Petice za provedení zásadních změn ve fungování ZŠ nám. Svornosti Brno
14 podpisů

Petice za provedení zásadních změn ve fungování ZŠ nám. Svornosti Brno

Autor: Martin Kubiš | vloženo: 14.12.2015 | 14 podpisů
Sdílejte s přáteli

 

My, rodiče dětí navštěvujících ZŠ nám. Svornosti Brno touto peticí vyjadřujeme naše dlouhotrvající rozhořčení nad způsobem fungování této školy.

Vadí nám zejména:

Nepřijatelné chování učitelů k šestiletým dětem, jako je řvaní, vysypávání aktovek na podlahu, vyhazování neuklizených přezůvek do odpadkových košů, shazování věcí z lavice na podlahu, vyhrožování propadnutím.

Masivní udělování poznámek bez bližšího vysvětlení. Dítě do poslední chvíle netuší zda dostane razítko nebo poznámku, není schopno odhadnout, co je správné.

Agresivní, hulvátský a arogantní způsob jakým komunikují učitelé s rodiči malých dětí. Zejména jedna ranní dozorkyně (jméno bude zjištěno dodatečně)

Velká část výuky je spotřebována na vyšetřování toho, kdo byl o přestávce na chodbě, neprobrané učivo je doháněno domacími úkoly. Učitelé alibisticky prohlašují, že ve škole se dítě číst a psát nenaučí, že se to musí naučit doma.

Naše děti přestaly mít rády školu. Bojí se tam chodit a jsou vystresované. I my rodiče máme strach ze školy a se závistí posloucháme jiné rodiče, mající děti na jiných školách.

Na WC nejsou úmyslně toaletní papíry ani mýdla. Tyto věci jsou umístěny ve třídě, kde jsou po vyučování zamčeny. Toto má negativní dopad na hygiencké návyky dětí. Jestli je důvod finanční, pak žádáme abychom směli na vlastní náklad vybavit toality papírem a mýdlem.

Hlavní vchod do školy, vedoucí přímo z náměstí je úmyslně uzavřen a nepoužívá se. Namísto toho je potřeba používat zadní vchody. Přístup k těmto zadním vchodům je zkomplikován stavebními pracemi (lešení). Žádáme, aby byl z bezpečnostních důvodů, umožněn přístup hlavním vchodem alespoň dokud neskončí stavební práce.

Žádáme aby byla provedena dlouhodobá inspekce průběhu výuky zejména v prvních ročnících. Dále požadujeme, aby byla mezi rodiči provedena anketa potvrzující pravdivost tvrzení uvedených v této petici.

Při shledání závažných chyb prokazujících nekompetentnost vedení a některých učitelů požadujeme výměnu vedení školy, okamžité ukončení pracovního poměru s učiteli, kteří před zraky šestiletého dítětě křičí na rodiče "Vypadněte krucinál ven, loučt s děckem se můžete venku!". Nechceme vidět plakat malé dítě, protože paní učitelka křičí na jeho maminku, nechceme vidět jak dozorce vytlačí nohou ze dveří dvouletého sourozence loučícího se se svým bratrem prvňáčkem. Nechceme a nemusíme si tohle nechat líbit a budeme bojovat za změnu. Máme právo na to, aby naše děti, o které se staráme, a chceme pro ně to nejlepší, chodily do školy rády. Máme právo na to, aby štěstí našich dětí neskončilo v první tříde Základní školy náměstí Svornosti Brno. Chceme být pro školu partner a ne obtížný hmyz. Chceme aspoň průměrnou školu s průměrnými učiteli. Nezasloužíme si mít děti v nejhorší škole v Brně.

Pan ředitel v Žabovřeském zpravodaji před rokem psal, že to, co se říká o ZŠ náměstí Svornosti je pomluva. My jsme mu uvěřili, byla to chyba.

Žádáme školní inspekci, žádáme naše volené zastupitele aby sjednali nápravu a vyřešili tento ostudný stav.

S úctou rozhořčení rodiče, prarodiče, sourozenci.

Jména, těch co podepíší tuto petici NEBUDOU zveřejněna! Nebojte se podepsat, jde o vaše dítě, které vám věří, že mu pomůžete.

Aktuality

07.01.2016 13:13

UPOZORNĚNÍ

Vážení čtenáři petice, vážení diskutující a komentující. Věřím ve svobodu slova a proto příspěvky pod peticí nijak necenzuruji. Je zde však jeden příspěvek, který jde přes čáru. Nejde ani tak o jeho hloupý a z části vulgarizující obsah, ale o to, že se jeho autor vydává za mne, za autora petice. Já komentáře pod petici nepíší, a proto, pokud se zde nějaký mým jménem objeví, jde zcela jistě o podvrh.

A teď dobrá zpráva. Hovořil jsem s některými lidmi ze školy a musím říct, že mne mile překvapilo, že řada z nich také cítí potřebu určitých změn a snad se můžeme těšit, že budou brzy toalety v souladu s platnou legislativou.

Velice si vážím všech, kteří slušně vyjadřují svůj názor, ať už je jakýkoliv a nesnížili se k osobním útokům. Oceňuji i statečnost signatářů, keří riskují, že se stanou terčem slovních útoků do sebe zahleděných hlupců.

Prosím chovejme se k sobě v roce 2016 hezky.

 

Komu bude petice předána: Školní inspekce a Zřizovatel školy

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy

Diskuze byla z důvodů většího množství nevhodných příspěvků zastavena.

Podepsat tuto petici

Podpisy | 14

Podpisový arch v PDF
  • Petr Riedl | Brno
  • Adéla Horešovská | Svatobořice-Mistřín
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Lenka Kocourková | Brno
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Jiří Pospíšil | Brno
  • Jana Šimková | Brno
  • Radek Weigner | Brno

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku