Zklidnění provozu na Radlické (Stodůlecká - Mezi Lány), zřízení SSZ křižovatky Radlická x Butovická
127 signatures remaining 873

Zklidnění provozu na Radlické (Stodůlecká - Mezi Lány), zřízení SSZ křižovatky Radlická x Butovická

Author: Petr Papírník | Uploaded: 21.11.2024 | 127 signatures
Share it with your friends

Vážený pane první náměstku primátora,

My, níže podepsaní, tímto žádáme o zvážení zavedení opatření ke zklidnění provozu na Radlické v úseku Stodůlecká - Mezi Lány a o zřízení světelné signalizace na křižovatce Radlická, Butovická. Tato opatření považujeme za nezbytná pro bezpečnost a kvalitu života v této lokalitě, zejména s ohledem na ochranu dětí, které navštěvují dvě blízké základní školy a mateřské školky.

1. Aktuální stav

Kvůli vysoké intenzitě provozu a faktu, že je Radlická v tomto úseku střídavě čtyřpruhová a dvoupruhová, zde mnoho řidičů překračuje povolenou rychlost a dochází tu k tvorbě častých nebezpečných situací pro chodce, motoristy i cyklisty. Tyto situace v kombinaci s frekventovaným přecházením dětí přes Radlickou na přechodu u této křižovatky mohou mít katastrofální následky.

V uplynulých pěti letech vznášeli někteří jinoničtí občané dotazy na zřízení světelné signalizace na zástupce místní samosprávy a TSK. Bohužel jsme dostávali odpovědi typu „nejsou peníze“, „křižovatka nesplňuje požadavky normy na zřízení světelné signalizace“, „investice přijde vniveč, když se bude stavět Radlická radiála“, „nedávno se investovalo do zvýšení bezpečnosti křižovatky“. Na všechny tyto odpovědi existují silné protiargumenty, které jsme ovšem jako jednotliví občané neměli možnost efektivně přednést.

Proto jsme se rozhodli jít cestou petice. Doufáme, že tak nastartujeme aktivní diskuzi odpovědných orgánů s občany na řešení této otázky. Rádi bychom v rámci ní ukázali, jak to s bezpečností této křižovatky vypadá ve skutečnosti, nikoli na papíře.

2. Zklidnění provozu na Radlické v úseku Stodůlecká - Mezi Lány, zřízení světelné signalizace

Radlická ulice v úseku mezi Stodůleckou a Mezi Lány je známá vysokou intenzitou provozu a častým překračováním povolené rychlosti. Proto žádáme o prověření základních bezpečnostních opatření:

zúžení Radlické do jednoho pruhu v tomto úseku v obou směrech,
prověření možnosti využití zrušeného pruhu např. pro parkovací stání a/nebo cyklopruh vhodného typu,
zřízení světelné signalizace na křižovatce s Butovickou.

Nyní proběhlá změna organizace jízdních pruhů v úseku Stodůlecká – Butovická je chvályhodná, sama o sobě však bezpečí zejména dětí dostatečně nezvýšila.

Nedávno se navíc ukázalo, že Praha uvažuje o postupné stavbě Radlické radiály. Tyto úvahy dále zintenzivňují potřebu zvýšení bezpečnosti této křižovatky a tohoto úseku Radlické pro chodce, protože pokud bude tunel Radlice zprovozněn před zbytkem Radlické radiály, intenzita a nebezpečnost provozu na stávající Radlické se dále podstatně navýší.

Omezení počtu pruhů a zřízení světelné signalizace na křižovatce podle našeho názoru zajistí zpomalení neukázněných řidičů na rychlostní limit a tím zvýší schopnost jejich správné reakce na dění na křižovatce. Zároveň by tato opatření významně navýšila počet parkovacích míst, což by mimo jiné mohlo v návaznosti na již existující školní ulici před Tyršovou školou a plánované zklidnění dopravy v oblasti starých Butovic významně pomoci s bezpečnou dopravní obslužností obou škol.

Věříme, že naše žádost bude přijata s pochopením a vstřícností, a že se podaří uskutečnit opatření, která přispějí k bezpečnějšímu a klidnějšímu prostředí pro všechny, zejména pak pro děti.

Děkujeme za Vaši pozornost a ochotu se naší žádostí zabývat.

S úctou, petiční výbor:

Petr Papírník, Markova 528/14, Praha 5, Jinonice, tel. 777 133 259, email petr.purnanand@gmail.com

Marek Měrka, V břízkách 348, Praha 5, tel. 605 295 960, email marek.merka@gmail.com

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn kterýkoliv člen petičního výboru.

