Petice za zavedení používání detektoru lži za účelem pomoci obětem trestných činů
11 podpisů

Petice za zavedení používání detektoru lži za účelem pomoci obětem trestných činů

Autor: Vladimíra Lokšová | vloženo: 10.10.2016 | 11 podpisů
Sdílejte s přáteli

1)    Petice za zavedení nezmanipulovatelných detektorů lži při vyšetřování zločinů, aby se oběti zločinů domohly práva a odškodnění a s tím souvisící úprava české legislativy

a

2)    Petice za zavedení nezmanipulovatelných detektorů lží pro účely profesionalizace práce psychiatrů, aby lživá svědectví nebo výpovědi neposílaly lidi do rukou psychiatrů, kteří na jejich základě píší své diagnózy

 

Česká republika je země, která produkuje velké množství obětí kriminálního jednání. Oběť se velmi často nemůže dovolat práva a odškodňení kvůli špatným vyšetřovacím metodám policie, které se zdají být záměrem.

 

1)    Od oběti se žádá, aby předložila stoprocentní nepopiratelné důkazy, že byl spáchán trestný čin a pokud ze spáchání trestného činu někoho konkrétního viní, tak stoprocentní důkazy, že obviněný trestný čin skutečně spáchal. Od oběti se žádá, aby předložila důkazy o spáchání trestného činu a o pachatelích, které by ve skutečnosti měla obstarat policie. Víme, že ve většině případů není v moci oběti takové důkazy pořídit. Například pokud budou sousedé zneužívat děti nebo vařit drogy, jejichž výpary půjdou také do vašeho bytu, nebudete mít možnost nafotit je u těchto kriminálních činností.

            To ovšem není všechno. Když oběť je policií odmítnuta a přesto se znovu a znovu domáhá svého práva, policie se chce takových lidí zbavit. To byl i můj případ. Policie spolu s pachateli řekla, že si vymýšlím a nejsem normální. Na moji žádost zapojit do vyšetřování detektor lži nereagovala ani policie ani státní zastupitelství. Dostala jsem odpověď, že v ČR to nejsou důkazné prostředky.

            Souhlasím s tím, že detektor lži jako konečný důkazný prostředek viny nebo neviny nemusí být vždy spolehlivý. V každém případě je ale nejlepším a asi i nejlevnějším orientačním prostředkem pro další postup policie! V mém případě detektor lži použit nebyl, ani pro mne, ačkoliv jsem se ho dožadovala. Místo toho následoval velmi neprofesionální postup policie. Násilím, protiprávně mne odvezli za asistence zmanipulované a prolhané Pražské záchranné služby, která jde na ruku policie, do blázince, kde měli zajištěnou lékařku, která mne přijala, stala se moji ošetřující lékařkou a místo vyšetření mi napsala do diagnózy lži (lidí na drogách a feťáků, kteří zneužívají děti, prodávají je na sex, natáčejí dětskou pornografii, vaří drogy na prodej) o tom, že mám halucinace a další obrovské lži. V blázinci mne držela 22 dní a cpala do mne násilím léky, které mi dělaly špatně. Policie použila v mém případě metody, které se běžně používaly za totality. Lidé nepohodlní režimu byli umlčováni v blázincích.

 

2)    Žádáme o profesionalizaci práce psychiatrů v ČR. Lékař, v jehož moci jsou životy nebo osudy lidí, nemůže psát diagnózu na základě výpovědi nikoho, ani žádné skupiny lidí, bez jasných důkazů. Jestli jasné, materiální důkazy chybí, psychiatr by měl mít ze zákona povinnost použít nezmanipulovatelný detektor lži jak pro údajného pacienta, tak pro lidi, kteří v neprospěch pacienta vypovídají.

 

3)    Pachatel v ČR, pokud policie nemá zájem případ vyšetřit, nemusí s policií vůbec spolupracovat a samozřejmě může lhát. Při vyšetřování se policie běžně opírá o kolektivní svědectví. V převážné většině případů pachatelé nepáchají trestní činnost izolovaně ale kolektivně, a pokud je někdo z nich zažalován, další jsou ochotni svědčit před policií v jeho prospěch a proti oběti. Falešné svědky lze také podplatit nebo velmi jednoduché lidi zmanipulovat. Můj případ nekončil ani tím, že jsem byla protiprávně držena v blázinci. Nakonec pod tlakem různých škod ze strany zločinců jsem svůj byt, na který jsem měla výhodnou hypotéku, prodala velmi nevýhodně jejich lidem, čímž se mi zabouchly dveře k vlastnímu bydlení. Na novou hypotéku už nemám a vzhledem k věku ani mít nebudu. Jednou v budoucnu, až budu v důchodu, mohu být ve velmi složité situaci nebo dokonce na ulici.  

 

4)    Žádáme o profesionalizaci práce policie a justice. Žádáme, aby policie ze zákona používala nezmanipulovatelný detektor lži jako orientaci pro další postup vyšetřování ve prospěch oběti.

 

5)    Žádáme Radu EU, aby projednala možnosti povinného zavedení nezmanipulovatelného detektoru lži jako vodítka ve vyšetřování zločinů ve prospěch oběti trestné činnosti ve všech členských státech EU.  

 

Další údaje k osobě, která zakládá petici, naleznete na :  

http://www.law-enforcement-problem.eu

 

Komu bude petice předána: Parlamentu ČR, později záměr EU, Evropská komise

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy

Diskuze byla z důvodů většího množství nevhodných příspěvků zastavena.

Podepsat tuto petici

Podpisy | 11 (+1 nepotvrzený)

  • Jarmila Cekulová | Jindřichův Hradec
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Václav Moravec | Prague
  • Jiří Steidl | Františkovy Lázně
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • David Hák | Prague
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Jan Mičan | Štramberk
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici