Klamavá reklama je popsána v § 2977 Občanského zákoníku, a to jako něco uvádějící zákazníka v omyl. Tento omyl vede k tomu, že si zákazník může zboží koupit pod vlivem takovéto reklamy, a pokud by klamán nebyl, zboží by si možná nekoupil.
Potravinářský průmysl, a to především živočišná produkce se vyznačuje obrovskou mírou zavádějících informací, lživých zobrazení a zakrýváním skutečností, ať jsou to fialové kravičky nebo takzvané veselé krávy, či šťastná prasátka houpající se na stromě zvaný klobásovník. Ve skutečnosti však zvířata v tomto průmyslu neuvěřitelně trpí a žádné z nich není šťastné.
Proto v rámci petice chceme dosáhnout změny § 2977 tak, aby prodejci i výrobci museli ohledně zvířat uvádět a zobrazovat pravdivé údaje a skutečnosti, podobně jako například prodejci a výrobci tabákových výrobků.
Cílem petice je tedy změna § 2977 Občanského zákoníku tak, aby nebylo možné klamat zákazníka o podmínkách chovu a zacházení se zvířaty v jakékoliv fázi jejich života nebo ohledně smrti. Žádná forma nadsázky, přehánění nebo nepravdivého zobrazení by neměla být přípustná v reklamě, která se týká produktů získávaných z živých bytostí.
Vyzýváme zákonodárce, aby se tímto paragrafem zabývali a také aby začali postihovat společnosti, které se zmiňovaného klamavého jednání dopouští.
Níže podepsané osoby souhlasí se zněním této petice, tedy požadují v jejím smyslu uváděnou změnu zmíněného paragrafu Občanského zákoníku.
L'auteur: Josef Němec | 208 podpisů
En savoir plus >MY, občané Rudné a okolí, Vás vyzýváme touto peticí:
abyste hlasoval(a) proti přijetí návrhu nového územního plánu Rudná v navrhovaném znění,
abyste vyhlásili konání místního referenda o novém územním plánu Rudná.
Odůvodnění
Nový územní plán Rudná:
Nezamezuje výstavbě skladových a výrobních zařízení v okolí Růžové ulice.
Zastavěním polí v okolí Růžové ulice a navazující polní cesty na Chrášťany zanikne oblíbená rekreační zóna v katastru obce, což poškodí nejen obyvatele Rudné, ale také sousedních Chrášťan. Obyvatelé Rudné si nepřejí výstavbu dalších průmyslových, výrobních a skladovacích prostor.
Umožní zástavbu polí naproti benzínce „Šafránka“ a podél ulice V. Nováka.
Rudná není na další masovou výstavbu obytných čtvrtí připravena. Kapacita ZŠ i MŠ je už teď nedostatečná, dopravní zatížení města je obrovské, stav kanalizace a čističky není na tuto zástavbu připraven.
Umožní postavit sběrný dvůr pro 30 000 obyvatel z okolí.
Taková výstavba zhorší již dnes neúnosnou dopravní situaci.
Nový územní plán nepřihlíží k dlouhodobému komplexnímu urbanistickému řešení, které by zvyšovalo kvalitu života v Rudné. Navrhovaná rezidenční výstavba nerespektuje kapacity městské infrastruktury a povede k dalšímu úbytku kvalitní orné půdy. Protože přijetí nového územního plánu ovlivní život v Rudné na řadu let dopředu, měli by o něm rozhodnout obyvatelé v místním referendu.
Děkujeme,
Petiční výbor:
PhDr. Daniela Bělinová Břízová, Ph.D., Karlova 115/2, 252 19 Rudná; Doc. Mgr. Lenka Jakoubková Budilová, Ph.D., Masarykova 125/59, 252 19 Rudná; Ing. Renáta Kopečková Lorenzová, Nádražní 419/6, 252 19 Rudná. Členy výboru zastupuje: PhDr. Daniela Bělinová Břízová, Ph.D., Karlova 115/2, 252 19 Rudná.
L'auteur: Daniela Bělinová Břízová | 96 podpisů
En savoir plus >Chodíte rádi do parku u Chodovské tvrze? Pak už jste si nejspíš všimli velké cedule na restauraci Pavlovín, která je jeho nedílnou součástí - stojí na ní smutný nápis „TRVALE ZAVŘENO“.
V oblíbeném parku tak chybí možnost občerstvení, které by si mohli vychutnat dospělí i ti nejmenší. Co s tím? Objekt je nyní nabízen k prodeji za přibližně 13 milionů korun a my jsme přesvědčení o tom, že by měla Praha 11 usilovat o jeho koupi.
Restaurace by pak mohla být provozována za příznivé ceny a pod kontrolou městské části, podobně jako skvělá kavárna Mezi domy v Křejpského ulici.
Vedle občerstvení by se navíc v budoucnu mohl objekt stát součástí outdoorového rodičovského centra vybudovaného právě v krásném parku u Chodovské tvrze.
Pokud máte stejný názor a chcete, aby místo soukromníka koupila Pavlovín městská část Praha 11, podpořte naši PETICI za jeho záchranu, kterou poté předáme radním naší městské části. Každý podpis je důležitý, společně to dokážeme!
L'auteur: Ondřej Prokop | 48 podpisů
En savoir plus >Petice za odvolání vedení a realizačního týmu fotbalového klubu AC Sparta Praha!!
L'auteur: Dominik Konejl Konejl | 7 podpisů
En savoir plus >Dobrý den,
my, občané Ruské federace a Běloruska v České republice, Vás tímto žádáme o pomoc.
Obracíme se na Vás jménem vysoce kvalifikovaných odborníků, postgraduálních studentů a vědců, kteří pracují a studují v České republice, a jménem našich rodinných příslušníků. Jsme obyvatelé České republiky, ale kvůli ruské vojenské agresi proti Ukrajině jsme přišli o možnost setkat se s našimi rodinami: manželi, manželkami a dětmi. Jsou mezi námi lidé, kteří se kvůli pandemii a dalším byrokratickým okolnostem nemohli více než dva roky spojit se svým rodinným příslušníkem.
