My, níže podepsaní, projevujeme touto peticí nesouhlas se změnou územního plánu Statutárního města Liberec č. Z9_49 týkajícího se pozemku v lokalitě Dolní Hanychov, ul. Zemědělská 302/18a (k.ú.: Dolní Hanychov, p.č. 427/5). Tato změna bude mít zásadní dopad pro činnost výchovné organizace Junák – český skaut, z. s., která má v daném území klubovnu pro stovky členů a rozsáhlé materiální zázemí. Jedná se o liberecké skautské oddíly s dlouhou tradicí, kterým by změnou územního plánu bylo zamezeno v dalším dlouho plánovaném a potřebném rozvoji ale i aktuální činnosti jako takové. Dále slouží tato klubovna i jako ubytovací prostor pro skautské ale i školní a jiné mládežnické organizace z celé České republiky. Samotný pozemek je zároveň posledním s volnočasovým potenciálem v celé lokalitě a nabízí možnost pro aktivity místních obyvatel, rodin i dětí včetně školek pro jejich využití (tak jak se doposavad ostatně děje). Vyzýváme tudíž město Liberec, aby tuto změnu územního plánu zastavilo a výše uvedený pozemek vykoupilo do svého vlastnictví.
Statutární město Liberec zde hodlá změnit výše zmíněný pozemek z Plochy občanského vybavení – sport na plochy bydlení všeobecného (BU) za účelem výstavby rodinných domů.
Tím z této, hojně obydlené, části města zmizí prostor pro volnočasové aktivity, který mohou volně využívat všichni místní obyvatelé.
Výrazně se omezí stávající činnost skautů, kteří zde zajišťují provoz kluboven aktuálně poskytující zázemí pro cca 200 dětí a dohromady pro více jak 300 skautů a dalších dětských oddílů, které zde mají každý den schůzky a podobné aktivity
Dále tím Statutární město Liberec znemožní skautům postavit plánovanou klubovnu novou – lépe vyhovující rozrůstající se členské základně a reagující na dožilý stav té stávající.
Z toho důvodu žádáme Statutární město Liberec, aby na své náklady, odkoupilo výše uvedený pozemek a ponechalo ho nadále jako volnočasový prostor. Skauti nabízejí, že se o něj budou i nadále starat a rádi budou spolupracovat s městem na jeho rozvoji a dalšímu využití pro občany i skauty.
Obdobný veřejný volnočasový prostor vznikl za přispění Statutárního města Liberec (včetně výkupu pozemků) např. i u zastávky tramvaje Spáleniště, který je hojně využíván místními k rekreačním účelům.
Autor: Ondřej Petrovský | 9 podpisů
Více >Hlasuj zdali souhlasíš s odstraněním palet s prostoru skateparku za účelem zvýšení užitné plochy pro většinu uživatelů.
V případě, že hlasování ukáže, že většina uživatelů souhlasí s odstraněním palet, dojde k jejich seskupení v rohu skateparku. Kdokoli na nich bude chtít jezdit může dráhu sestavit a po skončení tréninku ji uloží zpět.
Důvod hlasování: palety v prostorách skateparku jsou využívány jen nahodile, velmi ojediněle a při tom zabírají podstatnou část plochy skateparku, kterou by ostatní rádi využívali denně.
Ps: Hlasování bude sečteno a podle hlasů se pak bude konat co se teda bude dít.
Autor: Tomasz Chodyniecki | 56 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané Liberce prostřednictvím této petice žádáme, aby město zachovalo školní plavecký bazén v ZŠ Švermova a připravilo jeho rekonstrukci. Rekonstrukce školního bazénu v ZŠ Švermova přinese: 1. Možnost řešit školní plavání v této škole a tím značnou úlevu městskému bazénu 2. Oživení této části Liberce (bazén bude k dispozici veřejnosti v odpoledních a večerních hodinách 3. Zajistí možnost sportovního vyžití dětem v této lokalitě Žádáme vedení města, aby zadalo zpracování projektové dokumentace na opravu bazénu i s ohledem na to, že se rekonstrukce městského bazénu posouvá nejméně o 2 roky a po dobu jeho rekonstrukce nebude kde v Liberci platvat. Petiční výbor: 1. Pavel Felgr – Putimská 331, 460 08 Liberec 2. Jana Ptáčková – Okružní 511/14, 460 01 Liberec 3. Jan Taraba – Vyhlídková 649, 463 12 Liberec - Vesec Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)
Autor: Pavel Felgr | 494 podpisů
Více >Problémový skatepark umístěný uprostřed obytné zóny poblíž Jabloneckého bazénu. Neustálé porušování provozního řádu (alkohol,cigarety a drogy), nadměrný hluk způsobený koloběžka mi a vulgarismy po obtěžuje okolí jezdícími dětmi pod 12let bez doprovodu a bez ochranných prostředků. Porušování lidských práv a svobod (sousedící majitelé nemovitostí nemohou využívat bez klidu své zahrady a jsou neustále uráženi na cti a jsou slovně napadáni). Neustálé výjezdy MP a sanitek k úrazům. Provozovatel vše přehlíží a nijak důrazně nezasahuje. Děkujeme za každý podpis
Autor: Tomáš Zich | 2 podpisy
Více >Chtěli bysme postavit nový skatepark pro kolobežkáře, bikery, skatery, bruslaře a další freestyle sporty... V dnešní době zde stojí skatepark, ale v hrozném stavu, všude díry... zákaz na beng (rampa kvůli možnosti pádu a pododbně) tak prosím chceme opravit nebo postavit nový skatepark.
Děkujeme za podporu..
Autor: Filip Záděra | 1 podpis
Více >Chceme, aby v Liberci pokračovala i v příštích letech akce Syner školám. Tato dvoudenní soutěž, ve které se každoročně utkávalo kolem pěti set chlapců a dívek, se konala deset let. Děti z libereckých škol se na ni pravidelně těšily a snažily se, aby se dostaly do družstev, která školy reprezentovala.
Generálním partnerem sportovně-vědomostní soutěže, kterou pořádala Základní škola Dobiášova a vyhlašovalo ji město Liberec, byla stavební firma Syner. Podle mluvčího Syneru Ondřeje Paclta firma neviděla adekvátní zájem na pokračování projektu. Tento argument rozhodně neobstojí. Naopak. O soutěž měli zájem pořadatelé i vedení města.
Pravý důvod ukončení akce nezná ani náměstek primátorky Litvínova Kamil Jan Svoboda. Podle něj všechny žáky sportovní klání moc bavilo, motivovalo je ke sportu a pohybu a soutěž mívala vždy příjemnou atmosféru. Takové akce jsou v době, kdy školáci vysedávají už od útlého věku u počítačů, velmi potřebné a důležité.
Žádáme proto vedení firmy Syner, aby své rozhodnutí přehodnotilo a soutěž mohla pokračovat i v příštích letech.
Autor: Pavlína Rajchmaníčková | 5 podpisů
Více >Vyberte si svůj region