STOP MASAKRU!
Požadujeme stavbu dvou kruhových objezdů v ulici Plzeňská v Žatci a to v křižovatce Plzeňská / Husova (u Tesca) a hlavně v ulici Plzeňská / Osvoboditelů (směr Staňkovice)
Máme toho dost!!! A ptáme se, kolik životů musí ještě vyhasnout? Kolik lidí se musí ještě zmrzačit? O kolik svých blízkých musí lidé ještě přijít kvůli nepřehledným křižovatkám a bezohledným lidem za volantem?
My zde podepsaní, požadujeme stavbu dvou kruhových objezdů na dvou výše uvedených křižovatkách, které by zpomalili provoz a umožnili plynulost provozu na této silnici.
Na těchto křižovatkách stačí menší zaváhání a nehoda je na světě!
P.S. Na křižovatce u Tesca, nedávno zemřela mladá, krásná slečna, která měla rodinu co jí miluje! Včera 22.8.2019 byla vážná nehoda u ulice Osvoboditelů. Chceme aby se nestávali takto vážné nehody a tak žádáme o výstavbu kruhových objezdů.
Autor: Pavla Nováková | 2128 podpisů
Více >Apelujeme na magistrát města, aby začal bez dalšího odkládání efektivně řešit vzniklou situaci. Nesmyslným způsobem vypsaný grant ukazuje buď na diletantství tvůrců grantu, nebo na prostou neochotu města podpořit Činoherní studio.
Rozhodně se nejedná o běžnou situaci, obzvlášť když nastala v půlce divadelní sezóny. Ať již se jedná o chybu či záměr, výsledkem je útok na divadlo jako takové a další důkaz toho, že magistrát zřejmě zná vhodnější způsoby, jak utrácet peníze, než staráním se o kulturu. Množství lidí, podporující Činoherní studium je jasným důkazem, že vzniklá situace rozhodně není lidem lhostejná a zaslouží si rýchlé řešení prospěšné všem stranám.
Autor: Jiřina Přecechtělová | 1101 podpisů
Více >Vážení členové zastupitelstva města Chomutov,
ve smyslu Zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním se na Vás obracíme s žádostí o obnovu provozu Městských Lázní v Chomutově. My níže podepsaní občané zásadně nesouhlasíme s aktuálním stavem Městských lázní v Chomutově a zdvořile žádáme o obnovu budovy zejména její plavecké části s vyjímečným 50m bazénem, a o co nejrozumnější konverzi ostatních částí budovy s důrazem na estetičnost a ekonomičnost provozu. Vše samozřejmě po vypsání veřejné architektonické soutěže.
Projekt budovy Městských Lázní vznikl v 60. letech, 60. a 70. léta minulého století byla příznačná ojedinělou moderní architekturou. Lázně tvoří elegantní hranici mezi městkým parkem a centrem města jak svou velikostí tak řešením své proskléné fasády. Funkční budova Městkých Lázní podpoří oživení centra Chomutova - města sportu.
Autor: Viktor Brabec | 703 podpisů
Více >Rozhodně protestujeme proti prolomení těžebních limitů, které chrání před těžbou především Horní Jiřetín a Černice na Mostecku. Těžební jáma by se také dostala jen pár set metrů od Litvínova. Tisíce lidí by muselo opustit své domovy. Chceme zdravé životní prostředí, nechceme žít v krajině zahalené do smogu.
To si pánové v Praze zřejmě neuvědomují. Návrh premiéra v demisi Jiřího Rusnoka, podporovaný i krajským hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, aby byly limity zrušeny, je pro nás zcela nepřijatelný. Věříme, že nová vláda bude mít pro naše protesty pochopení a prolomení limitů nedovolí. Devastace krajiny by byla nezvratná a my máme zájem na tom, aby naše děti žily v krásném světě.
Podpořte prosím petici za udržení životního prostředí.
Autor: Jan Kos | 513 podpisů
Více >My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice v souladu s čl. 18 Listiny základních práv a svobod žádáme, aby:
1) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan vedla přes území krajského města Ústí nad Labem, a to konkrétně přes Ústí nad Labem - západní nádraží,
2) vysokorychlostní železniční trať vedoucí z Prahy do Drážďan měla vlakovou zastávku v lokalitě Ústí nad Labem - západní nádraží.
Domníváme se, že:
1) vlaková zastávka přispěje k rozvoji města Ústí nad Labem, zvýší kupní sílu a cenu nemovitostí,
2) je povinností Ústečanů podpořit touto peticí zástupce z Ústí nad Labem, kteří za naše požadavky bojují a reprezentují tak naše postoje,
3) je vhodné využít nádraží Ústí nad Labem - západ a přilehlé brownfieldy pro účely výstavby vlakové zástavky vysokorychlostní trati a dalších souvisejících staveb, jakými jsou například parkoviště pro cestující, naopak není vhodné pro tyto stavby využívat prostory ve volné krajině v okolí jezera Milada,
4) i přesto, že petice není nejefektivnějším způsobem prosazování občanských zájmů, chceme tímto vytvořit tlak na příslušný státní orgán, který se bude, byť jen částečně, na rozhodování o celém záměru podílet.
Bojujme za to, aby hlas Ústečanů byl slyšet a naše město neztratilo budoucnost.
Autor: Petr Vidlák | 477 podpisů
Více >Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,
když byla v roce 1996 uzavřena plovárna v Zámecké zahradě a následně, o tři roky později, prodána za 1,4 milionu korun do soukromých rukou, netušili jsme, že po více než dvaceti letech nato město nebude moct svým občanům nabídnout žádnou možnost letního osvěžení. Oceňujeme, že jste v nedávné době začali podnikat kroky k novému koupališti; nesouhlasíme ale s argumentací, kterou mnozí z vás zdůvodňujete zavržení obnovy plovárny v Zámecké zahradě.
My, Tepličané, si přejeme návrat plovárny do Zámecké zahrady, protože
1) nežádáme aquapark, ale zařízení odpovídající svou kapacitou původnímu rozsahu,
2) vítáme výhodnou polohu areálu, a to jednak ve vazbě na samotný park, tak v souvislosti s výbornou dopravní dostupností,
3) prohlašujeme, že rádi vyrazíme na plovárnu pěšky – není proto třeba velkého množství parkovacích míst.
Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,
Jsme si vědomi, že mnozí se bráníte vykoupení pozemků od stávajícího majitele za přemrštěnou cenu, v tom se shodneme. Touto peticí vás vyzýváme k započetí jednání s majitelem, k prověření realizovatelnosti a snaze napříč politickým spektrem nalézt v této věci shodu.
Petiční výbor ve složení:
Robert Appel, bytem v Teplicích, Duchcovská 1505/3,
Ing. Jakub Mráček, bytem v Teplicích, Metelkovo nám. 1070/5,
Adam Souček, bytem v Teplicích, Petra Bezruče 2860.
Petiční výbor zastupuje Ing. Jakub Mráček, bytem v Teplicích, Metelkovo nám. 1070/5.
Autor: Jakub Mráček | 295 podpisů
Více >V brzké době má začít stavba obchvatu kolem města Klášterec nad Ohří. Tento obchvat má vést severně od města - zabere tedy odpočinkovou zónu, kam mnoho obyvatel sídliště chodí se psem, na procházku s dětmi apod. Plánovaný obchvat povede v podstatě ihned za městem mezi ulicí Dlouhá a Útočištěm - plánovanou trasu můžete najít v územním plánu města. Pokud si myslíte, že tato stavba městu spíše uškodí, než aby pomohla, můžete svůj nesouhlas se stavbou vyjádřit podepsáním této petice. Děkujeme za váš hlas!
Autor: Adriana Šindelářová | 282 podpisů
Více >Firma Zebre, a.s., Losiná 303, 332 04 Losiná začala bez patřičných povolení na pozemcích mezi obcemi Blatno, Radenov, Květnov stavět pevný betonový plot. Zákaz vydaný stavebním úřadem firma nerespektuje a v nepovolené stavbě stále pokračuje. Požadujeme okamžité zastavení stavby Stavebním úřadem v Chomutově a sjednání nápravy tak, jak stanoví zákon.
Autor: Pavlína Kardová | 256 podpisů
Více >Obce okolo hory Říp, včetně všech svých občanů, chatařů, chalupářů a návštěvníků, jsou velice znepokojeni současným stavem signálu GSM k běžnému volání a internetových dat, které mnohdy nelze ani použít.
V této oblasti se nachází cca 15 obcí s velice špatným a v místech i nulovým signálem od všech tří tuzemských mobilních operátorů. Operátoři si jsou nedostatku vědomi a po proměření signálu bylo konstatováno, že venkovní signál (mimo budovu) se "chytit" dá, avšak signály v budovách jsou téměř nulové. Bylo nám doporučeno telefonovat mimo budovu a nebo si přepnout telefony na 2G. Což je vzhledem k turistické oblasti nemožné, jelikož všichni návštěvníci by si po příjezdu museli přeinstalovat telefony. Zároveň je to vzhledem k rychle se rozvíjející technice velký krok zpět.
Mezery jsou viditelné i na mapách pokrytí jednotlivých operátorů. Jsou místa např. Straškov-Vodochody, konkrétně okolo hotelu Amálka s úplně nulovým signálem, dále jsou na tom pak velice špatně obce Černouček, Mnetěš, Ctiněves, ale třeba i Přestavlky a další.
Slabý, místy téměř žádný signál GSM, obtěžuje každodenní život, mimo jiné v těchto bodech:
1. Znemožnění běžných pracovních, soukromých, či volnočasových aktivit, které jsou závislé na signálu GSM.
2. Ohrožení bezpečnosti a běžného života nemožností přivolat si rychlou zdravotní péči, pomoc hasičů nebo policie.
3. Nemožnost splnit podmínky, státem požadované elektronické komunikace občanů, ale i podnikatelů (EET) se státními úřady.
Na jednotlivé žádosti občanů zatím ani jeden z operátorů nereagoval. Společnost O2 Czech republic a.s. například doporučila, že jedinou možností jak tuto situaci zlepšit je realizace nového vysílače. Vzhledem k tomu, že jsou mobilní služby v ČR jedny z nejdražších v Evropě, a každý z našich obyvatelů platí nemalé měsíční finanční částky všem třem operátorům, přijde nám takováto situace velice znepokojivá.
Obec okolo hory Říp v zastoupení svých občanů, proto požadují, aby došlo k realizaci nového vysílače, který by tento nepříjemný stav, co každodenně komplikuje, stěžuje a ohrožuje naše životy vyřešil.
Autor: Lucie Blažková | 229 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané Mostecka, požadujeme, aby MUDr. Alena Dernerová mohla kandidovat v demokratických volbách do senátu.
Autor: Miroslav Reiss | 205 podpisů
Více >Smyslem této petice je donutit vedení města opravit katastrofální stav vozovky ulice Žukovova a část ulice Kojetická. Viz. přiložený obrázek. Začátek je mezi vrátnicemi bývalé Setuzy a konec na křižovatce Kojetická a Poslední cesta. Špatný stav vozovky je způsoben silným provozem nákladních aut jezdících do bývalého podniku Setuza a.s. Nyní již podnik není tolik vytěžovaný, proto není silnice již tolik vytěžovanou trasou pro kamiony zásobující právě zmíněný podnik. Vliv na stav této vozovky měla i oprava silnice Karla IV., kdy po dobu oprav, byl Žukovovou ulicí veden veškerý provoz vč. městské hromadné dopravy). Dalším špatným činitelem je i zjednosměrkování ulice Purkyňova, kdy se provoz osobních vozidel Žukovovou ulicí značně zvýšil. Bohužel katastrofální stav této vozovky má na svědomí časté opravy vozidel obyvatel střekovského obvodu (tlumiče, nápravy apod.)
Autor: Petra Dudková | 187 podpisů
Více >Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním pro odvolání starostky obce Bíliny Mgr. Zuzany
Schwarz Bařtipánové a místostarostky Ing. Marcely Dvořákové.
My, níže podepsaní, vyjadřujeme zásadní nesouhlas
s dosavadním vedením města Bílina starostkou Mgr. Zuzanou Schwarz Bařtipánovou a místostarostkou Ing. Marcelou Dvořákovou. Bezpečnost občanů je jednou ze základních priorit každé obce. Bohužel musíme konstatovat, že právě bezpečnost občanů se v našem městě dramaticky snižuje, což mimo jiné způsobuje odliv spořádaných občanů nejen do okolních obcí. Jedním ze základních pilířů koaliční smlouvy současného vedení města je deklarace zlepšení bezpečnostní situace ve městě, ke které se současná koalice zavázala. Opak je však pravdou, z některých částí našeho města se v posledních letech stávají lokality s prudkým nárůstem kriminality.
Současné vedení města se vůči snižování nebezpečnosti, zejména v lokalitě panelového sídliště Za Chlumem staví alibisticky a současnou neutěšenou situaci dokonce spíše svým nekonáním přiživuje.
Požadujeme, aby se starostka obce Mgr. Zuzana Schwarz
Bařtipánová a místostarostka Ing. Marcela Dvořáková vzdali svých funkcí a byly nahrazeny erudovanějšími kandidáty, kteří budou skutečně pracovat ve prospěch Města Bílina.
Autor: Jiřina Malá | 180 podpisů
Více >My níže podepsaní občané žádáme o zrušení nových dopravních opatření v centru města Benešov nad Ploučnicí, konkrétně zjednosměrnění ulic Čs. Armády, Sokolovská a Krátkáa zavedení trvalých parkovacích míst v těchto ulicích.
Toto opatření je nelogické, zbytečně ztěžuje průjezd centrem města, komplikuje zásobování provozoven a zhoršuje bezpečnost provozu.
Odůvodnění:
Průjezdnost městem: Jednosměrné užití předmětných ulic ve směru od II/262 k náměstí nutí řidiče, kteří chtějí jet v opačném směru, buď k průjezdu ulicí Čapkova (prudké klesání,úzký profil u č.p. 16, maximální váhové omezení pro vozidla na 3,5 t) nebo k užití komunikace ul. Děčínská, která „křižuje“ přístupové cesty ke škole, školce, sídlišti i zdravotnímu středisku.
Bezpečnost silničního provozu: Dlouhodobě žalostné či absentující značení přechodů pro chodce v prostoru výjezdu z Náměstí Míru do ulic Palackého a Děčínská. Tyto ulice jsouv důsledku změn dopravního značení více zatíženy dopravou. Pravoúhlé uspořádání ulic, kde byly provedeny úpravy, spolu s umožněním jízdy v protisměru cyklistům a vyznačení parkovacích míst vlevo ve směru jízdy vytváří nepřehlednou a potenciálně nebezpečnou situaci.
Životní prostředí: Řidiči jsou nuceni skrze ul. Děčínská ujet více než 1 km středem města, což vede ke zvýšeným emisím, prašnosti a hlučnosti.
Obchodní a ekonomická činnost: Nově vyznačená parkovací místa bez časového omezení jsou využívána k rezidenčnímu parkování, což ztěžuje zásobování prodejen a provozoven ve výše uvedených ulicích.
Autoři petice: Pavel Urx, Čs. Armády 101, Benešov n. Pl., Jan Ušák, Husova..., Benešov nad Ploučnicí
Petiční výbor ve složení:
1. Pavel Urx, Čs. Armády 101, Benešov n. Pl.
2. Jan Ušák, Husova 394, Benešov nad Ploučnicí
3. Ludmila Šumová, Sídliště 637, Benešov nad Ploučnicí
Osobou oprávněnou zastupovat petiční výbor ve styku s příslušnými orgány byl určen:
Pavel Urx, Čs. Armády 101, Benešov n. Pl.
Autor: Pavel Urx | 174 podpisů
Více >Petice "Za bezpečnou cestu do školy a funkční systém parkování v ulici Svojsíkova a okolí Jiráskových sadů"
Podle článku 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.**
Adresát:
Vážení představitelé města Litoměřic,
Stručný popis petice: Petice za zmírnění negativních dopadů prováděné revitalizace zeleného pásu v ulici Svojsíkova, zajištění bezpečné cesty do a ze školy žákům, studentům i jejich rodičům a zavedení funkčního a efektivního systému parkování v okolí Jiráskových sadů, především pak okamžité posunutí betonových zátarasů, bránících bezpečnému zastavení a výstupu a nástupu osob.
Úplný text petice:
My, níže podepsaní občané, vyjadřujeme tímto svoji nespokojenost a obavy ohledně právě probíhajících změn v okrajové části Jiráskových sadů (parcelní číslo 3067/1) k ulici Svojsíkova (tzv. “revitalizace zeleného pásu”), která přímo navazuje na pozemní komunikaci vedoucí ke dvěma školám, školní družině, sportovištím a školní jídelně. Tento zásah nejen že významně ztížil podmínky pro rodiče a žáky v této oblasti a ohrozil bezpečnost našich dětí, ale také jasně ukázal, že tak, jak je nyní realizován, celou situaci zhorší trvale.
Požadujeme proto včasné zjednání nápravy.
Je nutné si uvědomit, o jak důležité místo se jedná. Dvě nejbližší základní školy, gymnázium, protější centrum odborného výcviku a domov mládeže Pohoda zaručují ve všedních dnech, jen v těchto místech opakovaný pohyb více než 1500 žáků (do školy, ze školy, přesuny na oběd, vycházky a sportoviště) a přibližně 200 zaměstnanců, spojených se školskými provozy.
Sama Centrální školní jídelna je v době polední špičky využívána pro stravování pracovníků Policie ČR, Vězeňské služby, Státního zastupitelství a dalších úřadů, dále pak Speciálními školami a dalšími dětskými skupinami, nebo jako závodní stravování různých firem).
Taktéž mimo pracovní dny je tento prostor hojně využíván, ať již pro víkendové relaxační či sportovní aktivity, nebo závody na blízkých sportovištích a ve sportovních organizacích (Sokol, basketbal, florbal, fotbal, ping pong, posilování a fitness, plavání a mnoha dalších, včetně samotných návštěvníků Jiráskových sadů, kteří sem přijíždějí ze širokého okolí).
Problémy spojené s přestavbou:
1. Nemožnost parkování a vystupování pasažérů mimo vozovku kvůli umístění vysokých betonových zátarasů. To nutí a i nadále bude nutit řidiče buď k zastavování přímo na silnici, či dále od krajnice, čímž je omezen ostatní provoz a ohrožena bezpečnost dětí i řidičů.
2. Pokud řidiči zajedou za krajnici, jsou děti nuceny vystupovat přímo do vozovky, což je značně nebezpečné, zejména v době ranní špičky.
3. Rodiče zastavující dále od krajnice způsobují dopravní zácpy a brzdí plynulý provoz v celé této oblasti a to jen proto, aby předešli poškození vozidla kvůli nevhodně zvoleným stavebním prvkům. Posunutí betonových bloků a rozšíření parkovacích míst tedy nepřispěje pouze k vyšší bezpečnosti parkování, ale zároveň rozšíří a zkapacitní i komunikaci, kterou denně projíždějí v obou směrech stovky vozidel.
4. Betonové zátarasy v současném umístění ani opticky nenavazují na stávající řadu, která již byla vybudována od CŠJ k plaveckému bazénu a jsou zcela bezdůvodně a bezohledně posunuty směrem k vozovce.
Proto žádáme představitele města o urgentní řešení této situace a navrhujeme následující opatření:
1. Posunutí betonových zátarasů dále od krajnice vozovky nebo snížení jejich výšky natolik, aby bylo umožněno současně parkovat mimo vozovku a zároveň bylo možné i otevření dveří vozidla na straně spolujezdce a výstup cestujících směrem k parku.
2. Vytvoření bezpečných zón pro vystupování osob z aut rozšířením parkovacích míst, a odstranění zbytků polorozpadlých dočasných zúžení u míst k přecházení vozovky, případně jejich nahrazení prvky permanentními
Věříme, že přihlédnete k našim návrhům a podniknete kroky k zajištění bezpečného a plynulého provozu v této oblasti.
S pozdravem,
Občané a přátelé města Litoměřic
Autor: Radek Voženílek | 153 podpisů
Více >Touto peticí chceme dosáhnout obnovy parkovacích míst podél chodníku u panelových domů v ul. Kosmonautů. Díky revitalizaci, která nám slibovala více parkovacích míst, které by mělo zlepšit situaci v Březinách se naopak povedlo nás o spoustu míst připravit. V měřítku co 2 místa přibyli 10 zmizelo... :(
Autor: Marek Schaukal | 131 podpisů
Více >My níže podepsaní občané požadujeme, aby linka MHD č.13 ( Jirkov, AN – sídliště nad přivaděčem – Jirkov, žel. zastávka a Kaufland ) a linka č.16 ( Jirkov, AN – sídliště nad přivaděčem – Chomutov, AN ) jezdila pravidelně každý den v týdnu včetně sobot a nedělí maximálně v 60 minutových intervalech.
Autor: Libor KLas | 127 podpisů
Více >V reakci na výzvu primátorky města Děčín Mgr. Marie Blažkové, k podání nabídky na zhotovení nového projektu pro rekonstrukci sportoviště za zimním stadionem v Děčíně, připojujeme svoje podpisy, pro zachování tradičního sportoviště které využíváme pravidelně při utkáních Děčínské hokejbalové ligy.
Niže podepsaní hráči a příznivci hokejbalu požadují, zakomponování regulérního hokejbalového hřiště (viz přiložená URL) do nové projektové dokumentace.
Autor: Robert Russ | 123 podpisů
Více >Vážení rodiče, příznivci školy ZŠ a MŠ Liběšice.
Obec Liběšice, jakožto zřizovatel, vyhlásil výběrové řízení na pozici ředitele školy. Mohla by tedy nastat situace, kdy dojde k výměně vedení naší školy.
Touto cestou chceme p.řediteli Táborskému vyjádřit podporu nás, rodičů, kteří rozvoj školy vnímáme velmi pozitivně a rádi bychom, aby v této cestě pokračoval dále.
Mgr. Jan Táborský udělal pro naši školu obrovský kus práce, který my, rodiče, ani v celém jeho rozsahu nevidíme. Z toho, co je pro nás jasně zřetelné, můžeme uvést např. výukový program Začít spolu, budování moderních multimediálních učeben, stabilizaci pedagogického sboru, vytváření příjemného klimatu pro žáky i zaměstnance, zvelebování školních prostor, budování nového hřiště pro MŠ, zapojení žáků školy do různých projektů, mimoškolních aktivit a mnoho dalšího.
Pan ředitel má vizi, jakým směrem a způsobem školu nadále rozvíjet. A my ho na této cestě chceme jednoznačně podpořit .
Jako rodiče žáků školy se na vás obracíme
s žádostí o vyjádření podpory pro setrvání pana
Mgr. Jana Táborského ve funkci ředitele naší školy .
Markéta Wagnerová
Michaela Livoncová
Eva Pařízková
Autor: Markéta Wagnerová | 122 podpisů
Více >Žádáme, aby vedení města zrušilo veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci rekonstrukce Repre a aby byla vypsána arichtektonické soutěž v souladu s Usnesením VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 14. ledna 2015 č. 22. Vláda tímto schvaluje Politiku architektury a stavební kultury České republiky, obsaženou v části III materiálu č. j. 1587/14 (dále jen “Politika“) a ukládá ministrini pro mistní rozvoj zajistit zvřejění tohoto usnesení ve Věstníku vlády pro orgány krajů a orgány obcí. Jedno z témat Politiky je zadávání zakázek s akcentem na využívání architektonické soutěže a soutěže o návrh při přípravě a realizaci staveb financovaných z veřejných rozpočtů.
Autor: Berenika ing.Peštová | 121 podpisů
Více >Vážení občané,
zastupitelstvo města Varnsdorf plánuje zřídit v této obci překladiště odpadu, jenž by mělo nahradit skládku z Rožan u Šluknova, která byla k 1.1.2014 uzavřena z důvodu rekultivace krajiny. Radní města Varnsdorf se obávají, že by bylo město nuceno zvednout díky tomuto kroku občanům poplatky za svoz odpadu, proto se rozhodli zřídit v této konečně se rozvíjející obci velké překladiště odpadu.
Občané proti tomuto kroku protestují, takovouto devastaci města a jeho krajiny nechtějí. MY Občané tvoříme město, to si radní prosím uvědomte a respektujte naše přání - NECHCEME VE VARNSDORFU SKLÁDKU !!!
Autor: Michaela Flusková | 107 podpisů
Více >Vyberte si svůj region