V Jablonci nad Nisou stojí celosvětový unikát – kolem roku 1910 zde byl vybudován zámeček spolku Schlaraffia. Základními hodnotami této pánské organizace byly přátelství, umění a humor.
Sdružovaly se v ní osvícené a společensky vážené osoby, které se zasazovaly o všeobecně prospěšné projekty a finančně je podporovaly. Budova od devadesátých let chátrá. Majitelem je firma Malina Safety. Ta slibovala, že zámeček zachová. Dnes je ale všechno jinak. Ministerstvo kultury totiž zamítlo žádost o zapsání tohoto historického objektu na seznam kulturních památek a zámečku tak hrozí demolice.
S tím se však jablonečtí nechtějí smířit. Studenti rozmístili v Jablonci petice za záchranu zámečku, napsali i firmě Malina-Safety, jaké má se zámkem úmysly, ale odpovědi se nedočkala. Podpisy na peticích se však začínají rychle množit. Boj za společnou věc sílí i pomocí Facebooku. Ke studentům se přidávají historici a mladí architekti. Plánují společné kroky. Lidí, kteří se chtějí do boje za záchranu zámečku zapojit, je hodně.
Také my se přidáváme k těm, kterým není osud tohoto historického skvostu lhostejný, a žádáme, aby město co nejdříve opět vešlo v jednání s firmou Malina-Safety a aby byl zámeček rekonstruován a zachráněn.
fotka:
http://oidnes.cz/11/051/org/OKS3af12b_7508623jpg.JPGza
Autor: Martina Nová | 1174 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby Liberecký kraj, Krajská správa silnic, starostové dotčených obcí a poskytovatelé dotací respektovali náš požadavek na to, aby při rekonstrukcích a opravách silnic v našem kraji, aktuálně zejména ve Frýdlantském výběžku, bylo bráno v úvahu, že aleje jsou nedílnou součástí našeho domova a krajiny, kde žijeme. Chceme, aby veškeré záměry na kácení alejí a stromořadí byly předem a dostatečně projednány s odbornou i laickou veřejností a aby byla hledána technická řešení, která aleje zachrání před zbytečným kácením.
Zejména požadujeme:
1. aby žádost o dotace z fondů EU na rekonstrukce silnic ve Frýdlantském výběžku nebyla podána dříve, než bude vyřešena problematika místních alejí,
2. aby byl v rámci projektu rekonstrukce silnic „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“ přehodnocen záměr vykácet cca 950 vzrostlých stromů, jež tyto aleje tvoří,
3. aby byly v souvislosti s projektem a jeho udržitelností vyčleněny finanční prostředky na ošetření a údržbu alejí,
4. aby bylo zváženo, zda je vzhledem k intenzitě dopravy efektivní rozšiřovat komunikace II. a III. třídy na úkor alejí, či zda by stačilo jen opravit jejich v některých případech katastrofální povrch,
5. aby bylo hledáno technické řešení, které dovolí v maximální míře zachovat současné aleje,
6. aby i v budoucnu Liberecký kraj a Krajská správa silnic své záměry dopředu včas projednávaly s veřejností a místními spolky.
Za petiční výbor:
Ing. Zbyněk Vlk, autor a provozovatel Žijícího skanzenu, Jindřichovice pod Smrkem
Mgr. Monika Tomašáková, OSVČ, Raspenava
Mgr. Kryštof Špidla, Ph.D., učitel a zastupitel, Hejnice
Dr. Milan Maršálek CSc., novinář a zemědělec, Dolní Řasnice
Ing. Stanislav Budka, pracovník ochrany přírody, Hejnice
Jolana Bláhová, externí redaktorka, Horní Řasnice
Pavla Jazairiová, novinářka, Poustka
Autor: Stanislav Budka | 1135 podpisů
Více >My, níže podepsaní, zejména příznivci alternativní kultury, ať již z Liberce nebo z jiných obcí, vyzýváme Radu Statutárního města Liberec, aby se zasadila o zachování komunitní pobytové zahrady u Pivního baru Azyl v ulici Široká v Liberci.
Důvody naší výzvy jsou:
Pivní bar Azyl představuje v rámci Liberce, jeho širokého okolí i v celorepublikovém měřítku ojedinělé místo, kde je provozována řada kulturních, vzdělávacích a osvětových aktivit. Jako součást jeho fungování byla příznivci baru Azyl zprovozněna komunitní pobytová zahrada v jeho těsné blízkosti, kde dříve bylo smetiště. Společnou prací nadšenců byla uvedena v provoz a dodnes slouží jako součást pro zázemí nejrůznějších kulturních a jiných veřejně prospěšných aktivit.
Pivní bar Azyl za osm let své existence poskytl prostor pro desítky a stovky hudebních a kulturních akcí, stejně tak přednášek, diskusních večerů nebo promítání. Byly uspořádány desítky benefičních akcí pro oběti válek či ve prospěch organizací, které se zabývají ochranou lidských práv, práv zvířat, ekologie i ostatních veřejně prospěšných aktivit. V prostorách zahrady proběhly i nekomerční sportovní turnaje, umělecké workshopy nebo přednášky.
Jsme přesvědčeni, že současná aktivita spolku tří lidí vedoucí k odstranění komunitní zahrady nemá za cíl vybudovat jinou komunitní zahradu, ale zlikvidovat či omezit Pivní bar Azyl ze strany nově se přistěhovaných sousedů.
Žádáme proto Radu Statutárního města Liberce, aby vzala v potaz jedinečnost místa a zasadila se o zachování komunitní pobytové zahrady, která dosud sloužila návštěvníkům Pivního baru Azyl a příznivcům alternativní kultury.
Autor: Vladimír Vrabec | 494 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané Liberce prostřednictvím této petice žádáme, aby město zachovalo školní plavecký bazén v ZŠ Švermova a připravilo jeho rekonstrukci. Rekonstrukce školního bazénu v ZŠ Švermova přinese: 1. Možnost řešit školní plavání v této škole a tím značnou úlevu městskému bazénu 2. Oživení této části Liberce (bazén bude k dispozici veřejnosti v odpoledních a večerních hodinách 3. Zajistí možnost sportovního vyžití dětem v této lokalitě Žádáme vedení města, aby zadalo zpracování projektové dokumentace na opravu bazénu i s ohledem na to, že se rekonstrukce městského bazénu posouvá nejméně o 2 roky a po dobu jeho rekonstrukce nebude kde v Liberci platvat. Petiční výbor: 1. Pavel Felgr – Putimská 331, 460 08 Liberec 2. Jana Ptáčková – Okružní 511/14, 460 01 Liberec 3. Jan Taraba – Vyhlídková 649, 463 12 Liberec - Vesec Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)
Autor: Pavel Felgr | 494 podpisů
Více >PETICE
Pro ponechání Mgr. Milana Frice ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Všeň
My, níže podepsaní občané, dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, vyzýváme zastupitele a radní obce Všeň.
Obecní úřad Všeň
Zastupitelstvo obce Všeň
Obecní rada obce Všeň
Všeň 10
512 65 Všeň
Vážení zastupitelé a radní obce Všeň,
my, níže podepsaní občané, Vás žádáme o přijetí odvolání vzdání se funkce Mgr. Milana Frice z postu ředitele základní a mateřské školy Všeň a jeho ponechání na uvedené pozici.
Jsme znepokojeni kroky vedení obce a z důvodů popsaných níže vyzýváme zastupitele a radní obce Všeň, aby zabránili postupné likvidaci školy Všeň.
K připojení podpisu pod výše uvedený požadavek nás vedou přinejmenším některé z následujících důvodů:
- V roce 2009 převzal pan ředitel Mgr. Fric místní školu se čtyřmi dětmi. V té době byla škola vysoce ztrátová a dotovaná obcí. Panu řediteli se podařilo během osmi let počet žáků navýšit na současných 80 dětí a tato škola se tak stala jednou z největších vesnických škol v regionu. Škola nejen že přestala být ztrátová, ale stala se i významným zdrojem příjmů do obecního rozpočtu.
- Koncepce školy je důvodem přílivu dětí ze širokého okolí a v posledních letech k ní nachází cestu čím dál více místních. V letošním roce navštěvuje první třídu 7 dětí z obce Všeň, což je 70 % všeňských dětí, prvňáků. Pro příští ročník je zde též příslib většiny rodičů MŠ Všeň, že své dítě umístí ve zdejší škole. Výuka v MŠ a ZŠ probíhá ve stejném pojetí a vzájemně na sebe navazuje, což bylo též oceněno Českou školní inspekcí.
- Škola je základním pilířem budoucnosti každé moderní obce. Je symbolem života a zpestřením kulturního života v obci.
Pokud k dohodě mezi zřizovatelem a ředitelem školy nedojde, nastane tato situace:
- Naprostá většina dětí nenastoupí do dalšího ročníku ve školním roce 2018/19. Pokud ve škole zůstanou jen místní děti (aktuálně 13 žáků), stabilita školy bude ohrožena a obec bude muset školu výrazně dotovat ze svého rozpočtu.
- Hrozí odchod drtivé většiny pedagogů ze ZŠ
- Může dojít k rozpadu a zavření školy
Vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že se jedná o vážnou situaci, která si žádá zodpovědný přístup a urychlené řešení.
Proto Vás žádáme, abyste své rozhodnutí pečlivě zvážili a rozhodli se ve prospěch své obce i školy.
Děkujeme
dne 16.1.2018, Všeň
Za petiční výbor:
Jiří Hovorka, Pohoří 31, 511 01 Turnov
Jana Kelíšková, Koněvova 1004, 511 01Turnov
Autor: Jana Kelíšková Kelíšková | 483 podpisů
Více >My, níže podepsání, nesouhlasíme s usnesením o zrušení terasy patřící zmrzlinářství LEDA.
Brojení závistivých lidí vůči drobnému podnikateli je v dnešní době nepochopitelné a rozhodně by nemělo být podporováno či tolerováno. Bezdůvodné zrušení odsouhlaseného a již dokončeného projektu - terasy, vnímáme jako trest pro majitele zmrzlinářství. Náklady a ušlý zisk jsou výsledkem bezmyšlenkovitě odsouhlaseného návrhu, bez nároku na odškodnění majitele terasy. Podpisem souhlasím se zachováním terasy patřící zmrzlinářství LEDA.
Autor: Alena Galuščáková | 469 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané touto peticí žádáme zastupitele Statutárního města Jablonec nad Nisou, aby pokračovali v přípravě a realizaci rozpracovaných projektů „Modernizace tramvajové trati“ a „Prodloužení tramvajové trati v Jablonci nad Nisou až na dopravní terminál“, aby na zastupitelstvu města hlasovali pro
1. Zachování tramvajové linky 11 z Vratislavic nad Nisou do Jablonce nad Nisou,
2. Modernizaci tramvajové trati,
3. Prodloužení tramvajové trati v Jablonci nad Nisou až na dopravní terminál,
4. Vyčleňovali z rozpočtu města potřebné finanční prostředky na přípravu, realizaci a následný provoz těchto projektů,
5. a vyvinuli společně s Magistrátem statutárního města Jablonec nad Nisou veškerou součinnost pro zdárné dokončení těchto projektů.
Autor: Petr Mikula | 400 podpisů
Více >Touto peticí požadujeme uzavření psího útulku v Dobranově. Vzhledem k vážným pochybením máme za to, že co se týče byť jen základní hygieny a zabránění přenosu nebezpečných psích nemocí (zejména infekční parvovirózy), jeho funkce zcela selhává. Majitel útulku, pan Jan Vávra, pak tyto vleklé a vážné problémy očividně ignoruje, viz mnohé zprávy především v Českolipském Deníku a podněty od nespokojených občanů (můžeme na vyžádání poskytnout). Tím vším je s největší pravděpodobností porušován nejen zákon na ochranu zvířat, ale i další související legislativa.
Starostům měst a obcí na Českolipsku se žalostný stav psů vycházejících z útulku rovněž dlouhodobě nelíbí. Žádná z jejich iniciativ dosud ovšem nebyla tak silná, aby vedla ke zrušení útulku a vybudování nového s předpokládaným umístěním v České Lípě. Zatoulané psy do Dobranova vozí na základě smlouvy i Českolipská městská policie, ovšem dle jejího vyjádření může kontrolovat pouze psy, které do útulku přivezla. To nám přijde jako nedostatečné a věříme, že by bylo nejlepší vybudovat nové, moderní zařízení pro oblast celého okresu.
Na závěr dodáváme, že tak jako u každé petice, i zde pomáhá i jediný další podpis: ten Váš. Přesto prosíme i o šíření; nejlépe mezi lidmi, jimž není osud psů lhostejný a kteří chápou, že i zvíře má pocity a duši. V případě jeho nemoci si jistě nepřeje nic jiného, než člověk ve stejné situaci, a sice uzdravit se. To se mu však bohužel díky zbytečnému lidskému diletantství často nemusí podařit (reálné zkušenosti několika adoptujících).
Děkujeme za Vaši podporu, skutečně si jí vážíme!
Tuto petici podává petiční výbor – jména, příjmení a bydliště všech jeho členů a to samé u osoby, oprávněné ho zastupovat)
Autor: Michal Němeček | 342 podpisů
Více >Děkujeme!
Náměstek MŠMT pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu PhDr. Mgr. Langr navrhl ministerstvu dvě možná řešení pro připravovanou novelu školského zákona: zrušení spádových obvodů, nebo jejich zavedení jako dobrovolných. Pokud by se podařilo novelu změnit tímto způsobem, nedošlo by ani k reorganizaci školek. Podaří se plánované reorganizaci libereckých mateřských škol zabránit i díky signatářům petice?
Autor: Vendula Pospíšilová | 253 podpisů
Více >Vážení zastupitelé,
v nejbližších dnech bude zastupitelstvo města volit primátora města, náměstky a členy rady statutárního města Jablonec nad Nisou.
My, níže podepsaní, protestujeme proti koaliční dohodě ANO 2011, ZMĚNA PRO JABLONEC, ČSSD a NOVÁ BUODUCNOST PRO JABLONEC, která nerespektuje přání voličů, a nesouhlasíme s tím, aby byla vítězná strana a kandidát na primátora Ing. Petr Beitl v opozici.
Vyzýváme ANO 2011, které skončilo ve volbách na druhém místě za ODS, aby vyjednávalo s vítězem voleb o sestavení koalice a umožnilo tak pokračovat v pozitivní práci ve prospěch města a jeho občanů. Obracíme se na všechny zastupitele, aby ctili výsledky voleb a v čele s primátorem Petrem Beitlem umožnili funkční koalici.
Autor: Lucie Uhlířová | 228 podpisů
Více >My obyvatelé města Kamenický Šenov, touto peticí apelujeme na vystěhování nepřizpůsobivých obyvatel bytového domu č.p. 688. Nehodláme již dále snášet neustálý hluk, nepořádek a stále stoupající agresi těchto osob z nichž některé jsou pod vlivem omamných látek. Chceme bezpečné a klidné město k žití, kde můžeme vychovávat své děti bez strachu o jejich zdraví a bezpečnost. Chceme město, kde nemusíme mít strach o náš majetek!Žádáme tímto město Kamenický Šenov, aby apelovalo na majitelé BD Huťská 688, manželé Maxmilián Tomáš a Maxmilián Jitka Bc., Kamenická 581, 47114 Kamenický Šenov k vystěhování těchto obyvatel a dále žádáme, aby došlo k zamezení a zákazu sem nadále nepřizpůsobivé obyvatele stěhovat! Majitelé dlouhodobě využívají objekt k vlastnímu obohacení bez toho aniž by řešili důsledky!
Autor: L A | 142 podpisů
Více >Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.
Petici sestavila Soňa Anna-Marie Fišerová, Poniklá 111, 51242 Poniklá.
Vážený pane Tulpo, vážený pane Křečku,
My, níže podepsaní, souhlasíme se zápisem 28. jednání školské rady SUPŠS ŽB, dne 27.2.2017 a žádáme, aby bylo znovu projednáno odstoupení třídních učitelů, kteří na tomto jednání své rezignace vzali zpět a bylo přislíbeno, ze strany vedení, že bude pokračovat dialog vedoucí k jejich návratu do pozic třídních učitelů, což se bohužel v tuto chvíli neděje.
Zápis ze zasedání (28.) školské rady SUPŠS ŽB, dne 27.2. 2017, kinosál SUPŠS v 19.10 hodin
Přítomni: Filip Uhlíř, Ing. Jan Šollar, Mgr. František Lufinka, Ing. Eva Hašková, MgA. Rebeka Kloudová
Omluveni: JUDr. Iveta Hajlichová
PROGRAM:
1. Klima školy
2. Rezignace třídních učitelů
1. Filip Uhlíř – zástupce zletilých žáků
Přednesl návrhy žáků 3.V (příloha č. 1)
K návrhu pana Lufinky (bod 3.) dodal, jestli nebude problematické, jak se k tomu postaví 3. strana (tj. nově jmenovaní třídní učitelé).
2. Ing. Šollar – zástupce rodičů nezletilých žáků
Jde o složitě řešený úkol na úrovni ředitel versus kolektiv učitelů. Tento problém se netýká jen třídních učitelů. Vyslovil se velmi kriticky k budoucí spolupráci mezi ředitelem a učiteli. Snažil se být nestranný, ale do bodu 0 se již nelze vrátit. Ředitel nekomunikoval na témata, která dostal v dopisech od studentů v červnu 2016, kdy se zavázal odpovědět jim do 30 dnů. (24. zápis ze ŠR z 27. 6. 2016) Neviděl na dopise od studentů nic problémového.
3. Mgr. Lufinka – zástupce zřizovatele
Navrhl, aby třídní učitelé stáhli své rezignace s podmínkou, že se bude jednat nad spornými body v obsahu pracovní náplně třídních učitelů a vrátili se k diskuzi.
Zmínil pochybení vedení školy v tom, že nebyli přítomni zástupci školy.
4. MgA. Kloudová a Ing. Hašková – zástupci pedagogů
Seznámili ostatní členy se Stanoviskem pedagogů k vnitřní komunikaci (příloha č. 2), kteří toto stanovisko zaslali 14. 2. 2017 náměstkovi hejtmana LK Petru Tulpovi a vedoucímu odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Leoši Křečkovi.
Ukončení jednání ve 20.20 hodin.
Usnesení z jednání:
Členové školské rady se ztotožňují s názory rodičů, které zazněly na veřejném jednání 27. Školské rady.
Vzhledem k tomu, že pan ředitel projevuje svoji neschopnost komunikace a kooperace nejen s pedagogy, ale i s klienty školy a vyvolává v nich svým jednáním či nejednáním nedůvěru, a to přináší řadu problémů, které se projevují jak ve vnitřním chodu školy, tak ovlivňují i veřejné mínění.
Prodlužováním tohoto stavu hrozí další destabilizace, která může vyústit až v odchod některých pedagogů a ztrátě případných klientů, snížení kreditu školy.
Vážený pane Tulpo, vážený pane Křečku, nesouhlasíme s tím, aby byl dialog mezi vedením školy a pedagogy nepokračoval, byl ukončen jednostranným rozhodnutím vedení školy a nastalá situace se nadále neřešila.
Dále vás laskavě žádáme o svolání schůzky zástupců Kraje a rodičů.
Toto stvrzujeme níže svým podpisem.
Soňa Anna-Marie Fišerová
zástupce rodičů 1.V
Autor: Soňa Anna-Marie Fišerová | 131 podpisů
Více >
Aktuální personální změny v SPC Semily, kdy odchází stěžejní pracovník, který zde dlouhodobě vykonával nenahraditelnou službu pro děti s PAS prakticky pro celý Liberecký kraj, je impulzem k požadavku řešit neutěšenou situaci v kraji systémově tak, aby se dětem, žákům, studentům s PAS a jejich rodinám, dostalo adekvátní a včasné intervence.
Poradenské služby SPC Semily byly v poslední době organizačně stále více omezovány i přes to, že dětí s poruchou autistického spektra (dále jen PAS) stále přibývá (v součastnosti u SPC cca 300 dětí) a zasloužily by si naopak větší pozornost a péči. Vzrůstá nespokojenost s celkovým přístupem, rozsahem služeb a čekacími lhůtami SPC. Procesní postupy SPC komplikují stále více dostupnost a včastnost pomoci našim dětem (dané zákonem) právě ve chvíli, kdy ji potřebují.
Konkrétně nás trápí :
- dlouhé objednací lhůty na vyšetření, konzultace a pod.
- nedodržování zákonných lhůt
- absence výjezdů do škol při řešení neodkladných situací
- absence odborného vedení učitelů a žáků
- nedostatek pedagogických asistentů a z toho plynoucí nejistota jejich zajištění
- absence centrální databáze pedagogických asistentů pro děti s PAS
- nedostatečná odborná podpora rodiny a práce ze sourozenci
- finanční dostupnost terapeutů a odborníků v oblasti sociálních nácviků, bez kterých se děti s PAS neobejdou (terapeutů, arteterapie, muzikoterapie,logopedie...)
- podpora začlenění dětí s PAS do volnočasových aktivit.
Požadavek zřízení samostatného SPC pro děti, žáky a studenty s PAS v kraji má svoje opodstatnění také vzhledem k nárokům a požadavkům na poradenské pracovníky v souvislosti s blížící se účinností prováděcí vyhlášky MŠMT. Dlouhé čekací lhůty a nekompetentní přístup pracovníků stávajícího SPC vzbuzují oprávněné obavy mezi rodiči žáků s PAS i pedagogickými pracovníky školských zařízení, kde jsou žáci a studenti s PAS vzděláváni.
Autor petice: Jménem aktérů vzdělávání osob s PAS Kateřina Hornová
Autor: Kateřina Hornová | 130 podpisů
Více >Podle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, my, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme zastupitelstvo města Liberce a jeho primátora Jaroslava Zámečníka, aby přejmenovali ulici Moskevskou na Kyjevskou ulici, a to z důvodu bezprecedentní válečné, barbarské agrese Ruské Federace vůči svobodné Ukrajině a tím i demokraticky smýšlejícím zemím Evropy.
Autor: Iva Šilhavá | 122 podpisů
Více >My, níže podepsaní rodiče žáků a občané dle čl.18Listiny základních práv a svobod a zákona č.85/1990Sb.o právu petičním, vyzýváme zastupitele obce Hrubá Skála
Obecní úřad Hrubá Skála
Zastupitelstvo obce
Doubravice 37
511001 Turnov
Vážení zastupitelé obce Hrubá Skála ,
my, níže podepsaní rodiče žáků a občané obce Hrubá Skála ,vás žádáme o prodloužení smlouvy Mgr.Jiřího Koutského a jeho ponechání ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Doubravice na další šestileté období.Jsme znepokojeni situací a atmosférou, která panuje mezi některými představiteli obce a Mgr.Jiřím Koutským a vede k nejistotě ostatních kantorů.
Je více než znepokojující, že po pětadvacetiletém působení pana Mgr.Jiřího Koutského na pozici ředitele této školy nastává situace, kdy 3 měsíce před koncem zaměstnanecké smlouvy pan ředitel,učitelé ani rodiče neví, zda se obec rozhodne pro vypsání konkurzu na nového ředitele anebo bude panu řediteli prodloužena smlouva na další 6tileté období.
V roce 1993 převzal pan ředitel Mgr.Jiří Koutský školu přibližně s třiceti dětmi.Panu řediteli se během jeho trvání v této funci podařilo navýšit počet žáků na současných 70 dětí. Při takovémto počtu nejenže škola není ztrátová, ale zároveň i významným zdrojem příjmů do obecního rozpočtu.
V dnešní době je naše základní a mateřská škola vyhledávanou školou nejen dětmi z obce Hrubá Skála, ale i dětmi z jiných přilehlých obcí i dětí mimo spádovost.
Do řízení školy se promítá duch osoby pana ředitele, který se výrazně projevuje v uvolněné a přátelské atmosféře, sportovními aktivitami ,které jdou ruku v ruce se zdravým stravováním,kdy je naše škola také zapojena do projektu Hravě, žij zdravě
Je třeba vyzdvihnout i to, že pan ředitel věnuje čas nad rámec svých pracovních povinností, např.děti jezdí každoročně na týdenní pobyt na horách,v létě je to škola v přírodě, nechybí ani mezinárodní družba, kdy pan ředitel věnoval část své vlastní dovolené, aby tuto myšlenku podpořil.
Proto žádáme zatupitele obce, aby tento stav nepodceňovali a tuto otázku zařadii jako důležitý bod na zasedání Obecního zastupitelstva 6.2.2018, kdy přijde podpořit osobu pana ředitele mnoho rodičů.
Myslíme si, že po 25letém působení pana ředitele a pedagogického sboru v naší škole, si minimálně zaslouží férové jednání ze strany obce a zastupitelů.
Po veškerých kontrolách, auditech, inspekcích, které na škole proběhly a dopadly vždy výborně, je více než jasné, že pan ředitel odvádí svojí práci vynikajícím způsobem. A to je i další důvod, proč ponechat pana ředitele Mgr.Koutského na pozici ředitele ZŠ a MŠ Doubravice.
Proto vás žádáme,abyste své rozhodnutí a další kroky pečlivě zvážili, neboť by se mohlo stát, že koncepce a duch školy odejde s osobou pana ředitele včetně spousty dětí a učitelů.
Dne: 22.1.2018
Za petiční výbor: Josef Šorm Krčkovice 11
Monika Hlubůčková Krčkovice 2
Autor: Monika Hlubůčková | 120 podpisů
Více >Petice
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
NE VÝSTAVBĚ NOVÉ TRAMVAJOVÉ TRATI NA ULICÍCH Budovatelů, Soukenná a Kamenná!
Důrazně protestujeme proti tomu, aby zejména ulicemi Budovatelů, Soukenná a Kamenná v Jablonci nad Nisou byla vedena nová tramvajová trať.
Jsme přesvědčeni, že tramvajová trať, její příslušenství a s ní související stavební úpravy by výrazně poškodily kvalitu života ve zmíněných ulicích a jejich okolí. Protestujeme proti zániku zelených ploch, kácení stromů, zřizování tramvajových zastávek a rozšiřování pozemních komunikací, které by případnou stavbu a existenci tramvajové trati provázely. Obáváme se hluku, nepohodlí a špíny ze stavebních prací.
Ani nejmodernější technologie nezabrání hlučnosti a vibracím z tramvajového provozu. Věříme, že kupříkladu elektrobusy představují vůči životnímu prostředí přátelskou, bezemisní, prostorově neinvazivní a levnější variantu ke zvažované tramvajové výstavbě
Obyvatele Jablonce nad Nisou trápí daleko více absence kapacit pečovatelských domů, ceny tepla, které je jedno z největších v ČR nebo stav stávajících komunikací.
Necheme, aby investice 100 miliónů korun, které se investovaly do rekonstrukce Dolního náměstí a Soukenné ulice byla zničena jen a jen z nesmyslného důvodu budování něčeho, co postrádá smysl.
Jako obyvatelé a přátelé Dolního náměstí a Jablonce nad Nisou proto adresáty této petice vyzýváme, aby nám pomohli zachovat ráz zdejšího bydlení a neredukovali místa, kde žijeme nebo je máme rádi, na pouhý tranzitní prostor. Zachovejme zrekonstruovanou část města jako klidovou část bez hromadné dopravy!
ŽÁDÁME TÍMTO PŘÍSLUŠNÉ ORGÁNY STATUTÁRNÍHO MĚSTA JABLONCE NAD NISOU (Rada města Jablonce nad Nisou, Zastupitelstvo města Jablonce nad Nisou, Magistrát města Jablonce nad Nisou)
O ZASTAVENÍ VEŠKERÝCH AKTIVIT A ŘÍZENÍ, JEŽ USILUJÍ O VÝSTAVBU TRAMVAJOVÉ TRATI ZEJMÉNA ULICEMI: Budovatelů, Soukenná a Kamenná v Jablonci nad Nisou
Stránka 1/2
Petici sestavil petiční výbor ve složení:
Martin Moc, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou
Nela Dorničáková, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou
Členy petičního výboru je oprávněn ve věci této petice zastupovat kterýkoli člen petičního výboru.
Podpisové archy zasílejte na adresu:
Martin Moc, Soukenná 615/2, Jablonec nad Nisou
Autor: Martin Moc | 109 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané žádáme prostřednictvím této petice zástupce Libereckého kraje, místních samospráv a orgánů státní správy, aby se při plánované rozsáhlé opravě silnic na Frýdlantsku v rámci projektu „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“ řídili následujícími prioritami:
1) opravy nebo rozšíření silnic musí být provedeny kvalitně tak, aby nemusely být každoročně znovu opravovány,
2) opravy nebo rozšíření silnic musí odpovídat požadavkům na bezpečnost silničního provozu,
3) opravy nebo rozšíření silnic musí zohledňovat nárůst nákladní a osobní automobilové dopravy včetně šetrného cestovního ruchu, zejména v oblasti cykloturistiky,
4) opravy nebo rozšíření silnic musí chránit stávající stromořadí, není-li tím vyloučena některá z předchozích priorit,
5) opravy nebo rozšíření silnic musí být doplněny o nová stromořadí, nepodaří-li se uchránit stávající stromořadí,
6) opravy nebo rozšíření silnic musí zahrnovat opatření na podporu cestovního ruchu, bezpečnosti všech účastníků silničního provozu včetně cyklistů a chodců, například odpočívadla.
Chceme na Frýdlantsku uchránit přírodní a kulurní dědictví všude tam, kde je to možné, kde to slouží k duševnímu i hmotnému obohacení nás i příštích generací. Takovým dědictvím jsou i stromořadí, která byla vysázena před zhruba 100 lety.
Chceme omezit potenciální ohrožení v dopravě, které sebou nesou úzké silnice, špatný stav jejich povrchu, stromy, které do silnic zasahují. Silnice využíváme k přepravě za svou obživou, naše děti jsou po nich přepravovány do škol a mimoškolních aktivit, vozíme po nich staré lidi do zdravotnických zařízení a v neposlední řadě je využívají turisté, kteří navštěvují náš region.
Jsme pro modernizaci silniční sítě na Frýdlantsku.
Jsme pro zachování a/nebo vysázení nových stromořadí v rámci modernizace silniční sítě na Frýdlantsku.
Autor: Petr Pávek | 89 podpisů
Více >Engelmannova kaple s vyobrazením Loučícího se Krista, u polní cesty ze Svárova do Okřešic zanikla za minulého režimu v 80. letech 20. století v době, kdy se o sakrální památky tvořící nezaměnitelné genius loci naší krajiny, nikdo nestaral. Pojďme tuto kapličku obnovit a opět vrátit tuto památku k rozcestí polních cest, navazující na nově vybudovanou lávku pro pěší přes hlavní silnici. Obnova zahrnuje i osazení lip a zřízení odpočinkového místa.
Pojďme přesvědčit vedení Města Česká Lípa, že obnova zaniklého kulturního dědictví a navracení krajinotvorných hodnot do okolí našeho města má smysl.
Autor: Miroslav Pröller | 80 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané,prostřednictvím této petice žádáme obecní zastupitelstvo a obecní radu obce Všeň o ponechání Mgr. M. Frice na stávajícím postu ředitele Základní a Mateřské školy Všeň.
Jednání OÚ Všeň ve vztahu k dotčeným dětem a jejich zákonným zástupcům a rodičům je naprosto
nestandardní a odporující všem dobrým mravům. Rodiče a zákonní zástupci dětí si školu ve Všeni
vybrali pro své dítě po pečlivém zvážení všech pro a proti a v konečné fázi se rozhodli právě pro
tuto školu z důvodů její koncepce a celkového pojetí výuky. Pro mnoho rodičů bylo toto zohlednění
pro jejich dítě důležitější než dostupnost do místa výuky.
My, rodiče a zákonní zástupci dětí ze ZŠ Všeň, se dožadujeme práva pro své děti na vzdělání ve
škole, kterou jsme si z důvodu celkového pojetí vzdělávání zvolili.
Důvody pro ponechání Mgr. Frice na pozici ředitele mateřské a základní školy Všeň:
-příliv dětí do obecní školy (3 děti v roce 2009 - 63 k září 2015)
-příjem obce plynoucí ze stoupajícího počtu dětí (2009 - 24 300; 2015 - 510 300) vyčísleno bez příjmů za
mateřskou školu
-zkulturňování budov i pozemků za působení p. M. Frice
-ojedinělá a ministerstvem školství žádaná koncepce výuky a vzdělávání
-ochota rodičů stávajících dětí aktivně se zapojit do dění školy i obce
-udělení ocenění "Strom života" p. M. Fricovi, jako hodnotné osobnosti Libereckého kraje.
.
Děkujeme
Za petiční výbor:
Ilona Zajícová
Jiří Toman
Lenka Stříbrná
Autor: Michaela Žáková | 66 podpisů
Více >Hlasuj zdali souhlasíš s odstraněním palet s prostoru skateparku za účelem zvýšení užitné plochy pro většinu uživatelů.
V případě, že hlasování ukáže, že většina uživatelů souhlasí s odstraněním palet, dojde k jejich seskupení v rohu skateparku. Kdokoli na nich bude chtít jezdit může dráhu sestavit a po skončení tréninku ji uloží zpět.
Důvod hlasování: palety v prostorách skateparku jsou využívány jen nahodile, velmi ojediněle a při tom zabírají podstatnou část plochy skateparku, kterou by ostatní rádi využívali denně.
Ps: Hlasování bude sečteno a podle hlasů se pak bude konat co se teda bude dít.
Autor: Tomasz Chodyniecki | 56 podpisů
Více >Vyberte si svůj region