My, níže podepsaní, projevujeme touto peticí nesouhlas se změnou územního plánu Statutárního města Liberec č. Z9_49 týkajícího se pozemku v lokalitě Dolní Hanychov, ul. Zemědělská 302/18a (k.ú.: Dolní Hanychov, p.č. 427/5). Tato změna bude mít zásadní dopad pro činnost výchovné organizace Junák – český skaut, z. s., která má v daném území klubovnu pro stovky členů a rozsáhlé materiální zázemí. Jedná se o liberecké skautské oddíly s dlouhou tradicí, kterým by změnou územního plánu bylo zamezeno v dalším dlouho plánovaném a potřebném rozvoji ale i aktuální činnosti jako takové. Dále slouží tato klubovna i jako ubytovací prostor pro skautské ale i školní a jiné mládežnické organizace z celé České republiky. Samotný pozemek je zároveň posledním s volnočasovým potenciálem v celé lokalitě a nabízí možnost pro aktivity místních obyvatel, rodin i dětí včetně školek pro jejich využití (tak jak se doposavad ostatně děje). Vyzýváme tudíž město Liberec, aby tuto změnu územního plánu zastavilo a výše uvedený pozemek vykoupilo do svého vlastnictví.
Statutární město Liberec zde hodlá změnit výše zmíněný pozemek z Plochy občanského vybavení – sport na plochy bydlení všeobecného (BU) za účelem výstavby rodinných domů.
Tím z této, hojně obydlené, části města zmizí prostor pro volnočasové aktivity, který mohou volně využívat všichni místní obyvatelé.
Výrazně se omezí stávající činnost skautů, kteří zde zajišťují provoz kluboven aktuálně poskytující zázemí pro cca 200 dětí a dohromady pro více jak 300 skautů a dalších dětských oddílů, které zde mají každý den schůzky a podobné aktivity
Dále tím Statutární město Liberec znemožní skautům postavit plánovanou klubovnu novou – lépe vyhovující rozrůstající se členské základně a reagující na dožilý stav té stávající.
Z toho důvodu žádáme Statutární město Liberec, aby na své náklady, odkoupilo výše uvedený pozemek a ponechalo ho nadále jako volnočasový prostor. Skauti nabízejí, že se o něj budou i nadále starat a rádi budou spolupracovat s městem na jeho rozvoji a dalšímu využití pro občany i skauty.
Obdobný veřejný volnočasový prostor vznikl za přispění Statutárního města Liberec (včetně výkupu pozemků) např. i u zastávky tramvaje Spáleniště, který je hojně využíván místními k rekreačním účelům.
Autor: Ondřej Petrovský | 9 podpisů
Více >My níže uvedení občané města Česká Lípa svým podpisem vyjadřujeme nesouhlas s plánovaným zastavěním územních ploch dle územní studie č. 10, 11, 12 . Dotčená území považujeme za veřejná prostranství, která pravidelně využíváme se svými rodinami k relaxaci a aktivnímu odpočinku. V uvedených oblastech byl opakovaně zaznamenán i výskyt vzácných a ohrožených živočichů.
Další plochy zastavěné výstavbou rodinných a bytových domů v bezprostředním okolí našich obydlí by znamenaly snížení kvality bydlení, zvýšení hlučnosti, světelné znečištění prostředí pro stávající obyvatele sídliště Špičák a Staré Lípy.
Preferujeme, aby město zachovalo dotčená veřejná prostranství a louku minimálně v rozsahu územní studie č. 11, ideálně ve všech uvedených studiích č. 10, 11, 12 ve stávající podobě,
nebo aby navrhlo místo rozprodání pozemků k výstavbě jiné využití daných lokalit k relaxaci a odpočinku pro obyvatele okolních domů.
Petici sepsala dne 30.3. 2022 v České Lípě
MUDr. Lenka Pokorná Klímová
bydl. Pod Špičákem 2708
Česká Lípa
Při jednáních týkajících se daného záměru výstavby je oprávněn zastupovat níže podepsané osoby kterýkoliv člen petičního výboru.
Členové petičního výboru:
MUDr. Lenka Pokorná Klímová, Pod Špičákem 2708, Česká Lípa
Mgr. Vít Pokorný, PhD., Pod Špičákem 2708, Česká Lípa
Od 8.4.2022:
Jana Váňová, Moravská 2415, Česká Lípa
Andrea Černá, Východní 2610, Česká Lípa
Autor: Lenka Pokorná Klímová | 10 podpisů
Více >Na posledním jednání zastupitelstva dne 14.4.2020 bylo dotazem občana otevřeno téma oprav komunikací v obci dle smlouvy 119042/SaM/CL/2019.
Řadoví občané obce i někteří zastupitelé neměli o opravě komunikací žádné informace, byli jsme odkázáni jen na zaslanou kopii smlouvy.
Jednou z komunikací ve výkazu výměr je MK ke kapličce. Je zde uvedeno, že se jedná o 240m2 komunikace s asfaltovým povrchem. Nevíme tedy odkud a kam má přesně dojít k asfaltování, ale chceme zabránit tomu, aby minimálně v nejbližším okolí kapličky byl asfaltový povrch.
Podpořte nás podpisem a zabraňme asfaltování nejbližšího okolí kapličky.
Je to nedůstojné ke stavbě i k rázu obce ve které žijeme.
Autor: Jan Kittler | 35 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané touto peticí žádáme zastupitele Statutárního města Jablonec nad Nisou, aby pokračovali v přípravě a realizaci rozpracovaných projektů „Modernizace tramvajové trati“ a „Prodloužení tramvajové trati v Jablonci nad Nisou až na dopravní terminál“, aby na zastupitelstvu města hlasovali pro
1. Zachování tramvajové linky 11 z Vratislavic nad Nisou do Jablonce nad Nisou,
2. Modernizaci tramvajové trati,
3. Prodloužení tramvajové trati v Jablonci nad Nisou až na dopravní terminál,
4. Vyčleňovali z rozpočtu města potřebné finanční prostředky na přípravu, realizaci a následný provoz těchto projektů,
5. a vyvinuli společně s Magistrátem statutárního města Jablonec nad Nisou veškerou součinnost pro zdárné dokončení těchto projektů.
Autor: Petr Mikula | 400 podpisů
Více >VOČA park je park v centru města Liberec. Byl budován několik let členy Parlamentu mladých Liberec (PML). Ojedinělost obnovy parku spočívá v tom, že skupina mladých lidí dokázala vyburcovat k renovaci parku a zapojit do projektu jak politiky, tak i občany města. PML spolupracoval na návrhu parku se studenty Technické univerzity v Liberci, získal 2 peněžní granty v celkové hodnotě 78 500 korun z nadace SmartUp, byl za svou činnost nominován na cenu GratiasTibi, navázal spolupráci s odborem ekologie města, který následně také přeměnu parku spolufinancoval v nějkolika set tisícových částkách. Nechceme, aby vynaložené úsilí přišelo vniveč a proto si přejem zachování parku na stávajícím místě, v nezměněné podobě.
Autor: Kristýna Zámečníková | 3 podpisy
Více >My, níže podepsaní občané, tímto vyzýváme v souladu se zákonem č. 85/1990 Sb., o právu petičním, ve znění pozdějších předpisů, zastupitelstvo Statutárního města Liberce, jakožto vlastníka pozemků 5899/1, 5899/2, 5899/3, 5896/1 a 1381/1, 1382, 1383 a 1386/1 v katastrálním území Liberec, aby se začali zabývat příslušným usnesením rekontrukci povrchu vozovek Gollova ulice (5899/1, 5899/2, 5899/3) a Svatoplukova ulice (5896/1), opravou opěrných zdí v ulicí Svatoplukova, které navazují na pozemky sousedící s ulicí Stinná (1382) a revitalizací přilehlých pozemků těchto komunikací (1381/1, 1383, 1386/1, ...)
My, níže podepsaní občané, jsme toho názoru, že území této městské části je dlouhodobě zanedbáváno a zasluhuje si patřičnou pozornost z následujících důvodů:
- jedná se o historickou část města Liberec, kterou navštěvují turisté ČR a v nemalé míře i ze zahraničí,
- silniční komunikace Gollova (především v části ke garážím) je v zanedbaném stavu,
- opěrné zdi jsou již dlouhodbě v havarijním stavu a ohrožují nejen majetek majitelů nemovitostí, ale i způsobení úrazu či smrti (v sousedctví se nachází základní škola)
- revitalizací zeleně získá město Liberec další atraktivní část, která přivede do této oblasti zvýšený počet turistů a občanům města Liberec oázu pro relaxaci.
Autor: Václav Strouhal | 5 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané žádáme prostřednictvím této petice zástupce Libereckého kraje, místních samospráv a orgánů státní správy, aby se při plánované rozsáhlé opravě silnic na Frýdlantsku v rámci projektu „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“ řídili následujícími prioritami:
1) opravy nebo rozšíření silnic musí být provedeny kvalitně tak, aby nemusely být každoročně znovu opravovány,
2) opravy nebo rozšíření silnic musí odpovídat požadavkům na bezpečnost silničního provozu,
3) opravy nebo rozšíření silnic musí zohledňovat nárůst nákladní a osobní automobilové dopravy včetně šetrného cestovního ruchu, zejména v oblasti cykloturistiky,
4) opravy nebo rozšíření silnic musí chránit stávající stromořadí, není-li tím vyloučena některá z předchozích priorit,
5) opravy nebo rozšíření silnic musí být doplněny o nová stromořadí, nepodaří-li se uchránit stávající stromořadí,
6) opravy nebo rozšíření silnic musí zahrnovat opatření na podporu cestovního ruchu, bezpečnosti všech účastníků silničního provozu včetně cyklistů a chodců, například odpočívadla.
Chceme na Frýdlantsku uchránit přírodní a kulurní dědictví všude tam, kde je to možné, kde to slouží k duševnímu i hmotnému obohacení nás i příštích generací. Takovým dědictvím jsou i stromořadí, která byla vysázena před zhruba 100 lety.
Chceme omezit potenciální ohrožení v dopravě, které sebou nesou úzké silnice, špatný stav jejich povrchu, stromy, které do silnic zasahují. Silnice využíváme k přepravě za svou obživou, naše děti jsou po nich přepravovány do škol a mimoškolních aktivit, vozíme po nich staré lidi do zdravotnických zařízení a v neposlední řadě je využívají turisté, kteří navštěvují náš region.
Jsme pro modernizaci silniční sítě na Frýdlantsku.
Jsme pro zachování a/nebo vysázení nových stromořadí v rámci modernizace silniční sítě na Frýdlantsku.
Autor: Petr Pávek | 89 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby Liberecký kraj, Krajská správa silnic, starostové dotčených obcí a poskytovatelé dotací respektovali náš požadavek na to, aby při rekonstrukcích a opravách silnic v našem kraji, aktuálně zejména ve Frýdlantském výběžku, bylo bráno v úvahu, že aleje jsou nedílnou součástí našeho domova a krajiny, kde žijeme. Chceme, aby veškeré záměry na kácení alejí a stromořadí byly předem a dostatečně projednány s odbornou i laickou veřejností a aby byla hledána technická řešení, která aleje zachrání před zbytečným kácením.
Zejména požadujeme:
1. aby žádost o dotace z fondů EU na rekonstrukce silnic ve Frýdlantském výběžku nebyla podána dříve, než bude vyřešena problematika místních alejí,
2. aby byl v rámci projektu rekonstrukce silnic „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“ přehodnocen záměr vykácet cca 950 vzrostlých stromů, jež tyto aleje tvoří,
3. aby byly v souvislosti s projektem a jeho udržitelností vyčleněny finanční prostředky na ošetření a údržbu alejí,
4. aby bylo zváženo, zda je vzhledem k intenzitě dopravy efektivní rozšiřovat komunikace II. a III. třídy na úkor alejí, či zda by stačilo jen opravit jejich v některých případech katastrofální povrch,
5. aby bylo hledáno technické řešení, které dovolí v maximální míře zachovat současné aleje,
6. aby i v budoucnu Liberecký kraj a Krajská správa silnic své záměry dopředu včas projednávaly s veřejností a místními spolky.
Za petiční výbor:
Ing. Zbyněk Vlk, autor a provozovatel Žijícího skanzenu, Jindřichovice pod Smrkem
Mgr. Monika Tomašáková, OSVČ, Raspenava
Mgr. Kryštof Špidla, Ph.D., učitel a zastupitel, Hejnice
Dr. Milan Maršálek CSc., novinář a zemědělec, Dolní Řasnice
Ing. Stanislav Budka, pracovník ochrany přírody, Hejnice
Jolana Bláhová, externí redaktorka, Horní Řasnice
Pavla Jazairiová, novinářka, Poustka
Autor: Stanislav Budka | 1135 podpisů
Více >My, níže podepsaní, důrazně protestujeme proti otevření povrchového dolu v Lužici na hranicích Německa a Polska. Obři povrchový důl, který plánuje otevřít švédská firma Vattenfall a polská PGE, by připravil tisíce lidí o domov.
Těžba uhlí devastuje krajinu, ničí životní prostředí i zdraví lidí. Vzhledem k malé vzdálenosti od českých hranic by negativní dopad těžby pocítili i naši občané. Jsme přesvědčeni, že se evropská energetika bez nových uhelných dolů obejde. Povrchová těžba uhlí po sobě zanechává měsíční krajinu, zničené ekosystémy, znečištěnou vodu, půdu i ovzduší. Na dlouhá léta je navíc krajina znehodnocena jako turistický cíl.
Chceme podpořit polské a německé občany v jejich snaze nepovolit povrchovou těžbu uhlí v Lužici. Věříme, že představitelé polského státu udělají všechno pro to, aby uhlobaronům zabránili ničit v honbě za ziskem krajinu.
Autor: Pavlína Jamborová | 18 podpisů
Více >Vyberte si svůj region