Petice  proti zbourání kruhové křižovatky na Velkém náměstí 3 podpisy

Petice proti zbourání kruhové křižovatky na Velkém náměstí

Petice
proti zbourání kruhové křižovatky na Velkém náměstí  a jejímu opětovnému nahrazení křižovatkou ve tvaru „T“

Dle z. č. 85/1990 Sb. o právu petičním ve znění pozdějších předpisů

My, níže podepsaní obyvatelé města Strakonice, žádáme, aby zůstala zachována kruhová křižovatka se sochou dudáka na Velkém náměstí (u Komerční banky).

Uvedená křižovatka:
a) přispívá zásadním způsobem k bezpečnosti chodců, kteří tímto místem procházejí a přecházejí.

b) významně ovlivňuje pohyb vozidel v prostoru Velkého náměstí: musí při jejím průjezdu zastavit nebo alespoň výrazně zpomalit, což je v místě, kde se pohybuje velké množství chodců, nanejvýš žádoucí. Z uvedeného důvodu pak část řidičů raději volí pro průjezd městem jinou trasu.

c) Obnovená křižovatka ve tvaru „T“ všechny uvedené přínosy zruší, z náměstí se opět stane jen průjezdná ulice.

Dalším významným argumentem proti odstranění je, že na její výstavbu (proběhla před cca 10 lety v rámci 1. části rekonstrukce náměstí) bylo vynaloženo velké množství peněz městských i dotačních. Oproti tomu ve Strakonicích je plno jiných komunikací, které by potřebovaly opravit. Proto rozhodnutí vedení města o zbourání křižovatky není jednáním s péčí řádného hospodáře.

Autor petice:

Mgr. Robert Malota, Pod Hájovnou 365, Strakonice      

 

(Vizualizaci připravované přestavby západní části Velkého náměstí s křižovatkou ve tvaru T najdete na webu města Strakonice: https://www.strakonice.eu/ pod odkazy Město / Život ve městě / Informace / Tiskové zprávy / Tisková zpráva č. 9 (24. 3. 2025).

 

 

 

Autor: Robert Malota | 3 podpisy

Více >
Petice občanů za revokaci projektu Revitalizace ulice Nádražní v Tlumačově. 1 podpis chybí 49

Petice občanů za revokaci projektu Revitalizace ulice Nádražní v Tlumačově.

Tato petice je podávána dle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.


My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme o revokaci (zrušení) projektu Revitalizace ulice Nádražní ve stávající podobě a o zahájení jednání s občany na přepracování projektu, který bude přínosný pro občany a obyvatele dotčených lokalit a zachová obousměrný provoz v dané ulici.


Důvody pro revokaci projektu:
1. Projekt nebyl před jeho podáním do územního řízení projednán zastupitelstvem obce, ani nebyl dostatečně komunikován s veřejností.
2. Občané nebyli dostatečně informováni o územním řízení a neměli dostatečnou možnost se k němu včas vyjádřit.
3. V projektu nebylo posouzeno riziko dopravních dopadů v okolních ulicích, přestože dojde k zásadní změně v dopravním režimu odkloněním dopravy přes obytné zóny.
4. Vedení dopravy přes klidové zóny může vést k ohrožení bezpečnosti nejen dospělých, ale zejména dětí (městský park, dětské hřiště, sportovní plochy a okolí rodinných domů, které nejsou dimenzovány na zvýšený dopravní provoz).
5. Projekt omezuje počet parkovacích míst pro rezidenty dotčených ulic bez náhrady.


Navrhujeme:
 Aby projekt ve stávající podobě nebyl realizován a aby byl zastaven proces stavebního řízení.
 Aby se obec znovu vrátila k přepracování projektu v participaci s veřejností tak, aby projekt více respektovat potřeby obyvatel, zohlednil bezpečnost, dostupnost a kvalitu života v dotčené lokalitě.
 Aby byl zachován obousměrný provoz v dané ulici.


Za petici jednají Martina Maraj, Nádražní 373, 76362 Tlumačov, Ludmila Blahušová, Nádražní 372, 76362 Tlumačov


Komu bude petice předána: Obec Tlumačov, Nádražní 440, 76362 Tlumačov


V Tlumačově dne 29.3.2025

Autor: Martina Maraj | 1 podpis

Více >
Nechte medvědy na Točníku! 1322 podpisů dosaženo

Nechte medvědy na Točníku!

Petice Obecního úřadu v Točníku


určená: Národnímu památkovému ústavu,

             Ministerstvu životního prostředí ČR

 


                                        Nechte medvědy na Točníku!

 

V červnu loňského roku jsme se z rozhlasového a televizního vysílání dozvěděli, že do roku 2030 bude chov medvědů na hradech a zámcích ukončen. Medvědi mají být na základě podepsaného Memoranda převezeni do soukromé rezervace v Německu. Dosud nikdo oficiálně o této skutečnosti s chovateli nejednal, ani je neinformoval. Ačkoli se dosud nikdo ze signatářů Memoranda nezajímal o skutečné životní podmínky točnických medvědů Agáty a Martina, je plánován jejich odvoz.
 

Jsme přesvědčeni, že chov medvědů na hradě Točníku odpovídá evropským standardům péče o medvědy. Jejich chovatelé absolvovali opakovaně odborná veterinární školení ohledně péče o ně a denně se o ně starají. Agáta a Martin žijí spolu na Točníku   od útlého věku a jejich převoz do nových podmínek je zbytečný, pro jejich život nebezpečný      a může mít fatální následky pro jejich psychiku i fyzický stav. 

Podpořte, prosím svým podpisem snahu o zachování chovu medvědů u hradu Točníku.

 

Proč by měli medvědi na Točníku zůstat?

Nový medvědín byl budován komunitně z finančních příspěvků tisíců návštěvníků hradu, místních obyvatel i regionálních společností. Oba medvědi jsou tu doma, jsou jedním z důvodů, proč návštěvníci hradů Točníku a Žebráku přijíždějí z celé republiky, pro místní obyvatele je medvědín cílem víkendových procházek.
 Jejich přesun do Německa by byl velkým zásahem do jejich životů s nejistým výsledkem.

 

Historie chovu medvědů na Točníku

Medvědi se pod hradem Točníkem chovají od roku 1994, kdy do narychlo vybudovaného medvědína byli přesunuti dva medvědi. Byli dovezeni ze zimoviště cirkusů v Jirnech u Prahy, kde přežívali v otřesných podmínkách po smrti svého majitele Rudolfa Berouska. Medvědy Norberta     a Babetu zachránila Nadace Spisovatelé za práva zvířat, péči o medvědy převzalo Občanské sdružení NUDLE. Medvědice Babeta se dokonce stala majetkem obce Točník.

V dalších letech byl medvědín ze sbírkových prostředků rozšířen, dovybaven a kotce byly přesunuty na úroveň terénu. Životní podmínky medvědů pod hradem Točníkem se výrazně zlepšily. V září 2011 zemřel po vleklé nemoci medvěd Jarda, který poslední rok žil v medvědíně sám. Točnický medvědín osiřel.

V roce 2013 se Občanské sdružení NUDLE, se souhlasem Národního památkového ústavu, rozhodlo vybudovat větší medvědín pro dvě medvíďata Václava Chaloupka – Agátu a Martina. Ta se narodila 13. ledna 2013 v Žatci.

