My, občané České republiky, prostřednictvím této petice nesouhlasíme s návrhem výstavby průmyslové zóny v lokalitě Švamberk, katastrální území Ševětín.
Petice je podávána spolkem Pro region severního Českobudějovicka z. s., v zastoupení Mgr. Lucií Koblencovou, datum narození 2. 3. 1988, bytem Drahotěšická 430, 373 63 Ševětín.
Důvody a popis nesouhlasu:
• Záměr vybudovat v daných podmínkách průmyslovou zónu, která by svým rozsahem převyšovala dosavadní zastavěnou plochu v areálu, vnímáme jako výrazný zásah do krajiny a kvality životů obyvatel. Takový záměr pro obyvatele přilehlých obcí nepřináší žádná pozitiva či výhody. Naopak, negativní dopady spojené s realizací a provozem takového projektu vnímáme jako zcela zásadní.
• Odmítáme, aby byl prostor výjimečné jihočeské krajiny, tzv. pšeničných blat, obětován investičnímu záměru, který zcela změní její ráz, sníží rozmanitost živočišných a rostlinných druhů a nedocenitelnou kulturní hodnotu.
• Nesouhlasíme se záborem zemědělského půdního fondu. V lokalitě Švamberk se nachází cca 9,7 ha půdy, která spadá do II. třídy ochrany, 3,2 ha III. třídy ochrany, 1 ha IV. třídy ochrany a 2,3 ha V. třídy ochrany. Nesouhlasíme s trvalým vyjmutím této půdy ze zemědělského půdního fondu. Takto zásadní převedení funkčního krajinného pokryvu na nepropustnou plochu je proti veškerým strategiím územního plánování a trvale udržitelného rozvoje a bude mít vliv na mikroklimatické podmínky a hydrologické poměry v dané lokalitě.
• Nesouhlasíme s přeložkou Ponědražského potoka. Tento krok by byl významným zásahem do unikátního a cenného refugia lužního charakteru, ve kterém se nachází 40 bezobratlých druhů živočichů, z toho 7 zvláště chráněných, a 50 druhů obratlovců, z toho 5 zvláště chráněných. Tato lokalita je také výjimečná výskytem vzácné flory. Nesouhlasíme, aby muselo toto přírodní bohatství ustupovat podnikatelským záměrům, neboť by to pro něj mělo fatální následky.
• Žádáme přezkoumání vydaného územního rozhodnutí na ZTV Švamberk z roku 2015. Součástí tohoto rozhodnutí je závazné stanovisko Magistrátu města České Budějovice k zásahu do významného krajinného prvku Ponědražský potok, které bylo na základě faktických chyb a nezákonného postupu zrušeno Krajským úřadem Jihočeského kraje, Odborem životního prostředí, zemědělství a lesnictví dne 12. 11. 2019. Na základě těchto skutečností se domníváme, že celé územní rozhodnutí na ZTV Švamberk vykazuje nedostatky a sporné body a je tedy ve veřejném zájmu, aby bylo podrobeno přezkumu.
• V lokalitě Švamberk se nachází množství vzácných dřevin, které jsou svou skladbou a vzrůstem pro dané místo unikátní. Nesouhlasíme s jejich zamýšleným kácením a rozporujeme vydané povolení ke kácení z roku 2018, neboť nezohledňuje výjimečnost daných dřevin a jejich reálnou hodnotu.
• Nesouhlasíme s odtěžením významných archeologických terénů bez záchranného archeologického výzkumu. Navzdory tomu, že lokalita Švamberk je výjimečným zdrojem archeologického bohatství, nebylo zde v minulosti umožněno provést záchranný archeologický výzkum a předejít tak významné majetkové, historické a kulturní újmě, což považujeme za neakceptovatelné.
• Nepřijatelný je pro nás nárůst nákladní a osobní silniční dopravy spojené s obsluhou uvažované průmyslové zóny. Otevřením dálnice D3, úseku Bošilec-Ševětín, došlo k úbytku dopravy na přetížené silnici I. třídy I/3, investor však počítá s využitím této komunikace, čímž by došlo k opětovnému enormnímu zvýšení provozu v bezprostřední blízkosti zástavby obcí Ševětín, Neplachov, Dynín, Bošilec, Horusice a dalších. Požadujeme, aby nebylo umožněno naprosto neúměrné několikanásobné zvýšení dosavadního provozu (včetně hluku a znečištění životního prostředí), snížení bezpečnosti v okolí dotčených komunikací a narušení práva na klidné životní prostředí. Zcela nepřijatelný je také noční provoz.
• Rozporujeme význam průmyslové zóny v této lokalitě z hlediska snížení nezaměstnanosti. V současné situaci na trhu práce a fázi ekonomického cyklu, kdy poptávka po pracovní síle vysoce převyšuje její nabídku, dosahuje míra nezaměstnanosti nejen v okolních obcích, ale i v celém českobudějovickém okresu historických minim a pohybuje se na hranici přirozené míry nezaměstnanosti. Shledáváme tedy tento argument za zavádějící a význam celého projektu za neodpovídající.
• Žádáme prověření rozhodnutí o vydání demoličního výměru na objekt bývalého panského a zemědělského dvora Švamberk. Historie dvora sahala až do počátku 17. století a jednalo se o unikátní památku dokumentující způsob života našich předků. Zároveň byl tento panský statek historicky výjimečný, neboť jeho kompozice a využití v minulosti nemají v regionu obdoby. Je zdokumentováno, že v objektu se nacházelo mnoho kulturně a historicky cenných prvků, jako např. sgrafita, dřevěné krovy apod. Rozhodnutí o vydání demoličního výměru se uskutečnilo ve stejném rozhodném období, během kterého probíhalo řízení o zapsání dvora Švamberk do seznamu kulturních památek. Za daných podmínek shledáváme rozhodnutí o jeho demolici za problematické a postup daných úřadů za neobvyklý.
• Nesouhlasíme s tím, jakým způsobem je jednáno a rozhodováno o záměru takového rozsahu a dopadu na okolí. Záměr, který by svým rozsahem převyšoval dosavadní zastavěnou plochu, svým významem a veškerými vlivy přesahuje hranice místního regionu a projekty podobného typu a velikosti by dle nás měl být předmětem celospolečenské diskuze na minimálně regionální úrovni. Žádáme, aby proběhla veřejná diskuze o budoucím směřování a využití areálu Švamberk.
Petiční výbor spolku Pro region severního Českobudějovicka z. s., v zastoupení:
Mgr. Lucie Koblencová, Drahotěšická 430, 373 63 Ševětín
Autor: Lucie Koblencová | 72 podpisů
Více >Vážení, my, níže podepsaní studenti, prostřednictvím této petice žádáme, aby informační portál Copka.eu byl zachován v plné podobě, tedy s rozvrhem hodin tříd, učitelů a učeben, včetně zobrazených změn (suplování, zrušené hodiny atd.). Veškeré tyto informace jsou veřejně dohledatelné a každý má právo se k nim dostat. Tento informační portál hodně pomáhá studentům, jelikož sjednocuje veškeré důležité informace na jedno místo v přehledné podobě.
Autor: Tomáš Vacek | 98 podpisů
Více >My níže podepsaní protestujeme proti návrhu záměru pískovny Dráchov ve formě, jak byl předložen k řízení podle zákona č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí. Viz https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OV2065
Záměr zřízení pískovny v oblasti U Sloupu (ohraničené silnicemi Soběslav-Veselí na Lužnicí, silnicí k Dráchovu a řekou Lužnicí) předpokládá umístění technologického zázemí pískovny v severní části celého území v přímém sousedství s bytovou a rekreační zástavbou v lokalitě u Sloupu s negativními dopady do blízké obce Dráchov. Zároveň předpokládá zbudování výjezdu z prostoru pískovny na cestu II/159 vedoucí od křižovatky u Sloupu k obci Dráchov s frekvencí provozu okolo 100 kamiónů denně.
Důrazně protestujeme proti navržené variantě. Požadujeme přemístění úpravny štěrkopísku k jižnímu okraji stávajícího lesa, kde by došlo k výraznému omezení negativních dopadů těžby na obec Dráchov pouze na dobu těžby v severní části ložiska.
Zároveň požadujeme zřízení přímého výjezdu z prostoru pískovny na silnici I/3 (budoucí II/603) v oblasti křižovatky I/3 s I/23 nebo kdekoliv jižněji, např. při severním okraji Veselí nad Lužnicí v průmyslové oblasti. Vzhledem k převážnému směru doprav z prostor pískovny k dálnici D3 by šlo z hlediska dopravy o nepochybně bezpečnější řešení, neboť dochází k menšímu počtu křížení se stávajícími směry dopravy v lokalitě.
Apelujeme na zástupce obce, aby nepřipustili takovou změnu územního plánu, která by umožnila změnu užití lesních pozemků (minimálně v rozsahu parcel 431/1 a 418/6 v k.ú. Řípec) v severní části lokality. Požadujeme zachování co největšího pásu lesa podél silnice k Dráchovu, který zajistí ochranu blízkých obydlí a oblíbené restaurace s venkovním posezením proti přeletu prašnosti z prostor pískovny. Zároveň požadujeme zachování stromořadí okolo cesty k Dráchovu jako významného krajinotvorného prvku.
autoři petice / petiční výbor: Ivana Bártová, Ing. Hana Konečná, Mgr. Ing. Petr Mikeš, Mgr. Pavel Vlček
Petici je možno podpořit podpisem na petiční arch v restauraci Country Saloon u Sloupu nebo v Dráchovské hospodě. Případně je možno podpořit petici alespoň elektronicky zde.
Písemnou formu petice již podpořilo cca 100 obyvatel bezprostředního okolí.
Autor: Petr Mikeš | 10 podpisů
Více >Žádáme vypsání architektonické soutěže na dopravní a architektonické řešení centra města Soběslavi.
Petici sestavili: Piráti pro Soběslav
Autor: Martin Kákona | 4 podpisy
Více >Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
vyzýváme Vás k odpovědnému plnění poslaneckého slibu, který jste složil/a na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Připomeňme si tento zásadní text: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ To je slib, který jste složil/a. Vyplývá z něj, že jediný, komu jste povinován/a svědomitě vykonávat mandát poslance, jsou občané České republiky. Chcete-li, ve Vašem případě Vaši spoluobčané a sousedé z Jihočeského kraje, kteří Vás přímo zvolili.
Otevřeným dopisem Vám sdělujeme, že podle našeho názoru zatím nevykonáváte svůj poslanecký mandát dle svého slibu, ve prospěch opravdu všech občanů České republiky. Domníváme se, že pokud byste opravdu jednal/a pouze dle svého vědomí a svědomí, s péčí o naši Ústavu a právní řád, konal/a byste v následujících příkladech jinak:
Nepodpořil/a byste extrémistu Tomia Okamuru do funkce místopředsedy sněmovny a po jeho výrocích o koncentračním táboře v Letech byste neumožnil/a jeho setrvání ve funkci. Stejně tak u poslance a předsedy výboru pro NBÚ Miloslava Roznera.
Nepodpořil/a byste svého stranického předsedu, toho času premiéra ČR v demisi, v jeho nečestném jednání vůči řediteli GIBS Michalu Murínovi, kterého se dopouští, a od Vás jsme nezaznamenali žádné vymezení proti jeho jednání. Připomínáme, že se před volbami Andrej Babiš slibem voličům zavázal k ochraně nezávislosti policie a justice.
Snažil/a byste se zamezit tomu, aby se byť na jediný den stal pomocí hlasů hnutí ANO předsedou komise pro kontrolu GIBS komunista Zdeněk Ondráček, bývalý příslušník pohotovostního pluku SNB a nynější popírač nezákonné agrese Ruska na Ukrajině. Obdobně byste odmítal, aby ve vládě, jež dnes funguje v demisi, byl na postu ministra vnitra další bývalý příslušník pohotovostního pluku SNB Lubomír Metnar.
Chránil/a byste veřejnoprávní média a svobodu slova. Jako poslanec/poslankyně byste se ohradil/a proti slovům prezidenta Miloše Zemana vyřčeným na adresu České televize a nezávislých médií při jeho inauguraci a ujistil/a byste veřejnost, že žádný útok na média veřejné služby nepřipustíte.
Považujeme za nutné Vás upozornit, že kvůli Vaší činnosti v poslanecké sněmovně a v hnutí ANO, nesete plnou zodpovědnost za politické kroky vlády v demisi a vedení hnutí. Že také v našich očích schvalujete činy Andreje Babiše a jeho výroky např. o tom, že jedině on je, dle svých vlastních slov, „až do smrti“ kandidátem na post premiéra, že novináři kladoucí nepříjemné otázky jsou zkorumpovaná pakáž a jiné. Domníváme se, že toto by se v žádné opravdu demokratické straně nemohlo odehrát bez hlasité odezvy v členské základně. Hnutí ANO je nejsilnější parlamentní stranou a disponuje nejvíce poslanci. Tito poslanci se však nemohou schovávat za své vedení. To Vy máte vše v rukou a bez Vaší podpory by se dosavadní kroky Andreje Babiše nemohly odehrát.
Proto Vás žádáme o odpověď na otázku, zda veškeré Vaše dosavadní konání ve funkci poslance tedy bylo v souladu s Vaším vědomím a svědomím? Můžete nás dále ubezpečit, že hnutí ANO je demokratické a tudíž jste se všemi kroky jeho představitelů ve shodě, protože nám není známo, že byste se k jejich jednání jakkoliv vymezil/a?
Jsme připraveni Vás podpořit při zodpovědném plnění mandátu poslance. Nejsme ale ochotni tolerovat porušování složeného poslaneckého slibu a demokratického řádu definovaného Ústavou a zákony naší země.
Vyzýváme Vás k přijetí plné zodpovědnosti za Vaše konání v poslanecké sněmovně!
Autor: Tomáš Trantina | 40 podpisů
Více >Tato petice má za úkol regulovat přemnožené degenerucící lidské pokolení svou sobecky narůstající bezohlednou spotřebou přírodních zdojů. Přišel ten nejvyšší čas zamyslet se nad odkazem co zanecháme příštím pokolením. Jsem pro zastavení bezohledného sobeckého množení konzumní nepřemýšelející masy lidstva.
Autor: Monika Wilweber | 7 podpisů
Více >dle Ústavy ČR a zákona č. 85/1990 Sb.
adresátem petice je zastupitelstvo Města Jindřichův Hradec
Městský úřad Jindřichův Hradec, Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec
My, níže podepsaní občané města Jindřichův Hradec a jeho příznivci, kterým není lhostejné, jakým způsobem radnice tohoto města nakládá s kulturním dědictvím, jsme znepokojeni výběrem projektu na úpravu náměstí Míru, které tvoří samotné jádro městské památkové rezervace.
Rada města Jindřichův Hradec dne 18. ledna 2017 rozhodla o vyhlášení ankety na výběr varianty úprav náměstí Míru, která probíhala od 24. ledna do 8. února tohoto roku. Zároveň předložila dva návrhy těchto úprav (s pořadovým číslem 3 a 5), o nichž mohl v anketě, která byla vyvěšena na internetových stránkách města a v Informačním centru v Panské ulici, hlasovat kdokoliv. Týden po zahájení ankety přibyla další možnost hlasování, tzv. „nulová varianta“. Varianta s číslem 3 obdržela 471 hlasů, pro variantu 5 hlasovalo 375 respondentů. „Nulovou variantu“ volilo, vzhledem k jejímu zpoždění, celkem 121 hlasujících. Domníváme se, že anketa, v níž se jedna z variant objeví v možnostech hlasování až týden po jejím zahájení, je neprůkazná a nelze z ní vyvodit jakékoliv platné závěry.
Ve středu, 15. února 2017, rada města Jindřichův Hradec přesto rozhodla na základě výsledků ankety o vítězném návrhu, jímž je varianta č. 3. Bohužel tato studie z našeho pohledu nedosahuje adekvátní kvality. V předloženém materiálu chybí jakékoliv ideové zdůvodnění a koncepční argumenty, které by řešení obhájily. V neposlední řadě je dle našeho názoru zpochybnitelná i estetická kvalita použitých prvků mobiliáře.
Nekvalita předložených návrhů tkví v nekoncepčním procesu, který radnice při řešení předprojektové dokumentace nastavila. Investici 2 milionů korun na úpravu náměstí Míru podle varianty č. 3 považujeme za zbytečnou.
Anketu, ve které může kdokoliv dodatečně hlasovat mezi dvěma finálními návrhy, nepovažujeme za adekvátní formu dialogu mezi městem a jeho občany o budoucí podobě náměstí Míru. Vzhledem k tomu, jak byl dosavadní proces zadávání a výběru předprojektové dokumentace netransparentní, žádáme o přehodnocení celé věci. Jsme přesvědčeni, že korektní a transparentní cesta vede ke kvalitnímu náměstí prostřednictvím regulérní architektonické soutěže. Vypsání této soutěže by měla předcházet obsáhlá debata s občany o tom, jaké náměstí chtějí mít a především by mělo být formulováno jasné zadání, a to opět ve spolupráci s odborníky na tvorbu veřejného prostoru.
petiční výbor
MgA. Filip Hauser, Hradecká 250, Stráž nad Nežárkou, 378 02 - umělec
Bc. Matěj Šebek, Stará cesta 596, Jindřichův Hradec, 377 01 - student architektury
Mgr. Martin Vaněk, Panská 136/ I, Jindřichův Hradec, 377 01- historik umění a kurátor
kontaktní osoba
MgA. Filip Hauser, Hradecká 250, Stráž nad Nežárkou, 378 02, filiphauser@gmail.com, 728 479 447
Petici oficiálně podpořili
akad. soch. Josef Andrle, sochař
Mgr. Stanislav Beran, spisovatel
Ing. arch. Pavel Boček, architekt
Mgr. et MgA. Zdeněk Kasper, podnikatel
MgA. Mag. Arch. Jakub Klaška, architekt
akad. soch. Vladimír Krninský, sochař
Mgr. Jarmila Kulhavá, býv. ředitelka ZUŠ v JH
Vojtěch Maděryč, ředitel ZUŠ v J. Hradci
Ing. Karel Matoušek, zastupitel
akad. mal. Antonín Málek, umělec
Mgr. Jan Mikeš, kastelán zámku v JH
Bc. Marián Mikula, zástupce ředitele ZUŠ
Zdena Skořepová, umělkyně
Kateřina Špidlová, podnikatelka
Autor: Filip Hauser | 151 podpisů
Více >Podle platného územního rozhodnutí má dojít k rozsáhlým změnám na Palackého náměstí v Dačicích, k vybudování kruhového objezdu v dolní části náměstí, a tím i k omezení parkovacích míst a narušení historického rázu náměstí v památkové zóně. Tato výstavba nejenom paralyzuje na rok až dva dopravu ve městě, ale dle našeho názoru nevyřeší dopravní situaci ve městě.
Město potřebuje rozumný obchvat, který vyřeší stěžejní problémy s dopravou!!! Kruhový objezd na Palackého náměstí problémy s dopravou nevyřeší.
My, níže podepsaní občané, protestujeme proti výstavbě kruhového objezdu na Palackého náměstí a žádáme, aby byl tento projekt zastaven. Žádáme, aby představitelé města, představitelé státu, senátoři, poslanci zintenzivnili jednání s Jihočeským krajem o změně územního plánu týkajícího se nového záměru obchvatu města Dačice.
Vážený pane starosto, vážení radní, vážení zastupitelé,
vyzýváme Vás, abyste přijali rozhodnutí, kterým bude rekonstrukce Palackého náměstí, včetně kruhového objezdu zastavena.
Autor: Tomáš Tunkl | 56 podpisů
Více >V minulých dnech jsme byli svědky nezákonného odstranění pomníku dačickým obětem světových válek na Palackého náměstí. Pomník má být posléze v rámci akce "Revitalizace Kancnýřova sadu" znovu postaven na úplném okraji parku vedle rušné komunikace, aby v centrální části sadu vzniklo místo pro pořádání společenských akcí. O záměru přemístit pomník nerozhodlo zastupitelstvo, ale pouze rada města.
My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme s přemístěním pomníku na místo, které považujeme za nedůstojné. O umístění pomníku padlým v centrální se Palackého náměstí rozhodlo zastupitelstvo města Dačice dne 16.1. 1935. Aby mohl být pomník osazen na nejčestnější místo ve městě, byla přemístěna historická kašna, která tam do té doby stála. To hovoří samo o sobě o tom, jakou důstojnost a váhu místní občané, z jejichž darů byl pomník financován, jeho umístění přikládali.
Nechceme se zpronevěřit odkazu našich předků. Vážený pane starosto, vážení radní, vážení zastupitelé, vyzýváme Vás proto, aby pomník byl vrácen na původní místo.
Autor: Tomáš Tunkl | 40 podpisů
Více >Žádáme o urychlenou rekonstrukci Žďákovského mostu.
Tento most, který byl se svými 541 metry ve své době jedním z nejdelších na světě, je v havarijním stavu. Od roku 2010 na něj nesmí nákladní automobily, rekonstrukce je ale stále v nedohlednu.
„Byl jsem se znovu na konstrukci mostu podívat a upřímně říkám, že stav je špatný pro všechny, kteří tudy projíždějí. Oprava je nutná co nejdříve," řekl Jiří Štrajt, starosta Orlíku nad Vltavou.
Naprosto nás nezajímají spory mezi Ředitelstvím silnic a dálnic s firmami, nám jde o bezpečnost provozu. Neustálé oddalování rekonstrukce je hazardováním se zdravím a lidskými životy. Jak říká Jiří Štrajt, situace kolem Žďákovského mostu je zrcadlem našeho právního řádu. Jedna firma blokuje zahájení důležité akce a nikde s tím nic neudělá.
Žádáme Ministerstvo dopravy ČR, aby celou situaci vyřešilo dřív, než na mostě dojde k nějaké tragédii.
Autor: Jiří Hložek | 61 podpisů
Více >Rozhodně protestujeme proti záměrům českobudějovické radnice, která chce na konci léta zavést placení parkovného i mimo dosavadní zóny až po Pekárenskou, Nádražní a Mánesovy ulice.
Rozšíření zón placeného stání negativně ovlivní každodenní život občanů i rodinné rozpočty. Platit paušální částku mají i lidé, kteří v těchto zónách bydlí. Parkovací karta ale rezidentům nezaručí, že zaparkují před svým domem. Radnici jde jenom o peníze, na lidi nemyslí.
Žádáme proto českobudějovické zastupitele, aby záměr radnice nepodpořili a rozšíření parkovacích zón ve městě jednoznačně odmítli.
obrázek:novinky.cz
Autor: Přemysl Roubek | 195 podpisů
Více >PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme ministra dopravy ČR, aby úsek dálnice D3 označený jako stavební úseky 0307A, B, C Tábor - Soběslav a 0308A, B Soběslav - Veselí nad Lužnicí o celkové délce 25 km, který slouží jako dopravní obchvat města Planá nad Lužnicí, zůstal do doby dobudování a zkolaudování celého úseku dálnice D3 bez časového poplatku a mýtného.
Po zavedení časového poplatku na dálnici D3 zaznamenáváme návrat vysoké dopravní zátěže do centra Plané nad Lužnicí. Vzestupná tendence dopravy je zřejmá pouhým pozorováním, nicméně přesné měření nárůstu dopravy je vedením Města Planá nad Lužnicí plánováno. Úsek dálnice otevřený v červnu 2013 je využíván jako jediný možný obchvat města. Výběr mýtného a zavedení dálničních známek vede řidiče k vyhýbání se placenému úseku, a návratu automobilů veškeré tonáže zpět do centra našeho města. Dočasné zrušení poplatků na úseku Tábor – Veselí nad Lužnicí do doby dobudování celé dálniční trasy přispěje k zachování sníženého množství vozidel, které jsme zaznamenali po otevření nových úseků dálnice D3 v červnu minulého roku. Zpoplatnění tohoto úseku přináší občanům města Planá nad Lužnicí zvýšené dopravní zatížení, které ve svém důsledku vede k špatné průjezdnosti, zvýšené hlučnosti, prašnosti, znečištění ovzduší, snížené bezpečnosti a dalším negativním jevům souvisejícím se zvýšenou dopravou v centru města Planá nad Lužnicí.
Vážený pane ministře, naléhavě Vás žádáme o zvážení naší žádosti a doufáme, že prosadíte námi požadovanou změnu v rámci ochrany našeho zdraví.
Děkujeme.
Za petiční výbor:
Jiří Rangl, Nad Hejtmanem 21, Planá nad Lužnicí
Zdeněk Žalud, Zákostelní 48, Planá nad Lužnicí
Radim Pekař, Údolní 510, Planá nad Lužnicí
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
Jiří Rangl, Nad Hejtmanem 21, Planá nad Lužnicí
Autor: Jiří Rangl | 96 podpisů
Více >Nesouhlasíme s tím, aby byl zpoplatněn úsek dálnice D3, který slouží jako městský obchvat Tábora.
Dosud se po obchvatu může jezdit bez dálniční známky kvůli jeho rekonstrukci. Až skončí, chce ministerstvo dopravy obchvat zpoplatnit. Obáváme se, že potom začne mnoho aut, které využívají obchvat, jezdit centrem města. Tábor měl obchvat dlouho předtím, než vznikly další úseky dálnice D3, a vždy se používal bez poplatku. Až skončí jeho úprava, aby splňoval parametry dálnice, bude nutné k jízdě po něm mít dálniční známku.
"Zpoplatnění úseku D3 kolem Tábora přinese nám občanům zvýšené dopravní zatížení, neprůjezdnost komunikací, zvýšenou hlučnost, prašnost, znečištění ovzduší, sníženou bezpečnost a další jevy související se zvýšenou dopravou ve městě Tábor," říká táborská zastupitelka Michaela Petrová.
Žádáme proto, aby obchvat, to jest tříkilometrový úsek mezi Měčicemi a Čekanicemi, nebyl zpoplatněn. Pokud vládě jde skutečně o spokojenost lidí, měla by našemu požadavku vyhovět.
Autor: Marie Stará | 159 podpisů
Více >Opět se začíná mluvit o možnosti privatizace jediného národního podniku na území České republiky, Budějovického Budvaru.
Jsme rádi, že se kromě všech, kteří mají pivo této značky v oblibě, postavil na jeho obranu i prezident Zeman, když uvedl, že by si nepřál, abychom o tento podnik přišli. Prezident se obává amerikanizace budějovického piva, neboť americké pivo nepovažuje za nic jiného, než hnědou vodu a vadí mu jeho příprava z rýže. Jeho zájem o tuto oblast je sice nyní vyvolán mimo jiné návštěvou v Jihočeském kraji, přesto jsme přesvědčeni, že upozornil na možnou ztrátu dalšího ze symbolů našeho vyhlášeného pivovarnictví.
Vnímáme, že ačkoliv je samozřejmě takovátopprezidentova temná vize možná mírně nadnesená, v důsledku privatizace by opravdu hrozila se změnou majitele i změna výrobních procesů a používaných surovin. Naše obava je směřována i směrem k Belgii a Holandsku, neboť právě pivní koncerny z těchto zemí ovládají trh s pivem v Evropě. Místo amerického rýžového piva bychom se tak mohli dočkat také změny na zcela řadové euro-pivo, kterými nás bohužel již nyní zásobuje nejeden z velkých pivovarů a které se vyznačuje především zcela indiferentní nevýraznou chutí.
Požadujeme, aby Budějovický Budvar zůstal národním podnikem, protože chceme pít české pivo a ne evropské břečky, protože jako národ pivařů cítíme hrdost k našemu pivu a nechceme se o něj nechat připravit. V neposlední řadě pak výroba piva reprezentuje výrobní a technologickou tradici, kterou v našem státě jeho vaření má a kterou je dle nás potřeba zachovat a předávat dál.
Autor: Jan Zbožek | 65 podpisů
Více >Požadujeme zachování otáčivého hlediště v našem městě. Kvůli novému vyšetřování policie chceme opět mobilizovat všechny, kteří chtějí mít Český Krumlov nadále takový, jaký jej známe, aby podepsali tuto petici.
Otáčivé hlediště vnímáme jako fenomén a zcela výjimečný divadelní projekt, který je třeba za každou cenu zachovat. Kromě speciálního diváckého zážitku, které hlediště nabízí, se jedná o natolik specifickou součást zahrady, že se do značné míry stalo jedním ze symbolů Českého Krumlova.
Kromě této skutečnosti nelze opomenout fakt, že jde o turisticky atraktivní lokalitu, která každoročně přitahuje velké množství diváků nejrůznějších vystoupení a akcí, které na tomto místě probíhají a zvyšují tak turistickou a návštěvnickou atraktivitu Českého Krumlova jako takového.
Řešení, navrhující nové otáčivé hlediště považujeme za jednu z možností v případě, že nemůže by nemohlo být zachované současné, ale mělo by být na místě původního a co nejvíce se blížit jeho podmanivé atmosféře.
Žádáme proto primátora Českých Budějovic, aby nedovolil konec otáčivého hlediště a všemi způsoby se zasadil o jeho zachování v našem městě.
Autor: Karel Stopka | 62 podpisů
Více >Vyberte si svůj region
Souhlasíte s tím, aby byl Andrej Babiš premiérem?