„Řešení bezpečnosti provozu na silnici 1/13 v úseku Stráž nad Ohří - Boč“. 62 podpisů

„Řešení bezpečnosti provozu na silnici 1/13 v úseku Stráž nad Ohří - Boč“.

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svoboda zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

Řešení bezpečnosti provozu na silnici 1/13 v úseku Stráž nad Ohří - Boč

 

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme:

 

Řešení bezpečnosti provozu na silnici 1/13 a navrhujeme následující :

 

1) Vybudovat  zpomalovací prvky v obcích Stráž nad Ohří a Boč (během roku 2018) a instalovat  průjezdové radary

2) Podporu  vybudování chodníků v obcích Stráž nad Ohří a Boči s ohledem na místní situaci i udělení výjimek z aktuálních norem, případně legislativy (předpokládáme spolufinancování obce Stráž nad Ohří, rok 2019),

3) Přeložku silnice 1/13 (nejlépe variantu tunelu) mimo obce Stráž nad Ohří a Boč, žádáme o zahájení prací na studii proveditelnosti a geologických průzkumů (žádáme o podání průběžné zprávy v 1. čtvrtletí roku 2019).

 

Odůvodnění petice: V současné době je chůze po obcích možná jen v těsné blízkosti krajnice, a to případně i s kočárkem. V zimních měsících je chůze podél silnice komplikována sněhovými hromadami při kraji silnice. Pokud se v jednom místě potkají na silnici dva protijedoucí kamiony, není prostor pro chodce téměř žádný. Nevyjímaje zdravotní rizika spojená s vdechováním škodlivých zplodin a vysoké prašnosti z aut. Poslední studie z roku 2006 ukazuje, že oběma obcemi projede denně přes 10 000 vozidel. Předpokládáme, že toto číslo bude nadále stoupat.Většina projíždějících řidičů nedodržuje předepsanou rychlost 50 km/h a nerespektuje přechody pro chodce. Přecházení této vytížené vozovky je velmi nebezpečné, v Boči přechod pro chodce chybí úplně a ve Stráži je jejich počet nedostačující. Vlivem zvýšené kamionové dopravy dochází k prokazatelným otřesům nemovitostí stojících podél silnice 1/13 a tudíž ke znehodnocování majetku lidí. Silnice 1/13 je hlavní spojnicí Karlovarského a Ústeckého kraje, je využívána jako tranzitní trasa nejen nákladní kamionové dopravy. Je  úsekem častých dopravních nehod, kdy se stává i na několik hodin zcela neprůjezdnou . Objízdná trasa je možná mimo zimní měsíce jen pro osobní dopravu. V případě nehody se často nemohou dostat záchranné složky na určené místo včas a řidiči stojí v kolonách hodiny. Jsme nuceni denně několikrát přecházet frekventovanou silnici 1/13 na místech bez přechodu pro chodce nebo tam, kde není chodník, a to i s malými dětmi ze zdejší mateřské školy (např. na dětské či fotbalové hřiště v obci). Je to opravdu nebezpečné a na hranici únosnosti. Více jak 30 let je zablokována výstavba v obcích kvůli plánované a dosud neuskutečněné přeložce, a proto se naše vesnice nemohou rozvíjet, zdejší populace stárne a mladá generace nemůže stavět, přestože obce mají rozvojové plochy k bydlení venkovského typu.

                Domníváme se, že výstavbou přeložky či tunelu (v lepším případě) by se významně ulevilo nejen místním obyvatelům, ale i těm řidičům, kteří denně jezdí po silnici 1/13 do práce. Žádáme o projednání našich požadavků a věříme v přesvědčivost výše zmíněných důvodů, neboť naše podmínky pro žití, zde v obcích Stráž nad Ohří a Boči, jsou již velmi neutěšené.

Za petiční výbor:

Miloslav Záleský, bytem Stráž nad Ohří 111, 363 01 Ostrov

Johana Kovářová, bytem Stráž nad Ohří 66, 363 01 Ostrov

Mgr. Dana Albrechtová, bytem Stráž nad Ohří 71, 363 01 Ostrov

Petra Mourková, Boč 22, Stráž nad Ohří 362 74

 

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:

 

Miloslav Záleský, bytem Stráž nad Ohří 111, 363 01 Ostrov

Autor: Miloslav Záleský | 62 podpisů

Více >
Zpoplatnění parkování v centru města Cheb 38 podpisů

Zpoplatnění parkování v centru města Cheb

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb.o právu petičním

My, níže podepsaní občané města Chebu, prostřednictvím této petice žádáme pozastavení zaváděného parkovacího systému, jeho následné přepracování včetně návrhu řešení vybudování nových parkovacích míst v rámci plánované revitalizace vnitrobloků.

Odmítáme schválený systém regulace parkování v centru města, který má vstoupit v platnost od 1.3.2018.

1. Projekt a jeho příprava nebyla vůbec diskutována s občany /setkání s občany v KC Svoboda Cheb 9 dní před jeho účinností nepovažujeme za dostačující/.

2. Studie vypracovaná na podkladě údajů firmy EDIP vykazuje jasné známky neznalosti místních podmínek.

3. Systém umožňuje parkování pouze v ulici trvalého bydliště. Pokud bude místo ve vedlejší ulici, občan ho využít nesmí /např. v ulici Růžová vychází na cca 140 bytů 14 parkovacích míst, Jakubská 11 míst na 80 bytových jednotek/. Občanům je v podstatě znemožněno od 1. 3. 2018 parkovat v blízkosti svého bydliště, a to přesto, že parkovací karta bude zpoplatněna!

4. Zcela nepochopitelně jsou některé ulice v oblasti ze systému vyčleněny a hrozí jim parkovací kolaps /např. Jánské nám, Úzká ulice/, obdobná situace hrozí v neupravených dvorních traktech, kde bude docházet k rozjíždění zelených ploch.

5. Nechceme platit za službu, která žádnou službou není a která nám pouze komplikuje život.

6. Vedení města dokonce nereaguje na doporučení odborníků z Krajské správy a údržby silnic, pro odložení a přepracování tohoto systému. Tvůrci tohoto systému přiznávají pochybení, které potvrdili na schůzce s občany 19.2.2018.

7. Od poslední petice z roku 2012, kdy bylo tehdejším vedením města / panem starostou RNDr. Pavlem Vanouškem / přislíbena výstavba nových parkovacích míst převážně ve vnitroblocích. V historickém centru nedošlo k žádné další realizaci. Nyní se situace opakuje a my už nemáme důvod věřit dalším planým slibům.

Navrhujeme:

1. Pozastavení zaváděného parkovacího sytému, který má být spuštěn 1.3.2018. Domníváme se, že je možnost zakrýt dopravní značení a odložit účinnost. Nařízení města je v kompetenci rady města, která může v této záležitosti rozhodnout k 1.3.2018, tento termín zasedání zmiňoval Ing. Pospíšil na veřejném projednání.

2. Sjednocení ulic „starého města“ v jednu jedinou zónu.

3. Do parkovacích oblastí začlenit dosud nezařazené lokality jako např. Jánské náměstí, Úzkou ulici, ulici Křížovnickou, Cechovní aj.

4. Dořešit parkování návštěv

5. Poplatek za parkování zachovat na minimální úrovni, jedná se o opatření pro občany trvale bydlící, ať platí cizí návštěvníci, hrozí tak další vylidňování centra města

6. Zpracovat koncepci rozvoje nedořešených vnitrobloků města. V letošním roce zahájit stavební práce a dále zařadit finance na zpracování dokumentace dvora ohraničeného ulicemi Růžová, Jakubská, Židovská.

7. Vytvořit pracovní skupinu týkající se navrhovaných úprav složenou z úředníků a občanů a po zapracování návrhů vše projednat s občany z jednotlivých lokalit.

Za petiční výbor:

Mgr. Marcela Novotná, Jakubská 9, 350 02 Cheb

Jindra Korcová, Jánské nám. 269/10, 350 02 Cheb

Mgr. Otto Fridrich , Růžová 5, 350 02 Cheb

Lenka Vajašová, Růžová 369/3, 350 02 Cheb

Hana Francková, Jakubská 11, 350 02 Cheb

Soňa Vinšová, Úzká 2, 350 02 Cheb

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: Mgr. Marcela Novotná, Jakubská 9, 350 02 Cheb, Jindra Korcová, Růžová 367/2,

350 02 Cheb, Mgr. Otto Friedrich, Růžová 5, 350 02 Cheb

(klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)

Autor: Marcela Novotná | 38 podpisů

Více >
Zajištění pravidelných audiovizuálních záznamů z jednání zastupitelstva města Sokolov 42 podpisů chybí 158

Zajištění pravidelných audiovizuálních záznamů z jednání zastupitelstva města Sokolov

My, občané města Sokolov, žádáme, abychom měli možnost zhlédnout zasedání zastupitelstva města Sokolov i v případě, že se tohoto zasedání nemůžeme zúčastnit. Žádáme, aby byl ze všech zasedání zastupitelstva města Sokolov, jakožto zástupců nás občanů, pořizován audiovizuální záznam a tento záznam byla vždy přístupný nám občanům zveřejněním na webových stránkách města tak, jak je to běžné i jiných městech v ČR. Tento záznam by měl být zveřejněn do jednoho pracovního dne od konání zasedání zastupitelstva.

 

Důvody žádosti:

My, občané města Sokolov, máme právo na plné informace z jednání zastupitelstva města, ačkoliv nejsme schopni se každého jednání zastupitelstva města osobně zúčastnit.
Zastupitelé i soukromé osoby, které se jednání osobně zúčastňují, je možné nahrávat, protože na zasedání vystupují veřejně ve věci veřejného zájmu.
Zpřístupnění videozáznamu občanům je potřebné pro ochranu práv třetích osob, tedy nás občanů, je významným prvkem veřejné kontroly výkonu samosprávy.
Na základě rozsudku Nejvyššího soudu ze dne 11.5.2005, sp. Zn. 30 Cdo 64/2004, podle kterého „…Ustanovení § 11 a § 12 obč. zák. poskytují ochranu jen těm projevům fyzických osob, jež mají osobní povahu. Osobní povahu proto – jak z logiky věci plyne – zpravidla nemají projevy, ke kterým dochází při výkonu povolání, při obchodní či veřejné činnosti…“.

 

Děkujeme

 

Za petiční výbor:

Tereza Flaková
Lukáš Zykán
Miroslav Balatka

 

Za petiční výbor je oprávněn jednat:

Tereza Flaková, trvale bytem Bratislavská 776, 356 01 Sokolov

 

Autor: Tereza Flaková | 42 podpisů

Více >
Chceme náměstí, ne nádraží! 337 podpisů

Chceme náměstí, ne nádraží!

Na základě zpráv o uvažované výstavbě "Integrovaného dopravního terminálu" ve Varšavské a Horově ulici v Karlových Varech (tedy výstavbě centrálního nádraží pro MHD, dálkové autobusy i železnici), parkovacích domů v okolí, čtyřproudového Chebského mostu a dvoúrovňových křižovatek na obou jeho stranách, vyjadřujeme jako občané města Karlovy Vary svůj zásadní nesouhlas s tímto záměrem.

 

Žádáme námi zvolené představitele Města Karlovy Vary, aby zcela upustili od záměru vybudování nádražního centra v tomto prostoru. Dlouhá léta jsme žili v přesvědčení, že zde jednou vznikne tolik žádané náměstí, které by spojovalo nejen obchodní čtvrť se čtvrtí lázeňskou, ale přispělo i k vytvoření místa setkávání všech Karlovaráků.

 

Naše město je v současnosti rozděleno průtahem a areálem Dolního nádraží na nesourodé čtvrti a vznikne-li další překážka v pěší a cyklistické komunikaci v podobě nádražní budovy, budou se rozdíly a izolace dále prohlubovat. Doprava automobily a autobusy je jistě důležitá, ale lze ji vyřešit jinde a daleko lépe.

 

Žádáme Vás, jako své volené zástupce, abyste vzali v potaz opravdové zájmy tohoto města a prostor mezi Ohří, Tržnicí a Becherovkou využili jako základ "města pro lidi".

 

Kontaktní podpisové místo "papírové petice" Kavárna Piccolo, TGM 36, Karlovy Vary

Autor: Filip Harzer | 337 podpisů

Více >
Petice za umístění dětského mobiliáře do co největší části města Ostrova 95 podpisů chybí 105

Petice za umístění dětského mobiliáře do co největší části města Ostrova

Vzhledem ke skutečnosti, že současná doba poskytuje stále méně neorganizované zábavy pro děti a zároveň dochází k zastarávání (často jen ale z jednostranného pohledu na věc) dětského mobiliáře, jako jsou houpačky prolézačky a pískoviště, dříve hojně umisťovaných téměř ve všech "vnitroblocích" nejen ve městě Ostrově, žádáme tímto o jejich opětovný návrat nebo rekonstrukce.

Nevidíme důvod, proč obhajovat odstranění prolézaček tím, že jinde ve městě vzniklo nové oplocené dětské hřiště. Obzvláště, když pak na takovém spádovém hřišti děti téměř stojí frontu na to, aby se zhouply, případně tam, v opačném extrému, děti už nechodí, protože je to "z ruky". Stejně tak nebereme argument, že na takové prvky do každého bloku nejsou peníze, obzvláště když zcela evidentně jsou peníze např. na aktivity jako zimní sekání trávníků, umisťování nepřeberného množství informačních cedulí nebo vytváření parkovišť kdekoliv to jen jde. Opravdu stačí jen málo, při umístění, např. malé hrazdy nebo přelézacího žebříku do trávníku je navíc splněn i bezpečnostní požadavek na měkké dopadiště.

Současný provoz ve městě rozhodně nenahrává tomu, aby děti mohly samy na vzdálenější hřiště bez dozoru chodit. Vnitroblokové prolézačky a houpačky účelně sloužily po většinu týdne pro odpolední zábavu dětí, které mají například splněny úkoly a jen tak si chtějí ještě vyběhnout na chvíli ven, aniž by musely mít aktivní dozor rodiče. V tomto prohlášení není obhajována lenost nebo neochota rodičů trávit s dětmi volný čas, ale právo dětí, které ve městě vyrůstají a žijí na to, aby mohly jeho prostor obývat s pocitem bezstarostnosti a volnosti. Toto považujeme za jeden z hlavních úkolů managementu města.

Petice je určena především obyvatelům města Ostrova (okr. Karlovy Vary) a jeho příznivcům, pokud by ale byl zájem zřídit podobnou petici s širším přesahem, souhlasíme s využitím sebraných petičních archů i pro tento účel.

Autor: Martin Chochel | 95 podpisů

Více >
Witťáci za lepší zítřky 96 podpisů

Witťáci za lepší zítřky

My, zaměstnanci firmy WITTE NEJDEK spol. s r.o. se sídlem Nejdek, Rooseveltova 1299, jejímž jednatelem je Ing. Václav Jeništa prohlašujeme a žádáme následující.

Už nebudeme dále snášet příkoří od svých nadřízených, kteří se k nám chovají, jako ke strojům, které nemají city, nemají duši a musí za na dnešní dobu „směšné“ peníze pracovat i nad rámec svých povinností a kolikrát i nad rámec zákoníku práce a proto požadujeme následující:

1) Za poctivě odvedenou práci spravedlivou mzdu. Přidáním jedné koruny jste nás jen urazili a ukázali jste nám, co si o nás myslíte, že jsme jen povaleči, kteří si víc nezaslouží. Ruku na srdce, vy byste dokázali žít z platu 11000, max. 12000Kč?

2) Požadujeme nadřízené, kteří se k nám budou chovat jako k lidem a ne jako ke kusu hadru, nebo dobytku, nebo bezcitnému stroji. Cožpak my nejsme lidé? Ptáme se vás, proč jsou na místech našich nadřízených primitivové, kteří nás šikanují, ano, správně, provozují BOSSING, ale to vy bohužel nevidíte, protože to všechno se děje za tichého souhlasu vedoucích.

3) Požadujeme striktní dodržování zákoníku práce, zejména co se týká nařizování přesčasů a hygienických limitů. Tím máme samozřejmě na mysli i překážky v práci na straně zaměstnavatele, když např. vypnou elektrický proud a vy nás pošlete domů se slovy, že si to musíme napracovat a přitom máme ze zákona nárok na částečnou náhradu mzdy.

4) Požadujeme, aby stejná pravidla platila pro všechny, tedy i pro TH zaměstnance. Víte vy vůbec, jak se cítíme, když musíme pracovat jako stroje, nemůžeme si dojít ani na toaletu, abychom nebrzdili linku, zatímco TH zaměstnanci sedí kolikrát celé hodiny u kávomatů nebo polovinu pracovní doby stráví v kuřárně? My musíme dodržovat půlhodinovou přestávku, kolikrát se musíme v jídelně otočit a odejít bez jídla, protože než tam dojdeme a vystojíme si frontu, už bychom se nestihli najíst. A TH zaměstnanci?, stačí si na jeden den sednout v jídelně a sledovat, jak v klidu tráví celé hodiny u jídelního stolu a potom ještě jdou na kávu a cigaretu.

5) Požadujeme, aby vedení firmy zvážilo, koho z TH zaměstnanců skutečně potřebuje a kdo se jen veze. Uvědomte si, že určití TH zaměstnanci mohou firmě, aniž by chtěli, zkrátka se jen pro svoji pozici nehodí škodit. Např. konstruováním výrobků, které se později projeví jako závadové a firma vydá nemalé peníze na reklamace, které pak odnášíme my, tím, že nám jsou neustále krácené nebo nevyplácené týmové odměny. Disponent, který zapomněl? objednat včas díly, na to opět doplácíme my, když nás pak pošlou domů a my si musíme vzít dovolenou nebo si to napracovat. Kvalitář, který si od nás nenechá poradit, že jsou špatné díly a nutí nás z nich vyrábět, aby nám později sebral peníze za to, že jsme vyrobili zmetky, které se vrátili v reklamaci.

f) Požadujeme nezávislého zástupce odborů, který nebude jen papouškovat slova, která mu předhodí vedení firmy.


Děkujeme, že vyslyšíte naše požadavky a budete se snažit je s námi projednat. Nechceme se ale s vámi bavit přes současné vedení odborů. Nevěříme jejím zástupcům, kteří do teď naše hlasy nevyslyšeli, ačkoliv jsme „křičeli“ dost nahlas a dost dlouho. Chceme mluvit přímo s Vámi, pane řediteli Jeništo.
 

Autor: Igor Admin | 96 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

Karlovarský x celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj