Změna lokality záchytného parkoviště Purkyňova mimo obytné zóny
148 podpisů dosaženo

Změna lokality záchytného parkoviště Purkyňova mimo obytné zóny

Autor: Jiri Vanek | vloženo: 09.06.2019 | 148 podpisů
Sdílejte s přáteli

Vážení spoluobčané. Radnice Králova Pole, ve své touze zavděčit se magistrátu a sama sobě se opět snaží poškodit náš životní prostor.

Vybrané městské části měly za úkol najít místa pro záchytná parkoviště Projektu P+R [1]. V Řečkovicích byli lidé informováni a odmítli velmi smysluplnou lokalitu, a radnice je vyslyšela. V Králově poli již byly kroky učiněny bez jakékoliv publicity. Královo Pole se rozhodlo o dvě lokality, kdy první - u Královopolského nádraží [2] je řekněme v pořádku, ale druhá má být na Purkyňové mezi Herčíkovou a Červinkovou [3].

 

Současný stav dané parcely není nijak úžasný, ale jedná se o jeden z posledních kousků souvislé zeleně v dané lokalitě. Budete radši chodit přes betonovou plochu? Budete se denně koukat na stovky přespolních snažících se zaparkovat? Když už tam má být betonová plocha za 30 miliónů, možná by tam mohl být lesopark či cokoliv užitečného obyvatelstvu? Slovanské náměstí se již sobeckým zásahem radnice na poušť proměnilo. Nenechte i Purkyňovu a Herčíkovu! Za parkovištěm přitáhnou další developeři!

Pokud takové parkoviště opravdu musí být, pak ať je na druhé straně dálnice, v již tak betonovém Technologickém parku, nebo mnohem dříve na betonových plochách za Řečkovickým nádražím a s upravenou MHD, aby vůbec nezajížděla do obytných částí čtvrtí.

 

Co můžete:

Bombardujte magistrát 542 171 111 posta@brno.cz

Bombardujte radnici: 541 588 111/541 211 334 podatelna@krpole.brno.cz

a zodpovědnou úřednici paní Malou: 541 588 237 mala@krpole.brno.cz

můžete také podepsat tuto petici

 

[1]https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-4-namestka-primatorky/odbor-dopravy/oddeleni-koncepce-dopravy/strategie-parkovani-ve-meste-brne-navrhova-cast/cast-d-hromadne-parkovaci-kapacity/parkoviste-typu-p-r/

 

[2]https://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/OD/verejna_doprava/Strategie_parkovani_ve_meste_Brne_-_navrhova_cast/Cast_D_Hromadne_parkovaci_kapacity/1._parkoviste_typu_P_R/D-1-9_Kralovo_pole_-_garaze.pdf

[3]https://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/OD/verejna_doprava/Strategie_parkovani_ve_meste_Brne_-_navrhova_cast/Cast_D_Hromadne_parkovaci_kapacity/1._parkoviste_typu_P_R/D-1-4_Purkynova.pdf;

Aktuality

26.06.2019 00:19

Dne  24.6 vydala MC Kr.Pole prazvlastni tiskove prohlaseni.  Muj nazor na nej si muzete precit zde.  Poprosim o precteni a pripadnou  kritiku v komentarich. Na jednani s urady jsou tyto nesmirne vhodne.

https://jvanek.fedorapeople.org/slovanak/round5/tiskova-reakce.pdf

 

26.06.2019 10:23

Dne 25.6.2019 v dopolednich hodinach - tedy den pred zasedanim rady MMB, jsem peticy podal:

https://jvanek.fedorapeople.org/slovanak/round4/petice/petice-purkynova-20190620-potvrzeniPodani.pdf

Vcetne  52 rucne ziskanych hlasu:

https://jvanek.fedorapeople.org/slovanak/round4/petice/petice-purkynova-20190620-rucne-vysledky.pdf

tedy celkem 192 hlasu. Vrele diky!

Prosim, toto neni konec, dale sdilejte, dale bombardujete magistrat a kr.pole.  Petici budeme vysoce pravdepodobne podavat koncem srpna, pred dalsim zasedanim rady, znovu./

 

26.06.2019 10:29

V tiskove sprave z 24.6.2019 se pise, ze magistrat nema  vhodne pozemky na sever od  Hradecke u konecne tramvaje c12 technologicky park. Prosim posudte sami:

https://jvanek.fedorapeople.org/slovanak/round5/cuzak.png

Data do obrazku jsem vyplnil s nejlsi vuli, pokud jsem se nekde spletl, nevahejte me opravit!

 

Komu bude petice předána: Radnici Královo Pole a Magistrátu města Brna

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 42

13. 06. 2019 | Jiří Volánek | Královo Pole
Zkontaktoval jsem zastupitele MČ Královo Pole a referenty odboru dopravy města Brna. Do dnešního dne se mi dostala pouze jedna odpověď a to od zastupitele MČ Reného Pelána (Královopolští patrioti): na celé věci se mi nelíbí nejen výběr místa v zastavěné oblasti a dopravní komplikace, ale i v takto zásadním zásahu do tváře Králova Pole "ne"konzultace naší radnice s občany.
Pokud se vůbec o umístění této stavby bude rozhodovat na úrovni zastupitelstva městské části, máte mou podporu (pokud bude vůbec co platná)
Jelikož s občany to nikdo moc neprobíral, zřídili jsme na našem fb profilu na toto téma anketu.
https://www.facebook.com/kralovopolstipatrioti
+2 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

12. 06. 2019 | Petr Šulc, JUDr. | Brno
Dobrý den všem, situace je velmi vážná, očekával jsem od nového vedení města a vedení městské části daleko moudřejší rozhodování. Navrhovaná lokalita parkoviště bude především sloužit firmám, studentům VUT... Odstavná parkoviště se dělají mimo zóny bydlení a v dosahu MHD. Musí-li být skutečně parkoviště vybudováno, o čemž já pochybuji, nechť je v místech konečné 12 na pomezí MČ Královo Pole a Medlánky.. Královo Pole se stává i díky "přechodnému" sportovišti místem se zhoršujícím bydlením, kvalitou ovzduší, kvalitou volnočasových aktivit. Dnes ještě můžeme běhat po zeleni, zítra po dalších plochách betonu a asfaltu.
+2 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

26. 06. 2019 | Helena Vařejková | Brno
"Vybudování parkoviště v okrajové části Králova Pole má rovněž zamezit zajíždění vozidel do centra Králova Pole" Takže my jsme "na okraji", kam patří záchytná parkoviště, aby se ulehčilo "centru". Pěkně děkuji.. Sice nevíme, co všechno se ještě podaří nacpat do areálu (více fotbalu, další haly - to už budou 3-4??), ale proč nepřidat ještě externí mimobrněnská vozidla. Není zpracovaná, projednaná a odsouhlasená územní studie, nejsou známé kapacity, vazby v území, průchody, obslužnost. Zase se něco řeší od prostředku

+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

26. 06. 2019 | M Kodýtková |
p. Vaněk, Vaše reakce na tiskou zprávu je trefná. Přidám k tomu pár bodů: Tecnopark je už v katastru Medlánek a je tam údajně plánována další výstavba RD :( To je možná důvod proč radnice "tlačí" Purkyňovu. Podle Královopolského zpravodaje má být na Purkyňové (kde moc místa není) 610 míst, ale na nádraží Královo Pole "jen" 345 míst - přitom je to daleko významnější přestupní uzel a místa je tam cca stejně. A další věc, na Vodové se má ve sportovním areálu stavět - netuším teda kde (jelikož už tam dle mého není místo - pokud teda nezruší nějaké to tréninkové hřiště :( ) https://www.archiweb.cz/en/n/home/brno-zvazi-stavbu-dvou-sportovnich-hal-v-arealu-vodova
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

26. 06. 2019 | Aristid Franc | Brno
Prohlášení radnice zdá se být chaotické.Je sice pěkné, že tam bude nějaká zelená zeď za pár let, ale to nenahradí úbytek množství vzrostlých stromů. Prohlášení o tom, že byla prověřována možnost stavby za radiálou, ale že to nejde, protože tam nemáme pozemky je přesně o tom, co jsem již jednou psal. Přece není za každou cenu základním parametrem pro rozvoj města fakt, že tam někde zrovna jako město máme pozemky! Přimlouval bych se za daleko rozsáhlejší vyjednávání i se subjekty, jež jsou tam etablovány.
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