To whom will the petition be forwarded: Zdeněk Hřib, první náměstek primátora hl. m. Prahy

Petition signature must be confirmed in a subsequent e-mail.

Share it with your friends and acquaintances

Messages | 10

27. 03. 2025 | Martin Pilát | Praha
Dobrý den, kdyby byla petice na urychlení výstavby radlické radiály, tak ji mile rád podpořím. Takto bohužel spíš souhlasím s názorem investora, že jsou to promrhané veřejné finance ve výši několika milionů, které se v horizontu několika let zníčí.
Kdyby radlickou radiálu předchozí pirátské vedení nesmetlo za podpory části místních občanů ze stolu a celá se za nehorázné peníze nepredelavala tak již mohla být dávno hotová....
+0 | -0
doporučit +
10. 03. 2025 | Timur Zeynalov | Praha 5
Souhlasím s petici umřel mi tam kamarád když mu bylo 13 let a teď když tudy jezdím tak tam lidi jezdí šílenou rychlostí přes přechod a navíc z vedlejších komunikací se tam nedá někdy dostat na hlavní
+0 | -0
doporučit +
04. 03. 2025 | Dana Jancikova | Peaha
Držím palce
+0 | -0
doporučit +
26. 02. 2025 | Karel Trojan | Praha 5
Byl by to jen malý krůček. Definitivní řešení je zakopání Radlické a spojení Butovic.
+0 | -0
doporučit +
24. 02. 2025 | Hana Slamova | Praha 5
Plně podporují tuto aktivitu.
+0 | -0
doporučit +
23. 02. 2025 | Stodulecak Stodulecak | Praha 5
Vy jste dobrý SASCI! Jak tu dlouhou bydlíte? Jezdíte tam? Já v Butovicke bydlím 35 let, tou křižovatkou jezdím denně. Máte tam již teď zúžení v obou směrech. Chodec je tam jeden za půl dne a není problém přejít. Máte tam ten radar, nikdo tam rychlost nepřekračuje. Jste fakt komici, naplaveniny,který si vymejslej nesmysly. Zezhora je doprava zpomalená semaforem u motelu Grado...zespoda to ráno taky stojí díky tomuto semaforu a díky novym semaforum na Waltrovce... už teď je Radlická neprůjezdná ráno, ve spicce, večer, tak jaká rychlost? A vy chcete přidat další semafor někam,kde už teď díky úpravám nedává smysl? Tvl vraťte se do ty prdele, odkud jste sem přišli, nebo si dejte semafor nahoru na křižovatku Klikatá - Puchmajerova u vašeho baráku..cyklopruh ..tvl...Hřib je ultrablb, ale tady naštěstí semafor ani technicky neprojde...a potřeba, aby petici podepisovali dementi z jinejch Prah.....vraťte se škodit do prdelakovic,odkud jste přišli!!!
+0 | -1
doporučit +
23. 02. 2025 | Daniel Jančík | Praha 4
6 let bydlím v ul. Pod Vavřincem.
+0 | -0
doporučit +
09. 01. 2025 | Petr Papírník | Praha 5 Jinonice
Všechno dění kolem petice můžete sledovat na Facebookové skupině „Bezpečná Radlická u Jinonic“ https://www.facebook.com/share/p/R3oXAJiGocvcTru4/
+1 | -0
doporučit +
22. 11. 2024 | Kateřina Nováková | Praha
Ano, plný souhlas. Tato křižovatka je velmi nebezpečná jak pro chodce /obzvlášť děti, jdou zde MŠ a ZŠ/, tak pro motoristy. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
22. 11. 2024 | Jindra Votrubová | Sedlčany
Jako babička vnoučat, které tudy chdí denně do školy a ze školy, důrazně žádám o zajištění bezpečného přechodu.
+0 | -0
doporučit +

Sign this petition

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podepsat petici

Signatures | 127 (+11 not confirmed)

  • Data of the signer not published
  • Andrea Mahrová | Praha
  • Edwin Mahr | Praha
  • Data of the signer not published
  • Dagmar Mádrová | Praha 5
  • Data of the signer not published
  • Data of the signer not published
  • Izabela Gojko | Praha
  • Data of the signer not published
  • Ladislav Krejčí | Praha 5
Do you want a change? Just start!
  • Create
  • Support
  • Share
Start a petition