Magazín
Hazard ano nebo ne?

Hazard ano nebo ne?

Autor: Petr Vávra | vloženo: 12.04.2014
Sdílejte s přáteli

Hazard je v České republice rozšířen nejvíc v celé Evropě.

Jeho zastánci argumentují tím, že přináší peníze státu a obcím a zisk je používán na podporu sportu a zájmových činností. Zaměstnává spoustu lidí, kteří by jen těžko sháněli místo jinde. Zákazem hazardu by se toho moc nevyřešilo. Vznikly by ilegální herny, nic by se nezměnilo kromě toho, že by stát a obce neviděly ani korunu.

Odpůrci hazardu v něm naopak vidí společenské zlo. Patologické hráčství přináší mnohdy až tragické sociální důsledky pro celé rodiny i společnost, zvýšenou kriminalitu, praní špinavých peněz, lichvu, distribuci drog apod. Ve všech evropských zemích a většině vyspělých států světa jsou hazardní hry podstatně více regulovány než u nás. Vlivem obrovsky silné herní lobby je hazard v České republice největší v Evropě. Zákony jsou nefunkční, nevyhovující a nedostatečné. Zdanění hazardu je u nás nižší než v ostatních zemích. Někde jsou daně z této činnosti až osmdesátiprocentní. Česko se stalo „Kasínem Evropy“. Počet heren a kasín je u nás větší než v celém zbytku Evropské unie.

Co si o tomto problému myslíte vy? Napište nám!

Sdílejte s přáteli a známými

Komentáře | 1

27. 07. 2021 | joy ce ce | new york
slope unblocked is a 3D running game with excellent controls, thrilling speeds, and addicting action.
+0 | -0
doporučit +

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku