Jedná se o udržení Autobusového nádraží v Plané leží tam průměrně 2 až 3 velké stromy, ohledně bezpečnosti a zdraví tyto kaštany jsou středně velké a nikomu tu nepřekáží ani ohledně bezpečnosti vpádu do silnice poprosil bych o udržení těchto krásných a památných stromů i zeleně v průměru alespoň 1,5m trávníku v tomto našem krásném kulturním městě.
Autor: Vaclav Pajer | 5 podpisů
Více >Vyzýváme zodpovědné zastupitele a úředníky, aby zabránili změně územního plánu v k.ú. Mchov , obec Staré Sedliště.
Cílem developerů je zbudovat solární elektrárnu o výkonu více než 30 MW. Pro představu - elektrárna zabere 60 ha orné půdy.
Nenechme zničit úrodnou půdu! Proč ničit přírodu a úrodná pole výstavbou elektráren a montážních hal?
Důrazně odmítáme plán výstavby na pozemcích a změnu územního plánu (parcelní čísla: 1830, 1833, k.ú. Mchov)
Pomozte nám svým podpisem zabránit nenávratnému zničení lokality.
Autor: Jitka Klauberová | 118 podpisů
Více >My, občané Městského obvodu Plzeň 4, vyzýváme představitele města Plzně, Krizového štábu města Plzně a Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje, aby odstoupili od záměru umístění karanténního místa pro osoby bez domova do budovy bývalé základní školy ve Školní/Masarykově ulici.
Respektujeme nutnost zřízení karanténního místa na území města Plzně, nicméně jeho umístění v budově bývalé školy hodnotíme jako naprosto nevhodné. Jedná se o přirozené centrum Doubravky, v jehož blízkosti se pohybuje a žije tisíce obyvatel našeho obvodu. Domníváme se, že finanční prostředky, které bude nutné použít na úpravu a zabezpečení budovy a přilehlých pozemků lze použít k ochraně lidí bez domova jiným, účelnějším způsobem v jiných nemovitostech ve vlastnictví města či kraje.
Žádáme proto Radu města Plzně, Krizový štáb města Plzně a Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje, aby k účelu osob lidí bez domova vytipovali lokalitu, která bude pro takové účely vhodnější.
Petiční výbor: Mgr. Markéta Beránková, Mgr. Jana Tomšíková, Ing. Michaela Bělohlavová
Autor: Jana Tomšíková | 898 podpisů
Více >Podporte otevreni hranicniho prechodu Bärnau -Branka diky jeho nesmyslnemu zavreni spousta lidi musi v Nemecku bydlet nebo najizdet mnoho nasobne vic kilometru a diky zavreni prechodu spousta lidi je bez prace
Autor: Zdenek Scharnagl | 5 podpisů
Více >Adresováno pro:
Rada města Kašperské Hory,
Náměstí 1,
34192 Kašperské Hory
My, občané města Kašperské Hory a ostatní příznivci hradu Kašperku připomínáme, co udělal kastelán Mgr. Zdeněk Svoboda v letech 2000 až 2019 pro rozvoj hradu Kašperku a pro zachování a rozkvět památek Kašperských Hor i pro kulturní klima ve městě. Zároveň podotýkáme, že hrad Kašperk je jako jeden z mála českých hradů finančně naprosto soběstačný a ještě přispívá do pokladny města. Z bezvýznamné památky s podprůměrnou návštěvností dokázal Mgr. Svoboda udělat jeden z nejnavštěvovanějších hradů v Čechách s kulturním programem, který by mu mohly závidět mnohé ze státních hradů a zámků. V poslední době jste vyvolali kompetenční spor, v němž rada města kompletně změnila jak Zřizovací listinu, tak veškeré kompetence, které se hradu týkají. V atmosféře podezíraní a nepřátelství, kdy jste si přisvojili veškeré rozhodování i o běžných provozních záležitostech, které přísluší do pravomoci kastelána a správy hradu, není jakákoliv koncepční, kreativní práce možná. Tím byl Mgr. Svoboda prakticky donucen na svou funkci rezignovat.
Žádáme Vás proto, abyste upustili od změn, které byly správě hradu vnuceny v poslední době nebo, které se mají v nejbližší době uskutečnit a abyste zachovali původní Zřizovací listinu hradu Kašperku jako organizační složky města a vrátili správě hradu kompetence, které si přisvojilo město.
Dále žádáme o stažení výběrového řízení na nového kastelána a o pokus vyřešit tento spor jednáním se stávajícím kastelánem a správou hradu. Máte mezi sebou odborníka s tvůrčí invencí, který vysoce převyšuje běžný průměr, pokuste se proto o dohodu s ním.
Autor: Helena Pekárková | 1961 podpisů
Více >Touto peticí, kterou jsme včerejším dnem spustili, nechceme poukázat pouze na betonového "pukavce" před novým divadlem. Toto vejce je sice vidět, ale je to pouze jeden problém. Divadlo jich má mnohem víc a mnohem horší. A co je podstatné, brzy uplyne záruční doba na řešení těchto problémů, což nikdo neřeší a pak už si, tyto zjevné nedostatky, zaplatíme bohužel sami.
Bavorka
Když Václav Chaloupek točil v devadesátých letech minulého století reportáž o slepicích bavorkách (k vidění na Facebooku Tvořte s námi Plzeň), ani ve snu ho nenapadlo, že velké vejce se jednou stane symbolem před novým divadlem v Plzni. Je zkamenělé, ne moc hezké, rozpůlené a zase slepené, malé a šedivé a slouží Plzeňanům pro legraci. Vážou na něj velikonoční vajíčka, balí ho do alobalu. V obou případech je to lepší, než když jen tak leží a nahoře z něj začínají koukat dráty.
Vajíčko, v němž se bude zrcadlit okolí, a divák tak bude vtažen do magického světa ještě před vstupem do budovy. Krásný popis skulptury, která měla být třešničkou na dortu nového divadla v Plzni. Ve vajíčku se rozhodně nic nezrcadlí. Je zhruba o třetinu menší a ještě o kus menší vypadá, protože se před divadlem válí a nestojí. Prostě taková demoverze. Za 6 a půl milionu.
Naší petiční akcí vyzýváme konšele, aby vajíčko nařídili zhotovitelské firmě odstranit a nahradili ho původním
návrhem. Pomozte nám, prosím, pokud byste také raději viděli před divadlem vajíčko navržené ve studii.
Víme, že v nové budově je celá řada naléhavějších problémů. Ty však nejde odstěhovat, ty se musí opravit. Plzeň je bohaté město. Proč si však dodavatelé mohou dělat, co chtějí, a naši radní tomu jen přihlížejí? O prázdninách byla například uzavřena část budovy, hygieně se nelíbila plíseň v ní!!!
Známé jsou stížnosti vozíčkářů, chybí jim bezbariérový přístup. Ve velké části stavby za miliardu zase není klimatizace (tu už mají i obyčejné obchodní domy)!!! Budova má podzemní garáže. Jen škoda, že nejsou spojené ani malou chodbičkou s divadlem. Takže deštníky a v plískanici honem podél divadla ke vchodu.
Už téměř 2 tisíce návštěvníků se pohodlně, ale marně usadilo do křesel a těšilo na umělecký zážitek. Technika selhala a diváci byli posláni s omluvou domů. V jednom případě šli domů i z náhradního představení. To nejsou bolesti začínajícího provozu, zvlášť když k nim dochází tři roky po otevření.
Nikdo už ani nesleduje technické chyby, které představení jen ohrozily. V roce zahájení to bylo za září a říjen dvanáct představení. Náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) zastupitelům vysvětloval, jak už jsou všechny technické závady odstraněny. Od listopadu do prosince téhož roku pak technika selhala ještě patnáctkrát. Snad žádný ředitel divadla se nenaběhal tolik před oponu jako ten plzeňský s prosbou, aby nám diváci odpustili. A když nebyl ředitel, omlouvali se režiséři či scénáristé. A diváci trpělivě čekali půl hodiny i více. Komu by se taky chtělo odcházet z divadla, když se pohodlně usadil, manželka má hlavu od holiče a manžel se těší na sklenku po představení?
Autor: Václav Bodrov | 3 podpisy
Více >Vážené paní poslankyně Karlo Šlechtová, Miloslavo Rutová, Barboro Kořanová,
vážení páni poslanci Jane Volný a Kamale Farhane,
vyzýváme Vás abyste odpovědně plnili poslanecký slib, který jste složili na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Připomeňme si tento zásadní text: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ To je slib, který jste dali. Vyplývá z něj, že jediný, komu jste povinováni svědomitě vykonávat mandát poslance, jsou občané České republiky. Chcete-li, Vaši spoluobčané a sousedé z Plzeňského kraje, kteří Vás přímo zvolili.
Otevřeným dopisem Vám sdělujeme, že podle nás nevykonáváte svůj poslanecký mandát dle svého slibu, ve prospěch opravdu všech občanů České republiky. Pokud byste opravdu jednali pouze dle svého vědomí a svědomí, s péčí o naši Ústavu a právní řád, konali byste v následujících případech jinak:
Nepodpořili byste extrémistu Tomia Okamuru do funkce místopředsedy sněmovny a po jeho výrocích o koncentračním táboře v Letech byste neumožnili jeho setrvání ve funkci. Stejně tak u poslance a předsedy výboru pro NBÚ Miloslava Roznera.
Zabránili byste nečestnému jednání svého předsedy vůči řediteli GIBS Michalu Murínovi. Připomínáme, že se před volbami Andrej Babiš slibem voličům zavázal k ochraně nezávislosti policie a justice.
Zamezili byste tomu, aby se byť na jediný den stal pomocí hlasů hnutí ANO předsedou komise pro kontrolu GIBS komunista Zdeněk Ondráček, bývalý příslušník pohotovostního pluku SNB a nynější popírač nezákonné agrese Ruska na Ukrajině. Odmítli byste, aby ve vládě, jež dnes funguje v demisi, byl na postu ministra vnitra další bývalý příslušník pohotovostního pluku SNB Lubomír Metnar.
Chránili byste veřejnoprávní média a svobodu slova. Ohradili byste se proti výpadu prezidenta Miloše Zemana vůči České televizi a nezávislým médiím při jeho inauguraci. Ujistili byste veřejnost, že žádný útok na média veřejné služby nepřipustíte.
Upozorňujeme Vás, že nesete plnou zodpovědnost za politické kroky vlády v demisi a vedení hnutí. Že podle nás schvalujete činy Andreje Babiše a jeho výroky např. o tom, že jedině on je „až do smrti“ kandidátem na post premiéra, že novináři kladoucí nepříjemné otázky jsou zkorumpovaná pakáž a jiné. Toto by se v žádné opravdu demokratické straně nemohlo odehrát bez hlasité odezvy v členské základně. Hnutí ANO je nejsilnější parlamentní stranou a disponuje největším počtem poslanců. Tito poslanci se však nemohou schovávat za své vedení. To Vy máte vše v rukou a bez Vaší podpory by se dosavadní kroky Andreje Babiše nemohly odehrát.
Ptáme se, bylo Vaše konání ve funkci poslance vždy v souladu s Vaším vědomím a svědomím? Můžete nás ujistit, že hnutí ANO je vnitřně demokratické a vy tedy jste se všemi kroky jeho vedení v dokonalé shodě, neboť jste se proti jednání a názorům vedení nikdy neohradili?
Jsme připraveni Vás podpořit při zodpovědném plnění mandátu poslance. Nejsme ale ochotni tolerovat porušování složeného poslaneckého slibu a demokratického řádu definovaného Ústavou a zákony naší země.
Autor: Magdalena Pešková | 8 podpisů
Více >Vážení spoluobčané,
obracím se na vás jako předseda TJ Hrádek s žádostí o podporu našeho projektu vybudování nových sportovních hřišť, které budou k dispozici všem obyvatelům města i zájemcům z širokého okolí.
Co získáte vaší podporou?
Možnost sportovat na moderním fotbalovém hříšti s umělou trávou poslední generace, určeno pro sporty, fotbal, nohejbal, volejbal. A to i v soutěžních podobách.
Možnost sportovat na multifunkčním hřišti s umělým povrchem kde lze hrát tenis, volejbal, nohejbal, basketbal, floorbal a mnoho dalšího.
Předběžný náhled změn najdete v přiloženém obrázku.
Problém města je, že má jiné priority a nechce popořit výstavbu tohoto projektu.
Váš hlas může znamenat změnu v jejich rozhodnutích. Pokud se tak stane, můžete se těšit v roce 2017 na nejmodernější sportoviště pro širokou veřejnost. Děkujeme za váš hlas!!! S pozdravem David Redl
Autor: David Redl | 1 podpis
Více >Celý region má jeden poměrně zásadní problém, kterým je absence chirurgické pohotovsti, která by fungovala nepřetržitě.
Zatím si musí lidé vybírat pouze z částečných řešení, případně jsou odkázáni na nemocnice například v Plzni, což však pro mnhoho obyvatel regionu znamená desítky kilometrů, navíc za předpokladu, že vlastní auto. Přitom je zřejmé, že situace, kdy pohotovosti v některých městech fungují pouze do určitých hodin, nemá logiku, neboť člověk si nevybírá, kdy se mu stane neštěstí.
Žádáme proto zastupitele Plzeňského kraje, aby uspíšili výběr vhodných provozovatelů a poskytli co nejrychleji obyvatelům svého kraje plnohodnotnou pohotovost.
Autor: Jiří Metelička | 8 podpisů
Více >Důrazně žádáme, aby zůstal zachován provoz na železničních zastávkách mezi Plzní a Chebem. Podle návrhu nového jízdního řádu na příští rok by v obcích Ošelín, Pavlovice, Milíkov, Brod nad Tichou či Sulislav neměly zastavovat ani spěšné, ani osobní vlaky. Přitom tato místa leží na hlavním železničním koridoru.
Projížděly by tudy jen rychlíky. Nechápeme, proč by lidé z obcí, kde byly vybudovány nákladné zastávky, měli volit jiný druh dopravy. „Zastávky se zavádí proto, aby tam vlaky zastavovaly. Pokud se někde něco ruší, tak provoz na celé trati. Že by se ale nově postavily zastávky a později se na nich neobjevila žádná vlaková doprava, to je skutečně kuriozita. Pokud si dobře pamatuji, tak taková situace ještě nenastala,“ říká expert na železniční dopravu Emanuel Šíp v Deníku.
Nechápeme, jestli si někdo dělá legraci nebo to myslí vážně. Rozhodně ale protestujeme proti takovému experimentu, který by poškodil zájmy a potřeby občanů.
foto: zelpage
Autor: Milan Vlasák | 100 podpisů
Více >Zhruba polovina obyvatel Plzně má jízdní kolo a jezdí na něm. Mnoho z nich ale nemůže kolo využívat tak často, jak by si představovali.
Jezdit na něm ve středu města totiž znamená riskovat, že vás srazí auto nebo trolejbus. Zatímco jinde jsou na vozovkách vyznačeny pruhy pro cyklisty, v Plzni takové řešení chybí.
Přitom by cyklopásy mohly ulevit dopravě, nejde pouze o volnočasové využívání kola, lidé by mohli jezdit na kole i do práce. V současném provozu se však bojí. Chceme, abychom mohli kolo používat i ve městě bez obav, zda cestu přežijeme ve zdraví. Lidem by mělo být umožněno udělat něco pro své zdraví a koneckonců i pro přírodu, ovšem ne za cenu neustálého strachu, že každé auto, které projíždí natěsnané ve stejném pruhu, může být to osudové.
Žádáme Magistrát města Plzně, aby ve spolupráci s příslušnými institucemi pruhy pro cyklisty zajistil.
zdroj obrázku: idnes.cz
Autor: Jindřich Studený | 13 podpisů
Více >Protestujeme proti záměru krajského úřadu přestěhovat Střední odbornou školu v Rokycanech z tzv. starého gymnázia v ulici Svazu bojovníků za svobodu do uvolněné budovy po Středním odborném učilišti lesnickém a zemědělském.
Ta je ovšem menší, bez draze budovaného vybavení a ve špatném technickém stavu. „Zemědělská škola, kam by se ze starého gymnázia žáci a učitelé přestěhovali, není zdaleka tak udržovaná, jako mnou čtrnáctý rok vedená budova. Navíc se do ní nevejdeme. Nechci studenty přesunout do nevyhovujících a neadekvátních prostor. O dalších zájemcích o studium by bylo předem rozhodnuto," říká ředitelka Drahomíra Rancová.
Do rekonstrukce SOŠ se postupně investovalo přes osm milionů korun, vybavení je na míru, účelné a na velmi vysoké úrovni. To všechno by přišlo vniveč. Budova je navíc blízko železničního a autobusového nádraží. To je vzhledem k převážně dojíždějícím studentům dalším velkým kladem školy.
Žádáme proto Krajský úřad v Plzni, aby svůj záměr přestěhovat školu přehodnotil a ustoupil od něj.
Autor: Andrea Poláčková | 526 podpisů
Více >Plzeňský krajský úřad svůj verdikt nakonec přehodnotil a od 1. února 2014 zubní pohotovost na Klatovsku a Domažlicku opět funguje v původním režimu.
Autor: Jiří Novák | 351 podpisů
Více >Hazard v Tachově trápí mnoho obyvatel již řadu let. Sociálně slabí občané utrácejí v hernách spoustu peněz, ve městě se díky 18 provozovnám s hracími automaty také zvýšil počet krádeží. Závislost na této „zábavě“ sebou přináší mnoho osobních tragédií, ožebračuje rodiny. Nechceme, aby z našich dětí vyrůstali gambleři. Navrhujeme proto, aby hrací automaty opustily město úplně a v Tachově zůstaly jen sázkové kanceláře.
Věříme, že slušní občané naši snahu podpoří a pomohou tak očistit naše město od tohoto zlořádu.
Autor: Antonín Navrátil | 6 podpisů
Více >Vyberte si svůj region