Vážení představitelé havířovského Junáka,
jsme rádi, že děti, které 4. oddíl svatého Jiří navštěvují, do oddílu chodí rádi a že se o ně stará tým vedoucích, který táhne za jeden provaz.
Nechápeme, proč oddílu činíte naschvály a proti vůli všech odvoláváte vedení oddílu. V oddíle i mezi vedoucími oddílu panuje dobrá nálada, kterou kazíte vy svými nepřátelskými zásahy do vedení oddílu. Ano, s vedoucím oddílu je sice zahájeno disciplinární řízení, ale pořád platí presumpce neviny. Organizační řád vám dává možnost takového člověka dočasně odvolat,ale také to nestanovuje jako povinnost. Nehledě na to, že jste pozastavili funkci i Ivetě Szipinové. Vše nasvědčuje tomu, že tak činíte z ohledu na vaše zájmy, nikoli na zájmy spokojených dětí.
Vyzývame vás k tomu, abyste zachovali 4. oddíl a ponechali ve funkcích jejich dosavadní vedoucí: vedoucího oddílu - Dominika Pustówku, Zástupce vedoucích - Ivetu Szipinovou a Tomáše Dočkala
Autor: Dominik Pustówka | 2 podpisy
Více >Skautským střediskem v Havířově v posledním roce otřásá několik kauz jejich činovníků, kteří zastávají vrcholné funkce.
Pavel Kadlec je vyšetřován PČR pro podezření z úmyslného vyvádění peněz z havířovského Junáka do vlastní kapsy a skrze fiktivní faktury také do Institutu vzdělávání a rozvoje z.s, kde je spolu se svými dalšími 2 členy jedinými členy tohoto spolku. Dále proto, že se prokazatelně nevhodně a agresivně choval k některým dětem na táboře v minulém roce, při stížnostech rodičů odmítal spolupracovat a nakonec zajistil, aby se jeho kauza neprojednávala ani na skautském sněmu.
Vzhledem k aférám, které se kolem jeho osoby dějí, považujeme za vhodné, aby současné vedení střediska rezignovalo a umožnilo neutrální vyšetření celé kauzy.
Autor: Dominik Pustówka | 18 podpisů
Více >Nelíbí se Vám vysoký nájem CPI bytu za nevyhovující bytové podminky? Pojďme se tomu postavit společně! = plíseň = vlhkost = zatékani do sklepa =zatékani ze střech = časté zvedání nájmu = spolupráce CPI s občany? Nulová.
Autor: Nikola Petřeková | 29 podpisů
Více >Na základě stávající situace obyvatel žijících v bezprostředním, ale i širším okolí vzletové a přistávací plochy PETER´S GROUND v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme se rozhodli sestavit občanský APEL, resp. DESATERO, které adresujeme kunčickým letcům SLZ (ultralightů).
Prostřednictvím tohoto DESATERA my, níže podepsaní, žádáme, aby byla snížena zátěž občanů, která spočívá především v nadměrném hluku, ve ztrátě soukromí a v ohrožení bezpečnosti díky četným průletům ve velmi nízkých výškách nad rodinnými domy a zahradami.
Byť jsme si vědomi toho, že sportovní létání může být pro někoho společensky přínosná a obohacující činnost, se vší vážností APELUJEME na piloty a letce užívající inkriminované letiště, aby se ztotožnili s následujícím DESATEREM a řídili se jím:
1. DODRŽUJEME max. počet vzletů a přistání - tj. 3 x 1 letadlo/týden, max. však 9x/týden.
2. DODRŽUJEMJE stanovený koridor pro vzlety a přistání – tj. mimo rodinné domy a jejich příslušenství.
3. DODRŽUJEME stanovené minimální výšky letů – tj. min. 300 m nad rodinnými domy a min. 150 m nad loukami, lesy atd.; snažíme se vyhnout rodinným domům a jejich příslušenstvím.
4. NEPROVÁDÍME praktický výcvik a instruktáž pilotů.
5. NEPROVÁDÍME další typy komerčních či nekomerčních letů - seznamovacích, zaváděcích, vyhlídkových, ukázkových,….
6. NEPROVÁDÍME žádné reklamní akce, které by vedly ke zvyšování intenzity leteckého provozu v Kunčicích p.O.
7. VYBAVÍME svá letadla doposud ještě nepovinnými GPS a to za účelem objektivního zjištění dodržování všech závazných leteckých předpisů ze strany dozorových orgánů.
8. BEREME NA VĚDOMÍ, že jsou na vybraných objektech v obci postupně instalována záznamová a monitorovací zařízení, která budou sloužit k dostatečnému prokázání letecké nekázně.
9. RESPEKTUJEME A DODRŽUJEME práva ostatních občanů a to zejména jejich práva vlastnická, práva na soukromí, na klidné bydlení
a spokojený život.
10. JSME OHLEDUPLNÍ vůči ostatním občanům při provozování našeho leteckého koníčku.
Autor: Markéta Menšíková | 168 podpisů
Více >Nechceme tuhle zrůdnost na Ondřejníku. Pojďme se spojit a společně kříž nechat odstranit.
Autor: Beskydská Pacoška | 857 podpisů
Více >pro nekompetentní, nesnesitelné arogantní a povýšenecké chování k zaměstnancům (bossing) i k žákům, udržující milenecký poměr, který neblaze ovlivňuje chod školy. Je nemyslitelné, aby se zaměstnanci vyhýbali kanceláři vedení obloukem a neměli kde řešit své pracovní problémy. Ředitelka již delší dobu nic neřeší a zástupci si pouze zvedají své mocenské ego na podřízených.
Byla zřízena „anonymní“ e-petice, tím je myšleno, že zaručuje ochranu podpisů před těmi, kterých se to týká (aby se jim následně nemohli mstít za názor a postoj)
Po konzultaci se zřizovatelem školy MSK, jakmile se nasbírá potřebný počet podpisů se tímto pak následně budou zabývat a řešit.
Za nezletilé studenty mohou petici podepsat rodiče. Plnoletí žáci podepisují přímo.
Autor: Zaměstnanec Zúčastněný | 2 podpisy
Více >PETICE „za zachování aktivit pro děti a starší děti s autismem a jiným hendikepem“ My, níže podepsaní, se prostřednictvím této petice obracíme s žádostí na vedení Slezské diakonie, aby byly ve stacionáři Lydie, v Českém Těšíně zachovány aktivity, tzv. kroužky pro děti s mentálním a fyzickým postižením. Tyto aktivity měly u dětí i rodičů velký úspěch /vaření, sportovní aktivity, nácvik sociálních dovedností…/ a byly funkční do konce roku 2020 a přesto došlo k zániku většiny aktivit z důvodů, které jsou naprosto absurdní, po několikaletém fungování, kdy byli všichni spokojeni se náhle vyřadily starší děti a zůstalo ponechání aktivit zejména pro menší děti. Vznikla nová služba – návštěva asistenta doma u klienta. Služba se jeví jako problematická u většiny dětí. Je to nešťastné řešení, zvlášť v době, kdy děti byly měsíce doma bez kontaktu s jinými dětmi i svými asistenty. To, co naše děti potřebují jsou sociální kontakty a ne sociální izolace. Dokonce těžké případy autismu byly schopné v prostředí stacionáře a v kolektivu fungovat mnohem lépe než v domácím prostředí s jedním asistentem. V současnosti zbyly pouze odlehčovací služby, a to rovněž v omezeném množství. V tak velkém městě jako je Český Těšín jsou služby pro postižené děti a mládež naprosto nedostačující, navíc je zarážející, že např. v Karviné funguje stacionář normálně. Pro nás rodiče je to věc naprosto prioritní – dát dětem kousíček radosti v jejich i tak nelehkém osudu
Autor: Karina Richterová | 37 podpisů
Více >Město Ostrava buduje stále nové cyklotrasy a cyklostezky, avšak průjezdnost napříč městem stále žádá nemalou zajížďku při překročení řeky Odry. Obyvatelé Ostravy-Jihu mají k překročení tři možnosti, z nichž ani jedna není ideální.
První možností je překročit Odru v Polance n. O. (velká zajížďka), druhou v Nové Vsi (opět zajížďka). V rámci Jihu lze Odru překročit jen na mostě na Rudné ulici, avšak nájezdy na tento most jsou prudké a vedou přes nepřehledné úseky a nezpevněné části (bahno) a cyklotrasa zde vznikla bez jakýchkoliv adaptací pouze vyznačením.
Podepsané osoby tedy navrhují, aby městský obvod Ostrava-Jih, potažmo město Ostrava, začal přemýšlet o vybudování cyklistické lávky v oblasti Říční ulice, čímž by došlo k cyklistickému propojení nejen dvou oddělených obvodů (Jih a Svinov), ale také k lepšímu a časově méně náročnému průjezdu napříč městem ve směru západ - východ.
Autor: Petr Lexa Přendík | 288 podpisů
Více >My, níže, podepsaní, žádáme a apelujeme na předsedu vlády a rovněž na ministra dopravy, a Správu železnic, aby zabránili a ihned zastavili demolici historické budovy vlakového nádraží v Dětřichově nad Bystřicí. Jde o unikátní odkaz předků a součást života naší vesnice po dlouhá staletí. V dávných dobách byla tato stanice pýchou Ferdinandovy Císařsko-královské severní železniční dráhy a vždy byla nejvyšším bodem z hlediska nadmořské výšky, kdy všechny vlakové soupravy celou trať stoupají do kopce až k budově stanice Dėtřichov, kde se vlaky křižují, a poté již vlak pokračuje z kopce dolů pořád níž a níž až do Ostravy. V minulosti na podnět místní občanky Správa železnic investovala a zbudovala zde nové vyšší perony, z důvodu podnětu občanky, kde písemně adresovala Správě železnic žádost o zvýšení peronu, protože zdejší lidé nemohli vystupovat z vlaku, protože to bylo vysoko ke schodům vagónů a lidé každodenně dojíždějící z práce unavení měly obtíže vystoupit. Tudíž pokud Správa železnic tehdy žádosti občanky vyhověla nepochybně rozuměla, že zdejší nádraží má velký význam pro zdejší obyvatele a také pro turisty, kteři ji využívají, když sem cestují za cyklostezkami, houbařením a lyžováním na běžkách a výlety do přírody pod zdejší nejvyšší horou Nízkých Jeseníků Slunečná. Náklady demolice činí cca 26 milionů korun. Myslíme si, že rozumnější by bylo budovu zachovat, přestože její stavební stav odpovídá zubu času a chátrajícím stavem. Myslíme si veřejný zájem občanů, například převod budovy do vlastnictví Hnutí Duha Jeseníky, které již o koupi stavby požádalo, či převod do vlastnictví spolku, s tím že budova by byla využita například jako sociální podnik, obdobně jako na Osoblažsku nebo Náměšť na Hané, a dala zde práci a zaměstnání místním lidem dlouhodobě nezaměstnaným, a zároveň dimenzi budovy využít pro komunitní centrum, klubovnu pro mládež na seniory, železniční muzeum, výstavy, koncerty, expozice, projekce,a zábavný program pro děti a turistický ruch, výletní parní vlaky, na gastrofestivaly, a využít potenciál budovy v souladu s koncepcí Moravskoslezského kraje rozvoje turismu a přeshraniční česko-polské spolupráce. Apelujeme proto na vás, aby se budova zachovala a došlo k její opravě, aby mohla najít své využiti pro obyvatele.
Autor: Mgr. Karol Volf | 20 podpisů
Více >Vyberte si svůj region