Změňte zákon o dětských skupinách!
13875 podpisů

Změňte zákon o dětských skupinách!

Autor: Tereza Valkounová | vloženo: 04.07.2014 | 13875 podpisů
Sdílejte s přáteli

Poslanci ČSSD a ANO prosadili zákon, podle kterého bude jedinou povolenou formou pravidelné péče o malé děti tzv. dětská skupina. Hrozí tak např. zánik nejméně třítisíc míst pro děti navštěvující lesní školky.  Zákon nyní čeká na schválení Senátem - je to poslední šance na jeho změnu nebo zamítnutí.

Pro změnu či zamítnutí zákona existuje řada důvodů:
1. Je třeba zachovat to, co dobře funguje a nelikvidovat rodiči osvědčená zařízení, která mají jiné parametry než dětské skupiny. Dětské skupiny jsou vítány, řadě rodičům mohou pomoci, ale nemá to být to jediné, co je mimo mateřských škol v péči o děti možné.

2. Veřejnost se nedozvídá úplnou pravdu – zákon je prezentován jako nová alternativa, ve skutečnosti je to omezení současných možností – dětské skupiny budou jedinou schválenou formou péče o děti, všem jiným hrozí vysoké sankce.


3. Poslanci slibovaný rok na vyřešení situace lesních MŠ je nereálný optimismus a politický alibismus. Asociace lesních MŠ usiluje o legislativní ukotvení lesních školek od svého vzniku v roce 2011, postoj klíčového Ministerstva zdravonictví se postupem času mění k horšímu, nyní otevřeně říká, že nelze ustupovat z nastavených parametrů pro MŠ a dětskou skupinu. Jak to tedy mohou zákonodárci do roka vyřešit?


4. Rušit existující zařízení je plýtvání prostředky, a to často i z veřejných zdrojů. Řada organizací vybudovala zázemí dle vzoru zahraniční i domácí dobré praxe, nikoli podle parametrů dětské skupiny, nyní by byly nuceni je zavřít nebo nákladně přestavovat.


5. Je otázka, kolika rodičům dětské skupiny skutečně pomohou, pokud se vlivem zákona se jiné již existující možnosti zavřou.

 

Žádáme Senát, aby rozhodl pro

a) přijetí pozměňovacího návrhu ve smyslu volitelné registrace
b) zamítnutí zákona 

 

 

Aktuality

09.07.2014 09:21

Děkujeme všem signatářům za vyjádření názoru. Objevilo se i pár dotazů, zde nabízíme odpovědi:

Pozměňovací návrh umožní registrovat se u MPSV těm, kdo chtějí být dětskou skupinou. Budou pak čerpat výhody v podobě daňového zvýhodnění a budou tzv. oprávněnými poskytovateli. Kdo se nebude chtít registrovat, nebude dětskou skupinou, ale bude mít možnost fungovat dále. Pozměňovací návrh je sněmovní tisk číslo 82/3 - najdete ho na stránkách http://www.psp.cz/sqw/sntisk.sqw

Lesní školky nemají parametry dětské skupiny, protože těžištěm vzdělávacího programu je pobyt venku. Dětské skupiny mají předepsaný interiér - viz návrh vyhlášky zde: http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=90892

Budování takového zázemí kvůli razítku od hygieny považujeme za plýtvání prostředky. Zahraniční i česká praxe ukazuje, že zázemí lesních MŠ (maringotka/jurta/srub) dětem takto vyhovuje.

V této situaci navíc nejsme sami - ne všichni mají to štěstí, že jejich zázemí vyhovuje normám v navržené vyhlášce - řada rodinných center s pravidelnou péčí i děti tak bude muset investovat, stěhovat se nebo zavřít. 

Jsme přesvědčeni o legitimitě požadavku na změnu tohoto zákona a uděláme pro to vše, co je v našich silách.

 

Za Asociaci lesních MŠ

Tereza Valkounová

 

 

25.07.2014 07:35

Děkujeme, že jste se připojili k podpoře lesních školek.

Senát náš-váš požadavek dnes vyslyšel a vrátil zákon do Sněmovny s potřebným pozměňovacím návrhem.
Pak bude opět potřeba spojit síly a dát o sobě vědět

Budeme vás dále informovat.

 

14.08.2014 07:48

Vznikla NOVÁ petice určená Poslanecké sněmovně na jednání v září - prosíme PODEPIŠTE ji podruhé, abychom docílili konečné změny zákona!

www.e-petice.cz/lesniskolky

Váš podpis byl součástí ÚSPĚŠNÉ PETICE, která v červenci pomohla přesvědčit Senát, aby vrátil problematický zákon zpět do Sněmovny. Děkujeme, že jste takto vyjádřili svou podporu lesním školkám. Nyní je zákon zpět a Sněmovna o něm bude rozhodovat na jednání od 15. září.

PROSÍME PODEPISUJTE A SDÍLEJTE: www.e-petice.cz/lesniskolky

Za všechny lesní mateřské školky DĚKUJEME!

 

01.09.2014 14:55

Zdravíme vás po prázdninách,

v lesních mateřských školkách ode dneška probíhá Týden otevřených dvěří. Máte-li zájem podívat se na místo, o které při změně zákona o dětských skupinách jde, jste srdečně zváni. Vaši nejbližší školku najdete mimo jiné na http://lesnims.cz/lesni-ms-v-cr

Zároveň připomínáme, že jsme v srpnu spustili NOVOU PETICI určenou Sněmovně, kam Senát problematický zákon vrátil. Pokud jste ji ještě nepodepsali, naleznete ji na www.e-petice.cz/lesniskolky . Pomůže také její sdílení. Druhý týden v září bychom petici rádi předali poslancům.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme dobrý začátek nového školního roku!

 

01.09.2014 14:58

Zdravíme vás po prázdninách,

v lesních mateřských školkách ode dneška probíhá Týden otevřených dvěří. Máte-li zájem podívat se na místo, o které při změně zákona o dětských skupinách jde, jste srdečně zváni. Vaši nejbližší školku najdete mimo jiné na http://lesnims.cz/lesni-ms-v-cr

Zároveň připomínáme, že jsme v srpnu spustili NOVOU PETICI určenou Sněmovně, kam Senát problematický zákon vrátil. Pokud jste ji ještě nepodepsali, naleznete ji na www.e-petice.cz/lesniskolky . Pomůže také její sdílení. Druhý týden v září bychom petici rádi předali poslancům.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme dobrý začátek nového školního roku!

 

09.09.2014 15:52

Dnes v noci uzavíráme druhou petici na záchranu lesních mateřských školek!

Sněmovna nečekaně změnila program a zákon o dětských skupinách, který se vrátil ze Senátu, bude projednávat už ZÍTRA. Na druhé petici, určené Sněmovně, chybí ještě 2000 podpisů. Pokud jste ji ještě nepodepsali, teď je poslední šance na www.e-petice.cz/lesniskolky . Zítra ji odevzdáme předsedovi Sněmovny a budeme doufat v její vyslyšení. 

Děkujeme za Vaši podporu lesním školkám!

 

25.09.2014 13:45

Milí přátelé a podporovatelé, jak asi víte, poslanci v úterý schválili Zákon o dětských skupinách v podobě, proti které jsme společně bojovali. Poslanci tedy ignorovali vašich téměř 14.000 hlasů, ignorovali i fakt, že 3.000 dětí pravděpodobně přijde o míste ve školkách, které milují. Během pár dní se na vás obrátíme s pomocí o vaši laskavou pomoc. Nevzdáváme to - úsměvy tří tisícovek dětí za to stojí. Děkujeme za vaši přízeň!

http://e-petice.cz/magazin/poslanci-odsoudili-tisice-mist-pro-deti-k-zaniku.html

 

15.10.2014 21:00

DŮLEŽITÁ ZPRÁVA KE SCHVALOVÁNÍ ZÁKONA  O DĚTSKÝCH SKUPINÁCH 

Dobrý den,

prezidentské veto zákonu o dětských skupinách potvrdilo, že zákon je skutečně diskriminující a nebezpečný. Sněmova o něm bude jednat na schůzi začínající v úterý 21. října. Do této naděje, aby byl rizikový zákon vrácen k úpravě, nyní vkládáme všechny síly.

Rozhodli jsme se proto vyhlásit novou petici za všechny ohrožené organizace, aby byla zachována pestrost alternativ, která dnes funguje a je vážně ohrožena. Osud lesních mateřských školek se nyní spojjil s osudem mnoha dalších organizací - školky pro chudé děti Člověka v tísni a dalších provozovatelů, mnohá rodinná centra, která se nemohou rychle přebudovat dle požadavků dětské skupiny. Ohrožení cítí i pravidelné aktivity s předškoláky junáků, skautů apod. 

Prosíme Vás proto naléhavě o potvrzení Vašeho zájmu o dobrou věc - podepište novou petici zde: www.e-petice.cz/chcemepestrost

Obnovením Vašeho hlasu pomůžete nejen lesním školkám, ale i dalším stovkám organizací, kterým také hrozí zánik.

Petici budeme uzavírat v pondělí 20. října. Máme tedy pouhých pár dnů na to, abychom opět připomněli poslancům, že sledujeme jejich kroky a nepovolíme, dokud zákon nepřepracují. 

Přejeme si, aby byla zachována pestrost alternativ v péči o malé děti v České republice!

S vděčností za Vaši dosavadní podporu

Tereza Valkounová

 

21.05.2015 21:52

Slavíme!

Dnes byla schválena novela zákona o dětských skupinách. Mnoho organizací pracujících s dětmi "jinak" má nyní potvrzenou možnost fungovat dále mimo režim dětských skupin.  

Děkuji Vám za podporu, která byla v časech vyjednávání velmi důležitá!

Tereza Valkounová

 

Komu bude petice předána: Senát Parlamentu České republiky

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 778

01. 12. 2018 | ugg boots ugg boots | http://www.uggoutletaustralia.us.com

A friend of Coach Factory mine named Paul Coach Factory Outlet received an automobile Coach Outlet Online from his brother Fila Outlet as Christmas present.Balenciaga Shoes On Christmas eve,Cheap Kate Spade Handbag when Paul came Kate Spade Outlet out of his office,Air Max Tn Plus a street urchin Nike Air Max was walking around the Victoria Secret Outlet shining new car, admiring it.A Victoria Secret Pink daughter complained Adidas Superstar to her father about Nike Air Vapormax her life and how things Coach Outlet Sale were so hard for her,UGG Boots Sale She did not know she was going UGG Outlet to make it and want UGG Outlet Store to give up.Nike Outlet She was tired of Michael Kors Outlet fighting and struggling.Michael Kors Outlet Online It seemed as one problem Stone Island Hoodie was solved a new The North Face Outlet one arose.Her father,Nike Air Max Black a cook, took her to Stussy Outlet the kitchen, He filled three pots with water Nike Shirts and placed each on Adidas Backpack a high fire .Soon the pots came Coach Factory Outlet Store to a boil. In one he Coach Outlet Online placed carrots,Coach Outlet Store Online in the second he placed eggs,Fila Sandals and in the last he placed ground coffee Balenciaga Sneakers beans. He led them sit and boil,Kate Spade Outlet without saying a word.

The daughter sucked her teeth Kate Spade Outlet Store and impatiently waited, wondering Nike Air Max Tn what he was doing. In about twenty minutes Cheap Nike Shoes he turned off the burners, He fished the Victoria Secret Clothing carrots out and placed them in Victoria Secret Outlet a bowl. He pulled the eggs out Adidas Originals Superstar and placed them a bowl. Then he ladled the coffee out Cheap Nike Air Max 2018 and placed it in a mug. Turning to her he asked," Darling,Cheap UGG Boots what do you see?"He brought her UGG Slippers closer and asked her to feel the carrots, she UGG Australia did and noted that they were soft .Nike Outlet Store Then he asked her to take an egg and break it.Coach Outlet After pulling off the shell, she observed the hard-boiled egg. Finally, he asked her to sip the coffee .She smiled, as she tasted its rich aroma.He explained that each of them had faced the same adversity, boiling water,Cheap Michael Kors Handbags but each reacted differently.Michael Kors Handbags The carrot went in strong, hard, and unrelenting.Cheap Stone Island But after being subjected to the boiling water,Cheap North Face Jacket it softened and became weak. The egg had being fragile.New Balance Outlet Its thin outer shell had protected its liquid interior, but after sitting through the boiling water. its inside became hardened ,The ground coffee beans were unique ,however ,After they were in the boiling water ,they had changed the water .

