Změna školních dnů z pěti na čtyři. Z pěti dnů docházky jen na 4 a to od pondělí do čtvrtka. Pátek,sobota a neděle volno.Posepisuj dnes!
Autor: Adam Wagner | 1 podpis
Více >Žádné domácí úkoly! Nestačí celý den ve škole? Musíme dělat školu i doma?
Autor: Petr Michálek | 1 podpis
Více >Těm, kteří rozhodují:
Náhorní Karabach je maličké území s globálně významným příběhem.
Na území Náhorního Karabachu zůstali a vydrželi žít v posledních několika desetiletích lidé, kteří se o něj starali za velmi těžkých podmínek. Život země a jeho pokračování vždy záleží na lidech, kteří jej pokládají za svůj domov, kteří jsou se svou zemí srostlí.
Žádáme vás důrazně o respektování, podporu a ochranu lidí, kteří na území NK žijí a spravují ho.
Globální politika je destruktivní hra. Ale skutečný život jsou lidé a krajina.
Je nejvyšší čas si toto uvědomit.
Babičky bez hranic
Jana Hradilková, Ljuba Václavová, Ludmila Böhmová, Eda Kriseová, Helena Klímová, Věra Roubalová, Zdena Hejnicová, Jarmila Mullerová, Věra Lukášová, Olga Sommerová, Kateřina Jacques Bursíková
Tento dopis je iniciován a bude primárně podepsán výše uvedenýmy Babičkami bez hranic. Kdokoliv ho však může podpořit tím, že k němu připojí svůj podpis.
Babičky bez hranic je iniciativa, vzniklá na jaře r. 2020. Je to komunikační a akční platforma žen, které staví hodnotu lidského života jako prioritu při řešení konfliktů mezi lidskými skupinami. Babičky se snaží prosazovat názor, že pozornost vůči obětem konfliktů musí být nedílnou součástí politických řešení, stejně tak jako respekt vůči té části společnosti, která je schopná a ochotná těmto obětem pomáhat. Absenci, přehlížení či dokonce potlačování citlivosti, respektu a dobré vůle pokládají Babičky za nebezpečný jev, který ohrožuje existenci každého národa i společnosti.
Autor: Jana Hradílková | 1 podpis
Více >My, níže podepsaní, hromadně vyzíváme slečnu Adélu Šedivou z Gymnázia, Pardubice Mozartova 449, aby neprodleně zainvestovala do svého osobního vzhledu a nechala si ostříhat vlasy na styl zvaný "mullet". Tato změna by měla fertilní výsledky na prospěch naší společnosti. Děkujeme.
Autor: Kora Kurdzielová | 1 podpis
Více >Fotbalový stadion Za Lužánkami se nachází v katastrálním území Ponava na jihu brněnské městské části Brno-Královo Pole. Do roku 2001 na něm své zápasy hrával fotbalový klub FC Zbrojovka Brno a do roku 2008 v jeho sousedství stával zimní stadion Za Lužánkami. Chceme aby nadále stadion zde zůstal a neproběhla jeho demolice.
Autor: Jakub Svoboda | 1 podpis
Více >Dne 26. 6. 2023 přijalo Zastupitelstvo MČ Praha 22 usnesení UZ-42-3/23 o změně území bývalé skládky „Hliník“ z původní kategorie SO (nezastavitelné území) na VV (Veřejná vybavenost – území, které je možné zastavět). Tento krok vnímáme jako velice nebezpečný z důvodů níže, rozsah změny v ploše 165 tis. m2 jako bezdůvodně velký a samotný proces schválení MČ, bez nezbytných studií, jako nestandardní.
My, níže podepsaní občané
1. Nesouhlasíme s takto zásadním rozšířením zastavitelné plochy (celkově se změna týká 165 tis. m2) na úkor dnes nezastavitelné plochy oddechu. Žádáme proto MČ Praha 22 o revokaci usnesení UZ-42-3/23, které souhlasilo s touto změnou. Dále žádáme Magistrát hl. m. Prahy o zamítnutí takové změny.
2. Požadujeme vypracování expertního geologického průzkumu s následnou diskusí nad vhodností takové území převádět na plochu typu VV.
3. Požadujeme před případným schvalováním podobné změny zpracovat územní studii na základě studií, průzkumů a participace veřejnosti, které potvrdí základní potřeby MČ, občanů, nezbytné vazby a kapacity daného území.
4. Podporujeme zajištění nových ploch pro veřejnou vybavenost v naší MČ, ale pouze za následujících podmínek:
a) MČ má vyvíjet úsilí, aby veřejná vybavenost byla budována především v kombinaci s bytovou zástavbou v řadě rozvojových ploch v dané lokalitě, které jsou již dnes určeny pro smíšené funkce, namísto zástavbou čistě bytovými projekty bez veřejné vybavenosti (město krátkých vzdáleností).
b) Změna nezastavitelné plochy na plochy veřejné vybavenosti by měla proběhnout jen v minimálním a odůvodněném rozsahu, odhadem to může být jen 10-25 % z předmětné plochy 165 tis. m2.
POZN.: Např. cca 15 tis. m2 je plocha všech pozemků ZŠ U Obory vč. několika budov a hřiště.
c. MČ nejdříve zajistí studie konkrétních projektů veřejné vybavenosti a až pro konkrétní záměry a pozemky zajistit změnu územního plánu.
d. Jelikož většina pozemků dotčených touto změnou je v soukromém vlastnictví, MČ pro plochy vybrané dle bodu 4.c. před zahájením procesu změny ÚP uzavře se všemi vlastníky budoucí kupní smlouvy.
5. Jelikož dochází k uvolňování kontaminantů, požadujeme vypracování postupu pro případ „havárie“ na skládce spojené se zvýšeným uvolňováním nebezpečných látek. A požadujeme též o vypracování postupu informování obyvatelstva.
Odůvodnění našich požadavků a rizika dané změny územního plánu:
1. Předmětné pozemky dnes dle Územního plánu patří do ploch s omezenou zastavitelností sloužící rekreaci, oddechu a sportu. Jejich změna na plochy zastavitelné je obvykle nevratný krok. Navíc nezvykle velký rozsah navržené plochy VV znamená riziko, že nadbytečné plochy budou v budoucnu změněny na plochy s komerčním využitím, např. pro bydlení, a znovu vytvoří tlak na veřejnou vybavenost.
2. V minulosti byla lokalita využívána jako skládka nebezpečného odpadu z nedalekých provozů státních podniků Léčiva, Barvy a laky, Teplárna Malešice a další. Pod navážkou zeminy z pozdější rekultivace se tak ukrývá nebezpečná směs chemických látek.
3. Aktuálně je území stabilizované a monitorované v systému SEKM (Systém evidence kontaminovaných míst pod Ministerstvem životního prostředí – viz odkaz https://www.sekm.cz/portal/areasource/details/73425002/ ). Probíhají pravidelné odběry a vyhodnocení spodních vod na 11 sondách v lokalitě i přilehlém okolí. Dle závěrů uvedených v SEKM jsou na některých místech překročeny limity kontaminantů v klidovém režimu, voda není ani k závlaze.
4. Lze předpokládat, že stavební činností (s následnou zátěží budov plánovaných v lokalitě skládky) dojde k narušení rovnováhy podzemních vod a hrozí jejich kontaminace uloženými toxickými látkami do okolí, stejně tak zvýšená infiltrace toxických látek do povrchových vod, především Pitkovického a Říčanského potoka. To je v naprostém rozporu se záměrem změnit území na kategorii VV (školy, nemocnice apod.).
5. Dramaticky ubývá nezastavitelných ploch oddechu v MČ Praha 22.
6. Pokud nebude dodržen požadavek na včasné uzavření smluv s vlastníky pozemků dle požadavku v bodě 4.d, tato změna pouze výrazně zvýší hodnoty pozemků v soukromých rukou, ale MČ nebude mít jistotu, zda a za jakou cenu tyto pozemky pro realizaci svých projektů získá.
Autor: Zdeněk Herštík | 134 podpisů
Více >My, níže podepsání občane žádáme vedení města Český Těšín, aby se začalo zabývat situaci na ulici Tovární v našem městě. Díky Bethelu se do naši klidné a krásné ulice nastěhoval strach. Bezdomovci jsou agresivní, opilí, mají sexuální narážky na ženy. Bojíme se o bezpečnost nejen svou, ale i bezpečnost našich blízkých.
Autor: Kateřina Přikrylová | 1 podpis
Více >Chceme, aby se Sandro vrátil do vily, jelikož cítíme, že byl tendenčně odejit. Pokaždé, kdy se mohl spárovat s někým, kdo mu byl sympatický, došlo k externímu zásahu.
Věřím, že pro TV bude vhodný krok, pokud vrátí Sandra do vily nebo alespoň umožní divákům, aby o to v jejich aplikaci hlasovali.
Autor: Petr Hnátek | 1 podpis
Více >Vážení představitelé havířovského Junáka,
jsme rádi, že děti, které 4. oddíl svatého Jiří navštěvují, do oddílu chodí rádi a že se o ně stará tým vedoucích, který táhne za jeden provaz.
Nechápeme, proč oddílu činíte naschvály a proti vůli všech odvoláváte vedení oddílu. V oddíle i mezi vedoucími oddílu panuje dobrá nálada, kterou kazíte vy svými nepřátelskými zásahy do vedení oddílu. Ano, s vedoucím oddílu je sice zahájeno disciplinární řízení, ale pořád platí presumpce neviny. Organizační řád vám dává možnost takového člověka dočasně odvolat,ale také to nestanovuje jako povinnost. Nehledě na to, že jste pozastavili funkci i Ivetě Szipinové. Vše nasvědčuje tomu, že tak činíte z ohledu na vaše zájmy, nikoli na zájmy spokojených dětí.
Vyzývame vás k tomu, abyste zachovali 4. oddíl a ponechali ve funkcích jejich dosavadní vedoucí: vedoucího oddílu - Dominika Pustówku, Zástupce vedoucích - Ivetu Szipinovou a Tomáše Dočkala
Autor: Dominik Pustówka | 2 podpisy
Více >Vážení zástupci rady města Litoměřice,
my, rodiče dětí a zaměstnanci litoměřických mateřských škol a další dotčené skupiny, se na Vás obracíme jako na zřizovatele s naléhavou výzvou. Jsme hrubě nespokojeni s fungováním MŠ ve městě. Ze školek odcházejí kvalitní učitelky a mnoho rodičů dá raději dítě do soukromého zařízení. Jako hlavní příčinu vidíme nebezpečnou koncentraci moci v rukou jediné osoby – ředitelky M. Mejtové. Žádáme:
* ZMĚNU SYSTÉMU ŘÍZENÍ LITOMĚŘICKÝCH MŠ
* PROVEDENÍ PRŮZKUMU SPOKOJENOSTI PEDAGOGŮ A RODIČŮ
* PROŠETŘENÍ PODEZŘENÍ NA BOSSING ZE STRANY ŘEDITELKY MEJTOVÉ
* V PŘÍPADĚ POTVRZENÍ NAŠICH VÝHRAD ODVOLÁNÍ ŘEDITELKY MEJTOVÉ
Fungování 11 mateřských škol pod jediným vedením má mimo jiné tyto následky:
* Nemožnost výběru pro rodiče a děti. Školky jsou unifikované, pokud je rodič nespokojený, musí hledat v soukromém sektoru.
* Systém je zastaralý a rigidní. V mnoha případech nebere ohledy na potřeby dětí. Příkladem může být nucení dětí k odpočinku na lůžku po obědě.
* Tento systém brzdí manažerský růst perspektivních učitelek, z nichž by se za jiných okolností mohly stát ředitelky jednotlivých školek. Město přichází o kvalitní osobnosti.
Především však jde o obrovskou koncentraci moci (i zodpovědnosti) v rukou jednoho člověka.
Pod vedením ředitelky Mejtové vidíme v litoměřických MŠ:
* Vládu „silné ruky“. Rozhodování z pozice moci, která nepřipouští diskuzi. Nerespektování práva na odlišný názor. V mnoha případech máme také podezření na bossing.
* Neempatický přístup k zaměstnancům, dětem i rodičům.
* Přesouvání učitelek ze školky do školky nehledě na jejich názor a na přání dětí a rodičů.
* Mocenskou personální politiku. Pokud učitelka projeví odlišný názor, je na ni vyvíjen nátlak, který často vede až k ukončení pracovního poměru. Kvalitní učitelky odcházejí za hranice našeho města, do soukromých MŠ, či úplně opouštějí profesi.
* Nedostatečnou komunikaci směrem k rodičům. Důležité informace se často nedozvědí vůbec nebo jen „z druhé ruky“.
Jsme si vědomi, že velká část našich výhrad může být postavena do roviny „tvrzení proti tvrzení“. Některé nelze doložit jinak, než výpovědí postižených učitelek. Ty si však často nechtějí přidělávat problémy, nebo se zkrátka bojí o práci. Navrhujeme proto prošetření nezávislou institucí se zárukou anonymity. Například Mobbing free institut (www.sikanavpraci.cz).
Změny by ideálně měla iniciovat Komise výchovy a vzdělávání při Radě města Litoměřice, kde je však ředitelka Mejtová jako politická nominantka. Do posledních voleb vnímali zaměstnanci i rodiče určité politické krytí její vedoucí pozice. S tím větší nadějí jsme kvitovali změnu politického vedení města, které, jak pevně věříme, dokáže celou věc posoudit objektivně, bez minulých osobních vazeb.
Věříme, že vám záleží na tom, aby se dětem v našem městě dostávalo kvalitního předškolního vzdělávání. Doufáme, že se naším podnětem budete zabývat a shledáte, že je třeba přistoupit ke změnám, které umožní kvalitnější pedagogickou práci. Tu jsou schopni vykonávat pouze ti, kdo nežijí v neustálém strachu o místo. Zároveň to určitě ocení i rodiče a pozitivně se to projeví i u dětí.
Prosíme o sdělení vašeho stanoviska našim zástupcům M.Smejkalové a J.Kotěrovi
emaily: M.Smejkalovi@seznam.cz a kotera@centrum.cz
Samozřejmě uvítáme také osobní jednání.
V Litoměřicích dne 6. 9. 2023
Rodiče a zaměstnanci litoměřických mateřských škol
Autoři výzvy:
Mgr. Bc. Martina Smejkalová, rodič a Manažerka projektu MAP Roudnicko
Mgr. Jan Kotěra, rodič a ředitel Střediska ekologické výchovy SEVER, Litoměřice
Mgr. Vladimíra Bitalová, 45 let praxe v ltm. školství
Mgr. Hana Vocásková, rodič
Níže máte spolu se svým podpisem možnost přidat svou zkušenost s organizací a vedením litoměřických MŠ.
Autor: Martina Smejkalová | 673 podpisů
Více >Skautským střediskem v Havířově v posledním roce otřásá několik kauz jejich činovníků, kteří zastávají vrcholné funkce.
Pavel Kadlec je vyšetřován PČR pro podezření z úmyslného vyvádění peněz z havířovského Junáka do vlastní kapsy a skrze fiktivní faktury také do Institutu vzdělávání a rozvoje z.s, kde je spolu se svými dalšími 2 členy jedinými členy tohoto spolku. Dále proto, že se prokazatelně nevhodně a agresivně choval k některým dětem na táboře v minulém roce, při stížnostech rodičů odmítal spolupracovat a nakonec zajistil, aby se jeho kauza neprojednávala ani na skautském sněmu.
Vzhledem k aférám, které se kolem jeho osoby dějí, považujeme za vhodné, aby současné vedení střediska rezignovalo a umožnilo neutrální vyšetření celé kauzy.
Autor: Dominik Pustówka | 18 podpisů
Více >Dne 28. října 2014 udělil prezident Miloš Zeman Řád bílého lva, a to za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky Robertu Ficovi.
Vzhledem k jeho výrokům, postojům a kolaboraci s fašistickým Ruskem je nutné, aby příslušné státní orgány České republiky, bez ohledu na to, jakou pozici na Slovensku bude po příštích volbách Robert Fico zastávat, iniciovaly proces, kterým mu bude toto nejvyšší státní vyznamenání urychleně odebráno.
Autor: Petr Nevečeřal | 4 podpisy
Více >Nelíbí se Vám vysoký nájem CPI bytu za nevyhovující bytové podminky? Pojďme se tomu postavit společně! = plíseň = vlhkost = zatékani do sklepa =zatékani ze střech = časté zvedání nájmu = spolupráce CPI s občany? Nulová.
Autor: Nikola Petřeková | 29 podpisů
Více >Vyjádření farníků od kostela Panny Marie Pomocné z Hvězdy, občanů Železné Rudy, poutníků a turistů, využívajících zdejší faru, k jejímu případnému prodeji
Počátkem září 2023 se s koncem prázdnin naše fara definitivně uzavírá pro všechny zájemce, kteří ji pro rodinnou dovolenou, turistiku i nejrůznější farní akce využívali od počátku 90. let. Na jaře jsme se totiž dozvěděli, že má být i s přilehlou zahradou prodána. Informace o záměrech chybí, ale víme, že o její koupi má mimo jiných zájem i Město Železná Ruda. My, níže podepsaní, chceme proto podpořit zájem města, a uvádíme následující důvody:
- Město Železná Ruda chce udržet fungování fary jako rekreační ubytovnu pro zájemce, kteří si z finančních důvodů nemohou dovolit rekreaci v ostatních drahých hotelech a penzionech, kterých je v Železné Rudě dostatek.
- Budova fary je sice skromně zařízena, ale svým společným sociálem vyhovuje pro ubytování rodin s více dětmi, studentských a mládežnických skupin, seniorů nebo účastníků rekolekcí a hromadných setkání.
- Oprava fary pro udržení současného využití nebude tolik náročná jako přestavba na vyšší úroveň ubytování čili na apartmanizaci objektu.
- V budově fary se nachází i umělecké předměty, vztahující se k objektu, které při prodeji městu zůstanou na svém místě. Zároveň zůstávají důkazem života církve za tzv. normalizace, kdy se zde setkávali při rekolekcích kněží a věřící, kteří se zde také připravovali na svátosti, např. biřmování v červnu 1970 s biskupem Josefem Hlouchem.
- Město v budově fary i nadále umožní pravidelná setkávání farníků a dalších věřících ve společenské místnosti nebo na zahradě.
Tohle všechno nemůže být ovšem zaručeno při prodeji soukromému zájemci, zvláště v případě přebudování fary v apartmánový dům či prodeje bohatým developerům. Město Železná Ruda se velmi aktivně zapojuje do opravy a údržby kostela. V případě prodeje městu předpokládáme, že bude i nadále spolupracovat na chodu kostela. Tímto prohlášením vyjadřujeme přesvědčení, že z dlouhodobého hlediska je prodej fary Městu Železná Ruda daleko prospěšnější než okamžitý finanční zisk, který prodej jiným zájemcům přinese současnému vedení církve.
Věříme, že k názoru nás zdejších farníků, laiků a lidí, pro které fara již desítky let znamená samozřejmou součást jejich každoročních zimních i letních dovolených, bude při rozhodování přihlédnuto. Fara tak poslouží jako doposud pro krátkodobé pobyty návštěvníků Železné Rudy, stejně jako nám, jejím trvalým obyvatelům a farníkům.
V Železné Rudě na Svátek Nanebevzetí Panny Marie 15. 8. 2023
Autor: Radek Gális | 12 podpisů
Více >Souhlas k současné podobě pergoly na dětském hřišti po rekonstrukci a rozšíření a celoobvodově zakryté proti nepřízni počasí a zamykání z důvodu ničení a odcizení obecního majetku a zdržování cizích lidí.
Autor: Milan Karel | 1 podpis
Více >Každý den s velkou obavou a opatrností přecházím s malou dcerou na přechodu bez semaforů u zastávky Bělocerkevská ve stejnojmenné ulici. A nemine den, kdy se mě rychle jedoucí auta nesnaží téměř přejet. Když ne v jednom pruhu, tak alespoň ta auta v pruhu druhém. Řidiči spěchají, nepředvídají. Takle to už dál opravdu nechci a určitě nejsem sama! Řešením je semafor.
Cílem této petice je upozornit Odbor dopravy na MHMP, že vršovickým občanům záleží na bezpečném přecházení v ulici Bělocerkevská.
Autor: Denisa Schwarczová | 12 podpisů
Více >My, uvědomělí fanoušci FK Krnov tímto žádáme o neprodlené zařazení Pilíře Krnova Kuby Hrubého do základní sestavy "A" týmu.
Autor: Petr Anonym | 1 podpis
Více >My, níže podepsaní občané nesouhlasíme s rozhodnutím zastupitelstva města Kopřivnice ze dne 22. června 2023 ukončit provoz lyžařských vleků a uzavřít tak kopřivnickou sjezdovku na Červeném kameni, která byla doposud jedním z městských sportovišť a žádáme revizi tohoto rozhodnutí.
Odůvodnění:
Jde o překvapivé rozhodnutí, které působí jako nepromyšlené, nedobře odůvodněné, velmi unáhlené a v konečném důsledku zmatečné. Souvisí zřejmě se změnou ředitele správy sportovišť, který po svém nástupu provozoval lyžařský areál pouze jeden rok.
Městu chybí jasně zpracovaná koncepce sportu, a to i rekreačního. Což mnohá města i obce zpracované mají. Je samozřejmě chvályhodné podporovat sportovní oddíly, ale je potřeba také myslet na občany, kteří sportují pouze rekreačně. Je zřejmé, že velká část současného zastupitelstva preferuje spíše jiné sporty a nemá k lyžování zásadní vztah. Nezájem vedení města je však znatelný již po několik volebních období.
Ačkoli se město prezentuje jako „Zdravé město“, které podporuje aktivní život obyvatel a ve svém Strategickém plánu v cíli B.3 výslovně zmiňuje zkvalitňování infrastruktury a zvýšení informovanosti o možnostech sportovních aktivit, zde se zachovalo zcela v rozporu s těmito deklarovanými cíli. Toto rozhodnutí o zrušení sjezdovky padlo velmi podivným způsobem a nebralo v potaz názory občanů, respektive ani jejich názor nezjišťovalo. Rozhodnutí padlo těsně před prázdninami, nebylo projednáno na veřejnosti, nebyla provedena žádná anketa, mnoho členů z koaličních stran o tom ani nevědělo. Celkově je zde zjevná nedostatečná konstruktivní komunikace ze strany vedení města, a to i s lyžařským oddílem. Na druhou stranu jsou některé pokusy vedení města o zdůvodnění tohoto rozhodnutí značně zavádějící až nekompetentní.
Uzavření areálu bude mít dopad na zvýšení nákladů na lyžařské kurzy pořádané pro děti a mládež, které organizují základní školy a například i DDM Kopřivnice. Poklesne dostupnost tohoto sportu zejména pro nízkopříjmové obyvatele a rodiny s dětmi.
Doplnění:
V našem městě se podařilo hodně věcí zlepšit a vybudovat, ale v posledních letech postupně upadal zájem zastupitelstva o fungování, propagaci, rozvoj a zachování areálu sjezdovky. Ze strany vedení města se stalo lyžování v Kopřivnici okrajovým sportem. Přitom, mnoho obyvatel města Kopřivnice a jeho okolí na sjezdovce vyrostlo, poznalo své protějšky, našlo přátele.
Troufáme si říct, že kdyby se sjezdovce dostalo trochu více pozornosti, nikdy by k jejímu zrušení nedošlo, protože by místní obyvatelé dostatečně ocenili možnost tohoto sportu přímo v Kopřivnici. Je možné nalézt funkční modely a získat zkušenosti s provozem tohoto typu sportoviště v obecní správě. Například nedaleko v Rybí. Nebo v Hlubočkách u Olomouce, kde je i sedačka, se lyžuje každoročně v průměru 90 dní. Letos to bylo dokonce 95 dní. Přitom areál je ve výšce od 288-370 m nad mořem.
Jsme si vědomi nákladů na provozování sjezdovky, ale vyzýváme město ke hledání dodatečných finančních prostředků například v nadacích a jiných zdrojích. Je poněkud zarážející, kolik město může utratit při renovaci centra, kde je řada okázalých stavebních prvků. Věříme, že město potřebné finanční zdroje může nalézt.
Praktikování sjezdového lyžování je velkým přínosem pro celé tělo a udržování se v dobré tělesné kondici. Podporuje funkci svalů, posiluje svalový aparát a zlepšuje svalovou souhru zvláště pak intersegmentálního systému, který má vliv na posturální stabilitu a dobrou rovnováhu. Z dostupných studií je potvrzen celkově prospěšný vliv sjezdového lyžování na zdraví jedince a vliv rovnováhových schopností na prevenci úrazů. U dětí se navíc při lyžování rozvíjejí jejich pohybové schopnosti.
Autor petice: Miroslav Chalupa, dlouholetý člen lyžařského oddílu a jeho oddílového výboru
Email: petice.koprivnice@seznam.cz
Autor: Miroslav Chalupa, Miroslav Gilar | 172 podpisů
Více >Požadujeme, aby Výbor pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky připravil a Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky následně v tomto volebním období přijala zákon, který zakazuje prodej energetických nápojů s kofeinem a taurinem dětem a mladistvým do 18 let. Škodlivost těchto nápojů pro nedospělý organismus je stejně jako u alkoholu, cigaret a tabákových výrobků dostatečně prokázána. Přesto si je děti mohou běžně koupit v obchodech a ve velkém je konzumují. A to i kvůli velmi nízké ceně, za které je obchodní řetězce bez jakékoliv regulace prodávají. Stejný zákon nedávno prošel polským Sejmem a regulace platí i v dalších zemích. Zároveň žádáme, aby součástí zákona byly citelné sankce za jeho porušení a byla zajištěna jejich vymahatelnost.
Autor: Jan Tuna | 1332 podpisů
Více >Vyberte si svůj region