Jedná se o udržení Autobusového nádraží v Plané leží tam průměrně 2 až 3 velké stromy, ohledně bezpečnosti a zdraví tyto kaštany jsou středně velké a nikomu tu nepřekáží ani ohledně bezpečnosti vpádu do silnice poprosil bych o udržení těchto krásných a památných stromů i zeleně v průměru alespoň 1,5m trávníku v tomto našem krásném kulturním městě.
Autor: Vaclav Pajer | 5 podpisů
Více >Vyjádření farníků od kostela Panny Marie Pomocné z Hvězdy, občanů Železné Rudy, poutníků a turistů, využívajících zdejší faru, k jejímu případnému prodeji
Počátkem září 2023 se s koncem prázdnin naše fara definitivně uzavírá pro všechny zájemce, kteří ji pro rodinnou dovolenou, turistiku i nejrůznější farní akce využívali od počátku 90. let. Na jaře jsme se totiž dozvěděli, že má být i s přilehlou zahradou prodána. Informace o záměrech chybí, ale víme, že o její koupi má mimo jiných zájem i Město Železná Ruda. My, níže podepsaní, chceme proto podpořit zájem města, a uvádíme následující důvody:
- Město Železná Ruda chce udržet fungování fary jako rekreační ubytovnu pro zájemce, kteří si z finančních důvodů nemohou dovolit rekreaci v ostatních drahých hotelech a penzionech, kterých je v Železné Rudě dostatek.
- Budova fary je sice skromně zařízena, ale svým společným sociálem vyhovuje pro ubytování rodin s více dětmi, studentských a mládežnických skupin, seniorů nebo účastníků rekolekcí a hromadných setkání.
- Oprava fary pro udržení současného využití nebude tolik náročná jako přestavba na vyšší úroveň ubytování čili na apartmanizaci objektu.
- V budově fary se nachází i umělecké předměty, vztahující se k objektu, které při prodeji městu zůstanou na svém místě. Zároveň zůstávají důkazem života církve za tzv. normalizace, kdy se zde setkávali při rekolekcích kněží a věřící, kteří se zde také připravovali na svátosti, např. biřmování v červnu 1970 s biskupem Josefem Hlouchem.
- Město v budově fary i nadále umožní pravidelná setkávání farníků a dalších věřících ve společenské místnosti nebo na zahradě.
Tohle všechno nemůže být ovšem zaručeno při prodeji soukromému zájemci, zvláště v případě přebudování fary v apartmánový dům či prodeje bohatým developerům. Město Železná Ruda se velmi aktivně zapojuje do opravy a údržby kostela. V případě prodeje městu předpokládáme, že bude i nadále spolupracovat na chodu kostela. Tímto prohlášením vyjadřujeme přesvědčení, že z dlouhodobého hlediska je prodej fary Městu Železná Ruda daleko prospěšnější než okamžitý finanční zisk, který prodej jiným zájemcům přinese současnému vedení církve.
Věříme, že k názoru nás zdejších farníků, laiků a lidí, pro které fara již desítky let znamená samozřejmou součást jejich každoročních zimních i letních dovolených, bude při rozhodování přihlédnuto. Fara tak poslouží jako doposud pro krátkodobé pobyty návštěvníků Železné Rudy, stejně jako nám, jejím trvalým obyvatelům a farníkům.
V Železné Rudě na Svátek Nanebevzetí Panny Marie 15. 8. 2023
Autor: Radek Gális | 18 podpisů
Více >My, níže podepsaní rodiče žáků třídy U ráčků v 55.Mateřské škole Plzeň, tímto žádáme o zdůvodnění neprodloužení smlouvy Michaele Janouchové.
Přestože všichni pevně věříme, že Vaše rozhodnutí jako ředitelky školky bylo nelehké, nedokážeme si představit objektivní důvod, proč rozdělit tak dobře se doplňující a fungující tým, který tvoří Míša a Deny společně s dětmi.
Mluvíme ale zejména za naše děti, které si Míšu a Deny společně velmi oblíbily a nechtějí být od nich odloučeny těsně před důležitým posledním společným předškolním rokem. Pro nikoho není lehké se s takovou změnou vyrovnat, zejména však pro naše malé děti po letech strávených ve velmi přátelském a rodinném prostředí, které Míša s Deny vytvořily.
Rádi bychom Vás tímto požádali o písemné odůvodnění Vašeho rozhodnutí, které přišlo nečekaně rychle dva dny před koncem školního roku. Ať se snažíme pochopit případné důvody, žádné adekvátní tomuto rozhodnutí nás nenapadají.
S ohledem na výše uvedené důvody, žádáme o prodloužení smlouvy Michaele Janouchové.
Rádi bychom v případě nejasností dále náš nesouhlas komunikovali s Městským obvodem Plzeň 3.
Autor: Martin Prášek | 26 podpisů
Více >Vyzýváme zodpovědné zastupitele a úředníky, aby zabránili změně územního plánu v k.ú. Mchov , obec Staré Sedliště.
Cílem developerů je zbudovat solární elektrárnu o výkonu více než 30 MW. Pro představu - elektrárna zabere 60 ha orné půdy.
Nenechme zničit úrodnou půdu! Proč ničit přírodu a úrodná pole výstavbou elektráren a montážních hal?
Důrazně odmítáme plán výstavby na pozemcích a změnu územního plánu (parcelní čísla: 1830, 1833, k.ú. Mchov)
Pomozte nám svým podpisem zabránit nenávratnému zničení lokality.
Autor: Jitka Klauberová | 118 podpisů
Více >Obracíme se na Vás jako majitele nemovitostí z okolních ulic (Spolková, Partyzánská, Těšínská, Dítětova) s tím, že v této lokalitě se nedá poslední roky parkovat z důvodu nedostatku parkovacích míst.
Velká část parkovacích míst je zabrána návštěvníky Divadla Alfa, kteří si s parkováním nedělají hlavu a parkují často i na chodních v přilehlých ulicích.
Divadlo Alfa disponuje velkým dvorem v zadním traktu, které by mohlo sloužit jako parkoviště pro jeho návštěvníky.
Pokud chcete podpořit tuto petici, prosím, přidejte svůj podpis. Pokud se podaří nasbírat dostatek podpisů, bude petice předána Divadlu Alfa a zároveŇ na ÚMO Plzeň 4 Doubravka.
Autor: Václav Tofl | 15 podpisů
Více >My, občané Městského obvodu Plzeň 4, vyzýváme představitele města Plzně, Krizového štábu města Plzně a Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje, aby odstoupili od záměru umístění karanténního místa pro osoby bez domova do budovy bývalé základní školy ve Školní/Masarykově ulici.
Respektujeme nutnost zřízení karanténního místa na území města Plzně, nicméně jeho umístění v budově bývalé školy hodnotíme jako naprosto nevhodné. Jedná se o přirozené centrum Doubravky, v jehož blízkosti se pohybuje a žije tisíce obyvatel našeho obvodu. Domníváme se, že finanční prostředky, které bude nutné použít na úpravu a zabezpečení budovy a přilehlých pozemků lze použít k ochraně lidí bez domova jiným, účelnějším způsobem v jiných nemovitostech ve vlastnictví města či kraje.
Žádáme proto Radu města Plzně, Krizový štáb města Plzně a Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje, aby k účelu osob lidí bez domova vytipovali lokalitu, která bude pro takové účely vhodnější.
Petiční výbor: Mgr. Markéta Beránková, Mgr. Jana Tomšíková, Ing. Michaela Bělohlavová
Autor: Jana Tomšíková | 898 podpisů
Více >Podporte otevreni hranicniho prechodu Bärnau -Branka diky jeho nesmyslnemu zavreni spousta lidi musi v Nemecku bydlet nebo najizdet mnoho nasobne vic kilometru a diky zavreni prechodu spousta lidi je bez prace
Autor: Zdenek Scharnagl | 5 podpisů
Více >Nesmyslné objíždění přes Pomezí nebo Rozvadov, nekonečné kolony nastartovaných aut, které neuvěřitelně zatěžují životní prostředí. Lidé pracující v těsné blízkosti hraničního přechodu Broumov nemohu pracovat. Není pro koho. Z hranic se stalo mrtvé území. Kontroly na hranicích s politováním posílají zpět turisty i řidiče, kteří chtějí navštívit své přátele v blízkém Mähringu. Přeshraniční pracující nemohou dojíždět za prací 30 km, ale jedou 80-90km
Autor: Jaroslava Klímová | 370 podpisů
Více >Obec Budětice, včetně všech svých občanů, chatařů, chalupářů a návštěvníků, jsme velice znepokojeni současným stavem signálu GSM k běžnému volání v našich obcích Budětice, Vlkonice a Lipová Lhota. V obci žije 300 trvale žijících obyvatel. Po mnoha urgencích, směrem k Českému telekomunikačnímu úřadu a všem třem tuzemským mobilním operátorům, které již několik let obec Budětice učinila, nedošlo doposud k jakémukoliv zlepšení tohoto neutěšeného stavu. Slabý, místy téměř žádný signál GSM, obtěžuje každodenní život, mimo jiné v těchto bodech:
Znemožnění běžných pracovních, soukromých, či volnočasových aktivit, které jsou závislé na signálu GSM.
Ohrožení bezpečnosti a běžného života nemožností přivolat si rychlou zdravotní péči, pomoc hasičů nebo policie.
V rámci Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Budětice, kterou naše obec pro zajištění ochrany obyvatelstva zřizuje, je při vyhlášení poplachu KOPIS a jiných mimořádných událostech svolávána pomocí systému AMDS, tzn. pomocí volání a rozesílání SMS. Chod jednotky a ochrana obyvatel je v tomto případě ohrožen, jelikož se toto vyrozumění nedostane ke všem členům zmíněné jednotky.
Nemožnost splnit podmínky, státem požadované elektronické komunikace občanů se státními úřady.
Z dosavadního jednání směrem ke všem čtyřem organizacím nevzešlo žádné jiné uspokojivé řešení, které by vedlo ke zlepšení tohoto stavu. Společnost O2 Czech republic a.s. například odpověděla, že jedinou možností jak tuto situaci zlepšit je realizce nového vysílače, jejíž spoluúčast obce Budětice by byla bezmála 4.500.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že jsou mobilní služby v ČR jedny z nejdražších v Evorpě, a každý z našich obyvatelů platí nemalé měsíční finanční částky všem třem operátorům, přijde nám takováto odpověď na zlepšení situace velice znepokojivá a vůči občanům arogantní.
Obec Budětice, občané obce, chataři, chalupáři a návštěvníci obce proto požaduje, aby došlo ke zlepšení výše popsaného neutěšeného stavu, který nám každodenně komplikuje, stěžuje a ohrožuje naše životy.
Autor: Obec Budětice Budětice | 3 podpisy
Více >Vyberte si svůj region