STOP MASAKRU!
Požadujeme stavbu dvou kruhových objezdů v ulici Plzeňská v Žatci a to v křižovatce Plzeňská / Husova (u Tesca) a hlavně v ulici Plzeňská / Osvoboditelů (směr Staňkovice)
Máme toho dost!!! A ptáme se, kolik životů musí ještě vyhasnout? Kolik lidí se musí ještě zmrzačit? O kolik svých blízkých musí lidé ještě přijít kvůli nepřehledným křižovatkám a bezohledným lidem za volantem?
My zde podepsaní, požadujeme stavbu dvou kruhových objezdů na dvou výše uvedených křižovatkách, které by zpomalili provoz a umožnili plynulost provozu na této silnici.
Na těchto křižovatkách stačí menší zaváhání a nehoda je na světě!
P.S. Na křižovatce u Tesca, nedávno zemřela mladá, krásná slečna, která měla rodinu co jí miluje! Včera 22.8.2019 byla vážná nehoda u ulice Osvoboditelů. Chceme aby se nestávali takto vážné nehody a tak žádáme o výstavbu kruhových objezdů.
Autor: Pavla Nováková | 2128 podpisů
Více >Apelujeme na magistrát města, aby začal bez dalšího odkládání efektivně řešit vzniklou situaci. Nesmyslným způsobem vypsaný grant ukazuje buď na diletantství tvůrců grantu, nebo na prostou neochotu města podpořit Činoherní studio.
Rozhodně se nejedná o běžnou situaci, obzvlášť když nastala v půlce divadelní sezóny. Ať již se jedná o chybu či záměr, výsledkem je útok na divadlo jako takové a další důkaz toho, že magistrát zřejmě zná vhodnější způsoby, jak utrácet peníze, než staráním se o kulturu. Množství lidí, podporující Činoherní studium je jasným důkazem, že vzniklá situace rozhodně není lidem lhostejná a zaslouží si rýchlé řešení prospěšné všem stranám.
Autor: Jiřina Přecechtělová | 1101 podpisů
Více >Vážení členové zastupitelstva města Chomutov,
ve smyslu Zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním se na Vás obracíme s žádostí o obnovu provozu Městských Lázní v Chomutově. My níže podepsaní občané zásadně nesouhlasíme s aktuálním stavem Městských lázní v Chomutově a zdvořile žádáme o obnovu budovy zejména její plavecké části s vyjímečným 50m bazénem, a o co nejrozumnější konverzi ostatních částí budovy s důrazem na estetičnost a ekonomičnost provozu. Vše samozřejmě po vypsání veřejné architektonické soutěže.
Projekt budovy Městských Lázní vznikl v 60. letech, 60. a 70. léta minulého století byla příznačná ojedinělou moderní architekturou. Lázně tvoří elegantní hranici mezi městkým parkem a centrem města jak svou velikostí tak řešením své proskléné fasády. Funkční budova Městkých Lázní podpoří oživení centra Chomutova - města sportu.
Autor: Viktor Brabec | 703 podpisů
Více >Rozhodně protestujeme proti prolomení těžebních limitů, které chrání před těžbou především Horní Jiřetín a Černice na Mostecku. Těžební jáma by se také dostala jen pár set metrů od Litvínova. Tisíce lidí by muselo opustit své domovy. Chceme zdravé životní prostředí, nechceme žít v krajině zahalené do smogu.
To si pánové v Praze zřejmě neuvědomují. Návrh premiéra v demisi Jiřího Rusnoka, podporovaný i krajským hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, aby byly limity zrušeny, je pro nás zcela nepřijatelný. Věříme, že nová vláda bude mít pro naše protesty pochopení a prolomení limitů nedovolí. Devastace krajiny by byla nezvratná a my máme zájem na tom, aby naše děti žily v krásném světě.
Podpořte prosím petici za udržení životního prostředí.
Autor: Jan Kos | 513 podpisů
Více >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice v souladu s čl. 18 Listiny základních práv a svobod žádáme, aby:
1) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan vedla přes území krajského města Ústí nad Labem, a to konkrétně přes Ústí nad Labem - západní nádraží,
2) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan měla vlakovou zastávku v lokalitě Ústí nad Labem - západní nádraží.
Domníváme se, že:
1) vlaková zastávka přispěje k rozvoji města Ústí nad Labem, zvýší kupní sílu a cenu nemovitostí,
2) je povinností Ústečanů podpořit touto peticí zástupce z Ústí nad Labem, kteří za naše požadavky bojují a reprezentují tak naše postoje,
3) je vhodné využít nádraží Ústí nad Labem - západ a přilehlé brownfieldy pro účely výstavby vlakové zástavky vysokorychlostní trati a dalších souvisejících staveb, jakými jsou například parkoviště pro cestující, naopak není vhodné pro tyto stavby využívat prostory ve volné krajině v okolí jezera Milada,
4) i přesto, že petice není nejefektivnějším způsobem prosazování občanských zájmů, chceme tímto vytvořit tlak na příslušný státní orgán, který se bude, byť jen částečně, na rozhodování o celém záměru podílet.
Bojujme za to, aby hlas Ústečanů byl slyšet a naše město neztratilo budoucnost.
Autor: Petr Vidlák | 477 podpisů
Více >Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,
když byla v roce 1996 uzavřena plovárna v Zámecké zahradě a následně, o tři roky později, prodána za 1,4 milionu korun do soukromých rukou, netušili jsme, že po více než dvaceti letech nato město nebude moct svým občanům nabídnout žádnou možnost letního osvěžení. Oceňujeme, že jste v nedávné době začali podnikat kroky k novému koupališti; nesouhlasíme ale s argumentací, kterou mnozí z vás zdůvodňujete zavržení obnovy plovárny v Zámecké zahradě.
My, Tepličané, si přejeme návrat plovárny do Zámecké zahrady, protože
1) nežádáme aquapark, ale zařízení odpovídající svou kapacitou původnímu rozsahu,
2) vítáme výhodnou polohu areálu, a to jednak ve vazbě na samotný park, tak v souvislosti s výbornou dopravní dostupností,
3) prohlašujeme, že rádi vyrazíme na plovárnu pěšky – není proto třeba velkého množství parkovacích míst.
Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,
Jsme si vědomi, že mnozí se bráníte vykoupení pozemků od stávajícího majitele za přemrštěnou cenu, v tom se shodneme. Touto peticí vás vyzýváme k započetí jednání s majitelem, k prověření realizovatelnosti a snaze napříč politickým spektrem nalézt v této věci shodu.
Petiční výbor ve složení:
Robert Appel, bytem v Teplicích, Duchcovská 1505/3,
Ing. Jakub Mráček, bytem v Teplicích, Metelkovo nám. 1070/5,
Adam Souček, bytem v Teplicích, Petra Bezruče 2860.
Petiční výbor zastupuje Ing. Jakub Mráček, bytem v Teplicích, Metelkovo nám. 1070/5.
Autor: Jakub Mráček | 295 podpisů
Více >V brzké době má začít stavba obchvatu kolem města Klášterec nad Ohří. Tento obchvat má vést severně od města - zabere tedy odpočinkovou zónu, kam mnoho obyvatel sídliště chodí se psem, na procházku s dětmi apod. Plánovaný obchvat povede v podstatě ihned za městem mezi ulicí Dlouhá a Útočištěm - plánovanou trasu můžete najít v územním plánu města. Pokud si myslíte, že tato stavba městu spíše uškodí, než aby pomohla, můžete svůj nesouhlas se stavbou vyjádřit podepsáním této petice. Děkujeme za váš hlas!
Autor: Adriana Šindelářová | 282 podpisů
Více >Firma Zebre, a.s., Losiná 303, 332 04 Losiná začala bez patřičných povolení na pozemcích mezi obcemi Blatno, Radenov, Květnov stavět pevný betonový plot. Zákaz vydaný stavebním úřadem firma nerespektuje a v nepovolené stavbě stále pokračuje. Požadujeme okamžité zastavení stavby Stavebním úřadem v Chomutově a sjednání nápravy tak, jak stanoví zákon.
Autor: Pavlína Kardová | 256 podpisů
Více >Obce okolo hory Říp, včetně všech svých občanů, chatařů, chalupářů a návštěvníků, jsou velice znepokojeni současným stavem signálu GSM k běžnému volání a internetových dat, které mnohdy nelze ani použít.
V této oblasti se nachází cca 15 obcí s velice špatným a v místech i nulovým signálem od všech tří tuzemských mobilních operátorů. Operátoři si jsou nedostatku vědomi a po proměření signálu bylo konstatováno, že venkovní signál (mimo budovu) se "chytit" dá, avšak signály v budovách jsou téměř nulové. Bylo nám doporučeno telefonovat mimo budovu a nebo si přepnout telefony na 2G. Což je vzhledem k turistické oblasti nemožné, jelikož všichni návštěvníci by si po příjezdu museli přeinstalovat telefony. Zároveň je to vzhledem k rychle se rozvíjející technice velký krok zpět.
Mezery jsou viditelné i na mapách pokrytí jednotlivých operátorů. Jsou místa např. Straškov-Vodochody, konkrétně okolo hotelu Amálka s úplně nulovým signálem, dále jsou na tom pak velice špatně obce Černouček, Mnetěš, Ctiněves, ale třeba i Přestavlky a další.
Slabý, místy téměř žádný signál GSM, obtěžuje každodenní život, mimo jiné v těchto bodech:
1. Znemožnění běžných pracovních, soukromých, či volnočasových aktivit, které jsou závislé na signálu GSM.
2. Ohrožení bezpečnosti a běžného života nemožností přivolat si rychlou zdravotní péči, pomoc hasičů nebo policie.
3. Nemožnost splnit podmínky, státem požadované elektronické komunikace občanů, ale i podnikatelů (EET) se státními úřady.
Na jednotlivé žádosti občanů zatím ani jeden z operátorů nereagoval. Společnost O2 Czech republic a.s. například doporučila, že jedinou možností jak tuto situaci zlepšit je realizace nového vysílače. Vzhledem k tomu, že jsou mobilní služby v ČR jedny z nejdražších v Evropě, a každý z našich obyvatelů platí nemalé měsíční finanční částky všem třem operátorům, přijde nám takováto situace velice znepokojivá.
Obec okolo hory Říp v zastoupení svých občanů, proto požadují, aby došlo k realizaci nového vysílače, který by tento nepříjemný stav, co každodenně komplikuje, stěžuje a ohrožuje naše životy vyřešil.
Autor: Lucie Blažková | 229 podpisů
Více >Vyberte si svůj region