod., jenž zaručují právo na soukromý život, pod nějž judikatura Evropského soudu pro lidská práva podřadila i právo na pohřbení blízkých osob. 

 

Dožadujeme se také změn ve prospěch udržitelnosti. Nárok na příznivé životní prostředí vyplývá z čl. 35 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. V kontextu doby, kdy směřujeme jako česká společnost na základě Pařížské dohody, zveřejněné sdělením č. 64/2017 Sb. m. s., k uhlíkové neutralitě, nám přijde důležité dovolit lidem učinit krok tímto směrem i ve věci jejich poslední stopy. Z tohoto hlediska nejsou současné legální metody pohřbení ideální. U nás tolik oblíbená kremace s sebou v tuto chvíli nese několikanásobně vyšší uhlíkovou stopu než její nové alternativy. I na druhou legální metodu pohřbení, tedy pohřeb do země, klade podle nás zákon zbytečné nároky, jenž jsou na úkor její šetrnosti. Jsme toho názoru, že stát by občanům neměl odpírat přístup k moderním udržitelným metodám pohřbení a ani k metodám dávno tradičním a prostým.

 

Současný zákon o pohřebnictví proto považujeme za příliš restriktivní a zastaralý. Jsme přesvědčeni, že jeho znění by mělo projít revizí, jelikož v současné podobě dostatečně nereaguje na změny, které se od jeho přijetí udály napříč společností, a to ani v rámci dosud přijatých novel. 

 

My, níže podepsaní, se tímto vyslovujeme pro otevření seriózní debaty o přijetí nového zákona o pohřebnictví, který rozšíří možnosti pohřbení a souvisejícího rituálu. Zároveň svým podpisem vyjadřujeme svůj zájem o to, aby byly tyto změny následně aplikovány v praxi. Věříme, že takové kroky mohou prospět každému z nás jako jednotlivci i naší společnosti jako celku. 

Autor: Poslední stopa z.s. | 44 podpisů

Více >
Ztlumte Matějskou na Výstavišti 7 podpisů chybí 293

Ztlumte Matějskou na Výstavišti

My, níže podepsaní, považujeme hluk z Matějské pouti, která každoročně téměř dva měsíce probíhá v areálu Výstaviště Praha 7, za nadměrný a zbytečný.

Tato veřejná hudební produkce nerespektuje jak běžné hlukové normy, tak aktuální vědecké poznatky o fyzickém a duševním zdraví – bohužel ani hodnoty dobrého sousedského soužití a péče o ty nejzranitelnější.

 

Respektujeme zábavu na Matějské.

 

Ale oprávněně se kvůli hluku a silným basovým zvukům obáváme se o klid nejen náš, ale například i odpolední klid dětí z blízké mateřské školky Bobulka, Sedmikvět, dětí z dětské skupiny Panorama, všech sousedů seniorů, nebo přeživších holocaustu – obyvatel Domu pro seniory na adrese Janovského 46, poblíž Výstaviště, který má dle vyhlášky patřit do klidové zóny.

 

Také se bojíme o klid a zdraví desítek zvířecích druhů a ptactva, které žijí v nedaleké Stromovce, kterým nadměrný a dlouhodobý hluk může ubližovat. 

 

Chceme se konečně přiblížit do 21. století a žít společně v prostoru, kde se lidé mohou svobodně bavit, ale také v klidu pracovat z domova a odpočívat.

 

Žádáme naše zastupitele v čele se starostou Janem Čižinským, aby se postavili za naši iniciativu a konečně prosadili na Matějské na Výstavišti férové a respektující hlukové limity, vhodné pro civilizovanou venkovní pouťovou zábavu, která jinde v Evropě či ve světě nemá potřebu rušit obyvatele okolní zástavby a respektuje vzájemné klidné soužití.

 

Žádáme MČ Praha 7 o zavedení vyhlášky, která zajistí ztlumení hudební produkce na Matějské a dodržování celý den běžného limitu pro venkovní a pro vnitřní hluk – tak jak definuje zákon o ochraně lidského zdraví před hlukem č. 258/2000 Sb. a v nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací.

Autor: Jitka Holasová Holasová | 7 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj