Město dne 8.8.2024 mělo veřejné zasedání, kde zveřejnilo nový územní plán, především nové komunikace středem dolních zahrad (odbočka z dálnice), která počítá s kapacitou až 16000 vozidel denně, samozřejmě, nám, co bydlíme v této lokalitě to přinese řadu změn v podobě zvýšeného smogu, hluku a především bezpečnosti, zástavba silnicí posledních volných ploch pro odpočinek. Pominu fakt, že rozhodně značně, klesnou ceny realit v této zóně, jelikož u frekventované silnice se značnou dopravou pod okny nikdo opravdu bydlet nechce. Již tak stačí místní železnice. Komunikace vznikne v bezprostřední blízkosti vašich domů, také Vaše děti budou chotit do města přes frekventovanout komunikaci jelikož občanská vybavenost dolních zahrad je naprosto minimální, za přejezdem.
S občany pracujících na této petici si myslíme, že doprava by se měla vést po okraji města, nikoli jeho středem v obydlené zástavbě.
Nový územní plán naleznete na https://www.mesto-kromeriz.cz/urad/dokumenty-a-informace/uzemni-plan
Hlavní výkres a výkres dopravy.
Kam zasílat stížnost proti územnímu plánu.
Občané na projednání vznesli zhruba tři desítky dotazů. Své námitky a připomínky ale musejí podle zákona podat písemně, a to na adresu Městský úřad Kroměříž, odbor investic, oddělení územního plánování, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž nebo datovou schránkou na adresu: bq2bfur, případně osobně na podatelně městského úřadu. „Doručit je musí nejpozději do sedmi dnů od konání veřejného projednání, tj. do 14. srpna 2024 včetně. Písemná forma je nutná, vystoupení na veřejném projednání podle stavebního zákona nestačí,“ upozornil vedoucí oddělení územního plánování Lukáš Adamík.
L'auteur: Ondřej Letovanec | 158 podpisů
En savoir plus >My, níže uvedení občané města Valašské Meziříčí vyjadřujeme tímto svůj nesouhlas s plánováním výstavby a s výstavbou domu s byty pro sociálně potřebné na parcele č. 2544/40 na ulici J.K.Tyla ve Valašském Meziříčí.
Důvody:
Na výše uvedeném místě je v současnosti jediná odpočinková zóna s řízenou parkovou výsadbou dnes již vzrostlých stromů na sídlišti Vyhlídka a okolí. Prostor využívají k procházkám a odpočinku obyvatelé přilehlých dvou domů pro seniory, stejně jako pejskaři a další obyvatelé sídliště a přilehlých ulic. Sídliště Vyhlídka je patrně nejhustěji osídlenou oblastí Valašského Meziříčí s relativně malými ostrůvky zeleně. Zastavěním této parcely dojde ke zničení vzácného kousku klidného prostoru s více než dvacetiletými stromy a pokračování jednolité betonové zástavby.
Parcela č. 2544/40 je uprostřed hustě zastavěného prostoru, který má dlouhodobé problémy s dopravní obsluhou. Dá se očekávat, že umístěním domu pro sociálně potřebné s podzemními garážemi na tuto parcelu se dopravní problémy na přilehlých ulicích ještě zhorší.
Zastupitelstvo Města dále předpokládá posílení dopravní obslužnosti tohoto domu autobusy MHD. Vzhledem k nepropustnosti současných silnic by to patrně vyžadovalo další rozšíření vozovek na úkor zeleně.
Kromě zastavění zelených ploch bude s umístěním podzemních garáží a zavedení MHD souviset i navýšení hluku a vyšší znečištění v dané lokalitě.
Nerozporujeme, že výstavba domu pro seniory je pro život ve městě důležitá a potřebná.
Žádáme Zastupitelstvo Města Valašské Meziříčí o zachování odpočinkové zóny na parcele č. 2544/40 a o zvážení možnosti umístit objekt domu pro sociálně potřebné na jinou parcelu.
Děkujeme předem za zvážení této možnosti a těšíme se na další jednání,
Klára Konvičná
L'auteur: Klára Konvičná | 1 Signature
En savoir plus >Vážení rodiče, zákonní zástupci,
rádi bychom rozšířili kapacity pro přijetí dalších dětí do dětské skupiny Medulínek v Uherském Ostrohu, kterou bude provozovat Veselá Sovička. K tomu však potřebujeme i Vaši podporu, a proto se na Vás obracíme s žádostí o pomoc.
Potřebujeme doložit zájem zákonných zástupců o umístění dětí do dětské skupiny, k žádosti o dotaci.
Pokud máte zájem, aby Vaše dítě/děti mohly být umístěny v Uherském Ostrohu ve Zlínském kraji, vyplňte prosím petici.
Podpisem petice se k ničemu nezavazujete, a to ani k reálnému zápisu Vašeho dítěte. Poskytnuté údaje nikde nezveřejňujeme.
Děkujeme za Vaši podporu a zájem.
Případné dotazy rádi zodpovíme na níže uvedených kontaktech.
Bc. Marie Kusákova, Dis.
Základní škola a Mateřská škola Na Dědině s.r.o.
e-mail: marie@nadedine.cz
telefon: 775 299 440
L'auteur: Simona Čápková | 41 podpisů
En savoir plus >Vážení rodiče, zákonní zástupci,
rádi bychom od září 2024 rozšířili kapacity pro přijetí dalších dětí k základnímu vzdělávání na Základní škole Na Dědině s.r.o. ve Zlínském kraji. K tomu však potřebujeme i Vaši podporu, a proto se na Vás obracíme s žádostí o pomoc.
MŠMT požaduje doložení zájmu zákonných zástupců o vzdělávání dítěte na Základní škole Na Dědině s.r.o.
Pokud máte zájem, aby Vaše dítě/děti mohly být zapsány jak v denní, tak kombinované výuce (v jakémkoliv ročníku) v této škole v Uherském Ostrohu ve Zlínském kraji, vyplňte prosím petici.
Podpisem petice se k ničemu nezavazujete, a to ani k reálnému zápisu Vašeho dítěte. Poskytnuté údaje nikde nezveřejňujeme, budou předány MŠMT pouze pro účely správního řízení ve věci žádosti o zápis naší nové střední školy do rejstříku škol.
Děkujeme za Vaši podporu a zájem o rozvoj inovativních škol v České republice.
Případné dotazy rádi zodpovíme na níže uvedených kontaktech.
Mgr. Pavel Houška
Ředitel školy
Základní škola a Mateřská škola Na Dědině s.r.o.
e-mail: phouska@nadedine.cz
telefon: 739 480 476
L'auteur: Jana Pokorná | 144 podpisů
En savoir plus >Petice za úpravu projektu rekonstrukce náměstí Míru ve Zlíně
(petice podle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním)
Na základě informací získaných na veřejném projednání my, níže podepsaní občané, žádáme
o úpravu projektu rekonstrukce náměstí Míru ve Zlíně v těchto bodech:
1) Zachování čtyř vzrostlých lip v centru náměstí Míru ve Zlíně. Nový projekt rekonstrukce náměstí nerespektuje trvale se zvyšující průměrné teploty v intravilánu města. Mikrolima otevřeného vydlážděného prostoru náměstí znepříjemní a některým občanům znemožní účast na veřejných akcích konaných na náměstí. Již nyní je stín tvořený lípami pro mnohé jediným místem, kde v letních dnech mohou na náměstí být. Finanční náklady na udržení jakýchkoliv nově vysazených dřevin budou několikanásobně vyšší, než náklady na údržbu stávajících vzrostlých lip.
2) Z poskytnutých informací k projektu vyplývá, že není vyřešena otázka nakládání s odpady pro místní obyvatele a podnikatelský sektor.
3) Stejně tak není vyřešena obslužnost veřejných akcí vyžadujících těžkou techniku - přemísťování například modulových staveb při filmovém festivalu.
4) Nové pódium neodpovídá potřebám akcí s většími prostorovými nároky nebo větším počtem vystupujících (Městské divadlo, folklórní festivaly a jiné).
5) Vytvoření několika menších vodních prvků zpříjemňujících pobyt na náměstí
v teplém období roku (v současnosti duben až září).
L'auteur: Světlana Holešovská | 82 podpisů
En savoir plus >Podpisem této petice podpoříte nutnost sehnat k nám na školu školního psychologa. Psychologů je v okolí zoufale málo, navíc ve školním prostředí jsou čím dál více potřeba. Studenti trpící jakýmikoliv psychickými problémy by tak měli mnohem větší možnost sehnat pomoc a předejít tak zhoršení jejich stavu. Nepodceňujme to. Cílem petice je zejména upozornit školu na význam školních psychologů a že by jejich přítomnost mohla poskytnout studentům motivaci a rychlou možnost své problémy řešit a mluvit o nich.
L'auteur: Lucie Nováková | 2 Signatures
En savoir plus >My, níže podepsaní občané České republiky, zejména občané Zlínského kraje, vyzýváme všechny odpůrce této stavby, aby zanechali veškerých aktivit, jejichž jediným cílem je oddalování výstavby části rychlostní komunikace D49 v úseku Hulín – Fryšták – Horní Lideč – Slovenská republika ve Zlínském kraji.
Máme za to, že co nejrychlejší dostavba této komunikace uleví občanům žijících v přilehlých obcích.
Zejména dojde ke zlepšení životního prostředí v těchto obcích, neboť se omezí hlukové i smogové zatížení těchto oblastí a většina dopravy, která tamní obyvatele každodenně omezuje, bude odkloněna na novou komunikaci. D49 v úseku Hulín – Fryšták – Horní Lideč – Slovenská republika totiž má sloužit zejména jako obchvat výše uvedených obcí. Dalším přínosem pro tyto oblasti bude zkvalitnění místní fauny a flory. Doprava se totiž již nebude koncentrovat v místech, která na to nejsou uzpůsobená.
Dokončení stavby této komunikace nicméně bude mít pozitivní dopad i na ekonomiku Zlínského kraje, kdy Zlín a další obce budou konečně připojeny na dálniční síť.
Znovu tedy vyzýváme všechny spolky, které se samy označují jako „ekologické“, aby si uvědomily, že nejen někteří aktivisty vybraní živočichové, ale i lidé mají právo na příznivé životní prostředí. Měly by tak přestat oddalovat výstavbu této páteřní komunikace Zlínského kraje.
Z výše uvedených důvodů požadujeme co nejrychlejší zlepšení životního prostředí a konkurenceschopnost Zlínského kraje, a podporujeme tak dostavbu rychlostní komunikace D49.
Petiční výbor:
Marek Novák, předseda a zástupce petičního výboru, zlínský patriot, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, člen podvýboru pro dopravu
Jiří Korec, člen petičního výboru, primátor města Zlín
Radek Doležal, člen petičního výboru, radní pro dopravu Zlínského kraje
Martin Štětkář, člen petičního výboru, koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, člen výboru pro dopravu zastupitelstva Zlínského kraje
L'auteur: Marek Novák | 417 podpisů
En savoir plus >Vážení zastupitelé a představitelé města,
My, níže podepsaní, vítáme záměr zamezení prašnosti skládky uhlí v areálu teplárny CTZ s.r.o. na adrese Sokolovská 572, Uherské Hradiště a podporujeme náhradu dnes používaného uhelného prachu zemním plynem.
Vedle této varianty však většinový vlastník teplárny spolu s městem zvažují možnost výstavby spalovny směsného komunálního odpadu, případně odpadních kalů (tzv. ZEVO), nebo výstavby bioplynové stanice, kde by byl likvidován biologicky rozložitelný komunální odpad.
Chápeme nutnost řešení odpadové politiky v Uherském Hradišti v delším horizontu, avšak nesouhlasíme s uvedenými záměry zpracování odpadů v areálu CTZ s.r.o.
Umístění zařízení na zpracování odpadů v takové blízkosti obytné zástavby, škol, obchodních středisek a zařízení ke sportu a rekreaci považujeme za naprosto nevhodné a nezodpovědné.
Proto vás vyzýváme, abyste plně podpořili variantu náhrady kotlů na uhlí za moderní kogenerační jednotky, kde bude sloužit jako palivo pouze zemní plyn.
K uvedenému postoji nás vedou především tyto důvody:
1. Podle dostupných informací by se v případě zvažované realizace spalovny odpadů (ZEVO) jednalo o zařízení nespadající pod zákon o integrované prevenci, takže by nebyla zajištěna nejvyšší dosažitelná bezpečnost a minimalizace negativních vlivů spalovny na zdraví a životní prostředí, v souladu s nejlepšími dostupnými technikami pro tato zařízení.
2. U těchto zařízení nelze zcela vyloučit možnost havárií, především požáru v zásobníku odpadů, kdy mohou velmi nebezpečné zplodiny hoření odpadů volně unikat do okolí.
3. Současná zákonná kontrola provozu spaloven nezaručuje dodržování emisních limitů pro škodliviny nepřetržitě po celou dobu provozu, zvláště při spalování odpadů s tak proměnlivým složením, obsahujících řadu složek, které způsobují toxicitu zplodin spalování.
4. V případě provozování bioplynové stanice, zpracovávající biologicky rozložitelný odpad metodou anaerobního vyhnívání, je největším rizikem šíření obtěžujícího zápachu. Původem zápachu bývají samotné zpracovávané odpady, poruchy jednotlivých uzlů zařízení a chyby v řízení procesu vyhnívání směsi odpadů s proměnlivým složením.
5. Prakticky nefunkční legislativa ochrany občanů před emisemi zápachu (neexistující emisní limity a nedostatečné předpisy pro výstavbu a kontrolu těchto zařízení) umožňuje pouze preventivní řešení těchto problémů bioplynových stanic zpracovávajících komunální odpady a tím je umístění minimálně 800 m od obytné zástavby, což v případě CTZ nelze dodržet.
6. Nechceme připustit vyšší znečištění Uherského Hradiště, než lze docílit přechodem čistě na zemní plyn. Preferujeme řešení, které může přispět k omezení stálého nárůstu alergií, počtu astmatiků, respiračních onemocnění, a dalších chorob.
Děkujeme za projednání našeho stanoviska a věříme, že se naplní slova pana starosty, uvedené ve Zpravodaji města (2020/01):
„Nepostavíme tu nic, co by nebylo výhodné pro město a jeho obyvatele nebo co by mělo negativní vliv na životní prostředí.“
Věříme tedy, že při volbě varianty náhrady uhlí zvítězí zájem ochrany zdraví a životního prostředí a bude realizován přechod teplárny čistě na zemní plyn.
L'auteur: Jakub Grós | 177 podpisů
En savoir plus >Nesouhlasím, aby součastní maturanti získali maturitu z průměru známek z předchozích tří ročníků a nezažili si povinnosti s maturitou spojenou. Je to nejen nezbytná průprava a povinnost pro tyto studenty zažít tyto povinnosti, které jsou průpravou do dalšího života a bez této zkušenosti velmi nezbytnou, ale jsou také velmi důležitým sociálním faktorem a přípravou na tuto "životní" zkoušku mít povinnost se připravit. Zlehčení této situace místo umožňující nabídce posunutí termínu této zkoušky považuji za fatální důsledek pro budoucí generaci našich studentů i dětí a zlehčení tohoto zásadního okamžiku v životě studentů.
L'auteur: Martin Matlach | 3 Signatures
En savoir plus >Magistrát města Zlína ujišťuje dlouhodobě občany, že rozvoj MHD patří mezi priority vedení města. Z tohoto důvodu je nepochopitelná situace, ke které došlo v Malenovicích. Město zde vybudovalo nové zastávky, dopravní podnik koupil hybridní autobus, a přesto byly plány na přiblížení MHD občanům odsunuty a dokonce došlo k demontáži připraveného dopravního značení na zastávkách.
Požadujeme co nejrychlejší zprovoznění linky MHD přes zastávky na ulici Tyršova v Malenovicích.
L'auteur: Ondřej Sladký | 2 Signatures
En savoir plus >My níže podepsaní, slušní občané - řidiči, bydlící a parkující na ulicích Kulturní, Jaroňkova a Vítězná nesouhlasíme s nynějším omezováním obvyklého parkování na místech poblíž našich domů.
Parkovacích míst je stálý nedostatek a i nově rozšířené parkoviště bývají mnohdy zaplněny.
Dřívější omezení parkování ve vchodech domů bylo zdůvodněno nutným příjezdem záchranných složek a to chápeme, ale nyní je nám vyhrožováno sankcemi za stání poblíž křižovatek, i když tam zaparkovaná auta žádnému průjezdu záchranných složek nebrání.
Brání-li někdo průjezdu záchranných složek, musí to být řešeno bezodkladně, což však není tento případ.
Nevidíme důvod nás sankcionovat paušálně a pod falešnými záminkami.
Máme odůvodněné obavy, že omezování parkování bude dále pokračovat a nesouhlasíme s tím.
Občané města Rožnov - řidiči
L'auteur: Jan Novosad | 10 podpisů
En savoir plus >ŽÁDOST
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
My, níže podepsaní občané Statutárního města Zlína, prostřednictvím této petice žádáme zastupitelstvo, aby respektovalo naše společné přání a zmenšilo území Městské památkové zóny Zlín vytýčené vyhláškou Jihomoravského KNV ze dne 20.11.1990, o prohlášení území historických jader měst za památkové zóny, na jednu „hlavní“ či „páteřní“ ulici“ dané čtvrti (např. na Letné pouze na ulici Mostní).
Důvody našeho rozhodnutí jsou v hrubých rysech tyto:
Městská památková zóna Zlín zahrnuje téměř celé území Velkého Zlína, tj. převážnou část průmyslového zahradního města vybudovaného z velké části firmou Baťa v 1. třetině 20. století. Rozloha území Městské památkové zóny činí 430 ha. Statutární město Zlín stanovilo hlavní zásady památkové péče v Městské památkové zóně Zlín, které však nelze v současné době dodržet. Ačkoliv hlavní a obslužné komunikace protínající památkovou zónu svou velikostí neodpovídají současnému provozu a obyvatelé či návštěvníci rodinných domků nemají kde zaparkovat vozidla - pokud parkují na komunikaci, brání mnohdy průjezdu jiným vozidlům (což zejména u vozidel záchranné služby či hasičů může mít fatální následky), nelze na pozemku přináležejícím k objektu baťovského domku umisťovat kromě přístavby žádné další stavby jako např. volně stojící garáže, přístřešky, zpevněná parkovací stání atd. Stávající nepovolené dřevěné přístavby je nutno údajně chápat jako dočasnou a nezbytnou podmínku asanace nejpozději během realizace přístavby domku s tím, že pokud se občan rozhodne pro rekonstrukci domku, je součástí podmínek památkové péče i podmínka odstranění provizorní stavby. Obyvatelé se tak dostávají do neřešitelné situace – buď domek neopraví a nechají u svého jednodomku, půldomku či čtvrtdomku nevzhlednou stavbu, kterou mohou využívat jako příslušenství k svému obydlí nebo se pokusí domek opravit a dostanou se do situace, kdy budou stavět bez řádného povolení, neboť stavba nebude povolena a bude jim hrozit sankce v podobě odstranění nepovolené stavby.
Již dávno nelze říci, že by v památkové zóně byl zachován jednotný „vzhled“ domků. Původní urbanistické pojetí výstavby baťovských dělnických koloniích bylo dáno záměrem vytvořit město v zahradách. Architektonický záměr však začal brát za své v průběhu 2. světové války, kdy se začalo okolí domků využívat zemědělsky a došlo k narušení jednolitého rázu. V dnešní době je památková zóna plná stávajících a nově postavených staveb s tím, že některé stavby jsou trpěny a jiné ne – občan nemá jistotu, zda mu bude měřeno stejným metrem jako ostatním a jeho stavba bude trpěna či bude označena za stavbu v rozporu s veřejným zájmem. Město nezvládá řešit stávající problémy, a tak dochází ke sporům ohledně „černých staveb“ a často i k sousedským sporům. Co je či bylo umožněno jednomu, je zakázáno druhému. Chybí předvídatelnost a transparentnost postupu veřejných orgánů.
S ohledem na výše uvedené navrhujeme, aby byla Městské památková zóna zmenšena - zúžena na jednu „hlavní“ či „páteřní“ ulici“ dané čtvrti (např. na Letné pouze na ulici Mostní), které budou opraveny za finanční pomoci města tak, aby bylo pro budoucí generace zachováno „baťovské bydlení“ v původním duchu, kde se všem občanům bude žít dobře, nikoliv chátrající skanzen. Pevně doufáme, že jako naši volení zastupitelé budete respektovat naše přání a zasadíte se o zmenšení území Městské památkové zóny Zlín vytýčené vyhláškou Jihomoravského KNV ze dne 20.11.1990, o prohlášení území historických jader měst za památkové zóny, na jednu „hlavní“ či „páteřní“ ulici dané čtvrti (např. na Letné pouze na ulici Mostní) a pomůžete tak ke zkvalitnění života občanů svého města. Děkujeme.
L'auteur: Petr Říha | 80 podpisů
En savoir plus >V našem městě má dojít k odsunu hazardu z centra města, je však zcela zřejmé, že se radní pokouší hazard ve městě udržet. V jimi vypsané anketě používají zcela záměrně hazard podporující otázky, které mají navodit pocit obecné prospěšnosti hazardu.
Jedná se přitom o otázky, které Sociologický ústav AV ČR označil za návodné, obzvláště otázka "Mělo by dojít ve Zlíně k absolutnímu zákazu hazardu i za důsledků, jakými jsou ztráta cca 40 milionů Kč ročně pro sport,kulturua sociální oblast a přesun hráčů do jiných obcí či na internet?" zcela jasně navádí k odporu k zákazu hazardu, když zdůrazňuje peníze využitelné pro město.
Ostudou je pak samotná reakce náměstka primátora Ondřeje Bětáka, z jeho věty pro článek na idnes "Jestli si myslí sociologický ústav něco jiného, je mi to jedno." ukazuje, že se nejedná o omyl, který by na radu odborníků chtěli napravit, ale za cílené znění otázky, kde mu spíše vadí, že na přístup klonící hazardu někdo upozorňuje.
Žádáme proto primátora, aby neprodleně zajistil uvedení ankety do odpovídajícího stavu a opravil návodné otázky dle doporučení Sociologického ústavu.
zdroj obrázku: idnes.cz
L'auteur: Karolína Bernerová | 10 podpisů
En savoir plus >Chceme, aby z Holešova zmizely herní automaty.
Proti hernám se zde bojuje zatím jen slovně a tak jich pořád přibývá. Starosta Pavel Svoboda od listopadu loňského roku připravuje vyhlášku, která by měla provozování heren omezit, ale ta stále není hotová. Navíc by podle toho, co víme, řeší pouze omezení reklamy, nikoliv hazardu jako takového.
Sociálně slabí občané utrácejí v hernách spoustu peněz. Závislost na této „zábavě“ sebou přináší mnoho osobních tragédií, ožebračuje rodiny. Nechceme, aby z našich dětí vyrůstali gambleři. Věříme, že slušní občané naši snahu podpoří a pomohou tak očistit naše město od tohoto zlořádu.
Pryč s hracími automaty v Holešově!
obrázek:idnes.cz
L'auteur: Magda Stará | 11 podpisů
En savoir plus >Zásadně nesouhlasíme se záměrem společnosti Správa a pronájem nemovitostí vybudovat výškovou administrativní budovu mezi zahradami v ulicích Čelakovského a Bílanská v Kroměříži.
Poschoďová zástavba by výrazně převyšovala okolní budovy, tržní cena rodinných domů v těsné blízkosti stavby by klesla, jejich obyvatelé by ztratili soukromí a výrazně by se zhoršilo životní prostředí.
„Prostory zahrad užívají lidé různým způsobem. Jsou to místa určená třeba k odpočinku, zahradničení i dětským hrám,“ řekl Deníku jeden z kroměřížských občanů Miroslav Myšák. Společnost Správa a pronájem nemovitostí by si měla pro plánovaný objekt zvolit jinou lokalitu.
Žádáme Stavební úřad v Kroměříži, aby v žádném případě stavbu budovy mezi ulicemi Čelakovského v Bílanská nepovolil.
L'auteur: Marián Poutka | 25 podpisů
En savoir plus >Chceme podpořit myšlenku vzniku kreativního centra pro mladé v bývalé armádní budově na Hanáckém náměstí v Kroměříži.
Jsme rádi, že budova byla zachráněna a unikne tak smutnému osudu domu, který stál naproti a který je již zbourán. Nyní je podle nás potřeba využít tohoto prostoru co nejvhodnějším způsobem tak, aby sloužil ku prospěchu obyvatel Kroměříže.
Z těchto důvodů podporujeme volbu konceptu kreativního centra pro mladé, které by umožňovalo širokou škálu volno časového využití, vedoucí na jedné straně k volnému uměleckému rozvoji, na druhou také sloužilo jako místo možného vzdělávání ať již formou tématických kroužků, nebo stálých expozic. Součástí centra by mohly být i prostory sloužící čistě k zábavě či relaxační část ve formě čítárny, kavárny, či podobného místa klidu a oddechu.
Jsme přesvědčeni, že vydat se touto cestou by bylo správným krokem jak pro naše děti i nás samotné, tak pro zvelebení našeho města obecně.
Pokud s námi souhlasíte a myslíte si, že se jedná o vhodné využití těchto prostorů, budeme rádi, když souhlas vyjádříte podpisem naší petice.
L'auteur: Martina Silná | 41 podpisů
En savoir plus >Vyberte si svůj region