V současné době platí v České republice nařízení č. 254 ze dne 30. března 2022, které zakazuje vydávání všech typů víz občanům Ruska a Běloruska (s výjimkou sloučení s občanem EU). Nařízení dále ruší všechny žádosti, které již byly našimi rodinnými příslušníky podány na ruském a běloruském konzulátu před 24. únorem a které jsou v současné době vyřizovány Ministerstvem vnitra ČR. Kvůli zastavení těchto žádostí, z nichž některé nebyly vyřízené již více než osm měsíců, přijdou naše rodiny o jakoukoliv možnost se s námi sloučit, jelikož konzuláty v Ruské federaci a Běloruské republice již nepřijímají nové žádosti.
Podle Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod je zakázána jakákoli diskriminace. Pozorujeme však situaci, kdy je nám zakázáno právo být s našimi příbuznými v České republice kvůli jejich a našemu občanství. Členové našich rodin zastávají stejné ideologické názory jako my: jsou proti válce na Ukrajině, kterou Rusko zahájilo 24. února 2022. Podle nového trestního článku 207.3 ruského trestního zákoníku lze v současné době za ideologický postoj, který se liší od postoje vlády Ruské federace, být trestně stíhán. Požádali jsme Ministerstvo zahraničních věcí České republiky o humanitární víza, ale byla nám zamítnuta.
V této složité pro nás všechny situaci, žádáme Vás, úřady České republiky, Ministerstvo vnitra České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a osobně předsedu vlády České republiky, o následující:
1. Přidat kategorii "sloučení rodiny" s obyvateli ČR (kteří mají dlouhodobé vízum, povolení k pobytu, povolení k trvalému pobytu) do kategorie výjimek z nařízení č. 254 ze dne 30. března 2022, čímž by pokračovalo vyřizování již podaných žádostí na Ministerstvu vnitra.
2. Obnovit zpracování žádostí o sloučení, které byly ukončeny v souladu s usnesením č. 254 ze dne 30. března 2022.
3. Poskytnout příležitost těm rodinným příslušníkům, kteří tak nestihli učinit do 24. února 2022, podat své žádosti. Tato praxe byla úspěšně zavedena v Estonsku a Lotyšsku, kde bylo zrušeno vydávání prvotních víz a povolení k pobytu občanům Ruska a Běloruska, s výjimkou několika kategorií, včetně kategorie sloučení rodiny s cizinci s dlouhodobým nebo trvalým pobytem v těchto zemích.
4. V průběhu posouzení jednotlivých žádostí se řídit výhradně normami českého a mezinárodního práva, zásadami demokracie a humanity, s vyloučením jakýchkoliv projevů diskriminace.
Děkujeme za Váš čas a doufáme v pozitivní vývoj dané situace.
L'auteur: Daria Sapunova | 724 podpisů
En savoir plus >Důrazně žádáme o legislativní změnu, která by zamezila, aby v České republice trpěly tisíce zvířat v množírnách ve kterých se ze psů stává pouhé zboží.
Nejcharakterističtějším znakem těchto prostorů jsou otřesné podmínky, zvířata žijí většinou v těsných klecích, nemají žádný pohyb, pořádnou stravu a v některých případech jsou nechávány v nevytápěných prostorech i v zimě, protože jejich zdraví a spokojenost jsou tím posledním, o co obchodníkům s takto chovanými psy jde.
Feny žijí jen proto, aby rodily a jakmile toho již nejsou schopny, jsou nemilosrdně utráceny. Štěňata jsou odebírána od psů v nejútlejším věku, díky čemuž dochází k jejich častému úmrtí, neboť ještě nejsou schopny samostatného přežití. I v případě, že jsou se štěňata dostatečně životaschopná a přežijí, provází je od mládí zdravotní a psychické problémy, které zcela korespondují s hrůznými podmínkami, ve kterých jsou psi vychováváni. Nejedná se pouze o růstové problémy, díky absolutnímu nedostatku socializace nejsou psi zvyklí nejen na lidi, ale ani na ostatní psy či jiná zvířata, v extrémních případech dokonce ani na denní světlo.
„V množírnách zvířata žijí ve vlastních výkalech na malém prostoru jako ve vězení, nemají dostatek krmení ani vody. Ta, která mají více štěstí, jsou určena na prodej, pokud přežijí transport narvaná do malých přepravek na ovoce a zeleninu bez vody a krmení, na místo určení," říká veterinářka Martina Načeradská.
Problém je zcela nevhodně řešený legislativě, po právní stránce se jedná pouze o obecné formulace, které není sebemenší problém obejít, veterinární zpráva poté nemá právo na kontrolu bez předchozího oznámení, což dává množitelům dostatek času vše na oko zakrýt či uvést do vyhovující stavu, který samozřejmě trvá jen po dobu nezbytně nutnou. Navíc veterinární zpráva operuje vždy v daném regionu, není tedy pro množitele nic jednoduššího, než problematickou množírnu přesunout do jiného kraje.
Vše je podpořeno stále častějším prodejem přes internet, neboť dochází k takřka minimální kontrole před nákupem.
Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská doufá ve změnu legislativy za dva roky, což nám přijde jako zcela neadekvátně dlouhá doba. Apelujeme proto na ministerstvo zemědělství a spravedlnosti, aby neprodleně zakročily.
L'auteur: Petra Kociánová | 16957 podpisů
En savoir plus >Vážení členové vlády České republiky, my občané Severních Čech se na Vás obracíme s problémy, které trápí Ústecký kraj: Most, Bílinu, Teplice, Ústí nad Labem, Chomutov, Děčín.
Jde o nekontrolovatelný příliv nepřizpůsobivých osob z různých koutů republiky a jiných zemí (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko).
Ve velkém se sestěhovávají do lokalit z kterých se díky tomu stávají tzv. Ghetta.
V těchto lokalitách bydlí dealeři drog, za kterými se shlukují drogově závislé osoby pro dávku.
Ti ničí majetek vlastníků v domě slušných a pracujících občanů a ohrožují jejich zdraví a životy.
Tyto osoby zde nejsou přihlášeny k pobytu, nemají zdravotní pojištění a neustále svým nezodpovědným chováním a stylem života zatěžují IZS.
Velkým problémem v daných lokalitách jsou obchodníci s chudobou, kteří vědí, že v daných městech si mohou za nájemné inkasovat pro více početnou, nezaměstnanou rodinu nepřiměřené nájemné. Přitom v daných lokalitách měst jsou nájmy minimální.
Díky štědrému sociálnímu systému se příspěvky na bydlení vyplácí těmto více početným rodinám a ve velké míře jdou peníze investorovi, který do svých poničených bytů sestěhovává nezaměstnaná individua. Nikdo se nemůže divit, že se tito lidé nikdy nepohrnou do práce, když k tomu nejsou vůbec motivováni. Stát tato individua ve všem podporuje. Vše mají zaplacené až nad rámec, nemusí proto vynaložit sebemenší úsilí, pracovat. Pouze si zažádají o příspěvky a na vše má nezaměstnaná rodina nárok. Nechápeme, jak je možné, že taková několika početná rodina, která několik desítek let nepracovala, si může dovolit bydlení v daných městech ve výši 16-20tis. Proč se toto neřeší? Proč není určitá hranice na vyplácení částek na bydlení? Proč stát takovým lidem, co několik let nepracují a škodí okolí svým chováním, vše zaplatí?
Slušný pracující člověk nemůže dlouhodobě snášet takový teror s nepřizpůsobivými. Jak mohou, lokality a daná problémová města opouští.
V daných lokalitách města, ale žijí slušní občané, kteří si nemohou dovolit odstěhovat, protože si byty koupili, v daných městech pracují a díky těmto individuím se do práce ani nevyspí. Proč musejí snášet takový teror? Z práce do práce se prodírají hloučky feťáků, kteří si aplikují dávku drog v jakoukoliv denní či noční hodinu i veřejně. Neustálý nepořádek v domě i okolo domu, vysypané odpadky, poházené injekční stříkačky, před domem vystěhovaný nábytek zamořen obtížným hmyzem.
Slušní občané v těchto lokalitách jsou zoufalí. Sepisují stížnosti a petice na radnice daných měst, ale bohužel nám slušným není pomoci.
Situace je opravdu vážná a každým dnem se situace zhoršuje. Na ulici běhají zdrogovaní, nazí občané, ohrožují mravní výchovu nezletilých, dealeři drog proti sobě používají střelné zbraně, v době, kdy právě děti chodí do školy.
Nepřizpůsobiví ani své děti neposílají do školy, v době školní výuky je běžné potkávat skupinky těchto dětí na ulici města.
Na magistrát v Mostě byla v květnu 2021 odeslána petice s žádostí o pomoc v problémové lokalitě daného města.
Město odpovědělo, že budou intenzivnější hlídky policie, ale bohužel se to neděje. Jediné, co MP vytvořila, je specializovaná jednotka, která v loňském roce 2021 udělala pouze mapování problémových lokalit.
Běžně se pod kamerovým systémem MP prodávají drogy, popíjí alkohol.
Do města zavítal také senátor pan Čunek a byl situací zděšen, že se neřeší dealeři drog, feťáci, a nepřizpůsobiví, kteří zde žijí nepřihlášeni a jsou z Maďarska, Slovenska, Rumunska.
Tímto Vás Vládo vyzýváme k řešení této opravdu problémové situace v postižených městech.
Problém je jasný!!
Spekulanti s byty
Špatně nastaven sociální systém na výplatu dávek na bydlení
Nečinnost policie s dealery drog
Nedostatečné zákony o které se opírají veškeré IZS
Přikládáme tabulky o tom jaká je schválena výše dávek na bydlení, dle počtu obyvatel.
A dále přikládáme skutečné náklady na bydlení v daných lokalitách.
Výše částek normativních nákladů na bydlení činí pro období od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2022:
u bytů užívaných na základě nájemní smlouvy
Počet osob
v rodině podle
§ 7 odst. 5 zákona
Měsíční náklady na bydlení podle počtu obyvatel obce v Kč
počet obyvatel:
50 000 - 99 999
jedna osoba příspěvek na bydlení
7 935.-Kč
dvě osoby příspěvek na bydlení
10 637.-Kč
tři osoby příspěvek na bydlení
14 399.-Kč
čtyři a více početná rodina, příspěvek na bydlení
17 777.-Kč
u bytů v družstevních bytech a bytech vlastníků
Počet osob
v rodině podle
§ 7 odst. 5 zákona
Měsíční náklady na bydlení podle počtu obyvatel obce v Kč
50 000 - 99 999
jedna osoba příspěvek na bydlení
6 232.-Kč
dvě osoby příspěvek na bydlení
8 432.-Kč
tři osoby příspěvek na bydlení
11 561.-K
čtyři a více početná rodina příspěvek na bydlení
14 368.-Kč
Díky investorům, kteří si byty koupili pouze na výdělek, si investor může pro čtyř a více početnou nezaměstnanou rodinu do nájemní smlouvy dát nesmyslné částky, které stát vyplácí.
Jak je možné, že stát nezaměstnané rodině 4 a více početné, zaplatí takové sumy na dávce na bydlení? Proč tohle stát ve velkém podporuje?
Mladé rodiny, co pracují, ani nevydají takové sumy na splátku hypotéky.
My, slušní občané se ptáme, proč, když je taková krize, podporujeme bohaté investory, co byty těmto nepřizpůsobivým občanům pronajímají?
Nemůžeme se divit, že je v problémových lokalitách to, co je popsáno shora, drogy, zneužívání soc. dávek. Lokality se v daných městech stávají díky štědrosti soc. systému koloniemi pro tyto individua, se kterými žijí i slušní pracující lidé.
Proč dostanou soc. dávky jen tak pro nic za nic?
Proč si mohou dovolit tak drahé bydlení, když nepracují?
Proč není důsledná kontrola toho, jaké jsou skutečné náklady na bydlení?
Jak je možné, že na plnou moc, může soc.dávky na bydlení, vyřizovat investor - majitel bytu za své podnájemníky?
Vládo, koho tím, že se stále vynakládají neskutečné sumy peněz pro nepřizpůsobivé na bydlení aj. soc.dávky, podporujete/podporujeme (pracující lid),investory bytů?
Komu tedy pomáháme tímto systémem?
My, slušní občané se ptáme, Vládo, budete toto řešit?
Pomůžete slušným lidem s tímto problémem?
Dostupné informace, čerpány a přiloženy:
https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-bydleni
Částky jsou ve smlouvách o podnájmu cca okolo 16tis. a více. Protože investor dobře ví, kolik na taková nezaměstnaná rodina dostane od státu na dávkách na bydlení. Přitom skutečné náklady na bydlení jsou cca.8tis.
A takových bytů má třeba investor v daných problémových městech hned několik.
Uvědomujete si nyní Vládo, co je toto za problém?
S úctou
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: (§5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)
Lada Břendová tř. Budovatelů 2394/6, Most
Růžena Kubíková tř. Budovatelů 2408/8, Most
L'auteur: Růžena Kubíková | 445 podpisů
En savoir plus >My, níže podepsaní, žádáme o vrácení Bohemia Super Penne, jejich chuť byla nezaměnitelná a výtečná. Produkt této výjimečnosti na tuzemském trhu chybí.
L'auteur: Jakub Zappe Zappe | 984 podpisů
En savoir plus >Vážení členové zastupitelstva města Chomutov,
ve smyslu Zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním se na Vás obracíme s žádostí o obnovu provozu Městských Lázní v Chomutově. My níže podepsaní občané zásadně nesouhlasíme s aktuálním stavem Městských lázní v Chomutově a zdvořile žádáme o obnovu budovy zejména její plavecké části s vyjímečným 50m bazénem, a o co nejrozumnější konverzi ostatních částí budovy s důrazem na estetičnost a ekonomičnost provozu. Vše samozřejmě po vypsání veřejné architektonické soutěže.
Projekt budovy Městských Lázní vznikl v 60. letech, 60. a 70. léta minulého století byla příznačná ojedinělou moderní architekturou. Lázně tvoří elegantní hranici mezi městkým parkem a centrem města jak svou velikostí tak řešením své proskléné fasády. Funkční budova Městkých Lázní podpoří oživení centra Chomutova - města sportu.
L'auteur: Viktor Brabec | 686 podpisů
En savoir plus >Čím dál víc přibývá případů, kdy lidem umírají zvířata kvůli nezodpovědnosti cizích a my jako majitelé zvířat bychom měli mít možnost se bránit. Hromady lidí krmí cizí koně, psi, ovečky a žádné zákazy a cedulky nepomáhají. A zvířata pak kvůli hlouposti lidí trpí ve velkých bolestech, někdy i umírají a majitelé platí desetitisíce, někdy i více za jejich záchranu.
Navrhuji zavést pokutu 100tis (což je kolik majitelé větších zvířat dají kvůli hloupým lidem za veterináře) za krmení cizího zvířete a právo majitelů hlídat si pozemek kamerovým systémem a případné viníky také na místě zadržet do příjezdu policie.
Ať už se nikdy neopakuje případ, kdy malá holčička příjde o svého miláčka, milující majitel o součást rodiny jen kvůli pitomcům, co nerespektují zákazy.
https://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/kone-v-obore-zabila-lidska-hloupost-20180919.html
L'auteur: Magdaléna Ptáčková | 7534 podpisů
En savoir plus >My, níže podepsaní občané Bučovic – městské části Vícemilice prostřednictvím této petice žádáme, aby byla ve Vícemilicích vybudována železniční stanice pro osobní vlaky.
Stanice by byla vybudována na existující železniční trati Brno hl. nádraží – Veselí nad Moravou, na traťovém úseku Bučovice – Nesovice. A to přímo ve Vícemilicích v části železnice vedle stávajícího železničního přejezdu. Železniční stanice obyvatelům Vícemilic výrazně zlepší přístup do centra Bučovic, Brna i do dalších měst. V současnosti se plánuje stavba „Elektrizace Blažovice – Veselí nad Moravou“. Stavba železniční zastávky Vícemilice by se tak mohla vybudovat společně s 1. etapou elektrizace trati, nebo jako samostatná stavba současně s elektrizací výše uvedené tratě.
Přínos a důvody pro zhotovení železniční zastávky Vícemilice pro osobní vlaky:
- Železniční zastávka výrazně ovlivní přístup obyvatel městské části Vícemilice do centra Bučovic. Především v časech, kdy do centra Bučovic není žádné autobusové spojení linky č. 643. Obyvatelé Vícemilic nemají ve své oblasti žádné služby. Chybí tady obchod, lékař, lékárna, restaurace a jiné služby. Vše se nachází až v centru Bučovic. Obyvatelé musí za službami cestovat do centra Bučovic/Brna a zpátky. Vlakovým spojením Vícemilice – Bučovice (centrum) se doplní spoje, které můžou obyvatelé využít pro základní služby a prakticky doplní místní dopravu v Bučovicích.
- Zajištěním železniční zastávky pro obyvatele Vícemilic přibude možnost zajet do centra Bučovic (nebo přímo do Brna) ve večerních hodinách za zábavou, (například do restaurace a zpět).
- Při nepříznivém počasí je problém dostat na vlakovou stanici v Bučovicích z Vícemilic. Ne vždy navazují autobusové spoje odjíždějící z Vícemilic na vlakové spoje odjíždějící z Bučovic. Cesta pěšky vede podél hlavní silnice po cyklostezce/chodníku, kudy je to cca 2,1 km (cca 25 min chůze). Za nepříznivého počasí tedy není pro obyvatele Vícemilic snadné dostat se na železniční zastávku do Bučovic.
- Autobusová linka č. 643 (Vícemilice – Bučovice) zajišťuje především spojení pro děti základní školy. Přes školní prázdniny, kdy jsou některé autobusové spoje zrušeny, je spojení na vlakovou zastávku do Bučovic nepoužitelné, nebo žádné. Samotné spoje pro ostatní cestující (pracující, středoškoláci, vysokoškoláci, důchodci atd.) je slabé.
- Někdy se stává, že autobusy jedoucí po vytížené silnici E50 meškají a není tak možné stihnout přestup na vlakový spoj.
- Železniční zastávka ve Vícemilicích by velmi pomohla cestujícím, kteří pracují mimo město a cestují ve večerních nebo ranních hodinách. Např. autobusový poslední spoj Bučovice – Vícemilice jede kolem 18 hod. Jít potom ve 23 hod kolem hlavní silnice do Vícemilic, je nepříjemné a místy nebezpečné.
- Víkendové spojení autobusem z Vícemilic do centra Bučovic, nebo na vlak, je velmi slabé.
- Městská část Vícemilice má nezanedbatelný počet obyvatel v rámci Bučovic. Nově ve Vícemilicích, v blízkosti železničního přejezdu, přibyla výstavba 77 bytů. Výstavba 1. etapy je zkolaudovaná a z velké části zabydlená. Výstavba 2. etapy bude zkolaudovaná v roce 2022. To vede k dalšímu výraznému nárůstu obyvatel.
- Vybudování železniční zastávky by pozitivně ovlivnilo dojíždění za prací/školou směrem na Brno. Na silnici E50 a dálnici D1 jsou permanentně kolony. Po samotném příjezdu do Brna je také problém se zaparkováním v centru. Nicméně i tak v tuto chvíli obyvatelé raději zvolí cestu autem než komplikovanější nepřímé spojení z Vícemilic.
- Z mapy železniční tratě a rozmístění zastávek pro osobní vlaky, je zřejmé, že železniční zastávky jsou téměř v každé obydlené oblasti. A to v malé vzdálenosti od sebe i v mnohem méně zabydlených oblastech. Ve Vícemilicích však tato možnost chybí, přestože je zde železniční trať v bezprostřední blízkosti zabydlené oblasti. Je tu velký potenciál využití zastávky a také vhodný prostor pro zhotovení zastávky (kolej je přímá, pozemky kolem tratě se dají použít pro stavbu nástupiště).
Vybudování železniční zastávky v městské části Vícemilice bude pro její obyvatele velkým přínosem.
Děkujeme.
Petici podávají za obyvatele městské části Vícemilice:
Ing. Radoslav Bangó, Osvobození 295, Vícemilice
Tomáš Šiška, Osvobození 297, Vícemilice
Simona Szilvásová, Osvobození 293, Vícemilice
L'auteur: Simona Szilvásová | 59 podpisů
En savoir plus >Přejeme si respektující a bezpečnou zdravotní péči v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Jsme nespokojeny s českým systémem péče, který je založen na lékařském intervenčním modelu péče, bez možnosti skutečné volby - poskytovatele péče včetně kontinuální péče porodní asistentky, způsobu péče a místa porodu.
Evropský soud pro lidská práva opakovaně vyzval Českou republiku ke změně systému porodní péče tak, aby byl reflektován právní, medicínský a vědecký vývoj. Výbor OSN pro odstranění diskriminace žen vyjádřil znepokojení nad podmínkami v českém porodnictví, přílišným potlačováním volby žen, včetně bezdůvodného oddělování novorozenců od matek, častého používání zákroků bez medicínského opodstatnění a v rozporu s přáním žen, nepřiměřeného omezování péče porodních asistentek a domácích porodů (http://bit.ly/doporuceni-cedaw).
Proto požadujeme spolu s těmito mezinárodními institucemi po vládě a Ministerstvu zdravotnictví následující kroky:
1. Plnohodnotné zavedení péče porodních asistentek do systému péče o těhotné a rodičky
2. Umožnění vzniku porodních domů
3. Zavedení standardů pro normální porod, monitoring kvality péče a zveřejňování dat
4. Respektování práva rodiček na svobodný a informovaný souhlas a respektování přání rodiček ohledně porodu
5. Zavedení nepřerušovaného kontaktu novorozence s rodiči jako standardu
6. Umožnění svobodné volby místa porodu
Odůvodnění:
1. Plnohodnotné zavedení péče porodních asistentek do systému péče o těhotné a rodičky
V České republice je v těhotenství ženám nabízena a hrazena pouze péče gynekologa a při porodu péče pro ženu neznámého a střídajícího se personálu v nemocnici. V šestinedělí není zajišťována navazující péče. V zahraničí se u zdravých nízkorizikových žen osvědčil model kontinuální péče komunitní porodní asistentky, která ženu doprovází celým průběhem těhotenství, porodem i při návštěvách po porodu. Tato péče je bezpečná, je spojena se srovnatelnou mírou novorozenecké mortality a morbidity jako nemocniční péče, ale s výrazně menší mírou poškození zdraví žen oproti porodům v nemocnici a se značnými finančními úsporami.
Přejeme si, aby si ženy mohly i bez lékařské indikace zvolit hrazenou péči porodní asistentky v těhotenství, při porodu a v šestinedělí, aby si v porodnici mohly zvolit péči porodní asistentky namísto péče lékaře a aby zdravotní pojišťovny zajišťovaly návštěvní službu porodních asistentek v těhotenství a v šestinedělí, která by již nyní měla být zajišťována a hrazena, ale není.
2. Umožnění vzniku porodních domů
Porodní domy jsou zdravotnická zařízení vedená porodními asistentkami, jejichž péče u nízkorizikových rodiček vykazuje srovnatelné nebo lepší výsledky než lékařská péče v nemocnicích (The Birthplace Study). Současná česká legislativa klade na porodní domy nejasné a nesplnitelné podmínky, které znemožňují jejich vznik. Přitom porodní domy by byly vhodným rozšířením možností porodní péče, zejména ve větších městech, kde nemocnice bojují s kapacitními problémy. Porodní domy jsou vhodnou alternativou pro ženy, které zvažují porod doma.
Přejeme si, aby podmínky pro provoz porodních domů byly stejné jako v zahraničí, kde se již osvědčily, a aby péče v porodních domech byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění.
3. Zavedení standardů pro normální porod, monitoring kvality péče a zveřejňování dat
Mezi českými porodnicemi panují neodůvodněné obrovské rozdíly v kvalitě péče, v respektování medicíny založené na důkazech a v míře prováděných zásahů do porodů. Někde je prováděn nástřih hráze téměř všem prvorodičkám, zatímco jinde nástřih provedou jen 1 z 5, někde se rodí skoro každé druhé dítě císařským řezem, jinde je to 1 dítě z 10 (www.jaksekderodi.cz). V některých porodnicích se stále provádí tlačení na břicho rodičky, nebezpečná praktika bez důkazů o její účinnosti. V českých podmínkách neexistují standardy pro normální zdravý porod a nejsou respektována ani doporučení Světové zdravotnické organizace založená na vědeckých poznatcích. Statistická data o péči v jednotlivých porodnicích Ministerstvo zdravotnictví utajuje. Výbor pro odstranění diskriminace žen přitom vyžaduje přijetí a prosazování protokolu o normální porodní péči bez zbytečných lékařských zákroků.
Přejeme si, aby vznikly standardy pro normální porod založené na vědeckých poznatcích, aby Ministerstvo zdravotnictví monitorovalo a pravidelně vyhodnocovalo kvalitu péče v porodnicích a přijalo opatření, která povedou k jejímu zlepšování (zejména zveřejňování dat porodnic, způsob financování péče, který motivuje poskytovat bezpečnou a zdravou péči, a vzdělávání zdravotníků).
4. Respektování práva rodiček na svobodný a informovaný souhlas a respektování přání rodiček ohledně porodu
Ženy se v porodnicích běžně setkávají se zákroky bez svobodného a informovaného souhlasu, a dokonce někdy i proti své vůli. Zdaleka přitom nejde jen o postupy prospěšné pro ženy a děti, jak by se mohlo zdát. Jde velmi často o problematické postupy, které Světová zdravotnická organizace považuje za škodlivé, neefektivní, neprověřené nebo nevhodně používané (http://bit.ly/doporuceni-who; http://bit.ly/problematicke-postupy). Výbor OSN pro odstranění diskriminace žen například poukazuje na časté provádění nástřihu hráze bez medicínského opodstatnění a v rozporu s přáním ženy. Výbor požaduje po státu, aby zajistil, že všechny zákroky budou prováděny pouze s předchozím svobodným a informovaným souhlasem ženy. Kromě toho v porodnicích dochází k tomu, že nejsou respektována legitimní přání ženy, její volba doprovodu u porodu a dochází k narušování soukromí přítomností nadbytečného personálu u porodu.
Přejeme si, aby bylo naplněno doporučení Výboru a aby byl respektován svobodný a informovaný souhlas ženy se všemi vyšetřeními a zákroky v průběhu těhotenství a porodu a aby byla respektována přání ženy v souvislosti s porodem a její právo na soukromí. Přejeme si, aby docházelo ke vzdělávání zdravotníků o právech žen na informovaný souhlas a soukromí a aby nerespektování těchto práv bylo sankcionováno.
5. Zavedení nepřerušovaného kontaktu novorozence s rodiči jako standardu
V porodnicích je stále ještě běžné oddělování dětí od matek a otců, a to nejen na pár minut, ale i na dlouhé hodiny i dny. Přitom právem dítěte a jeho přirozenou potřebou je být v nepřerušovaném kontaktu se svými rodiči, zejména s matkou kvůli kojení a pocitu bezpečí. Výbor pro odstranění diskriminace žen kritizuje bezdůvodné oddělování novorozenců od matek a požaduje přijetí jasných metodických pokynů k zajištění toho, aby oddělení novorozence od matek podléhalo požadavku medicínské nezbytnosti.
Přejeme si naplnění tohoto doporučení Výboru a také to, aby věcné a technické požadavky na vybavení porodnic reflektovaly potřebu na zachování nepřerušovaného kontaktu matky a dítěte, a to i v situacích, kdy nejde o fyziologického novorozence.
6. Umožnění svobodné volby místa porodu
Stát uznává, že žena má právo si zvolit porod mimo nemocnici, v domácím prostředí. Problém je v tom, že stát brání tomu, aby u takového porodu byla poskytována potřebná péče porodní asistentky. Ze strany státu je to „motivace“ ženy, aby si místo porodu doma zvolila porod v nemocnici. Ve skutečnosti je to ohrožování zdraví a života ženy i dítěte, neboť část žen z různých důvodů plánovaně rodí a bude rodit doma. Na nepřiměřené omezování domácích porodů poukazuje i Výbor pro odstranění diskriminace žen a požaduje po České republice přijetí kroků včetně legislativních kroků k umožnění bezpečného a dostupné možnosti zvolit si porod s porodní asistentkou mimo nemocnici.
Přejeme si, aby bylo naplněno doporučení Výboru a existovala možnost zajistit si porodní asistentku k porodu doma a aby stát přestal odrazovat porodní asistentky od poskytování péče ženám.
L'auteur: Zuzana Candigliota | 5266 podpisů
En savoir plus >Požadujeme zachování otáčivého hlediště v našem městě. Kvůli novému vyšetřování policie chceme opět mobilizovat všechny, kteří chtějí mít Český Krumlov nadále takový, jaký jej známe, aby podepsali tuto petici.
Otáčivé hlediště vnímáme jako fenomén a zcela výjimečný divadelní projekt, který je třeba za každou cenu zachovat. Kromě speciálního diváckého zážitku, které hlediště nabízí, se jedná o natolik specifickou součást zahrady, že se do značné míry stalo jedním ze symbolů Českého Krumlova.
Kromě této skutečnosti nelze opomenout fakt, že jde o turisticky atraktivní lokalitu, která každoročně přitahuje velké množství diváků nejrůznějších vystoupení a akcí, které na tomto místě probíhají a zvyšují tak turistickou a návštěvnickou atraktivitu Českého Krumlova jako takového.
Řešení, navrhující nové otáčivé hlediště považujeme za jednu z možností v případě, že nemůže by nemohlo být zachované současné, ale mělo by být na místě původního a co nejvíce se blížit jeho podmanivé atmosféře.
Žádáme proto primátora Českých Budějovic, aby nedovolil konec otáčivého hlediště a všemi způsoby se zasadil o jeho zachování v našem městě.
L'auteur: Karel Stopka | 68 podpisů
En savoir plus >Petice za zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR
Požadujeme zavedení kamerových systémů na všech jatkách v České republice bez výjimky. Naše požadavky na změnu legislativy se opírají zejména o následující skutečnosti:
Kamerové systémy by mohly odradit od špatného a násilného zacházení se zvířaty, podporovaly snahu dodržovat správné postupy a předešly situacím, kdy se ke konzumentům dostane maso z nemocného zvířete (viz. situace v Polsku). Domníváme se, že spotřebitel by měl vědět, co jí a jakým procesem si zvíře před smrtí prošlo.
Kamery požadujeme na místech vykládání či vyhánění zvířat z transportního vozu, předporážkového ustájení zvířat a na místech usmrcování, vykrvení a následného stahování z kůže, vyvrhování a zbavování se jednotlivých částí těla.
Požadujeme, aby byl celý tento proces živě vysílán na webových stránkách jednotlivých jatek tak, aby se na něj kdokoliv mohl kdykoliv podívat. Vzorem může být např. společnost Hollandia, která pod heslem „jsme průhlední” vysílá online každou z částí svých činností.
Kamerové systémy neukončí utrpení na jatkách, ale budou cenným nástrojem běžným spotřebitelům k tomu, aby věděli, jak je nakládáno se zvířaty, které konzumují. Jatka nedovolují exkurze a jejich budovy jsou uzpůsobeny tak, že se nikdo nemá šanci o jejich činnosti nic dozvědět. Zvířata jsou odkázána na vůli zaměstnanců. Z pořízených záběrů a výpovědí zaměstnanců vyplývá, že jsou v některých případech zvířatům chvíle před smrtí znepříjemňovány.
Inspirací může být Francie a Velká Británie, kde jsou kamerové systémy na jatkách již zavedeny.
My, níže podepsaní, souhlasíme s textem Petice za zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR.
Petice ke stažení: https://bit.ly/2SWyymf
L'auteur: Zvířata Nejíme | 23670 podpisů
En savoir plus >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby každý občan této země mohl učinit svobodné rozhodnutí o očkování svém a svých dětí. V tomto smyslu žádáme o změnu zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Dosud povinné očkování by nadále mělo být bezplatné a dostupné všem, avšak dobrovolné.
Neboť :
Úmluva na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti v souvislosti s aplikací biologie a medicíny (Úmluva o lidských právech a biomedicíně), kterou ČR ratifikovala 1. 10. 2001, praví: „Jakýkoliv zákrok v oblasti péče o zdraví je možno provést pouze za podmínky, že k němu dotyčná osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas.“
V České republice se vynucováním povinného očkování tato mezinárodní Úmluva soustavně porušuje.
V téměř celé západní Evropě je očkování pouze doporučené, nikoliv povinné. Od povinného očkování se tam ustoupilo na základě rostoucího množství odborných lékařských studií, dokumentujících vážné negativní účinky očkování.
Zákon na ochranu veřejného zdraví by neměl prosazovat nedobrovolné plošné očkování, které nerespektuje individualitu a životní podmínky každého jednotlivce ani rodičů, kteří chtějí o svých dětech samostatně rozhodovat a cítí se zodpovědní za jejich zdraví.
Dnes se významně mění poměr mezi přínosy a riziky očkování, jelikož řada dříve nebezpečných onemocnění se u nás vyskytuje jen výjimečně, případně vůbec. Riziko onemocnět je tedy mizivé a riziko onemocnět se závažnými komplikacemi ještě mizivější. V této situaci nabývají rizika negativních následků po očkování na váze. Rodiče se tak dostávají do konfliktu se svým svědomím. Jsou totiž zákonem nuceni, aby své zdravé dítě vakcinací vystavovali potenciálně fatálním komplikacím (byť s relativně nízkou pravděpodobností) i v případě, že se na základě svého nejlepšího svědomí rozhodli o zdraví svého dítěte pečovat bez použití očkování či zvolit individuální očkovací plán.
Dopředu nelze dokázat, že očkování dítěte nebude mít žádné nežádoucí účinky ani že v jeho důsledku nemůže dojít k dočasnému nebo trvalému poškození zdraví dítěte, proto je svobodný souhlas rodičů k tomuto zákroku zásadním právním krokem.
Možné nežádoucí účinky vakcinace vyplývají jak přímo ze složení vakcíny (vakcíny mohou obsahovat jako pomocné látky např. antibiotika, formaldehyd, hydroxid hlinitý, sloučeniny rtuti - thiomersal a další, případně potenciálně alergizující zbytky vaječné bílkoviny a dalších složek), tak z nepředvídatelné imunitní reakce každého jedince, která může vést k závažnému poškození očkovaného. Rodiče o této skutečnosti často nejsou vůbec informováni.
Rodiče, kteří se rozhodnou očkování svých dětí volit podle svého uvážení či jen požádají o jeho odložení, jsou sankcionováni a jejich děti pak diskriminovány zákazem vstupu do jeslí a předškolního zařízení a zákazem účasti na ozdravných pobytech (školy v přírodě, tábory, lyžařské výcviky…).
Na pozadí událostí okolo prasečí chřipky se ukázalo, jak může být rozhodování o očkování ovlivněno různými zájmovými skupinami, zkresleno mediálním tlakem i jednostrannými informacemi.
Věříme, že i v naší zemi budou platit právní normy, ke kterým se Česká republika přihlásila podpisem Úmluvy o lidských právech a biomedicíně – tj. že žádnému člověku není možno zasahovat do jeho organismu bez jeho výslovného souhlasu (či souhlasu jeho zákonného zástupce).
Více zde: http://petice.webnode.cz/
L'auteur: Martina Suchánková | 10480 podpisů
En savoir plus >Podpisem této petice podpoříte nutnost sehnat k nám na školu školního psychologa. Psychologů je v okolí zoufale málo, navíc ve školním prostředí jsou čím dál více potřeba. Studenti trpící jakýmikoliv psychickými problémy by tak měli mnohem větší možnost sehnat pomoc a předejít tak zhoršení jejich stavu. Nepodceňujme to. Cílem petice je zejména upozornit školu na význam školních psychologů a že by jejich přítomnost mohla poskytnout studentům motivaci a rychlou možnost své problémy řešit a mluvit o nich.
L'auteur: Lucie Nováková | 2 Signatures
En savoir plus >
Autor: Lenka Rychnovská | vloženo: 19.03.2022 | 1 podpisů
Facebook
Twitter
Email
Sdílejte s přáteli
Nesouhlasíme s žádnou zástavbou na pozemcích 185/3 a 185/6, v k. ú. Sedlec. Chceme, aby bylo ponecháno dosavadní využití funkční využití plochy (orná půda) dle platného územního plánu hl.m.Prahy resp.v budoucnu dle Metropolitního plánu.
Jsme proti konceptu územní studie pro změnu ÚPSÚ, kterou Suchdolský ostroh a.s. podal v prosinci 2021(TEMPUS DEVELOPMENT a JK ARCHITEKTI 11/2021). Netolerujeme žádnou zástavbu na výše uvedených pozemcích.
Plně souhlasíme s Usnesením Zastupitelstva MČ Praha – Suchdol č.j. 4/8/2019 ze dne 20. 6. 2019, které je stále platné. Pro novou zástavu by nebyla dostatečná kapacita škol, vznikly by potíže s dopravní obslužností. Koncept územní studie narušuje ochranné pásmo lesa.
Chceme zachovat přírodní ráz krajiny.
Děkujeme.
L'auteur: Lenka Rychnovská | 160 podpisů
En savoir plus >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme odvolání Bc. Ivany Vocetkové, současné ředitelky MŠ Jílovská.
Od nastoupení paní Vocetkové do vedení školky MŠ Jílovská (září 2019) jsme zaznamenali výrazné zhoršení ve fungování školky. Jedná se především o vysokou fluktuaci personálu, což má neblahý dopad na rozvoj a psychický stav dětí. Aby se dítě mohlo plně rozvíjet, potřebuje docházet do stabilního a laskavého zařízení bez neustálých změn.
V lednu odešel i pan školník, který byl v kolektivu rodičů i dětí velmi oblíbený a známý svou laskavostí, pracovitostí a zdravou empatií k dětem. Působil zde 25 let.
Máme důvodné podezření, že ze strany paní ředitelky dochází k nekorektnímu jednání s původními zaměstnanci a ti pak vlivem psychického nátlaku odcházejí.
Špatný vliv na kolektiv učitelů ale není u paní Vocetkové ničím novým. Stejné problémy se objevovaly i v MŠ Lipence, kde působila jako ředitelka do 30.4. 2019 než rezignovala.
Požadujeme okamžité prověření výše uvedené situace a odvolání paní Vocetkové z funkce ředitelky.
Děkujeme
L'auteur: Johana Filipová | 143 podpisů
En savoir plus >Petice proti výstavbě megalomanského bytoveho komplexu a zachování restaurace MOŤÁK na Biřičce. Plánovaný bytový dům o čtyřech hmotách a 14ti bytových jednotkách s celkovým obestavěným prostorem 8500m3. Územní řízení vedené u stavebního úřadu pod SZ MMHK/132676/2016 ST1/Mil a označením „SO.01 - bytový dům, SO.02 – zpevněné plochy, SO.03 – terasy a zvýšené předzahrádky, SO.04 - vodovodní přípojka…“ My normálně smýšlející občané, žádáme, aby stavební úřad nepovolil stavbu, která svým charakterem a rozměrem nesplňuje nároky stavebního zákona a jeho prováděcí legislativy, zejm. s ohledem na začlenění stavby do území, nezhoršování kvality prostředí a hodnoty území a ochranu architektonických a urbanistických hodnot v území. Navrhovaná stavba je objemově nadměrná, jednoznačně znehodnocující měřítko zástavby charakteristické pro dané prostředí a dále degradující jeho hodnotu, urbanistickou skladbu a krajinný ráz.
L'auteur: Petr Horák | 283 podpisů
En savoir plus >Vážení členové vlády, poslanci a senátoři,
dosud jsou dětem a mladým lidem předepsány formy a očekávané výstupy vzdělávání. Jsme zklamáni, když děti ztrácí vnitřní motivaci a vzdělávání jim nedává smysl. Postrádáme důvěru ve schopnosti rodičů, dětí a mladých lidí rozhodovat o svém vzdělávání a řešit důsledky vlastních rozhodnutí.
My ani naše děti nemáme ve vzdělávacím systému naplněné potřeby autonomie, vzájemné úcty, respektu a důstojnosti. Obracíme se proto na Vás. Přejeme si změnit legislativu tak, aby byly naplněny potřeby všech aktérů ve vzdělávání. Chceme otevřít veřejnou diskusi mezi dětmi, mladými lidmi, dospělými a zahájit s Vámi jednání o řešeních.
Je pro nás důležitá především možnost volby vlastních vzdělávacích cest a možnost rozhodovat o vytváření podmínek pro rozvíjení schopností, dovedností a vědomostí. Rádi bychom, aby všichni mohli vyrůstat a učit se v prostředích, ve kterých budou mít naplněny svoje potřeby. Přejeme si rozšířit možnosti vzdělávání v ČR.
Proto navrhujeme úpravu legislativy tak, aby:
- umožňovala zachování stávajících škol i vzdělávacích programů a současně otevřela cesty pro vytváření vlastních různorodých vzdělávacích příležitostí.
- školní docházka byla dobrovolná a vznikla tím příležitost vzdělávat se i jinými způsoby než docházkou do škol a formou individuálního vzdělávání.
- mohly vznikat rozmanité školy, vzdělávací centra apod.
- umožnila nabízet rozličné sociálně vzdělávací služby, které by byly legitimními a plnohodnotnými variantami vzdělávání ke školní docházce a odpovídaly by potřebám znevýhodněných dětí a jejich rodin.
- bylo možné nabízet dálkové, distanční a kombinované studium i další formy studia na všech stupních vzdělávání.
- vzdělávací soustava byla prostupná, otevřená a umožňovala studovat jakoukoliv školu nezávisle na věku a dosaženém stupni vzdělání, pokud lidé splní kritéria školy pro přijetí a nároky na studium.
- všichni účastníci ve vzdělávání byli nezávislí na jednotných rámcových vzdělávacích programech, které by tvořily nezávaznou nabídku.
- každý měl možnost stanovovat si vlastní vzdělávací cíle a formy i způsoby hodnocení výsledků vzdělávání včetně možnosti nebýt hodnocen.
- umožnila vytvářet vlastní kritéria pro prostorové, materiální i personální zajištění podmínek pro vzdělávání.
- proměnila kontrolní organizace na organizace podporující, jejichž služby budou pro školy dobrovolné a výstupy nezávazné.
Náš cíl je změnit legislativu vzdělávání v ČR tak, aby umožnila naplňování potřeb všech účastníků ve vzdělávání. Rádi bychom se aktivně zapojili, otevřeli veřejnou diskusi a zahájili s Vámi jednání o řešeních, která tento cíl umožní naplnit. Tímto vás žádáme o návrh prvního termínu společného setkání.
Michaela Řeřichová
Vladimír Kamba
David Urubčík
Gabriela Ježková
Milota Kadaňková
Jaroslav Eremiáš
Jiří Košárek
dopis@sanceprovzdelavani.cz
www.sanceprovzdelavani.cz
#sanceprovzdelavani
L'auteur: Michaela Řeřichová | 1783 podpisů
En savoir plus >Vyberte si svůj region