Celý rok 2013 natáčela medvíďata s panem Chaloupkem televizní pořad „Méďové na cestách“. Na základě požadavků pana Chaloupka a pod dozorem zástupců ZOO v Plzni   a veterinářů došlo k rozšíření medvědína na Točníku. Výběh byl plošně ztrojnásoben, začleněn do lesa a přírodního terénu, byl rozšířen o bazének s pravidelně doplňovanou vodou a vystavěna vyhlídková podesta s prolézačkou pro medvědy. Celý prostor byl zatraktivněn také pro návštěvníky, kteří se dostávají blízko k medvědům a mohou se vzájemně pozorovat. Na výběh medvědů navazuje informační Medvědí stezka s dětskou soutěží a také stezka kolem celého hradu. Všechny stavební úpravy byly financovány z příspěvků drobných dárců, místních firem, filmařských společností a dobrovolnických prací.

Do svého nového domova na Točníku byla medvíďata slavnostně vypuštěna 23.11. 2013. V lednu 2014 byli medvědi a rekonstruovaný medvědín předáni do vlastnictví Národního památkového ústavu. O medvědy se nadále stará na základě smlouvy Spolek NUDLE. Většina medvědí stravy a péče se hradí z veřejné sbírky a ročního příspěvku Národního památkového ústavu.

 

Tímto žádáme Národní památkový ústav, Ministerstvo životního prostředí ČR a další odpovědné instituce, aby:

zachovaly medvědín před hradem Točníkem jako bezpečné útočiště pro medvědy, kteří se nemohou vrátit do volné přírody. Žádáme, aby medvědi Agáta a Martin zde mohli dožít ve známém a bezpečném prostředí.

Podpořte tuto petici svým podpisem a pomozte zachovat točnické medvědy v jejich domově.

Děkujeme za vaši podporu.

Za Obecní úřad v Točníku

starosta Petr Mol                                                                                                                             

Podpořte, prosím svým podpisem snahu o zachování chovu medvědů u hradu Točníku.  
 

Jméno a příjmení:                 povolání:                      adresa:                           podpis:

Autor: Obec Točník | 1322 podpisů

Více >
Výměna učitele 1 podpis

Výměna učitele

My, níže podepsaní studenti, tímto žádáme vedení školy o výměnu učitele Petry Novákové, který vyučuje předmět právo a další odborné předměty či předměty na učilišti Střední škole Bor.

 

Učitelka Petra Nováková dlouhodobě prokazuje neprofesionální přístup k výuce i k žákům. Místo toho, aby nás podporovala a snažila se učivo srozumitelně vysvětlit, jak to dělají ostatní učitelé, záměrně komplikuje výuku nesmyslnými testy, které postrádají logiku. Často nás shazuje a otevřeně vyhrožuje propadnutím z předmětu, který není odborný, místo aby nám pomohla se zlepšit.

Nejde jen o naši třídu – mnoho dalších studentů má s ní podobné negativní zkušenosti. Její přístup vytváří nepřátelskou atmosféru, snižuje motivaci k učení a poškozuje celkové mínění o škole. Navíc u ní studenti nemají přirozený respekt, protože svým chováním důvěru a autoritu ztrácí.

Žádáme proto školu o přijetí opatření, která povedou ke zlepšení situace, protože takový přístup do vzdělávacího prostředí nepatří.

 

Tato situace negativně ovlivňuje nejen motivaci a výkon studentů, ale i jejich psychickou pohodu. Vzhledem k opakovaným pokusům o řešení této situace jinými způsoby, které nevedly k nápravě, jsme nuceni požadovat změnu.

 

Žádáme proto vedení školy o:

Přehodnocení dalšího působení Petry Novákové na naší škole.

Přijetí opatření vedoucích k zajištění kvalitní výuky v daném předmětu.

Možnost otevřené diskuse se studenty a rodiči na toto téma.

 

Věříme, že vedení školy přistoupí k tomuto požadavku s odpovědností a bude hledat řešení v nejlepším zájmu studentů.

 

Děkujeme za zvážení naší žádosti.

S pozdravem,

2.PD.r

Autor: Petr Horvát | 1 podpis

Více >
Chceme spravedlnost. 5 podpisů

Chceme spravedlnost.

Petice za zpřísnění trestů pro mladistvé pachatele brutálních vražd Adresát: Parlament České republiky, Ministerstvo spravedlnosti ČR My, níže podepsaní občané České republiky, vyjadřujeme hluboké znepokojení nad současným nastavením trestního práva, které umožňuje, aby mladiství pachatelé závažných a brutálních zločinů dostávali nepřiměřeně nízké tresty. Poslední tragický případ, kdy šestnáctiletý mladík úmyslně a chladnokrevně zavraždil dvě mladé ženy, ukázal na alarmující nedostatky v našem justičním systému. Tento hrůzný čin, stejně jako další podobné případy, nás vede k přesvědčení, že je nutné bezodkladně změnit zákony tak, aby zajišťovaly spravedlivé a přísné tresty odpovídající závažnosti těchto činů. Požadujeme: 1. Zvýšení maximálního trestu odnětí svobody pro mladistvé pachatele zvlášť závažných trestných činů. Současná hranice 10 let je zcela nedostačující vzhledem k závažnosti některých činů. 2. Možnost uložení výjimečného trestu (doživotí) v případech, kdy mladistvý prokazatelně spáchá vraždu s mimořádnou brutalitou a předem promyšleným úmyslem. 3. Přehodnocení systému posuzování trestní odpovědnosti mladistvých – v případech nejzávažnějších trestných činů by soudy měly mít možnost individuálně posuzovat duševní a morální vyspělost pachatele a podle toho upravit výši trestu. Tato petice není jen voláním po spravedlnosti pro oběti a jejich rodiny, ale také apelem na ochranu společnosti před nebezpečnými jedinci, kteří jednají s jasným úmyslem zabíjet a ničit lidské životy. Proto vyzýváme vládu a zákonodárce, aby neprodleně zahájili legislativní změny, které zajistí, že tresty budou skutečně odrazovat od páchání těchto zvěrstev a reflektovat závažnost jejich dopadu na společnost. Podpisy: Eva Dalla Libera

Autor: Eva Dalla Libera | 5 podpisů

Více >
Zrušme výuku české literatury na středních školách! 3 podpisy chybí 9997

Zrušme výuku české literatury na středních školách!

My, studenti a budoucí odborníci v oblasti technologií, vyzýváme k okamžitému zrušení povinné výuky české literatury na středních školách, zejména na školách technických zaměřených na IT, inženýrství a vědecký výzkum. Věříme, že místo ztráty času nad texty, které s našimi profesemi nemají žádnou přímou souvislost, bychom měli soustředit svou energii na to, co nás skutečně posune vpřed. V dnešní digitální době, kdy je technika klíčem k budoucnosti, je náš čas cenný. Proč trávit hodiny nad básněmi, které nám nic neříkají, když bychom mohli věnovat čas hlubšímu porozumění programování, algoritmům, nebo vyřešení složitějších matematických úloh? Zatímco historické romány a příběhy o činech minulých generací nás mohou obohatit, jsou dnes zcela nepodstatné pro naši profesní budoucnost. Zatímco svět kolem nás spěje k automatizaci, umělé inteligenci a novým technologickým hranicím, my bychom měli dostat šanci rozvíjet dovednosti, které nám pomohou tento svět formovat. Není přece naší povinností stát se odborníky na Kafku, když se připravujeme na vývoj nových technologií, které budou mít reálný dopad na společnost. Petice se zaměřuje na to, že by měl být výběr předmětů flexibilní, a studenti technických škol by měli mít možnost soustředit se na předměty, které odpovídají jejich kariérním cílům a osobním zájmům. Požadujeme zrušení povinné literatury a její nahrazení předměty, které nám poskytují praktické dovednosti a znalosti pro práci ve 21. století. Připojte se k nám a přestaňme plýtvat cenným časem na něco, co ve své profesní dráze nikdy nevyužijeme. Pomozte nám zaměřit se na to, co je opravdu důležité: inovace, technologie a budoucnost.

Autor: Matyáš Vrbka | 3 podpisy

Více >
Petice za zlepšení autobusové dopravy na lince 123 11 podpisů

Petice za zlepšení autobusové dopravy na lince 123

Petice za zlepšení autobusové dopravy na lince 123 a zavedení nové trasy

Stručný popis:
Žádáme zvýšení kapacity autobusové linky 123 během špičky, zrušení zkráceného provozu o víkendech (autobus jede pouze do stanice Kavalírka) a vytvoření nové trasy Kavalírka – Průchová – Nové Butovice (ulicemi Nad Kavalírkou, Nad Turbovou,). Jsme přesvědčeni, že tato opatření zlepší dopravní dostupnost a komfort cestujících.

 

Důvody naší žádosti:

Přeplněnost spojů: Autobusy linky 123 jsou zejména v ranní a odpolední špičce přeplněné. Mnozí cestující se na zastávkách nevejdou do autobusu, včetně rodičů s kočárky, pro které je situace obzvláště problematická.

Demografické změny: Oblast je hustě obydlená mladými rodinami a výstavbou nových bytových domů v okolí zastávky Průchová se počet obyvatel dále výrazně zvýšil.

Terénní náročnost: Oblast Košíř je kopcovitá, což omezuje pěší docházku, a dostupnost veřejné dopravy je proto klíčová pro zajištění mobility místních obyvatel.

 

Žádáme:
1. Zvýšení kapacity spojů autobusové linky 123 při stávají trase, dokud nebude zaveden bod tři

 

2. Víkendový provoz: Na trase linky 123 je z důvodu zvýšené poptávky po dopravním spojení během víkendů navrhováno zavedení spojů až na stanici Anděl. To by umožnilo obyvatelům Košíř lepší dostupnost služeb a kulturních zařízení v centru města i mimo pracovní dny, bez nutnosti přestupu.

 

3. Zavedení nové autobusové trasy propojující zastávky Kavalírka a Průchova vedoucí po ulicích Nad Kavalírkou, Nad Turbovou. Tato trasa by zlepšila dostupnost nových obytných oblastí a zároveň pomohla odlehčit přetíženým spojům na trase Anděl – Šmukýřka, přes zastávky Schodová, Nádraží Cibulka, Naskové.

 

4. Zvážení prodloužení této nové linky navrhované v bodu číslo 3 až ke stanici metra Nové Butovice. Propojení by přineslo lepší dostupnost občanské vybavenosti v oblasti Jinonic. Pro tuto variantu navrhujeme:

 

a. Zavedení kyvadlové dopravy řízené světelnou signalizací v ulici Na Pomezí,

b. zavedení okružní linky Kavalírka – Průchová – Nové Butovice s možností návratu přes zastávky jako Šafránkova, Motol (ulice Bucharova a Plzeňská).

 

 

Věříme, že navržená opatření povedou k lepší dostupnosti veřejné dopravy, zvýší komfort cestujících a přispějí ke zlepšení kvality života obyvatel Košíř.

 

Děkujeme za pochopení a podporu našich požadavků.

Pro zobrazení celého návrhu včetně schémat naskenujte QR kód v záhlaví.

Autor: Vendulka Vaněčková | 11 podpisů

Více >
Petice za povinnou zdravotní kontrolu pro starší držitele zbrojních průkazů 166 podpisů

Petice za povinnou zdravotní kontrolu pro starší držitele zbrojních průkazů

My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme zavedení povinné pravidelné zdravotní kontroly pro všechny držitele zbrojních průkazů, kteří dosáhli určitého věku (například 60 let a více). Cílem této petice je zajistit, aby všichni držitelé zbrojních průkazů byli zdravotně způsobilí k odpovědnému a bezpečnému používání střelných zbraní.

Důvody pro petici:

1. Zajištění veřejné bezpečnosti: Držitelé zbrojních průkazů mají odpovědnost za bezpečné používání zbraní. Zdravotní způsobilost, zejména u starších osob, je klíčová pro minimalizaci rizika nehod a zneužití zbraní.

2. Zdravotní stav se s věkem mění: S věkem mohou nastat změny v oblasti zraku, sluchu, motorických dovedností a kognitivních schopností, které mohou ovlivnit schopnost bezpečně zacházet se zbraněmi.

Požadavky:

1. Zavedení povinné zdravotní kontroly pro držitele zbrojních průkazů starších 60ti let, která by zahrnovala prohlídky u odborných lékařů.

2. Pravidelné opakování kontroly (např. každé 2 roky), která by potvrzovala způsobilost k držení a používání zbraní.

3. Praktické přezkoušení manipulace se zbraní na střelnici.

Závěr:

Zavedení povinné zdravotní kontroly pro starší držitele zbrojních průkazů by přispělo k větší bezpečnosti jak pro samotné držitele zbraní, tak pro širokou veřejnost. Žádáme kompetentní orgány, aby tuto iniciativu zvážily a podnikly kroky k jejímu zavedení.

 

Datum: 9.1.2025

Místo: Ořechov

Autor: Pavel Vrbka | 166 podpisů

Více >
Petice pro okamžité schválení zákazu používání pyrotechniky v obci Dambořice a přilehlém okolí 16 podpisů

Petice pro okamžité schválení zákazu používání pyrotechniky v obci Dambořice a přilehlém okolí

My, níže podepsaní, žádáme o zákaz používání a prodeje tzv. zábavní pyrotechniky, dělobuchů, petard, ohňostrojů i tzv. lampionů štěstí. A to z těchto důvodů: 1.) Při používání zábavní pyrotechniky dochází ke zranění lidí i zvířat, k otravám, výbuchům a úniku jedovatých látek do ovzduší. Ročně se eviduje velké množství popálených či poraněných lidí, poškozených a zničených aut nebo jiného majetku, ale zábavní pyrotechnika a ohňostroje mají rovněž na svědomí nezanedbatelné číslo vyděšených, ztracených, zraněných a mrtvých zvířat, a to jak domácích mazlíčků, tak vyplašené a vystresované lesní zvěře, nemluvě při tom o znečištění vzduchu a vody. 2.) Zábavní pyrotechnika, včetně ohňostrojů, vytváří hluk, výbuchy, světlo, resp. světelné znečištění, zápach, znečišťuje ovzduší, vody a půdu. Škodí životnímu prostředí tím, že kontaminuje oblast jedovatými chemikáliemi a působí znečištění vodních ploch a zdrojů. Dochází ke kontaminaci ovzduší, kdy se těžké kovy z ohňostrojů, jako barium a stroncium, dostávají do vzdálenosti několik stovek metrů. Exploze pyrotechniky a ohňostrojů uvolňují chemické látky, resp. jedovaté zplodiny, které negativně působí na zdraví lidí a zvířat, kontaminují půdu, rostliny a vodu. Do vody se dostávají zdraví ohrožující perchloráty, které zabraňují vstřebávání jódu a způsobují např. onemocnění štítné žlázy. Pevné částice, např. popílek v kouři, poškozuje ovzduší a životního prostředí. Zábavní pyrotechnika a ohňostroje přispívají také k ničení ozónové vrstvy. 3.) Životní prostředí rovněž nezanedbatelně poškozuje i odpad ze zábavní pyrotechniky. Nehledě na samozřejmost faktu, že používání zábavní pyrotechniky zvyšuje v širokém okolí riziko požáru. Zde je vhodné připomenout, že zábavní pyrotechnika se vyrábí převážně v rozvojových zemích, kde nejsou dodržována bezpečnostní pravidla a standard. 4.) Při současné bezpečnostní situaci může být zábavní pyrotechnika lehce zaměnitelná s reálným nebezpečím teroristických útoku. 5.) Negativní dopady zábavní pyrotechniky jsou i vůči lidem. Jde o hluk, který negativně působí na psychický stav starších osob, malých dětí a nemocných nebo citlivých osob. Hluk obtěžuje i ostatní lidi. Dochází ke škodám na majetku a nezřídka i k požárům. Dochází též k otravám těžkými kovy z ohňostrojů. Riziko zranění při neopatrné manipulaci nebo v blízkosti výbuchu, např. poškození sluchu či očí, popálení, utržení prstů, šok a trauma. Světelné záblesky a výbuchy mohou vyvolat u lidí trpících epilepsií i záchvat. 6.) Zvířata mají mnohem citlivější smysly než lidé, např. mají až 50 krát lepší sluch, a proto snášejí bouchání petard hůře a je pro ně velice traumatizující a bolestivé. Zejména pro mláďata přímo ohrožují na životě. Zvířata bývají zmatená, dezorientovaná a vystresovaná. Používání zábavní pyrotechniky znamená pro zvířata šok, trauma, zmatek, úzkost a strach. Jsou vyděšená, schovávají se a snaží se před hlukem a výbuchy uniknout. 7.) Zábavní pyrotechnika se používá výhradně za tmy a následkem slepé paniky dochází k vážným zraněním, doživotním traumatům a zvířata mohou fyzickým či psychickým následkům podlehnout. Používání zábavní pyrotechniky znamená trauma i pro domácí zvířata a domácí mazlíčky. Psi a kočky se velmi lehce zaběhnou a ztratí se. Zvířata v panice dezorientovaně utíkají a střetávají se s motorovými vozidly nebo vlaky, způsobují nehody a umírají. Postižené panikou a šoky jsou volně žijící zvířata, ale i zvířata zavřená na farmách. Ptáci v úleku narážejí do drátů elektrického vedení, do pevných překážek a skleněných ploch. Zbytky ohňostrojů uvolňují škodlivé látky, které škodí ovzduší a vodě. Tam pak vodním ptákům a zejména rybám. 8.) V posledních letech se nárůst používání zábavní pyrotechniky dostal do neúnosného stavu, a proto vidí jako jediné řešení úplný zákaz používání a prodej zábavní pyrotechniky. Zákaz používání zábavní pyrotechniky řeší i v jiných státech. Zákaz používaní petard a zábavní pyrotechniky platí v Maďarsku, v Itálii, ale i celé řadě měst jako např. v Bruselu, Paříži, Miláně, Neapoli. Tento zákaz platí rovněž v řadě německých měst. Je zde omezený prodej a používání zábavní pyrotechniky a uvažuje se o dalším zpřísnění, či dokonce o úplnému zákazu používání pyrotechniky. V Rakousku platí od roku 2013 úplný zákaz prodeje zábavní pyrotechniky a od roku 2016 je už její prodej a držení trestným činem. 9.) Pouštění tzv. lampionů štěstí je extrémně nebezpečným hazardem. Hořící a neřízené lampiony jsou totiž časovanou bombou. Kromě toho, že mohou cokoliv zapálit, jsou také velkou zátěží pro životní prostředí. Některé země je proto úplně zakazují včetně jejich prodeje. Ve chvíli, kdy je lampion vypuštěn, se z něj stává nebezpečí úplně pro všechny. Nikdo nedokáže odhadnout, kam jej vítr odvane či kam dopadne, a z minulosti víme, že lampiony takto napáchaly už mnoho tragédií. 10.) Přednost před tzv. zábavou by měla mít vždy ochrana lidí, zvířat, životního prostředí a majetku, kterou ohňostroje a ostatní podobná zábava hrubě porušuje a ohrožuje. NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC! > MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU. > BRÁNÍME TY, KTEŘÍ SE BRÁNIT SAMI NEDOKÁŽÍ > CHRÁNÍME ZVÍŘATA A JEJICH PRÁVA.

Autor: Barbora Mlejnková | 16 podpisů

Více >
Chceš změnu? Jednoduše začni!
  • založ
  • podpoř
  • sdílej
Založit petici

Vyberte si svůj region

celá ČR

Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský kraj Praha Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj