Změnit údaje i v profilu?
PETICE
za záchranu Turistické chaty Dr. Hrstky pod Trúbou a proti rozdělení hradu Štramberka dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.
My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice protestujeme proti rozhodnutí politiků a radních města Štramberka - Oldřicha Škrabala, Ondřeje Šimíčka, Michala Dostála a Věry Hanzlíkové, o vyklizení areálu hradu Štramberk a jeho rozdělení.
Hrad byl v průběhu posledních 6 let provozovatelem - společností VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ, spolkem Rytíři hradu Štramberk, s partnery městem Štramberkem, Moravskoslezským krajem, Nadací ČEZ, pivovarem Radegast, společností Kofola, společností RWE Gas Storage a dalšími drobnými partnery zveleben, poskytoval vysokou kvalitu služeb a probíhal v něm bohatý kulturní a zábavný program.
Po ukončení provozu hradu provozovatelem VALAŠSKÝM KRÁLOVSTVÍM tito politici prosadili pod pokutou 2000 Kč za každý den prodlení jeho vyklizení a hrad proto musí být vyklizen nejpozději do 31.5.2015. Vyklizením může vzniknout dotčeným subjektům škoda na majetku v celkové výši až 2 milionu korun a de facto způsobí uvedení areálu do neutěšeného stavu, ve kterém se nacházel před 6 lety, v roce 2009. Vzniknou i těžko vyčíslitelné škody na duševních a nehmotných hodnotách.
Již nejméně dva roky hrad Štramberk špatnou politikou bývalého vedení města trpí. Podmínky provozu jsou nedůstojné a mimo legislativní rámec - město neprovádí téměř žádnou údržbu a odstraňování závad, kvalita služeb upadla, otvírací doba chaty musela být zkrácena a hradní program musel být značně omezen, vztahy s podnikateli a subjekty závislými na cestovním ruchu ve městě stále nejsou dobré...
I přesto, že městu Štramberk provozovatel společnost VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ na nájemném zaplatila rekordních 5,3 milionu Kč a zhodnocení areálu probíhalo se souhlasem a vědomím města, tito politici nájemci v rozporu se zákonem odepírají právo na vyrovnání.
Aby toho nebylo málo, navzdory ekonomickým, technickým možnostem, dispozicím hradu a odkazu jeho zachránce MUDr. Adolfa Hrstky, zmínění politici prosadili rozdělení hradu na části - část Turistickou chatu Dr. Hrstky (bez dolního nádvoří a hradeb!), která je ekonomicky závislá na provozu věže a zbytku hradu, a část věž Trúbu, Jaroňkovu útulnu, která celý hrad ekonomicky "živí" a kterou si město od 1.dubna 2015 provozuje samo. Rozdělení hradu a nekvalifikovaná správa politiky a úředníky, bez jakékoliv znalosti problematiky a koncepce, způsobí další úpadek.
Požadujeme, aby vybavení a vysoká kvalita provozu hradu Štramberk byly zachovány a hrad nebyl rozdělen mezi více provozovatelů.
Což potvrzujeme níže svým podpisem.
Autor petice: Spolek Rytíři hradu Štramberk o. s.
Štramberská Trúba, Kopec 77, Štramberk 742 66
IČO: 22854932
Předseda: Tomáš Harabiš, Trojanovice Bystré 272
Za podporu a šíření naší petice děkujeme.
Komu bude petice předána: Vedení města Štramberk
Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.
Souhlasíte s tím, aby byl Andrej Babiš premiérem?
Štramberk jsme s rodinou navštívili před pár lety a moc se nám zde líbilo.
Přeji úspěch - NEDEJTE SE!!!
V roce 2009 vyhrála společnost VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ výběrové řízení na provoz zpustlého hradu s projektem Genius loci Hrad Štramberk 2009 – 2019, v průběhu 6 let do vybavení hradu investovala spolu s OS Rytíři hradu Štramberk cca 2,4 milionu Kč, další statisíce do propagace a díky tomu více než zdvojnásobila i příjmy města z cca 443 tisíc v roce 2008 na 1 174 848 v roce 2014 a od dubna 2009 do konce roku 2014 zaplatila městu 5 372 199 Kč s DPH. Za období 2004 – 2008 město od Technoprojektu inkasovalo ani ne polovinu - 2 475 314 Kč s DPH. K tomu společnost VK financovala roční náklady na provoz areálu, které se standardně pohybují kolem 1 758 000 Kč ročně bez DPH (cena z projektu v roce 2009). Provoz areálu byl 100% financovaný pouze z prodeje služeb provozovatele – programy, akce, svatby, vstupné, suvenýry, sponzoři, dotace což byl obrovský úspěch ! Společnost také násobně zvedla kvalitu provozu a nabídku služeb v areálu – v letech 2009 až 2011 byl hrad provozován dokonce 365 dní v roce. Pro porovnání - provoz podobných památek v majetku NPÚ je z výnosů financován max. ve výši 45% a zbytek je dotován – viz např. http://www.archiweb.cz/news.php?type=&action=show&id=13255. Město Štramberk se přitom na provozu hradu nepodílelo ani 1 Kč! To není problém, pokud má provozovatel možnost areál nerušeně provozovat. Problém však nastává, pokud mu město provoz omezuje a ušlé příjmy způsobené stavebním omezením nebo neplněním svých závazků není ochotno kompenzovat ani z peněz, které na sebe areál hradu již vydělal…
P.S.: Zajímalo by mě, co je pravdy na tom, že pan Harabiš okrádal město o část příjmů. Není třeba i to důvod, proč na hradě skončil?