Předimenzované Centrum Bořislavka na Praze 6 mezi Hanspaulkou a Ořechovkou
1174 signatures

Předimenzované Centrum Bořislavka na Praze 6 mezi Hanspaulkou a Ořechovkou

Author: Jana Štumpová Konicarová | Uploaded: 02.12.2014 | 1174 signatures
Share it with your friends

Plánovaná stavba Centrum Bořislavka nás děsí svým rozsahem. Navržená stavba se zcela vymyká rázu okolní zástavby, na kterou už poukazovaly úřady při předchozích vyjádřeních k předešlým projektům plánovaným na tomto pozemku v EIA, kdy původně památkáři požadovali snížení stavby.
Nepochopitelně se později stejné úřady vyjádřily kladně a změnily svá stanoviska, i když okolní zástavba zůstala stále stejná.


Nový projekt je plánovan v nejvyšším bodě na 7 pater a k tomu technická nástavba na střeše! Převyšuje tak výrazně mnohonásobně veškerou okolní zástavbu a také veškeré administrativní budovy podél Evropské! Developer účelově prezentuje své vizualizace zkreslenou formou - přidává neexistující stromy, které na vizualizaci zakryjí opravdovou výrazně nižší výšku okolní zástavby, ukazuje budovy z pohledu zeshora a v izolaci nebo popřípadě ze strany, kde kaskádovitě nabývají na výšce tak, aby nebylo vidět o jak objemnou hmotu se ve skutečnosti jedná.

 

Podle dostupných dat má v dnešní době Praha 6 výrazně větší množství volných kancelářských ploch a na druhé straně v dané lokalitě velký nedostatek služeb - kino, slušné restaurace, pekárny, kavárny...to, co je běžně součástí každé slušné rezidenční čtvrti. 

 

Místo vhodného posílení služeb se opět plánuje navýšení administrativních ploch (kancelářských), ze kterých bude benefitovat pouze developer pro své účely. Dá se pochopit, že někoho láká postavit si kancelář s výhledem Hradčany ze své kanceláře v 7. patře, ale musí být nepřijatelné, aby se tak stalo na úkor oprávněných zájmů místních obyvatel s negativním dopadem na kvalitu života a hodnotu jejich majetků.  

Tento výhled patří všem obyvatelům přímého okolí, všem, kteří přijíždí do Prahy z letiště, ne pouze jedné kanceláři s dobrou adresou...

 

Navíc pozemek se nachází v oblasti s již kritickou dopravou a studie vlivu na životní prostředí nezohledňuje  další souběžné velké stavby v blízkém okolí, proto se obáváme, že dopravní situace a vliv na životní prostředí pro residenty v okolí bude neúnosná.

 

Nově zvolená radnice Prahy 6 se zavázala voličům udržet rezidenční charakter této čtvrti. Pomozte jim tento slib naplnit protestem proti nadměrnosti této stavby. Co už se jednou povolí a postaví, nikdo nezbourá, teď máte šanci se vyjádřit proti a ovlivnit ráz této krásné lokality. Prosíme, pokud Vám není lhostejné, jak bude vypadat jedna z nejžádanějších rezidenčních čtvrtí v Praze, vyjádřete své negativní stanovisko připojením svého podpisu. 

 

News

05.03.2015 16:47

Děkujeme, že jste nás podpořili svým podpisem. Pokud Vás zajímá další vývoj, můžete si přečíst nebo poslechnout reportáž o Bořislavce Českého Rozhlasu na tomo odkazu:  www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1460922

Textová část zde:

Jak bude vypadat centrum Bořislavka na Evropské v Dejvicích není jasné. Investor nabízí dvě řešení,  27. února  2015 v 14:56

O Bořislavka Centrum v Dejvicích se zajímala redaktorka Lída Křesťanová.

Projekt Bořislavka Centrum nad novou stanicí metra A vyvolává diskuse mezi místními obyvateli a také na radnici Prahy 6. Současný investor, firma KKCG Real Estate, pozemky koupil v roce 2012. Má dvě verze, jak by nová stavba mohla vypadat. Jestli čtyři několikapatrové budovy postaví, zatím není jasné.

O zastavění Bořislavky se poprvé začalo uvažovat už v roce 1991. Na jedné straně Evropské třídy stojí vily, na té druhé má být prosklený obchodně-administrativní komplex.  

Vystřídalo se tam několik majitelů a na poslední verzi projektu už vydalo bývalé vedení radnice Prahy 6 stavební povolení.  

Realizovat by se podle zástupkyně starosty a radní pro územní rozvoj Prahy 6 Evy Smutné z TOP 09 mohl okamžitě. „Schválený projekt svojí hmotou lépe zapadá do území a svojí umírněností respektuje charakter městské části,“ uvedla radní. 

Společnost KKCG Real Estate pozemky i se schváleným projektem koupila před třemi lety. Navrhla ale novou verzi stavby. Podle mluvčí společnosti Dany Dvořákové je lepší než ta původní. 

„Přinesli jsme řešení čtyř krystalů, což jsou přírodní prvky zapuštěné do krajiny - proti dvěma velkým monolitním blokům, což je to původní řešení,“ popisuje mluvčí. 

Podle radní Smutné sice nová verze nabízí více parkovacích míst a v okolí budovy plánuje travnatou plochu. Problémem ale zůstává podoba stavby, tzv. čtyři krystaly jsou moc vysoké.  

„V současné době stále jednáme o jejich změně v oblasti výšky a hmoty či o jejich otevření v horních částech pro veřejnost," dodává Smutná. 

Obyvatelé Prahy 6 bojují proti stavbě budov peticí 

Právě výška budov se nelíbí ani místním občanům, proto od konce loňského roku podepisují petici. Podpisů na ní podle jedné z organizátorů Jany Štumpové Konicarové přibývá. „Mělo by tam být okolo 1500 podpisů, částečně na elektronické petici, částečně na papírové verzi,“ říká. 

Organizátoři petice se tento týden znovu sešli se zastupiteli Prahy 6.  „Sami přislíbili, že budou s developerem jednat dál a pokusí se vyvolat jednání v rámci Prahy 6,“ dodává Jana Štumpová Konicarová.

Společnost KKCG Real Estate je se současnou verzí spokojena. Podle Dvořákové se dalším jednáním s radnicí nebrání. „Ve finále budou občané Prahy 6 z krystalů mnohem víc těžit. Věříme, že pozvedneme celou tuto část Prahy.“ 

To, jak bude nové centrum Bořislavka vypadat, zatím stále není jasné. Investor by ale chtěl začít stavět do konce letošního roku.

 

 

08.03.2015 11:54

Dobrý den všem, posílám tiskovou zprávu, která vznikla jako reakce na informativní brožuru, kterou developer KKCG distribuoval do schránek občanů v okolí plánované stavby a která obsahuje informace neslučující se s fakty. Vedle toho se developer snaží zdiskreditovat zástupce těch, kteří se snaží o zachování únosného bydlení v lokalitě a s předimenzovanou stavbou nemohou souhlasit.

Tisková zpráva

Občané proti plánované podobě Centra Bořislavka reagují na osobní útoky a dezinformace ze strany developera KKCG.

Praha – Občané protestující proti plánované podobě Obchodního centra Bořislavka se důrazně ohrazují proti informacím KKCG Real Estate a.s. a anonymního „realizačního týmu projektu Bořislavka“. Developerská společnost ve speciálně vydané brožuře obhajující investiční záměr OC Bořislavka uvádí, že aktivisté (za kterými stojí podpisy více než tisíc petentů) prezentují polopravdy a dezinformace. Rozhodně to odmítáme a cítíme potřebu uvést na pravou míru líbivé informace, které KKCG o centru uvádí a o kterých lze i s úspěchem pochybovat.

KKCG se ptá, čí zájmy hájíme.

Hájíme naše zájmy, zájmy lidí z okolí Bořislavky, kteří chtějí i nadále slušně bydlet.

Sleduje KKCG opravdu tak ušlechtile zájmy místních?

Nechceme dělat z Kladenské obchodní třídu podle ambiciózních představ developera. Od koho pochází přání mít z Kladenské ulice obchodní třídu? Ne od těch, kteří zde žijí.

Nemůžeme jen pasivně čekat, až bude postaveno. My, kteří v okolí Bořislavky žijeme, se chceme a musíme ze všech sil bránit proti realizaci současného návrhu, a to všemi právně přípustnými kroky. Nenecháme se zastrašit ani osobními nařčeními, ani překvapivými překážkami, jako např. podivným pochybením pošty při roznášce našich informačních letáků – ač byla distribuce přesně nasmlouvána a předem zaplacena, řada obyvatel právě v sousedství lokality letáky nedostala, nebo letáky skončily ve vzdálených ulicích, kam jsme roznos vůbec neobjednali. Jaká to náhoda.

Projekt KKCG není ohleduplnější oproti původnímu projektu, ale ve skutečnosti výrazně narostl!

• plocha nadzemní části narostla o 3 302 m2

• hrubá podlažní plocha celého centra se zvětšila o 4 464 m2

• podzemní část byla redukována o 2 828 m2 a nad zem se dostává o úctyhodných 7 292 m2 hrubé podlahové plochy více</span>

(Zdroj EIA 2006/7 a EIA 2014).

Opravdu nám Centrum výrazně sníží dopravní zátěž oproti projektu, na který má KKCG stavební povolení?

Developer ve prospěch administrativních ploch snižuje obchodní plochy o 4 183 m2 (Zdroj EIA 2006/7 a 2014) a může tak snížit i počet parkovacích stání. Ne o 200, jak sděluje informační brožura KKCG, ale o 87 míst (Zdroj EIA). I tak přispěje OC svému okolí 4 200 jízdami za den. 59 % příjezdů a odjezdů Centra Bořislavka povede přes čistě rezidentní lokality – ulice Na Pískách, U Dejvického Rybníčku, Kladenská, Zavadilova. Výrazné navýšení dopravy tak zaznamenají i místa, kde se nachází škola, školka a dětské hřiště. Chceme přeměnu Kladenské ulice na rušnou obchodní třídu na úkor klidu a bezpečnosti?

Posouzení Technické správy komunikací pro rok 2017 sice zohledňuje vliv tunelového komplexu Blanka, ale nebere v potaz souběh dalších investic, které na provoz kolem Evropské budou mít bezesporu vliv (v závorce uvedeny pojezdy za den, čerpáno z EIA): AFI Vokovice (962), Evropská 11 (780), Rezidence Vokovický dvůr (290), Golf Statenice (350). Dopravu zvýší i další – The Prague Outlet (8 000) a bytové projekty – právě budovaný soubor rodinných domů KKCG „TOP Rezidence“ na Jenerálce či plánovaný záměr výstavby bytů „Strnadovo zahradnictví“. Stavět se bude také na Vítězném náměstí.

Respektujeme vilovou zástavbu, tvrdí KKCG ve své brožuře.

Projekt administrativního centra nebere svým objemem a zcela odlišným výrazem ohled na charakter okolní zástavby. Nebere ohled ani na kvalitu bydlení v okolních nemovitostech. Výška Centra v nejvyšším bodě převyšuje například vily na Evropské o 14,5 m, domy na Kladenské ulici ve svém nejvyšším bodě převyšuje dokonce o 24,4 m. I tak se v materiálech developera objevuje pro úřady věta: Výška navrhovaného záměru nepřesahuje niveletu zástavby v okolí, a proto ji nelze považovat za závažnější zásah do krajinného rázu. Pravdou je, že okolní zástavbu významně převyšuje a převyšuje dokonce i samu o sobě vysokou budovu Uniqa v nejvyšších bodech o 4,9 metru. (Zdroj EIA 2014)

Kdo spolu s KKCG hraje férovou hru?

Hygienická stanice HMP jako orgán ochrany veřejného zdraví vydala k předloženému záměru Shopping and Office Centrum Bořislavka dne 2. 5. 2014 nesouhlasné vyjádření. O dva měsíce později, 1. 7. 2014, při použití jiného režimu schvalování stejný projekt povolila. Stejná stavba, stejné prostředí, stejné výchozí parametry. Pokud by se jednalo o novou stavbu a ne stavbu v režimu „změna stavby před jejím dokončením“, platilo by nesouhlasné stanovisko.

Ve stejné lokalitě památkáři bedlivě chránili vzhled okolních domů a připomínkovali zásahy do fasád, oken a střech s odůvodněním, že jde o ochranné pásmo pražské památkové rezervace, na kterou je výhled z Pražského hradu. Jak je možné, že stejné stanovisko neuplatňují při posuzování tohoto záměru, ač se jedná o stejnou lokalitu? Ještě v roce 2007 najdeme v závěru zjišťovací dokumentace EIA vyjádření odboru památkové péče Magistrátu: Doporučujeme vzhledem k historii vývoje zástavby v daném území a k jejímu měřítku redukci počtu nadzemních podlaží novostavby na maximálně 4.

Je taková změna názorů standardní?

Co tedy chceme?

Aby nová výstavba v lokalitě naše bydlení neničila. Chceme zachovat klidné bydlení a rezidenční charakter lokality. Přivítáme lokální obchody a služby v moderní budově nepřevyšující okolní zástavbu.

V co věříme?

Že naši radní budou pevně stát za obsahem koaliční smlouvy a budou bojovat za rezidenční ráz Prahy 6 a budou ctít zájmy nezanedbatelné části jejích obyvatel.

Děkujeme všem občanům, kteří svůj názor vyjádřili podpisem petice (proti realizaci Centra v plánované podobě). Ke dni 27. 2. 2015 ji podepsalo téměř 1 500 lidí. V našich aktivitách za zachování únosného bydlení vytrváme. Další informace najdete na portálu  http://praha6ztracitvar.cz.

Petici je možné dále podepisovat na http://e-petice.cz pod heslem „Bořislavka” nebo v tištěné podobě na těchto místech:

• Kavárna JEN TAK, Kladenská 67

• Trafika Bořislavka, Evropská 57

• Restaurace VYPÁLENÉ KOŤÁTKO, Mařákova 5

• Poliklinika Na Dlouhém Lánu, pediatr MUDr. Rada, ordinace v přízemí

Za petiční výbor:

Jana Štumpová Konicarová – janask@me.com, 602 608 125

Dita Pištecký Dvořáčková – ditta777@gmail.com, 603 166 614

Jana Šterbová, SVJ Liberijská – svjliberijska@seznam.cz, 792 211 493

Jana Ludvíková, SVJ Kladenská 41 – jludvikova@seznam.cz, 732 339 883

Boris Kubovčiak – b.kubovciak@email.cz, 602 265 705

 


 

23.04.2015 16:23

Dnes byl odeslán starostovi a radním Městské části Praha 6 otevřený dopis, který si můžete přečíst zde:

Vážený pane starosto, vážení radní, vážení zastupitelé,

obracíme se na Vás v souvislosti s plánovanou výstavbou Shopping and Office Centrum Bořislavka, o které jsme společně při více příležitostech mluvili. V současné době můžeme říci, že názor o nevhodnosti plánované stavby už rozhodně nesdílíme sami – náš názor vyjádřený v petici má podporu téměř 1 500 občanů, zejména rezidentů Prahy 6 a podpisy stále přibývají.

Tento otevřený dopis formulujeme v návaznosti na občanské interpelace a následné schůzky s radními Petrou Kolínskou, Evou Smutnou, Martinem Poláchem a Antonínem Nechvátalem.

Po získání více informací o plánovaném projektu obchodního centra (spíše by se ovšem hodilo označení administrativního) jsme přesvědčeni, že by došlo k výraznému narušení dané lokality.

Stavba by byla v rozporu s okolím a svou až agresivní výškou by výrazně poškodila ráz stávající zástavby, která se nachází v Ochranném pásmu Památkové rezervace hl. města Prahy. Navíc se obáváme až neúnosného zhoršení životního prostředí. Vy, politici Městské části Prahy 6, máte pravomoci a nástroje, a jste tak jediní, kdo ještě může situaci zachránit a dát tím jasně najevo, že za občany Prahy 6 opravdu stojíte.

Konkrétně Vás žádáme o:

1. Nepovolení stavby v podobě dle aktuálního návrhu KKCG. Zejména pak o trvání na dodržení výškové nivelety okolní zástavby.

Dle aktuální dokumentace projekt KKCG do výšky významně narostl a převyšuje v nejvyšších bodech budovu, na kterou je vydané platné stavební povolení, a která je už sama o sobě pro dané území naddimenzovaná, o 8,6 metrů. Dále převyšuje budovu UNIQA o 6,1 metrů, domy na Kladenské ulici o 25,6 metrů a vily na Evropské řádově o 15 metrů. Srovnání v nadmořských výškách viz příloha. I tak developer bezostyšně veřejně hlásí, že budova nepřevyšuje niveletu okolní zástavby.

2. Nepovolení nárůstu nadzemních objemů oproti předešlým projektům. V novém projektu KKCG je nárůst zastavěné plochy nadzemní části o 3 302 m2, hrubá podlažní plocha celého centra se zvětšila o 4 464 m2, podzemní část byla redukována o 2 828 m2 a nad zem se dostává o úctyhodných 7 292 m2 hrubé podlažní plochy více. (Zdroj: EIA 2006/7 a EIA 2014)

3. Posuzování stavby developera KKCG jako stavby nové, a ne jako pokračování v režimu změny stavby před dokončením. Jedná se o zcela odlišný projekt, než na který bylo vydáno stavební povolení. Navíc se v návrhu KKCG změnil i podíl jednotlivých funkcí využití.

Funkční využití území je SV I, tedy území sloužící pro umístění polyfunkčních staveb nebo kombinaci monofunkčních staveb - žádná z funkcí nesmí přesáhnout 60 % celkové kapacity území vymezeného danou funkcí. Projekt developera KKCG podmínku míry využití nesplňuje. Developer překlopil funkce z obchodně-kancelářské s velkým parkovištěm pro veřejnost na kancelářskou s malým centrem služeb, čili úbytek veřejné funkce na úkor obchodní.

Původní územní rozhodnutí bylo vydáno v březnu 1993 a stavební povolení na I. etapu výstavby v květnu 1994. Od té doby, za více než dvacet let, celou lokalitu významně ovlivnil rozvoj širokého okolí, a to po stránce dopravy a životního prostředí.

Důkazem je stanovisko Hygienické stanice HMP, která jako orgán ochrany veřejného zdraví vydala k předloženému záměru Shopping and Office Centrum Bořislavka dne 2. 5. 2014 nesouhlasné vyjádření. O dva měsíce později, dne 1. 7. 2014, při použití jiného režimu schvalování stejný projekt povolila. Stejná stavba, stejné prostředí, stejné výchozí parametry. Pokud by se jednalo o novou stavbu, a ne stavbu v režimu „změna stavby před jejím dokončením“, platilo by nesouhlasné stanovisko, což je uvedeno i ve stanovisku změnu povolujícím. Nemáme důvěru v to, že plánovaný projekt udrží životní prostředí ve snesitelné míře, která není zdraví škodlivá pro rezidenční oblast.

4. Požadování kompletního Vyhodnocení vlivů na životní prostředí (tzv. velká EIA) vzhledem 

Projekt nikdy neprošel velkou EIA, a to ani při první žádosti o vydání územního rozhodnutí z roku 1993. Třikrát realizované zkrácené řízení (tzv. malá EIA) dostatečně neprokazuje, že stavba nebude mít negativní dopad na životní prostředí a na zdraví obyvatel okolí Bořislavky.

5. Použití stejného metru nekompromisních nároků na zachování hodnot lokality Ochranného pásma Památkové rezervace hl. města Prahy na velké investory jako na drobné stavebníky Prahy 6. Ve stejné lokalitě památkáři bedlivě chránili vzhled okolních domů a připomínkovali zásahy do fasád, oken a střech s odůvodněním, že jde o Ochranné pásmo Památkové rezervace hl. města Prahy, na které je výhled z Pražského hradu. Doufáme, že se stejnou pečlivostí bude vzhled této lokality stavební úřad střežit i v tomto případě.

6. Přezkoumání zajištění ochrany majetkových práv občanů nezávislými posudky s cenovou studií dokládajícími, že díky projednávané stavbě nedojde k porušení základních práv a svobod (zejména práva na ochranu majetku). Doložit, že transformací vyhlášené pražské rezidenční lokality mezi Hanspaulkou a Ořechovkou na administrativní centrum a s tím spojeným silným nárůstem dopravy nedojde k poklesu cen okolních nemovitostí v majetku občanů bydlících v této lokalitě desítky let. Vlastnické právo všech vlastníků má podle Listiny práv a svobod garantovanou stejnou právní ochranu, a tedy se na Vás obracíme se žádostí o ochranu našich práv, a nikoliv jen upřednostňování zájmů investora.

7. Apelujeme na dodržení programových priorit koaliční smlouvy pro období 2014-2018, konkrétně naplňování odstavce „Územní rozvoj“ a zachování rezidenčního rázu Prahy 6. Apelujeme také na posouzení Vašeho rozhodnutí i z pohledu budoucích generací.

Děkujeme.

S pozdravem

Jana Štumpová Konicarová

Ditta Pištecký Dvořáčková

Jana Šterbová, SVJ Liberijská 

Jana Ludvíková, SVJ Kladenská 41

Boris Kubovčiak 

Příloha: www.e-petice.cz/data/SOC_Borislavka_porovnani_nadmorskych_vysek_Bpv.pdf

http://praha6ztracitvar.cz

 

10.06.2015 22:19

​Náměstek primátorky PhDr Matěj Stropnický se dnes na obhlídce městké části Praha 6 přímo na Bořislavce vyjádřil:

http://www.metro.cz/namestek-primatorky-stropnicky-projekt-borislavka-je-kvalitni-ale-predimenzovany-gza-/co-se-deje.aspx?c=A150610_170118_co-se-deje_jsk 
 

 

16.06.2015 23:04

Dobrý den všem, dnes bylo vyvěšeno na Úřední desce Oznámení o Zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému projednání, které je vypsáno na 22.7. 2015 v 9hod na Úřadu MČ P6, VI.patro. Na tomto projednání je možné vznést nebo předat Vaše připomínky.

Odkaz zde: www.praha6.cz/tabule/oznameni-o-zahajeni-rizeni-jednani-borislavka-centrum-praha-6-dejvice-vokovice-evrops-2015-06-16.html

 

08.07.2015 23:29

Dobrý den všem, dnes Rada MČ hlasovala na svém jednání o podobě odpovědi petice, zajímavé je, že Rada má povinnost dle jednacího řádu zveřejnit projednávané body v programu zasedání předem, bod o hlasování o Bořislavce na programu nebyl, tajně se objevil na "na poslední chvíli", přitom starosta avízoval projednávání a vyrovnání se s požadavky občanů již ve svém dopise v reakci na předání petice 18.6., což rozhodně není na poslední chvíli... Zajímavé je také, že dosud neexistuje zápis z jednání Komise pro Územní rozvoj, která odhlasovala výhrady proti projektu v dané podobě a proběhla 23.6. a rovněž má lhůtu na vytvoření zápisu stanovenou na 1 týden. K našemu překvapení dnes MČ zveřejnila určité části veřejného výzkumu  (zadavatel neznámý) zjišťujícímu názory na občanskou vybavenost v lokalitě Bořislavky. Údajně oslovili 950 respondentů koncem června na ulicích v okolí a také v Nebušicích, Horoměřicích, Patočkově ulici a dalších relevantních oblastech Prahy a okolí.Z toho jen 635 o plánovaném projektu slyšelo. Domnívám se, že kromě velmi zavádějících otázek jako jestli by si lidé přáli kino a jiné služby, jaká pozitiva (promted otázka tzn museli si vybrat aspoň nějaká....) tam byla velmi zkreslující vizualizace starého projektu a nového, ve zcela jiném měřítku ( samozřejme nový projekt je představen v měřítku zcela neporovnatelném, aby vypadal výrazně menší než je realita a než je předešlý projekt ) Nikdo už ale respondentům nevysvětlil, že nehodnotí dům plný obchodů a služeb, ale ze 70% kancelářské budovy...Prosím pokud jste byl někdo dotazován nebo aspoň viděl někoho provádět tuto výzkumnou činnost napište nám email na jrstumpa@seznam.cz - stačí krátce kdy a kde jste byli dotazováni. Děkujeme

 

17.08.2015 14:52

www.e-petice.cz/data/odpoved_na_petici.pdf

V daném odkazu se dozvíte odpověď radní ing arch Smutné na petici. Následně na Veřejném projednání dne 22.7., kterého se nezúčastnil nikdo z radních, se kterými byla Bořislavka opakovaně projednávána, ani pan starosta, bylo předloženo zástupcem MČ souhlasné stanovisko.

 

 

 

11.05.2016 18:01

Po delší době se ozýváme pro představu, jak to s plánovanou výstavbou vypadá. Možná mnozí z vás zaregistrovali, že 30 min před Veřejným projednáním v červenci loňského roku se sešla Rada MČ Prahy 6 a narychlo vydala kladné stanovisko ke stavbě, následovalo Veřejné projednání, hodno Kafkova románu - kde investor představil projekt v řádu 2 -3 vět bez jediné dokumentace, modelu nebo vizualizace, na otázky zúčastněných byl zastaven šéfem stavebního úřadu, panem Malotínem, který si zahrál roli obhájce u soudu a zastavil investora s tím, "že přece nemusí na otázky odpovídat", jen pro dokreslení celé tragikomedie podatelna MČ dala všem,kteří podali své připomínky datum budoucí - o jeden den posunuté dopředu ve snaze eliminovat podané připomínky účastníků. Námitky účastníků mimo jiné obsahovaly námitky na podujatost, kterou se zabýval nadřízený orgán a neuznal je. Začátkem dubna bylo vydáno Stavebním úřadem Rozhodnutí o změně územního rozhodnutí ve prospěch stavby. V současnosti probíhá odvolání proti tomuto rozhodnutí. Pro další zprávy sledujte Facebook https://www.facebook.com/Kauza-Bořislavka-489096181272548/, kde zveřejňujeme i fotky 3D modelu, který se nám podařilo zajistit pro reálnou představu nadměrnosti této stavby.

 

To whom will the petition be forwarded: Městské části Praha 6, Magistrát Praha

Petition signature must be confirmed in a subsequent e-mail.

Share it with your friends and acquaintances

Messages | 170

20. 01. 2015 | Ing. Albert Kožušník | Praha 6
No mne se to nezdá, kouknul jsem se na web www.borislavka.cz a tam maji vizualizaci zespoda nahoru a baraky nad krizovatkou jsou vysoke. Třeba Uniqua je vyšší a o těch panelácích ani nemluvím. Trošku mne zaráží fakt, že otázka je úplně blbě. ONI UŽ MAJÍ STAVEBNÍ POVOLENÍ!!! ale na jinej barák, takže neni otázka jestli chceme tohle nebo nic, ale jestli je tohle horší než ten původní projekt. Což si myslím, že ne. Původní projekt je totiž velký obchoďák. No nevim, celý si myslím, že to smrdí .. tahle E-PETICE.
+12 | -10
doporučit +
03. 02. 2015 | Karel Trčka | Praha
Vzhledem k tomu, že na obrázku nevidíme širší okolí, je čára dost zavádějící. Navíc se snaží tvářit jako porovnání výšky objektů, které sami jsou v perspektivě. V jaké je výšce?
+11 | -9
doporučit +
21. 01. 2015 | František Špaček | Praha 6
Developeři se v Praze chovají jako sloni v míšenském porcelánu. Rozhodně s takto obrovskou stavbou na Bořislavce nesouhlasím.
+11 | -10
doporučit +
17. 01. 2015 | Johan Marek | Praha 6
Je dobře, že se někdo snaží s tím, co se děje v nejkrásnější části Prahy něco udělat a bojovat proti novostavbám, které nikdo nechce.
+11 | -8
doporučit +
17. 01. 2015 | Terezie Jelínková | Praha 6
Rozhodně nesouhlasím s výstavbou. Děkuju, že to děláte.
+11 | -8
doporučit +
04. 02. 2015 | Růžena Nováková | Praha 6
Podle mne byl původní projekt nesrovnatelně horší. Tento projekt se mi líbí, je odlehčený a dle mých informací v budovách mají být přesně ty služby pro všechny, které tady u Bořislavky už léta chybí, jak sami píšete v příspěvku. Roky tam je nevzhledný pozemek bez rozumného využití, tak je fajn, že už se něco bude dít. Jinak myslím, že nikdy nešlo očekávat, že se stavební parcela nezastaví. Taky tam můžou být nevzhledné paneláky jako o kousek výš na Červeném vrchu. Jestli spíš tohle není humbuk pár obyvatel domů na Evropské, kterým vadí, že přijdou o hezký výhled? :-(
+10 | -10
doporučit +
24. 01. 2015 | Ing. arch. Olga Mendel | Praha 6
Zasadne nesouhlasim s obludnou stavbou, ktera rusi okolni zastavbu pouze za ucelem financniho zisku investorovi, bez naplne, ktera by pomohla teto lokalite. Nabubrelost a naddimenzovanost tohoto projektu bije do oci.
+10 | -12
doporučit +
22. 01. 2015 | Ditta Dvořáčková | Praha 6
To co, zmiňuje pan inženýr Kožušník je právě problém zkreslující perspektivy. Navrhované centrum je ve skutečnosti o 3 patra vyšší, než UNIQA. Také o 3 patra vyšší, než je budova, na kterou je vydané stavební povolení. Paneláky Červeného vrchu nejsou měřítkem, mezi těmi centrum stát nemá. Jeho umístění je mezi Ořechovku a Hanspaulku a převýšení okolní zástavby je více než dvojnásobné. Minulý projekt nebyl jen obchoďák, ale také kancelářské prostory. Pokud už musí v rezidenční čtvrti stát administrativní centrum, tak ať je co nejmenší.
+10 | -14
doporučit +
24. 02. 2015 | Albert Kozusnik | Praha 6
Zjistil jsem ze vznikl nový web www.borislavka-projekt.cz popisující rozdíl mezi projektem se stavebnim povolenim a zahajenou stavbou a projektem s upravou, kterou prosazuji. Myslím, že argumenty jsou jasné. Je duležite pochopit, že tady neni už diskuze o tom jestli tam neco bude stat nebo ne, ale jestli tam bude ten barak s povolenim z roku 2008 nebo ta uprava. No muj nazor je jasny, ja chci ten nový dům. Je vzdušnější, méně parkovacích míst, o víkendu bez provozu (je to kancelářská budova), žádný obchodák. Přeji pěkný den. Taky jsem to dostal do schránky, je to fakt rozumně popsané.
+9 | -7
doporučit +
23. 02. 2015 | Libor Tomek | Prah
Je fajn, kdyby už se konečně něco s tou plochou udělalo. Dnes je úplně k ničemu a podle mě se tam ta odmítaná varianta hodí mnohem víc než ty předchozí.
+9 | -7
doporučit +

Sign this petition

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Podpis je nutné potvrdit v doručeném mailu

Other interesting petitions

Signatures | 1174 (+56 not confirmed)

Signature list in PDF
 • Data of the signer not published
 • Jana Vlachová | Hlavní město Praha
 • Stanislav Jurčo | Praha
 • Jakub Richter | Nebušice
 • Mariana Pokorná | Praha 6
 • Anežka Komárková | Praha 10
 • Jaroslav Ociepka | Lovečkovice
 • Martin Souček | Praha 2
 • Data of the signer not published
 • Michal Chovanec | Praha
 • Tomáš Stařecký | Praha 6
 • Petr Čapek | Praha
 • Jan Šebestián | Praha
 • Jakub Václavovič | Plzeň
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jan Fajkoš | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Michal Koudela | Praha
 • oldrich morys | frýdek-místek
 • Data of the signer not published
 • Dagmar Dreslerová | Praha 6
 • Martin Vydra | Praha
 • Alena Dvořáková | Roztoky
 • Data of the signer not published
 • Milada Gabrielová | Praha 1
 • Bohumil Petrlík | Praha 6
 • Kateřina Kotilová | Praha
 • Vojtěch Závada Závada | Praha 6
 • Petra Weissová | Praha 6
 • Michal Chylík | Praha 6
 • VĚRA PELUHOVÁ | Praha 6
 • Růžena Říhová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jan Mareš | PRAHA 6
 • Data of the signer not published
 • Patrik Stanko | Praha
 • Petra Hojovcová | Praha
 • Jaroslav Müller | Praha 6
 • Miroslav Chabiča | Lité
 • kamila gembická | praha
 • Data of the signer not published
 • Soňa Hyská | Praha 6
 • Tomáš Lubovský | Praha
 • Data of the signer not published
 • Jan Bystřický | Praha
 • Data of the signer not published
 • Karel Schmied | Hradec Králové
 • Martin Hložek | Varnsdorf
 • Jan Kalač | Praha 4
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Alena Pavézková | Brno
 • Vladimír Bošek | Praha 6
 • Zuzana Bošková | Praha 6
 • Milan Vašíček | Praha
 • Zdeňka Tomášová | Klecany
 • Radka Krejčová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Jiří Skála | Uherský Brod
 • Zuzana Simkova | Praha 6
 • Lenka Horváthová | Praha 10
 • Lukáš Kumsta | Mirošovice u Prahy
 • Jana Šamánková | Praha
 • Lucie Karásková | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Jana Knížková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Milada Kadlecová | Praha 6
 • Vladimír Chaloupek | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Kateřina Štědrá | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Naděžda Marková | Praha 6
 • Monika Janíková | Praha
 • Magdaléna Klárová | Praha 6
 • PhDr. Martin Herzán | Praha
 • Data of the signer not published
 • Eva Albrechtová | Praha
 • Alice Zentrichová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jakub Záruba | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jindra Reichmannová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Tomáš Vynikal | Praha
 • Pavel Strecker | Praha 6
 • Irena Streckerová | Praha 6
 • Milena Šumanová | Praha 6
 • Adéla Stašová | Praha 6
 • Tomáš Gröschl | Praha 6
 • Alena Gröschlová | Praha 6
 • Petr Bachtjan | Praha
 • Zuzana Procházková | Praha 6
 • Alena Matoušková | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Petr Tomaides | Praha
 • Jiří Bureš | Praha 6
 • Margareta Gasidlová | Praha
 • Pavel Starka | Praha
 • Michaela Šimková | Praha 6
 • Radim Šimko | Praha 6
 • Pavel Hrdlička | Praha 6
 • Helena Brychová | Praha 6
 • Vojtěch Filo | Praha 6
 • Hana Filová | Praha 6
 • Kornilij Matola | Praha 6
 • Tereza Vlachová | Praha
 • andrea trebaticka | praha
 • Jakub Svačina | Praha 6
 • Jan Svačina | Praha 6 - Bubeneč
 • Martin Hlaváč | Praha
 • Marti Lhoták | Praha
 • Jan Lintymer | Praha
 • Barbora Minksová | Praha 6
 • Matyáš Navrátil | Praha 6
 • Petr Navrátil sen. | Praha 6
 • Vendula Navrátilova | Praha 6
 • Ing. Petr Navrátil | Praha 6
 • Tereza Kozlová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Vladislava Jirušová | Praha 6
 • Romana Pulcova | Praha 6
 • Hana Lukášová | Roztoky
 • Anna Strenková | Praha 5
 • Veronika Krejčová | Praha 6
 • Jaroslav Lorman | Praha 6
 • Bohuslava Lormanová | Praha 6
 • Jana Hurtová | Praha 2
 • Petr Červený | Praha 6
 • Eva Hoffmannová | Praha 6
 • Barbora Olexová | Praha
 • Data of the signer not published
 • milena novakova | hermanuv mestec
 • Zuzana Olexová | Praha 6
 • Magdalena Bendová | Praha 6
 • Olga Valentová | Praha 6
 • Ivana Paleckova | Cernosice
 • Marcela Štefaňáková, Ing. | Tursko
 • Stepan Bíca | Praha
 • Ingrid Ledererová | Praha 6
 • Petra Pavlačíková | Praha 6
 • Jan Pech | Praha 6
 • Miloslav Málek | Praha
 • Zuzana Kodytková | Praha 6
 • Eliska Nechutová | Praha 6
 • Dana Švestková | Praha
 • Ondrej Lorenc | Praha 6
 • Darina Šedovičová | Praha 6
 • Martina Buňátová | Praha
 • Olga Maráková | Praha 6
 • Věra Labuťová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • ivo prokel | Praha 6
 • ivana prokelová | Praha 6
 • Libuše Brodská | Praha 3
 • Lucie Ištoková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Dagmar Audesová | Praha 6
 • Tomáš Hlinský | Praha 6
 • Jaroslav Svátek | Praha 6
 • Pavel Hrib Ing. | Praga 6
 • Kateřina Vychytová | Praha 6
 • Eduard Novák | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petr Šebesta | Praha 6
 • Lukáš Adamec | Praha 6
 • Eva Hronová | Praha 5
 • Tereza Pelikánová | Praha 6
 • Filip Dobrovolný | Praha 6
 • Luděk Žilka | Praha 10
 • Data of the signer not published
 • Miroslav Vosecký | Praha 6
 • Ivana Albrechtová | Praha 6
 • Eliška Borovková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jan Soukup | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jana Válová | Praha
 • Michaela Koliandrová | Praha 1
 • jana VLKOVA | PRAHA 6
 • Jaroslav Vojtěch | Říčany
 • Jaroslava Anýžová | Slatiny u Jičína
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Ing Vladimir Konicar | Brno
 • Martin Šerák | Brandysek
 • Ondrej Bouda | Praha
 • Data of the signer not published
 • Pavel Richter | Praha 6
 • jana novotná | strakonice
 • Data of the signer not published
 • Aleš Hyský | Praha 6
 • Jana Pechová | Praha 6
 • Karel Petschke | Praha
 • Michal Petschke | Praha
 • Šárka Kopičková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Božena Hlinská | Praha 6
 • Pavla Slabá | Praha 6
 • Vladimír Slabý | Praha 6
 • Václav Římal | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Miroslav Rod | Praha 6
 • Jan Petříček | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jaroslava Zapletalova | Praha 6
 • Vladimír Novák | Praha 6
 • Martin Hynek | Praha 6
 • Dagmar Valentová | Praha 6
 • Ivana Bochnickova | Praha 6
 • Kamil Abuklam | Praha 6 - Vokovice
 • Marko Janicki | Praha 7
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Olga Pohl | Praha 6
 • Kateřina Římalová | Praha 6
 • Kateřina Vránková | Praha 7
 • Šárka Hanzlíková | Praha 7
 • Data of the signer not published
 • Ludmila Odarčenková | Praha
 • Olga Stepankova Stepankova | Praha 7
 • Marie Plíčková | Praha
 • Pavlína Žipková | Praha
 • ivana havlikova | praha
 • Data of the signer not published
 • Lucie Slivková | Praha6
 • Eliška Hercová Slivková | Praha 6
 • Monika Hanusová | Praha 6
 • Zuzana Stasova | Praha 6
 • Lukáš Borovka | České Budějovice
 • Data of the signer not published
 • Vojtěch Svatý | Praha 4
 • Data of the signer not published
 • Jessie Hronešová | Praha 6
 • Marie Kadlecová | Praha 6
 • Miroslav Bambušek | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Simona Loubová | Praha 6
 • Luděk Trávníček | Praha 6
 • Jana Táborová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Marie Mydlářová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Miloslava Hálová | Praha 6
 • Kamila Hálová | Praha 6
 • Jaroslav Hála | Praha 6
 • Tereza Jeřábková | Praha
 • Lucie Roupcová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Tereza Plhalová | Praha 6
 • Hana Dostálová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Květoslava Skálová | Praha 6 Vokovice
 • Ivan Skála | Praha Vokovice
 • Lenka Hellebrandová | Praha 6
 • Anna Lupienska | Vrané nad Vltavou
 • Vlasta Křížová Gallerova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Robert Hájek | Praha 6
 • Alexandra Pflimpflová | Praha 6
 • Martin Hozák | praha 6
 • Jan Kohout | Prague
 • Jiří Schauer | Praha 6
 • Roman Laube | Praha 6
 • Adam Morkus | Praha
 • Marketa Halova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • František Plášek | Praha 4
 • Matěj Čermák | Praha 10
 • Martin Lacina | Praha 6
 • Marie Šrámková | Praha 6
 • Honza Holan | Praha
 • Martin Janda | Praha 4
 • Miroslav Emr | Brandýs nad Labem - St. Boleslav
 • Ivan Schaffer | Praha 6
 • Magdalena Skibarová | Praha 6-Vokovice
 • Marek Žniva | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Simona Kheilová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Marcela Jandová | Praha
 • Marcela Jandová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Růžena Kodlová | Praha 6
 • Oldřich Janda | Praha
 • Jana Kopecká | Praha6
 • Data of the signer not published
 • Patrik Bém | Praha 6
 • Marie Škorvánková | Praha 6
 • Martin Vyštejn | Praha
 • linda dudkova | praha 5
 • Data of the signer not published
 • Libuše Svobodová | Kladno
 • Bořivoj Schneider | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Lucie Jarešová | Praha
 • Lenka Myšková | Praha 6
 • Jiří Formánek | Praha
 • Robert Martinka | Praha 6
 • Karolina Konicarova | Praha
 • Miluše T | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Zuzana Svobodová | Praha 6
 • vanda vicherková | praha 6
 • Pavel Svoboda | Praha 6
 • otakar Jíra | Praha
 • Barbora Svobodová | Praha 6
 • David Svoboda | Praha 6
 • Eva Svobodová | Praha 6
 • Andrea Vyskočilová | Praha 6
 • Tomáš Vlček | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jana Susterova | praha
 • Data of the signer not published
 • Šárka Stanieczková | Praha
 • Bc. Radka Vávrová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Marek Šimice | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Petr probst | Praha 6
 • Jiří Klíma | Praha 6 Dejvice
 • Ladislav Tříška | Praha 6
 • Romana Tříšková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • MUDr Daniela Hollis | Praha 6
 • Yveta Grunduová | Praha 6
 • Eva Neradova | Praha
 • Lucie Beránková | Praha 6
 • Daniela Petříčková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Michaela Frkalová | Praha 6
 • Jiří Jirásko | Praha
 • Ondřej Sládek | Praha 6
 • sona vencova | praha 8
 • Veronika Lázňovská | Kutná Hora
 • Data of the signer not published
 • Václav Janda | Praha 6
 • josef strnad | praha 6
 • Alena Veselá | Praha 6
 • Jana Neuvirtová | Praha 6
 • Petra Šifnerová | Praha 6
 • Martin Mikeš | Praha 6
 • Milan Tichý | Praha 6
 • Barbora Pankova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Karel Kuderna | Praha 6
 • Petr Kamlach | Praha 6 - Dejvice
 • Hana Bicanová | Praha 10
 • MONIKA PFEIFFEROVA | PRAHA 6
 • Data of the signer not published
 • Kateřina Kubovčiaková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Veronika Simunkova | Praha 6
 • Stanislav Simunek | Praha 6
 • Irena Břízová | Praha 6
 • Boris Kubovčiak | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Filip Sláma | Praha
 • lenka vozkova | roztoky
 • Astrid Trtilová | Praha6
 • Jakub Nevrkla | Liberec
 • Data of the signer not published
 • Pavel Pech | Hrádek u Rokycan
 • Zdena Severová | Praha
 • Miloš Chmelík | Praha-Řeporyje
 • tomáš evan | praha 6
 • Martin Sedláček | Praha 6, Vokovice
 • Data of the signer not published
 • Olga Fischerová | Praha 7
 • Stanislav Wszolek | Praha 6
 • Jitka Evanova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Martina Janderová | Praha 6
 • helena rozvodová | praha
 • Hana Wszolková | Praha 6
 • Milan Kohout | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Gabriela Štěchová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Václav Havránek | Praha 6
 • Karel Umlauf | Praha 6
 • Věra Hladíková | Ústí nad Labem
 • Štěpánka Babušková | Liberec
 • Zuzana Moravcova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Markéta Weiserová | Lázně Kynžvart
 • Jitka Šenová | Únětice
 • Jitka Hodovská | Mariánské Lázně
 • Roman Kortan | Dolní Žandov
 • Jiří Andrs | Praha
 • Otakar Zenkl | Drmoul
 • Jana Klusáková | Velká Hleďsebe
 • Data of the signer not published
 • Hana Breuerová | Liberec
 • Eva Příhodová | Praha 6
 • Marek Babuška | Liberec
 • Petr Polák | Praha 6
 • Marie Maryšková | Praha 5
 • Josef Jelínek | Praha
 • Data of the signer not published
 • Anna Matoušková | Praha 6
 • Anezka Gregorova | Praha 6
 • Věra Olivová | Praha 6
 • Eva Velková | Praha 5
 • Pavel Švarný | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petr Seghman | Slaný
 • Dagmar Mroziewicz | Praha 4
 • Jaroslav Střeštík | Praha
 • Zdeněk Polách | Praha
 • Marta Dvořáková | Praha 6
 • Ing. arch. Olga Mendel | Praha 6
 • Pavla Burgos Tejrovská | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petra Součková | Praha
 • Bohumil Macháček | Praha 6
 • iveta šugárková | praha 6
 • Data of the signer not published
 • Vít Dejdar | Sýkořice
 • Alena Růžičková | Praha
 • Anežka Rösslerová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Darina Bolfová | Praha 5
 • Marie Dlouhá | Praha 6
 • Šárka Bahnsonová | Holubice
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jan Belada | Praha 6
 • Michal Kratochvíl | Lubná
 • Maria Gabrielová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Václav Svoboda | Praha 6
 • Marie Lebedová | Praha
 • Tomáš Slavata | Praha 6
 • Petr Kučera | Praha 6
 • Zbyněk Brychta | Praha 6
 • Tomáš Pavlík | Praha6
 • Vojtěch Skála | Praha 6
 • Vlastimil Habrcetl | Ruda
 • Gabriela Skálová | Praha
 • Dagmar Hodková | Praha 6
 • Dagmar Nárožníková | Praha 6
 • Miluše Houdková | Praha 6
 • Šárka Šámalová | Praha 6
 • Pavel Ševčík | Praha
 • Pavel Ševčík | Praha 6
 • Karel Zloch | Praha 6
 • Blanka Ševčíkova | Praha
 • Ondřej Frunc | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jaroslav Jonák | Kladno
 • Lenka Valášková | Praha 6
 • petra prajsová | praha 6
 • Data of the signer not published
 • Hana Růžičková | Praha 6
 • Jiří Toman | Praha 6
 • Jan Slavětínský | Praha
 • Tereza Kacířová | Praha 6
 • Libor Procházka | Praha 6
 • Jakub Jelínek | Kladno
 • Data of the signer not published
 • Barbora Maturová | Praha
 • Adéla Sovová | Kladno
 • Data of the signer not published
 • Irena Deylova | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Zuzana Hanzlíkova | Praha 6
 • Hana Musilová | Praha 4
 • Lukáš Krček | Praha 6
 • Johana Fibichová | Písek
 • Milena Petrasová | Praha
 • Marie Graciasová | Praha 10 - Vršovice
 • Data of the signer not published
 • Stanislav Gracias | Praha 11 - Chodov
 • Marta Mikanová | Praha
 • Jan Tuček | Praha 6
 • Nina Petrasová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Kateřina Šimicová | Praha 6
 • Věra Mikysková | Praha 6
 • Petr Košek | Praha
 • Adéla Šeflová | Praha 6
 • Karolína Rossí | Praha
 • Jakub Žák | Praha 6
 • Filip Orel | Praha 6
 • Petra Drahoňovská | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Kristýna Slomková | Praha 1
 • Adéla Arnoštová | Praha 4
 • Eva Kvasničková | Rakovník
 • Petra Klapka | Praha 10
 • Tereza Šoltésová | Praha
 • Věra Štěpánová | Praha 16
 • Eva Synkova | Praha 6
 • Jitka Dudová | Rakovník
 • Arnošt Sládek | Praha 6, Dejvice
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Milana Bartošová | Praha 7
 • Šárka Navrátilová | Praha 6
 • Zuzana Thérová | Praha 6
 • Semi Ennafaa | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jakub Novák | Praha 1
 • Eva Wichsová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petra Narwa | Praha 6
 • Svatava Pekárková | Praha 6
 • Jakub Hemala | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Vladimír Petkevič | Praha
 • Kateřina Janková | Praha 6
 • Filip Lexa | Praha
 • zuzana svatošová | praha 6
 • Robert Hölzel | Praha 6
 • Dagmar Attwood | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Lucie Valerová | Slaný
 • Barbora Sedláčková | Horoměřice
 • jiří hajdyla | Praha
 • Jitka Enochová | Praha 6
 • Jiří Pivrnec | Praha
 • Tereza Kerle | Praha 8
 • Lukáš Janota | Praha
 • Alice Tichá | Praha
 • Ivana Ebelová | Praha 6
 • Anežka Chvalová | Praha
 • Anna Fauknerová | Praha 6
 • Martin Svoboda | Náchod
 • Data of the signer not published
 • Ondřej Dubský | Praha
 • Jan Faukner | Praha 6
 • tomas ruzicka | Praha 6
 • Tereza Havlíková | Praha 6
 • Anna Pragrova | Praha 6
 • Barbora Špačková | Praha 6
 • Tomáš Jelínek | Roztoky
 • Data of the signer not published
 • Josef Jelínek | Praha 6
 • Bedřich Paulus | Giessen
 • Kateřina Pavloková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Richard Hunt Hunt | Praha 160 00
 • Alena Vlachová | Praha 6
 • Eva Stehlíková | Praha 6
 • Sylva Sequensová | Praha 6
 • Stanislav Baláž | Praha
 • Pavla Baxová | Praha
 • Iva Gabrielová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Terezie Orlová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Soňa Thomová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Eva Jelínková Jelínková | Praha 6
 • Dana Synková | Praha 6
 • Jana Doubková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Ondřej Bárta | Praha 6
 • František Špaček | Praha 6
 • Jiří Růžička | Praha 6
 • Lenka Drážďanská | Praha
 • Data of the signer not published
 • Markéta Grünerová | Brandýsek
 • Daniela Sladkova | Praha 6
 • tereza tausingerová | praha
 • Jiří Ludvík | Praha 6
 • Martina Malinová | Praha 6
 • zuzana drazdanska | praha
 • Tereza Benesova | Praha 7
 • Kateřina Zajíčková | Praha 6
 • Markéta Brabcová | Praha
 • Linda Astrová | Praha
 • Kateřina Jiroušková | Praha
 • Kristýna Bartošová | Praha
 • Jakub Svoboda | Praha 6
 • Richard Janák | Praha 6
 • Kristýna Hošková | Praha - západ
 • Petr Fiala | Praha
 • Anna Štanclová | Praha
 • Nora Kořánová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Jana Jebavá | Praha
 • Kateřina Hovorková | Praha
 • Jana Davidová | Praha 6
 • Lenka Kanalošová | Hostivice
 • Adam Pešta | Praha 6
 • Hana Fischerová | Praha
 • Marek malis | praha
 • tereza zemankova | praha 6
 • Petra Weberová | Praha 6
 • Marie Kalousová | Praha
 • Alžběta Semrádová | Praha
 • Klára Soukupová | Praha
 • Václav Urbanec | Praha 6
 • Markéta Jakešová | Praha 6
 • Petr Brožek | Praha 6
 • Jakub Semecký | Praha
 • Jana Urbánková | Praha 6
 • Petr Tichý | Praha 6
 • Mikuláš Pešta | Rožmitál
 • Data of the signer not published
 • Irena Fenclová | Praha 6
 • Zuzana Kosáková | Praha
 • Martina Beladová | Praha 6
 • Michael Čakrt | Praha
 • Eva Svobodná | Praha 6
 • Radim Kříž | Praha
 • Richard Schuh | Praha 6
 • Marie Jelínková | Praha 6
 • Pavel Uličný | Litomerice
 • petra tumova | praha
 • Data of the signer not published
 • Jitka Deverová | Praha 5
 • Zuzana Vidláková | Tábor
 • Štepán Šmejkal | Praha
 • Michala Tomanová | Praha 6
 • Anna Mrázová | Praha
 • Jana Dušek Pražáková | Praha
 • Ondřej Dušek | Praha 6
 • Vojtěch Frohlich | Praha 7
 • Jan Rous | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jan Siřínek | Praha
 • tomas kalhous | praha
 • Anna Kroupová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Petra Svoboda | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Tadeáš Denis | Praha 6
 • Julie Ondračková | Horoměřice
 • Lenka Pištěcká | Praha
 • Vladimír Janda | Praha 6 - Vokovice
 • Sylva Hamplová | Praha 6
 • Markéta Kolanová | Praha 6
 • Marek Franěk | Praha
 • Data of the signer not published
 • Tomáš Bárta | Praha 4
 • Jakub Knotek | Praha 6
 • Jaromír Knotek | Praha 6
 • Kamil Knotek | Praha 6
 • Jaroslav Útrata | Praha 6
 • Adam Vavřínek | Praha 6
 • Helena Útratová | Praha 6
 • Michal Horáček | Praha 10
 • Dagmar Audesová | Praha 6
 • Kateřina Vaníčková | Svinaře
 • Jan Lebeda | Praha
 • Data of the signer not published
 • Radek Pohl | Praha 6
 • Vendula Kučerová | Praha 6
 • Irena Pohl Houkalová | Praha 6
 • Tomáš Krejčí | Horoměřice
 • Data of the signer not published
 • Dora Dutková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Daniel Heller | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Soňa Matějíčková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Eliška Motlová | Praha 6
 • Iva Fišerová | Vojkov
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Agatha Hrůšová | Praha
 • Kateřina Pražáková | Praha
 • Tomáš Souček | Praha
 • Data of the signer not published
 • Marie-José RŮŽIČKOVÁ | PRAHA 5
 • Tomas Fencl | Praha 6
 • Jiří Chmelík | Liberec 1
 • Tereza Mahovská | Praha 3
 • Adam Ulrich | Praha
 • Jana Bendova | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jakub Mikeš | Praha
 • Data of the signer not published
 • michaela Beladova | Praha 6
 • Lucie Svobodova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jan Novák | Praha 6
 • Eliška Stejskalová | Praha 6
 • Václav Mlynář | Praha
 • Barbora Sucha | Praha 6 - Dejvice
 • Andrea Martincová | Praha
 • ak.arch.Vladimíra Axmannová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Radana Nováková | Praha 6
 • Jaroslav Novák | Praha 6
 • David Šisler | Praha 6 - Dejvice
 • Šimon Axmann | Praha
 • Jan Němec | Praha
 • Filip Cíl | Praha 6
 • Anna Marková | Praha
 • Anna Sosnová | Praha
 • Karolina Šebková | Praha
 • Kryštof Barvínek | Prague
 • Lucie Pardubová | Brandýs n. L.
 • Data of the signer not published
 • Gabriela Štenclová | Praha
 • Tomáš Kurfiřt | Praha 6
 • Tereza Poláčková | Praha 6
 • Klára Fleková | Praha
 • Jan Sokol | Praha
 • Vojtěch Havelka | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Eliška Nehasilová | Praha 8
 • Pavel Kříž | Praha
 • Jan Votoček | Praha 6
 • Natálie Najbrtová | Praha
 • Josef Lebeda | Praha 6
 • Ondřej Pelikán | Olomouc
 • Data of the signer not published
 • Terezie Jelínková | Praha 6
 • Jakub Novotný | Praha 6
 • Vojtěch Bohuslav | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Kristýna Šimíková | Praha
 • Karolína Lisová | Praha
 • Marek Vilášek | Valašské Meziříčí
 • Eliška Míčková | Praha 5
 • Tomáš Chaloupecký | Praha 9
 • Kristina Blažková | Brno
 • Ema Kouřilová | Praha
 • Anna Pekárková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Božena Filipová | Praha
 • Václav Pekárek | Praha 6
 • Petra Zikmundová | Praha
 • Markéta Kašparová | Horoměřice
 • Jiří Peroutka | Praha 6
 • Anna Stehlíková | Praha 6
 • Klára Svátová | Praha 6
 • Barbora Podolská | Praha 6
 • Pavel Zajicek | Praha 6
 • Filip Škopek | Praha 6
 • Ondřej Jilemnický | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Marie Zajíčková | Praha 6
 • Jakub Chrást | Praha 6
 • Ondřej Lebeda | Praha 6
 • Jitka Bártová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Milada Fritzova | Praha 6
 • Ludmila Bechyňská | Praha 6
 • Michael Tomeš | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Daniela Kinská | Praha 6
 • Jiří Šubrt | Praha 2
 • Data of the signer not published
 • Tereza Kuglerová | Roztoky u Prahy
 • Eva Šuchmanová | Praha 10
 • Data of the signer not published
 • Eva Matějíčková | Praha 6
 • Marie Čiverná | Praha 6
 • Martina Hrkalová | Praha
 • Šárka Frantová | Praha 2
 • Jan Vít | Praha
 • Jana Chyská | Praha 6
 • Jana Hlavínová | Praha 6
 • Marie Kukulová | Čejkovice
 • Magdalena Deverová | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Tereza Čižinská | Praha
 • Miloš Beneš | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jiří Čihák | Praha 6
 • Jakub Kučera | Praha 6
 • Michal Václav Křepel | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Karolína Lišková | Praha
 • Irena Troupová | Praha 6
 • Anna Cerna | Praha
 • Data of the signer not published
 • Klotylda Marková | Praha
 • Zuzana Pudilová | Praha
 • Jakub Hauser | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jan Wolf | Praha 6
 • Adéla Vosičková | Praha 6
 • Denisa Smutná | Praha
 • Marek Huňát | Praha 6
 • Václava Smetáčková | Praha 6
 • Blanka Huňátová | Praha 6
 • Miroslava Davidová | Praha 3
 • Jaromír David | Praha 6
 • Petr Svojanovský | Praha 6
 • Radka Svojanovská | Praha 6
 • Kateřina Jáchymová | praha
 • Kateřina Cerna | Praha 6
 • Iva Greinederová | Praha 6
 • Marcela Starcová | Praha 6
 • Jiří Malý | Praha 6
 • Iveta Jetmarová | Praha
 • Alžběta Matějovská | Praha
 • Milada Matějovská | Praha
 • Eliška Crkovská | Praha 6
 • Daniela Bartošová | Praha
 • Tomáš Ryšlink | Praha 6 - Dejvice
 • Data of the signer not published
 • Eva Ryšlinková | Praha 6 - Dejvice
 • Data of the signer not published
 • Ivana Palušová | Praha 6
 • Věra Velínská | Praha 6
 • Tomáš Velínský | Praha 6
 • Ondřej Buňata | Křelovice
 • Jana Jandová | Praha 6
 • Romana Hájková | Praha 6
 • Radana Man | Praha
 • Pavel Hrdlička | Praha 6
 • Jiří Mrázek | Praha
 • Tereza Havlínková | Praha 8
 • Martin Tůma | Praha 6
 • Ondřej Haase | Praha 6
 • Barbora Tůmová | Praha 6
 • Pavel Vízner | Praha 6
 • Zdeněk Jonák | Praha 6
 • Anna Jonakova | Praha 6
 • Karolina Houdkova | Praha 6
 • Dana Nováková | Litoměřice
 • Andrea Pospíšilová | Praha 6
 • Jan Pospíšil | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Martin Chabica | Praha 6
 • Kamil Zima | Praha 6
 • Jan Drašnar | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Saša Herainová | Praha 6
 • Alena Merfaitova | Praha 6
 • Kateřina Bransburg | Praha
 • Eva Mesarosova | Praha
 • Lucie Čížková | Praha 6
 • Richard Mariaš | Praha 6
 • Milena Mariašová | Praha 6
 • Zuzana Krejzková | Praha
 • Milena Hřebíková | Praha 6
 • Marcela Lisová | Praha
 • Zuzana Berankova | Praha 6
 • David Podivínský | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Ondřej Černý | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Rozálie Víznerová | Praha 6
 • Hedvika Černohousová | děčín
 • Data of the signer not published
 • JitkA Weigertova | Praha 6
 • Miloš Weigert | Praha 3
 • Michaela Nejedlá | Praha 6
 • Libor Štolc | Praha
 • Martin Řežab | Praha
 • Olga Řezáčová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Najib Abdessadak | Praha 6
 • Jana Beranova | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petr Adámek | Praha 6
 • Dagmar Slifková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Alice Güttlerová | Praha 6
 • Karolina Janková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Hana Pultarová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Matěj Fanta | Rudna u Prahy
 • Jaroslav Jiruš | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Lucie Křížová | Praha 6
 • Marie Martincová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Lenka Ohemova | Praha 6
 • Jakub Podlešák | Praha 6
 • Věra Komendová | Praha 6
 • Miloslav Gatter | Praha 10
 • Jana Ludwigová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Martin Pospíšil | Praha 6
 • Barbora Benetková | Praha 6
 • Miroslav Píchal | Praha
 • Tomáš Pospíšil | Praha 6
 • Pavla Fantová | Praha 6
 • Jarda Fanta | Praha
 • Josef Hradilek | Praha
 • ZAREMA LÉBLOVÁ | PRAHA
 • Data of the signer not published
 • Anna Komendová | Praha 6
 • Pavlína Slaninová | Praha 6
 • Nicolas Lébl | Praha
 • Lucie Váchová | Praha 6
 • Dominika Mašková | Statenice
 • Data of the signer not published
 • Alexandr Flek | Praha
 • Michal Kešner | Praha
 • Marek Prokop | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petr Pufka | Praha
 • Kamila Náprstková | Velké Přílepy
 • Barbora Truhlářová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • jakub hemr | praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Tomáš Zoubek | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Markéta Veselská | Praha
 • Data of the signer not published
 • eva Hněvkovská | Praha
 • Martin Pruška | Praha 6
 • Markéta Kirschnerová | Zahrádky
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Michal Brnušák | Jablonec nad Jizerou
 • Data of the signer not published
 • Jana Strnadová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Roman Schubert | Libeř
 • Jan Veselský | Praha 6
 • Kateřina Štěpánová | Praha 6
 • Jana Vojířová | Praha 5
 • Emílie Vojířová | Praha 5
 • Václav Vojíř | Praha 5
 • Anna Plechanovova | Praha 6
 • Josef Slavíček | Praha 6
 • Elizabet Kovačeva | Praha
 • Dalibor Fencl | Praha
 • Marie Hodinářová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Tomáš Liška | Berlín
 • Data of the signer not published
 • Jonáš Stoklasa | Bohumín
 • Petr Hauzírek | Praha 10
 • Jan Vobořil | Praha 4
 • Lea Brodová | Praha 6
 • Hana Pavelková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jana Hanusová | Praha 7
 • Monika Janíková | Praha 6
 • Vendula Fremlová | Ústí nad Labem
 • Ester Žantovská | Praha 6
 • Nina Havlíková | Praha 6
 • Tereza Kožíšková | Praha 6
 • Hana Coufalová | Praha
 • Lucie Lucká | Praha 6
 • Julie Kárová | Praha 6
 • Anna Maternová | Praha
 • Filip Dobrovolný | Praha 6
 • jana johanesa zaoralová | praha 6
 • Vít Jindra | Touškov
 • Magdaléna Friedrichová | Praha 6
 • Štěpánka Bláhovcová Bláhovcová | Praha 6
 • Martina Křížová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Barbora Huňátová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Andrea Haraszti | Praha
 • Daniela Klimešová | Praha 6
 • Anna Parkánová | Praha
 • Marek Doubrava | Praha 6
 • Václava Parkánová | Praha 6
 • Markéta Růžičková | Praha 6
 • Radek Šikýř | Praha 6
 • Lucie Havlikova | Praha 6
 • Jan Havlík | Praha 6
 • Michaela Čermáková | Praha 6
 • Michal Grešl | Praha 6
 • Eliška Kocianová | Bezvěrov
 • Soňa Fryščáková | Praha
 • Data of the signer not published
 • klara tejmarova | praha 6
 • Věra Váchová | Trhové Sviny
 • Jaromír Buriánek | Praha 6
 • Petra Parkánová | Praha 6
 • Vladislava Neterdová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Zuzana Sokolová | Praha
 • Eva Mašová | Praha 6
 • Tomáš Coufal | Praha 6
 • Stanislava Jiřičková | Praha
 • Dagmar Stráníková | Praha
 • Tomáš Fikrle | Praha 6
 • Jiří Turek | Praha
 • Veronika Schneiderová | Praha 6
 • Šimon Daněk | Praha
 • Data of the signer not published
 • Marie Nová | Praha 6
 • Naděžda Horská | Praha
 • Data of the signer not published
 • Jan Adamus | Praha
 • Jana Hnídková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Jaroslav Světlík | Praha
 • Data of the signer not published
 • Petra Vodičková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Adéla Nová | Praha 6
 • Lucie Moučková | Praha
 • Vladimír Kroupa | Praha 6
 • Petr Karban | Praha 7
 • Data of the signer not published
 • Jana Jankovičová | Mladá Boleslav
 • Helena Ulčaková | Horní Vltavice u Vimperka
 • Elena Běhounková | Králův Dvůr
 • Martina Nováková | Praha
 • Data of the signer not published
 • Roman Muška | Praha 6
 • vanda kubelková | praha 6
 • Data of the signer not published
 • Zdeněk Louda | Praha 6
 • Jindřich Pich | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Olga Záhorbenská | Praha
 • jan šír | praha
 • Pavla Ulrichová | Praha 1
 • Vojtěch Zeman | Praha
 • Jana Zichová | Praha 6 - Bubeneč
 • Helena Švachová | Praha
 • Jindřiška Zíková | Praha 6
 • Antonín Zíka | Praha 6
 • Jindřiška Zíková | Praha 6
 • Hana Černohorská | Praha 6
 • Zuzana Lišková | Slaný
 • Data of the signer not published
 • Štěpán Mleziva | Praha 8
 • Petr Musil | Praha 6
 • Milan Weber | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Tomáš Fafek | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Daniel Mikeš | Praha 6
 • Jitka Bělinová | Praha
 • Jana Bělinová | Praha
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Zdeněk Šámal | Praha 6
 • Alena Kulasová | Lučany nad Nisou
 • Petr Burda | Praha
 • Monika Matějovská | Praha 6
 • Daniela Hlavackova | Praha 6
 • Martin Pobočný | Praha 6
 • Zuzana Matějovska | Praha 6
 • Klára Pavlíčková | Praha 6
 • Barbora Bulla | Praha 6
 • Julie Chadimova | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Vratislav Freund | Praha 7
 • Marian Plieštik | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Lucie Zapletalová | Praha 6
 • Jan Vávra | Vlašim (ex-Praha 6)
 • Lucie Musilová | Praha 6
 • Eva Schiefnerová | Praha 6
 • Ondrej Hlavacek | Praha
 • Ludmila Mojzisova | Praha 6
 • jan vlach | praha 6
 • Martin Bulla | Praha 6
 • Pavel Štěrba | Praha 6 - Vokovice
 • Jan Hlisnikovsky | Praha
 • Maxmilián Guha | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Veronika Kuncova | Praha 6
 • Ivar Tichý | Hostouň
 • Petar Introvič | Praha 8
 • Data of the signer not published
 • Rudolf Stein | Praha 6
 • Lenka Bukovská | Praha 3
 • Jan Růžička | Praha
 • Data of the signer not published
 • Václav Špelina | Praha
 • Data of the signer not published
 • Radek Dětinský | Praha
 • Vít Malinovský | Praha 6
 • Lukáš Klusáček | Praha
 • Marie zichova | praha
 • Data of the signer not published
 • Marie Štěrbová | Praha 6
 • Lucie Štěrbová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Silvia Singerová | Praha 10
 • Ondřej Šára | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Kateřina Klusáčková | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Ladislav Kucera | Praha 6
 • Martina Šárová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Paula Hayek | Scottsdale
 • George Hayek | Scottsdale
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Miroslav Novák | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Jaroslav Novák | Hartmanice
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Jana Krchová | Praha 6
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Pavlína Kašparová | Praha
 • Martina Radojčićová | Roztoky
 • Iveta Wollerová | Praha 5
 • Data of the signer not published
 • Zdeněk Štumpa | Bošovice
 • Eva Hrubešová | Praha 6
 • Andrea Joklová | Praha
 • Data of the signer not published
 • jiri Belohoubek | Mokra-Horakov
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Data of the signer not published
 • Zuzana Picková | Praha
 • Ditta Pištecký Dvořáčková | Praha 6
 • Radomil Štumpa | Praha 6
 • Data of the signer not published