Petice za zrušení laviček u Svatojánského mostu v Litovli 50 podpisů chybí 950

Petice za zrušení laviček u Svatojánského mostu v Litovli

Již od května roku 2014 jsou vznášeny dotazy na městský úřad v Litovli týkající se opilců a bezdomovců, kteří se den co den scházejí na dvou lavičkách u Svatojanského mostu v Litovli. Po roce a půl bylo dosaženo toho, že se na území města Litovle rozšířily místa, kde je zakázána konzumace alkoholických nápojů včetně dvou laviček u Svatojánského mostu.

Bohužel bezdomovci a opilci tento zákaz nerespektují a tak zde jezdí Městská policie Litovel, která tyto lidi řeší buď blokovou pokutou a nebo domluvou. Výsledek je prakticky nulový. Kolem tohoto místa projdou denně stovky lidí tj. malé děti do školy a ze školy, dospělí, důchodci, turisté po kterých tito opilci křičí, močí na tento 3, nejstarší most v ČR, případně se zde pozvrací a hanobí tak tuto památku.

Vzhledem k tomu, že zastupitelé města Litovel nejsou schopni zajistit veřejný pořádek u Svatojánského mostu, byl ze strany obyvatel města Litovle učiněn návrh na odstranění těchto dvou laviček. Rada města však na své poslední schůzi rozhodla o tom, že zrušení těchto dvou laviček zamítla s tím, že jsou tyto lavičky mimo jiné využívány turisty nebo staršími občany, kteří si zde odpočinou cestou do města nebo k lékaři. Vy kteří zde každý den chodíte, vidíte kdo tyto lavičky nejvíce využívá.

 

Cílem této petice je, aby si rada města Litovle uvědomila kdo se na tomto místě neustále zdržuje, jak se zde chová a přehodnotila tak své rozhodnutí týkající se zrušení dvou laviček u Svatojánského mostu a respektovala tak přání občanů, kteří na tomto místě žádné opilce a bezdomovce nechtějí.

Autor: Miroslav Štaffa | 50 podpisů

Více >
Petice za zachování vlakového spojení mezi Jeseníkem a Krnovem 1990 podpisů

Petice za zachování vlakového spojení mezi Jeseníkem a Krnovem

Další ranou pro obyvatele Jesenicka je plánované zrušení vlakového spojení mezi Jeseníkem a Krnovem.
Tím by 15. června skončilo také spojení mezi Jeseníkem a Ostravou. „Byla by to pro nás katastrofa. Už nyní je problém někam se dopravit. Když se nedostanu do Šumperku nebo do Olomouce, řeším to tak, že jezdím do Opavy nebo do Ostravy. To asi padne úplně,“ říká Jaroslava Bednářová z Mikulovic.

Dopravní obslužnost Jesenicka není ani v současnosti ideální. Autobusy se lidé z okolí Zlatých Hor již nyní nedostanou například k prvnímu rannímu vlaku do Olomouce nebo od posledního večerního spoje z vnitrozemí. Všichni řeší dopravu autem. Kdo ho nemá, má smůlu. Jeseník spojují s Krnovem denně čtyři páry spěšných vlaků. Část trasy vede přes polské území. Za používání tohoto úseku dráhy inkasuje polská strana na základě pětašedesát let staré dohody vysoké poplatky. Do údržby zanedbané trati však dlouhodobě neinvestuje.

 

Žádáme ministerstvo dopravy, aby celou situaci neprodleně řešilo i s polskou stranou tak, aby vlakové spojení mezi Jeseníkem a Krnovem zůstalo zachováno. Vedení Českých drah zřejmě tato situace nezajímá, Jesenicko je daleko od Prahy. Tato oblast s jednou z nejvyšších nezaměstnaností v republice by tak znovu (po kolikáté už?) utrpěla. Je snad snahou vystěhovat tento krásný kout naší země?

 

Autor: Adam Boušek | 1990 podpisů

Více >
Petice za zachování společenského sálu v centru Prostějova 42 podpisů

Petice za zachování společenského sálu v centru Prostějova

Na místě nynějšího Společenského domu má vzniknout nákupní galerie společnosti Manthellan. Ta vyhrála soutěž na přestavbu sálu s podmínkou, že v místě zachová společenský sál s kapacitou alespoň pro 500 lidí.

Ve smlouvě mezi městem a firmou ale tato podmínka nakonec nebyla. Stavbu společenského sálu nyní město plánuje na periferii města v bývalém areálu Jezdeckých kasáren. Zastánci zachování společenského sálu v centru Prostějova neustávají ve svém boji. Vytvořili pohlednice se svými požadavky, které lidé mohou poslat svým zastupitelům. Pohlednice odpůrci zrušení sálu rozdávali ve společenském domě na plese sdružení Pomáhejme tancem. Smyslem akcí Pohlednice zastupitelům nebo Fotopetice za zachování sálu je podle jejích organizátorů ukázat, kolik lidí z Prostějova, ale i okolních měst a obcí stojí o zachování společenského sálu v centru města. "Vystěhování kulturního sálu z centra je chyba a my chceme ukázat, že to není názor jen několika plesových nadšenců," uvedla za organizátory Eva Šknouřilová.

 

Na kartičkách, které vytvořilo občanské sdružení ProProstějov, je předtištěný text s požadavkem, aby byl v centru města zachován společenský sál se současnou kapacitou, tedy adekvátní prostor pro pořádání plesů, koncertů a jiných kulturních programů pro veřejnost.

 

My, níže podepsaní, se k tomuto požadavku připojujeme a kategoricky žádáme představitele města, aby byl společenský sál v centru Prostějova zachován!

 

foto:

http://kasc-prostejov.tode.cz/images/kasc.jpg

Autor: Andrea Svobodová | 42 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

Olomoucký x celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj