Petice bývalých i současných klientů Rehabilitačního ústavu Hrabyně za podporu lékařů a zaměstnanců 93 podpisů

Petice bývalých i současných klientů Rehabilitačního ústavu Hrabyně za podporu lékařů a zaměstnanců

Petice dle zákona č.85/1990 Sb., o právu petičním

 

Vážený pane ministře,

my, níže podepsaní bývalí i současní klienti RÚH a jejich nejbližší, se na Vás obracíme s prosbou, abyste podpořil lékaře, fyzioterapeuty a ostatní zdravotnický personál RÚH. 

Současnou situaci v RÚH sledujeme se značnými obavami a chceme, alespoň touto formou, přispět k tomu, aby toto vysoce profesionální, kvalitní a výjimečné pracoviště, které lidem, jako jsme my, pomáhá zlepšovat kvalitu života, zůstalo zachováno na takové úrovni, jakou známe a za niž jsme všem zaměstnancům velmi vděční.
Lékaři, kteří podali hromadnou výpověď, k nám po celou dobu rehabilitačního pobytu a na pravidelných vizitách přistupovali velice zodpovědně a spolu s fyzioterapeuty, ergoterapeuty a dalšími pracovníky vytvořili jednotný organismus, jehož precizní souhra nás mnohé opět dokázala postavit na nohy, naučit znovu chodit, u jiných výrazně zlepšit zdravotní stav, sebeobsluhu a také kladně ovlivnit psychiku. To vše funguje na základě vysoce profesionálního přístupu, protkaného empatií, lidskostí, vstřícností a velkou mírou pomoci. Toho si v těžkých stavech a okamžicích člověk velice váží a vnímá zcela jinak, než za stavu plného zdraví.

Lékaři si také dokázali nalézt čas k tomu, aby nás vyslechli, nabídli řešení v různých situacích a podali pomocnou ruku. Proto jsme znepokojení tím, že tito lidé jsou vystavování bossingu a negativním rozhodnutím ze strany vedení. 

Vážený pane ministře, žádáme Vás, a zároveň bychom Vám byli nesmírně vděčni za to, aby Vaše šetření a následné rozhodnutí v této záležitosti pomohlo zachovat fungování RÚ Hrabyně v takové kvalitě, které si jako bývalí i současní klienti , včetně jejich rodin a nejbližších, tolik vážíme, kterou jsme, díky nepřízni osudu mohli osobně poznat, a která nám dokázala i v těžkých chvílích nalézt cestu. A prosíme, skutečně nám, pane ministře, věřte, že víme velice dobře, o čem Vám zde píšeme. Plně podporujeme lékaře a všechny zaměstnance RÚH.


Děkujeme 

Irena Hubaczová

Pomezní 254

Český Těšín
 

Autor: Irena Hubaczová | 93 podpisů

Více >
OTEVŘENÝ DOPIS ŘEDITELI ZŠ TRÁVNÍKY, VSETÍN 1 podpis chybí 19

OTEVŘENÝ DOPIS ŘEDITELI ZŠ TRÁVNÍKY, VSETÍN

Vážený pane řediteli, s nelibostí jsem zaznamenal, že se vaše škola připojila k odebírání mobilů žákům školy.

Vzhledem k tomu, že zákaz používání mobilních telefonů na vaší škole již platil několik let a nařízení fungovalo, nevidím důvod, proč k odebírání musí docházet.

Dále mám též opodstatněnou obavu, že skříňky na mobily nejen způsobují další zbytečnou zátěž pedagogů, který čas ztracený administrací tohoto nařízení nemohou věnovat dětem.

Rád bych též věděl, zda tyto skřínky mají zdravotní a protipožární atest.

S ohledem na prohlášení Ministerstva školství, že toto odebírání mobilů dětem do společných skříněk je nezákonné, vás tímto žádám o otevření diskuse s rodiči žáků, zda jim tento nový stav vyhovuje.  Též mě zajímá názor pedagogů na toto téma.

Ocenil bych svolání shromáždění rodičů a učitelů k tomuto tématu, kde by se všichni mohli demokraticky a transparentně vyjádřit.

 

S úctou

Ivo Maňák, rodič žáků 2. a 5. třídy
Jiráskova 1813, 755 01 Vsetín

 

Tento dopis zveřejňuji s možností podepsání dalšími rodiči žáků vaší školy jak online, tak v listinné podobě.

 

 

Adresováno:
ZŠ Vsetín, Trávníky 1217
Matouše Václavka 1217
755 01 Vsetín

 

K RUKÁM ředitele školy Mgr. Libora Slováčka, MBA

 

Autor: Ivo Maňák | 1 podpis

Více >
Za bezpečnou Davli 156 podpisů chybí 344

Za bezpečnou Davli

PETICE „Za bezpečnou Davli“

Dle čl.18 ústavního zákona č. 23/1991 Sb., kterým se uvozuje Listina základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

 

Čl. I

My,  

níže podepsaní občané Městyse Davle a okolí a návštěvníci Davle žádáme prostřednictvím této petice příslušné státní orgány, aby vyřešily definitivně otázku bezpečnosti občanů Městyse Davle a okolí, žáků Základní školy v Davli a všech, kteří Městys Davle navštíví.

 

Požadujeme snížení rychlosti v části obce Davle na 30 km/h a vybudování úsekového měření na silnici II třídy č. 102 v ulici Na Javorce, Školní, Na Náměstí, K Pivovaru, na podporu dodržování snížené rychlosti v obci. Tento úsek vede středem obce, v bezprostřední blízkosti Základní školy Davle, lékařského zařízení a jsou zde tři autobusové zastávky. V tomto úseku v ulici K Pivovaru je také kulturní sál Městyse Davle a hotel Pivovar, kde dochází často ke kumulaci většího množství osob a častému přecházení komunikace.

Po rekonstrukci silnice II/102 a výměny povrchu z dlažebních kostek na asfaltový povrch v tomto úseku řidiči nedodržují aktuální předepsanou rychlost. V obci je tato skutečnost dlouhodobým problémem, který se nyní opravenou vozovkou ještě zhoršil. 

Vzhledem ke jmenovaným skutečnostem považujeme za nutné zajistit opatření, která by zabránila případnému neštěstí. Proto se občané rozhodli svými podpisy pod touto peticí upozornit na velice nebezpečnou situaci, které jsou každodenně vystaveni.

 

Čl. II. 

Zdůvodnění:

Občané Davle a okolí jsou každodenně vystaveni mnoha nebezpečným situacím při přecházení této komunikace při návštěvách lékaře, místních obchodů nebo cestou na autobusové zastávky. 

Zvláště nepříjemná a nebezpečná je situace pro naše děti, které mají tuto komunikaci jako jedinou možnost cesty do školy, k sportovnímu areálu, parku, kam pravidelně chodí také děti z mateřské školy. Nejednou se stalo, že auta nerespektovala předepsanou rychlost a signalizační zařízení u školy a bohužel zde již došlo k několika neštěstím přímo na přechodu pro chodce u základní školy navíc opatřeného semaforem. Po poslední nehodě, kde řidič vozu nerespektoval signál s červeným světlem „Stůj!“, která se stala 13.1.2023, došlo k sepsání petice rodiči žáků ZŠ „Petice za zlepšení dopravní situace u ZŠ Davle“, která žádala kompletně celou dopravní situaci v okolí školy zklidnit dalšími bezpečnostními prvky, jako jsou zpomalovací prahy, zúžení vozovky aj. Během rekonstrukce silnice II/102 se Městysi Davle podařilo projednat zúžení komunikace. K dalším úpravám však nedošlo. Řidiči ani během stavebních prací nerespektují předepsanou rychlost a nový asfaltový povrch je svádí k nebezpečné a rychlé jízdě.  

 

Čl. III

Závěr:

Žádáme proto o snížení rychlosti v části Davle, podpořené úsekovým měřením, aby řidiči dodržovali stanovenou rychlost a to z důvodu bezpečnosti a zavedení celoevropského trendu 30 km/hod v centru městyse, který klade důraz na bezpečnost nejzranitelnějších uživatelů dopravy a zároveň snižuje emise i hluk. Náš návrh řešení též zvýší plynulost a bezpečnost silničního provozu a ochrání zdraví a bezpečnost našich občanů a dětí navštěvující základní školu z okolních obcí. 

 

Ze shora uvedených důvodů žádáme o neodkladné vyřízení našeho požadavku s pozitivním výsledkem. 

 

Děkujeme

 

Za petiční výbor:

Iveta Nejtková, Davle 

MVDr. Radek Slanec, Davle

Mgr. Jaromír Němec, Davle-Sloup

Autor: Iveta Nejtková | 156 podpisů

Více >
Petice pro zachování prostoru pro liberecké skauty i místní obyvatele v Dolním Hanychově 8 podpisů

Petice pro zachování prostoru pro liberecké skauty i místní obyvatele v Dolním Hanychově

My, níže podepsaní, projevujeme touto peticí nesouhlas se změnou územního plánu Statutárního města Liberec č. Z9_49 týkajícího se pozemku v lokalitě Dolní Hanychov, ul. Zemědělská 302/18a (k.ú.: Dolní Hanychov, p.č. 427/5). Tato změna bude mít zásadní dopad pro činnost výchovné organizace Junák – český skaut, z. s., která má v daném území klubovnu pro stovky členů a rozsáhlé materiální zázemí. Jedná se o liberecké skautské oddíly s dlouhou tradicí, kterým by změnou územního plánu bylo zamezeno v dalším dlouho plánovaném a potřebném rozvoji ale i aktuální činnosti jako takové. Dále slouží tato klubovna i jako ubytovací prostor pro skautské ale i školní a jiné mládežnické organizace z celé České republiky. Samotný pozemek je zároveň posledním s volnočasovým potenciálem v celé lokalitě a nabízí možnost pro aktivity místních obyvatel, rodin i dětí včetně školek pro jejich využití (tak jak se doposavad ostatně děje). Vyzýváme tudíž město Liberec, aby tuto změnu územního plánu zastavilo a výše uvedený pozemek vykoupilo do svého vlastnictví.

 

Statutární město Liberec zde hodlá změnit výše zmíněný pozemek z Plochy občanského vybavení – sport na plochy bydlení všeobecného (BU) za účelem výstavby rodinných domů.

 

Tím z této, hojně obydlené, části města zmizí prostor pro volnočasové aktivity, který mohou volně využívat všichni místní obyvatelé.

Výrazně se omezí stávající činnost skautů, kteří zde zajišťují provoz kluboven aktuálně poskytující zázemí pro cca 200 dětí a dohromady pro více jak 300 skautů a dalších dětských oddílů, které zde mají každý den schůzky a podobné aktivity

Dále tím Statutární město Liberec znemožní skautům postavit plánovanou klubovnu novou – lépe vyhovující rozrůstající se členské základně a reagující na dožilý stav té stávající.


Z toho důvodu žádáme Statutární město Liberec, aby na své náklady, odkoupilo výše uvedený pozemek a ponechalo ho nadále jako volnočasový prostor. Skauti nabízejí, že se o něj budou i nadále starat a rádi budou spolupracovat s městem na jeho rozvoji a dalšímu využití pro občany i skauty.


Obdobný veřejný volnočasový prostor vznikl za přispění Statutárního města Liberec (včetně výkupu pozemků) např. i u zastávky tramvaje Spáleniště, který je hojně využíván místními k rekreačním účelům.

Autor: Ondřej Petrovský | 8 podpisů

Více >
Žádost o zajištění bezpečnosti žáků a studentů navštěvujících ZŠ J. Š. Baara, Jírovcova 1793, České 142 podpisů dosaženo

Žádost o zajištění bezpečnosti žáků a studentů navštěvujících ZŠ J. Š. Baara, Jírovcova 1793, České

Vážení,

my, níže podepsaní, se na Vás obracíme se žádostí o zvýšení bezpečnosti dětí a mládeže navštěvujících Základní školu J. Š. Baara a Gymnázuim Jírovcova v Č. Budějovicích.

Situace v okolí škol je znepokojivá a vyvolává otázky nad absencí jakýchkoli dopravních opatření, která by zajistila bezpečnost nejzranitelnějších účastníků silničního provozu – dětí. V současné době není na příchodu ke škole jediný přechod pro chodce, zatímco je ke škole směrována velká část dopravního provozu z okolní čtvrti prostřednictvím systému jednosměrek. Každé ráno dochází k naprostému zmatku, kdy jsou děti nuceny vbíhat pod kola projíždějících automobilů a přebíhat mezi nimi bez možnosti bezpečně a bez porušování pravidel silničního provozu přejít ulici ke vchodu do školy.

Absurdnost této situace vyniká v porovnání s moderními přechody pro chodce před jinými ZŠ v Českých Budějovicích, které navíc celoročně využívají asistence strážníků či dobrovolníků.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem Vás žádáme, aby byla co nejdříve přijata opatření k zajištění bezpečnosti dětí na úrovni odpovídající 21. století. Žádáme zavedení dopravních opatření, která zvýší bezpečnost silničního provozu v okolí školy, a to nejlépe pomocí přechodu pro chodce, nebo ideálně prostřednictvím zavedení institutu tzv. „školní ulice“, jak je to běžné v mnoha civilizovaných evropských zemích.

Věříme, že ochrana života a zdraví našich dětí je prioritou, a žádáme o urychlené řešení této situace.

Autor: Otakar Strunecký | 142 podpisů

Více >
Stop nezákonnému omezování vstupu do lesa 6 podpisů

Stop nezákonnému omezování vstupu do lesa

PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

„Stop nezákonnému omezování vstupu do lesa“

Petice za dodržování práva na svobodný vstup do lesa na území městské části Praha – Dolní Měcholupy

Vážení, my níže podepsaní občané se na Vás obracíme v záležitosti dodržování našeho práva na svobodný vstup do lesa na území městské části Praha – Dolní Měcholupy. Právo na vstup každého jednotlivce do lesa je garantováno ustanovením § 19 odst. 1 zákona č. 289/1995, zákon o lesích a o změně některých zákonů (lesní zákon) ve znění pozdějších předpisů (dále jen „Zákon o lesích“), kde je stanoveno, že každý právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, sbírat tam pro vlastní potřebu lesní plody a suchou na zemi ležící klest. My níže podepsaní občané požadujeme, aby toto zákonem garantované právo bylo dodržováno.

Na území městské části Praha – Dolní Měcholupy je však toto právo zásadně omezováno a porušováno, a to ze strany zábavního parku Krtkův svět, resp. jeho provozovatelů, kteří se poměrně často mění (v nedávné době s jednalo např. o společnosti Krtkův svět s. r.o., Krtkův park s.r.o., Bucini s. r. o. v současné době se jedná o společnost Funny Mike s.r.o.), společně s vlastníkem lesa Josefem Roušalem, nar. 13.8.1977, trvale bytem Hlavní 247, Průhonice, 252 43.

Zábavní park Krtkův svět se částečně nachází na pozemcích, které jsou určeny k plnění funkce lesa, přičemž tento park je vybudován a provozován v rozporu s legislativou (bez příslušných povolení, kolaudačních rozhodnutí, navzdory zákazu činnosti). Oplocením zábavního parku nacházejícího se v lese tak došlo k porušení ustanovení § 32 odst. 8 Zákona o lesích, kde je výslovně zakázáno oplocovat les z důvodů vlastnických nebo za účelem omezení obecného užívání lesa. Navzdory tomuto zákazu je však les nacházející se mimo jiné na území městské části Praha – Dolní Měcholupy oplocen, přičemž za vstup do něj, jakožto do zábavního parku, je dokonce vybíráno nezanedbatelné vstupné. Občané nejen z Dolních Měcholup, ale i z přilehlého okolí, tak nemají možnost svobodně vstupovat do lesa, využívat ho za účelem volnočasových aktivit či relaxace. Jejich zákonem garantované právo je tedy dlouhodobě porušováno, a to v důsledku nezákonných zásahů vlastníka lesa a provozovatelů zábavního parku Krtkův svět.

Situace je o to závažnější, že jiný les na území městské části Praha – Dolní Měcholupy navíc není.

Žádáme Vás proto, abyste učinili příslušná opatření k zastavení porušování práva občanů na svobodný vstup do lesa. Požadujeme, aby nezákonné oplocení lesa bylo odstraněno a občanům byl umožněn vstup do lesa, na který mají ze zákona nárok. Žádáme Vás rovněž o učinění efektivních kroků směřujících k ukončení nezákonné činnosti provozovatelů zábavního parku krtkův svět i vlastníka lesa, pana Josefa Roušala.

My, níže podepsaní občané, trváme na zpřístupnění lesa a vyvození důsledků z nezákonného omezování práva na vstup do něj, nezákonného oplocení lesa a provozování zábavního parku krtkův svět v rozporu se zákonem.

