My, občané Ostravy-Poruby a okolních částí města, nesouhlasíme se změnou územního plánu a s rozšířením VTP. Chceme, aby byl lesopark zachován v takové podobě, jako je dnes. Důrazně žádáme zastupitelstvo města Ostravy, aby pro rozvoj VTP použilo opuštěné prázdné budovy, kterých je v Ostravě mnoho, a neprováděli zbytečné stavby v lesoparku, který je velmi důležitou lokalitou pro naši regeneraci a odpočinek.
Author: Ingeborg Jakimová | 2549 signatures
More >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby byl pravidelný osobní provoz na trati 314 Opava-Východ - Jakartovice zachován.
Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje a někteří další zastupitelé rozhodli o zrušení provozu od 7. dubna 2014 a o nahrazení těchto vlakových spojů autobusy. Zastupitelé zároveň uvádí i čísla cestujících, která nejsou přesná a v letní sezóně prý ani jeden motorový vůz pro svoji kapacitu nestačí. Provoz vlaků na této trati je pro občany dotčených obcí klíčový při dopravě do centra regionu - Opavy. Nahrazení autobusy ovšem není to pravé řešení. Občané i někteří starostové těchto obcí se zrušením nesouhlasí, ale krajské zastupitelstvo i přes toto všechno dopravu ruší. Proto požadujeme:
1) Zachování stávajícího, pravidelného osobního provozu na této trati a úpravu JŘ tak aby co nejlépe vyhovoval potřebám cestujících.
2) Upravení jízdního řádu autobusů, tak, aby nedošlo k překrývání spojů se spoji vlakovými.
Děkujeme.
Za petiční výbor:
Petr Foltys, Ostrava
Lukáš Hanzlík, Pardubice
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
Petr Foltys, Ostrava
Author: Lukáš Hanzlík | 1141 signatures
More >P e t i c e
proti výstavbě obalovny živičných směsí, recyklátoru živičných povrchů, recyklační linky stavebních hmot, betonárny a kotlu pro ohřev záměsové vody do betonu.
Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o revizi a znovu otevření veřejného jednání a zároveň prozkoumání udělených povolení ke stavbě recyklační linky a betonárky. Záleží nám, aby byl zachován současný stav přírodního životního prostoru. Stavbou v k.ú. Chlebovice parc.číslo 783/1 příp. dalších pozemků dojde v okolí k zvýšení hlučnosti, prašnosti, zápachu, tímto bude výrazně ovlivněna možnost migrace zvěře pro kterou je v blízkosti vybudován koridor, chovný potok Košice bude kontaminován povrchovými vodami které jsou z uvedené plochy drenážemi odváděny do jeho toku. Dále se neúměrně navýší nákladní doprava v blízkém okolí. Pro tuto oblast je typické západní proudění, které bude právě na Zelinkovice, Lysůvky, ale i Chlebovice směřovat veškeré negativní vlivy z provozu zařízení.
Do současné doby nebylo vyřešeno ani odhlučnění rychlostí komunikace R48 v Zelinkovicích a Lysůvkách a opět se má stavět další průmyslový blok, který tuto životní situaci občanů ještě zhorší.
Pro takový typ stavby jsou určitě jiná vhodnější místa, dál od lidských obydlí, která nebudou nikoho obtěžovat.
Osadní výbor Zelinkovice - Lysůvky
Author: Petr Pokluda | 978 signatures
More >Nechceme tuhle zrůdnost na Ondřejníku. Pojďme se spojit a společně kříž nechat odstranit.
Author: Beskydská Pacoška | 864 signatures
More >My, níže podepsaní občané, žádáme o záchranu psího útulku v Městě Albrechticích a zajištění prostor pro venčení psů
Author: Jana Murová | 665 signatures
More >Obyvatelé Českého Těšína se musejí dlouhodobě vyrovnávat se problematickým ovzduším, v loňském roce však bylo období, kdy pořádné nadechnutí znamenalo zároveň poškozování svého zdraví, v konečném součtu několikanásobně větší, než povolují limity evropské směrnice i zákona.
Ten říká, že extrémně prašných dnů nemá být v dané oblasti více než 35 za rok, proto působí až neuvěřitelným dojmem, že v Českém Těšíně jich loni bylo 98!
Přijde nám to jako hazardování se zdravím všech obyvatel Českého Těšína, kteří jsou nuceni v takovýchto podmínkách žít. Žádáme stát, aby účinněji prosazoval dodržování zákonů spojených s problematikou ovzduší a nedopustil opět takovéto překračování nastavených limitů a nenutil tak své občany žít ve zcela nevyhovujících podmínkách.
zdroj obrázku:novinky.cz
Author: Jiří Syczek | 304 signatures
More >Poprvé jsem se nahoru s kamenem vyškrábal v roce 1972 - byla tehdy ve stínu lesních velikánů, pak stála na holém hřebeni a dnes se opět ztrácí mezi stromy. Co by se ale ztratit nemělo, je ta vzpomínka - nejen pro skauty (kteří se vynořili v posledních letech z ilegality, aby vztyčili vedle mohyly svůj vlastní menhir), ale i pro trampy, turisty a další hromady lidiček, kteří kámen po kameni zvětšovali mohylu, a pro které to byl třeba dobrý "hec" a nebo současně s uctěním památky těch padlých hochů i symbol tichého odporu a nesouhlasu minimálně s "upravováním" historie tehdejším režimem. Mohyla na Ivančeně by měla růst dál - dokud budou existovat Ti, co tam budou chtít nosit kameny ze všech koutů světa. A dál být mlčenlivou - a přesto vypovídající připomínkou - toho, co bylo a jak bylo. Nezaslouží si se rozpadnout na nějaké nesmyslné hrázky amfiteátru, využitého jednou za rok. Se zrušením Mohyly na Ivančeně nesouhlasíme.
Author: Pavel Zbožínek | 270 signatures
More >Vážení spoluobčané města Nový Jičín,
tato petice má za cíl upozornit na praxi plynárenské společnosti Innogy, která chce kácet stromy a další zeleň s tím, že ohrožuje plynové vedení. Jenom v našem městě je takto ohroženo přes 80 zdravých stromů, přičemž mnoho z nich roste v sídlištích, kde jsou těžko nahraditelné.
Zároveň chceme vyzvat společnost Innogy, aby svůj postoj přehodnotila a nechala pokácet pouze stromy, které skutečně ohrožují bezpečnost dodávek zemního plynu a ne všechny stromy, které rostou v ochranném pásmu. Dáme-li najevo, že nám to není lhostejné, je šance, že energetická společnost svůj postoj přehodnotí a pokácí jen ty stromy, které opravdu narušují vedení plynu, případně zajistí náhradní výsadbu.
Petice bude předána: zástupcům města Nový Jičín, společnosti Innogy
Relevantní odkazy k petici:
https://www.novyjicin.cz/aktualne/stromy-maji-ustoupit-ochrannemu-pasmu-plynovodu/
https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000010871/plynari-oznamili-kaceni-vice-nez-80-stromu
Author: Pavla Kravčenková | 148 signatures
More >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o přijetí zákazu používání zábavní pyrotechniky na území města Ostravy.
PROČ TATO PETICE
1) Kvůli ohňostrojům je více nehod na silnicích. Dispečeři mají na Silvestra rušno, protože vyplašená divoká zvěř daleko častěji vběhne pod kola aut.
2) Kvůli ohňostrojům se v prosinci ztratí stovky zvířat. Psy a kočky můžou být hlukem z ohňostrojů vyděšeni natolik, že přeskočí plot, který nikdy dřív nepřeskočili, a zaběhnou se. V panice také často vběhnou pod auto či se jinak zraní. (Z dat, která nám poskytla společnost "Psí detektiv", víme, že za období od 29.12. 2020-3.1. 2021 se v MS kraji následkem leknutí z ohňostroje ztratilo 17 psů a 4 kočky-z toho byli 2 psi smrtelně zraněni; v období od 29.12. 2021-3.1. 2022 se zaběhlo 17 psů a 6 koček).
3) Kvůli zábavní pyrotechnice jsou v ČR raněny desítky lidí. K nejčastějším úrazům patří popáleniny a fatální poranění končetin a očí. Někteří lidé zraněním podlehnou.
4) V důsledku používání zábavní pyrotechniky vyjíždějí hasiči v prosinci ke stovkám požárů. Konkrétně na přelomu roku 2020/2021 vzniklo takto 431 požárů. Při těchto požárech bylo 5 osob usmrceno a 26 zraněno.
5) Ohňostroje způsobují škodu na majetku. Jen za 431 požárů, které se udály na přelomu let 2020/2021, vznikly škody na majetku za více než 68 milionů korun.
6) Ohňostroje stojí obrovské peníze. Jeden novoroční ohňostroj vyjde radnici na statisíce korun. Dle nás by tyto finance mohly být investovány do potřebnějších odvětví.
7) Zvířata mají mnohem citlivější sluch než lidé. Divoce žijící ptáci vylekaní hlukem prchají v panice ze svých nocovišť. Nárazy do překážek ve vysoké rychlosti pro ně pak bývají smrtelné.
Navrhovaná řešení:
-Celoroční zákaz používání zábavní pyrotechniky na území města Ostravy.
-Alternativou můžou být např. laser show se scénickou hudbou nebo dronové show, které jsou menší hrozbou pro zvířata a životní prostředí.
Za organizaci:
OBRAZ – Obránci zvířat
Barbora Majíčková
Author: Barbora Majíčková | 100 signatures
More >Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
My, níže podepsaní občané, se prostřednictvím této petice obracíme na Městský úřad v Českém Těšíně, náměstí ČSA 1, 737 01 Český Těšín, se žádostí, aby se zasadil při jednání se Správou železnic, státní organizací, se sídlem Dlážděná 1003/7, 110 00 Praha 1, o
ODSTRANĚNÍ ODCHYTOVÝCH KLECÍ NA PTÁKY Z AREÁLU ŽELEZNIČNÍ STANICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ
Odůvodnění: Nepřejeme si, aby v našem městě byli v tomto areálu odchytáváni holubi do odchytových klecí a následně usmrcováni. Odchyt holubů (a přitom nezřídka i jiných zdravých ptáků) do odchytových klecí a jejich následné usmrcování považujeme za neetické a nehumánní – a navíc naprosto zbytečné, protože neřeší problém znečišťování nástupišť a nezamezuje ani poškozování nádražní budovy, jelikož tyto nejsou dostatečně zabezpečeny (např. účinnými sítěmi) proti usedání a hnízdění holubů.
Děkujeme.
V Českém Těšíně dne 27. srpna 2020
Za petiční výbor:
Mgr. Bc. Ladislav Hess, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín (sestavitel petice)
Miroslava Hessová, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín
PhDr. Alena Hasáková, Štefánikova 21/26, 737 01 Český Těšín
Zastupovat petiční výbor při jednáních se státními orgány je oprávněn kterýkoli člen petičního výboru (dle § 5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním)
Author: Ladislav Hess | 73 signatures
More >P E T I C E
Zastupitelstvu obce Kunčice pod Ondřejníkem (dále i Kunčice p.O.)
Občané ČR – obyvatelé, chataři a rekreanti obce Kunčice p.O.
Zastupitelstvu obce Kunčice p.O.
Kunčice pod Ondřejníkem 569, PSČ 739 13
V Kunčicích pod Ondřejníkem 15.8.2017
Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.
Věc: Zákaz používání ohňostrojů
My, níže podepsaní občané žádáme prostřednictvím této petice zastupitelstvo obce Kunčice pod Ondřejníkem, aby přistoupili pomocí obecně závazné vyhlášky k regulaci/zákazu užívání zábavní pyrotechniky, a sice v bodech:
užívání a provozování zábavní pyrotechniky
provádění pyrotechnických efektů
odpalování ohňostrojů,
K úplnému zákazu používání zábavní pyrotechniky by se mělo přistoupit - bez jakékoliv možnosti výjimek, snad kromě silvestrovských oslav - především v té části obce, která se nachází na chráněném území CHKO Beskydy.
Odůvodnění: zóna 3 CHKO Beskydy je v poslední době silně zasažena hlukem z pravidelně konaných ohňostrojů a petard. Nachází se navíc v bezprostřední blízkosti zóny 2 (území „pod Stolovou“) – tj. oblasti, které náleží poměrně vysoký stupeň ochrany.
Celé toto území CHKO, jak zóna 3, tak zóna 2, je zároveň součástí soustavy Natura 2000, přičemž není jen domovem divokých zvířat, ale také zvláštním zákonem chráněných druhů ptactva – jedná se o území, které bylo vyhlášeno za ptačí rezervaci.
Ze všech těchto důvodů je zřejmé, že se jedná o přírodní lokalitu zcela nevhodnou pro realizaci jakéhokoliv druhu tohoto typu turistické/rekreační zábavy.
Dovolujeme si vás také upozornit, že nejen v některých takto přísně zákonem chráněných míst (KRNAP), ale např. i na území hl. m. Prahy bylo již odpalování ohňostrojů zakázáno. Na území hl. m. Prahy se k tomuto zákazu přistoupilo právě z důvodu ochrany ptactva (riziko úhynu a narušení hnízdění vodního ptactva - Reflex, 15.8.2016). Zákaz byl původně omezen na oblasti v bezprostřední blízkosti řeky, od dubna letošního roku byl však významným způsobem rozšířen i na další oblasti (iDnes, 23.2.2017).
Co se týče omezení tohoto typu agresivní zábavy, která škodí nejen zvířatům, ale také lidem, lze se inspirovat přístupem i některých dalších, menších obcí.
Zastupitelstvo obce Hodonín vyřešilo např. problematiku ohňostrojů zákazem formulovaným v obecně závazné vyhlášce (č.5/2015). Čl. 2 této vyhlášky definuje užívání pyrotechniky jako:
„činnost, která by mohla narušit veřejný pořádek v obci nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku.“ (www.hodonin.eu).
Domníváme se, že pozitivních příkladů pro inspiraci k řešení této obtěžující, nevhodné formy zábavy, která výrazným způsobem zatěžuje život místních obyvatel a ohrožuje život fauny v přísně chráněné oblasti CHKO, lze v dnešní době nalézt mnoho.
Děkujeme,
Za petiční výbor: Petr Míček, Marek Šašma, Petr Tichý
Za petiční výbor je oprávněn jednat:
Petr Míček, Verdunská 21, 720 00, Ostrava 1;( Kunčice p. O., č. p. 0276)
Marek Šašma, Kunčice p. O., č. p. 205
Podpisový arch k petici
Věc: Zákaz používání ohňostrojů
Za petiční výbor: Petr Míček, bytem Ostrava 1, Verdunská 21 a Marek Šašma, bytem Kunčice p.O., č.p. 205, jako osoby oprávněné jednat za petiční výbor ve styku s příslušnými orgány.
Author: Marek Šašma | 60 signatures
More >Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Vznik petice: 19.7.2020
My, podepsaní v této petici, žádáme o odstranění odchytových klecí na holuby, které jsou umístěné na budově Správy železnic na ul. Nádražní v Českém Těšíně, s parcelním číslem 3335/4 katastrálního území Český Těšín, a žádáme o řešení situace jiným způsobem, např. síťováním nebo umístěním ultrazvukových plašičů ptactva. Odchyt ptactva do odchytových klecí, které jsou navíc přikryté černou fólií, na střeše budovy exponované přímému slunečnímu záření vyžaduje jejich častou kontrolu (při dnešních teplotách pokládáme i hodinové intervaly za nedostatečné) kvůli možnému nezákonnému úhynu a trpění odchycených holubů nebo jiného ptactva. Dále z důvodu, že na střechu budovy je přímý výhled z obytné části, pokládáme za neetické, aby lidé s výhledem na tuto budovu museli být nechtěnými účastníky trýznění ptáků a svědky jejich odchytu.
Dále je známo, že odchyt pomocí odchytových klecí nezajistí vyhubení populace. To znamená, že prováděný odchyt holubů nezajistí nemožnost jejich pohybu po nástupištích a znečišťování. Dále snížením populace holubů v této lokalitě může dojít ke zvýšení výskytu ptáků jiných druhů, kteří budou taktéž prostory nástupišť znečišťovat. Důkladným zasíťováním, vhodným umístěním ultrazvukových plašičů a také častějším a důkladnějším úklidem nástupišť by nádraží v Českém Těšíně jistě dosáhlo spokojenějších cestujících bez nutnosti odchytu tímto neetickým způsobem.
Obsah petice s podpisy bude zároveň odeslán na Správu železnic, státní organizaci, se sídlem Dlážděná 1003/7, 110 00 Praha 1, jakožto žádost o odstranění odchytových klecí.
Author: Ladislav Hess | 43 signatures
More >Vážení občané, turisté, milovníci přírody,
obracíme se na vás s naléhavou žádostí o podporu naší petice proti plánované výstavbě cyklostezky v oblasti CHKO Beskydy (pouze část cyklostezky Lomná), která by vedla k pokácení přibližně 50 stromů a trvalému narušení krajinářského charakteru této unikátní lokality.
❌Monstrózní zásah do přírody: Plánovaná cyklostezka široká 3,5 metru se vyrovná šířkou standardní silnici, což značně naruší přírodní prostředí. Vzhledem k tomu, že zastupitelé možná nejsou plně informováni o rozsahu tohoto projektu, je důležité, aby se o něm veřejnost dozvěděla a mohla reagovat.
❌Duplicitní infrastruktura: V blízkosti navrhované nové cyklostezky již existuje cesta, kterou aktivně využívají cyklisté a která by mohla být efektivně vylepšena bez potřeby kácení stromů a zbytečného zasahování do přírody.
❌Kácení v chráněné krajinné oblasti: Je alarmující, že bylo povoleno masivní kácení stromů v tak citlivé oblasti jako je CHKO, navíc v blízkosti potoka, což by mohlo mít negativní dopady na celý ekosystém.
✅Podepište tuto petici a pomozte nám ukázat zastupitelům a příslušným institucím, že občanská společnost nesouhlasí s tímto projektem.
✅Šiřte informace mezi svými přáteli a rodinou. Čím více lidí se o situaci dozví, tím větší šanci máme tuto nesmyslnou cyklostezku zastavit.
Společně můžeme ochránit naši milovanou přírodu v Beskydech pro budoucí generace. Děkujeme za vaši podporu a angažovanost.
P.S.: Nevymezujeme se proti cyklostezkám. Sami jsme vášniví cyklisté a ostatní části plánovaných cyklostezek dávají smysl.
Author: Daniel Nytra | 39 signatures
More >Důrazně žádáme vedení města Krnov, aby neprodleně sjednalo pořádek v parku na Husově náměstí. Park, kdysi učívaný k příjemnému odpočinku, dnes využívají ve dne v noci opilci a bezdomovci a dělají si z něj krčmu pod širým nebem.
Páchne to tam jako na veřejných záchodcích, prázdné krabice od vína a nedopalky cigaret připomínají spíš smetiště než městský park. Tato situace vadí nejen lidem, kteří bydlí v bezprostředním okolí parku, ale i těm, kteří tudy procházejí, matkám, které vodí kolem parku děti do školy. Ti všichni musí denně snášet vulgární nadávky a žebrání. Podle našeho názoru by bylo třeba přijmout vyhlášku, která by v parku zakázala srocování, a častější důslednou kontrolu parku městskou policií. Chceme, aby byl Krnov pěkné, příjemné město a abychom si mohli chodit do parku na Husově náměstí chodit odpočinout jako dřív.
Současná situace je dnes zcela neúnosná. Žádáme, aby radnice co nejdřív udělala v parku pořádek.
Author: Milan Slavíček | 26 signatures
More >Vážení radní,
my občané obvodu Ostrava-Jih vyjadřujeme touto peticí nesouhlas s postupem radnice ohledně pokosu trávy v našem obvodě. Žádáme tímto zastupitelstvo, aby sjednalo okamžitě nápravu.
První stále slibovaný pokos nenastal a to už je téměř červen. Dále žádáme o vysvětlení z jakého důvodu byl snížen počet pokosů během roku z 8 na 4.
děkujeme
Author: Petra Viktorinová | 21 signatures
More >My, níže, podepsaní, žádáme a apelujeme na předsedu vlády a rovněž na ministra dopravy, a Správu železnic, aby zabránili a ihned zastavili demolici historické budovy vlakového nádraží v Dětřichově nad Bystřicí. Jde o unikátní odkaz předků a součást života naší vesnice po dlouhá staletí. V dávných dobách byla tato stanice pýchou Ferdinandovy Císařsko-královské severní železniční dráhy a vždy byla nejvyšším bodem z hlediska nadmořské výšky, kdy všechny vlakové soupravy celou trať stoupají do kopce až k budově stanice Dėtřichov, kde se vlaky křižují, a poté již vlak pokračuje z kopce dolů pořád níž a níž až do Ostravy. V minulosti na podnět místní občanky Správa železnic investovala a zbudovala zde nové vyšší perony, z důvodu podnětu občanky, kde písemně adresovala Správě železnic žádost o zvýšení peronu, protože zdejší lidé nemohli vystupovat z vlaku, protože to bylo vysoko ke schodům vagónů a lidé každodenně dojíždějící z práce unavení měly obtíže vystoupit. Tudíž pokud Správa železnic tehdy žádosti občanky vyhověla nepochybně rozuměla, že zdejší nádraží má velký význam pro zdejší obyvatele a také pro turisty, kteři ji využívají, když sem cestují za cyklostezkami, houbařením a lyžováním na běžkách a výlety do přírody pod zdejší nejvyšší horou Nízkých Jeseníků Slunečná. Náklady demolice činí cca 26 milionů korun. Myslíme si, že rozumnější by bylo budovu zachovat, přestože její stavební stav odpovídá zubu času a chátrajícím stavem. Myslíme si veřejný zájem občanů, například převod budovy do vlastnictví Hnutí Duha Jeseníky, které již o koupi stavby požádalo, či převod do vlastnictví spolku, s tím že budova by byla využita například jako sociální podnik, obdobně jako na Osoblažsku nebo Náměšť na Hané, a dala zde práci a zaměstnání místním lidem dlouhodobě nezaměstnaným, a zároveň dimenzi budovy využít pro komunitní centrum, klubovnu pro mládež na seniory, železniční muzeum, výstavy, koncerty, expozice, projekce,a zábavný program pro děti a turistický ruch, výletní parní vlaky, na gastrofestivaly, a využít potenciál budovy v souladu s koncepcí Moravskoslezského kraje rozvoje turismu a přeshraniční česko-polské spolupráce. Apelujeme proto na vás, aby se budova zachovala a došlo k její opravě, aby mohla najít své využiti pro obyvatele.
Author: Mgr. Karol Volf | 21 signatures
More >Doposud nevyřešený problém úřady a policií.
Author: Radomír Pientka | 20 signatures
More >Nejsem proti revizi protipovodňových opatření, zvýšení a zpevnění hrází jezera a řeky Opavy. Opravy nápustného a výpustného ventilu považuji za nutné, ale sanaci současného stavu břehů, kácení vzrostlé vegetace, stejně jako výstavbu cyklostezek okolo vodního díla považuji za likvidaci ekosystému. Přilehlé obce se o obslužné komunikace doposud staraly macešsky, rekreační zařízení jsou žalostná a je pravděpodobné, že by za určitou dobu tuto přemrštěnou investici stihl stejný osud. Neberte možnost rekreace lidem, kterým nevyhovují přelidněná a drahá koupaliště. Je jisté, že chcete sanací nejen zkulturňovat, ale i zpoplatňovat, omezovat a některým šikulům zhodnocovat pozemky.
Author: Roman Skala | 17 signatures
More >Zkusme si prosadit svoje ne? O kolik starostí by jsme přišli, kdyby byla Mariuhana legální i v našem státě. Tak jako v Amsterdamu, a podobných státech. Martiuhanu kouří zhruba 39% dnešní generace, což by znamenalo míň nelegálních činností, lidé by utráceli za MARIUHANU v obchodě, ( coffeshop) a pod. Polovina lidí, ani pěstovat mariuhanu nechce, proto kupují tyto rostlinky od tkz. dealeru, jsou to částky které se pohybují od 200 kč až po desítky tísíc korun. Průměrný člověk, který požívá mariuhanu pro zlepšení a zpestření dne, vykouří gram až tři denně. To je nějakých 800 kč, takových lidí jsou stovky, tak jako kuřáku. Mariuhana léčí, a mnohým lidem pomáhá ve stabilitě života. Mariuhana není těžká droga, je skoro tak nebezpečná jako alkohol, a také je legální. Je to přírodní látka, žádné chemikálie. Nechceme aby začli kouřit ganju všichni., ale proč omezovat ty co jí kouří? Po pití alkoholu, jsou lidé většinou agresivní, nekomukativní a většinou si nepamatují co dělají, u mariuhany to tak není,. Ba naopak, citíme lásku, zpestří se nám chutě, pamatujeme si všechno, a navíc, se pořád smějem kdy někomu smích ublížil? Ne jen to, Maruška, má spoustů poziziva. Spojuje lidi, kde je mariuhana tam je láska, a kde je láska tam je život. Dopřejte i nám, trošku více volností.
Author: Kristyna Tatarkova Tatarkova | 15 signatures
More >My, občané pobývající na území městské části Ostrava Jih Statutárního města Ostrava nesouhlasíme se svévolnými zásahy magistrátu do veřejného prostoru, které v rozporu s moderními trendy vzdušnosti a otevřenosti tvoří překážky v pohybu pro občany, zvířata a jiné poživatele práv, kteří by rádi využívali městskou zeleň, a rekreační plochu ke klidnému posezení, relaxaci, hraní si s přáteli, nebo se svými mazlíčky.
Z výše uvedených důvodů žádáme Statutární město Ostrava k tomu, aby zanechalo svých snah o oplocení tohoto pozemku za účelem preferování místního amaterského softballovehé klubu a naopak, ponechalo tento veřejný prostor k dispozici všem bez omezení jako veřejné prostranství.
Facebook - https://www.facebook.com/verejnyprostorostravajih/
Author: Marek Stopka | 8 signatures
More >