My níže podepsaní občané, požadujeme snížení příspěvků od města Karlovy Vary pro HC Energie na maximálně 1.200.000 Kč za kalendářní rok. A zbylé prostředky investovat do podpory kultury na území města.
Autor: Petr Prokop | 1 podpis
Více >Karlovy Vary jsou Statutární město. Statutární město je město, které má městské obvody a magistrát. Je to proto, že jednotlivé části města mají odlišný charakter a jeho obyvatelé si sami chtějí zásadně ovlivňovat vývoj a hájit zájmy v území.
Karlovy Vary jsou dvě úplně jiná města vedle sebe.
Lázeňské území (LÚ) - a ostatní části města (ale i ty mají svůj výrazně odlišný chrakter).
Zásadní je, že LÚ nemá voliče (2.449) a oproti voličům v ostatních částech města (36.549) nemají pro uchazeče o politický mandát žádný význam. Proto také volební programy jsou o školkovném, MHD zdarma, chodníky a dětská hřiště jsou ve Staré Roli a Dvorech. Hluboký rozpor je také mezi samotnými obyvateli.
Pro obyvatele ostatních částí města je LÚ území zbohatlíků a rusů. Obyvatelé ostatních částí města LÚ nenavštěvují, nevyužívají pitnou léčbu (velmi účinnou), nezajímá je, co je v podzemí Vřídelní kolonády.
I další obvody mají svoje specifika:
StaráRole, Rybáře, Jenišovu dejme Dvory, Dalovicím Bohatice, Drahovice, Olšova Vrata - vytvořme silné město s více než 50ti tisíci obyvateli a zvyšme příjmy do rozpočtů, zvyšme šance na dotace.
Lépe se postaráme o naše bohatsvtí - o naše město, i o naše okolí.
Naplňme poslání Statutárního města a vytvořme městské obvody !
Autor: Martin Lojda | 8 podpisů
Více >Vzhledem ke skutečnosti, že současná doba poskytuje stále méně neorganizované zábavy pro děti a zároveň dochází k zastarávání (často jen ale z jednostranného pohledu na věc) dětského mobiliáře, jako jsou houpačky prolézačky a pískoviště, dříve hojně umisťovaných téměř ve všech "vnitroblocích" nejen ve městě Ostrově, žádáme tímto o jejich opětovný návrat nebo rekonstrukce.
Nevidíme důvod, proč obhajovat odstranění prolézaček tím, že jinde ve městě vzniklo nové oplocené dětské hřiště. Obzvláště, když pak na takovém spádovém hřišti děti téměř stojí frontu na to, aby se zhouply, případně tam, v opačném extrému, děti už nechodí, protože je to "z ruky". Stejně tak nebereme argument, že na takové prvky do každého bloku nejsou peníze, obzvláště když zcela evidentně jsou peníze např. na aktivity jako zimní sekání trávníků, umisťování nepřeberného množství informačních cedulí nebo vytváření parkovišť kdekoliv to jen jde. Opravdu stačí jen málo, při umístění, např. malé hrazdy nebo přelézacího žebříku do trávníku je navíc splněn i bezpečnostní požadavek na měkké dopadiště.
Současný provoz ve městě rozhodně nenahrává tomu, aby děti mohly samy na vzdálenější hřiště bez dozoru chodit. Vnitroblokové prolézačky a houpačky účelně sloužily po většinu týdne pro odpolední zábavu dětí, které mají například splněny úkoly a jen tak si chtějí ještě vyběhnout na chvíli ven, aniž by musely mít aktivní dozor rodiče. V tomto prohlášení není obhajována lenost nebo neochota rodičů trávit s dětmi volný čas, ale právo dětí, které ve městě vyrůstají a žijí na to, aby mohly jeho prostor obývat s pocitem bezstarostnosti a volnosti. Toto považujeme za jeden z hlavních úkolů managementu města.
Petice je určena především obyvatelům města Ostrova (okr. Karlovy Vary) a jeho příznivcům, pokud by ale byl zájem zřídit podobnou petici s širším přesahem, souhlasíme s využitím sebraných petičních archů i pro tento účel.
Autor: Martin Chochel | 95 podpisů
Více >Vyberte si svůj region