18. 06. 2019 | Mgr.Aristid Franc | Brno
Lokalita je nevhodná z mnoha důvodů. Z hlediska územního plánu je nutno územní plán dosti ohnout. V bezprostředním okolí jsou sportoviště pro mládež, rekreační zahrádky, panelové domy se stovkami obyvatel, hřiště, dětská hřiště. Vše předpokládá čistý vzduch a ne placené megaparkoviště pro 600 + vozidel pro přespolní. Parkoviště bude mít několik pater, tak že Vám to z motorů bude fučet i ve vyšších patrech pod nos.Lokalita je zřejmě částečně v minulosti asanovaná skládka, která v současné podobě zřejmě ničemu neškodí. Může to být ovšem problém, když se začne do toho vrtat (nebezpečné odpady vč. třeba azbestů ze stavby sídliště). Také se to pěkně prodraží.Jsou zde desítyk vzrostlých stromů a hnízdí zde spousta ptáků. Podle koncepce přípravy města Brna na klimatickou změnu schválené v minulém volebním období by se mě mj. měla zachovávat maximálně vzrostlá zeleň a nebetonovat(!). Klimatická změna není utopie, zatím to vypadá na reálný fakt daný mnoha faktory vč. geologických aj.Voda v krajině (i ta podzemní) nám v Brně také mizí, stačí se zeptat geologů např. na České geologické službě.Takže tohle už není záležitost nějakých stranických názorů a "her", tady už jde o to, zda budeme v Králově Poli žít v relativně zdravém prostředí, bez množství emisí v blízkosti obytné zástavby a sportovišť a nebudeme se třeba v létě "smažit". Voda mj. také ovlivňuje stavby, na to nezapomínejme.Tak doufejme, že rozumní ve všech stranách toto pochopí. Na okraj ještě uveďme, že KP je obklíčeno rychlostními komunikacemi s množstvím vozidel, příjezd na plochu bude dosti komplikovat v ranní špičcce průjezd tramvají a další a další. Doporučuji hledat jinou lokalitu, třeba proměnit nějaké existující parkoviště za hradeckou radiálou v parkovací dům. Nakonec je tam i lepší přístup k tramvajím apod. Může se udělat nějaká společná investice s VUT, ADMaS,CEiTec apod.není přece základní podmínkou pro stavby města fakt, že "tam máme přece pozemky". ZKUSTE PROSÍM O TOM I VŠICHNI ODPOVĚDNÍ JEŠTĚ POŘÁDNĚ PŘEMÝŠLET!! Nakonec jsou zaručeně mezi Vámi třeba i přírodovědci a lékaři, kteří jste na něco přísahali při ukončení studia.
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

17. 06. 2019 | Jiri Vanek | Brno
Pani Walterova, cituji:
https://www.kralovopole.brno.cz/assets/File.ashx?id_org=80903&id_dokumenty=625522

"na ulici Purkyňova rovnou 610 míst. " z:

"Mezi jedenácti navrženými lo-kalitami se v Králově Poli nachá-zejí rovnou tři – u nádraží Královo Pole by mělo vzniknout 345 míst, na ulici Sportovní pak 465 míst, na ulici Purkyňova rovnou 610 míst. Základním principem P+R parko-višť je vytvoření parkovacích stání v lokalitách, odkud mohou lidé dál pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou"
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

14. 06. 2019 | Vladimír Fiala | Brno
Neskutečně nemravný návrh!
Tuto lokalitu jsme si s manželkou a dětmi vybrali proto, protože je v ní relativně dost zeleně, dětských hřišť a je blízko centra. A Vy nám tu teď chcete postavit záchytné parkoviště???
Proč ne na konečné tramvaje č. 12?

+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

13. 06. 2019 | Jaroslava Tomášková Tomášková | Brno 12
Stačil park na Slovanském náměstí. Jsem proti parkovišti na Purkynove.
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

12. 06. 2019 | Marcela Kodýtková |
Máte ode mne podepsanou e-petici? Nevidím se :(
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

11. 06. 2019 | Marcela Kodýtková | Brno
Moc díky za snahu, snad bude vyslyšena. Mimo jiné: v Královopolském zpravodaji 06/2019 je na Purkyňové uváděno 610 parkovacích míst (článek strana 9)
+1 | -0
doporučit +

Podpoření příspěvku je možné pouze po přihlášení. Přihlásit se nebo zaregistrovat

Podepsat tuto petici

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podepsat petici

Podpisy | 148 (+6 nepotvrzených)

  • Libor Špička | Brno
  • oldřich musil musil | Brno
  • Šárka Špičková | Brno
  • Jiří Košťál | Brno
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Hana Kostíková | Brno
  • Graciliano Pérez Fuentes-Guerra | Brno
  • Dana Pětrošová | Brno
  • Jana Řezaninová | Brno
  • Daniela Emmertová | Brno

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku