Předimenzované Centrum Bořislavka na Praze 6 mezi Hanspaulkou a Ořechovkou
1177 podpisů

Předimenzované Centrum Bořislavka na Praze 6 mezi Hanspaulkou a Ořechovkou

Autor: Jana Štumpová Konicarová | vloženo: 02.12.2014 | 1177 podpisů
Sdílejte s přáteli

Plánovaná stavba Centrum Bořislavka nás děsí svým rozsahem. Navržená stavba se zcela vymyká rázu okolní zástavby, na kterou už poukazovaly úřady při předchozích vyjádřeních k předešlým projektům plánovaným na tomto pozemku v EIA, kdy původně památkáři požadovali snížení stavby.
Nepochopitelně se později stejné úřady vyjádřily kladně a změnily svá stanoviska, i když okolní zástavba zůstala stále stejná.


Nový projekt je plánovan v nejvyšším bodě na 7 pater a k tomu technická nástavba na střeše! Převyšuje tak výrazně mnohonásobně veškerou okolní zástavbu a také veškeré administrativní budovy podél Evropské! Developer účelově prezentuje své vizualizace zkreslenou formou - přidává neexistující stromy, které na vizualizaci zakryjí opravdovou výrazně nižší výšku okolní zástavby, ukazuje budovy z pohledu zeshora a v izolaci nebo popřípadě ze strany, kde kaskádovitě nabývají na výšce tak, aby nebylo vidět o jak objemnou hmotu se ve skutečnosti jedná.

 

Podle dostupných dat má v dnešní době Praha 6 výrazně větší množství volných kancelářských ploch a na druhé straně v dané lokalitě velký nedostatek služeb - kino, slušné restaurace, pekárny, kavárny...to, co je běžně součástí každé slušné rezidenční čtvrti. 

 

Místo vhodného posílení služeb se opět plánuje navýšení administrativních ploch (kancelářských), ze kterých bude benefitovat pouze developer pro své účely. Dá se pochopit, že někoho láká postavit si kancelář s výhledem Hradčany ze své kanceláře v 7. patře, ale musí být nepřijatelné, aby se tak stalo na úkor oprávněných zájmů místních obyvatel s negativním dopadem na kvalitu života a hodnotu jejich majetků.  

Tento výhled patří všem obyvatelům přímého okolí, všem, kteří přijíždí do Prahy z letiště, ne pouze jedné kanceláři s dobrou adresou...

 

Navíc pozemek se nachází v oblasti s již kritickou dopravou a studie vlivu na životní prostředí nezohledňuje  další souběžné velké stavby v blízkém okolí, proto se obáváme, že dopravní situace a vliv na životní prostředí pro residenty v okolí bude neúnosná.

 

Nově zvolená radnice Prahy 6 se zavázala voličům udržet rezidenční charakter této čtvrti. Pomozte jim tento slib naplnit protestem proti nadměrnosti této stavby. Co už se jednou povolí a postaví, nikdo nezbourá, teď máte šanci se vyjádřit proti a ovlivnit ráz této krásné lokality. Prosíme, pokud Vám není lhostejné, jak bude vypadat jedna z nejžádanějších rezidenčních čtvrtí v Praze, vyjádřete své negativní stanovisko připojením svého podpisu. 

 

Aktuality

05.03.2015 16:47

Děkujeme, že jste nás podpořili svým podpisem. Pokud Vás zajímá další vývoj, můžete si přečíst nebo poslechnout reportáž o Bořislavce Českého Rozhlasu na tomo odkazu:  www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1460922

Textová část zde:

Jak bude vypadat centrum Bořislavka na Evropské v Dejvicích není jasné. Investor nabízí dvě řešení,  27. února  2015 v 14:56

O Bořislavka Centrum v Dejvicích se zajímala redaktorka Lída Křesťanová.

Projekt Bořislavka Centrum nad novou stanicí metra A vyvolává diskuse mezi místními obyvateli a také na radnici Prahy 6. Současný investor, firma KKCG Real Estate, pozemky koupil v roce 2012. Má dvě verze, jak by nová stavba mohla vypadat. Jestli čtyři několikapatrové budovy postaví, zatím není jasné.

O zastavění Bořislavky se poprvé začalo uvažovat už v roce 1991. Na jedné straně Evropské třídy stojí vily, na té druhé má být prosklený obchodně-administrativní komplex.  

Vystřídalo se tam několik majitelů a na poslední verzi projektu už vydalo bývalé vedení radnice Prahy 6 stavební povolení.  

Realizovat by se podle zástupkyně starosty a radní pro územní rozvoj Prahy 6 Evy Smutné z TOP 09 mohl okamžitě. „Schválený projekt svojí hmotou lépe zapadá do území a svojí umírněností respektuje charakter městské části,“ uvedla radní. 

Společnost KKCG Real Estate pozemky i se schváleným projektem koupila před třemi lety. Navrhla ale novou verzi stavby. Podle mluvčí společnosti Dany Dvořákové je lepší než ta původní. 

„Přinesli jsme řešení čtyř krystalů, což jsou přírodní prvky zapuštěné do krajiny - proti dvěma velkým monolitním blokům, což je to původní řešení,“ popisuje mluvčí. 

Podle radní Smutné sice nová verze nabízí více parkovacích míst a v okolí budovy plánuje travnatou plochu. Problémem ale zůstává podoba stavby, tzv. čtyři krystaly jsou moc vysoké.  

„V současné době stále jednáme o jejich změně v oblasti výšky a hmoty či o jejich otevření v horních částech pro veřejnost," dodává Smutná. 

Obyvatelé Prahy 6 bojují proti stavbě budov peticí 

Právě výška budov se nelíbí ani místním občanům, proto od konce loňského roku podepisují petici. Podpisů na ní podle jedné z organizátorů Jany Štumpové Konicarové přibývá. „Mělo by tam být okolo 1500 podpisů, částečně na elektronické petici, částečně na papírové verzi,“ říká. 

Organizátoři petice se tento týden znovu sešli se zastupiteli Prahy 6.  „Sami přislíbili, že budou s developerem jednat dál a pokusí se vyvolat jednání v rámci Prahy 6,“ dodává Jana Štumpová Konicarová.

Společnost KKCG Real Estate je se současnou verzí spokojena. Podle Dvořákové se dalším jednáním s radnicí nebrání. „Ve finále budou občané Prahy 6 z krystalů mnohem víc těžit. Věříme, že pozvedneme celou tuto část Prahy.“ 

To, jak bude nové centrum Bořislavka vypadat, zatím stále není jasné. Investor by ale chtěl začít stavět do konce letošního roku.

 

 

08.03.2015 11:54

Dobrý den všem, posílám tiskovou zprávu, která vznikla jako reakce na informativní brožuru, kterou developer KKCG distribuoval do schránek občanů v okolí plánované stavby a která obsahuje informace neslučující se s fakty. Vedle toho se developer snaží zdiskreditovat zástupce těch, kteří se snaží o zachování únosného bydlení v lokalitě a s předimenzovanou stavbou nemohou souhlasit.

Tisková zpráva

Občané proti plánované podobě Centra Bořislavka reagují na osobní útoky a dezinformace ze strany developera KKCG.

Praha – Občané protestující proti plánované podobě Obchodního centra Bořislavka se důrazně ohrazují proti informacím KKCG Real Estate a.s. a anonymního „realizačního týmu projektu Bořislavka“. Developerská společnost ve speciálně vydané brožuře obhajující investiční záměr OC Bořislavka uvádí, že aktivisté (za kterými stojí podpisy více než tisíc petentů) prezentují polopravdy a dezinformace. Rozhodně to odmítáme a cítíme potřebu uvést na pravou míru líbivé informace, které KKCG o centru uvádí a o kterých lze i s úspěchem pochybovat.

KKCG se ptá, čí zájmy hájíme.

Hájíme naše zájmy, zájmy lidí z okolí Bořislavky, kteří chtějí i nadále slušně bydlet.

Sleduje KKCG opravdu tak ušlechtile zájmy místních?

Nechceme dělat z Kladenské obchodní třídu podle ambiciózních představ developera. Od koho pochází přání mít z Kladenské ulice obchodní třídu? Ne od těch, kteří zde žijí.

Nemůžeme jen pasivně čekat, až bude postaveno. My, kteří v okolí Bořislavky žijeme, se chceme a musíme ze všech sil bránit proti realizaci současného návrhu, a to všemi právně přípustnými kroky. Nenecháme se zastrašit ani osobními nařčeními, ani překvapivými překážkami, jako např. podivným pochybením pošty při roznášce našich informačních letáků – ač byla distribuce přesně nasmlouvána a předem zaplacena, řada obyvatel právě v sousedství lokality letáky nedostala, nebo letáky skončily ve vzdálených ulicích, kam jsme roznos vůbec neobjednali. Jaká to náhoda.

Projekt KKCG není ohleduplnější oproti původnímu projektu, ale ve skutečnosti výrazně narostl!

• plocha nadzemní části narostla o 3 302 m2

• hrubá podlažní plocha celého centra se zvětšila o 4 464 m2

• podzemní část byla redukována o 2 828 m2 a nad zem se dostává o úctyhodných 7 292 m2 hrubé podlahové plochy více</span>

(Zdroj EIA 2006/7 a EIA 2014).

Opravdu nám Centrum výrazně sníží dopravní zátěž oproti projektu, na který má KKCG stavební povolení?

Developer ve prospěch administrativních ploch snižuje obchodní plochy o 4 183 m2 (Zdroj EIA 2006/7 a 2014) a může tak snížit i počet parkovacích stání. Ne o 200, jak sděluje informační brožura KKCG, ale o 87 míst (Zdroj EIA). I tak přispěje OC svému okolí 4 200 jízdami za den. 59 % příjezdů a odjezdů Centra Bořislavka povede přes čistě rezidentní lokality – ulice Na Pískách, U Dejvického Rybníčku, Kladenská, Zavadilova. Výrazné navýšení dopravy tak zaznamenají i místa, kde se nachází škola, školka a dětské hřiště. Chceme přeměnu Kladenské ulice na rušnou obchodní třídu na úkor klidu a bezpečnosti?

Posouzení Technické správy komunikací pro rok 2017 sice zohledňuje vliv tunelového komplexu Blanka, ale nebere v potaz souběh dalších investic, které na provoz kolem Evropské budou mít bezesporu vliv (v závorce uvedeny pojezdy za den, čerpáno z EIA): AFI Vokovice (962), Evropská 11 (780), Rezidence Vokovický dvůr (290), Golf Statenice (350). Dopravu zvýší i další – The Prague Outlet (8 000) a bytové projekty – právě budovaný soubor rodinných domů KKCG „TOP Rezidence“ na Jenerálce či plánovaný záměr výstavby bytů „Strnadovo zahradnictví“. Stavět se bude také na Vítězném náměstí.

Respektujeme vilovou zástavbu, tvrdí KKCG ve své brožuře.

Projekt administrativního centra nebere svým objemem a zcela odlišným výrazem ohled na charakter okolní zástavby. Nebere ohled ani na kvalitu bydlení v okolních nemovitostech. Výška Centra v nejvyšším bodě převyšuje například vily na Evropské o 14,5 m, domy na Kladenské ulici ve svém nejvyšším bodě převyšuje dokonce o 24,4 m. I tak se v materiálech developera objevuje pro úřady věta: Výška navrhovaného záměru nepřesahuje niveletu zástavby v okolí, a proto ji nelze považovat za závažnější zásah do krajinného rázu. Pravdou je, že okolní zástavbu významně převyšuje a převyšuje dokonce i samu o sobě vysokou budovu Uniqa v nejvyšších bodech o 4,9 metru. (Zdroj EIA 2014)

Kdo spolu s KKCG hraje férovou hru?

Hygienická stanice HMP jako orgán ochrany veřejného zdraví vydala k předloženému záměru Shopping and Office Centrum Bořislavka dne 2. 5. 2014 nesouhlasné vyjádření. O dva měsíce později, 1. 7. 2014, při použití jiného režimu schvalování stejný projekt povolila. Stejná stavba, stejné prostředí, stejné výchozí parametry. Pokud by se jednalo o novou stavbu a ne stavbu v režimu „změna stavby před jejím dokončením“, platilo by nesouhlasné stanovisko.

Ve stejné lokalitě památkáři bedlivě chránili vzhled okolních domů a připomínkovali zásahy do fasád, oken a střech s odůvodněním, že jde o ochranné pásmo pražské památkové rezervace, na kterou je výhled z Pražského hradu. Jak je možné, že stejné stanovisko neuplatňují při posuzování tohoto záměru, ač se jedná o stejnou lokalitu? Ještě v roce 2007 najdeme v závěru zjišťovací dokumentace EIA vyjádření odboru památkové péče Magistrátu: Doporučujeme vzhledem k historii vývoje zástavby v daném území a k jejímu měřítku redukci počtu nadzemních podlaží novostavby na maximálně 4.

Je taková změna názorů standardní?

Co tedy chceme?

Aby nová výstavba v lokalitě naše bydlení neničila. Chceme zachovat klidné bydlení a rezidenční charakter lokality. Přivítáme lokální obchody a služby v moderní budově nepřevyšující okolní zástavbu.

V co věříme?

Že naši radní budou pevně stát za obsahem koaliční smlouvy a budou bojovat za rezidenční ráz Prahy 6 a budou ctít zájmy nezanedbatelné části jejích obyvatel.

Děkujeme všem občanům, kteří svůj názor vyjádřili podpisem petice (proti realizaci Centra v plánované podobě). Ke dni 27. 2. 2015 ji podepsalo téměř 1 500 lidí. V našich aktivitách za zachování únosného bydlení vytrváme. Další informace najdete na portálu  http://praha6ztracitvar.cz.

Petici je možné dále podepisovat na http://e-petice.cz pod heslem „Bořislavka” nebo v tištěné podobě na těchto místech:

• Kavárna JEN TAK, Kladenská 67

• Trafika Bořislavka, Evropská 57

• Restaurace VYPÁLENÉ KOŤÁTKO, Mařákova 5

• Poliklinika Na Dlouhém Lánu, pediatr MUDr. Rada, ordinace v přízemí

Za petiční výbor:

Jana Štumpová Konicarová – janask@me.com, 602 608 125

Dita Pištecký Dvořáčková – ditta777@gmail.com, 603 166 614

Jana Šterbová, SVJ Liberijská – svjliberijska@seznam.cz, 792 211 493

Jana Ludvíková, SVJ Kladenská 41 – jludvikova@seznam.cz, 732 339 883

Boris Kubovčiak – b.kubovciak@email.cz, 602 265 705

 


 

23.04.2015 16:23

Dnes byl odeslán starostovi a radním Městské části Praha 6 otevřený dopis, který si můžete přečíst zde:

Vážený pane starosto, vážení radní, vážení zastupitelé,

obracíme se na Vás v souvislosti s plánovanou výstavbou Shopping and Office Centrum Bořislavka, o které jsme společně při více příležitostech mluvili. V současné době můžeme říci, že názor o nevhodnosti plánované stavby už rozhodně nesdílíme sami – náš názor vyjádřený v petici má podporu téměř 1 500 občanů, zejména rezidentů Prahy 6 a podpisy stále přibývají.

Tento otevřený dopis formulujeme v návaznosti na občanské interpelace a následné schůzky s radními Petrou Kolínskou, Evou Smutnou, Martinem Poláchem a Antonínem Nechvátalem.

Po získání více informací o plánovaném projektu obchodního centra (spíše by se ovšem hodilo označení administrativního) jsme přesvědčeni, že by došlo k výraznému narušení dané lokality.

Stavba by byla v rozporu s okolím a svou až agresivní výškou by výrazně poškodila ráz stávající zástavby, která se nachází v Ochranném pásmu Památkové rezervace hl. města Prahy. Navíc se obáváme až neúnosného zhoršení životního prostředí. Vy, politici Městské části Prahy 6, máte pravomoci a nástroje, a jste tak jediní, kdo ještě může situaci zachránit a dát tím jasně najevo, že za občany Prahy 6 opravdu stojíte.

Konkrétně Vás žádáme o:

1. Nepovolení stavby v podobě dle aktuálního návrhu KKCG. Zejména pak o trvání na dodržení výškové nivelety okolní zástavby.

Dle aktuální dokumentace projekt KKCG do výšky významně narostl a převyšuje v nejvyšších bodech budovu, na kterou je vydané platné stavební povolení, a která je už sama o sobě pro dané území naddimenzovaná, o 8,6 metrů. Dále převyšuje budovu UNIQA o 6,1 metrů, domy na Kladenské ulici o 25,6 metrů a vily na Evropské řádově o 15 metrů. Srovnání v nadmořských výškách viz příloha. I tak developer bezostyšně veřejně hlásí, že budova nepřevyšuje niveletu okolní zástavby.

2. Nepovolení nárůstu nadzemních objemů oproti předešlým projektům. V novém projektu KKCG je nárůst zastavěné plochy nadzemní části o 3 302 m2, hrubá podlažní plocha celého centra se zvětšila o 4 464 m2, podzemní část byla redukována o 2 828 m2 a nad zem se dostává o úctyhodných 7 292 m2 hrubé podlažní plochy více. (Zdroj: EIA 2006/7 a EIA 2014)

3. Posuzování stavby developera KKCG jako stavby nové, a ne jako pokračování v režimu změny stavby před dokončením. Jedná se o zcela odlišný projekt, než na který bylo vydáno stavební povolení. Navíc se v návrhu KKCG změnil i podíl jednotlivých funkcí využití.

Funkční využití území je SV I, tedy území sloužící pro umístění polyfunkčních staveb nebo kombinaci monofunkčních staveb - žádná z funkcí nesmí přesáhnout 60 % celkové kapacity území vymezeného danou funkcí. Projekt developera KKCG podmínku míry využití nesplňuje. Developer překlopil funkce z obchodně-kancelářské s velkým parkovištěm pro veřejnost na kancelářskou s malým centrem služeb, čili úbytek veřejné funkce na úkor obchodní.

Původní územní rozhodnutí bylo vydáno v březnu 1993 a stavební povolení na I. etapu výstavby v květnu 1994. Od té doby, za více než dvacet let, celou lokalitu významně ovlivnil rozvoj širokého okolí, a to po stránce dopravy a životního prostředí.

Důkazem je stanovisko Hygienické stanice HMP, která jako orgán ochrany veřejného zdraví vydala k předloženému záměru Shopping and Office Centrum Bořislavka dne 2. 5. 2014 nesouhlasné vyjádření. O dva měsíce později, dne 1. 7. 2014, při použití jiného režimu schvalování stejný projekt povolila. Stejná stavba, stejné prostředí, stejné výchozí parametry. Pokud by se jednalo o novou stavbu, a ne stavbu v režimu „změna stavby před jejím dokončením“, platilo by nesouhlasné stanovisko, což je uvedeno i ve stanovisku změnu povolujícím. Nemáme důvěru v to, že plánovaný projekt udrží životní prostředí ve snesitelné míře, která není zdraví škodlivá pro rezidenční oblast.

4. Požadování kompletního Vyhodnocení vlivů na životní prostředí (tzv. velká EIA) vzhledem 

Projekt nikdy neprošel velkou EIA, a to ani při první žádosti o vydání územního rozhodnutí z roku 1993. Třikrát realizované zkrácené řízení (tzv. malá EIA) dostatečně neprokazuje, že stavba nebude mít negativní dopad na životní prostředí a na zdraví obyvatel okolí Bořislavky.

5. Použití stejného metru nekompromisních nároků na zachování hodnot lokality Ochranného pásma Památkové rezervace hl. města Prahy na velké investory jako na drobné stavebníky Prahy 6. Ve stejné lokalitě památkáři bedlivě chránili vzhled okolních domů a připomínkovali zásahy do fasád, oken a střech s odůvodněním, že jde o Ochranné pásmo Památkové rezervace hl. města Prahy, na které je výhled z Pražského hradu. Doufáme, že se stejnou pečlivostí bude vzhled této lokality stavební úřad střežit i v tomto případě.

6. Přezkoumání zajištění ochrany majetkových práv občanů nezávislými posudky s cenovou studií dokládajícími, že díky projednávané stavbě nedojde k porušení základních práv a svobod (zejména práva na ochranu majetku). Doložit, že transformací vyhlášené pražské rezidenční lokality mezi Hanspaulkou a Ořechovkou na administrativní centrum a s tím spojeným silným nárůstem dopravy nedojde k poklesu cen okolních nemovitostí v majetku občanů bydlících v této lokalitě desítky let. Vlastnické právo všech vlastníků má podle Listiny práv a svobod garantovanou stejnou právní ochranu, a tedy se na Vás obracíme se žádostí o ochranu našich práv, a nikoliv jen upřednostňování zájmů investora.

7. Apelujeme na dodržení programových priorit koaliční smlouvy pro období 2014-2018, konkrétně naplňování odstavce „Územní rozvoj“ a zachování rezidenčního rázu Prahy 6. Apelujeme také na posouzení Vašeho rozhodnutí i z pohledu budoucích generací.

Děkujeme.

S pozdravem

Jana Štumpová Konicarová

Ditta Pištecký Dvořáčková

Jana Šterbová, SVJ Liberijská 

Jana Ludvíková, SVJ Kladenská 41

Boris Kubovčiak 

Příloha: www.e-petice.cz/data/SOC_Borislavka_porovnani_nadmorskych_vysek_Bpv.pdf

http://praha6ztracitvar.cz

 

10.06.2015 22:19

​Náměstek primátorky PhDr Matěj Stropnický se dnes na obhlídce městké části Praha 6 přímo na Bořislavce vyjádřil:

http://www.metro.cz/namestek-primatorky-stropnicky-projekt-borislavka-je-kvalitni-ale-predimenzovany-gza-/co-se-deje.aspx?c=A150610_170118_co-se-deje_jsk 
 

 

16.06.2015 23:04

Dobrý den všem, dnes bylo vyvěšeno na Úřední desce Oznámení o Zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému projednání, které je vypsáno na 22.7. 2015 v 9hod na Úřadu MČ P6, VI.patro. Na tomto projednání je možné vznést nebo předat Vaše připomínky.

Odkaz zde: www.praha6.cz/tabule/oznameni-o-zahajeni-rizeni-jednani-borislavka-centrum-praha-6-dejvice-vokovice-evrops-2015-06-16.html

 

08.07.2015 23:29

Dobrý den všem, dnes Rada MČ hlasovala na svém jednání o podobě odpovědi petice, zajímavé je, že Rada má povinnost dle jednacího řádu zveřejnit projednávané body v programu zasedání předem, bod o hlasování o Bořislavce na programu nebyl, tajně se objevil na "na poslední chvíli", přitom starosta avízoval projednávání a vyrovnání se s požadavky občanů již ve svém dopise v reakci na předání petice 18.6., což rozhodně není na poslední chvíli... Zajímavé je také, že dosud neexistuje zápis z jednání Komise pro Územní rozvoj, která odhlasovala výhrady proti projektu v dané podobě a proběhla 23.6. a rovněž má lhůtu na vytvoření zápisu stanovenou na 1 týden. K našemu překvapení dnes MČ zveřejnila určité části veřejného výzkumu  (zadavatel neznámý) zjišťujícímu názory na občanskou vybavenost v lokalitě Bořislavky. Údajně oslovili 950 respondentů koncem června na ulicích v okolí a také v Nebušicích, Horoměřicích, Patočkově ulici a dalších relevantních oblastech Prahy a okolí.Z toho jen 635 o plánovaném projektu slyšelo. Domnívám se, že kromě velmi zavádějících otázek jako jestli by si lidé přáli kino a jiné služby, jaká pozitiva (promted otázka tzn museli si vybrat aspoň nějaká....) tam byla velmi zkreslující vizualizace starého projektu a nového, ve zcela jiném měřítku ( samozřejme nový projekt je představen v měřítku zcela neporovnatelném, aby vypadal výrazně menší než je realita a než je předešlý projekt ) Nikdo už ale respondentům nevysvětlil, že nehodnotí dům plný obchodů a služeb, ale ze 70% kancelářské budovy...Prosím pokud jste byl někdo dotazován nebo aspoň viděl někoho provádět tuto výzkumnou činnost napište nám email na jrstumpa@seznam.cz - stačí krátce kdy a kde jste byli dotazováni. Děkujeme

 

17.08.2015 14:52

www.e-petice.cz/data/odpoved_na_petici.pdf

V daném odkazu se dozvíte odpověď radní ing arch Smutné na petici. Následně na Veřejném projednání dne 22.7., kterého se nezúčastnil nikdo z radních, se kterými byla Bořislavka opakovaně projednávána, ani pan starosta, bylo předloženo zástupcem MČ souhlasné stanovisko.

 

 

 

11.05.2016 18:01

Po delší době se ozýváme pro představu, jak to s plánovanou výstavbou vypadá. Možná mnozí z vás zaregistrovali, že 30 min před Veřejným projednáním v červenci loňského roku se sešla Rada MČ Prahy 6 a narychlo vydala kladné stanovisko ke stavbě, následovalo Veřejné projednání, hodno Kafkova románu - kde investor představil projekt v řádu 2 -3 vět bez jediné dokumentace, modelu nebo vizualizace, na otázky zúčastněných byl zastaven šéfem stavebního úřadu, panem Malotínem, který si zahrál roli obhájce u soudu a zastavil investora s tím, "že přece nemusí na otázky odpovídat", jen pro dokreslení celé tragikomedie podatelna MČ dala všem,kteří podali své připomínky datum budoucí - o jeden den posunuté dopředu ve snaze eliminovat podané připomínky účastníků. Námitky účastníků mimo jiné obsahovaly námitky na podujatost, kterou se zabýval nadřízený orgán a neuznal je. Začátkem dubna bylo vydáno Stavebním úřadem Rozhodnutí o změně územního rozhodnutí ve prospěch stavby. V současnosti probíhá odvolání proti tomuto rozhodnutí. Pro další zprávy sledujte Facebook https://www.facebook.com/Kauza-Bořislavka-489096181272548/, kde zveřejňujeme i fotky 3D modelu, který se nám podařilo zajistit pro reálnou představu nadměrnosti této stavby.

 

Komu bude petice předána: Městské části Praha 6, Magistrát Praha

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy

Diskuze byla z důvodů většího množství nevhodných příspěvků zastavena.

Podepsat tuto petici

Podpisy | 1177 (+56 nepotvrzených)

Podpisový arch v PDF
 • Stanislava Halašková | Bechyně
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • David Horký Horký | Podebrady
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Jana Vlachová | Hlavní město Praha
 • Stanislav Jurčo | Praha
 • Jakub Richter | Nebušice
 • Mariana Pokorná | Praha 6
 • Anežka Komárková | Praha 10
 • Jaroslav Ociepka | Lovečkovice
Chceš změnu? Jednoduše začni!
 • založ
 • podpoř
 • sdílej
Založit petici