Dobrý den,
ráda bych upozorinla na fakt, který rozhodlo 659 občanů města Mostu. Aby na rekreační ploše s vodou bylo oplocené výcvikové hřiště pro psi. Za prvé v areálu mají psi zákaz koupání. Za druhé je tam dětské hřiště a neříkám že všichni pejskaři tam nechávají po svých miláčcích exkrementy, ale je tomu bohužel tak. A také pokud by tam to hřiště bylo tak by byla jen otázka času kdy by Vaše dítě nějaký pes pokousal. Nejsem proti hřišti jako takovému ať si ho postaví jinde ale určitě ne na Benediku.
Autor: m luky | 4 podpisy
Více >Dobrý den spoluobčané, žijeme tady v souladu s přírodou a krásným jezerem. Chcete tady ten smrad z chemičky? Já ne, proto píši tuto petici. Už toho máme prostě dost! A ten smrad je k nežití... Čistý vzduch pro nás. Děkujeme
Autor: Kateřina Neubauerová | 3 podpisy
Více >My, níže podepsaní občané České republiky, nesouhlasíme s kácením vitálních stromů ve vrchní části ulice Truhlářova, Střekov, Ústí nad Labem a žádáme o okamžité zrušení rozhodnutí odboru životního prostředí a veřejné zakázky na kácení. Požadujeme ponechání vitálních stromů a jejich arboristické ošetření, nikoli pokácení.
Důvody nesouhlasu:
První dendrologický průzkum společnosti Envipor s.r.o doporučoval kácení pouze 8 lip, které jsou ve špatném zdravotním stavu. Ve veřejné zakázce, kterou zadal odbor dopravy a majetku města Ústí nad Labem, která je již vysoutěžena, se má pokácet 14 ks cca 60 let starých lip i přes to, že dendrologický průzkum doporučuje pouze aboristické ošetření - zdravotní řez. Nepovažujeme za správné, když se pokácí, byť jediný vitální strom v intravilánu města, a to jen z důvodu obdržení dotace na revitalizaci městské zeleně. Celosvětově lze konstatovat, že úbytek jakékoliv zeleně přispívá ke globálnímu oteplování planety Země. V tomto kontextu je ztráta poloviny aleje významným zásahem do ekosystému městské části a přímému zásahu do kvality bydlení a života v našem městě.
Autor: Jiří Kopal | 37 podpisů
Více >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice v souladu s čl. 18 Listiny základních práv a svobod žádáme, aby:
1) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan vedla přes území krajského města Ústí nad Labem, a to konkrétně přes Ústí nad Labem - západní nádraží,
2) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan měla vlakovou zastávku v lokalitě Ústí nad Labem - západní nádraží.
Domníváme se, že:
1) vlaková zastávka přispěje k rozvoji města Ústí nad Labem, zvýší kupní sílu a cenu nemovitostí,
2) je povinností Ústečanů podpořit touto peticí zástupce z Ústí nad Labem, kteří za naše požadavky bojují a reprezentují tak naše postoje,
3) je vhodné využít nádraží Ústí nad Labem - západ a přilehlé brownfieldy pro účely výstavby vlakové zástavky vysokorychlostní trati a dalších souvisejících staveb, jakými jsou například parkoviště pro cestující, naopak není vhodné pro tyto stavby využívat prostory ve volné krajině v okolí jezera Milada,
4) i přesto, že petice není nejefektivnějším způsobem prosazování občanských zájmů, chceme tímto vytvořit tlak na příslušný státní orgán, který se bude, byť jen částečně, na rozhodování o celém záměru podílet.
Bojujme za to, aby hlas Ústečanů byl slyšet a naše město neztratilo budoucnost.
Autor: Petr Vidlák | 477 podpisů
Více >hlavnim a zaroven jedinym bodem teto petice je
zadost o vyjdareni pozadavku a pripadne podbory na znovuotevreni Hospody U Dvou Psu!!
Jedina hospoda se Svijanama(nekolik druhu) prijemny personal, chytre rozlozeni stolu, teraska, obcerstveni a v neposledni rade kulecnik s gaucem. Volam vsechny obcany Zatce spojte se a bojujte touto petici za ZNOVU OTEVRENI HOSPODY U DVOU PSU
Autor: Leo Rumburak | 3 podpisy
Více >Firma Zebre, a.s., Losiná 303, 332 04 Losiná začala bez patřičných povolení na pozemcích mezi obcemi Blatno, Radenov, Květnov stavět pevný betonový plot. Zákaz vydaný stavebním úřadem firma nerespektuje a v nepovolené stavbě stále pokračuje. Požadujeme okamžité zastavení stavby Stavebním úřadem v Chomutově a sjednání nápravy tak, jak stanoví zákon.
