Vážená paní ministryně, vážené hejtmanky, vážení hejtmani,
obracíme se na Vás za rodiče a rodinné příslušníky dětí a dospělých s poruchou autistického spektra, jakož i za všechny naše podporovatele, kterým záleží na kvalitě života lidí s postižením v této zemi.
Na základě vlastních letitých zkušeností se domníváme, že v českém sociálním systému jsou vážným způsobem zanedbávány potřeby lidí s poruchou autistického spektra (dále PAS), a že jsou tito lidé a jejich rodiny diskriminováni v přístupu k potřebným sociálním službám. Žádáme Vás tímto o nápravu a zlepšení dostupnosti a kvality těchto služeb.
Co nám chybí
Porucha autistického spektra, zejména pokud je spojena s mentální retardací, deficitem v oblasti komunikace a tzv. problémovým chováním, patří pro pečující rodinu k nejnáročnějším postižením vůbec, což opakovaně potvrzují zahraniční studie.
Aby mohly rodiny normálně fungovat a zajistit svým dětem s PAS i samy sobě určitou kvalitu života, potřebují podporu v podobě ranné péče, asistenčních a odlehčovacích služeb. A postupně, jak člověk s autismem dospívá a přirozeně se osamostatňuje, také služeb pobytových - v podobě chráněného bydlení, stacionářů a domovů pro osoby s postižením,
V České republice jsou ovšem takové služby pro lidi s PAS velmi špatně dostupné. Tito klienti jsou často nároční, potřebují vyšší míru asistence a specifické podmínky vyplývající z jejich postižení. Existující sociální služby je většinou odmítají kvůli nedostatku kapacit a finančních prostředků na péči. Pár specializovaných organizací pro lidi s PAS se dlouhodobě potýká s nedostatečným financováním ze strany krajů a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
Vidět individuální potřeby
Výsledkem této neutěšené situace je, že na pečujících rodinách leží neúměrná zátěž, která má závažné zdravotní, psychické a sociální dopady. Potýkáme se s velkou mírou vyčerpání a stresu, absencí odpočinku, zdravotními problémy, nemožností seberealizace, sociální izolací a především velkou nejistotou ohledně života našich dětí v budoucnosti. Mnoho rodin tuto zátěž nevydrží a rozpadne se. V České republice není výjimkou, že se o lidi s PAS starají rodiče až do pozdního stáří, protože zkrátka není nikdo ochotný náročnou péči převzít.
Žádáme Vás tímto o zjednání nápravy a zajištění reformy systému sociální péče způsobem, který bude zohledňovat individuální potřeby všech klientů s postižením a zajistí pro ně adekvátní financování. Žádáme Vás, abyste iniciovali potřebné změny a dohlíželi na jejich provedení.
A jsme připravení s tímto náročným úkolem pomoci. Založili jsme sdružení Naděje pro děti úplňku z.s., natočili dokumentární film Děti úplňku, který naší situaci popisuje. Po premiéře v České televizi (2.5. 2017, ČT2, 21.00) bude volně ke shlédnutí na našem webu www.detiuplnku.cz. Budeme rádi, když jej uvidíte. Spouštíme také kampaň Hlavou zeď prorazíš, která pomůže život našich rodin přiblížit veřejnosti.
Věříme, že společným úsilím se podaří zajistit našim dětem spokojenější život a klidnou budoucnost.
Za spolek Naděje pro děti úplňku,
Petr Třešňák
Petra Třešňáková
Antonín Škoch
Autor: Petr Třešňák | 20261 podpisů
Více >Poslanecká sněmovna v těchto dnech projednává vládní návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví. Novela v oblasti očkování opět upřednostňuje represi namísto vysvětlování a individuálního přístupu, naprosto se tak vzdaluje podmínkám běžným v západní Evropě. Petice bude uzavřena dne 1. 5. 2015 a předána Poslanecké sněmovně.
V České republice jsou nařizována očkování proti 9 nemocem. Dosud za nesplnění této povinnosti hrozila rodičům pokuta a dítě nesmělo do mateřské školy. Nedávno se zákaz rozšířil i na dětské skupiny a podle předkládaného návrhu se má vztahovat už i na služby jako je hlídací koutek, mateřské centrum nebo dokonce péče soukromé chůvy. Pokud mateřská škola nebo provozovatel dětského koutku přijme byť jen částečně neočkované dítě, bude jim přímo za toto jednání hrozit pokuta až do výše 500.000 Kč.
Represemi se snaží stát působit i na lékaře. Pokuta až do výše 3.000.000 Kč bude hrozit dětskému lékaři, který neprovede povinné očkování. Zákon nebere do úvahy, že lékař může očkování pouze nabízet, ale nikoliv provádět bez souhlasu rodičů.
Ve většině zemí Evropské unie (např. v Německu, Rakousku a Velké Brtitánii) není očkování povinné. Děti v těchto zemích jsou přitom stejně zdravé jako děti v České republice. Čeští pediatři se tak místo pečujících odborníků stávají nástrojem moci na vynucování očkování. Zákonná povinnost očkovat tak narušuje vztah důvěry mezi rodiči a lékařem, ale hlavně nedává prostor pro zohlednění specifických potřeb dítěte.
Pokuty hrozí i provozovatelům táborů či školám, které jezdí s dětmi na školy v přírodě. Tytéž děti, které spolu mohou chodit do školy a jezdit na kratší výlety, spolu nesmí jet na tábor či jinou zotavovací akci, pod hrozbou pokuty až 100.000 Kč.
Všechny výše zmíněné postihy se netýkají jen neočkovaných, ale všech dětí, jejichž rodiče zvolili i jen individuální očkovací kalendář.
V ČR je každý rok zaznamenáno několik set závažných nežádoucích účinků vakcín. Stát, který očkování nařizuje, se za ně přitom zříká jakékoli odpovědnosti.
My níže podepsaní nesouhlasíme s vládou předkládaným zněním novely zákona na ochranu veřejného zdraví a požadujeme:
1) převzetí odpovědnosti státu za nežádoucí účinky očkování,
2) zavedení výjimek z povinného očkování, ke kterým už před lety vyzval dřívější veřejný ochránce práv Otakar Motejl,
3) zrušení zákazu přijímat neočkované děti nebo částečně očkované děti do dětských kolektivů, protože je to nepřiměřené opatření, které nemá obdoby v žádné z našich sousedních zemí,
4) zavedení povinnosti státu řádně a transparentně zdůvodňovat nezbytnost povinného očkování u každé z nemocí, proti kterým se povinně očkuje,
5) zrušení povinnosti lékaře provést očkování a její nahrazení povinností očkování pouze včas nabídnout,
6) zrušení povinnosti lékaře udávat své pacienty hygienické stanici.
Při podepisování petice pomocí emailových schránek na seznam.cz (@seznam.cz, @email.cz, @post.cz, spoluzaci.cz @stream.cz a @firmy.cz) zkontorlujte složku "Hromadné" ve Vaší schránce - tam bude doručen email s odkazem pro potvrzení podpisu.
Autor: Martina Suchánková | 19034 podpisů
Více >Důrazně žádáme o legislativní změnu, která by zamezila, aby v České republice trpěly tisíce zvířat v množírnách ve kterých se ze psů stává pouhé zboží.
Nejcharakterističtějším znakem těchto prostorů jsou otřesné podmínky, zvířata žijí většinou v těsných klecích, nemají žádný pohyb, pořádnou stravu a v některých případech jsou nechávány v nevytápěných prostorech i v zimě, protože jejich zdraví a spokojenost jsou tím posledním, o co obchodníkům s takto chovanými psy jde.
Feny žijí jen proto, aby rodily a jakmile toho již nejsou schopny, jsou nemilosrdně utráceny. Štěňata jsou odebírána od psů v nejútlejším věku, díky čemuž dochází k jejich častému úmrtí, neboť ještě nejsou schopny samostatného přežití. I v případě, že jsou se štěňata dostatečně životaschopná a přežijí, provází je od mládí zdravotní a psychické problémy, které zcela korespondují s hrůznými podmínkami, ve kterých jsou psi vychováváni. Nejedná se pouze o růstové problémy, díky absolutnímu nedostatku socializace nejsou psi zvyklí nejen na lidi, ale ani na ostatní psy či jiná zvířata, v extrémních případech dokonce ani na denní světlo.
„V množírnách zvířata žijí ve vlastních výkalech na malém prostoru jako ve vězení, nemají dostatek krmení ani vody. Ta, která mají více štěstí, jsou určena na prodej, pokud přežijí transport narvaná do malých přepravek na ovoce a zeleninu bez vody a krmení, na místo určení," říká veterinářka Martina Načeradská.
Problém je zcela nevhodně řešený legislativě, po právní stránce se jedná pouze o obecné formulace, které není sebemenší problém obejít, veterinární zpráva poté nemá právo na kontrolu bez předchozího oznámení, což dává množitelům dostatek času vše na oko zakrýt či uvést do vyhovující stavu, který samozřejmě trvá jen po dobu nezbytně nutnou. Navíc veterinární zpráva operuje vždy v daném regionu, není tedy pro množitele nic jednoduššího, než problematickou množírnu přesunout do jiného kraje.
Vše je podpořeno stále častějším prodejem přes internet, neboť dochází k takřka minimální kontrole před nákupem.
Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská doufá ve změnu legislativy za dva roky, což nám přijde jako zcela neadekvátně dlouhá doba. Apelujeme proto na ministerstvo zemědělství a spravedlnosti, aby neprodleně zakročily.
Autor: Petra Kociánová | 17313 podpisů
Více >Úřad vlády ČR
nábřeží Edvarda Beneše 4,
118 01 Praha 1
V Bouzově dne 19. 3. 2019
PETICE
„Zvýšení rodičovského příspěvku“
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme, aby Vláda České republiky (zejména ministerstvo práce a sociálních věcí) znovu projednalo zvýšení rodičovského příspěvku, tak že navýšení na 300 tisíc od ledna 2020 bude platné pro všechny občany aktivně pobírající rodičovský příspěvek v roce 2020. A to z důvodu, že zmiňovaný příspěvek se poskytuje v nezměněné výši již několik let. A především chceme, aby nově navýšení rodičovského příspěvku bylo stejné pro všechny pobírající občany a nově pobírající občany.
Děkujeme.
Za petiční výbor:
Martina Michalová, Bouzov 153, 78325 Bouzov
Žaneta Jefimovová, Františka lyska 1597/2, Ostrava Bělský les
Zuzana Kudličková, Tkalcovská 242, 79305 Moravský Beroun
Veronika Mejzrová, Olšany 439, 79814 Olšany u Prostějova
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)
Martina Michalová, Bouzov 153, 78325 Bouzov
Autor: Martina Michalová | 15306 podpisů
Více >Zákon o dětských skupinách schválila Sněmovna v červnu 2014 ve verzi, která likvidovala všechny odlišné formy péče o malé děti, včetně oblíbených lesních mateřských školek. K záchraně téměř 3000 míst pro děti v lesních školkách se spojilo během tří týdnů 13000 lidí, kteří podepsali petici určenou Senátu. Nyní je zákon zpět ve Sněmovně, která bude na svém jednání v půlce září rozhodovat o dalším osudu lesních mateřských školek.
Jako řešení podporujeme změnu zákona tak, aby registrování k dětské skupině bylo VOLITELNÉ. Potom skutečně vznikne slibovaná nová alternativa a nikoli jediná povolená forma péče o děti, což v původním návrhu hrozí. Být dětskou skupinou totiž znamená splnit přísné parametry na vnitřní zázemí, při počtu nad 12 dětí shodné s požadavky na zázemí klasické mateřské školy – to je pro lesní školky se vzdělávacím programem v přírodě nesmyslný a likvidační požadavek.
Volitelná registrace nebrání zakládat dětské skupiny a čerpat tak výhody s tím spojené. Na druhé straně nenutí přizpůsobit se všem zřizovatelům lesních mateřských školek, malých rodinných center a dalším, kdo chtějí fungovat jinak i bez zákonem nabízených výhod. Je to tedy dobré řešení jak pro ty, kdo si dětské skupiny přejí, tak pro jinak fungující a nyní ohrožené subjekty.
Asociace lesních MŠ nadále usiluje o legislativní ukotvení lesních mateřských školek. Je však jisté, že má před sebou dlouhá vyjednávání, zejména s Ministerstvem zdravotnictví. To zatím hájí názor, že lesní mateřské školky mohou fungovat pouze mimo státem garantovaný systém. Takovou existenci však připouští jedině změna zákona ve smyslu volitelné registrace, původní verze nikoli.
Žádáme proto Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky, aby přijala zákon o dětských skupinách jedině ve smyslu volitelné registrace (viz pozměňovací návrh Senátu - sněmovní tisk 82/6). Pouze tak bude uveden do praxe zákon, který v konečném důsledku skutečně pomůže rodičům malých dětí.
Autor: Tereza Valkounová | 15168 podpisů
Více >Prohlášení
My, níže podepsaní, odmítáme poslat děti do škol, pokud na nich bude vynucováno opakované testování, celodenní zakrývání dýchacích cest, případně i očkování proti covidu.
Odůvodnění
Vláda ČR zaváděním podmínky plošného testování dětí na onemocnění covid-19 pro vstup do škol porušuje ústavní právo dětí na vzdělání.
My, rodiče a zákonní zástupci, důrazně nesouhlasíme s nařizováním opakovaného plošného testování ZDRAVÝCH dětí bez dostatečného lékařského, ekonomického i morálního zdůvodnění.
Testování představuje kromě zásahu do integrity lidského těla také nepřiměřený nátlak na dětskou psychiku.
Nesouhlasíme s celodenním zakrýváním dýchacích cest dětí ve školách. Vláda ani ministerstvo nepředložily dostatečně odůvodněné přínosy ani vyhodnocení nežádoucích účinků tohoto opatření.
Dokud nebude narovnáno bezpráví, kterého se Vláda ČR dopouští na našich dětech, budeme bránit jejich právo na vzdělání a na zdraví bez podmínek.
Iniciativa Vraťme děti do školy
Usilujeme o návrat všech žáků a studentů do škol:
• bez podmínky zakrývání dýchacích cest při vyučování
• bez podmínky opakovaného testování zdravých dětí
• bez podmínky očkování proti covid-19
Bráníme právo našich dětí na vzdělání a na zdraví bez podmínek. Bráníme svobodu občanů naší země.
Prohlášení Iniciativy Vraťme děti do školy včetně videa: Právo na vzdělání bez podmínek!
Sledujte nás na Facebooku
Odkazy
• Nežádoucí účinky roušek ve školách
• Vyjádření viroložky MUDr. Zelené k testování žáků antigenními testy ze 14. 2. 2021
• Jak na školní docházku svépomocí
• Zavření škol šíření epidemie nebrání. Studie došla k jasným závěrům
• Video prezentace PETICE LÉKAŘŮ, která 30. 3. 2021 byla představena Parlamentu ČR
Autor: Iniciativa Vraťme děti do školy | 14650 podpisů
Více >V Praze 29. května 2017
Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.
odstupující ministryně školství
Karmelitská 529/5
118 12 Praha 1
Věc: Petice a otevřený dopis „Dvouleté děti do školky nepatří“
Vážená paní odstupující ministryně,
připravila jste a prosadila zákon, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Je to obrovská chyba a velmi nezodpovědné rozhodnutí. Jak odborně, tak lidsky. Vaše rozhodnutí je v naprostém rozporu s dostupným vědeckým poznáním i zdravým selským rozumem. Je to špatná politika.
Možná Vám to neřekli, ale dvouleté děti do mateřské školy rozhodně nepatří.
Máme pro toto tvrzení pádné argumenty:
do tří let věku se formuje až 90% naší osobnosti, jde tedy o naprosto klíčové období lidského života
absolutně nejdůležitější v tomto období je bezpečná vazba mezi mámou a dítětem
tato vazba se utváří zejména jejich vzájemným kontaktem, když jsou přirozeně spolu, malé dítě potřebuje ze všeho nejvíce být se svou mámou
dítě buduje do tří let důvěru v sebe sama a svět kolem sebe, potřebuje doslova najít svůj domov
máma je v tomto směru pro dítě nikým a ničím nenahraditelná
jakékoli dlouhodobé odtržení dítěte od mámy je v tomto věku pro dítě nebezpečné a může ho trvale a nevratně poškodit
víme, že malé dítě potřebuje určité množství pozornosti, určitý počet doteků, určitý počet pohlazení, určitý počet pohledů z očí do očí
žádná učitelka či chůva není schopná v tomto směru plnohodnotně nahradit mámu
malé dvouleté dítě například vnímá sebe a mámu jako „jednu bytost“ a neumí se od mámy oddělit, k tomu dochází až kolem věku tří let
Posíláme tuto petici, abychom Vám jasně řekli, že s tímto zákonem nesouhlasíme a uděláme všechno, co bude v našich silách, aby došlo k jeho změně. Nechceme, aby se dvouleté děti do mateřských škol přijímaly.
Píšeme jménem rodičů a prarodičů. Píšeme za svobodné matky a samoživitelky. Píšeme za přetížené učitelky, které mají náročnou a zodpovědnou práci a kterým jste Vy tímto zákonem ještě více naložila. A hlavně píšeme za malé dvouleté děti, které se nemohou bránit.
Budeme informovat starosty, primátory a radní pro školství, aby nečinili žádná zbytečná předběžná opatření, aby neinvestovali do příprav pro vstup dvouletých dětí do mateřských škol. Byly by to vyhozené peníze.
Budeme aktivně vyzývat ředitelky, učitelky a učitele mateřských škol, aby se semkli a projevovali občanskou neposlušnost a dvouleté děti do mateřských škol nepřijímali. Aby rodičům vysvětlovali, proč tak malé děti do mateřské školy nepatří a jak jim to může ublížit.
Budeme informovat rodiče, že předčasným umisťováním do mateřských škol riskují, že jejich děti budou agresivní, neklidné, budou mít poruchy chování, spánku, alergie, ekzémy. V nejhorších případech může dojít k trvalému a nevratnému poškození mozku – děti získají tzv. citovou deprivaci, se kterou se budou potýkat po celý zbytek života.
Budeme rodiče přesvědčovat, že rodičovství je nejtěžší a nejdůležitější věcí na světě. Ne kariéra. Ne peníze. Ne placení daní.
Budeme na rodiče a širokou veřejnost naléhat, aby za žádnou cenu nedopustili, aby se stalo běžným zvykem a normou odkládat malé dvouleté děti do mateřské školy.
Chápeme, že některé matky mohou být v zoufalé situaci a nezbyde jim nic jiného než dvouleté dítě do mateřské školy umístit. Nebo některé děti mohou mít akcelerovaný vývoj a bude pro ně užitečné, aby začaly chodit do mateřské školy dříve.
Proto o přijetí dítěte do mateřské školy před završením jeho třetího roku musí mít právo v každém konkrétním případě rozhodnout ředitelka školy – pečlivě, odpovědně a po diskusi s učitelkami a rodiči.
Česká republika má světový unikát v tom, že umožňuje matkám tříletou mateřskou dovolenou. Je to dobrá a zdravá věc. V tom jsme v celosvětovém měřítku moderní a ostatní země by se od nás tento přístup mohly učit. Jsme přesvědčeni, že by byla velká a hloupá chyba tuto výsadu rušit nebo ji jakkoli ohrožovat.
Vážená paní odstupující ministryně, jsme připraveni se s Vámi sejít a vysvětlit Vám naše argumenty osobně. Domníváme se, že právě Vy byste měla svou chybu napravit, přijmout svoji politickou odpovědnost a být iniciátorkou změny zákona. Věříme, že si nepřejete, aby za Vaším působením na ministerstvu zůstala chyba tak fatálních rozměrů.
PhDr. Marek Herman, vysokoškolský pedagog a Mgr. Jiří Halda, speciální pedagog
Autor: Marek Herman | 14632 podpisů
Více >Poslanci ČSSD a ANO prosadili zákon, podle kterého bude jedinou povolenou formou pravidelné péče o malé děti tzv. dětská skupina. Hrozí tak např. zánik nejméně třítisíc míst pro děti navštěvující lesní školky. Zákon nyní čeká na schválení Senátem - je to poslední šance na jeho změnu nebo zamítnutí.
Pro změnu či zamítnutí zákona existuje řada důvodů:
1. Je třeba zachovat to, co dobře funguje a nelikvidovat rodiči osvědčená zařízení, která mají jiné parametry než dětské skupiny. Dětské skupiny jsou vítány, řadě rodičům mohou pomoci, ale nemá to být to jediné, co je mimo mateřských škol v péči o děti možné.
2. Veřejnost se nedozvídá úplnou pravdu – zákon je prezentován jako nová alternativa, ve skutečnosti je to omezení současných možností – dětské skupiny budou jedinou schválenou formou péče o děti, všem jiným hrozí vysoké sankce.
3. Poslanci slibovaný rok na vyřešení situace lesních MŠ je nereálný optimismus a politický alibismus. Asociace lesních MŠ usiluje o legislativní ukotvení lesních školek od svého vzniku v roce 2011, postoj klíčového Ministerstva zdravonictví se postupem času mění k horšímu, nyní otevřeně říká, že nelze ustupovat z nastavených parametrů pro MŠ a dětskou skupinu. Jak to tedy mohou zákonodárci do roka vyřešit?
4. Rušit existující zařízení je plýtvání prostředky, a to často i z veřejných zdrojů. Řada organizací vybudovala zázemí dle vzoru zahraniční i domácí dobré praxe, nikoli podle parametrů dětské skupiny, nyní by byly nuceni je zavřít nebo nákladně přestavovat.
5. Je otázka, kolika rodičům dětské skupiny skutečně pomohou, pokud se vlivem zákona se jiné již existující možnosti zavřou.
Žádáme Senát, aby rozhodl pro
a) přijetí pozměňovacího návrhu ve smyslu volitelné registrace
b) zamítnutí zákona
Autor: Tereza Valkounová | 13878 podpisů
Více >Bohuslav Sobotka, premiér vlády ČR
Úřad vlády ČR,
Nábřeží Edvarda Beneše 4, 118 01 Praha
ve Vysokém Mýtě dne 6.3.2017
Petice za odvolání Andreje Babiše, ministra financí ČR
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
Vážený pane premiére, vážená vládo ČR,
my, níže podepsaní občané, Vás žádáme jako své v řádných volbách zvolené zástupce o odvolání ministra financí Andreje Babiše a to
z následujících důvodů:
1. Nejasnosti o jeho spolupráci s STB, absence lustračního osvědčení.
2. Nejasnosti ohledně jeho převzetí společností Petrimex a Unipetrol.
3. Nejasnosti ohledně vstupního kapitálu firmy Agrofert.
4. Pochybnosti ohledně anonymních akcionářů v kauze Čapí hnízdo a možné zneužití dotací pro malé a střední podniky.
5. Obcházení Zákona o střetu zájmů, z důvodu dosazení přítelkyně ministra a advokáta společnosti Agrofert do vedení svěřeneckých fondů.
6. Neustálého zvyšování dotací pro společnost Agrofert.
7. Nejasnosti ohledně zákonnosti prosazení zákonu o EET.
8. Lživé informace o úspěšnosti EET, manipulace s čísly, překrucování faktů o počtu zavřených/otevřených restaurací.
9. EET jakožto zákona samotného - omezováním základních práv a svobod, tím že nutí podnikatele k připojením na Internet, ještě větší pokřivení podnikatelského prostředí, likvidace venkovských obchodů a hospod.
10. Nutnosti psát na každou účtenku rodné číslo, a tím možnost zneužití osobních údajů.
11. Neoprávněného osočování podnikatelů a živnostníků z krádeží.
12. Šíření nenávisti a podpory v udávání na OSVČ.
13. Nejasnosti ohledně nákupu jednokorunových dluhopisů, neschopnosti vysvětlit původ svých příjmů na daný nákup.
14. Nejasnosti ohledně oprávněnosti samotného vydání dluhopisů a jejich faktického využití.
15. Neochota a vykrucování se věrohodně a jednoznačně sdělit a následně obhájit celkovou výši svých příjmů.
16. Vyhrožování a obviňování novinářů ČT z korupce.
17. Ovlivňování veřejného mínění ve svůj prospěch pomocí mediální skupiny MAFRA.
Předem děkujeme za projednání a vyhodnocení naší žádosti.
S přáním lepší budoucnosti
Nespokojení občané
Za níže podepsané Roman Jindra,Štefánikova 421, 566 01 Vysoké Mýto
Autor: Roman Jindra | 11225 podpisů
Více >Vyberte si svůj region