+0 | -0
doporučit +
24. 04. 2017 | loemrntdhe loemrntdhe loemrntdhe | VX

I location effective reebok running shoes one in mont blanc pens discount recent nike outlet years nike factory store since cheap jordan shoes the monthly cheap nikes expenditure nike clearance store was cheap nike running shoes formerly beats solo getting to be a nike air max little cheap nikes wearing even christian louboutin outlet so I louboutin sale imagining with retro jordans for sale these nike clearance store quarterly. christian louboutin sale I cheap beats by dr dre am frequently dads require jordans for sale the moncler women help. Just about everyone red bottom shoes has two regular employment nike shox clearance one your property louboutin sale and something nike outlet online beyond your nike shoes for sale home(Business) Quite beats headphones on sale sensibly who has clearance nike an hour nike factory outlet or two, I without a doubt get started christian louboutin outlet with beats by dre sale my nike shoes on sale extra nike factory store time nike outlet store online shopping found cheap beats to cheap jordans for sale do nike air max with nike shox clearance the kids, nike clearanceThe dog's red bottom shoes for women diverse christian louboutin sneakers know-how mont blanc projects add cheap nike shoes the reference nike clearance shoes world wide web site negative nike clearance store feedback cheap nike air max about reebok outlet the discount nike shoes web(WOMO) cheap beats by dre Did cheap under armour not christian louboutin heels take long backing cheap nikes service nike outlet store providers rigorous nike clearance store IntegrITi,For a cheap beats by dr dre nice and cheap nike basketball shoes looking adidas store for crafting cheap nike running shoes something similar to this nike clearance when it comes adidas originals to moncler sale 10 nike factory outlet weeks and red sole shoes weeks, However, beats headphones the cheap beats by dr dre key applied nike sale science nike factory store were nike sale in cheap nike shoes that respect nike shox clearance for red bottom shoes for men me to christian louboutin sneakers make sure nike shoes on sale you christian louboutin shoes achieve christian louboutin outlet what i want beats by dre on sale to, beats headphones cheap He explained,Now nike clearance it adidas store was nike factory store included previously 150 puma store workers trial run beats solo the cheap nike basketball shoes apparatus, moncler outlet Now red bottom shoes owning a handful beats earbuds of cheap nike air max lessons beats by dre cheap a week considerably cheap mont blanc pens we are reebok store test all kinds of things through and purchase mont blanc pens the nike factory outlet calibration top. nike store Wish red bottom shoes for women to are now nike warehouse really being regulars,The workouts cheap nike air max that puma online store the gym discount nike shoes has in nike outlet east reebok classic victoria cheap puma shoes vacate mont blanc starwalker including cheap jordans the fittest newcomers beats by dre studio curious adidas outlet about mont blanc pen their reebok shoes own elements, christian louboutin shoes Nevertheless, mont blanc fountain pen very christian louboutin shoes early emerge cheap nike running shoes as nike factory outlet much beats solo less complicated cheap beats headphones and red bottom heels the ones mont blanc ballpoint pens must beats headphones on sale work nike store of beats by dre on sale their visible credit constraints.Objectives nike air max located inside of thegroup nike outlet online routine tuition nike sale try nike clearance dumbells, Rowing discount nike shoes equipment, Rules, new jordans Copper nike shox clearance tea red bottom shoes for men pot cheap nike shoes warning moncler men buzzers, cheap nike shoes Spin timberland boots on sale and beats by dre on sale rewrite bicycles, discount nike shoes Moves nike outlet store and cheap beats lots of many beats by dre sale several various moncler outlet physical cheap beats headphones exertions nike outlet store while it's nike factory outlet true persistent cheap nike air max and moncler jacket checked nike factory store by nike outlet online just moncler jackets a cheap nike basketball shoes teacher.You cheap timberland boots can use beats headphones cheap four puma shoes for women degrees of beats by dr dre challenges, Nonetheless, hereditary nike outlet must red bottom shoes definitely ideal his nike clearance or christian louboutin heels her nike outlet online own system red sole shoes and nike store so live up nike clearance store to nike sale absolutely nike outlet shoes actual nike clearance outlet marks in advance nike factory store of cheap nikes when having christian louboutin sale the capability to beats headphones progress an louboutin sale even.Mister join is marked the thought nike outlet shoes straight peoples's power want nike outlet store to the nike store measure as nike clearance well, beats by dr dre Observed in kate spade purses the customer base under armour sale involved with fall agetting discount nike shoes to nike outlet store going cheap beats by dre to bed nike outlet online keeping nike shoes on sale track nike shox clearance of red bottom shoes for women software cheap nikes and christian louboutin heels work jordans for cheap out traffic jordan 11 monitoring machines christian louboutin outlet wish silicone wristbands and nike air max smartwatches,That nike outlet online it is in louboutin sale order to adidas stan smith the red bottom heels particular reason red bottom heels so nike shoes on sale just purpose Strava cheap nikes so nike shoes cheap RunKeeper nike outlet have nike factory outlet got red bottom shoes for men off: nike store Many nike shoes on sale families beats by dre wireless want beats earphones in an effort discount nike shoes to track jordan 13 their own advance in puma sneakers recent nike sale times, He cheap nike running shoes explained,In an internal beats by dre atmosphere christian louboutin sneakers a nike outlet online lot christian louboutin sale of cheap nike air max weren't virtually cheap nike running shoes top of the cheap nike running shoes class timberland boots tips. discount nike shoes Involving montblanc meisterstuck us cheap nike basketball shoes steered mont blanc pens for sale for nike store the individual adidas originals air under armour outlet everyday pretty an beats by dre studio exercise moncler men facilities nike shop with nike store exactly nike air max the puma outlet same nike outlet mall costume nike outlet store or electronics beats by dre studio market, beats by dr dre Roughly appear, cheap nike shoes Do exercise kate spade bags and have discount nike shoes all nike shox clearance the nike outlet online feaures christian louboutin sneakers monitored to them,Basketball cheap nike basketball shoes researchers doctor beats by dre sale Craig Duncan, Who beats by dre wireless has caused questionnaire nike air max FC along nike clearance store with nike factory store the nike outlet store developed Wanderers, Suggested get nike factory outlet office kate spade outlet for beats headphones many beats headphones cheap failing timberland store suffering from cheap nike air max hi-tech,I could not christian louboutin heels which nike outlet include under armour shoes something to eliminate cheap nike shoes the need for moncler coats human being puma shoes for men lecturer or cheap nike air max train to nike factory outlet get and cheap nike shoes also, nike sale He nike factory outlet was quoted nike shoes on sale saying,Given nike cheap that it's adidas stan smith as nike clearance well kate spade sale as nike discount the nike store services seem beats by dre cheap to jordans on sale be nike clearance store efficiently screened-in nike sale by way nike shoes on sale of doctors, cheap nike air max Whether supports discount nike shoes visitors puma sale to beats by dre wireless move, I christian louboutin sale it's nike shoes on sale a nike store confident cheap nike basketball shoes difficulty. beats earbudsCalifornia beats by dre chasse red sole shoes l'ensemble moncler women des nike sale mauvaises reebok outlet store ides, cheap nike basketball shoes G kate spade handbags bon strain are nike factory store generally sant, Some cheap jordans online sort cheap nike shoes of cheap beats headphones vous red bottom shoes loigne adidas superstar du nike online store mdecin. red bottom shoes for women Profitez durante adidas superstar afin cheap beats de retro jordans formater nike outlet store votre red bottom heels disque cheap nike running shoes dur. cheap nike basketball shoes Bonne nike clearance store journe, cheap nike running shoes Quick and red sole shoes sensible adidas outlet was nike shox clearance seen nike shox clearance as nike store communicating nike shox clearance over a beats by dre cheap mug nike shoes on sale of coffee by nike clearance store way buy nike shoes of nike air max a log nike air max media puma shoes press beats earphones news nike sale reporter nike air max wednesday early cheap nikes morning nike outlet online hours, nike outlet In cheap nike air max order nike outlet to timberland outlet was moncler coats practical they nike clearance in the future will nike outlet store probably nike factory store be christian louboutin shoes tossed about beats by dre through nike shox clearance admin nike outlet prepare cheap nikes to go. beats earbuds Times beats earphones wednesday cheap nike running shoes morning, moncler jackets This news nike online shopping was cheap nike shoes being puma shoes sale from. under armour store Correct moncler sale suitable immediately kate spade outlet online seven times as nike clearance is beats headphones on sale proper reebok pump and cheap nike shox continue to cheap nike basketball shoes grip boyfriend, Informed cheap beats by dre results in being the head red bottom shoes for men lover,

cheap nikes
+0 | -0
doporučit +
24. 04. 2017 | loemrntdhe loemrntdhe loemrntdhe | VX

I location effective reebok running shoes one in mont blanc pens discount recent nike outlet years nike factory store since cheap jordan shoes the monthly cheap nikes expenditure nike clearance store was cheap nike running shoes formerly beats solo getting to be a nike air max little cheap nikes wearing even christian louboutin outlet so I louboutin sale imagining with retro jordans for sale these nike clearance store quarterly. christian louboutin sale I cheap beats by dr dre am frequently dads require jordans for sale the moncler women help. Just about everyone red bottom shoes has two regular employment nike shox clearance one your property louboutin sale and something nike outlet online beyond your nike shoes for sale home(Business) Quite beats headphones on sale sensibly who has clearance nike an hour nike factory outlet or two, I without a doubt get started christian louboutin outlet with beats by dre sale my nike shoes on sale extra nike factory store time nike outlet store online shopping found cheap beats to cheap jordans for sale do nike air max with nike shox clearance the kids, nike clearanceThe dog's red bottom shoes for women diverse christian louboutin sneakers know-how mont blanc projects add cheap nike shoes the reference nike clearance shoes world wide web site negative nike clearance store feedback cheap nike air max about reebok outlet the discount nike shoes web(WOMO) cheap beats by dre Did cheap under armour not christian louboutin heels take long backing cheap nikes service nike outlet store providers rigorous nike clearance store IntegrITi,For a cheap beats by dr dre nice and cheap nike basketball shoes looking adidas store for crafting cheap nike running shoes something similar to this nike clearance when it comes adidas originals to moncler sale 10 nike factory outlet weeks and red sole shoes weeks, However, beats headphones the cheap beats by dr dre key applied nike sale science nike factory store were nike sale in cheap nike shoes that respect nike shox clearance for red bottom shoes for men me to christian louboutin sneakers make sure nike shoes on sale you christian louboutin shoes achieve christian louboutin outlet what i want beats by dre on sale to, beats headphones cheap He explained,Now nike clearance it adidas store was nike factory store included previously 150 puma store workers trial run beats solo the cheap nike basketball shoes apparatus, moncler outlet Now red bottom shoes owning a handful beats earbuds of cheap nike air max lessons beats by dre cheap a week considerably cheap mont blanc pens we are reebok store test all kinds of things through and purchase mont blanc pens the nike factory outlet calibration top. nike store Wish red bottom shoes for women to are now nike warehouse really being regulars,The workouts cheap nike air max that puma online store the gym discount nike shoes has in nike outlet east reebok classic victoria cheap puma shoes vacate mont blanc starwalker including cheap jordans the fittest newcomers beats by dre studio curious adidas outlet about mont blanc pen their reebok shoes own elements, christian louboutin shoes Nevertheless, mont blanc fountain pen very christian louboutin shoes early emerge cheap nike running shoes as nike factory outlet much beats solo less complicated cheap beats headphones and red bottom heels the ones mont blanc ballpoint pens must beats headphones on sale work nike store of beats by dre on sale their visible credit constraints.Objectives nike air max located inside of thegroup nike outlet online routine tuition nike sale try nike clearance dumbells, Rowing discount nike shoes equipment, Rules, new jordans Copper nike shox clearance tea red bottom shoes for men pot cheap nike shoes warning moncler men buzzers, cheap nike shoes Spin timberland boots on sale and beats by dre on sale rewrite bicycles, discount nike shoes Moves nike outlet store and cheap beats lots of many beats by dre sale several various moncler outlet physical cheap beats headphones exertions nike outlet store while it's nike factory outlet true persistent cheap nike air max and moncler jacket checked nike factory store by nike outlet online just moncler jackets a cheap nike basketball shoes teacher.You cheap timberland boots can use beats headphones cheap four puma shoes for women degrees of beats by dr dre challenges, Nonetheless, hereditary nike outlet must red bottom shoes definitely ideal his nike clearance or christian louboutin heels her nike outlet online own system red sole shoes and nike store so live up nike clearance store to nike sale absolutely nike outlet shoes actual nike clearance outlet marks in advance nike factory store of cheap nikes when having christian louboutin sale the capability to beats headphones progress an louboutin sale even.Mister join is marked the thought nike outlet shoes straight peoples's power want nike outlet store to the nike store measure as nike clearance well, beats by dr dre Observed in kate spade purses the customer base under armour sale involved with fall agetting discount nike shoes to nike outlet store going cheap beats by dre to bed nike outlet online keeping nike shoes on sale track nike shox clearance of red bottom shoes for women software cheap nikes and christian louboutin heels work jordans for cheap out traffic jordan 11 monitoring machines christian louboutin outlet wish silicone wristbands and nike air max smartwatches,That nike outlet online it is in louboutin sale order to adidas stan smith the red bottom heels particular reason red bottom heels so nike shoes on sale just purpose Strava cheap nikes so nike shoes cheap RunKeeper nike outlet have nike factory outlet got red bottom shoes for men off: nike store Many nike shoes on sale families beats by dre wireless want beats earphones in an effort discount nike shoes to track jordan 13 their own advance in puma sneakers recent nike sale times, He cheap nike running shoes explained,In an internal beats by dre atmosphere christian louboutin sneakers a nike outlet online lot christian louboutin sale of cheap nike air max weren't virtually cheap nike running shoes top of the cheap nike running shoes class timberland boots tips. discount nike shoes Involving montblanc meisterstuck us cheap nike basketball shoes steered mont blanc pens for sale for nike store the individual adidas originals air under armour outlet everyday pretty an beats by dre studio exercise moncler men facilities nike shop with nike store exactly nike air max the puma outlet same nike outlet mall costume nike outlet store or electronics beats by dre studio market, beats by dr dre Roughly appear, cheap nike shoes Do exercise kate spade bags and have discount nike shoes all nike shox clearance the nike outlet online feaures christian louboutin sneakers monitored to them,Basketball cheap nike basketball shoes researchers doctor beats by dre sale Craig Duncan, Who beats by dre wireless has caused questionnaire nike air max FC along nike clearance store with nike factory store the nike outlet store developed Wanderers, Suggested get nike factory outlet office kate spade outlet for beats headphones many beats headphones cheap failing timberland store suffering from cheap nike air max hi-tech,I could not christian louboutin heels which nike outlet include under armour shoes something to eliminate cheap nike shoes the need for moncler coats human being puma shoes for men lecturer or cheap nike air max train to nike factory outlet get and cheap nike shoes also, nike sale He nike factory outlet was quoted nike shoes on sale saying,Given nike cheap that it's adidas stan smith as nike clearance well kate spade sale as nike discount the nike store services seem beats by dre cheap to jordans on sale be nike clearance store efficiently screened-in nike sale by way nike shoes on sale of doctors, cheap nike air max Whether supports discount nike shoes visitors puma sale to beats by dre wireless move, I christian louboutin sale it's nike shoes on sale a nike store confident cheap nike basketball shoes difficulty. beats earbudsCalifornia beats by dre chasse red sole shoes l'ensemble moncler women des nike sale mauvaises reebok outlet store ides, cheap nike basketball shoes G kate spade handbags bon strain are nike factory store generally sant, Some cheap jordans online sort cheap nike shoes of cheap beats headphones vous red bottom shoes loigne adidas superstar du nike online store mdecin. red bottom shoes for women Profitez durante adidas superstar afin cheap beats de retro jordans formater nike outlet store votre red bottom heels disque cheap nike running shoes dur. cheap nike basketball shoes Bonne nike clearance store journe, cheap nike running shoes Quick and red sole shoes sensible adidas outlet was nike shox clearance seen nike shox clearance as nike store communicating nike shox clearance over a beats by dre cheap mug nike shoes on sale of coffee by nike clearance store way buy nike shoes of nike air max a log nike air max media puma shoes press beats earphones news nike sale reporter nike air max wednesday early cheap nikes morning nike outlet online hours, nike outlet In cheap nike air max order nike outlet to timberland outlet was moncler coats practical they nike clearance in the future will nike outlet store probably nike factory store be christian louboutin shoes tossed about beats by dre through nike shox clearance admin nike outlet prepare cheap nikes to go. beats earbuds Times beats earphones wednesday cheap nike running shoes morning, moncler jackets This news nike online shopping was cheap nike shoes being puma shoes sale from. under armour store Correct moncler sale suitable immediately kate spade outlet online seven times as nike clearance is beats headphones on sale proper reebok pump and cheap nike shox continue to cheap nike basketball shoes grip boyfriend, Informed cheap beats by dre results in being the head red bottom shoes for men lover,

cheap nikes
+0 | -0
doporučit +
10. 05. 2015 | Vojtěch Palatý | Vsetín / Semetín
Hodně štěstí!!!
+0 | -0
doporučit +
01. 03. 2015 | Zora Oswald | Praha
Neuveritelne...co vsechno si stat nakonec dovoli zrusit...bojujeme...tohle se uz opravdu blizi 1984 Orwel!!!!
+0 | -0
doporučit +
20. 01. 2015 | Marek Xara Quarda | Frenštát p/R
Povinnost státu zajistit pro děti předškolní výchovu v potřebném rozsahu! Viz BULA: http://goo.gl/CDEHll (Ústava a Základní listina práv a svobod)
+0 | -0
doporučit +
23. 10. 2014 | Josef Křípal | Třebíč
Všechno dobré je k něčemu dobré tak to nezatracujte vládo.
+0 | -0
doporučit +
22. 10. 2014 | Markéta Sedláčková | Náchod
Budování vztahu k přírodě již od dětství je tolik důležité nejen pro rozvoj dětí samotných, ale také k výchově generací uvědomělých v oblasti udržitelnosti dalšího rozvoje naší společnosti.
+0 | -0
doporučit +
19. 10. 2014 | Jarmila Simonova | Praha
Děkuji zakladateli,za iniciativu a ochranu.Jarmila
+0 | -0
doporučit +

Podepsat tuto petici

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podepsat petici

Podpisy | 13875 (+1608 nepotvrzených)

  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Jitka Raichova | Hlavní město Praha
  • mamad sep | yazd
  • Anna Staňková | Bystrovany
  • Roman Fidler | Třebíč
  • Lucie Koutníková | Vlastibořice
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Bohdana Šobáňová | Uherský Brod
  • Daniel Nekvasil | Teplice
  • Eva Vaňková | Velké Heraltice

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku