Petice za zachování kontaktního místa ÚP KoP v Náměšti nad Oslavou 162 podpisů chybí 38

Petice za zachování kontaktního místa ÚP KoP v Náměšti nad Oslavou

Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním za zachování kontaktního místa ÚP KoP Třebíč dislokované pracoviště v Náměšti nad Oslavou, Husova 898, 675 71 Náměšť nad Oslavou a za návrat k plnohodnotnému pracovišti ÚP v Náměšti nad Oslavou.. ** My, níže podepsaní občané Náměště n.Osl a obcí k městu příslušných, žádáme představitele města o zasazení se o ustoupení od plánovaného záměru zrušení kontaktního pracoviště ÚP – dávek státní sociální podpory, dávek hmotné nouze a dávek pro osoby se zdravotním postižením. Dále návrat k plnohodnotnému pracovišti úřadu práce, kdy po 30letech fungování bylo zrušeno oddělení evidence uchazečů o zaměstnání a podpora v nezaměstnanosti. Kontaktní pracoviště dávek SSP pracuje cca s 1500 klienty našeho města a okolí. Jedná se o matky (rodiny) s malými dětmi, invalidy, seniory. Tedy o naše nejzranitelnější dávkovou spoluobčany. Převážná většina z nich by měla velký problém dojíždět vyřizovat potřebnou agendu na úřad do Třebíče. Hodně lidí by takto nakonec o dávky pomoci přišlo a jejich už tak nezáviděníhodná situace by se zhoršila. Ne každý disponuje online možnostmi. Město zvyšuje všechny možné daně, místní poplatky…, omezily se zde výrazně již například služby České pošty.. Náměšť, jako ORP by proto měla mít zachovanou alespoň službu pro ty nejzranitelnější spoluobčany. *** Apelujeme touto peticí na námi volené zastupitele, aby ze své pozice využili všech možných prostředků k zachování kontaktního místa ÚP KoP Třebíč dislokované pracoviště v Náměšti nad Oslavou, Husova 898, 675 71 Náměšť nad Oslavou, stejně jako k zasazení se o návrat k plnohodnotnému fungování Úřadu práce v Náměšti. Je to služba státu, kterou může ze dne na den potřebovat každý. Autor petice: Olga Žáková, Husova 540, Náměšť nad Oslavou

Autor: Olga Žáková | 162 podpisů

Více >
Nesouhlas s dodatkem ke Zřizovací listině ZŠ Leandra Čecha NMnM 427 podpisů

Nesouhlas s dodatkem ke Zřizovací listině ZŠ Leandra Čecha NMnM

My, níže podepsaní, vyjadřujeme zásadní nesouhlas s plánovaným schválením dodatku č. 1 ke Zřizovací listině Základní školy Leandra Čecha v Novém Městě na Moravě.

Rada města Nové Město na Moravě na zasedání dne 6.4.2020 rozhodla doporučit zastupitelstvu města schválit Dodatek č.1 ke Zřizovací listině ZŠ Leandra Čecha. Cílem dodatku je VYJMUTÍ TĚLOCVIČNY z majetku​ svěřeného škole a její převedení do správy města. 

Tato změna by znamenala, že škola, která se dlouhá léta profiluje jako škola se sportovním zaměřením, by neměla​ jako jediná velká škola v Novém Městě a okolí vlastní tělocvičnu. Veškeré rozhodovací kompetence by přešly do rukou orgánů města a škola by tak ztratila možnost nezávisle organizovat výuku tělesné výchovy a odpolední aktivity Školního sportovního klubu (se 150 dětmi) dle svých potřeb. Jde také o jediný prostor školy pro pořádání větších kulturních či vzdělávacích aktivit a skladové prostory a zázemí Školního sportovního klubu.

Zároveň bychom rádi upozornili na fakt, že nikdo z vedení města ​nediskutoval tento připravovaný krok s vedením školy ani se školskou radou předem, což vzhledem k jeho závažnosti považujeme za vrcholně nekorektní. 

Za petiční výbor

Alena Beranová, školní speciální pedagog

Petr Kadlec, pedagog ZŠ a trenér ŠSK

Ilona Špinarová, pedagog ZŠ a trenér ŠSK

 

Odkaz na zápis z jednání rady města:

https://samosprava.nmnm.cz/program-23-schuze-rady-mesta-noveho-mesta-na-morave-konane-dne-06-04-2020/

 

Odkaz na konkrétní usnesení:

https://samosprava.nmnm.cz/wp-content/uploads/sites/26/2020/03/12-1.pdf

Autor: Petr Kadlec | 427 podpisů

Více >
Petice proti jakýmkoliv změnám ve fungování SPC Demlova v Jihlavě 961 podpisů chybí 29039

Petice proti jakýmkoliv změnám ve fungování SPC Demlova v Jihlavě

Petice rodičů a klientů, zainteresované veřejnosti, pedagogických pracovníků, odborných lékařů proti jakýmkoliv změnám ve fungování SPC Demlova 28, Jihlava.
Pokud nesouhlasíte se změnami, které se plánují se stávajícím SPC, připojte se.


Byla jsem klientkou SPC Demlova 28, v nelehké době, kdy jsem z plného zdraví přešla do plné invalidity. Závažné onemocnění u dívky v 7. třídě je velmi náročné na psychiku. Procházela jsem stádii přijetí a nepřijetí diagnózy spolu s celou moji rodinou.  V té době jsem odmítala kontakt s okolním prostředím a uzavřela jsem se doma. Ze zpětného pohledu jako zásadní vidím, že mě v této kritické době kontaktovaly pracovnice SPC Demlova 28. Začala jsem věřit, že nabízené terapeutické směry a dlouhodobá kvalitní podpora SPC mě navrátí nazpět do života. Často jsem pobývala v nemocničním prostředí, proto jsem ocenila absolutně odlišné prostředí zde.

Velmi podstatné pro mě bylo, že jsem v tomto prostředí získala pro mne tolik zásadní intimitu. Na tomto pracovišti mě postupně začaly zapojovat do běžného života i s mým handicapem. Mohla jsem s podporou SPC dokončit ZŠ, následně pak vystudovat SŠ. Na začátku této cesty jsem si neuměla představit, že budu vést plnohodnotný život jako matka a žena.

 

Proto chci svou peticí za sebe, za své pedagogy s kterými jsem v kontaktu, kamarády z SPC, podpořit fungující, odborné, bezbariérové zařízení v příjemném prostředí ve stávající podobě, tak aby se nic neměnilo. Pokud sdílíte podobné pocity, připojte se.

 

Čeho se obávám konkrétně:

- snížení kvality odborné péče , vyhovuje mi pracoviště, kam přijdu se svým dítětem a zažívám pocit intimity mezi mnou dítětem a psychologem a speciálnám pedagogem. To je pro mě zásadní/ 30. let se vyvíjela koncepce tohoto výjimečného pracoviště založena na úzké spolupráci mikrotýmu/
- snížení propojení teorie a praxe /speciálně pedagogická a psychologická péče konkrétně v pracovnách i ve třídách mateřské školy, ověřování inovativních metodických postupů na cílové skupiny ve třídách/
- dojde ke ztrátě koncepčně vybudovaných odborných pracoven, které jsou denně využívány všemi klienty /rehabilitace, trampoterapie, prostorová orientace na zahradě, multifunkční smyslová prolézačka, keramika.../
- pracoviště realizované na základě dlouhodobé vize dítě v přirozeném hravém prostředí, při zachování intimity, které nepřipomíná nemocniční prostředí, kterém jsme museli projít dítě nezažilo pocit strachu, protože nabízené prostory plně vyhovují dítěti 
- v SPC se nacházejí odborníci, za kterými se vracím ráda i z Prahy, stále si doplňují vědomosti a zůstávají lidští
- funkčnost zařízení je zajištěna konkrétními lidmi, kteří sdílejí společné vize a hodnoty
 

Autor: Olga Lenártová | 961 podpisů

Více >
Petice za Pařezák! 867 podpisů dosaženo

Petice za Pařezák!

Tato elektronická petice slouží jako vyjádření podpory a sběr podpisů a vzkazů lidí k Petici za Pařezák! z 11.8.2018 na internetu. Znění petice je uvedeno níže a v současnosti se sbírají podpisy občanů do petičních archů. Více informací na petice.parezak@gmail.com.

 

My, níže podepsaní občané, žádáme touto peticí (Petice za Pařezák!) Agenturu pro ochranu přírody a krajiny ČR, dále jen AOPK ČR, pozastavení prací projektu Oprava hráze rybníka Velký Pařezitý – realizace a žádáme o zajištění větší a lepší informovanosti zainteresovaných stran i širší veřejnosti včetně místních občanů, kteří se zásahem do přírody tak, jak jej popisují projektová dokumentace zveřejněná na webových stránkách Ministerstva životního prostředí https://ezak.mzp.cz pod systémovým číslem veřejné zakázky P18V00000851 a článek z 8.8.2018 zveřejněný na stránkách AOPK ČR, nesouhlasí. Rovněž jsou někteří znepokojeni nedostatečnou a včasnou informovaností.

 

Cílem stavebních prací má být rekonstrukce hráze a technických objektů a provedení opatření vedoucích k zajištění optimálních podmínek předmětů ochrany, které už však neberou v potaz tolik jedinečný krajinný ráz a celkovou faunu i floru okolního prostředí (borůvkové plantáže, lesy, zdravé vzrostlé stromy na hrázi i v okolí, které mají být pokáceny). Součástí prací v přírodní rezervaci má být tzv. úprava litorálního pásma a zajištění optimálních podmínek života předmětů ochrany (viz info cedule u rybníka, př. užovky, hlodavci). Práce mají být prováděny na pozemcích č. parc. 364, 271, 268 v k. ú. Řásná a omezeny či dotčeny stavbou mají být pozemky v k. ú. Řásná p. č. 269, 426/3, 434/1, 329/4, 362, 436/1, 436/2 a 436/3. Majetkoprávní vypořádání s dotčenými subjekty má být součástí nabídkové ceny.

 

Žádáme o dostatečné zdůvodnění nutnosti rekonstrukce hráze a vypuštění rybníka, také nutnosti kácení zdravých vzrostlých stromů, žádáme o informace o tom, jaké negativní následky může celá rekonstrukce přinést, žádáme o informace o tom, jakou přidanou hodnotu má zpevnění či rekonstrukce přinést okolním lesům, městu Řásná u Telče, místním občanům, majitelům pozemků, podnikatelům i rekreantům. Žádáme o informace o tom, jak má být zajištěno znovunaplnění rybníku a jak má být zajištěno zachování čistoty vody v rybníce, který je považován za nejčistší v celé ČR. AOPK ČR informuje, že předmětem ochrany je rozsáhlý komplex oligotrofního rybníka, mokřadních olšin, rašelinných bříz a na ně vázaných rostlinných společenstev mokřadů, také že rybník slouží jako záložní zdroj pitné vody pro Telč a má mít významnou protipovodňovou funkci. Jakou funkci však má v případě klimatických změn a opakovaných teplých let a sucha v okolních lesích? Nemůže okolní přírodu vypuštění rybníka ohrozit?

 

Žádáme také o prověření celkové hodnoty projektu, tedy 42.676.848 Kč bez DPH, a to nezávislým hodnotitelem. Žádáme o informace o tom, kdo jsou dotčené orgány a organizace a jak má být ovlivněn katastr nemovitostí (AOPK ČR ve zveřejněné projektové dokumentaci informoval, že součástí díla je i vyhotovení geometrického plánu hráze i technických objektů pro zřízení věcných břemen a zavkladování vodního díla do katastru nemovitostí dle platné legislativy či pro účely uzavření smluv o zřízení věcného břemene s majiteli dotčených pozemků) a zda se nemůže stát, že dílem bude obohacena právnická či fyzická osoba.

 

V případě, že nedostaneme dostatečnou odpověď a Vaši zástupci s námi nebudou komunikovat, budeme se snažit pracím zabránit medializací a dalšími prostředky. Dne 11.8.2018 oslovujeme Greenpeace Česká republika, Hnutí Duhu a další organizace, instituce či skupiny. Žádáme o prioritní vyřízení věci, neboť dle harmonogramu má dojít již 20.8.2018 k vypouštění rybníka, který se má stát následně dle vyjádření AOPK ČR ze dne 8.8.2018 staveništěm minimálně do září 2019, kdy mají být stavební práce ukončeny a teprve poté má docházet ke znovunaplnění rybníku. Místní byli informováni jednoduchou vyhláškou, která odkazovala na budoucí vyjádření AOPK ČR, ke kterému došlo až 8.8.2018, tedy 2 týdny před plánovaným začátkem prací.  To se nemůže považovat za dostatečnou informovanost občanů a zainteresovaných osob.

 

Dle projektové dokumentace má zhotovitel záruční dobu pro stavební práce 60 měsíců, která má zadavateli, AOPK ČR, zabezpečit dostatečně dlouhou dobu na případné připomínky a opravy nekvalitního plnění ze strany zhotovitele. Celá rekonstrukce se tedy může i protáhnout.

 

Děkujeme.

 

Za petiční výbor Michaela Horáková a Michal Salamánek Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn: kterýkoliv člen petičního výboru. Adresy jsou uvedeny v originálním znění petice v textu petice společně s petičními archy.

 

Informace zveřejněné na stránkách Ministerstva životního prostředí ČR:

https://ezak.mzp.cz/contract_display_9810.html

 

Článek a avizované informace z tištěné vyhlášky vyvěšené v místě a rozeslané zainteresovaným osobám (až z 8.8.2018):

http://www.ochranaprirody.cz/o-aopk-cr/aopk-cr-informuje/aktuality/hraz-rybnika-velky-parezity-se-docka-opravy/

Autor: Michaela Horáková | 867 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

Kraj Vysočina x celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj