My, níže podepsaní občané nesouhlasíme s rozhodnutím zastupitelstva města Kopřivnice ze dne 22. června 2023 ukončit provoz lyžařských vleků a uzavřít tak kopřivnickou sjezdovku na Červeném kameni, která byla doposud jedním z městských sportovišť a žádáme revizi tohoto rozhodnutí.
Odůvodnění:
Jde o překvapivé rozhodnutí, které působí jako nepromyšlené, nedobře odůvodněné, velmi unáhlené a v konečném důsledku zmatečné. Souvisí zřejmě se změnou ředitele správy sportovišť, který po svém nástupu provozoval lyžařský areál pouze jeden rok.
Městu chybí jasně zpracovaná koncepce sportu, a to i rekreačního. Což mnohá města i obce zpracované mají. Je samozřejmě chvályhodné podporovat sportovní oddíly, ale je potřeba také myslet na občany, kteří sportují pouze rekreačně. Je zřejmé, že velká část současného zastupitelstva preferuje spíše jiné sporty a nemá k lyžování zásadní vztah. Nezájem vedení města je však znatelný již po několik volebních období.
Ačkoli se město prezentuje jako „Zdravé město“, které podporuje aktivní život obyvatel a ve svém Strategickém plánu v cíli B.3 výslovně zmiňuje zkvalitňování infrastruktury a zvýšení informovanosti o možnostech sportovních aktivit, zde se zachovalo zcela v rozporu s těmito deklarovanými cíli. Toto rozhodnutí o zrušení sjezdovky padlo velmi podivným způsobem a nebralo v potaz názory občanů, respektive ani jejich názor nezjišťovalo. Rozhodnutí padlo těsně před prázdninami, nebylo projednáno na veřejnosti, nebyla provedena žádná anketa, mnoho členů z koaličních stran o tom ani nevědělo. Celkově je zde zjevná nedostatečná konstruktivní komunikace ze strany vedení města, a to i s lyžařským oddílem. Na druhou stranu jsou některé pokusy vedení města o zdůvodnění tohoto rozhodnutí značně zavádějící až nekompetentní.
Uzavření areálu bude mít dopad na zvýšení nákladů na lyžařské kurzy pořádané pro děti a mládež, které organizují základní školy a například i DDM Kopřivnice. Poklesne dostupnost tohoto sportu zejména pro nízkopříjmové obyvatele a rodiny s dětmi.
Doplnění:
V našem městě se podařilo hodně věcí zlepšit a vybudovat, ale v posledních letech postupně upadal zájem zastupitelstva o fungování, propagaci, rozvoj a zachování areálu sjezdovky. Ze strany vedení města se stalo lyžování v Kopřivnici okrajovým sportem. Přitom, mnoho obyvatel města Kopřivnice a jeho okolí na sjezdovce vyrostlo, poznalo své protějšky, našlo přátele.
Troufáme si říct, že kdyby se sjezdovce dostalo trochu více pozornosti, nikdy by k jejímu zrušení nedošlo, protože by místní obyvatelé dostatečně ocenili možnost tohoto sportu přímo v Kopřivnici. Je možné nalézt funkční modely a získat zkušenosti s provozem tohoto typu sportoviště v obecní správě. Například nedaleko v Rybí. Nebo v Hlubočkách u Olomouce, kde je i sedačka, se lyžuje každoročně v průměru 90 dní. Letos to bylo dokonce 95 dní. Přitom areál je ve výšce od 288-370 m nad mořem.
Jsme si vědomi nákladů na provozování sjezdovky, ale vyzýváme město ke hledání dodatečných finančních prostředků například v nadacích a jiných zdrojích. Je poněkud zarážející, kolik město může utratit při renovaci centra, kde je řada okázalých stavebních prvků. Věříme, že město potřebné finanční zdroje může nalézt.
Praktikování sjezdového lyžování je velkým přínosem pro celé tělo a udržování se v dobré tělesné kondici. Podporuje funkci svalů, posiluje svalový aparát a zlepšuje svalovou souhru zvláště pak intersegmentálního systému, který má vliv na posturální stabilitu a dobrou rovnováhu. Z dostupných studií je potvrzen celkově prospěšný vliv sjezdového lyžování na zdraví jedince a vliv rovnováhových schopností na prevenci úrazů. U dětí se navíc při lyžování rozvíjejí jejich pohybové schopnosti.