 

Petiční výbor ve složení členů spolku Dolnoměcholupsko z.s.:

1) Josef Holeš, RČ:720825/0511, trvale bytem Za Kovárnou 52/7, Praha – Dolní Měcholupy, 1110 1,

2) Ing. Petr Šavrda, RČ: 630622/2109, trvale bytem U Šumavy 278/24, Praha – Dolní Měcholupy, 111 01,

3) Ing. Pavel Brabec, RČ: 961127/0515, trvale bytem Nad Vokolky 237/29, Praha – Dolní Měcholupy, 111 01. Petiční výbor může zastupovat jakýkoliv člen petičního výboru.

 

Petici organizuje spolek Dolnoměcholupsko, z.s., se sídlem: U Šumavy 278/24, Praha – Dolní Měcholupy, 11101.

 

Autor petice: Josef Holeš, RČ:720825/0511, trvale bytem Za Kovárnou 52/7, Praha – Dolní Měcholupy, 111 0 1, předseda spolku Dolnoměcholupsko z.s.

Autor: Josef Holeš | 6 podpisů

Více >
Za školství jako prioritu, za mzdy pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům 32 podpisů

Za školství jako prioritu, za mzdy pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům

Petice za dodržení vládního prohlášení ohledně priority školství, za zajištění platu pedagogických pracovníků ve výši 130% průměrné mzdy a potřebných financí pro nepedagogické pracovníky

 

Adresáti:

Vláda České republiky v čele s předsedou vlády prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D.


Olomouc 1. 9. 2024


Vážený pane premiére, vážený pane ministře školství, vážení členové vlády,

my, níže podepsaní občané České republiky, touto peticí apelujeme na vládu České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a žádáme, abyste:

 

1/ učinili školství a vzdělávání opravdovou prioritou, kterou jste slibovali. Zavázali jste se k tomu, že získáte pro školství více finančních prostředků tak, aby veřejné výdaje na vzdělávání a školské služby odpovídaly v poměru k HDP alespoň úrovni průměru zemí OECD. Tento slib však zůstává nenaplněn, což narušuje důvěru ve Vaše vedení a zpochybňuje Vaše důvěryhodnost a odhodlání k podpoře českého vzdělávacího systému.

 

2/ dodržovali platné zákony ČR, konkrétně školský zákon, který garantuje, že platy pedagogických pracovníků budou činit minimálně 130 % průměrné mzdy v České republice. Navzdory tomu, že tento Váš slib byl přijat jako součást právního řádu, není v současnosti naplněn, což vede k demotivaci pedagogů, podhodnocení jejich klíčové práce
a ohrožení kvality vzdělávání v naší zemi. Zajištění důstojných platových podmínek je nezbytné pro zachování a rozvoj kvalitního vzdělávacího systému, ale i pro budoucnost a konkurenceschopnost naší společnosti.

 

3/ zajistili odpovídající finanční prostředky pro nepedagogické pracovníky, kteří jsou nedílnou součástí školského systému. Pro zajištění bezproblémového chodu škol jsou nepostradatelní a jejich práce je pro fungování škol zcela zásadní. Tito pracovníci jsou v současnosti finančně podhodnoceni, což ohrožuje stabilitu a kvalitu jejich pracovního nasazení a také především bezpečné a čisté prostředí ve školách.

 

Vyzýváme Vás k okamžitému přijetí opatření, která zajistí dodržení těchto závazků, a to nejen z důvodu právní povinnosti, ale především z respektu k těm, kteří se každý den věnují vzdělávání našich dětí a mládeže a starají se o bezproblémové fungování chodu škol.

 

Petiční výbor:

Mgr. Monika Mackovíková, narozena: 15. 2. 1973, Bělkovice 125, 783 16 Bělkovice-Lašťany, učitelka SPŠS Olomouc

Mgr. Marian Plucnar, narozen: 25. 4. 1971,  Oldřichovice 823, 739 61 Třinec, zástupce ředitelky gymnázia

Ing. Adam Šiška, narozen: 14. 5. 1987, Lipová 268/9, 779 00  Bystrovany, učitel SPŠS Olomouc   

         

Kontaktní osoba: Mgr. Monika Mackovíková, monika@mackovikova.cz, tel. 774 409 082

 

Autor: Monika Mackovíková | 32 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj