Jedná se o udržení Autobusového nádraží v Plané leží tam průměrně 2 až 3 velké stromy, ohledně bezpečnosti a zdraví tyto kaštany jsou středně velké a nikomu tu nepřekáží ani ohledně bezpečnosti vpádu do silnice poprosil bych o udržení těchto krásných a památných stromů i zeleně v průměru alespoň 1,5m trávníku v tomto našem krásném kulturním městě.
Autor: Vaclav Pajer | 5 podpisů
Více >Vyzýváme zodpovědné zastupitele a úředníky, aby zabránili změně územního plánu v k.ú. Mchov , obec Staré Sedliště.
Cílem developerů je zbudovat solární elektrárnu o výkonu více než 30 MW. Pro představu - elektrárna zabere 60 ha orné půdy.
Nenechme zničit úrodnou půdu! Proč ničit přírodu a úrodná pole výstavbou elektráren a montážních hal?
Důrazně odmítáme plán výstavby na pozemcích a změnu územního plánu (parcelní čísla: 1830, 1833, k.ú. Mchov)
Pomozte nám svým podpisem zabránit nenávratnému zničení lokality.
Autor: Jitka Klauberová | 118 podpisů
Více >My, občané Městského obvodu Plzeň 4, vyzýváme představitele města Plzně, Krizového štábu města Plzně a Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje, aby odstoupili od záměru umístění karanténního místa pro osoby bez domova do budovy bývalé základní školy ve Školní/Masarykově ulici.
Respektujeme nutnost zřízení karanténního místa na území města Plzně, nicméně jeho umístění v budově bývalé školy hodnotíme jako naprosto nevhodné. Jedná se o přirozené centrum Doubravky, v jehož blízkosti se pohybuje a žije tisíce obyvatel našeho obvodu. Domníváme se, že finanční prostředky, které bude nutné použít na úpravu a zabezpečení budovy a přilehlých pozemků lze použít k ochraně lidí bez domova jiným, účelnějším způsobem v jiných nemovitostech ve vlastnictví města či kraje.
Žádáme proto Radu města Plzně, Krizový štáb města Plzně a Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje, aby k účelu osob lidí bez domova vytipovali lokalitu, která bude pro takové účely vhodnější.
Petiční výbor: Mgr. Markéta Beránková, Mgr. Jana Tomšíková, Ing. Michaela Bělohlavová
Autor: Jana Tomšíková | 898 podpisů
Více >V nejbližší době má být rozhodnuto o záměru pokácet 93 ze 136 stromů na Jiráskově náměstí v Plzni v rámci jeho plánované obnovy. Zčásti se jedná o stromy, které jsou součástí významného krajinného prvku č. 8508 a chráněny jako cenná plocha z hlediska krajinářského i botanického. Počet stromů, který má být pokácen, byl veřejnosti sdělen dne 17. 5. 2018 při představení dopracované studie k obnově náměstí. Námitky proti rozsahu kácení stromů, které ústně vznesli občané při předchozích setkáních veřejnosti se zástupci ÚMO Plzeň 2 a architekty, tak zjevně nebyly vyslyšeny.
My, níže podepsaní, protestujeme proti rozsahu kácení a nesouhlasíme ani s vydáváním jakýchkoli rozhodnutí a povolení za tímto účelem. Zároveň nesouhlasíme s postupem ÚMO Plzeň 2, který při zadávání požadavků na architektonické návrhy na obnovu náměstí automaticky počítal s významným zásahem do uvedeného krajinného prvku či přímo jeho zrušením bez toho, aby proběhla veřejná diskuse a zjistilo se, zda na takovém zásahu mají zájem i obyvatelé. Nesouhlasíme ani s kácením vzrostlého kaštanu v ulici Plzenecká a ostatních stromů, s jejichž kácením vítězný projekt počítá.