Autor: Pavlína Kardová | 256 podpisů
Více >Vážení Mostečané,
chtěla bych, aby ve veřejném prostoru města Mostu byly lepší možnosti recyklování odpadu. Jsme zahlceni plastem. Skoro každý z nás doma třídí odpad, ale kdo z nás či z našich dětí si sbalí svůj sáček od bonbónů, pet lahev, brčko, víčko od kafe a odnese ho do žlutého kontejneru, který stojí kdesi v nedohlednu?
Chtěla bych, aby kromě běžných odpadkových košů, byly u zastávek mhd, v parcích a na hřistích i koše na plast. Věřím, že by se rychle ujalo třídění ve městě.
Věřím, že stojí za to, mít ekologičtější město.
S podpisy, které nasbírám, s vaší podporou, se obrátím na Odbor životního prostředí města, aby byly takové koše zřízeny.
Autor: Tereza Skálová | 39 podpisů
Více >Potřebujeme Vaši pomoc, občané města Žatce, rozhodli jsme se požádat město Žatec, aby se důstojně začalo starat o lokalitu ,,Bufo´´, místo výskytu u nás sice běžné, ale zřídka viditelné žáby, ropuchy obecné (Bufo bufo), a to především z důvodu ochrany přírody. Uvedenou lokalitu by mohli také využívat i místní obyvatelé k procházkám, což ovšem kvůli nevhodnému prostředí a černým skládkám nelze. Podpořte nás v našem úsilí chránit místní přírodní prostředí. Děkujeme žáci IX. třídy Základní škola Žatec, nám. 28. října 1019, okres Louny
Autor: Jana Vargová | 14 podpisů
Více >Požadujeme, aby město Lovosice přestalo kácet v našich ulicích stromy, jejichž zdravotní stav přímo neohrožuje okolní obyvatele. Výslovně žádáme o zachování kvalitního životního prostředí, jež je bez vzrostlých stromů u našich obydlí naprosto nemyslitelné. Stromy, které denně míjíme a schováváme se v jejich stínu, považujeme za nedílnou součást našeho života.
Chceme, aby město Lovosice změnilo svoji politiku ohledně zeleně a okamžitě přestalo s odstraňováním stromů, které nejsou hrozbou. Nadměrné kácení lze považovat za poškozování svěřeného majetku v okamžitý prospěch ze zisku za dřevo. Ve většině případů je na pokácených a poházených stromech vidět, že mají především kvalitní dřevo, a naopak minimum hniloby, pokud vůbec.
Mnohé stromy jsou pokáceny až v době, kdy se vzpamatovaly po neuváženém ořezávání natolik, že je pohledem nešlo rozeznat od jiných, které prořez přečkaly bez újmy (viz 28.října, Žižkova). To dokazuje, že byly dostatečně vitální.
Ohrazujeme se proti běžným argumentům současného odboru životního prostředí Lovosice. Že jsou mnohé druhy stromů "nepůvodní" - to není vůbec relevantní, protože původní jsou jenom nálety a dřeviny hospodářsky či esteticky bezvýznamné. Dále že je lepší kácet celé aleje, aby vyšší stromy esteticky nerušily - strom není nikdy rušivým prvkem. Také že nové stromy rychle nahradí ty staré - i rychlerostoucí dřeviny nedosáhnou původních rozměrů ani za dvě dekády. Termín "snížená vitalita" nesmí být prezentován jako rovný výrazu "nevyhovující pro provozní bezpečnost".
Není ospravedlnitelné kácet např. užitečné hrušně a současně plánovat vysazovat náletové akáty. Nelze brát javory v jedné ulici jako nežádoucí a chtít další vysadit v jiné. To je nezodpovědná hra na úkor naší existence.
My, občané Lovosic, přicházíme o součást svého domova kvůli lhostejné likvidaci majetku města, ke kterému ale mají morální vazbu ti, kterým mizí před očima. Nemůžeme přijmout fakt, že v dříve zeleném městě je stále více vidět holé fasády, ptáci mohou sedat leda na vedení, netopýři musí hnízdit na panelácích, a bodavý hmyz se místo dutin v kmenech schovává do děr pod okny bytů, čímž ztrpčuje léto bez trocha stínu.
Tohle se v jiných městech neděje. Změňte to!
Autor: Vít Patrák | 32 podpisů
Více >Vyberte si svůj region