Výzva ke změně systému řízení Mateřských škol Litoměřice a odvolání ředitelky Mgr.Bc. Moniky Mejtové
669 podpisů

Výzva ke změně systému řízení Mateřských škol Litoměřice a odvolání ředitelky Mgr.Bc. Moniky Mejtové

Autor: Martina Smejkalová | vloženo: 06.09.2023 | 669 podpisů
Sdílejte s přáteli

Vážení zástupci rady města Litoměřice,

 

my, rodiče dětí a zaměstnanci litoměřických mateřských škol a další dotčené skupiny, se na Vás obracíme jako na zřizovatele s naléhavou výzvou. Jsme hrubě nespokojeni s fungováním MŠ ve městě. Ze školek odcházejí kvalitní učitelky a mnoho rodičů dá raději dítě do soukromého zařízení. Jako hlavní příčinu vidíme nebezpečnou koncentraci moci v rukou jediné osoby – ředitelky M. Mejtové. Žádáme:

 

* ZMĚNU SYSTÉMU ŘÍZENÍ LITOMĚŘICKÝCH MŠ
* PROVEDENÍ PRŮZKUMU SPOKOJENOSTI PEDAGOGŮ A RODIČŮ
* PROŠETŘENÍ PODEZŘENÍ NA BOSSING ZE STRANY ŘEDITELKY MEJTOVÉ
* V PŘÍPADĚ POTVRZENÍ NAŠICH VÝHRAD ODVOLÁNÍ ŘEDITELKY MEJTOVÉ

 

Fungování 11 mateřských škol pod jediným vedením má mimo jiné tyto následky:

* Nemožnost výběru pro rodiče a děti. Školky jsou unifikované, pokud je rodič nespokojený, musí hledat v soukromém sektoru.
* Systém je zastaralý a rigidní. V mnoha případech nebere ohledy na potřeby dětí. Příkladem může být nucení dětí k odpočinku na lůžku po obědě.
* Tento systém brzdí manažerský růst perspektivních učitelek, z nichž by se za jiných okolností mohly stát ředitelky jednotlivých školek. Město přichází o kvalitní osobnosti.

 

Především však jde o obrovskou koncentraci moci (i zodpovědnosti) v rukou jednoho člověka.

Pod vedením ředitelky Mejtové vidíme v litoměřických MŠ:

* Vládu „silné ruky“. Rozhodování z pozice moci, která nepřipouští diskuzi. Nerespektování práva na odlišný názor. V mnoha případech máme také podezření na bossing.
* Neempatický přístup k zaměstnancům, dětem i rodičům.
* Přesouvání učitelek ze školky do školky nehledě na jejich názor a na přání dětí a rodičů.
* Mocenskou personální politiku. Pokud učitelka projeví odlišný názor, je na ni vyvíjen nátlak, který často vede až k ukončení pracovního poměru. Kvalitní učitelky odcházejí za hranice našeho města, do soukromých MŠ, či úplně opouštějí profesi.  
* Nedostatečnou komunikaci směrem k rodičům. Důležité informace se často nedozvědí vůbec nebo jen „z druhé ruky“.

 

Jsme si vědomi, že velká část našich výhrad může být postavena do roviny „tvrzení proti tvrzení“. Některé nelze doložit jinak, než výpovědí postižených učitelek. Ty si však často nechtějí přidělávat problémy, nebo se zkrátka bojí o práci. Navrhujeme proto prošetření nezávislou institucí se zárukou anonymity. Například Mobbing free institut (www.sikanavpraci.cz).

 

Změny by ideálně měla iniciovat Komise výchovy a vzdělávání při Radě města Litoměřice, kde je však ředitelka Mejtová jako politická nominantka. Do posledních voleb vnímali zaměstnanci i rodiče určité politické krytí její vedoucí pozice. S tím větší nadějí jsme kvitovali změnu politického vedení města, které, jak pevně věříme, dokáže celou věc posoudit objektivně, bez minulých osobních vazeb.

 

Věříme, že vám záleží na tom, aby se dětem v našem městě dostávalo kvalitního předškolního vzdělávání. Doufáme, že se naším podnětem budete zabývat a shledáte, že je třeba přistoupit ke změnám, které umožní kvalitnější pedagogickou práci. Tu jsou schopni vykonávat pouze ti, kdo nežijí v neustálém strachu o místo. Zároveň to určitě ocení i rodiče a pozitivně se to projeví i u dětí.

 

Prosíme o sdělení vašeho stanoviska našim zástupcům M.Smejkalové a J.Kotěrovi

emaily: M.Smejkalovi@seznam.cz a kotera@centrum.cz  

Samozřejmě uvítáme také osobní jednání.

 

V Litoměřicích dne 6. 9. 2023

 

Rodiče a zaměstnanci litoměřických mateřských škol

 

Autoři výzvy:

Mgr. Bc. Martina Smejkalová, rodič a Manažerka projektu MAP Roudnicko

Mgr. Jan Kotěra, rodič a ředitel Střediska ekologické výchovy SEVER, Litoměřice

Mgr. Vladimíra Bitalová, 45 let praxe v ltm. školství

Mgr. Hana Vocásková, rodič

 

Níže máte spolu se svým podpisem možnost přidat svou zkušenost s organizací a vedením litoměřických MŠ.

Aktuality

21.09.2023 14:18

Vážení a milí podporovatelé výzvy.

Děkujeme za Vaše ohlasy a zkušenosti, které s námi sdílíte. Rádi bychom Vás informovali o nadcházejících událostech:

* V tuto chvíli budeme pomalu ukončovat sběr podpisů. Možnost podpisu a přidání Vašich příspěvků máte do 28. 9., pak sběr podpisů zastavíme.

* Požádali jsme o schůzku Radu města Litoměřice (11.10.), které bychom rádi předložili výzvu společně s podpisy. Po tomto setkání Vás budeme informovat o dalších krocích.

* V těchto a následujících dnech se postupně setkáváme se všemi, kteří projevili zájem o osobní setkání. Není Vás málo.

Děkujeme za Vaši důvěru.

Autoři výzvy

 

27.09.2023 20:39

Vážení přátelé,

ozýváme se s novinkami. Postupně se scházíme s těmi z Vás, kdo projevili zájem sdílet své negativní zkušenosti s paní ředitelkou. Všem moc děkujeme za odvahu! Někteří s námi dokonce půjdou na schůzku s panem místostarostou Adámkem, kterou máme domluvenou na středu 4. října. Vás ostatní prosíme o trpělivost - rada města se kauzou bude zabývat teprve až dostane výsledky šetření, o které požádala Českou školní inspekci a Oblastní inspektorát práce (ten se má zaměřit na bossing).

My, autoři výzvy, Vám můžeme slíbit, že kauzu nenecháme "vyšumět". I díky Vašim komentářům pod výzvou je naprosto jasné, že se jedná o problém, který nejde jen tak "zamést pod koberec". A myslíme si, že to tak vnímá i radnice. 

Děkujeme za podporu!

 

Komu bude petice předána: Rada města Litoměřice

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 87

27. 09. 2023 | Marie Gottwaldová | Litoměřice 1
Souhlasím se vším zde zmíněným. MM si svou neochvějnou pozici drží, zneužívá a veškerá diskuze s ní je těžká. Ostatně zakladatelé této petice p. Smejkalová a p. Kotěra jistě mají v paměti nátlakovou akci paní ředitelky s přesunem lesní školky z Kytičky do Sedmikrásky. Musím říct, že jsem velmi ráda, že se tohoto problému chopili právě rodiče "našich" dětí z lesní školky. Přeju hodně sil, ať se podaří dotáhnout tuto kauzu do zdárného konce.
+1 | -0
doporučit +
22. 09. 2023 | Kateřina Blovská | Litvínov
Podepisuji tuto petici abych vás podpořila, neboť pracuji také jako učitelka v MŠ a vím jak je důležité pracovat v klidu. Bohužel, i my v Mostě pod vedením nové paní ředitelky zažíváme stejné situace. Stres, bossing, odcházení zaměstnanců...
+0 | -0
doporučit +
21. 09. 2023 | Jan Zikmund | Litoměřice
Snad nastane změna
+0 | -0
doporučit +
20. 09. 2023 | Sabina Těšíková Těšíková | Litoměřice
Na každou sv*ni si řezník kudlu brousí…
+0 | -0
doporučit +
20. 09. 2023 | Václav Reichl | Litoměřice
Když si učitelky a školnice musejí kupovat toaleťák pro sebe i pro děti, prostředky na úklid, učitelky přesouvá bez ohledu na to, že si na ně děti zvykly jako na rodiče, tak tedy sorry jako...
+0 | -0
doporučit +
19. 09. 2023 | Eva Trnková | Litoměřice
Vše tady bylo už řečeno. A tak držím palce v dobrý výsledek.
+0 | -0
doporučit +
17. 09. 2023 | Soňa Čermáková | Litoměřice
I já jsem dala výpověď 3 roky před důchodem, protože paní Mejtová házela lidem "klacky pod nohy". Nedokázala se za své lidi postavit a ten, kdo měl jiný názor, než ona, ten byl v nelibosti. Brala na vědomí jen toho, kdo jí podlézal, ale už neslyšela pomluvy toho podlejzáka. Mým lidem na mé doporučení neprodloužila pracovní smlouvu, přes to, že jsem s jejich prací byla spokojena. A bylo toho víc, jen bych opakovala to, co již bylo řečeno. Doufám, že spravedlnost vyhraje.
+0 | -0
doporučit +
17. 09. 2023 | nira shalom | chezzh
Ahoj, jmenuji se Nira. Byl jsem ve vztahu s Andersonem roky, ale rozešel se se mnou. Snažil jsem se, co jsem mohl, abych ho dostal zpět, ale bylo to marné. Opravdu jsem ho chtěla zpátky kvůli lásce, kterou k němu chovám. O všechno jsem ho prosil, sliboval, ale odmítl. Vysvětlil jsem svůj problém své přítelkyni a ona mi navrhla, abych se obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo a přivést ho zpět. Přestože jsem na kouzla nikdy nevěřil, nezbylo mi nic jiného, než to zkusit. Tak jsem poslal e-mail sesilateli kouzel a on mě ujistil, že do tří dnů bude vše v pořádku a můj bývalý se mi vrátí. Kupodivu se to stalo druhý den kolem 16. hodiny. Můj bývalý mi zavolal, za všechno se omluvil a řekl, že mě chce zpátky, protože mě tak miluje. Byla jsem tak šťastná a vrátila se k němu. Začali jsme spolu zase šťastně žít. Slíbil jsem každému, koho znám, kdo má problém se vztahem, že ho odkážu na jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl s mým problémem. Pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na babawalewiseman01@gmail.com Nabízí různé typy kouzel, včetně kouzel lásky, kouzel ztracené lásky, rozvodových kouzel, manželských kouzel, svazujících kouzel, zlomových kouzel, vykázání milovaného člověka z minulosti , kouzla na podporu práce, kouzla uspokojení a lék na jakékoli nemoci, kterými trpíte. Kontaktujte ho pro trvalé řešení jakéhokoli problému, který byste mohli mít.
přes babawalewiseman01@gmail.com WhatsApp +2348136951551 viber: +2348136951551
+0 | -1
doporučit +
17. 09. 2023 | nira shalom | chezzh
Ahoj, jmenuji se Nira. Byl jsem ve vztahu s Andersonem roky, ale rozešel se se mnou. Snažil jsem se, co jsem mohl, abych ho dostal zpět, ale bylo to marné. Opravdu jsem ho chtěla zpátky kvůli lásce, kterou k němu chovám. O všechno jsem ho prosil, sliboval, ale odmítl. Vysvětlil jsem svůj problém své přítelkyni a ona mi navrhla, abych se obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo a přivést ho zpět. Přestože jsem na kouzla nikdy nevěřil, nezbylo mi nic jiného, než to zkusit. Tak jsem poslal e-mail sesilateli kouzel a on mě ujistil, že do tří dnů bude vše v pořádku a můj bývalý se mi vrátí. Kupodivu se to stalo druhý den kolem 16. hodiny. Můj bývalý mi zavolal, za všechno se omluvil a řekl, že mě chce zpátky, protože mě tak miluje. Byla jsem tak šťastná a vrátila se k němu. Začali jsme spolu zase šťastně žít. Slíbil jsem každému, koho znám, kdo má problém se vztahem, že ho odkážu na jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl s mým problémem. Pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na babawalewiseman01@gmail.com Nabízí různé typy kouzel, včetně kouzel lásky, kouzel ztracené lásky, rozvodových kouzel, manželských kouzel, svazujících kouzel, zlomových kouzel, vykázání milovaného člověka z minulosti , kouzla na podporu práce, kouzla uspokojení a lék na jakékoli nemoci, kterými trpíte. Kontaktujte ho pro trvalé řešení jakéhokoli problému, který byste mohli mít.
přes babawalewiseman01@gmail.com WhatsApp +2348136951551 viber: +2348136951551
+0 | -1
doporučit +
16. 09. 2023 | Vlasta Fryčová | Hoštka
Bylo načase, mnoho kolegyň, kvalitních a oblíbených učitelek bylo nuceno odejít, nátlak a šikana, jenž zažívají další kolegyně je neúnosná. Přeji litoměřickým školkám a kolegyním lepší časy.
+0 | -0
doporučit +

Podepsat tuto petici

Podpisy | 669 (+38 nepotvrzených)

Podpisový arch v PDF
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Jan Hejda | Žitenice
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Josef Douša | Litoměřice
 • Petr Hrdlička | Litoměřice
 • Martin Machleidt | Lovosice
 • Gottwaldová Marie Marie | Litoměřice
 • Veronika Křenková | Litoměřice
Chceš změnu? Jednoduše začni!
 • založ
 • podpoř
 • sdílej
Založit petici