Kam se valí loučovické proudy
933 podpisů chybí 1292

Kam se valí loučovické proudy

Autor: Jaroslav Jonáš | vloženo: 06.09.2015 | 933 podpisů
Sdílejte s přáteli

Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

 

,,Kam se valí loučovické proudy“

 

Svazek obcí divoká voda Loučovice

IČ: 3993493

Loučovice 51, 382 76

 

 

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme s realizací záměru Sdružení obcí divoká voda Loučovice komerčně využívat staré koryto řeky Vltavy pod VD Lipno I. pro účely adrenalinových vodních sportů.

 

Především nesouhlasíme s Podnětem k provedení změny manipulačního řádu VD Lipno I. a VD Lipno II. podaným Svazkem obcí, ve kterém je požadováno navyšování průtoku vody z 1,5 m3/s na 15 m3/s v období od poloviny května do září. Takovéto extrémní denní kolísání hladiny by znamenalo vysoké bezpečnostní riziko obyvatel přilehlých obcí i turistů na obou březích říčního koryta Vltavy.

 

Domníváme se, že v konečných důsledcích by realizace projektu Divoká voda Loučovice znamenala devastaci NPR Čertova stěna-Luč, především tzv. Čertových proudů, a dalších cenných území řeky Vltavy mezi VD Lipno I a VD Lipno II.

 

Z těchto důvodů nesouhlasíme se záměrem Svazku obcí divoká voda Loučovice a žádáme představitele sdružení, aby podnikli kroky k zastavení veškerých aktivit, které ohrožují jedinečný přírodní poklad našeho regionu – NPR Čertova stěna-Luč s unikátními Čertovými proudy. Chceme tento přírodní klenot zachovat i budoucím generacím.

 

Chápeme snahy zastupitelů obce Loučovice řešit obtížnou sociální a ekonomickou situaci občanů, ale jsme přesvědčeni, že existují i jiné cesty.

 

Mgr. Jaroslav Jonáš, Vyšší Brod 79, 382 73

Mgr. Martina Majerová, Lnářský Málkov 52, 388 01 Blatná

Doručovací adresa: Jaroslav Jonáš, Vyšší Brod 79, 382 73

Aktuality

12.10.2015 22:26

Ve Vyšším Brodě 12. října 2015

Podpořte prosím i vy Petici na záchranu jednoho z posledních divokých a magických míst naší národní řeky Vltavy - pověstmi opředené a velikány ducha opěvované Čertovy proudy.

Místo, kde se vám zastaví dech, stejně jako Mistru Smetanovi, až zaslechnete útržky romantické symfonie stříbřitých peřejí dole v údolí a  šumění staletých borovic, zaťatých do skal moře granitového...

Tento přírodní, kulturní a duchovní poklad českého národa má být podle komerčních plánů zdejších obcí přeměněn na sportovně - zábavní kanál pro adrenalinové vodní aktivity - to vše ve jménu "potenciálu řeky vytvářet ekonomické hodnoty" v dosud "neokoukané" a neponičené přírodě - jak pravil jeden místní politik.

Oslovte prosím i své známé, lidi s rozumem a srdcem, a pomozte zachovat jeden z největších přírodních skvostů naší země pro děti našich dětí. Děkujeme vám.

Více se dozvíte na www.s-divocinou-vltavy.estranky.cz

Od břehů podzimní stříbropěnné Vltavy vás zdraví Jaroslav Jonáš

 

30.12.2015 20:43

                                                              Ve Vyšším Brodě poslední den roku 2015


Milí přátelé nezkrotných Čertových proudů řeky Vltavy,

kruh naší společné pomoci kouzelnému místu divoké přírody i pradávných dějů historických se pro letošní rok pozvolna uzavírá…

Naše kampaň na záchranu jednoho z posledních divokých úseků řeky Vltavy začala v červnu letošního roku a rozvinula se do mnoha rozličných forem a podob - stěžejní se stala petice „Kam se valí loučovické proudy“. Díky Vašemu zájmu o přírodní poklady naší země se pro zachování jedinečného kaňonu Vltavy s romantickými Čertovými proudy vyslovilo na 550 občanů formou elektronickou; na 350 lidí pak připojilo svůj podpis pod petici „Kam se valí loučovické proudy“ na klasické papírové archy - k tisícovce už chybí docela malý kousek. Ze srdce vám děkujeme.                                                 

Rádi bychom poděkovali především panu Michalu Sedláčkovi - zakladateli nanejvýš potřebného portálu - jeho e-petice.cz  již třetím rokem funguje jako vztyčený ukazovák demokracie a svobody slova.

Přátelé Přírody, ujišťuji Vás, že jenom samotná existence naší Petice a její šíření mezi lidmi dokázaly znejistit sebevědomá vyjádření pánů developerů a zakroutily nejednu vrásku na čelech politiků, domnívajících se, že s přírodními skvosty Šumavy je možno zacházet jako se spotřebním zbožím v období totálního sezonního výprodeje…                                                                                    

Na počátku nového roku budou petiční archy předány představitelům „Svazku obcí divoká voda Loučovice“, kteří by již v roce 2016 rádi realizovali svůj podnikatelský záměr na „využití schopnosti řeky vytvářet ekonomické hodnoty“ - jinými slovy, přeměnit mimořádně cenné řečiště Vltavy (s národní přírodní rezervací uprostřed) na komerční, plně funkční sportovně-turistický kanál pro adrenalinové vodní zábavy.

Naše Petice žije - i v roce 2016 si bude nezadržitelně prorážet cestu ke vzdáleným obzorům - vysněným 2 225 hlasů pro zachování hrdé krásy Čertových proudů Vltavy.

Karel Čapek kdysi napsal: „Ochrana vzácných přírodních památek není otázka sentimentality, nýbrž povinné úcty; tyto památky, nám představují něco ctihodnějšího než podnikatelský zájem pana Petra nebo pana Capla.“                                                                

Sledujte prosím aktuální dění a potěšte se nádherou divoké přírody v kaňonu Vltavy na stránkách www.s-divocinou-vltavy.estranky.cz

Nezapomenutelná setkání s Divočinou našich lesů, vod, hor, luk i strání…

                                             Jaroslav Jonáš a Martina Majerová

 

 

Komu bude petice předána: Svazku obcí divoká voda Loučovice, KÚ Jihočeského kraje a Ministerstvu životního prostředí ČR

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy

Diskuze byla z důvodů většího množství nevhodných příspěvků zastavena.

Podepsat tuto petici

Podpisy | 933 (+64 nepotvrzených)

Podpisový arch v PDF
 • Věra Chouňová | Mirošovice u Prahy
 • Údaje podepisujícího nezveřejněny
 • Michaela Kubalová | Borek
 • Pavel Pokorný | Nová Cerekev
 • Kristýna Navrátilová | Kroměříž
 • Lucie Křenková | Sokolov
 • Soňa Bucharová | Jilemnice
 • kristýna mikésková | Plzeň
 • Anna Kšírová | Liberec
 • Jitka Hancková Hancková | Loucovice
Chceš změnu? Jednoduše začni!
 • založ
 • podpoř
 • sdílej
Založit petici