Tyto stromy zde plní mnoho významných funkcí - pomáhají snižovat hluk, imise škodlivin i přímé působení větru, pomáhají udržovat zdravé mikroklima, náměstí ochlazují, poskytují stín, útočiště živočichům, tvoří kyslík a v neposlední řadě jsou jako celek esteticky krásné. Součástí plánu obnovy náměstí je i výsadba nových stromů, ovšem trvalo by desítky let, než by nová výsadba plně nahradila funkci současných stromů. Pokácení 93 stromů by tak na mnoho let výrazně zhoršilo životní prostředí všech obyvatel náměstí i jeho uživatelů.
I v souvislosti s pokračujícím nárůstem teplot v posledních letech je plánovaný zásah do stávající zeleně naprosto nepřiměřený.
Vážený pane starosto, vyzýváme Vás, abyste se zasadil o to, aby nebylo vyhověno záměru kácení 93 stromů na Jiráskově náměstí v Plzni v rámci jeho obnovy, což potvrzujeme níže svým podpisem.
Děkujeme
V Plzni 18.5.2018
Za petiční výbor
Hana Borova, MA,
Jiráskovo nám. 34, Plzeň 326 00
Autor: Hana Borova | 323 podpisů
Více >
Vážený pane starosto,
Z plakátu v naší obci a následně webového archivu zpravodaje města se dozvídáme o záměru PAMK o využití našeho veřejného prostoru k rychlostní zkoušce rallye.
Nesouhlasíme s konáním soukromého motoristického podniku s avizovaným omezením užívání veřejné komunikace v obci Hvízdalka, s jedinou přístupovou cestou k našim nemovitostem a odmítáme emisní hlukovou a spalinovou zátěž do jarní šumavské přírody v obci s dvěma desítkami malých dětí, chovem koní, dobytka a výskytem dalších plachých zvířat.
Požární nádrž v těsné blízkosti silnice je každoročně touto dobou domovem a líhní vzácných obojživelníků.
Hluku je v dnešní době až až.
Nárůst letecké a silniční dopravy, hluk z průmyslové činnosti, vytlačuje dříve běžné druhy ptáků a jiných živočichů z naší obce.
Proto odmítáme konání podobných invazivních akcí na úkor životního prostředí a omezování našich vlastnických práv.
Zcela chápeme, že toto rallye již bylo vykázáno z mnoha obcí a věříme, že ani město Janovice nad Úhlavou nebude spolupořadatelem akce proti vůli dotčené obce.
Děkujeme Vám za pochopení a podporu.
Obyvatelé a rekreanti pošumavské obce
Hvízdalka u Janovic n. Úhlavou
Autor: Daniel Světlík | 21 podpisů
Více >Majitelé a chovatelé psů v Domažlicích jsou proti povinnému čipování psů, které zavedlo zastupitelstvo města.Tato vyhláška nic neřeší.Zatoulaní a neregistrovaní psy nebude mít kdo očipovat a Ti lidé, kteří platí za přihlášené psy nepotřebují je čipovat.
NECHCEME ČIPOVÁNÍ.
Autor: JUDr.Zdeněk Heřman | 7 podpisů
Více >Zhruba polovina obyvatel Plzně má jízdní kolo a jezdí na něm. Mnoho z nich ale nemůže kolo využívat tak často, jak by si představovali.
Jezdit na něm ve středu města totiž znamená riskovat, že vás srazí auto nebo trolejbus. Zatímco jinde jsou na vozovkách vyznačeny pruhy pro cyklisty, v Plzni takové řešení chybí.
Přitom by cyklopásy mohly ulevit dopravě, nejde pouze o volnočasové využívání kola, lidé by mohli jezdit na kole i do práce. V současném provozu se však bojí. Chceme, abychom mohli kolo používat i ve městě bez obav, zda cestu přežijeme ve zdraví. Lidem by mělo být umožněno udělat něco pro své zdraví a koneckonců i pro přírodu, ovšem ne za cenu neustálého strachu, že každé auto, které projíždí natěsnané ve stejném pruhu, může být to osudové.
Žádáme Magistrát města Plzně, aby ve spolupráci s příslušnými institucemi pruhy pro cyklisty zajistil.
zdroj obrázku: idnes.cz
Autor: Jindřich Studený | 13 podpisů
Více >Vyberte si svůj region