Magazín
Proč petice přes internet?

Proč petice přes internet?

Autor: Petr Vávra | vloženo: 18.04.2014
Sdílejte s přáteli

Ze zkušeností vyplývá, že, přestože je to správním orgánům v zákoně uloženo, úřad na petici často ani neodpoví, popř. velmi neurčitě a vyhýbavě. Sbírání podpisů pod petici vyžaduje spoustu času a energie, a mnohdy nepřinese takové výsledky, jaké by si autoři petice přáli.

Elektronická petice má ty výhody, že její autoři nemusí pracně podpisy sbírat, protože petice je vystavena na webu či facebooku a lze ji podepsat prakticky odkudkoliv. Zkuste si to spočítat: Pod petici za vybudování tunelu pod Červenohorským sedlem v Jeseníkách, která je zveřejněna na našich webových stránkách a facebooku, se během necelých dvou měsíců podepsalo přes 4 700 lidí. A nebyli to jen lidé z Jesenicka, ale z celé republiky i ze zahraničí. Troufám si tvrdit, že pod „papírovou“ petici by nikdo tolik podpisů během tak krátké doby nesehnal.

A další příklad: Petici za svobodnou volbu v očkování, kterou najdete rovněž na našich webových stránkách a facebooku, podepsalo během týdne od jejího zveřejnění více než 800 lidí. Z toho vyplývá, že elektronické petice mají daleko větší naději na úspěch, než ty klasické. Navíc vám při přípravě petice mohou pomoci naši odborníci. Pokud nějakou petice připravujete nebo o tom uvažujete, podívejte se na naše stránky www.e-petice.cz a obraťte se na nás!

Sdílejte s přáteli a známými

Komentáře | 0

Zatím žádné komentáře.

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku