PANÍ MINISTRYNĚ DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !
14422 podpisů chybí 15578

PANÍ MINISTRYNĚ DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !

Autor: Marek Herman | vloženo: 29.05.2017 | 14422 podpisů
Sdílejte s přáteli

V Praze 29. května 2017

Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

odstupující ministryně školství

Karmelitská 529/5

118 12 Praha 1

 

 

Věc: Petice a otevřený dopis „Dvouleté děti do školky nepatří“

 

 

Vážená paní odstupující ministryně,

připravila jste a prosadila zákon, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Je to obrovská chyba a velmi nezodpovědné rozhodnutí. Jak odborně, tak lidsky. Vaše rozhodnutí je v naprostém rozporu s dostupným vědeckým poznáním i zdravým selským rozumem. Je to špatná politika.  

Možná Vám to neřekli, ale dvouleté děti do mateřské školy rozhodně nepatří.

Máme pro toto tvrzení pádné argumenty:

do tří let věku se formuje až 90% naší osobnosti, jde tedy o naprosto klíčové období lidského života
absolutně nejdůležitější v tomto období je bezpečná vazba mezi mámou a dítětem
tato vazba se utváří zejména jejich vzájemným kontaktem, když jsou přirozeně spolu, malé dítě potřebuje ze všeho nejvíce být se svou mámou
dítě buduje do tří let důvěru v sebe sama a svět kolem sebe, potřebuje doslova najít svůj domov
máma je v tomto směru pro dítě nikým a ničím nenahraditelná 
jakékoli dlouhodobé odtržení dítěte od mámy je v tomto věku pro dítě nebezpečné a může ho trvale a nevratně poškodit   
víme, že malé dítě potřebuje určité množství pozornosti, určitý počet doteků, určitý počet pohlazení, určitý počet pohledů z očí do očí
žádná učitelka či chůva není schopná v tomto směru plnohodnotně nahradit mámu
malé dvouleté dítě například vnímá sebe a mámu jako „jednu bytost“ a neumí se od mámy oddělit, k tomu dochází až kolem věku tří let

Posíláme tuto petici, abychom Vám jasně řekli, že s tímto zákonem nesouhlasíme a uděláme všechno, co bude v našich silách, aby došlo k jeho změně. Nechceme, aby se dvouleté děti do mateřských škol přijímaly.

Píšeme jménem rodičů a prarodičů. Píšeme za svobodné matky a samoživitelky. Píšeme za přetížené učitelky, které mají náročnou a zodpovědnou práci a kterým jste Vy tímto zákonem ještě více naložila. A hlavně píšeme za malé dvouleté děti, které se nemohou bránit.

Budeme informovat starosty, primátory a radní pro školství, aby nečinili žádná zbytečná předběžná opatření, aby neinvestovali do příprav pro vstup dvouletých dětí do mateřských škol. Byly by to vyhozené peníze.  

Budeme aktivně vyzývat ředitelky, učitelky a učitele mateřských škol, aby se semkli a projevovali občanskou neposlušnost a dvouleté děti do mateřských škol nepřijímali.  Aby rodičům vysvětlovali, proč tak malé děti do mateřské školy nepatří a jak jim to může ublížit. 

Budeme informovat rodiče, že předčasným umisťováním do mateřských škol riskují, že jejich děti budou agresivní, neklidné, budou mít poruchy chování, spánku, alergie, ekzémy. V nejhorších případech může dojít k trvalému a nevratnému poškození mozku – děti získají tzv. citovou deprivaci, se kterou se budou potýkat po celý zbytek života.

Budeme rodiče přesvědčovat, že rodičovství je nejtěžší a nejdůležitější věcí na světě. Ne kariéra. Ne peníze. Ne placení daní.

Budeme na rodiče a širokou veřejnost naléhat, aby za žádnou cenu nedopustili, aby se stalo běžným zvykem a normou odkládat malé dvouleté děti do mateřské školy.

Chápeme, že některé matky mohou být v zoufalé situaci a nezbyde jim nic jiného než dvouleté dítě do mateřské školy umístit. Nebo některé děti mohou mít akcelerovaný vývoj a bude pro ně užitečné, aby začaly chodit do mateřské školy dříve.

Proto o přijetí dítěte do mateřské školy před završením jeho třetího roku musí mít právo v každém konkrétním případě rozhodnout ředitelka školy – pečlivě, odpovědně a po diskusi s učitelkami a rodiči.

Česká republika má světový unikát v tom, že umožňuje matkám tříletou mateřskou dovolenou. Je to dobrá a zdravá věc. V tom jsme v celosvětovém měřítku moderní a ostatní země by se od nás tento přístup mohly učit. Jsme přesvědčeni, že by byla velká a hloupá chyba tuto výsadu rušit nebo ji jakkoli ohrožovat.

Vážená paní odstupující ministryně, jsme připraveni se s Vámi sejít a vysvětlit Vám naše argumenty osobně. Domníváme se, že právě Vy byste měla svou chybu napravit, přijmout svoji politickou odpovědnost a být iniciátorkou změny zákona. Věříme, že si nepřejete, aby za Vaším působením na ministerstvu zůstala chyba tak fatálních rozměrů.  

 

 

PhDr. Marek Herman, vysokoškolský pedagog a Mgr. Jiří Halda, speciální pedagog

 

Aktuality

01.06.2017 19:51

Zdravím všechny mateřinky a jejich fanoušky! Dneska jsem zjistil že se o děti v mateřských školách v České republice stará 30 821 žen a 178 můžů. A celkem máme 5 209 mateřských škol.

A já k tomu dodávám, že máme za tři dny přes  2 600 podpisů + 400 nepotvrzených.Takže co? Takže musíme přidat, aby tam bylo podpisů více!  Nejllépe  NEPOČÍTANĚ :). Mám zprávy, že se v někde dohodnete a podepíše se jen jedna učitelka za školku. Ale to je málo. Každá učitelka musí podepsat za sebe, jinak budeme žabaři! 

moc vás zdravím a jdu se zase podívat, kolik nás tam přibylo! 

Marek Herman 

 

 

 

 

01.06.2017 20:27

MILÍ NEPOTVRZENÍ, JE VÁS ČTYŘISTA A TO JE  HROZNÁ ŠKODA! 

Někteří z vás podepsali petici, ale tím to neskončilo, protože vzápětí k vám přišel  na váš e-mail zpráva, kterou ještě musíte potvrdit. Kapito?   

Těch, co nepotvrdili je 400, to je střasně moc. Tak šup k e-mailu a hezky to dopotvrzujte. My vás totiž všechny potřebujeme potvrzené.   

děkujeme! 

H+H 

 

 

02.07.2017 13:27

Rádi bychom vám poděkovali za vaše podpisy pod peticí a za vaši podporu! Každý vzkaz poctivě čteme, dodávají nám sílu a energii, že má smysl bojovat proti tomuto nesmyslu.

Po měsíci od uveřejnění petice máme téměř 9000 podpisů. My se teď s Jirkou připravujeme na setkání s politiky. Chceme jim před volbami vysvětlit, že se zákon musí změnit: dvouleté děti do školky nepatří!  K TOMU ALE POTŘEBUJEME SILNÝ MANDÁT. Chceme vás proto poprosit: pokud o někom víte, kdo by petici ještě mohl podepsat, řekněte mu, nenechejte to vyšumět. Náš cíl je pořád 30 000 podpisů. Teprve to bude síla, kterou budou politici muset respektovat a dá nám reálnou šanci věci změnit. Prosíme vás tedy ještě o jednu vlnu podpory. 

Děkujeme! 

Marek Herman + Jiří Halda        

 

06.11.2017 12:20

MÍRNÁ NADĚJE 

Dobrý den, oba s Jirkou vás všechny zdravíme. Po setkání s politiky máme pro vás opatrnou dobrou zprávu: školský výbor senátu během listopadu projedná naši žádost o "Veřejné slyšení" na senátní půdě.   Předpokládané datum, kdy by mělo proběhnout je začátek února 2018 v Praze. Je to možnost veřejně přednést naše názory na parlamentní půdě. Je to šance, abychom byli slyšet, abychom politikům a veřejnosti jasně a silně řekli, co si myslíme o dvouletých dětech ve školkách. JE TO PRVNÍ KROK K PŘÍPRAVĚ NOVELY ZÁKONA, která vrátí režim dvouleťáků zpátky. Chceme, aby novela také obsahovala SNÍŽENÍ POČTU DĚTÍ NA JEDNU UČITELKU a také snížení byrokratické zátěže ve školách a papírování. Potřebujeme, aby nás bylo slyšet v senátu, ale také v novinách a v televizích. 

Už šetřete na teplé kabáty a bundy: BUDEME VÁS V ÚNORU POTŘEBOVAT V PRAZE!!

Posíláme tuto zprávu, abyste věděli, že to neusnulo, že bojujeme dál a že nepřestaneme! 

Až budeme vědět konkrétní datum Veřejného slyšení, dáme vám zprávu. 

Vážíme si vaší práce a nedáme vás!  

H+H

Marek Herman & Jiří Halda 

 

10.01.2018 00:38

TAK A JE TO TADY: dneska jsme v senátu definitivně dohodli, že veřejné slyšení na senátní půdě k naší petici Dvouleté děti do školky nepatří bude 6. února 2018, začátek od 10:00.

Jsme moc rádi, že Veřejné slyšení bude probíhat přímo v Jednacím sále senátu, tam kde probíhají oficiální jednání senátorů. To jen dokládá, že senát dává našemu slyšení velkou váhu. Celková kapacita sálu je 120 lidí. Oficiální pozvánku budeme s Jirkou a sekretariátem senátu rozesílat na konci příštího týdne.

Ti z vás, kteří počítají že přijedou, si tedy prosím zarezervujte v diáři 6. únor. Věříme, že naplníme senát až po střechu! Při dnešním jednání nás opakovaně zrazovali, že mají opakovanou zkušenost s tím, že na slyšení je málokdy slušná účast. UJISTILI JSME JE, ŽE S NÁMI TO BUDE JINAK.  Že my za naši věc budeme bojovat a že sál bude plný tak, jak ještě nikdy nebyl.     

Pokud byste chtěli poslat pozvánku, napište nám zde na stránky petice (do Diskuse) svoji e-mailovou adresu. Uděláme maximum, aby se pozvánky dostaly do všech koutů republiky.

Tak na viděnou v únoru v Praze!

zdraví vás 

Marek Herman & Jirka Halda 

 

20.07.2018 20:08

PODAŘILO SE! DVOULEŤÁCI ZACHRÁNĚNI!!!

Včera v podvečer senát schválil novelu, která ruší povinnost přijímat dvouleté děti do školek. JE TO NESKUTEČNÉ, ŽE SE TO PODAŘILO. NESKUTEČNÉ. Ochránili jsme malé děti. Ochránili jsme učitelky mateřinek. A dali jsme silně najevo, že nedopustíme, aby se začaly malé děti hromadně odkládat do mateřských škol.

Ještě podpis prezidenta a bude to.

Moc rádi bychom vám všem, kteří jste podepsali naši petici poděkovali. Vy jste stáli na úplném začátku a svým podpisem jste pomohli k tomu, aby se celá věc podařila. Byli jste první a strašně důležitý impulz!  

Paní učitelky, paní ředitelky, rodičové milí, také vám děkujeme za vaše schůzky s poslanci, senátory, za telefonáty, e-maily, články do novin a příspěvky na sociálních sítích. Byl to neuvěřitelný tlak. Byla to obrovská síla!!!  Místy jsme se až museli smát, protože to byla jako lavina. MYŠLENKOVÁ INVAZE DO PARLAMENTU. 

Teď, je na řadě voda, sluníčko, zmrzka, odpočívání, odpočívání, odpočívání: přejeme vám krásné léto a srdečně vás všechny zdravíme 

Marek &Jirka  

Marek Herman a Jiří Halda 

 

Komu bude petice předána: ministryni školství

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 1519

14. 11. 2018 | Dana Štramberská | Ostrava
I dle mého názoru je pro dvouleté děti lepší být doma s maminkou a když to nejde, tak s někým jiným z rodiny. Tak malé dítě do kolektivu nepatří a vytržení ze svého prostředí je pro něj trauma. Něco o tom vím, vyrůstala jsem v 60.letech minulého století.
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2018 | Jana Žižková | Liberec
Právě vyšel náš měsíční Zpravodaj liberecké radnice, kde oznamují, že bylo zařazeno do MŠ od září 119
dvoutetých dětí , přitom starší děti ještě měly požadavky- ale bohužel...
+0 | -0
doporučit +
25. 07. 2018 | Lenka Kratinohová | Ostrava
Je to neskutečné, že se to povedlo. Věřím, že bude lépe.
+0 | -0
doporučit +
23. 07. 2018 | Mirka T | Veselí
Supeer, děti patří k rodičům, ať se jim věnují, dokud mají čas.
+0 | -0
doporučit +
23. 07. 2018 | Mirka T | Veselí
+0 | -0
doporučit +
23. 07. 2018 | Vítězslava Urbanová | Podivín
2leté dítě má být s rodiči a ne po školkách.
+0 | -0
doporučit +
23. 07. 2018 | Jiřina Lokšová | Roudnice nad Labem
Vzkazuji a apeluji na všechny rodiče vaše dětičky nepatří do nějaké školky, ale do vaší láskyplné náruče !
Denně jich tolik potkávám, jsou to milá a krásná stvoření, která si zaslouží jen a jen lásku rodičů! Paní ministryně takto NE !!!
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | František Flek | Malešov
Jsem také rád, že se dílo podařilo. Sledoval jsem přes rádio, jak se to v parlamentu projednává a jsem tomu moc rád, že opět zdravý rozum zvítězil.
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | Jarmila Klímová | Chomutov
pro paní 17. 06. 2017 | Dagmar Janů | Dlouhý Most
Kde jste vzala takový blud, že v jesličkách mají na starost 20 a více dětí?? Bylo ve třídě pár dětiček a ven jezdili s kočárkama pro dvojčata a na 5-6 dětí byly dvě tzv.tety na vycházku a nepamatuji si, že by se stalo neštěstí jako. Takže než něco napíšete, tak si ověřte zprávu nejlépe od maminek a babiček vašich známých a kamarádek. Ono to 60- 70 v letech bylo normální. Dokonce v 60letech měly matky mateřskou pouze .. Historie · Detail otázky ... Za dobu trvání Československa, byla placená mateřská dovolená dva měsíce a potom mohla matka zůstat na neplacené, jak ...a Konkrétně od roku 1970 (v té době byla mateřská 26 týdnů, nejdříve 4 týdny před termínem porodu a následně byla rodičovská dovolená do 2 let věku dítěte). Napsat příspěvek ... http://www.zakonyprolidi.cz/…117/historie.
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | Jarmila Klímová | Chomutov
No pokud je to nezbytně nutné proč ne. My jsme v 70-tých letech chodili do práce normálně po mateřské dovolené ve dvou letech dítěte.Pokud neměla mamina druhé dítě brzy za sebou, ve dvou letech šly do jeslí, což bylo normální, akorát děti nesměly mít pleny, ale to bylo v 70-tých letech normální, že děti neměly plínky jako dnes do tří let a déle. Je to ostuda mámy. Jsou líné vysazovat děti na nočníček a učit ho bez plen. Měla jsem tři děti a akorát prostřední měl plenky do roka a třičtvrtě. A to ani na noc už neměly pleny i moje kamarádky a známé na tom byly s dětmi stejně. Je hrozné, že si dítě umí pustit televizi, hraje jednoduché hry na mobilu nebo pc. ale mezi nohama narvanou plínku. A proč ne, když je v suchu. Ale stěžují si, že nemají peníze na plínky a jak jsou drahé.Neuvědomují si, jak škodí přírodě!!! Za mě tuhle petici nepodepisuji.
+0 | -0
doporučit +

Podepsat tuto petici

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podepsat petici

Podpisy | 14422 (+1052 nepotvrzených)

Podpisový arch v PDF
  • Eliška Schrabalová schrabalová | Hradec Králové
  • Dana Štramberská | Ostrava
  • Eva Nešvarová Nešvarová | Frymburk 115
  • Lucie Gajdošová | Praha 9
  • Karolína Šandová | Konárovice
  • Jana Behuňová | Týn nad Vltavou
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Romana Prachařová Prachařová | Kudlovice
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku