Petice proti výstavbě spalovny v Jihlavě
15 signatures

Petice proti výstavbě spalovny v Jihlavě

Author: Pavel Janda | Uploaded: 22.01.2014 | 15 signatures
Share it with your friends

Spalovna, která by měla vyrůst v Jihlavě, vyvolává velkou debatu. Zatímco krajští radní tvrdí, že není čeho se bát, lidé mají jiný názor. Největší obavy mají ze znečištění dioxiny.

Sdružení Arnika proto požádalo britského odborníka Alana Watsona, který se zabývá problematikou energetiky a odpadů a sedm let pracoval pro britské ministerstvo životního prostředí, aby se k plánované výstavbě spalovny vyjádřil. Ten o dioxinech uvedl, že se jedná o vysoce toxické látky, které mohou mít negativní dopad na lidské zdraví. Počínaje karcinogeny, až třeba po endokrinní zátěž. Více se dočtete zde:

http://jihlava.idnes.cz/britsky-odbornik-alan-watson-varuje-pred-spalovnou-v-jihlave-pu1-/jihlava-zpravy.aspx?c=A121025_1845476_jihlava-zpravy_mv

 

Důrazně proto protestujeme proti výstavbě spalovny, která by ohrožovala zdraví jihlavských občanů i dalších generací. Žádáme proto Magistrát města Jihlavy, aby přípravy této stavby, která uškodí lidem, neprodleně zastavil.

 

foto:

idnes.cz

To whom will the petition be forwarded: Bude předána Magistrátu města Jihlavy

Petition signature must be confirmed in a subsequent e-mail.

Share it with your friends and acquaintances

Messages | 10

02. 02. 2017 | Jan Farkaš | Ostrava
Oběžník SOA 1/17 Proč je svět zavalen odpady z EU.

Svaz Ostravských Abstinentů, www.SOA.cz, Jan Farkaš,
Proč je svět zavalen odpady z EU. Proč jsou pláže plné odpadu. Proč jsou nemoci

Svět a žaludky ryb jsou plné odpadků. Snaha států je omezovat odpady a skleníkové plyny.
Vláda České republiky to ale svými korupčními zákony sabotuje.
Kvůli byznysu nutí občany povinně produkovat netříděný odpad..

Proto veškeré snahy všech o snížení produkce odpadů, skládek, a skleníkových plynů
jsou neúčinné a budou i nadále neúčinné.

Podle zákonů a Ústavy České republiky je pro zajištění zisků odpadových firem a na ně napojených vládních skupin ČSSD a hnutí ANO, základní povinností občanů produkovat odpad, pro růst skládek a spaloven. Posuďte sami:
Základní povinností občanů ČR, včetně nemluvňat, je produkovat co nejvíc komunálního odpadu.
Občan, který neprodukuje žádný odpad, zaplatí pokutu, je perzekuován, nebo půjde k exekuci.
Pokuta je i to, že občan zcela nenaplní vládou nařízený počet popelnic, a musí za to platit.
Majitelé zateplených chat a domů, kteří topí dřevem, dávají popel na kompost, sice neprodukují odpad, - ale nesmí si zrušit placený odvoz svého neexistujícího odpadu.
Občané, kteří nemají žádný odpad, jsou povinni dovézt si z kontejnerů tříděného odpadu: plasty, plechovky, chemikálie, papír, žárovky, sklo, olovo, baterie, zbytky jídel, textil… do své popelnice, aby zajistili vládou stanovený počet plných popelnic netříděného odpadu.
Občané, kteří mají málo odpadu, dají do popelnic papír, plasty, sklo, místo aby je třídili.
Tím narůstá množství netříděného odpadu, (nejvíc v EU).
Odpady, plasty, toxické látky, ze skládek ČR se spláchnou při deštích do řek, při záplavách do polí, do Odry, Labe, Dunaje, na pláže, do moří.
Toxiny z ČR se šíří vzduchem působí genetické nemoci… ptačí chřipky, Virus H5N1 …

Vláda ČR nejdřív korupčně zavedla zákon o vynucené produkci odpadu, a pak tím zdůvodní
nutné stavby spaloven pro své firmy.
Dioxiny ze spaloven budou zamořovat přírodu, ovzduší a půdu,
- a to je hlavním cílem vládních stran ČSSD a hnutí ANO, které i proto šly do voleb.

Toto nařízení vlády ČR je v zájmu občanů ČR, byznysu, HDP, EU a OSN,
která tento postup schvaluje a nařizuje.
Aby mohla EU do celého světa vyvážet odpad, dává na produkci odpadu dotace.

S účinností od 29. října 2015 mohou (a nemusí?-komu ano-komu ne-příklad pro korupci) obecní úřady na žádost prominout poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. - Vždy žádosti zamítají !

Mohou to změnit jen volby 2017. Nevolme strany a poslance, kteří jsou u moci.
+0 | -0
doporučit +
16. 05. 2014 | 000000 00000 | Jihlava
Dobrý den,
jsem studentem zabývající se problematikou znečištění životního prostředí. Jako každý měsíc jsem se sem podíval na novinky a nestačil jsem se divit.
Je zde pár petic proti zdravému rozumu. Jednou z nich je i tato petice. Co si představíte pod pojmem spalovna?
Mostecko, či jiné oblasti ČR, kde kvalita ovzduší je opravdu dost bídná.
Opravdu si myslíte, že budou dioxiny, PAHy, PCB unikat z takovéto spalovny?
Tak proč se potom dělají? Proč je v Brně spalovna a nikdo proti tomu neprotestuje.
Chápu že se lidé bojí nových věcí, ale než začnete protestovat, tak se zamyslete.
Skládka za Jihlavou je narvaná k prasknutí. Sváží se tam veškerý komunální (úplně všechno co nerecyklující člověk vyhodí) odpad. Tento odpad, mnohdy toxický, podstupuje degradačním procesům a jeho zbytky se uvolňují do spodních vod a půd, které pod skládkou jsou.
Pochybuji o tom, že je skládka perfektně odizolována od podloží na které stojí. Pokud by tomu tak bylo, po každém deštíku by vznikly bazén odpadků.
Tyto odpadky tu zůstanou ležet a začnou se v čímdáltím větší míře akumulovat.
Tzv. EKOTERORISTI, jsou dle mého lidé, kteří si toto neuvědomují. Vidí pouze věci, které mají před očima a nepřemýšlí nad hlubšími problémy.
Za mě bych spíše založil petici na vzdělání těchto lidí a dále petici pro vybudování takovéto spalovny.
+0 | -0
doporučit +
30. 01. 2014 | Josef Stojan | Jihlava
Ve Vídni mají spalovnu uprostřed města a nikdo neprotestuje a je plně funkční.To,že tady smrdí "dřevostavba"to nikomu nevadí.
Když se chce nějaký blbec zvidtelnit tak holt protestuje a zakládá petice.Tyhle ekoteroristy bych nechal přivázat ke komínu Kronospanu.
+0 | -0
doporučit +
27. 01. 2014 | lukas lukas |
Produkovat odpady to by vam slo co....ale jakmile se ma postavit spalovna tak se vam to nelibi.
+0 | -0
doporučit +
25. 01. 2014 | Dominik Fous | Jihlava
TOMÁŠ FEREJE: chtělo by to přečíst si prvně věci, které ve spalovně budou odstraňovat vámi zmíněné škodlivé látky. v tomto textu, jsem se dozvěděl, že dioxiny škodí lidskému zdravý, ale už se v textu nepíše, že vznikají ve spalovnách. Vezmeme si například Prahu, kde je spalovna postavena uprostřed domů, ve kterých bydlí lidé. Jediné co lidi v této oblasti obtěžuje, je provoz, který vzniká svozem odpadu do spalovny. O penězích jsem se ve svém komentáři nezmínil ani slovem. Zmínil jste děti. Ano děti nemám, ale i kdybych je měl jsem pro spalovnu, protože vím jak to v ní funguje, na rozdíl od lidí, kteří proti ní vedou petice. Všichni lidé, kteří jsou proti spalovně, by se měli jet podívat na Henčov.
+0 | -0
doporučit +
25. 01. 2014 | Lenka Waignerová | Jihlava
Tomáš Fereje: Souhlasím s Dominikem, ačkoliv se spalovna pro vás všechny jeví jako zlo, tak je to přesně naopak, ze spáleného odpadnu zůstane pouze jedna desetina škváry, která se pak dá skládkovat nebo dále využívat. Než se odpad spálí, je zrecyklován a až pak spálen, je to mnohem šetrnější pro životní prostředí. Váš příklad Pane Fereje s kronospanem je velmi pochybný už jen z toho důvodu, že kronospan Jihlava nepotřebovala, ale spalovnu potřebujeme a to moc!
Mluvíte-li o zdravotní stránce lidí v okolí, nejste v tom případě seznámen s okolnostmi, spalovna sice vypouští do ovzduší látky, které by mohly mít na zdraví člověka vliv, ale ten vliv je tak malý, že je větší pravděpodobnost, že vás srazí náklaďák. Spalovna má až neuvěřitelné filtry, které dovolí vypouštět z komínu jen takové množství škodlivin a smradu, že to lidé v okolí ani nezaregistrují.
Pro spalovnu odpadu se najde tak vhodné místo, aby neobtěžovala svou přítomností v okolí žijící lidi.
Peníze jsou další stránka. Spalování odpadu vyjde levněji a výhodněji.
A vaše narážka na Dominika ve stylu: nemáš chlapečku děti, tak nevíš o čem mluvíš; nebyla absolutně oprávněná, i člověk bez dětí ví co je dobré.
Jsem PRO spalovnu a píšu to jako člověk, který ví co dobrého i špatného spalovna odpadů obnáší. Kdo neví, tak je na čase si o tom něco přečíst! (Mimo stránky, kde se sepisují petice, tam se píší jenom nevýhody) jak se říká NEZNALOST NEOMLOUVÁ!!!!!!
+0 | -0
doporučit +
24. 01. 2014 | Jiří Kubíček | Milevsko
Pod tuto a podobné petice se bohužel nepodepíšu a to z toho důvodu, že jsem nedávno měl možnost prostudovat si projekty k jiné spalovně a tudíž vím, co a jak tam funguje... a rozhodně je lepší (z mého pohledu) komunální odpad spálit, a to protože:
a) se může vyrobit elektrická energie a teplo, které se pak dodá do domácností
b) některé části odpadu jako kov a škvára jsou odváženy k dalšímu využití
c) Ty škodlivé látky, které se díky spálení uvolní, se tady ve vysoké míře, za pomoci soustavy různých filtračních zařízení, odstraní
d) Pokud si myslíte, že je lepší mít odpad na nějaké skládce, tak jste na omylu. Škodlivé látky se z něj časem uvolní tak jako tak, nebude to "filtrovaně" do vzduchu, ale naplno do půdy a do spodních vod.
Proč myslíte, že území na kterém byla skládka, je nepoužitelné pro zemědělství nebo výstavbu??
e) Jakým jiným způsobem se chcete zbavit rostoucího množství odpadu??
f) pro příklad: Ve Švýcarku se spaluje 40% odpadů, 50% se recykluje a jen 10% odpadů se skládkuje, u nás se skládkuje 65% a 10% se spaluje.
+0 | -0
doporučit +
24. 01. 2014 | Tomáš Fereje | Jihlava
DOMINIK FOUS: ty asi nemáš děti a neuvědomujš si, že to je zdraví škodlivé, a že ten tvůj takzvaný jenom popel, může spůsobit nádorová onemocnění (věčší cenu, jak tak koukam, mají pro tebe peníze). Vic Kronospan, zvyseny výskyt rakoviny v jeho blízkem okolí. TROCHU K ZAMYŠLENÍ, ZA JAKOU CENU!?
+0 | -0
doporučit +
24. 01. 2014 | Dominik Fous | Jihlava
Jsem 100% pro stavbu spalovny. Už ji tady potřebujeme. Henčov za chvíli praskne a je potřeba se těch odpadů zbavovat tím že se spálí pouze na popel a oxid uhličitý. Lidé, kteří toto podepíšou by se prvně měli seznámit jak to ve spalovnách probíhá a pak až se rozhodnout
+1 | -0
doporučit +
23. 01. 2014 | Petr Kratochvíl | Jihlava
Nesouhlasím, aby v Jihlavě byla vystavena spalovna odpadů. Tyto odpady je třeba třídit, využívat je zpět v recyklaci a ne je bezmyšlenkovitě spalovat a vyrábět z nich elektřinu.
+0 | -0
doporučit +

Sign this petition

Signatures | 15 (+1 not confirmed)

  • Pavla Hasajová | Jihlava
  • Data of the signer not published
  • Iveta Štefanová | Jihlava
  • Uwe Rademacher | Jihlava
  • Data of the signer not published
  • Data of the signer not published
  • Jakub Paclík | Jihlava
  • Petr Poláček | Jihlava
  • Tomáš Fereje | Jihlava
  • Tomáš Bálint | Troubky

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku