My, níže podepsaní, žádáme akcionáře Letiště Pardubice, aby jeho oficiální název zněl Praha Pardubice. Na letiště by to přilákalo mnohem více leteckých společností a tím i pravidelných linek. Nebylo by ve ztrátě a občané by měli více destinaci na výběr.
Autor: Jan Morávek | 1 podpis
Více >Vážení spoluobčané obce Srnojedi. V návaznosti na právě proběhlé oslavy příchodu nového roku 2020 a s tím spojené naprosto bezhlavé používání zábavné pyrotechniky si vás dovoluji vyzvat k připojení k této petici, požadující absolutní zákaz používání zábavné pyrotechniky v naší obci v průběhu celého roku, Silvestr nevyjímaje.
Většina z vás jistě velmi dobře ví, že uživatelé zábavné pyrotechniky (nejen) pod vlivem alkoholu zásadně nerespektují zdraví a klid spoluobčanů a domácích zvířat a poškozují nebo znečišťují majetek ostatních (zaparkovaná vozidla). Tato petice bude předána jako podklad k projednání vedení obce.
Autor: Richard Kuška | 4 podpisy
Více >Nechceme mít každý den děti odpoledne zavřené ve školce,jenom kvůli tomu,že ani po 5 !!! letech od jejího otevření stále není OPLOCENÍ.
Autor: Michaela Stejskalová | 3 podpisy
Více >Odstoupení (přechod na jins středisko). Nechceme aby náš Bobo přestoupil do jineho střediska a zůstal tady.
Autor: Jakub Klofanda | 4 podpisy
Více >Vážení zástupci města, zástupci nadace Proměny a autoři architektonického řešení, obracíme se na Vás s prosbou o zvážení úprav na dětském hřišti Vodní valy v Litomyšli. Jako rodiče chodíme na toto hřiště prakticky denně, nelze ovšem říci, že jsme návštěvníky spokojenými. Přesto nám vzhledem k absenci jiného vhodného hřiště v blízkém okolí nezbývá, než Valy navštěvovat.
Úvodem bychom rádi zdůraznili, že si vážíme práce, kterou na úpravách nábřeží odvedli autoři projektu Martin Rusina a Martin Frei, nápadů sochařů Dušana Záhoranského a Pavly Scerankové, a samozřejmě zdrojů poskytnutých nadací Karla Komárka Proměny. Přesto Vás musíme upozornit na několik nedostatků. Ty se týkají především (ne)bezpečnosti hřiště v případě menších – zhruba školkových a mladších děti. Z vlastní rodičovské zkušenosti samozřejmě víme, že odřená kolena a modřiny k dětskému věku patří. Nadto jsme si vědomi toho, že za bezpečnost (obzvlášť malých) dětí jsou vždy zodpovědní rodiče – proto s nimi čas na hřišti trávíme opravdu aktivně. Některé prvky na hřišti Vodní valy jdou ale karambolům (v horších případech i úrazům) spíše naproti, nepomáhá ani absence ohrazení směrem k silnici. Mnohdy je tak pro nás obtížné, například v momentě, kdy máme na hřišti dětí vícero, jim tuto bezpečnost zajistit.
Níže k jednotlivým nedostatkům:
Klouzačka: Obě přístupové trasy na klouzačku – dřevěný žebřík i kovové trubky – jsou pro malé děti velmi příkré. Nadto obě vedou na stejnou poměrně malou plochu, takže pokud lezou nahoru dvě děti zároveň, dochází ke kolizi. Další problém nastává v momentě, kdy si dítě na této malé ploše sedne – pak sedí centimetry od okraje a hrozí mu pád po zádech do trasy s trubkami. Protože je tato plocha navíc příliš vysoko, je pro rodiče obtížné dítě nahoře přidržet či mu jinak pomoci.
Pískoviště: Zde je podle nás nevhodně řešený okraj pískoviště – dřevěnými, ostrými a po dešti kluzkými hranami. Pro malé děti je tak poměrně obtížné se na/z pískoviště dostat a v případě uklouznutí i nebezpečné. Krom toho po tomto "hrazení" často přebíhají a skáčou starší děti, které při podklouznutí padají na děti v pískovišti nebo na samotné hrany.
Kolotoč: Tvar kolotoče je dle našeho názoru řešený nevhodně – cípy při otáčení naráží do točících (a kolem stojících) dětí. Ty vzhledem k jeho tvaru neumí dobře odhadnout, jak se ke kolotoči správně postavit.
Vstup na silnici: Protože hřiště není nijak ohrazené, děti (zabrané do hry) často vbíhají do ulice Vodní Valy. Zde vidíme problém hlavně v tom, že na ulici Vodní Valy není nijak výrazně opticky (nebo například obrubníkem) oddělený chodník od pruhu pro cyklisty a silnice a malé dítě tak nemá šanci rozlišit, kam až může zaběhnout. Chápeme, že klasické oplocení (tak jak tomu bylo u předešlého hřiště) by dobře nezapadlo do celkové koncepce prostoru. Řešením by ale mohla být i menší kamenná zídka, tak jak je tomu na kraji hřiště (směrem ke Komenského náměstí).
Vzhledem k výše uvedenému se nemůžeme ubránit dojmu, že na potřeby malých děti se zde příliš nemyslelo. Ostatně i z informační tabule je patrné, že pro děti dvou až tříleté byly původně navržené pouze dva herní prvky – pískoviště a lochneska. Až později přibylo sezení na pérech a trampolíny. Přesto Vás nyní žádáme o promyšlení dalších úprav tak, aby bylo hřiště pro malé děti ještě přívětivější a hlavně bezpečnější. Ostatně jsou to právě rodiny s nejmenšími dětmi, které mají nejvíc času toto hřiště navštěvovat – například i v dopoledních hodinách, kdy jsou starší děti ve školkách a školách.
Monika Veselíková & Tomáš Veselík
Autor: Tomáš Veselík | 128 podpisů
Více >My, níže podepsaní, hromadně vyzýváme slečnu Adélu Šedivou z Gymnázia, Pardubice Mozartova 449, aby neprodleně zainvestovala do svého osobního vzhledu a nechala si ostříhat vlasy na styl zvaný "mullet". Tato změna by měla fertilní výsledky na prospěch naší společnosti. Děkujeme.
Autor: Kora Kurdzielová | 1 podpis
Více >
Výstavba VTE má být realizována na hranici přírodního parku údolí Křetínky. Dopad uvedené stavby přesahuje do území přírodního parku. Stavba tak nenávratně ovlivní panenský ráz krajiny, který by měl být zachován i pro příští generace. Výstavba by nepochybně také navždy negativně ovlivnila kvalitu života obyvatel a došlo by k výraznému znehodnocení nemovitostí. V budoucnu by se díky tomuto kroku usnadnila výstavba dalších VTE. Nebyl zdůvodněn výběr konkrétního investora, adekvátnost a vymahatelnost slibovaných plnění.
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s plánovanou výstavbou větrných elektráren v katastru obce Stašov. Případná výstavba v tomto území by výrazně a prakticky na generace poškodila místní krajinu, přírodu, přilehlou chráněnou přírodní rezervaci a v neposlední řadě životní podmínky zejména místních obyvatel a majitelů nemovitostí.
Žádáme tímto o okamžité upuštění od realizace tohoto záměru výstavby VTE na území obce Stašov.
Autor: Jaroslava Šimková | 182 podpisů
Více >Výstavba VE má být realizována téměř na hranici přírodní rezervace Toulovcovy maštale navzdory územnímu plánu z května 2021, kde je toto využití nepřípustné. Nenávratně tak ovlivní panenský ráz krajiny, který by měl být zachován i pro příští generace. Výstavba by nepochybně navždy negativně ovlivnila kvalitu života obyvatel i v přilehlých obcích. V budoucnu by se díky tomuto kroku usnadnila výstavba dalších VE. Nebyl zdůvodněn výběr konkrétního investora, adekvátnost a vymahatelnost slibovaných plnění.
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s plánovanou výstavbou větrných elektráren v katastrech obcí Jarošov a Chotěnov. Případná výstavba v tomto území by výrazně a prakticky na generace poškodila místní krajinu, přírodu, přilehlou chráněnou přírodní rezervaci a v neposlední řadě životní podmínky zejména místních obyvatel a majitelů nemovitostí.
Žádáme tímto o okamžité upuštění od realizace tohoto záměru výstavby VE na území obcí Jarošov a Chotěnov.
Podepište petici proti záměru výstavby větrných elektráren v blízkosti Toulovcovy rozhledny – dostupná na veřejných místech v okolí.
Sledujte nás na Facebooku – Krajina a příroda pro budoucnost našich dětí z. s.
Kontaktujte nás na e-mail: spolekjarosov@seznam.cz
Za podpis, sdílení e-petice i jakoukoli další podporu předem děkujeme.
Autor: Pavel Žůrek | 96 podpisů
Více >My, níže podepsaní občané města Poličky, vyjadřujeme jasný nesouhlas se záměrem prodeje projektu Městské bydlení Polička (v areálu bývalého dětského domova), pozemků včetně budovy č.p. 505 soukromému investorovi. K tomuto záměru byly na veřejném zasedání Zastupitelstva města Poličky dne 23. 2. 2023 předloženy a diskutovány podklady, které hodnotíme jako nedostatečné.
Žádáme vedení města, Radu města a Zastupitelstvo města, aby každý v rámci svých kompetencí projednal tuto petici a podložil své rozhodnutí kvalifikovanou analýzou možností realizace projektu.
Počet nájemních bytů je v našem městě výrazně nižší než v okolních městech (jako např. ve Svitavách nebo Litomyšli). Jsme přesvědčeni, že rozpočet ve výši 150 mil. Kč na realizaci projektu může být snížen etapizací, výběrovým řízením, poklesem cen ve stavebnictví, vidíme finanční zdroje v rozpočtu města, jeho rezervě i např. v chystaném programu Nájemní bydlení MMR ČR.
Nesouhlasíme se záměrem prodeje projektu Městského bydlení Polička, protože jsme přesvědčeni, že naše město tyto byty nezbytně potřebuje pro nás, občany Poličky a řešením tohoto projektu není prodej soukromému investorovi.
Autor: Petr Matous | 145 podpisů
Více >Vyberte si svůj region