Nechceme tuhle zrůdnost na Ondřejníku. Pojďme se spojit a společně kříž nechat odstranit.
Autor: Beskydská Pacoška | 843 podpisů
Více >pro nekompetentní, nesnesitelné arogantní a povýšenecké chování k zaměstnancům (bossing) i k žákům, udržující milenecký poměr, který neblaze ovlivňuje chod školy. Je nemyslitelné, aby se zaměstnanci vyhýbali kanceláři vedení obloukem a neměli kde řešit své pracovní problémy. Ředitelka již delší dobu nic neřeší a zástupci si pouze zvedají své mocenské ego na podřízených.
Byla zřízena „anonymní“ e-petice, tím je myšleno, že zaručuje ochranu podpisů před těmi, kterých se to týká (aby se jim následně nemohli mstít za názor a postoj)
Po konzultaci se zřizovatelem školy MSK, jakmile se nasbírá potřebný počet podpisů se tímto pak následně budou zabývat a řešit.
Za nezletilé studenty mohou petici podepsat rodiče. Plnoletí žáci podepisují přímo.
Autor: Zaměstnanec Zúčastněný | 2 podpisy
Více >PETICE „za zachování aktivit pro děti a starší děti s autismem a jiným hendikepem“ My, níže podepsaní, se prostřednictvím této petice obracíme s žádostí na vedení Slezské diakonie, aby byly ve stacionáři Lydie, v Českém Těšíně zachovány aktivity, tzv. kroužky pro děti s mentálním a fyzickým postižením. Tyto aktivity měly u dětí i rodičů velký úspěch /vaření, sportovní aktivity, nácvik sociálních dovedností…/ a byly funkční do konce roku 2020 a přesto došlo k zániku většiny aktivit z důvodů, které jsou naprosto absurdní, po několikaletém fungování, kdy byli všichni spokojeni se náhle vyřadily starší děti a zůstalo ponechání aktivit zejména pro menší děti. Vznikla nová služba – návštěva asistenta doma u klienta. Služba se jeví jako problematická u většiny dětí. Je to nešťastné řešení, zvlášť v době, kdy děti byly měsíce doma bez kontaktu s jinými dětmi i svými asistenty. To, co naše děti potřebují jsou sociální kontakty a ne sociální izolace. Dokonce těžké případy autismu byly schopné v prostředí stacionáře a v kolektivu fungovat mnohem lépe než v domácím prostředí s jedním asistentem. V současnosti zbyly pouze odlehčovací služby, a to rovněž v omezeném množství. V tak velkém městě jako je Český Těšín jsou služby pro postižené děti a mládež naprosto nedostačující, navíc je zarážející, že např. v Karviné funguje stacionář normálně. Pro nás rodiče je to věc naprosto prioritní – dát dětem kousíček radosti v jejich i tak nelehkém osudu
Autor: Karina Richterová | 37 podpisů
Více >Město Ostrava buduje stále nové cyklotrasy a cyklostezky, avšak průjezdnost napříč městem stále žádá nemalou zajížďku při překročení řeky Odry. Obyvatelé Ostravy-Jihu mají k překročení tři možnosti, z nichž ani jedna není ideální.
První možností je překročit Odru v Polance n. O. (velká zajížďka), druhou v Nové Vsi (opět zajížďka). V rámci Jihu lze Odru překročit jen na mostě na Rudné ulici, avšak nájezdy na tento most jsou prudké a vedou přes nepřehledné úseky a nezpevněné části (bahno) a cyklotrasa zde vznikla bez jakýchkoliv adaptací pouze vyznačením.
Podepsané osoby tedy navrhují, aby městský obvod Ostrava-Jih, potažmo město Ostrava, začal přemýšlet o vybudování cyklistické lávky v oblasti Říční ulice, čímž by došlo k cyklistickému propojení nejen dvou oddělených obvodů (Jih a Svinov), ale také k lepšímu a časově méně náročnému průjezdu napříč městem ve směru západ - východ.
Autor: Petr Lexa Přendík | 288 podpisů
Více >My, níže, podepsaní, žádáme a apelujeme na předsedu vlády a rovněž na ministra dopravy, a Správu železnic, aby zabránili a ihned zastavili demolici historické budovy vlakového nádraží v Dětřichově nad Bystřicí. Jde o unikátní odkaz předků a součást života naší vesnice po dlouhá staletí. V dávných dobách byla tato stanice pýchou Ferdinandovy Císařsko-královské severní železniční dráhy a vždy byla nejvyšším bodem z hlediska nadmořské výšky, kdy všechny vlakové soupravy celou trať stoupají do kopce až k budově stanice Dėtřichov, kde se vlaky křižují, a poté již vlak pokračuje z kopce dolů pořád níž a níž až do Ostravy. V minulosti na podnět místní občanky Správa železnic investovala a zbudovala zde nové vyšší perony, z důvodu podnětu občanky, kde písemně adresovala Správě železnic žádost o zvýšení peronu, protože zdejší lidé nemohli vystupovat z vlaku, protože to bylo vysoko ke schodům vagónů a lidé každodenně dojíždějící z práce unavení měly obtíže vystoupit. Tudíž pokud Správa železnic tehdy žádosti občanky vyhověla nepochybně rozuměla, že zdejší nádraží má velký význam pro zdejší obyvatele a také pro turisty, kteři ji využívají, když sem cestují za cyklostezkami, houbařením a lyžováním na běžkách a výlety do přírody pod zdejší nejvyšší horou Nízkých Jeseníků Slunečná. Náklady demolice činí cca 26 milionů korun. Myslíme si, že rozumnější by bylo budovu zachovat, přestože její stavební stav odpovídá zubu času a chátrajícím stavem. Myslíme si veřejný zájem občanů, například převod budovy do vlastnictví Hnutí Duha Jeseníky, které již o koupi stavby požádalo, či převod do vlastnictví spolku, s tím že budova by byla využita například jako sociální podnik, obdobně jako na Osoblažsku nebo Náměšť na Hané, a dala zde práci a zaměstnání místním lidem dlouhodobě nezaměstnaným, a zároveň dimenzi budovy využít pro komunitní centrum, klubovnu pro mládež na seniory, železniční muzeum, výstavy, koncerty, expozice, projekce,a zábavný program pro děti a turistický ruch, výletní parní vlaky, na gastrofestivaly, a využít potenciál budovy v souladu s koncepcí Moravskoslezského kraje rozvoje turismu a přeshraniční česko-polské spolupráce. Apelujeme proto na vás, aby se budova zachovala a došlo k její opravě, aby mohla najít své využiti pro obyvatele.
Autor: Mgr. Karol Volf | 20 podpisů
Více >Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
My, níže podepsaní občané, se prostřednictvím této petice obracíme na Městský úřad v Českém Těšíně, náměstí ČSA 1, 737 01 Český Těšín, se žádostí, aby se zasadil při jednání se Správou železnic, státní organizací, se sídlem Dlážděná 1003/7, 110 00 Praha 1, o
ODSTRANĚNÍ ODCHYTOVÝCH KLECÍ NA PTÁKY Z AREÁLU ŽELEZNIČNÍ STANICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ
Odůvodnění: Nepřejeme si, aby v našem městě byli v tomto areálu odchytáváni holubi do odchytových klecí a následně usmrcováni. Odchyt holubů (a přitom nezřídka i jiných zdravých ptáků) do odchytových klecí a jejich následné usmrcování považujeme za neetické a nehumánní – a navíc naprosto zbytečné, protože neřeší problém znečišťování nástupišť a nezamezuje ani poškozování nádražní budovy, jelikož tyto nejsou dostatečně zabezpečeny (např. účinnými sítěmi) proti usedání a hnízdění holubů.
Děkujeme.
V Českém Těšíně dne 27. srpna 2020
Za petiční výbor:
Mgr. Bc. Ladislav Hess, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín (sestavitel petice)
Miroslava Hessová, Štefánikova 124/20, 737 01 Český Těšín
PhDr. Alena Hasáková, Štefánikova 21/26, 737 01 Český Těšín
Zastupovat petiční výbor při jednáních se státními orgány je oprávněn kterýkoli člen petičního výboru (dle § 5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním)
Autor: Ladislav Hess | 73 podpisů
Více >Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Vznik petice: 19.7.2020
My, podepsaní v této petici, žádáme o odstranění odchytových klecí na holuby, které jsou umístěné na budově Správy železnic na ul. Nádražní v Českém Těšíně, s parcelním číslem 3335/4 katastrálního území Český Těšín, a žádáme o řešení situace jiným způsobem, např. síťováním nebo umístěním ultrazvukových plašičů ptactva. Odchyt ptactva do odchytových klecí, které jsou navíc přikryté černou fólií, na střeše budovy exponované přímému slunečnímu záření vyžaduje jejich častou kontrolu (při dnešních teplotách pokládáme i hodinové intervaly za nedostatečné) kvůli možnému nezákonnému úhynu a trpění odchycených holubů nebo jiného ptactva. Dále z důvodu, že na střechu budovy je přímý výhled z obytné části, pokládáme za neetické, aby lidé s výhledem na tuto budovu museli být nechtěnými účastníky trýznění ptáků a svědky jejich odchytu.
Dále je známo, že odchyt pomocí odchytových klecí nezajistí vyhubení populace. To znamená, že prováděný odchyt holubů nezajistí nemožnost jejich pohybu po nástupištích a znečišťování. Dále snížením populace holubů v této lokalitě může dojít ke zvýšení výskytu ptáků jiných druhů, kteří budou taktéž prostory nástupišť znečišťovat. Důkladným zasíťováním, vhodným umístěním ultrazvukových plašičů a také častějším a důkladnějším úklidem nástupišť by nádraží v Českém Těšíně jistě dosáhlo spokojenějších cestujících bez nutnosti odchytu tímto neetickým způsobem.
Obsah petice s podpisy bude zároveň odeslán na Správu železnic, státní organizaci, se sídlem Dlážděná 1003/7, 110 00 Praha 1, jakožto žádost o odstranění odchytových klecí.
Autor: Ladislav Hess | 43 podpisů
Více >Od 1.3.2020 chce DPO zkrátit linku č.17 na zastávku Poruba Vozovna. Neberou v potaz, že se sníží komfort cestování pro pacienty Fakultní nemocnice, studenty Střední školy prof. Zdeňka Matějčka a pro studenty VŠB, včetně zaměstnanců těchto institucí.
Autor: Michal Andrýsek | 373 podpisů
Více >Obec Bohušov, včetně všech svých občanů, chatařů, chalupářů a návštěvníků, je velice znepokojena současným stavem signálu GSM. Jedná se o obec Bohušov a místní části Dolní Povelice, Karlov a Ostrá Hora. V obci žije 380 trvale žijících obyvatel, působí zde podnikatelské subjekty a oblast je také hojně navštěvována turisty, chataři a chalupáři.
I přes opakované urgence nedošlo doposud k jakémukoliv zlepšení tohoto neutěšeného stavu. Slabý, místy téměř žádný signál GSM, ztěžuje každodenní život. Situaci vnímáme jako významné omezení běžných pracovních, soukromých, či volnočasových aktivit, které jsou závislé na signálu GSM.
V prvé řadě jde o ohrožení bezpečnosti občanů nemožností přivolat si rychlou zdravotní péči, pomoc hasičů nebo policie.
Nemůžeme také opomenout omezené komunikační kanály (volání, Internet) a tím ztížené pracovní podmínky podnikatelských subjektů působících v obci.
Zájem a naléhavost dokládáme hromadným připojením podpisů stávajících zákazníků, potencionálních zákazníků s velkým zájmem o konkrétní výhodné služby mobilních operátorů, kteří v oblasti žijí, pracují, navštěvují a nebo do ní volají.
Autor: Viktor Cigánek | 31 podpisů
Více >Vyberte si svůj region