Autor petice: Miroslav Chalupa, dlouholetý člen lyžařského oddílu a jeho oddílového výboru
Email: petice.koprivnice@seznam.cz
Autor: Miroslav Chalupa, Miroslav Gilar | 178 podpisů
Více >Nechceme tuhle zrůdnost na Ondřejníku. Pojďme se spojit a společně kříž nechat odstranit.
Autor: Beskydská Pacoška | 860 podpisů
Více >Úřad vlády České republiky
Vážený pan předseda
prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M
nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 - Malá Strana
Orlová 31. 8. 2022
PETICE
proti nerespektování pravidel občanského soužití a zneužívání sociálních dávek
(ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, v platném znění)
Vážený pane předsedo vlády,
my občané Orlové se na Vás obracíme s problémy, které nás dlouhodobě trápí. V některých lokalitách našeho města se dostáváme na hranici možnosti žít plnohodnotný, spokojený a bezpečný život. Důvodem je dlouholeté sestěhovávání tzv. nepřizpůsobivých obyvatel z jiných měst. Ti svým způsobem života, nerespektováním pravidel občanského soužití, chováním a nerespektováním zákonů více a více ztěžují život ostatním obyvatelům města. Na to bohužel město velký vliv nemá, protože většina bytového fondu je v soukromých rukou. Je zřejmé, že zásadní podíl na této skutečnosti nese stát. Vybudoval stále zbytňující a pro budoucnost těžko udržitelný systém nárokové kultury výdajů, který je některými jedinci systematicky zneužíván. I přes značnou finanční podporu města městské policii a sociálním programům se situace nezlepšuje. My níže podepsaní občané dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, prostřednictvím této petice žádáme, aby vláda ČR začala odpovědně a realisticky řešit problémy, na které města nemají dostatek pravomocí. Jsme přesvědčeni, že odpovědnost za situaci spočívá především na těch, kteří pravidla pro sociální dávky vytvářejí. Mohou je tak na základě zpětné vazby z praxe ovlivnit a změnit. Každý se tady musí cítit bezpečně!
Děkujeme.
Zastupovat petiční výbor ve styku se státními orgány je oprávněna: Bc. Naděžda Kubalová, Doubravská 505, Orlová-Lutyně
Petiční výbor: Bc. Naděžda Kubalová, Doubravská 505, Orlová-Lutyně, Ing. Miroslava Šromková, Ke Studánce 354, Orlová-Lutyně, Mgr. Pavla Bjalončíková, U Kapličky 967, Orlová-Lutyně, Ĺuboslav Vršanský, Okružní 920, Orlová-Lutyně, Roman Koutný, Energetiků 942, Orlová-Lutyně
Autor: Nadežda Kubalová | 3 podpisy
Více >My, níže, podepsaní, žádáme a apelujeme na předsedu vlády a rovněž na ministra dopravy, a Správu železnic, aby zabránili a ihned zastavili demolici historické budovy vlakového nádraží v Dětřichově nad Bystřicí. Jde o unikátní odkaz předků a součást života naší vesnice po dlouhá staletí. V dávných dobách byla tato stanice pýchou Ferdinandovy Císařsko-královské severní železniční dráhy a vždy byla nejvyšším bodem z hlediska nadmořské výšky, kdy všechny vlakové soupravy celou trať stoupají do kopce až k budově stanice Dėtřichov, kde se vlaky křižují, a poté již vlak pokračuje z kopce dolů pořád níž a níž až do Ostravy. V minulosti na podnět místní občanky Správa železnic investovala a zbudovala zde nové vyšší perony, z důvodu podnětu občanky, kde písemně adresovala Správě železnic žádost o zvýšení peronu, protože zdejší lidé nemohli vystupovat z vlaku, protože to bylo vysoko ke schodům vagónů a lidé každodenně dojíždějící z práce unavení měly obtíže vystoupit. Tudíž pokud Správa železnic tehdy žádosti občanky vyhověla nepochybně rozuměla, že zdejší nádraží má velký význam pro zdejší obyvatele a také pro turisty, kteři ji využívají, když sem cestují za cyklostezkami, houbařením a lyžováním na běžkách a výlety do přírody pod zdejší nejvyšší horou Nízkých Jeseníků Slunečná. Náklady demolice činí cca 26 milionů korun. Myslíme si, že rozumnější by bylo budovu zachovat, přestože její stavební stav odpovídá zubu času a chátrajícím stavem. Myslíme si veřejný zájem občanů, například převod budovy do vlastnictví Hnutí Duha Jeseníky, které již o koupi stavby požádalo, či převod do vlastnictví spolku, s tím že budova by byla využita například jako sociální podnik, obdobně jako na Osoblažsku nebo Náměšť na Hané, a dala zde práci a zaměstnání místním lidem dlouhodobě nezaměstnaným, a zároveň dimenzi budovy využít pro komunitní centrum, klubovnu pro mládež na seniory, železniční muzeum, výstavy, koncerty, expozice, projekce,a zábavný program pro děti a turistický ruch, výletní parní vlaky, na gastrofestivaly, a využít potenciál budovy v souladu s koncepcí Moravskoslezského kraje rozvoje turismu a přeshraniční česko-polské spolupráce. Apelujeme proto na vás, aby se budova zachovala a došlo k její opravě, aby mohla najít své využiti pro obyvatele.
Autor: Mgr. Karol Volf | 21 podpisů
Více >My obyvatelé města Ostravy apelujeme na ostravské zastupitele, aby akutně řešili situaci ohledně halucinogenního chodníku ze svinovského vlakového nádraží vedoucímu směrem k ostravské hromadné dopravě. Tento chodník je v poslední době předmětem diskuzí. Objevují se časté případy, kdy lidé při chůzi na tomto chodníku upadají, točí se jim hlava, nebo pociťují mírnou slabost. Je znám případ, kdy pán staršího věku upadl a poranil se. Média o tomto chodníku několikrát informovali, ale zatím však bez výsledku. Naši volení zastupitelé tento fakt absolutně ignorují. Nechceme čekat na moment, kdy dojde na tomto chodníku k fatálnímu následku v podobě smrti, nebo vážného poranění. Žádamé zastupitelé města Ostravy aby neprodleně tuto situaci řešili podobou přestavby chodníku, nebo změnou jeho vzhledu.
Autor: Jiří Juřička | 10 podpisů
Více >Vážení členové městské rady Ostrava-Poruba,
jako občané Poruby prostřednictvím této petice vyjadřujeme svůj nesouhlas se zastavovací studií pozemku parc.č. 1503/1, k.ú., na jejímž základě má být na tomto místě vystavěn hotel. Všem, kteří blízko této lokality bydlíme, bylo jasné, že se tu dříve nebo později něco postaví. Doufali jsme, že město bude v budoucnu kultivovat zelenou plochu a rozšíří Oázu klidu. V případě plánované výstavby pak musíme vyjádřit svůj nesouhlas s formou, s jakou je tak činěno. Bez jakékoliv diskuze s odborníky, kteří by navrhli, co by na daném místě bylo nejlepší pro stávající zástavbu a její obyvatele. Bez jakékoliv diskuze s občany, která standardně probíhá v rámci plánovaných přestaveb veřejného prostoru (např. u Duhy aj.). Formát zakázky vytváří dojem, že byla učiněna na objednávku a nerespektuje stávající výstavbu. Věty, že plánovaný objekt nemusí respektovat stávající podlažnost pěti pater dosavadní výstavby (o čemž jistě nerozhodovali odborníci) a daný objekt má být výškovou dominantou, zní jako výsměch. Dominantou jsou architektonicky významné stavby, ne velký dům s mnoha patry, jak se pánům úředníkům asi zdá. Vzhledem k tomu, že město mnoho let slibuje vybudování chodníku (případně propojení zástavby na ose Albert – Opavská – Oáza klidu) obyvatelům na Opavské, kteří zatím vodí svoje děti přes myčku auto či kličkují po silnici, a mnoho let na tuto realizaci nebyly finance, vyznívá plánovaný projekt, na jehož realizaci se najednou peníze najdou, jako výsměch voličům. Obracíme se tedy na vás s žádostí o přehodnocení plánů a otevření diskuze této problematiky, aby dané místo bylo i v budoucnosti příjemným a kvalitním prostorem k bydlení.
Autor: Aneta Mladějovská | 88 podpisů
Více >My, níže podepsání jsme pro zachování památníku Budování socialismu / Komunisté a nesouhlasíme s jeho zbouráním. Jsme pro jeho nezbytnou údržbu a jeho následné zachování.
Odkaz popisu sochy: https://bit.ly/2KVMtZ8
Autor: Tomáš Vojtek | 9 podpisů
Více >PETICE
Za odstranění památníku s názvem
Budování socialismu/Komunisté, který je umístěn v prostranství naproti ÚMOb Ostrava-Jih, křižovatka ulic Horní a Plzeňská.
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice požadujeme odstranění památníku s názvem Budování socialismu/Komunisté, který je umístěn v prostranství naproti ÚMOb Ostrava-Jih křižovatka ulic Horní a Plzeňská. Památník je v dezolátním stavu a myslíme si, že v rámci oslav 30 let od Sametové revoluce by se slušelo vypořádat se s připomínkou režimu, který se provinil morálním a hospodářským úpadkem, justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů.
Děkujeme!!!
Autor: Radim Ivan Ivan | 19 podpisů
Více >Nechci být pokusný králík. Známá je např. Freiburská výzva http://freiburger-appell-2012.info/en/home.php?lang=EN, kterou podepsalo 3000 lékařů. Současné bezpečnostní předpisy ohledně mikrovnných technologií jsou založeny na zastaralé hypotéze, že ohřívání je jediným škodlivým efektem elektromagnetického záření. Stovky vědců dokázaly, že mnoho různých druhů akutních i chronických nemocí a zdravotních problémů způsobeno nevýhřevným účinkem („non-thermaleffect“) a to z úrovně záření o několik řádů nižší, než odpovídá mezinárodním bezpečnostním předpisům. Čeští lékaři vědí o spojitosti mezi nadměrným vystavováním se radiofrekvenčnímu záření a poruchami srdečního rytmu, nervového systému, nárustu neplodnosti a jiných závažných onemocnění.
Autor: Kateřina Maslaňaková | 39 podpisů
Více >Nesouhlasím se změnou vytápění bytových domů o kterou usilují zastupitelé v Orlové Lutyni.
Místo dosavadního dálkového vytápění z Dětmarovic které nám sloužilo dlouhé roky k naší spokojenosti -chtějí zastupitelé zprovoznit Orlovou na plynové vytápění. Kdo měl zkušenost a nebo má plyn na vytápění - ví že plyn není výhřevný a i když protopí majlant stejně se neohřeje a mrzne.Domy tímto zásahem se také znehodnotí.Doufám že zvítězí zdraví rozum a ne biznis.....
Autor: Dana Zavičarová | 2 podpisy
Více >PETICE proti prodeji budovy č. p. 586 a přilehlých pozemků parc. č. 3146/1, 3147/1 a 3148/4, vše v k. ú. Příbor
Dotčený objekt (bývalý „Dům dětí“) se nachází na Masarykově ulici v bezprostřední blízkosti domova důchodců („Domova Příbor“) provozovaného Moravskoslezským krajem. Budova je situována v klidném prostředí uprostřed zeleně nedaleko centra města Příbora.
Požadujeme zrušit záměr města odprodat uvedenou nemovitost a přilehlé pozemky. Podle našeho názoru za nepřiměřeně nízkou nabídkovou cenu 3 100 000 Kč. Navrhujeme ponechat objekt v majetku města a realizovat záměr rekonstrukce budovy za účelem zřízení a provozovaní tzv. „Domova pro seniory“. Ať už ve formě klasického domova pro seniory, denního či týdenního stacionáře nebo kombinací hned několika požadovaných služeb. Lze zvážit i zřízení dalších sociálních služeb (např. pro hendikepované spoluobčany). Právě blízkost stávajícího domova pro seniory dává možnost budoucí efektivní koordinace provozu obou zařízení.
Důvody našeho stanoviska:
Domov důchodců („Domov Příbor“) se dlouhodobě potýká s kritickým nedostatkem lůžek. Stávající kapacita je cca 65 míst. Žádostí o přijetí do domova pro seniory je v současné době cca 130, tzn., že lze uspokojit zhruba polovinu všech žadatelů. Uvedený stav s sebou přináší neúměrně dlouhé „čekací“ lhůty. Senioři z Příbora a blízkého okolí jsou tudíž nuceni prožít podzim svého života mimo město, které bylo desítky let jejich domovem. V mnoha případech nenávratně zpřetrhají veškeré sociální vazby se stávajícím bydlištěm, přáteli a bohužel mnohdy i se svou rodinou. Příborští senioři potom nacházejí zázemí v podobných zařízeních v Kopřivnici, Valašském Meziříčí, Odrách nebo Vítkově.
V našem městě se umíme vcelku kvalitně postarat o mladou generaci, nemalými finančními prostředky podporujeme kulturní život, sport a další aktivity občanů. Na druhé straně nevěnujeme náležitou pozornost našim starším spoluobčanům. Sociodemografické analýzy jasně říkají, že se zvyšuje podíl osob starších 65 let. Důležité je, aby se plán rozvoje sociálních služeb zaměřil mj. na seniory a vytvářel této skupině vlídné prostředí, prevenci a podporu.
Podpisem pod touto peticí vyjadřuji svůj nesouhlas se záměrem města Příbora prodat budovu č. p. 586 a přilehlých pozemků o celkové rozloze 4 127 m2 .
Autor: Nezávislí Příbor Příbor je náš domov | 44 podpisů
Více >Hlavním cílem této petice je vyjádření nesouhlasu se záměrem Rady města Krnova, umisťovat na chodníky města reklamní poutače.
Dle vyjádření paní Kamily Dřímalové z odboru správy majetku města, by se mělo jednat o nálepky, které bude možné nalepit kdekoliv. O umístění, velikosti a grafickém návrhu bude rozhodovat Rada města Krnova.
Odkaz na rozhodnutí Rady města Krnova: http://www.krnov.cz/assets/File.ashx?id_org=7455&id_dokumenty=23980
Dnešní města jsou přeplněná reklamou, vidíme ji na domech, billboardech, schránkách, výlepových plochách, dokonce nám někdy létá nad hlavou... bylo by pěkné mít alespoň tento kousek města čistý, udržovaný a bez reklam, které Vás jinak ani při přemýšlení s hlavou skloněnou nenechají v klidu.
Proto my, níže podepsaní:
• nesouhlasíme se záměrem Rady města Krnova umisťovat reklamu na chodníky města Krnova.
Důvody našeho nesouhlasu:
a) v dnešní době jsme "masírováni" reklamou ze všech stran, chceme čistý prostor bez reklam
b) Město by mělo být spíše místem, kde se snoubí historie, s krásnou architekturou, a úsilím vedení města by mělo být jej zkrášlovat, nikoliv přelepovat reklamou.
Autor: Tomáš Sedlák | 6 podpisů
Více >Dne 31.5.2017 začal v celé České republice platit zákaz kouření, který zasáhl zejména ty, kteří si zašli v pátek se svými přáteli do hospody na pivo a přiležitostní cigaretu a také stálé kuřáky, kteří by si pivo bez cigarety nedali. Proto také od začátku zákazu kouření v Moravskoslezském kraji hluboce klesla návštěvnost kuřáckých (dnes už nekuřáckých) restaurací, pivnicí a hospod.
Další důvod k obnovení kouření v Moravskoslezském kraji je takový, že nekuřáci, stejně jako kuřáci a podnikatelé, mají právo a možnost si vybrat, jestli si zajít na oběd či na večeři do luxusní, nekuřácké restaurace nebo do zakouřeného "pajzlu". To samé platí u živnostníka provozujícího restauraci, jestli zde mít nekuřácký salónek či nikoli. Žijeme přece v demokratickém státě a je každého věc, jestli udělá to či to!
V poslanecké sněmovně ČR také několikrát zaznělo, že se tímto Česká republika dostane mezi vyspělé státy, ale myslím si a také si to myslí několik z nás, občanů, že je toto pouhé klišé ze strany vlády ČR, neboť státy jako např. KLDR, kde vládne jeden člověk (diktatura) mají daleko přísnější zákazy, zvyklosti a omezení, jsou velmi zaostalé. Právě státy, kde vládne svoboda a demokracie bez takovýchto omezení, patří mezi ty nejvyspělejší na světě.
Také se před, při i po zákazu kouření debatovalo mezi nekuřáky a kuřáky o kouření a kolikrát ne v míru, ba naopak. Mezi kuřáky a nekuřáky to snad odjakživa vřelo, ale teď se ty nepřátelské vztahy prohloubily ještě víc jak kdy jindy a to jak na sociálních sítích, tak i v reálném životě. Proto tímto žádáme kuřáky a nekuřáky, aby se navzájem aspoň částečné tolerovali, protože si myslím, že tyto hádky ohledně toho, co kdo vdechuje, jsou úplně zbytečné.
Děkuji za Vámi věnovaný čas a doufáme, že na zákaz kouření změníte názor a podepíšete tuto petici. Tímto také doufáme, že Vláda ČR tuto petici vezme v potaz a pouvažuje nad obnovením kouření v pivnicích, kuřáckých restauracích a pivnicích jak v Moravskoslezském kraji, tak v celé ČR. Naším cílem bude nasbírat 95000 podpisů občanů z (nejen) Moravskoslezského kraje, kteří kouření v pivnicích, hospodách a kuřáckých restauracích chtějí zpět. Po nasbírání dostatečného množství podpisů bude petice předána Vládě ČR.
Za občany, hospodské a podnikatele,
Vladimír Pfleger.
"Společně to dokážeme!"
Autor: Václav Pfleger | 67 podpisů
Více >Vážení zastupitelé města Krnova,
my, níže podepsaní občané, Vás žádáme, jako své v řádných volbách zvolené zástupce, abyste pozastavili přípravu investiční akce “Víceúčelové hřiště Ježník“ z kapitálových výdajů rozpočtu města vedených pod položkou 34 – tělovýchova a zájmová činnost, která byla odsouhlasena zastupitelstvem města v rámci rozpočtového opatření č. 4 dne 29. 3. 2017.
Jako obyvatelé města navrhujeme přehodnotit a upravit rozsah připravované výstavby multifunkčního hřiště na Ježníku tak, aby vyhovovalo zde majoritně provozovaným aktivitám, tj. pěším vycházkám v lipové aleji, cykloturistice, běhu a venčení psů.
Vzhledem k počtu residentů je připravovaný záměr představující celkově cca. 4.500.000,- Kč z rozpočtu města pro danou lokalitu nepřiměřený a navrhujeme investici upravit pouze na herní prvky pro děti do 14 let, posilovací prvky pro dospělé a odpočinkové lavičky.
Stavbu hrací plochy (regulérního sportovního hřiště s umělým osvětlením) a in-line okruhu bychom pak doporučovali realizovat v hustěji obydlených lokalitách, kde jistě naleznou větší využití.
Věříme ve Vaše faktické posouzení účelnosti této schválené investiční akce.
Děkujeme.
Autor: Petr Šarman | 2 podpisy
Více >Svým podpisem vyjadřuji podporu realizaci aktivit směřujících k ekologizaci veřejné dopravy v Ostravě-Porubě, zejména vybudování nových tramvajových tratí na 7. a 8. porubský stavební obvod.
Jsem pro moderní, komfortní a ekologické řešení problematiky dopravního spojení území Poruba sever s ostatními částmi města. Požaduji zejména efektivní, kapacitní, bezbariérové, rychlé a přímé spojení s centrem Ostravy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Autor: Petr Říman | 431 podpisů
Více >My, občané pobývající na území městské části Ostrava Jih Statutárního města Ostrava nesouhlasíme se svévolnými zásahy magistrátu do veřejného prostoru, které v rozporu s moderními trendy vzdušnosti a otevřenosti tvoří překážky v pohybu pro občany, zvířata a jiné poživatele práv, kteří by rádi využívali městskou zeleň, a rekreační plochu ke klidnému posezení, relaxaci, hraní si s přáteli, nebo se svými mazlíčky.
Z výše uvedených důvodů žádáme Statutární město Ostrava k tomu, aby zanechalo svých snah o oplocení tohoto pozemku za účelem preferování místního amaterského softballovehé klubu a naopak, ponechalo tento veřejný prostor k dispozici všem bez omezení jako veřejné prostranství.
Facebook - https://www.facebook.com/verejnyprostorostravajih/
Autor: Marek Stopka | 8 podpisů
Více >Vážený zřizovateli CSVČ svatého Jana Boska v Havířově,
vyzýváme Vás k odvolání současného ředitele Ing. Mgr. Jindřicha Hoňka.
Jeho chování v posledních 3 letech jako ředitele se již dostalo za únosnou mez. Strach zaměstnanců v CSVČ je na nejvyšší možné míře. V momentě, kdy má někdo - byť v náznaku - jiný názor než on, zasedne si na něj. Šikanózní chování, které pak zaměstnanci zakoušejí, je velice stresující. Výchova dětí, k níž se tato organizace hlásí, by pak měla vycházet z kvalitního prostředí pedagogických pracovníků, kterým není zakazováno se bavit s bývalými zaměstnanci a žít ve strachu.
Za poslední 3 roky se vystřídalo už mnoho zaměstnanců na hlavním pracovním poměru, ale i externistů.
Vyzýváme Vás k rychlému jednání ve snaze zabránit mnohem větší katastrofě, která by mohla nastat a tuto církevní organizaci položit na nejnižší dno.
Autor: Dominik Pustówka | 1 podpis
Více >My, občané Ostravy-Poruby a okolních částí města, nesouhlasíme se změnou územního plánu a s rozšířením VTP. Chceme, aby byl lesopark zachován v takové podobě, jako je dnes. Důrazně žádáme zastupitelstvo města Ostravy, aby pro rozvoj VTP použilo opuštěné prázdné budovy, kterých je v Ostravě mnoho, a neprováděli zbytečné stavby v lesoparku, který je velmi důležitou lokalitou pro naši regeneraci a odpočinek.
Autor: Ingeborg Jakimová | 2549 podpisů
Více >PETICE
ZA VYPSÁNÍ CELOSTÁTNÍHO REFERENDA
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod, v souladu se zákonem č. 85/1990 Sb. o právu petičním
My, níže podepsaní občané České republiky nejsme spokojeni se současným uspořádáním České republiky. Především jsme nespokojeni s pragocentrismem, který má od listopadu 1989 na svědomí totální likvidaci ekonomického (totální likvidace zemědělství, průmyslu, hornictví, zdravotnictví atd.) a kulturního dědictví Moravanů a Slezanů.
Stejně tak se cítíme být poškozeni zavlečením Moravanů a Slezanů, bez jejich souhlasu (referenda), do paktů NATO a Evropské unie jakož i mezinárodním vystupováním pražské vlády.
Proto vyzýváme Prezidenta České republiky, Poslaneckou sněmovnu a Senát České republiky a souhlasíme s:
1) Vypsáním celostátního referenda o vyhlášení autonomních republik (spolkových zemí):
ČECHY,
MORAVSKÁ REPUBLIKA,
SLEZSKÁ REPUBLIKA
po vzoru vyspělých demokratických zemí jako např. Spolková republika Německo, Španělsko, Velká Británie atd. (územní vlády, ministerstva, přerozdělování financí na jednotlivé autonomní republiky, samostatné hospodaření jednotlivých autonomních republik atd.)."
2) S uplatnění našeho základního demokratického práva na rozhodování zásadních otázek uspořádání tohoto státu přímým hlasováním všech občanů!"
Za všechny, kteří jsou podepsáni pod touto peticí, jednají členové "Petičního výboru za vypsání celostátního referenda o vyhlášení republikových autonomií pro Českou republiku, Moravskou republiku a Slezskou republiku".
Děkujeme
Za petiční výbor:
Jaroslav BOUDNÝ, Antonína Macka 9, 612 00 Brno
Augustin MICHALÁK, 696 49 Žadovice 41, okr.Hodonín
Kateřina KUREČKOVÁ, 739 11 Lubno 306
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
kterýkoliv člen petičního výboru.
Adresa pro zasílání vyplněných podpisových archů: Augustin Michalák, 793 24 Karlova Studánka 12.
Autor: Ludvík Zifčák | 0 podpisů
Více >Vážení radní,
my občané obvodu Ostrava-Jih vyjadřujeme touto peticí nesouhlas s postupem radnice ohledně pokosu trávy v našem obvodě. Žádáme tímto zastupitelstvo, aby sjednalo okamžitě nápravu.
První stále slibovaný pokos nenastal a to už je téměř červen. Dále žádáme o vysvětlení z jakého důvodu byl snížen počet pokosů během roku z 8 na 4.
děkujeme
Autor: Petra Viktorinová | 21 podpisů
Více >Vyberte si svůj region