Odstoupení (přechod na jins středisko). Nechceme aby náš Bobo přestoupil do jineho střediska a zůstal tady.
Autor: Jakub Klofanda | 4 podpisy
Více >Vážení zástupci města, zástupci nadace Proměny a autoři architektonického řešení, obracíme se na Vás s prosbou o zvážení úprav na dětském hřišti Vodní valy v Litomyšli. Jako rodiče chodíme na toto hřiště prakticky denně, nelze ovšem říci, že jsme návštěvníky spokojenými. Přesto nám vzhledem k absenci jiného vhodného hřiště v blízkém okolí nezbývá, než Valy navštěvovat.
Úvodem bychom rádi zdůraznili, že si vážíme práce, kterou na úpravách nábřeží odvedli autoři projektu Martin Rusina a Martin Frei, nápadů sochařů Dušana Záhoranského a Pavly Scerankové, a samozřejmě zdrojů poskytnutých nadací Karla Komárka Proměny. Přesto Vás musíme upozornit na několik nedostatků. Ty se týkají především (ne)bezpečnosti hřiště v případě menších – zhruba školkových a mladších děti. Z vlastní rodičovské zkušenosti samozřejmě víme, že odřená kolena a modřiny k dětskému věku patří. Nadto jsme si vědomi toho, že za bezpečnost (obzvlášť malých) dětí jsou vždy zodpovědní rodiče – proto s nimi čas na hřišti trávíme opravdu aktivně. Některé prvky na hřišti Vodní valy jdou ale karambolům (v horších případech i úrazům) spíše naproti, nepomáhá ani absence ohrazení směrem k silnici. Mnohdy je tak pro nás obtížné, například v momentě, kdy máme na hřišti dětí vícero, jim tuto bezpečnost zajistit.
Níže k jednotlivým nedostatkům:
Klouzačka: Obě přístupové trasy na klouzačku – dřevěný žebřík i kovové trubky – jsou pro malé děti velmi příkré. Nadto obě vedou na stejnou poměrně malou plochu, takže pokud lezou nahoru dvě děti zároveň, dochází ke kolizi. Další problém nastává v momentě, kdy si dítě na této malé ploše sedne – pak sedí centimetry od okraje a hrozí mu pád po zádech do trasy s trubkami. Protože je tato plocha navíc příliš vysoko, je pro rodiče obtížné dítě nahoře přidržet či mu jinak pomoci.
Pískoviště: Zde je podle nás nevhodně řešený okraj pískoviště – dřevěnými, ostrými a po dešti kluzkými hranami. Pro malé děti je tak poměrně obtížné se na/z pískoviště dostat a v případě uklouznutí i nebezpečné. Krom toho po tomto "hrazení" často přebíhají a skáčou starší děti, které při podklouznutí padají na děti v pískovišti nebo na samotné hrany.
Kolotoč: Tvar kolotoče je dle našeho názoru řešený nevhodně – cípy při otáčení naráží do točících (a kolem stojících) dětí. Ty vzhledem k jeho tvaru neumí dobře odhadnout, jak se ke kolotoči správně postavit.
Vstup na silnici: Protože hřiště není nijak ohrazené, děti (zabrané do hry) často vbíhají do ulice Vodní Valy. Zde vidíme problém hlavně v tom, že na ulici Vodní Valy není nijak výrazně opticky (nebo například obrubníkem) oddělený chodník od pruhu pro cyklisty a silnice a malé dítě tak nemá šanci rozlišit, kam až může zaběhnout. Chápeme, že klasické oplocení (tak jak tomu bylo u předešlého hřiště) by dobře nezapadlo do celkové koncepce prostoru. Řešením by ale mohla být i menší kamenná zídka, tak jak je tomu na kraji hřiště (směrem ke Komenského náměstí).
Vzhledem k výše uvedenému se nemůžeme ubránit dojmu, že na potřeby malých děti se zde příliš nemyslelo. Ostatně i z informační tabule je patrné, že pro děti dvou až tříleté byly původně navržené pouze dva herní prvky – pískoviště a lochneska. Až později přibylo sezení na pérech a trampolíny. Přesto Vás nyní žádáme o promyšlení dalších úprav tak, aby bylo hřiště pro malé děti ještě přívětivější a hlavně bezpečnější. Ostatně jsou to právě rodiny s nejmenšími dětmi, které mají nejvíc času toto hřiště navštěvovat – například i v dopoledních hodinách, kdy jsou starší děti ve školkách a školách.
Monika Veselíková & Tomáš Veselík
Autor: Tomáš Veselík | 128 podpisů
Více >My, níže podepsaní, hromadně vyzýváme slečnu Adélu Šedivou z Gymnázia, Pardubice Mozartova 449, aby neprodleně zainvestovala do svého osobního vzhledu a nechala si ostříhat vlasy na styl zvaný "mullet". Tato změna by měla fertilní výsledky na prospěch naší společnosti. Děkujeme.
Autor: Kora Kurdzielová | 1 podpis
Více >Výstavba VE má být realizována téměř na hranici přírodní rezervace Toulovcovy maštale navzdory územnímu plánu z května 2021, kde je toto využití nepřípustné. Nenávratně tak ovlivní panenský ráz krajiny, který by měl být zachován i pro příští generace. Výstavba by nepochybně navždy negativně ovlivnila kvalitu života obyvatel i v přilehlých obcích. V budoucnu by se díky tomuto kroku usnadnila výstavba dalších VE. Nebyl zdůvodněn výběr konkrétního investora, adekvátnost a vymahatelnost slibovaných plnění.
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s plánovanou výstavbou větrných elektráren v katastrech obcí Jarošov a Chotěnov. Případná výstavba v tomto území by výrazně a prakticky na generace poškodila místní krajinu, přírodu, přilehlou chráněnou přírodní rezervaci a v neposlední řadě životní podmínky zejména místních obyvatel a majitelů nemovitostí.
Žádáme tímto o okamžité upuštění od realizace tohoto záměru výstavby VE na území obcí Jarošov a Chotěnov.
Podepište petici proti záměru výstavby větrných elektráren v blízkosti Toulovcovy rozhledny – dostupná na veřejných místech v okolí.
Sledujte nás na Facebooku – Krajina a příroda pro budoucnost našich dětí z. s.
Kontaktujte nás na e-mail: spolekjarosov@seznam.cz
Za podpis, sdílení e-petice i jakoukoli další podporu předem děkujeme.
Autor: Pavel Žůrek | 96 podpisů
Více >My, obyvatelé a podnikatelé části Polabin IV., žádáme zřízení rezidentního parkování a zpoplatněného parkování pro parkující na záchytném parkovišti v ulici Kpt. Bartoše v Pardubicích.
Důvodem je, že na "centrálním" parkovišti na ulici Kpt. Bartoše v Pardubicích a přilehlých okolních parkovištích je velmi obtížné, ne-li zcela nemožné parkování. Celou situaci způsobila současná regulace cen parkování ve středu města, která vyhnala všechna auta na periferii. Současně se na kritické situaci podílelo zrušení "nelegálních" parkovacích míst v areálu bývalého lihovaru Hobé. Z tohoto místa den ze dne zmizelo na 300 parkovacích míst. A v neposlední řadě je ve velmi krátkém časovém horizontu na spadnutí zpoplatnění parkoviště u Alberta, což bude mít za následek odsun dalších minimálně 300 aut denně do ulic a parkovišť přiléhajících co nejblíže k nádraží, tudíž také záchytné parkoviště na ulici Kpt. Bartoše, které je zdarma a přímo u městské dopravy.
Jak je možné, aby jeden z největších dopravních uzlů v ČR neměl vlastní pakoviště?! Jak je možné, že cestující vlakem nemají možnost zaparkovat? Bylo zřízení záchytného parkoviště v Masarykových kasárnách dotaženo k jeho plné funkčnosti, např. zřízením kyvadlové bezplatné dopravy na nádraží? Nebylo. Bylo pouze potvrzením necitlivého přístupu k danému problému. Protože, když můžu zadarmo zaparkovat 5 minut od nádraží, proč bych parkoval na druhém konci města a bůhví jak se dopravoval. Ale to je již na jiné téma.
Občané, využívající parkoviště na ulici Kpt. Bartoše v Pardubicích
Autor: Richard Kuška | 1 podpis
Více >Nechceme přejmenovat ulici Labská v Pardubicích na nábřeží Václava Havla.Tímto Vás páni úředníci prosíme nechte nám Labskou ulici Labskou . Děkujeme obyvatelé Pardubic
Autor: Šimon Tokar Tokar | 41 podpisů
Více >Díky pozdní dodání informace o změně datumu písemné práce že dne 14.1.2020. na 13.1.2020. není možné aby se žáci, kteří počítali s učením v pondělí a kteří jsou ubytováni na domově děti a mládeže mohli na písemku přes víkend bez materiálu připravit.
Autor: Michael Havran | 2 podpisy
Více >Vážení spoluobčané obce Srnojedi. V návaznosti na právě proběhlé oslavy příchodu nového roku 2020 a s tím spojené naprosto bezhlavé používání zábavné pyrotechniky si vás dovoluji vyzvat k připojení k této petici, požadující absolutní zákaz používání zábavné pyrotechniky v naší obci v průběhu celého roku, Silvestr nevyjímaje.
Většina z vás jistě velmi dobře ví, že uživatelé zábavné pyrotechniky (nejen) pod vlivem alkoholu zásadně nerespektují zdraví a klid spoluobčanů a domácích zvířat a poškozují nebo znečišťují majetek ostatních (zaparkovaná vozidla). Tato petice bude předána jako podklad k projednání vedení obce.
Autor: Richard Kuška | 3 podpisy
Více >Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.
My, níže podepsaní,
nesouhlasíme se záměrem na výstavbu odpočívky Staré Město na dálnici D35 mezi obcemi Dětřichov a Maletín, která je popsána níže v odstavci, a žádáme příslušné orgány, aby bylo od realizace předmětné stavby ustoupeno a záměry na budování dalších objektů mezi obcemi Dětřichov a Maletín zrušeny. Stavba se dotýká obyvatel Starého Města, Bíle Studně, Radišova, Třebářova, Dětřichova u Moravské Třebové, Petrušova a Moravské Třebové.
Předmětem petice je záměr na výstavbu odpočívky Staré Město na dálnici D35 úseku Opatovice – Staré Město, jehož investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Záměr spočívá v těchto základních rysech:
a) Zábor 112 tisíc m2 zemědělské půdy nejvyšší kvality (I. třída ochrany zemědělského půdního fondu) v blízkosti Starého Města.
b) Výstavba velké odpočívky po obou stranách dálnice D35 s celkovou kapacitou 348 míst, kde většina parkovacích míst (200) je určena pro nákladní vozidla.
Nesouhlasíme se záměrem výstavby odpočívky z následujících důvodů:
a) Negativní dopad na kvalitu života v obci a přilehlých vesnicích.
b) Předložená studie posouzení vlivů na životní prostředí (EIA) zlehčuje vlivy na životní prostředí, na faunu, která v této lokalitě žije a neuvádí aktuální informace.
c) Zábor velké plochy pozemků v I. třídě ochrany, které jsou pro svou vysokou kvalitu využívány zemědělsky.
d) Snížení množství vody v krajině z důvodu velké vyasfaltované plochy odpočívky, která nedovolí vsakování vody.
e) Zvýšení hlukové zátěže způsobené odpočívkou.
f) Zvýšení světelného smogu způsobené odpočívkou.
g) Zánik ploch pro výsadbu zeleně podél D35.
Petiční výbor ve složení:
Ing. Josef Gečnuk, nar. 9. 6. 1992, Moravská Třebová, Tovární 20, 57101
Bc. Ladislav Krejzek, Staré Město 303, 569 32
Dis. Sandra Sedláková, Staré Město 239, 569 32
Petiční výbor zastupuje Ing. Josef Gečnuk, Moravská Třebová, Tovární 20
Autor: Josef Gečnuk | 149 podpisů
Více >My, níže podepsaní, nesouhlasíme s přejmenováním části „Jiráskovy ulice“ na „náměstí Václava Havla“, a to z následujících důvodů:
1. Tímto aktem dojde k přerušení Jiráskovy ulice (viz. ilustrace).
2. Není běžné zakládat nové náměstí za účelem jeho pojmenování po některém ze státníků.
3. Změna názvu byla schválena těsnou většinou dvanácti zastupitelů bez možnosti diskuze s občany, či případného referenda.
4. Jelikož byl Václav Havel moderním politikem, je příhodnější po něm pojmenovat nově vzniklou část města např. park či sídliště, nikoliv historické a kulturní místo, kde se Jiráskova ulice nachází. Tento prostor je navíc mezi občany tradičně znám pod názvy zámecké návrší nebo Olivetská hora.
Žádáme odložení rozhodnutí našich zastupitelů, a to za účelem poskytnutí větší časové dotace a prostoru pro jakoukoliv diskuzi s občany města Litomyšle a vyjádření jejich názorů.
Autor: David Štegner | 110 podpisů
Více >Nechceme mít každý den děti odpoledne zavřené ve školce,jenom kvůli tomu,že ani po 5 !!! letech od jejího otevření stále není OPLOCENÍ.
Autor: Michaela Stejskalová | 2 podpisy
Více >CHCEME BOORU DŘÍVE A NÉ NA KONCI STREAMU
Autor: Artur Němec | 2 podpisy
Více >
Podpisem petice vyjadřujeme důrazný nesouhlas s využitím pozemků v k. ú. Heřmanice u Králík k uspokojení územních nároků Polské republiky vůči České republice.
Důvody, které nás k tomuto kroku vedou:
Státní hranice je v daném území vedena přirozeně, logicky, historicky a strategicky po hřebeni rozsochy Králického Sněžníku.
Pozemky v předmětném k. ú. jsou nedílnou přirozenou, logickou a historickou součástí vesnice a jsou využívány jako komunikační prostor, k volnočasovým a rekreačním aktivitám, a především jsou obhospodařovány soukromými zemědělci, vyšlými z tradičních zemědělských rodin ze vsi Heřmanice.
V příhraniční části k. ú. se nachází regionální biokoridor s místním biocentrem, jedná se o územní systém ekologické stability dle Zásad územního rozvoje Pardubického kraje a Územního plánu Králíky.
Svažité pozemky jsou orientovány tak, že jsou zdrojem vody pro Lipkovský potok a pro Heřmanický potok, podél jehož břehů je celá vesnice Heřmanice rozložena. Zdůrazňujeme proto, že předáním části území jinému státu by veřejná správa České republiky přišla o kontrolu ekologie. Dotčení občané České republiky by tak velmi snadno mohli přijít o kvalitní zdroje vody a tím o zásadní a jednu z posledních výhod života na podhorském venkově - relativně dobré životní prostředí.
Heřmanice u Králík jsou velmi malou vsí, stejně tak jako je malá oblast Králicka. Snahy o zmenšení jejich plochy vnímáme jako nežádoucí, narušující jejich historickou celistvost.
Většinu výše uvedených skutečností obsahoval již dopis adresovaný ministru vnitra (v kopii příslušnému odboru Ministerstva vnitra ČR) ze dne 15. prosince 2015, na který Osadní výbor Heřmanice neobdržel žádnou reakci.
Autor: Petr Venzara | 151 podpisů
Více >Pojďme podpořit Jaroslava Kuberu v kandidatuře na prezidenta. Má to smysl. Jarolav Kubera je bezesporu výborným kandidátem na prezidenta, tudíž podpořme ho. Jaroslav Kubera před pár dny kandidaturu odmítl, nicméně pojďme ho ještě zkusit přesvědčit :)
Autor: Henry Vasco STOKOE- Fišer | 1 podpis
Více >My, níže podepsaní občané Králík, přilehlých obcí, i ostatních obcí v ČR tímto žádáme o zřízení Domova pro seniory v katastru města Králíky (okr. Ústí nad Orlicí), konkrétně v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu. Vzhledem k současnému nevyužití majetku státu - objektu bývalého Dětského výchovného ústavu, žádáme o jeho převedení na krajskou nebo místní samosprávu a zřízení vhodného zařízení pro seniory, který může být vzhledem k velikosti objektu i kombinací více druhů takových zařízení. Důvodem zřízení je neutěšená poptávka obyvatel po kvalitních službách pro seniory v našem městě i kraji a zároveň populační vývoj, kdy počet seniorů nezadržitelným tempem stále roste.
Současně žádáme, aby představitelé Pardubického kraje i města Králíky naši petici prokazatelným způsobem projednali.
Děkujeme.
Petiční výbor: Petr Daniel, Pivovarská 1121, 561 69 Králíky
Martin Šesták, Polní 547, 561 69 Králíky
Miloslav Vraštil, Hluboká 266, 561 69 Králíky
Arnošt Juránek, Dolní Lipka 7, 561 69 Králíky
Kontaktní osoba: Petr Daniel, Pivovarská 1121, 56169 Králíky
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)
Autor: Petr Daniel | 29 podpisů
Více >My, níže podepsaní studenti, akademičtí pracovníci, zaměstnanci, členové akademické obce Univerzity Pardubice a řadoví občané, prostřednictvím této petice „Proti zavření potravin/bufetu U Dědka“ žádáme, aby nedošlo k uzavření potravin a bufetu pana Sehnoutka (zvaného také „U Dědka“), resp. apelujeme na stažení podané výpovědi v červnu 2016.
Prostřednictvím této petice usilujeme o zachování současného stavu, který hodnotíme jako přínosný pro studenty, akademické pracovníky, zaměstnance i pro veřejnost.
Děkujeme.
Autor: Martin Šanda | 1255 podpisů
Více >Vážený pane primátore,
Vážení zastupitelé,
Petr Ľuptovský a Michaela Ľuptovská obdrželi „Výzvu Zákaz užívání stavby“ ze dne 5.6.2015, vedený pod Sp.zn.: SÚ 26904/2015/Pa, Č.j.: MmP 34084/2015 u Magistrátu města Pardubic, Stavební úřad, Štrossova 44, Pardubice, 530 21.
Výše uvedenou Výzvou Magistrát města Pardubice, stavení úřad, vyzval Petra Ľuptovského a Michaelu Ľuptovskou k ukončení užívání stavby rychlé občerstvení „U Ľupťáka“ na pozemku parc.č. 507/1 k.ú. Pardubice, konkrétně jejích částí; ocelové konstrukce zastřešení restaurace vč. zimní zahrady, přístavby se sprchou, skladu na zahradní nábytek, oplocení, které jsou provedeny bez rozhodnutí nebo opatření stavebního úřadu. Užívání nepovolených staveb bude ukončeno ihned po obdržení této výzvy do doby rozhodnutí ve věci legalizace nebo odstranění stavby, pod pokutou až do výše 1.000 000 Kč.
Dne 18.6.2015 vydal Magistrát města Pardubice, stavební úřad, „Oznámení o zahájení řízení“ o odstranění nepovolené stavby. Výzva i Oznámení o zahájení řízení jsou bez možnosti odvolání.
Vlastníci občerstvení mají uzavřenou dlouhodobou platnou smlouvu s městem Pardubice.
S úmyslem uzavřít rychlé občerstvení „U Ľupťáka“ zásadně nesouhlasíme. Dovolujeme si obrátit se na vás se žádostí, abyste se s veškerou vážností zasadili o neprodlené znovuotevření rychlého občerstvení „U Ľupťáka“ beze změny vlastníka a tak, aby opět sloužil nám, Pardubákům.
13 let si obyvatelé a návštěvníci Pardubic chodí sednout do tohoto zařízení na občerstvení. Nabízený sortiment je bohatý, vyhovující a za krásné lidové ceny. Obsluha je příjemná a vstřícná. Podnik slouží dospělým i dětem. Občerstvení je vyhledávanou turistickou atrakcí města. Za 13 let provozu na něj nebyla jediná stížnost!
Současný tlak na odstranění zařízení je objektivně nedůvodný, nespravedlivý a nepřijatelný. Je nepochopitelné, že dosud nedošlo k nápravě. Nechceme, aby se něco podobného opakovalo komukoli z nás! Proto je třeba tento stav ihned napravit a vyvodit odpovědnost vůči těm, kdo jej zavinili.
Autor: Luboš Fošnár | 386 podpisů
Více >Dobrý den ,
píši zdůvodu katastrofálního stavu vozovky na ulici Příční, ulice je v neodpovídajícím sjízdném stavu a z důvodu kamenů a děr na pozemní komunikaci dochází k poškozování silničních mot. vozidel (prořízlé či jinak poškozené pneumatiky a tlumiče) kamení ohrožuje i ostatn í mot. vozidla i chodce.
Autor: Jindřich Štěrba | 12 podpisů
Více >Ředitelství silnic a dálnic při stavbě rychlostní silnice R35, vedoucí přes Pardubický kraj na Moravu, hodlá vybudovat jen obchvaty Vysokého Mýta a Litomyšle.
Hrušová, ležící mezi těmito dvěma městy, by tak byla jedinou vesnicí na cestě z Čech na Moravu, jejíž středem by projížděla auta.
„Už teď se nedá přejít silnice, vyjet z boční ulice trvá i deset minut. Jediné řešení je postavit R35 souvisle i kolem Hrušové, od počátku to tak bylo i myšleno,“ řekl starosta Hrušové Josef Fendrych. Vedení pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic slíbilo, že lidem v dubnu vše vysvětlí.
Zatím lidé v Hrušové nevědí nic, mají strach a vesnice je s nadsázkou zralá na vystěhování.
Žádáme proto, aby Ředitelství silnic a dálnic celou situaci přehodnotilo a vybudovalo současně celou část R35, aby tak doprava vedla mimo Hrušovou.
Autor: Matěj Černý | 21 podpisů
Více >To, čeho se mnozí z nás obávali, se stalo skutečností. Naše rychlá lékařská pomoc je stále častěji pouze záchrankou, neboť není dostatek lékařů, kteří by byli schopni s ní jezdit.
Situace se dostala do stávajícího nevyhovujícího stavu především přičiněním ředitele záchranné služby Pavla Svobody, který se snaží o přechod z rychlé lékařské služby na pouhou záchrannou již delší dobu, proti však bylo krajské zastupitelstvo.
Jsme rádi, že se vedení města snaží situaci řešit, k jednání je však potřeba vždy více stran, než pouze jedné. Proto žádáme ředitele záchranné služby Pavla Svobodu, aby se začal stavět k věci konstruktivně a s ohledem na dobro pacientů se pokusil situaci vyřešit způsobem, který umožní zachování rychlé lékařské služby v plno-časovém rozsahu v Litomyšli.
Autor: Jaroslava Hermanová | 1004 podpisů
Více >Vyberte si svůj region