Petice proti zničení údolí Zdobnice přehradou Pěčín
1107 podpisů

Petice proti zničení údolí Zdobnice přehradou Pěčín

Autor: Martin Hanousek | vloženo: 30.10.2016 | 1107 podpisů
Sdílejte s přáteli

Hlavním cílem této petice je vyjádření nesouhlasu s další přípravou nebo snad samotnou realizací vodního díla Pěčín na řece Zdobnici v první zóně CHKO Orlické hory a Evropsky významné lokalitě CZ0520604 - Zdobnice – Říčka a podnět k vyřazení lokality z Generelu území chráněných pro akumulaci povrchových vod.


Proto my, níže podepsaní:
nesouhlasíme s další přípravou a výstavbou vodní nádrže Zdobnice, Pěčín na řece Zdobnici
vyzýváme Vládu ČR, Ministerstvo zemědělství a Povodí Labe, aby zastavily projekční práce a jinou přípravu vodního díla Pěčín
• vyzýváme Vládu ČR, aby ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem zemědělství vyřadila lokalitu Pěčín z Generelu území chráněných pro akumulaci povrchových vod

vyzýváme příslušné instituce, aby v boji se suchem a povodněmi začaly připravovat a hlavně realizovat přírodě blízká opatření (např. revitalizace toků, obnova mokřadů, péče o zemědělskou půdu) a k přírodě citlivá technická opatření (např. podpora vodovodní infrastruktury)

 

Důvody našeho nesouhlasu:
a) realizace vodní nádrže Pěčín by představovala devastaci přírodně cenného území národního a evropského významu. Dané území je natolik cenné, že by mělo být jednoznačně předem vyloučeno z úvah o stavbě přehrady.
b) příslušné instituce zcela ignorují jiné technické alternativy, které respektují ochranu přírody a krajiny, a neověřily ani přírodě blízká opatření, která podpoří zadržování vody v krajině a zlepšení stavu vodních zdrojů. Před uvažováním nad stavbou přehrad by měla být zrealizována všechna možná přírodně citlivá opatření.
c) nesmyslnost stavby vodní nádrže pro pitnou vodu dokonce odmítají sami vodohospodáři, kteří spravují zdroje pitné vody (např. sdružení SOVAK – vyzvalo k podpoře investic do infrastruktury vodovodů, které umožní přečerpávat vodu mezi různými zdroji pitné vody a zlepšit tak odolnost území proti suchu a případnému výpadku jednotlivých zdrojů).


Více na http://stoppecin.cz/
Facebook: Přehradu v Pěčíně nechceme!
www.facebook.com/groups/1097807136917724


 

Aktuality

20.03.2017 10:02

16. března proběhla veřejná debata k přehradě Pěčín. Níže přidáváme pár odkazů k reportážím. Petice proti přehradě bude předána úřadům i Vládě ČR i Královéhradeckému kraji. Budeme Vás dále informovat na Facebooku ve skupině Přehradu v Pěčíně nechceme! nebo na webu www.stoppecin.cz

Podpisy pod elektronickou verzi petice sbíráme i nadále!

za petiční výbor

Martin Hanousek

 

Odkazy:

http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/nadrz-nechceme-uslysi-nas-hlas-vlada-20170319.html


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100316/obsah/530793-nova-prehrada-na-labi

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2059018-stat-zvazuje-stavbu-prehrady-v-orlickych-horach-proti-jsou-ekologove-i-mistni

 

05.06.2017 09:22

Dorazila nám první oficiální odpověď na petici a to z Ministerstva životního prostředí - najdete ji zde: http://stoppecin.cz/petice/ nebo ve Facebook skupině Přehradu v Pěčíně nechceme zde: www.facebook.com/groups/1097807136917724/

Odpověď Ministerstva životního prostředí je velmi pěkně napsána a zásadní je, že se zcela ztotožňuje s agrumenty petice, že nebyla zpracována žádná alternativní řešení a že příprava přehrady je zásadně předčasná a nekoncepční.

za petiční výbor

Martin Hanousek

 

 

 

18.04.2018 10:11

Vláda ČR rozhodla dnes 18. 4. 2018 o zastavení projekčních prací na přípravě vodní nádrže Pěčín. Dokument Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství konstatoval, že: "aktuální potřeba tohoto vodního díla v lokalitě nebyla prokázána. S ohledem na výrazné nesouhlasy s výstavbou vodního díla Pěčín a neprokázanou aktuální potřebu tohoto vodního díla v lokalitě se v současné době nedoporučuje pokračovat v přípravách realizace"

Více třeba zde: https://hradec.idnes.cz/prehrada-pecin-orlicke-hory-vlada-nadrz-fcg-/hradec-zpravy.aspx?c=A180418_396066_hradec-zpravy_tuu

Děkuji všem, kdo porpořili elektronickou nebo tištěnou petici. Aktivní vyjádření názorů veřejnosti mělo a má smysl. Budeme nadále území hlídat.

s pozdravem

Mgr. Martin Hanousek - krajinný ekolog a krajský zastupitel
www.stoppecin.cz
Facebook: https://www.facebook.com/groups/1097807136917724/

 

 

 

 

Komu bude petice předána: Ministerstvo zemědělství, MŽP, Královéhradecký kraj, Vláda ČR, Povodí Labe s. p.

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 77

22. 09. 2020 | marila kama | london
It's something we don't agree with anyway. With the destruction of a valley like this But if you are looking for a slotxo game that is easy to play and make money I only need one.
+0 | -0
doporučit +
14. 05. 2020 | Milan Vařeka Vařeka | Libina
Zadržování vody v přehradách v době sucha je hloupost. Více jezírek, rybníků, mokřadů a na polích remízků a větrolamů
+0 | -0
doporučit +
06. 09. 2019 | williamjames01 Sage Tech Support Number | london
Another typical particular issue looked by customers in sage programming if you lost your data in light of some specific imperfection or some other issue at any rate you have significant decision of help it up when you reinstalling the item or application
+0 | -0
doporučit +
01. 12. 2018 | ugg boots ugg boots | http://www.uggoutletaustralia.us.com

A friend of Coach Factory mine named Paul Coach Factory Outlet received an automobile Coach Outlet Online from his brother Fila Outlet as Christmas present.Balenciaga Shoes On Christmas eve,Cheap Kate Spade Handbag when Paul came Kate Spade Outlet out of his office,Air Max Tn Plus a street urchin Nike Air Max was walking around the Victoria Secret Outlet shining new car, admiring it.A Victoria Secret Pink daughter complained Adidas Superstar to her father about Nike Air Vapormax her life and how things Coach Outlet Sale were so hard for her,UGG Boots Sale She did not know she was going UGG Outlet to make it and want UGG Outlet Store to give up.Nike Outlet She was tired of Michael Kors Outlet fighting and struggling.Michael Kors Outlet Online It seemed as one problem Stone Island Hoodie was solved a new The North Face Outlet one arose.Her father,Nike Air Max Black a cook, took her to Stussy Outlet the kitchen, He filled three pots with water Nike Shirts and placed each on Adidas Backpack a high fire .Soon the pots came Coach Factory Outlet Store to a boil. In one he Coach Outlet Online placed carrots,Coach Outlet Store Online in the second he placed eggs,Fila Sandals and in the last he placed ground coffee Balenciaga Sneakers beans. He led them sit and boil,Kate Spade Outlet without saying a word.

The daughter sucked her teeth Kate Spade Outlet Store and impatiently waited, wondering Nike Air Max Tn what he was doing. In about twenty minutes Cheap Nike Shoes he turned off the burners, He fished the Victoria Secret Clothing carrots out and placed them in Victoria Secret Outlet a bowl. He pulled the eggs out Adidas Originals Superstar and placed them a bowl. Then he ladled the coffee out Cheap Nike Air Max 2018 and placed it in a mug. Turning to her he asked," Darling,Cheap UGG Boots what do you see?"He brought her UGG Slippers closer and asked her to feel the carrots, she UGG Australia did and noted that they were soft .Nike Outlet Store Then he asked her to take an egg and break it.Coach Outlet After pulling off the shell, she observed the hard-boiled egg. Finally, he asked her to sip the coffee .She smiled, as she tasted its rich aroma.He explained that each of them had faced the same adversity, boiling water,Cheap Michael Kors Handbags but each reacted differently.Michael Kors Handbags The carrot went in strong, hard, and unrelenting.Cheap Stone Island But after being subjected to the boiling water,Cheap North Face Jacket it softened and became weak. The egg had being fragile.New Balance Outlet Its thin outer shell had protected its liquid interior, but after sitting through the boiling water. its inside became hardened ,The ground coffee beans were unique ,however ,After they were in the boiling water ,they had changed the water .

+0 | -0
doporučit +
06. 09. 2018 | Kiaan Roy |

Packers and movers alternatives are offered by us within Delhi and Indian regional by street way. Whether it is big machinery or any kind of furniture we can shift your each and every company article. We use closed trailer and storage space containers for household packers and movers assistance. We likewise have Car Transportation with properly secured and properly secured transportation of cars on scheduled time without any Hassel.

https://assuremoving.in/packers-and-movers-ghaziabad/
https://assuremoving.in/packers-and-movers-faridabad/

https://assuremoving.in/packers-and-movers-ahmedabad/
https://assuremoving.in/packers-and-movers-surat/

https://assuremoving.in/packers-and-movers-thane/
https://assuremoving.in/packers-and-movers-mumbai/

https://assuremoving.in/packers-and-movers-bangalore/
https://assuremoving.in/packers-and-movers-hyderabad/

https://assuremoving.in/packers-and-movers-pune/
https://assuremoving.in/packers-and-movers-chennai/
+0 | -0
doporučit +
26. 03. 2018 | Jan Vyhlidal | Brno
Je to zrejma demonstrace arogance a nenazranosti moci. Rad budu toto misto branit vlastnim telem...
+0 | -0
doporučit +
25. 03. 2018 | Ivo Kaša Kaša | Vyškov
Žádám o přijetí vyhlášky a zákona proti výstavbě přehrady v údolí Zdobnice.Jisté to je unikátní a jedinečný ekosystém, který dává domov mnoha druhům rostlin a živočichů.
+0 | -0
doporučit +
21. 03. 2018 | Jaroslava Divíšková | Helvíkovice
děkuji!
+0 | -0
doporučit +
09. 03. 2018 | Jan Šulc | Praha 5
Chci tam jezdit !!!
Dr. Šulc
+0 | -0
doporučit +
06. 03. 2018 | Jan Štefanides | Rychnov nad Kněžnou
Mockrát děkuji za tuto iniciativu. Právě tento druh aktivismu dělá naši demokracii tím nejlepším zřízením.
+0 | -0
doporučit +

Podepsat tuto petici

Podpisy | 1107 (+78 nepotvrzených)

Podpisový arch v PDF
  • Mikuláš Daněk Daněk | Brno
  • Alice Vybíralová | Náměšť na Hané
  • Tomáš Bárta | Praha
  • Jana Petríková | Kočín-Lančár
  • Milan Vařeka Vařeka | Libina
  • Kajetán Hostička | Praha
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Markéta Zachařová Zachařová | Sruby
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny
  • Údaje podepisujícího nezveřejněny

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku