PANÍ MINISTRYNĚ DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !
14397 podpisů chybí 15603

PANÍ MINISTRYNĚ DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !

Autor: Marek Herman | vloženo: 29.05.2017 | 14397 podpisů
Sdílejte s přáteli

V Praze 29. května 2017

Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

odstupující ministryně školství

Karmelitská 529/5

118 12 Praha 1

 

 

Věc: Petice a otevřený dopis „Dvouleté děti do školky nepatří“

 

 

Vážená paní odstupující ministryně,

připravila jste a prosadila zákon, který umožňuje přijímání dvouletých dětí do mateřských škol. Je to obrovská chyba a velmi nezodpovědné rozhodnutí. Jak odborně, tak lidsky. Vaše rozhodnutí je v naprostém rozporu s dostupným vědeckým poznáním i zdravým selským rozumem. Je to špatná politika.  

Možná Vám to neřekli, ale dvouleté děti do mateřské školy rozhodně nepatří.

Máme pro toto tvrzení pádné argumenty:

do tří let věku se formuje až 90% naší osobnosti, jde tedy o naprosto klíčové období lidského života
absolutně nejdůležitější v tomto období je bezpečná vazba mezi mámou a dítětem
tato vazba se utváří zejména jejich vzájemným kontaktem, když jsou přirozeně spolu, malé dítě potřebuje ze všeho nejvíce být se svou mámou
dítě buduje do tří let důvěru v sebe sama a svět kolem sebe, potřebuje doslova najít svůj domov
máma je v tomto směru pro dítě nikým a ničím nenahraditelná 
jakékoli dlouhodobé odtržení dítěte od mámy je v tomto věku pro dítě nebezpečné a může ho trvale a nevratně poškodit   
víme, že malé dítě potřebuje určité množství pozornosti, určitý počet doteků, určitý počet pohlazení, určitý počet pohledů z očí do očí
žádná učitelka či chůva není schopná v tomto směru plnohodnotně nahradit mámu
malé dvouleté dítě například vnímá sebe a mámu jako „jednu bytost“ a neumí se od mámy oddělit, k tomu dochází až kolem věku tří let

Posíláme tuto petici, abychom Vám jasně řekli, že s tímto zákonem nesouhlasíme a uděláme všechno, co bude v našich silách, aby došlo k jeho změně. Nechceme, aby se dvouleté děti do mateřských škol přijímaly.

Píšeme jménem rodičů a prarodičů. Píšeme za svobodné matky a samoživitelky. Píšeme za přetížené učitelky, které mají náročnou a zodpovědnou práci a kterým jste Vy tímto zákonem ještě více naložila. A hlavně píšeme za malé dvouleté děti, které se nemohou bránit.

Budeme informovat starosty, primátory a radní pro školství, aby nečinili žádná zbytečná předběžná opatření, aby neinvestovali do příprav pro vstup dvouletých dětí do mateřských škol. Byly by to vyhozené peníze.  

Budeme aktivně vyzývat ředitelky, učitelky a učitele mateřských škol, aby se semkli a projevovali občanskou neposlušnost a dvouleté děti do mateřských škol nepřijímali.  Aby rodičům vysvětlovali, proč tak malé děti do mateřské školy nepatří a jak jim to může ublížit. 

Budeme informovat rodiče, že předčasným umisťováním do mateřských škol riskují, že jejich děti budou agresivní, neklidné, budou mít poruchy chování, spánku, alergie, ekzémy. V nejhorších případech může dojít k trvalému a nevratnému poškození mozku – děti získají tzv. citovou deprivaci, se kterou se budou potýkat po celý zbytek života.

Budeme rodiče přesvědčovat, že rodičovství je nejtěžší a nejdůležitější věcí na světě. Ne kariéra. Ne peníze. Ne placení daní.

Budeme na rodiče a širokou veřejnost naléhat, aby za žádnou cenu nedopustili, aby se stalo běžným zvykem a normou odkládat malé dvouleté děti do mateřské školy.

Chápeme, že některé matky mohou být v zoufalé situaci a nezbyde jim nic jiného než dvouleté dítě do mateřské školy umístit. Nebo některé děti mohou mít akcelerovaný vývoj a bude pro ně užitečné, aby začaly chodit do mateřské školy dříve.

Proto o přijetí dítěte do mateřské školy před završením jeho třetího roku musí mít právo v každém konkrétním případě rozhodnout ředitelka školy – pečlivě, odpovědně a po diskusi s učitelkami a rodiči.

Česká republika má světový unikát v tom, že umožňuje matkám tříletou mateřskou dovolenou. Je to dobrá a zdravá věc. V tom jsme v celosvětovém měřítku moderní a ostatní země by se od nás tento přístup mohly učit. Jsme přesvědčeni, že by byla velká a hloupá chyba tuto výsadu rušit nebo ji jakkoli ohrožovat.

Vážená paní odstupující ministryně, jsme připraveni se s Vámi sejít a vysvětlit Vám naše argumenty osobně. Domníváme se, že právě Vy byste měla svou chybu napravit, přijmout svoji politickou odpovědnost a být iniciátorkou změny zákona. Věříme, že si nepřejete, aby za Vaším působením na ministerstvu zůstala chyba tak fatálních rozměrů.  

 

 

PhDr. Marek Herman, vysokoškolský pedagog a Mgr. Jiří Halda, speciální pedagog

 

Aktuality

01.06.2017 19:51

Zdravím všechny mateřinky a jejich fanoušky! Dneska jsem zjistil že se o děti v mateřských školách v České republice stará 30 821 žen a 178 můžů. A celkem máme 5 209 mateřských škol.

A já k tomu dodávám, že máme za tři dny přes  2 600 podpisů + 400 nepotvrzených.Takže co? Takže musíme přidat, aby tam bylo podpisů více!  Nejllépe  NEPOČÍTANĚ :). Mám zprávy, že se v někde dohodnete a podepíše se jen jedna učitelka za školku. Ale to je málo. Každá učitelka musí podepsat za sebe, jinak budeme žabaři! 

moc vás zdravím a jdu se zase podívat, kolik nás tam přibylo! 

Marek Herman 

 

 

 

 

01.06.2017 20:27

MILÍ NEPOTVRZENÍ, JE VÁS ČTYŘISTA A TO JE  HROZNÁ ŠKODA! 

Někteří z vás podepsali petici, ale tím to neskončilo, protože vzápětí k vám přišel  na váš e-mail zpráva, kterou ještě musíte potvrdit. Kapito?   

Těch, co nepotvrdili je 400, to je střasně moc. Tak šup k e-mailu a hezky to dopotvrzujte. My vás totiž všechny potřebujeme potvrzené.   

děkujeme! 

H+H 

 

 

02.07.2017 13:27

Rádi bychom vám poděkovali za vaše podpisy pod peticí a za vaši podporu! Každý vzkaz poctivě čteme, dodávají nám sílu a energii, že má smysl bojovat proti tomuto nesmyslu.

Po měsíci od uveřejnění petice máme téměř 9000 podpisů. My se teď s Jirkou připravujeme na setkání s politiky. Chceme jim před volbami vysvětlit, že se zákon musí změnit: dvouleté děti do školky nepatří!  K TOMU ALE POTŘEBUJEME SILNÝ MANDÁT. Chceme vás proto poprosit: pokud o někom víte, kdo by petici ještě mohl podepsat, řekněte mu, nenechejte to vyšumět. Náš cíl je pořád 30 000 podpisů. Teprve to bude síla, kterou budou politici muset respektovat a dá nám reálnou šanci věci změnit. Prosíme vás tedy ještě o jednu vlnu podpory. 

Děkujeme! 

Marek Herman + Jiří Halda        

 

06.11.2017 12:20

MÍRNÁ NADĚJE 

Dobrý den, oba s Jirkou vás všechny zdravíme. Po setkání s politiky máme pro vás opatrnou dobrou zprávu: školský výbor senátu během listopadu projedná naši žádost o "Veřejné slyšení" na senátní půdě.   Předpokládané datum, kdy by mělo proběhnout je začátek února 2018 v Praze. Je to možnost veřejně přednést naše názory na parlamentní půdě. Je to šance, abychom byli slyšet, abychom politikům a veřejnosti jasně a silně řekli, co si myslíme o dvouletých dětech ve školkách. JE TO PRVNÍ KROK K PŘÍPRAVĚ NOVELY ZÁKONA, která vrátí režim dvouleťáků zpátky. Chceme, aby novela také obsahovala SNÍŽENÍ POČTU DĚTÍ NA JEDNU UČITELKU a také snížení byrokratické zátěže ve školách a papírování. Potřebujeme, aby nás bylo slyšet v senátu, ale také v novinách a v televizích. 

Už šetřete na teplé kabáty a bundy: BUDEME VÁS V ÚNORU POTŘEBOVAT V PRAZE!!

Posíláme tuto zprávu, abyste věděli, že to neusnulo, že bojujeme dál a že nepřestaneme! 

Až budeme vědět konkrétní datum Veřejného slyšení, dáme vám zprávu. 

Vážíme si vaší práce a nedáme vás!  

H+H

Marek Herman & Jiří Halda 

 

10.01.2018 00:38

TAK A JE TO TADY: dneska jsme v senátu definitivně dohodli, že veřejné slyšení na senátní půdě k naší petici Dvouleté děti do školky nepatří bude 6. února 2018, začátek od 10:00.

Jsme moc rádi, že Veřejné slyšení bude probíhat přímo v Jednacím sále senátu, tam kde probíhají oficiální jednání senátorů. To jen dokládá, že senát dává našemu slyšení velkou váhu. Celková kapacita sálu je 120 lidí. Oficiální pozvánku budeme s Jirkou a sekretariátem senátu rozesílat na konci příštího týdne.

Ti z vás, kteří počítají že přijedou, si tedy prosím zarezervujte v diáři 6. únor. Věříme, že naplníme senát až po střechu! Při dnešním jednání nás opakovaně zrazovali, že mají opakovanou zkušenost s tím, že na slyšení je málokdy slušná účast. UJISTILI JSME JE, ŽE S NÁMI TO BUDE JINAK.  Že my za naši věc budeme bojovat a že sál bude plný tak, jak ještě nikdy nebyl.     

Pokud byste chtěli poslat pozvánku, napište nám zde na stránky petice (do Diskuse) svoji e-mailovou adresu. Uděláme maximum, aby se pozvánky dostaly do všech koutů republiky.

Tak na viděnou v únoru v Praze!

zdraví vás 

Marek Herman & Jirka Halda 

 

20.07.2018 20:08

PODAŘILO SE! DVOULEŤÁCI ZACHRÁNĚNI!!!

Včera v podvečer senát schválil novelu, která ruší povinnost přijímat dvouleté děti do školek. JE TO NESKUTEČNÉ, ŽE SE TO PODAŘILO. NESKUTEČNÉ. Ochránili jsme malé děti. Ochránili jsme učitelky mateřinek. A dali jsme silně najevo, že nedopustíme, aby se začaly malé děti hromadně odkládat do mateřských škol.

Ještě podpis prezidenta a bude to.

Moc rádi bychom vám všem, kteří jste podepsali naši petici poděkovali. Vy jste stáli na úplném začátku a svým podpisem jste pomohli k tomu, aby se celá věc podařila. Byli jste první a strašně důležitý impulz!  

Paní učitelky, paní ředitelky, rodičové milí, také vám děkujeme za vaše schůzky s poslanci, senátory, za telefonáty, e-maily, články do novin a příspěvky na sociálních sítích. Byl to neuvěřitelný tlak. Byla to obrovská síla!!!  Místy jsme se až museli smát, protože to byla jako lavina. MYŠLENKOVÁ INVAZE DO PARLAMENTU. 

Teď, je na řadě voda, sluníčko, zmrzka, odpočívání, odpočívání, odpočívání: přejeme vám krásné léto a srdečně vás všechny zdravíme 

Marek &Jirka  

Marek Herman a Jiří Halda 

 

Komu bude petice předána: ministryni školství

Podpis pod petici je nutné potvrdit v následně doručeném mailu.

Sdílejte s přáteli a známými

Vzkazy | 1513

23. 07. 2018 | Jiřina Lokšová | Roudnice nad Labem
Vzkazuji a apeluji na všechny rodiče vaše dětičky nepatří do nějaké školky, ale do vaší láskyplné náruče !
Denně jich tolik potkávám, jsou to milá a krásná stvoření, která si zaslouží jen a jen lásku rodičů! Paní ministryně takto NE !!!
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | František Flek | Malešov
Jsem také rád, že se dílo podařilo. Sledoval jsem přes rádio, jak se to v parlamentu projednává a jsem tomu moc rád, že opět zdravý rozum zvítězil.
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | Jarmila Klímová | Chomutov
pro paní 17. 06. 2017 | Dagmar Janů | Dlouhý Most
Kde jste vzala takový blud, že v jesličkách mají na starost 20 a více dětí?? Bylo ve třídě pár dětiček a ven jezdili s kočárkama pro dvojčata a na 5-6 dětí byly dvě tzv.tety na vycházku a nepamatuji si, že by se stalo neštěstí jako. Takže než něco napíšete, tak si ověřte zprávu nejlépe od maminek a babiček vašich známých a kamarádek. Ono to 60- 70 v letech bylo normální. Dokonce v 60letech měly matky mateřskou pouze .. Historie · Detail otázky ... Za dobu trvání Československa, byla placená mateřská dovolená dva měsíce a potom mohla matka zůstat na neplacené, jak ...a Konkrétně od roku 1970 (v té době byla mateřská 26 týdnů, nejdříve 4 týdny před termínem porodu a následně byla rodičovská dovolená do 2 let věku dítěte). Napsat příspěvek ... http://www.zakonyprolidi.cz/…117/historie.
+0 | -0
doporučit +
21. 07. 2018 | Jarmila Klímová | Chomutov
No pokud je to nezbytně nutné proč ne. My jsme v 70-tých letech chodili do práce normálně po mateřské dovolené ve dvou letech dítěte.Pokud neměla mamina druhé dítě brzy za sebou, ve dvou letech šly do jeslí, což bylo normální, akorát děti nesměly mít pleny, ale to bylo v 70-tých letech normální, že děti neměly plínky jako dnes do tří let a déle. Je to ostuda mámy. Jsou líné vysazovat děti na nočníček a učit ho bez plen. Měla jsem tři děti a akorát prostřední měl plenky do roka a třičtvrtě. A to ani na noc už neměly pleny i moje kamarádky a známé na tom byly s dětmi stejně. Je hrozné, že si dítě umí pustit televizi, hraje jednoduché hry na mobilu nebo pc. ale mezi nohama narvanou plínku. A proč ne, když je v suchu. Ale stěžují si, že nemají peníze na plínky a jak jsou drahé.Neuvědomují si, jak škodí přírodě!!! Za mě tuhle petici nepodepisuji.
+0 | -0
doporučit +
29. 04. 2018 | Andrea Väterová Väterová | Mělník
Jsem učitelka Mš, naprosto se ztotožňuji s Vaším postojem k výchově dětí a k rodině. Jen to neumím tak krásně zformulovat jako vy. Doufám, že máte hodně synů kterým svůj postoj k rodině a výchově předáte. Tento odkaz přepošlu dál do dalších Mš.
+0 | -0
doporučit +
26. 04. 2018 | Josef Borecký | Hlavní město Praha
Plně podporuji tuto petici a děsím se všech omezení svobody a věcí odporující zdravému rozumu, které se na nás stále hrnou.
+0 | -0
doporučit +
19. 04. 2018 | František Kužela | Hlavní město Praha
Zabývám se přes 2O principy Emoční inteligence,a ze zpětné vazby od rodičů a nás kteří jsme také byli dětmi velmi podporuji aby děti byli ve výchově rodičů min do 3 let
+0 | -0
doporučit +
29. 03. 2018 | Pavlína Juklová | Tišice
Detstvi je pouze jednou a mamu nemuze nikdo a nic nahradit!
+0 | -0
doporučit +
26. 03. 2018 | Martina Sedlářová | Habartice
Musíte vytrvat v této bohulibé činnosti.
+0 | -0
doporučit +
26. 03. 2018 | Zdeňka Cajthamlová | Jičín
Kdo vystudoval pedagogiku, chce učit, né přebalovat batolata.
+0 | -0
doporučit +
26. 03. 2018 | Alena Varmužová | Ústí nad Labem
Dobrý den, ráda bych reagovala na apelování pánů Hermana a Haldy ohledně počtu dětí v MŠ, které z důvodu rodičů, kteří jsou doma, MŠ nepotřebují nutně jako hlídací službu. Kam mám tyto informace zaslat. Děkuji Varmužová
+0 | -0
doporučit +
23. 03. 2018 | Martin Pelíšek | Otrokovice
Máte moji plnou podporu. Dítě má být s rodiči doma minimálně do tří let. Pokud to někdo nechápe, měl si pořídit místo dítěte raději rybičky do akvária.
+0 | -0
doporučit +
09. 03. 2018 | Lenka Kratinohová | Slezská Ostrava
Určitě správný názor
+0 | -0
doporučit +
06. 03. 2018 | Markéta Krátká | Praha 4
Takto malé dítě má být se svou matkou a ne vyrůstat u hlídacích tet. Vůbec by bylo nejlepší pro rozvoj a vztah mezi dítětem a rodičem, kdyby chodili až od 4 let. Opravdu ty děti trpí, srdceryvně pláčou a pokud je normální rodič, tak to sám uzná.
+0 | -0
doporučit +
04. 03. 2018 | Nikola Vacková | Pardubice
Nesouhlasím s přijímáním dvouletých dětí do MŠ.
+0 | -0
doporučit +
01. 03. 2018 | Martina Šimková | Nová Paka
Nelze než souhlasit.
+0 | -0
doporučit +
01. 03. 2018 | Kateřina Málková | Pardubice
Za tuto petici jsem velmi rada. Nedovedu si ani predstavit postat synka be dvou letech do skolky, jak by to snasel a jaky by to melo celkovy dopad na jeho psychice a osobnosti.
+0 | -0
doporučit +
28. 02. 2018 | Michaela Plívová | Mimoň
Dobrý den.. neříkám
+0 | -0
doporučit +
27. 02. 2018 | Jitka Müllerová | Brno - venkov
Ať se stát zaměří na financování jeslí a pokud chce matka pracovat, tak bez další finanční podpory od státu. Tyto peníze pak mohou investovat do státního zařízení pro dětí od 0,5-2let. V zahra. nemá matka nárok na dětské zařízení pokud je např. na ÚP.
+0 | -0
doporučit +
27. 02. 2018 | Jana Pytelová | Podolí u Brna
Děkuji zakladatelům petice a připojuji svůj podpis.
+0 | -0
doporučit +
27. 02. 2018 | Lucie Klicperová | Trutnov
Možná by to chtělo jít si to zkusit. Já osobně jsem nechtěla být učitelkou, abych jen lítala vyměňovat pleny.
+0 | -0
doporučit +
26. 02. 2018 | Petra Bialasova | Koberice
Sice jsem pouze zatim studentka VS oboru materina a nepracovala jsem nikdy v MS, ale jsem matka dvou deti (4 roky a 1 rok) a materskou mam az do 4 let veku mladsiho syna. Za nic na svete ho nedam driv do skolky. Ten cas s nim mi nikdo nevrati!!!
+1 | -0
doporučit +
26. 02. 2018 | Karin Wardasová | Český Těšín
Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
26. 02. 2018 | Bára Kořínková | Jablonec nad Nisou
Paní Valachová přijďte si zkusit jeden den do školky starat se o 24 děti,místo těch 4 vám dáme 2 leté,myslím že byste rychle změnila názor
+1 | -0
doporučit +
25. 02. 2018 | Libor Jaroš | Žatčany
Je to špatný trend, který nepřispívá ani rodinným vazbám , ani dětem samotným.
K výchově v kolektivu jiných dětí by měla být určitá zralost a ta je často idividuání. Pušalizace v této oblasti je nehorázná a nemůže přinést nic dobrého.
+1 | -0
doporučit +
25. 02. 2018 | Lubor Paroulek | Liberec
Na tuto petici mě nasměroval rozhovor s panem Jiřím Haldou v časopisu Respekt (8/2018)...Jeho věčné a pokorné odpovědi na otázky redaktorky přesně vyjádřily i můj názor na tuto problematiku...díky
+0 | -0
doporučit +
24. 02. 2018 | Klára Oplištilová | Praha
Držím palce!
+0 | -0
doporučit +
24. 02. 2018 | Karel Logr | Temelín
Naprostá šílenost,dítě v tomto věku potřebuje být u maminky,kdo pochybuje, nechť si dítě nepořizuje a užívá si života bez přítěže, protože tím se jeho potomek pro něj zřejmě stal....
+0 | -0
doporučit +
23. 02. 2018 | Marie Albrechtová | Praha 10
Na základě zkušeností svých i mnoha dalších matek souhlasím, že děti teprve od tří let jsou schopné bez stresu a trápení opouštět domácí prostředí a že všechny matky, které s dětmi strávily jejich rané dětství společně, považují toto období za šťastné
+0 | -0
doporučit +
21. 02. 2018 | Taťána Šimečková | Brno 15
Děkuji za odvahu veřejně presentovat a obhajovat odborný názor. Souhlasím s Vaší peticí a Vašimi argumenty, které potvrzuji jako psycholožka a terapeutka i jako matka tří dětí.
+0 | -0
doporučit +
21. 02. 2018 | Hana Zelená | Brno
Zájem dítěte je na prvním místě: Mezi 2. a 3. rokem je dle známé Eriksonovy stupnice vývoje je úkolem dítěte osvojit si sebedůvěru, že je schopno se správně a samostatně rozhodovat (rozvoj volních vlastností).

Vztahem, v němž především řešení jádrového konfliktu probíhá, je vztah s rodiči nebo je zastupujícími osobami. Je-li samostatná volba dítěte potvrzována rodiči jako dobrá, upevňuje se v něm cit samostatnosti a nezávislosti, schopnosti sebevlády a vynakládání volního úsilí. Pokud není rodiči podporována a oceňována jeho samostatnost, dítě si spíše vytváří pocity zahanbení a pochybnosti vůči sobě ve vztahu k okolí.
+0 | -0
doporučit +
21. 02. 2018 | Hana Zelená | Brno
"Dítě do tří let patří matce", profesor Švejcar, který sám přiznal názorové změny na odstavení dítěte a pole nějž je "matka pro dítě "absolutní hodnotou" a ve stejném duchu na něj navázal jeho pokračovatel profesor Matějček.
+0 | -0
doporučit +
19. 02. 2018 | Vodičková Ilona | Hradec Králové
Dodala bych ještě, že dítě, které si neupevní rodinnou vazbu, v dospělosti nebude mít potřebu založit vlastní rodinu, mít děti. Tohle by byl další krůček k vymírání našeho národa.
+0 | -0
doporučit +
17. 02. 2018 | Lenka Staňková Staňková | Omlenice
Půjdu za takto vztyčenou vlajkou- děkuji za tuto možnost
+0 | -0
doporučit +
17. 02. 2018 | Stanislav Hösch | Nový Bydžov
Nesmysl
+0 | -0
doporučit +
16. 02. 2018 | Kateřina Paříková | Dvůr Králové nad Labem
Jsme vysoce sociálně nároční primáti - matky o svá mláďata pěčují roky. Děti potřebují matku v dosahu nejméně do 3. let věku a i to je individuální, některé děti ještě déle. Ze šťastných dětí vyrostou pro společnost produktivní lidé!
+0 | -0
doporučit +
14. 02. 2018 | Ladislava Pitrová | Tachov
Podporuji petici o nezařazení dvouletých dětí do MŠ !!!
+0 | -0
doporučit +
14. 02. 2018 | viola widmanova | Ohaře
Pani Ministryne asi nema male deti ,nebo uz to pozapomela ,ze deti tak male nepatri do skolek ,nejdulezitejsi je vychova do 4 let .
+0 | -0
doporučit +
13. 02. 2018 | Iva Jarošová | Hradec Králové
Dvouleté děti patří z psychologického hlediska k matce,z ekonomického do jeslí,nebo center pro malé děti.Mateřská škola je pro děti od tří let.Už tak jsou tam těžké podmínky,pro připravenost dětí do ZŠ a nejlépe, když onemocní učitelé.Kdo si to vymyslel..
+0 | -0
doporučit +
13. 02. 2018 | Veronika Kellerová | Frýdlant
DÍKY!!!!
Nejsem maminka, ale jsem žena, která jednou chce mít děti. A TOTO je naprosto zvrácené!
+0 | -0
doporučit +
12. 02. 2018 | Ludmila Vrbická | Trutnov 3
Často se stává, že do školky chtějí dávat dvouleté děti takové matky, které jsou na mateřské dovolené a do zaměstnání nenastupují!
+0 | -0
doporučit +
11. 02. 2018 | Ivana Siposová | Litvínov - Janov
Dobrý den mám 2 letou holčičku a je od 2 let ve školce. Je velmi šikovná, umí skvěle mluvit, učí se barvy i písmena se mnou už teď. Děti si ve školce velmi rozumí a do školky chodí rádi. Spíš bychom byly rádi, kdyby strava nebyla tak drahá.
+0 | -0
doporučit +
11. 02. 2018 | Borek Vít | Stříbro
Nesouhlasím s přijímáním takto malých dětí do mateřských škol. V tomto věku by se měli o děti starat rodiče a ne učitelky, které mají již tak spoustu práce s integrací, s kterou mimochodem také nesouhlasím. Chudáci pedagogové i ti prckové!
+0 | -0
doporučit +
11. 02. 2018 | Olga Vítová | Stříbro
Rozhodně nesouhlasím s přijímáním dvouletých batolat do MŠ. Je to proti přírodě a zdravému rozumu
+0 | -0
doporučit +
10. 02. 2018 | Marcela Mikalová | Zádveřice-Raková
V MŠ, kde jsem učitelkou, máme zapsáno 8 dvouletých dětí. Situace je alarmující a zoufalá. Velmi těžko se zvládají vzdělávací činnosti, když dvouleté děti pláčí, utíkají,stávají se agresivními-koušou.Praxe ukazuje,že to nefunguje. Připojuji se k petici.
+0 | -0
doporučit +
10. 02. 2018 | Jana Harazimová | Rudolfov
Pokud potřebujete dát tak malé děti do zařízení, pak nepatří do školek, ale do jeslí, které politici tak prozíravě zrušili. Tak je prostě zase obnovte. Tam bylo 6 batolat na učitelku. To ve školce zaručit nemůžete.
+0 | -0
doporučit +
09. 02. 2018 | Kryštof Polák | Praha 5
Souhlasím stoprocentně.
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Vladislav HAJDUK | Teplice
Plně podporuji vami uvedenou petici a názor proti příjmu dvouletých děcek do mateřských školek. Nevím kdo vymyslel takový nesmysl,který je opět proti všemu nornálnímu lidskému počínání.Hlavně vytrvejte v boji proti absurnosti a nesmyslnostem.
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Martina Grochová | Brno
Věřím,že p.Valachová,chce pomoci matkám v těžké ekonomické situaci,ale bohužel to bere za špatný konec,a to na úkor samotných dětí.Děkuji,že to řešíte a přeji Vám,aby jste získali potřebný počet hlasů.Zároveň dofám,že se podaří najít jiné a rozumné řešení
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Renata Chabadová | Budyně nad Ohří
Dvouleté děti do MŠ určitě nepatří,být s dítětem doma a věnovat se mu co nejvíce je to nejkrásnější a nejdůležitější.Nikdo dítěti nenahradí vazbu s rodiči ...A kdo na to má jiný názor a chce jít do práce a mít klid od dítěte tak ať si děti nedělají.!
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Aja hejnová | České Budějovice
BOJUJME ZA NAŠE DĚTI - ZA ZDRAVOU MATEŘSKOU VÝCHOVU URČITĚ NEJMÉNĚ DO TŘÍ LET -KOMENSKÝ PROHLÁSIL, ŽE NEDOPORUČUJE PŘED ŠESTÝM ROKEM VYPOUŠTĚT DĚTI Z MATEŘSKÉHO KLÍNA - TUŠÍM V INFORMATORIU ŠKOLY MATEŘSKÉ - ČÍMŽ MYSLEL VÝCHOVU MATČINU.
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Milena Hradilková | Slavkov u Opavy
Tak malé dítě by mělo být zásadně s matkou.Pak mnoho let nemají rodiče čas se věnovat dětem,protože jsou pracovně vytíženi, tak ať se dětem věnuji když jsou malé.
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | JANA VLNATÁ | písek
Děti do tří let by měly být doma s maminkami, stát by měl rodinám natolik pomoci, aby nemusely maminky do práce a dětem se mohly věnovat.
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Lenka Vejlupková | Karlovy Vary
Skvělá práce
+0 | -0
doporučit +
07. 02. 2018 | Irena Šolcová | Jablonec nad Nisou
Dvouleté děti potřebují především svou rodinu. Maminku, tatínka ani sebelepší zařízení v tomto věku nenahradí.
+0 | -0
doporučit +
06. 02. 2018 | Jaroslav Lainz | Česká Třebová
Svoboda a zodpovědnost matky je v teorii hezká věc, jenže nátlak zaměstnavatelů bývá drsný. Zkuste si představit matku, která by ráda se svým dítětem byla doma do 3 let, možná i déle, ale od svého zaměstnavatele uslyší: "Heleďte, školka bere i dvouletý, tak dejte dítě do školky a pojďte do práce, jinak s Váma už nepočítáme." Takže o jaké svobodě to mluvíme? O svobodě zaměstnavatelů nahnat matky co nejrychleji zpátky do práce, dítě nedítě. Tedy aspoň podle mne.
+0 | -0
doporučit +
05. 02. 2018 | Hana Zimová | Praha 4
Dobrý večer, bylo by prosím možné, ještě takhle na poslední chvíli, získat pozvánku do senátu?
+0 | -0
doporučit +
05. 02. 2018 | Vlasta Tichá | Praha
Nezlobte se, ale přestože chápu vaše motivy, petice je napsaná úplně nekonstruktivně a chybí skutečné argumenty místo sladkobolného nátlaku. Neplatí, že by dvouleté děti musely být jen s matkou, dítě už v tomto věku růzlišuje i sebe sama a další osoby. Historicky byly děti vychovávány spíše v rodině až širší komunitě, ne v kontextu dvou nebo dokonce jednočlenné rodiny s babičkami přes půl republiky. Mělo by tedy jít spíše o to, aby se nastavily správně požadavky a pravidla, ne o plošný zákaz. V malé skupince dětí a vyhovujících podmínkách může být naopak taková možnost prospěšná dětem i rodičům. Samozřejmě nelze něco podobného aplikovat v situaci "jen další třída navíc,. kde je 30 dětí na jednu učitelku". Takže co třeba řešit koncepci a správnou realizaci? Pokud je to váš úmysl, z petice patrný není. Tento tón a formulace vám konstruktivní jednání stěží zajistí.
+0 | -1
doporučit +
02. 02. 2018 | Tomáš Kučera | Praha
Dobrý den, prosím o pozvánku na úterní akci v senátu, rád se přidám. Fandíme vám.
+0 | -0
doporučit +
02. 02. 2018 | Jitka Strýhalová | Litvínov 8
Dobrý den!
Je možné požádat vás ještě o pozvánku? Moc děkuji a moc držím pěsti!
Jitka Strýhalová
+0 | -0
doporučit +
02. 02. 2018 | Stanislav Krunčík | Slaný
Mám 3 létě dítě a do školky ji dávám spíše sporadicky... Pokud mám noční nechávám si malou doma... Noční mám v 80% měsíce takže je ve školce max týden v měsíci a i to stačí aby byla neustále nemocná... Pokud budou rodiče do školky vodit i nemocne
+0 | -0
doporučit +
01. 02. 2018 | Květuše Tesaříková | Česká Lípa
dřiv byly jesle,potom je zavrhli a nyní by je dali do školky.malé děti patří mámě ne státu.
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Antonín Antoš | Jeseník
Kreténi zrušili jesle s kvalifikovanými zdravotními sestrami a chtějí malé děti svěřit laikům?Co je to za blbost?
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Lucie Jedinakova | Litvinov
Přeji si minimum pro naše dvouleté děti a to takové, ze od 1.9.2020 bude alespon upraven zákon a legislativa tak, ze se v něm bude hovořit o tom, ze je možné přijímat dvouleté děti do MS dle zvážení ředitelky školy.
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Ivana Kýčková | Jablonec nad Nisou
Přeji hodně štěstí a otevřené uši senátorů !
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Rudolf Beneš | Kraslice
Je přeci samozřejmé,že v tomto věku tak malé děti musí být s rodiči.To by asi za chvilku mohli děti rovnou matkám odebírat v 1 roce a vychovávat je podle nějakého pitomce.
+1 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Marie Mejstříková Mejstříková | Chlumec
Buď zprovozente jesle, a neomezujte tak 3leté a víc - i s nimi je dost práce...Nebo to zruště...Úplná blbost mimo realitu.
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Jana Vobecka | Odense
Dobry den,
ziju v Dansku a mam dceru v jeslich od 13 mesicu jejiho veku. V jeslich je jedna ucitelka na 4 deti. Ma dcera je tam asi 5 hodin denne. Jsem rada za takovou moznost, prospiva jak mne, tak dceri. Nelibi se mi nepodlozene a prehnane odmitani institucionalni pece o deti do 3 let. Je treba zajistit kvalitni peci pro deti v tomto veku, a tak dat zenam moznost, zda chteji byt doma nebo dat dite do jesli. Neni prijatelne zenam rikat co je pro ne a jejich deti nejlepsi. To vi jen ony samy a v Cechach nemaji moc jinych moznosti nez sedet doma. To za moc pokrokove nepovazuji.
+0 | -1
doporučit +
31. 01. 2018 | Kristýna Pexová | Bučovice
Mám téměř dvouletou dceru a nedokážu si představit, že bych ji měla teď dát do školky. Ano, stát nám v tomto nepomáhá, a i přes spoustu odpracovaných let teď počítáme každou korunu, abychom měli za co jíst. Ale školku rozhodně ne.
+1 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Dagmar Vyklická | Brno
Nač si pořizují děti, když je v tom nejkrásnějším věku odloží?
+1 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Karel Kloud | Praha
rodiče rozhodují, ne stát
To jsme tady již měli, vymývání mozků od útlého mládí.
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Ladislav Jiránek | Bechyně
Držím palec, jde o víc, než to na první pohled vypadá!
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Zdeňka Řežuchová | Třebíč
Dítě má být do tří až čtyř let věku s matkou. V našem městě funguje jedná třída pro dvouleté děti. Rozhodnutí o umístění takto malého dítěte do MŠ by mělo být DOBROVOLNÉ. Zásadní je názor matky, ne ministryně!
+0 | -0
doporučit +
31. 01. 2018 | Jana Hrušková | Domažlice
Do MŠ ve 3 letech!
+0 | -0
doporučit +
30. 01. 2018 | Iva Bicková | Plzeň
Pro takto malé děti byly určeny jesle, které měly úplně jiné podmínky odpovídající potřebám jak dětiček, tak pečujících. Ale jesle byly vesměs zrušeny, stejně jako hodně MŠ a dnes tyto kapacity scházejí.
+0 | -0
doporučit +
30. 01. 2018 | Květa Hromková | Havířov
Děkuji, tahle petice má smysl, jde o naše děti.
+0 | -0
doporučit +
30. 01. 2018 | Vlasta Szo"keová | Telč
2leté děti opravdu do MŠ nepatří,zažila jsem to, v jednotřídce na vesnické školce a bylo to hrozné. Byli tam děti od 2,5 let do 7 let, nedalo se pracovat, každé dítě potřebuje to svoje.
+0 | -0
doporučit +
29. 01. 2018 | Mariana Hasíková | Praha 8
Netýrejte už takhle malé děti!
+0 | -0
doporučit +
29. 01. 2018 | Libuše Žambochová | Chvatěruby
Dvouleté děti spadají pod termín "péče", tudíž nikoli "předškolní vzdělávávání", patří k nim zdravotní sestra, nikoli pedagog!
+0 | -0
doporučit +
29. 01. 2018 | Monika kropáčková | Kladno 1
Prosíme o zaslání pozvánky pro naši MŠ Čtyřlístek na 6.února, je-li to ještě možné.
Děkujeme.
+0 | -0
doporučit +
29. 01. 2018 | Zuzana Pilařová | Praha
Dobry den, je mozne zaslat pozvanku I na naší mš. Dekuji Zuzana Pilařovâ MŠvU Uranie, Holešovice. Email: uranie@volny.cz a msuranie@volny.cz
+0 | -0
doporučit +
29. 01. 2018 | Daniela Holečková | Hradec Králové
Nesouhlasím s umístěním tak malých dětí do MŠ. Pokud už je rodina potřebuje umístit, tak bych rozšířila nabídku jeslí, kde jsou zdravotní sestry, nebo jiné podobné zařízení. Ale milující matka to svému dítěti neudělá. V MŠ nejsou na to podmínky.
+0 | -0
doporučit +
28. 01. 2018 | Helena Cuhrová | Praha
Pokud rodina dobře funguje, je dětem nejlépe doma. To co můžeme dětem vložit do duše a praktického naučit do pěti let života, nám žádná ani sebelepší školka nemůže nahradit. Roků ztrávených se svými dětmi doma rozhodně nelituji!!
+0 | -0
doporučit +
26. 01. 2018 | Zuzana Rauchová | Praha
Přijdeme zz naší MŠ všechny, které zrovna nemusíme být u dětí. Prosíme o pozvánku, díky.
+0 | -0
doporučit +
26. 01. 2018 | Eva Žůrková | Krhová
Mám již přes 30 let praxe a naprosto souhlasím.Jinak si vychováme národ neurotiků. Na děti není ani při nejlepší vůli vůbec čas se jim věnovat tak, jak by potřebovaly, ty dnešní počty dětí na třídách jsou neúnosné. Co se podívat do Německa na počty dětí?
+0 | -0
doporučit +
25. 01. 2018 | Jana Staňková | Brno
Děkuji za celou naši MŠ. Staňková
+0 | -0
doporučit +
24. 01. 2018 | Marcela Michňová | Lysá nad Labem
Těším se i na setkání s Vámi v Lysé nad Labem
+0 | -0
doporučit +
24. 01. 2018 | Vít Fialka | Borovany
Zcela souhlasím, že dvouleté děti do školky nepatří. Mám 3 a vím co říkám.
Děkuji, s pozdravem Fialka.
+0 | -0
doporučit +
22. 01. 2018 | Hana Kretková | Olomouc
Prosíme o vstupenku do Senátu na jednání 6. 2. pro dvě osoby :
Mgr. Hana Kretková, Bc. Dana Bräuerová
MŠ Olomouc, Žižkovo nám. 3
MAIL: kretkovahana@gmail.com
S díky
Hana Kretková
+0 | -0
doporučit +
21. 01. 2018 | Silvie Kulendíková | Třinec
Hluboce nesouhlasím s touto peticí. Rodiče mohou dát své dítě do školky, není to povinnost, nechte rodičům právo rozhodovat. V mnoha jiných zemích děti přicházejí do kolektivních zařízení dříve. Kde máte důkaz, že je to poškozuje?
+0 | -1
doporučit +
19. 01. 2018 | Jana Vaníčková | Praha
Dobrý den, mohla bych dostat nějakou pozvánku nebo něco , abych se mohla zúčastnit jednání v Senatu 6.února? Dekuji Vaníčková
+0 | -0
doporučit +
19. 01. 2018 | Zdena Klvaňová | Brno
Až nyní jsem objevila tuto velmi smysuplnou petici,vážím si vaší odhodlanosti,umocněno tím,že iniciátory jsou muži.Nějaký čas jsem učila v MŠ a plně se ztotožňuji s vašimi argumenty proti umisťování dvouletých dětí do MŠ.Velmi vám fandím.
+0 | -0
doporučit +
19. 01. 2018 | Jarmila Kotrbová | Praha 8
Prosím zaslat pozvání na 6.2.2018. Děkuji
ředitelka MŠ a též také přednášející je to pro mne velice zajímavé a důležité petici podepsaly pí učitelky i ostatní zaměstnanci mateřské školy hned na začátku
+0 | -0
doporučit +
19. 01. 2018 | Marcela Vlachová | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Prosím o pozvánku na 6. února 2018. Děkuji.
marcelavlachova@centrum.cz
+0 | -0
doporučit +
19. 01. 2018 | Jarmila Kotrbová | Praha 8
Prosím o zaslání pozvánky na 6.2.2018, je to pro mne velice důležité z důvodu mých přednášek pro mateřské školy. děkuji s podzravem a držím palce Jarmila K.
ředitelka Mateřské školy, Korycanská 14, Praha 8
+0 | -0
doporučit +
18. 01. 2018 | Helena Grygárková | Jeseník
Znám hodně inteligentních lidí, ale z nich má i zdravý selský rozum. DOUFÁM, ŽE UŽ KONEČNĚ ZVÍTĚZÍ.
Dvouletí patří do náruče mámě, ne do školky.
+0 | -0
doporučit +
18. 01. 2018 | Iva Koudelová | Ústí nad Labem
Prosím o zaslání pozvánky na veřejné slyšení.
S pozdravem Iva Koudelová.
+0 | -0
doporučit +
18. 01. 2018 | Jitka Rozová | Hovorčovice
Děkuji za vaši iniciativu! Sama sice dávám dvouletou dceru do soukromé školky, ale pouze na 3 dopoledne v týdnu. Pokud je dítě takto malé, nemá v klasické školce co dělat.
+0 | -0
doporučit +
18. 01. 2018 | Ilona Studničková | Čechtice
Prosím poslat pozvánku na připravované setkání v Praze. Děkuji Studničková
+0 | -0
doporučit +
17. 01. 2018 | Eva Cilečková | Brno
Společně to můžeme změnit, takže naviděnou v senátu! :)
+0 | -0
doporučit +
17. 01. 2018 | Iveta Zemánková | Brno
Zdravím, celá naše MŠ s Vámi souhlasí, ráda bych přijela vyjádřit Vám podporu do senátu. Můj e-mail je rchahn@seznam.cz. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
17. 01. 2018 | Miriam Poštulková | Baška
Pracuji jako učitelka v MŠ přes 30 let.
Pokud se nezmění podmínky pro učitele v MŠ, budou kvalitní učitelé odcházet (Ti ,kterým jde o vých.vzděl.proces u dětí a ne o pouhé hlídání) nebo budou jimi přeplněné psychiatrické léčebny.
Plně souhlasím s peticí
+0 | -0
doporučit +
17. 01. 2018 | Petra Skalicka | Praha 9
Jsem matka dvouletého chlapečka. Paneboze teď nás to dítě nejvíc potřebuje. Kariera je kariéra, ale být matkou je ta nejkrásnější věc na světě <3 roky utíkají a děti rostou, tak se o to nejkrásnější zbytečně neobirejte.
+0 | -0
doporučit +
17. 01. 2018 | Iva Daňková | Nové Město na Moravě
Dobrý den,
jsme nadšeny Vaším odhodláním, chtěly bychom Vás podpořit účastí v Senátu. Sdělte nám prosím, zda je to možné. Děkujeme
iva.dankova@gmail.com
paja.stara@seznam.cz
bila.jaroslava@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
16. 01. 2018 | Karel Zoufalý | Dobšice
Všechno jsem slyšel, souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
+0 | -0
doporučit +
16. 01. 2018 | Ester Zelená Zelená | Praha
Dekuji za skvělý nápad. Opravdu tam nepatří. Komplikuje to práce se staršími dětmi ve třídě. A nejsou na to psychicky vybavené.
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Veronika Machova | Olsany U Prostejova
Prosim o pozvanku na verejne slyseni. Dekuji
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Veronika Machova | Olsany U Prostejova
Dobry den !
Mám zájem o pozvánku na verejne slyšení. Dekuji
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Jana Žižková | Liberec 10
Jsem učitelka MŠ a vím dobře, jaký je to nesmysl ještě k inkluzi, zvýšenému počtu dětí ve třídách, spojování 2 tříd pro 3 učitelky trvale(nová móda) a přehršel evaluací a akcí...
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Milena Vlčková | České Budějovice
Děkuji, že nejste lhostejní a využíváte toho, co víte ku prospěchu ostatních. Fandíme Vám.
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Marta Nováková | Olomouc
Žádám o zaslání pozvánky. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Jana Dvořáková | Šťáhlavy
Je to pravda dvouleté díti do školky nepatří. Kdo dělal dříve v jeslích to dobře chápe...

+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Miluše Svěráková | Plzeň
Jsem učitelka v mateřské školce.V období od 3 do 6 let prochází děti největším vývojovým skokem. 2 leté děti mají úplně jiné potřeby a potřebují individuální péči i přístup. Je absurdní, aby ve třídě mateřské školky bylo 25 2 letých dětí a jedna
učitelk
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Jaroslava Barková Hešíková | Praha 6
MLUVÍTE MI Z DUŠE!
COPAK ASI ŘÍKÁ DUŠE MALÝCH 2LETÝCH DĚTÍ? MOŽNÁ - "CHCI ZŮSTAT V NÁRUČI MOJÍ MAMINKY,CHCI JI MÍT JEN PRO SEBE. CHCI, ABY I ONA MĚLA OČI, UŠI A NÁRUČ JEN A JEN PRO MĚ!"
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Kateřina Jelínková | Praha
Prosím o pozvánku na veřejné senátní slyšení.
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Hana Mandlíková | Praha
Prosím poslat pozvánku na 6.2. 2018 na jednání v senátu. Ráda bych přišla.
Děkuji
Hana Mandlíková
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Jana Olšová | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Prosím o zaslání pozvány na 6. 2. 2018
Děkuji - Jana Olšová
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Zdeňka Müllerová | Moravský krumlov
Souhlasím, 2leté děti mají být s mámou či tátou.
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Jan Mazánek | Praha
Prosím o zaslání pozvánky, ač účast zatím nepřislibuji.
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Andrea Bartlová | Brno
Prosím o zaslání pozvánky, rády přijedeme. Děkuji :)
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Milena Mottlová | Benešov
S peticí plně souhlasím .
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Tereza Stehlíková | Praha 7
Vytvořte prosím FB událost!
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Ivana Dubská | Svojetice
Děkuji za dobrou věc a plně s peticí souhlasím.
Dubská
+0 | -0
doporučit +
15. 01. 2018 | Stanislav Zelený | Praha 6 - Suchdol
Dobrý den.
Na posledním setkání APV jsem měl referát, kde jsem "horoval" o tom, jak je špatné, že chceme posílat dvouleté děti do MŠ. Jako speciální pedagog a ředitel MŠ s tím hluboce nesouhlasím a mnoho let proti tomu bojuji.
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Kateřina Krausová | České Budějovice
Dobrý den, připojuji se s prosbou o zaslání pozvánky na slyšení v senátu. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Jana Boušová Šišková | Benešov
Dobrý den, prosím o zaslání pozvánky. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Lada Benešová | Brno
Dobrý den, prosím o zaslání dvou pozvánek na slyšení v senátu. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Lenka Sazamová | Česká Lípa
Naprosto souhlasím s peticí a bylo by dobré,kdyby se někdo z ministerstva přišel podívat do praxe v Mš a strávit tam více dnů pozorováním,co to vlastně přineslo dětem samotným i učitelkám....a s jistotou můžu tvrdit,že by se asi chytali za hlavu,co to zase vymysleli za nesmysl...neboť výsledkem jsou nespokojené,frustrované děti i frustrované učitelky...a v tomto prostředí se opravdu nedá zodpovědně formovat osobnost dítěte,bohužel,je to opět na úkor dětí....ale co naděláme,"nahoře" jsou zkrátka chytří a hlavně ušetřili peníze,o to jediné totiž asi jde doopravdy,na lidi a děti se nehledí.... a to je opravdu smutné.
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Olga Taušnerová | Cheb
Zdravím z divokého západu, též se připojujeme k petici a prosím o zaslání dvou pozvánek na email: tausnerova@seznam.cz. Podpoříme s kolegyní všechny učitelky, ředitelky MŠ a dvouleté děti. Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Libuše Veselá | Luby
Plně souhlasim s obsahem petice, pracuji v mateřské skole 33 let.
+0 | -0
doporučit +
14. 01. 2018 | Marie Slavinská | Nový Jičín
Jsem ráda, že existují lidé, kteří přemýšlí a něco dělají.Nedělají to jen pro sebe, ale pro nás všechny. Vážím si Vás.
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Alena Procházková | Brno
Prosím o zaslání pozvánky na senátní jednání. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Zdena Šindelářová | Dubá
Jsem také pro, a jsem také pro to, aby se problematika těchto dětí vrátila zpět pod ministerstvo zdravotnictví, které to mělo ve své správě před lety. Proč by mělo všechno odnášet školství? Už jen to věkové rozpětí, které sem spadá. Ráda bych se zúčastnila setkání, prosím o zaslání pozvánky na adresu: ms_duba@seznam.cz. Děkuji, Z. Šindelářová
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Dagmar Lengsfeldová | Andělská Hora
Se všemi komentáři níže SOUHLASÍM. Vše proběhlo "o nás - bez nás".
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Iveta Lompartová | Lysá nad Labem
Zúčastním se jednání v senátu. tak Prosím o zaslání pozvánky na email: lotevi@seznam.cz
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Iveta Bittnerová | Prostějov
Zúčastním se jednání v senátu, prosím o zaslání přihlášky.Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Lenka Navrátilová | Vsetín
prosím o zaslání pozvánky na e-mailovou adresu lenkanav@volny.cz. Valaši taky bojují za spokojené a sťastné děti.
+0 | -0
doporučit +
13. 01. 2018 | Dagmar Šmatláková | Králův Dvůr
Prosím o zaslání dvou pozvánek. rádi se zúčastníme a podpoříme.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Dagmar Turfandovova | Most
souhlasím
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Jan Matula | Frýdek-Místek
Držím palce!
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Ivana Zdráhalová | Kojetín
Doufám že zdravý rozum bude vyslyšen.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Alena Špíglová | Nová Paka
Prosím o pozvánku do Senátu dne 6.2., ráda vás podpořím
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Markéta Doubravská | Vlasim
Ráda bych se zúčastnila veřejného slyšení. Starala jsem se jako učitelka o dvouleté i menší děti v jedné soukromé školce a po zážitcích bych o tom ráda povyprávěla. Důvodů proč by dvouleté děti neměly být ve školce je více než by tam být měly. Hezké dny všem
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Alena Procházková | Brno- Žebětín
Vážení, prosím o pozvánku na jednání v Senátu dne 6.února.
Děkuji
Alena Procházková
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Ivana Korejčíková | Vsetín
pozvánka: ivana.korejcikova@centrum.cz
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Ivana Korejčíková | Vsetín
Prosím zaslat pozvánku, Valaši chtějí být u toho.
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Magda Hejtmánková | Praha
Zdravíme z WMŠ Dusíkova a prosím o poslání pozvánky - magdamoto@seznam.cz, půjdeme v hojném počtu...
Díky!
Magda Hejtmánková
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | JARMILA FROLÍKOVÁ | PRAHA
PETICI JSME PODPOŘILY PODPISY, CHTĚLY BYCHOM SE ZÚČASTNIT I SLYŠENÍ V SENÁTU, PROSÍME O ZASLÁNÍ 4KS POZVÁNEK. DĚKUJEME MŠ U RYBNÍČKU PRAHA
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Tereza Mečlová | Hodonín
Dobré páteční odpoledne, prosím o zaslání dvou oficiálních pozvánek. Mailové adresy jsou meclovatereza@seznam.cz, mshod.druzstevni@centrum.cz... děkuji a přeji pěkný den :)! paní učitelka.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Pavla Kicková, Mgr. | Praha
Vážení,
prosím o zaslání pozvánky. Ráda bych se zúčastnila slyšení v senátu parlamentu ČR.
Podporu jednoho senátora pro náš plán mám.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Markéta Jančijová | Jince
Dobrý den,prosíme o taslání 3 pozvánek.děkujeme MŠ Jince u Příbrami
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | IVANA BŘEZINOVÁ | KOLÍN - SENDRAŽICE
Prosím o zaslání pozvánky na 6.2.2018 na jednání do senátu.
mssendrazice@centrum.cz
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Ilona Staňková | Fryšták
Prosím o zaslání pozvánky na veřejné slyšení v senátu na emailovou adresu.
Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Blanka Nešporová | Hustopeče
Dobrý den. Prosím o oficiální pozvánku na 6.2.2017 do jednacího sálu senátu.Chci přijet a podpořit tuto věc! Děkuji, Blanka Nešporová
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Vlaďka Dobrovolná | Hrotovice
Dobrý den. Ráda bych se zúčastnila veřejného slyšení, prosím o zaslání pozvánky. Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Andrea Benešová | Praha 9
Prosím zaslat oficiální pozvánku. Moc děkuji
+0 | -0
doporučit +
12. 01. 2018 | Alena Vaněčková | Chabařovice
Dobrý den, měla bych zájem o zaslání pozvánky na 6. 2. 2018. Ráda dorazím. A. Vaněčková
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Miroslav Janoušek | Benešov
Dobrý den, prosím o zaslání 2 pozvánek do Senátu, děkuji.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Alena Janoušková | Benešov
Prosím o zaslání pozvánky, děkuji.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Dagmar Vadkertiová | Ústí nad Labem
Prosím o pozvánku.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Zuzana Knap |
Prosim o pozvanku. Dakujem
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Bohuslava Trubačová | Kostice
Selským rozumem jsem kuchařka v Mš.Nesouhlasím s takovým rozhodnutím,jelikož vidím co mají učitelky za práci.I zvířecí mámi opuštějí mláďata až je všemu naučí.Máte mou podporu i když nejsem učitelka.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Martina Winklerová | Vsetín
Moc zdravím. Nevím, jestli budu moci přijet, přesto prosím o pozvánku a zkusím si to zařídit.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Tereza Kostková | Hranice
Děkuji za tuto aktivitu. Sdílím. Prosím o zaslání pozvánky k účasti v Senátu.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Jolana Krásná | Liberec
Dobrý den, prosím o zaslání pozvánky na veřejné slyšení v Senátu dne 6.2. 2018 pro 2 osoby. Děkuji J. Krásná
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Renáta Mikulášková | Praha
Dobrý den, rády bychom se s kolegyní zúčastnily slyšení v Senátu , a proto prosíme o zaslání 2 pozvánek. Děkujeme R. Mikulášková a L. Kottová
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Renáta Mikulášková | Praha
Dobrý den, řády bychom se s kolegyní zúčastnily slyšení v Senátu a proto prosíme o zaslání 2 pozvánek. Děkujeme R. Mikulášková a L. Kottová
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Martin Bukovský | Nové Město pod Smrkem
Dobrý den, mám zájem o oficiální pozvánku do Senátu dne 6.2. jako podporovatel myšlenky Petice.
Ať se vám Marku daří.
MB
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Alena Dufková | Kojetín
Měl by si to každý zkusit v praxi.....
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Táňa Smolková | Mnichovice
Jako matka, babička, učitelka pedagogiky, učitelka MŠ i jednatelka Asociace waldorfských MŠ se ráda zúčastním, je-li to možné.
Díky za veškerou námahu.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Nina Kučíková | Milovice
Když jsem měla dcery malé, musela jsem je dát do jeslí a pracovat tam, jako zdravotní sestra.
Neobrečely to každé ráno jen ony, ale i já.Neměla jsem je u sebe, ale jinde.
Nemohu říct, až najeden případ, kdy jistá ošetřovatelka dceři ubližovala ahned se na to nepřišlo.Spíš byly sestry hodné, ale děti většinu dne proplakaly pro mámu.
Náš stát podporuje víc, než je nutné, ty, co jsou zdravý a prostě pracocat nebudou!
Snad by si tedy maminky, které si ještě své malé dítě chtějí užít, zasloužily větší pozornost a podporu, Jen proto, že nemají od státu podporu jako nemakačenkové se musí hnát do práce, aby vše poplatily předčasně. Mnohé to vše táhnou samy.
Navíc i v jeslích jsme měli dříve více dětí, než určovaly předpisy. A i dnešní školky jsou na tom podobně, přitom to je opravdu velká odpovědnost. Do školky většinou děti i chtějí, potřebují už kamarády. Ale paní učitelky to lehké nemají.
Moc vás prosím, neberte dětem a maminkám to nejkrásnější, co spolu zažívají, kdy je opravdu potřebují.Pokud chce máma pracovat, je to její věc, pro co se rozhodne.
Ale já znám nepoměrně víc takových, které jsou k tomu donucené a trpí jak dítě, tak ony.
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Lenka Navrátilová | Vsetín
prosím o pozvánku na veřejné slyšení dne 6.2. 2018. Děkuji Lenka Navrátilová
+0 | -0
doporučit +
11. 01. 2018 | Zdeňka Pacltová Stiborová | Liberec
Prosím o oficiální pozvánku. MŠ Mníšek u Liberce.
Děkuji
Pacltová Stiborová Zdenka
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Barbora Červenková | Komárov u Hořovic
Dobrý den, mohl byste prosím poslat pozvánku na mail? Děkuji mnohokrát.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Kateřina Tomášová | Dohalice
Prosím o zaslání pozvánky na akci v senátu, určitě přijedu petici podpořit osobně. Zdraví K. Tomášová
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Lada Kalinová | Chrudim
Prosím o zaslání pozvánky na info@msstrojaru.cz, pokud budeme provozně schopné, přijedeme vás podpořit!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Radka Urbánková | Bohumín 3
Marek má pravdu.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Jakub Kramoliš | Bílovec
Prosím, pošlete mi pozvánku. Pracovně budu v Praze. Rád bych podpořil tutu snahu. Bude-li to možné přijdu. Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Andrea Eyblová | Lhenice
Andrea.20@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Antonie Ondřeková | Frýdek Místek
antonie@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Ivona Havelková | Olomouc
Zdravím Vás pane Hermane a velice Vám děkuji za úsilí, které vynakládáte za tuto věc. Učím v MŠ a sama jsem matkou 2 malých dětí. Dvouleté děti skutečně ještě potřebují maminku, pocit jistoty a bezpečí...pevné kořeny.Ta křídla jim dopřejme, až přijde čas.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Jana Fildánová | Třinec
Naprosto ve všem souhlasím s již uvedenými komentáři kolegyň z MŠ. Na papíře je vše tak jednoduché a nikdo z našich zákonodárců si to v praxi nevyzkoušel!Přece jde o děti a ne o politickou činnost !!!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Petra Škrdlíková | Brno
Prosím o pozvánku na setkání v Senátu 6.2.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Hana Gois Kvirencová |
Prosím o zaslání pozvánky
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Marie Raušerová | Praha
Prosím o zaslání pozvánky. Děkuji předem a velmi Vaši aktivitu podporuji! david.rauser@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Naděžda Drudíková | Slaný
Malé děti patří k mámě.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Šárka Gulčíková | Rychvald
Prosím o zaslání pozvánky na 6.2., dorazíme dvě!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Miroslava Sedláková | Lhota Rapotina
Prosím o zaslání pozvánky na zasedání na mail mirka.87@seznam.cz
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Hana Sedláčková | Vrbice
Prosím, zašlete mi pozvánku na slyšení v senátu, abych mohla taky rozeslat dál. děkuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Miroslava Sedláková | Lhota Rapotina
Prosím o zaslání pozvánky. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Vlasta Tesařová | Liberec
Máme úžasnou zemi, která se může se pyšnit svou historií. Máme tu čest být jejími tvůrci a podílet se tak na budoucnosti našich dětí...Pokud hledáte pro své dítě to nejlepší, tak to v současné době bezpochyby máte !!! Obětí, lásku a pocit bezpečí v batolecím věku dítěte patří především matce. I nejlepší učitelka je při setrvale nadlimitní zátěži unavená, vyčerpaná a věřím, že i bezradná. Těžko si společnost i rodiče budou Vážit učitelek, které nemají podmínky pro kvalitní, kreativní a vysoce odpovědnou práci. Řešením nejsou hodiny překrývání učitelek v mateřských školách na papíře, řešením není ani minimální posílení mzdových prostředků v rozpočtech škol. Řešení máme v rukou my sami !!! Zeptejte se ředitelek, mluvte s učitelkami a poslouchejte pozorně jejich reálné odpovědi. Myslete na budoucnost právě Vašich dětí a věřte, že jeden den v mateřské škole Vás přesvědčí o tom, že dvouleté děti při současných podmínkách v ČR do mateřské školy určitě nepatří !!! Bc. Vlasta Tesařová ředitelka mateřské školy
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Ladislava Pitrová | Tachov
Chudáci děti i učitelky!!!
Dvouleté dítě si má užívat lásku , klid a něhu u maminky. Mám 35 let praxe jako učitelka i ředitelka. Je velmi !!! důležité nechat děti dozrát.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Zuzana Máchová | Praha
Ráda bych se zúčastnila veřejného slyšení na senátní půdě,tak pokud by to bylo možné, tak prosím o zaslání pozvánky na zuzkamach@email.cz. Děkuji. Zuzana
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Jarmila Fialová | Sokolnice
Dobrý den, prosím o pozvánku na veřejné slyšení na senátní půdě dne 6.února 2018. mssokolnice@volny.cz.
Díky.....
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Ester Škábová | Mníšek pod Brdy
Dobrý den, mohu porosit o pozvánku na email estey@seznam.cz
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Martin Skala | Loukovec
Žádám o vstupenku na senátní jednání 6.2.2018.Děkuji Martin S. skala.klima@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Renata Fischerová | Litoměřice
Dobrý den, děkuji za nové zprávy, určitě na setkání 6.2.2018 přijedu i se svou kolegyní podpořit, moc prosím o zaslání pozvánky pro dvě osoby,držím pěstičky, aby se vše zdařilo,děkuji mnohokrát, pěkný den, Fischerová Renata:-)
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Marcela Fárková | Praha 8
S peticí samozřejmě souhlasím. Ráda podpořím a mám zájem o účast a pozvánku na 6. února.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Pavla Babjaková | Praha 5
Prosím o zaslání pozvánky na diskuzi v Senátu 6.2.2018.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Ivana Zajícová | Říčany u Brna
Prosím o zaslání pozvánky. Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Dagmar Štarmanová | Dlouhá Třebová
Prosím o pozvánku d.starmanova@gmail.com
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Dagmar Štarmanová | Dlouhá Třebová
Ráda bych dostala pozvánku k jednání senátorů.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Alena Vansová | Rychvald
Milí pánové, Jirko a Marku
prosíme o zaslání dvou kusů pozvánek na adresu naší MŠ. Rády se do Jednacího sálu senátu dostavíme a podpoříme svou účastí jednání. Přejeme pěkný den.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Gabriela Vidová |
Vidovagabriela@centrum.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Gabriela Vidová | Praha
Prosim o zaslani pozvanky na e-mail.Dekuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Romana Špidlíková |
Romana.81@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Karolína Zelinková | Dolní Němčí
prosím o pozvánku: kz.13@seznam.cz
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Jana Píchová | Vlašim
Prosím zaslat pozvánku na 6. 2.
Ráda bych se zúčastnila a podpořila. Děkuji. J.P.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Kristýna Kahounová | Jílové u Prahy
Prosím o dvě pozvánky na 6.2. 2018 do senátu.
msjilove@seznam.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Alena Pobudová | Praha
Záslužná práce, děkuji, že jste se za všechny ujali toho, co nás trápí.
Prosím o zaslání pozvánky, jednání v Senátu se ráda zúčastním.
Děkuji.
S pozdravem Alena
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Jana Dufková | Strakonice
Ráda Vás přijedu 6. února podpořit!!!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Milan Čížek | Jesenice
Chyba v datu konání (2017)
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Iva Čapková | Brno
Prosím o zaslání pozvánky, díky!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Lenka Polášková | Ostrava
Dobrý den Jirko a Marku, prosím Vás o zaslání pozvánky na můj email (lektorska.praxe@gmail.com). Děkuji velice a zdravím!Lenka
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Alena Matějovská | Vlašim
Prosím poslat pozvánku do senátu!
Díky a držím palce! Alena M.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Věra Pelcová | Kladno
Zdravím, jedna přihláška stačí, jen abychom vedli v patrnosti. Přijedeme 2, možná 3, musíme zajistit provoz. Tak doufám, že to dopadne.
S pozdravem Věra Pelcová, MŠ Sluníčko Kladno
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | LUDVIK CIGNA | Praha
Dobrý den, prosím o zaslání pozvání na veřejné slyšení k petici Dvouleté děti do školky nepatří, která se bude konat 6. února 2017. Děkuji, LC
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Daniela Pořízková | Vestec
Prosím o zaslání pozvánky na veřejné slyšení. Máte naší podporu!
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Alena Futerová | Praha 6
Prosím o zaslání pozvánky na veřejné slyšení,
Děkuji, Futerová
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Markéta Nováková | Praha
Dobrý den, je možné dorazit i s dětmi? A pokud ano, myslím, že s dvojkočárem neprojedu bezpečnostním rámem, pustí mě tam? Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Dana Moravcová | Praha 2
Dobrý den, všem. Jednání v senátu se, bohužel, účastnit nemohu, protože budu v zahraničí. Petici plně podporuji. Pokud stát umožnil matkám MD do dvou let věku je, podle mého názoru, správné nabídnout možnost umístění dítěte v nějaké instituci. Ale proč mateřská škola a proč NÁROK? Například Praha 2 disponuje jeslemi a další, pro 45 dětí, buduje, existují dětské skupiny - tak proč má zřizovatel řešit umístění dvouletých dětí do školky? Proč prostě jenom neexistuje povinnost zřizovatele zajistit místo pro dvouleté dítě, pokud to rodič potřebuje? Držím palce a věřím ve zdravý rozum.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | pavla sandova | praha
Prosim o zaslani pozvanky na verejne slyseni.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Eva Petřikovová | Hradec Králové
Mám zájem o zaslání pozvánky, ráda osobně podpořím. reditel@soavoshk.cz
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | pavla sandova | praha
Prosim o zaslani pozvanky na verejne slyseni do senatu. Nabizim aktivni zapojeni.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Dagmar Šléglová | Brno
Prosím o zaslání pozvánky na 6.2.2018, tedy předpokládám, že v aktualitě je chyba v roce. Děkuji moc.
+0 | -0
doporučit +
10. 01. 2018 | Dana Poličková | Šternberk
Bezva, bude-li možno vezmu dovolenou.Prosím o zaslání pozvánky.
Díky a zdravím Dana
+0 | -0
doporučit +
29. 12. 2017 | Alena Hampeisová | Praha
Držím palce! Děti mají být u svých maminek co nejdýl a do školek dvouletí caparti nepatří !
+0 | -0
doporučit +
21. 12. 2017 | Petra Šlajchová | Dlažov
Ucim v Ms. Pozoruji, ze deti prijate ve dvou letech trpi uzkostmi ci naopak agresivitou. Prijimame dvoulete jiz od roku 2012. Prospivaji hure. Pouze jedno z techto deti prospiva bez obtizi. Povazuji dochazku dvouletych do ms za tyrani deti.
+0 | -0
doporučit +
20. 12. 2017 | Barbora Romanová | Ostrava
Možná nám to neřekli, ale každé malé dítě ví, že do školky ve dvou letech nepatří a nechce a do roku 2020 s tím doufám něco zmůžete, aby zákon neprošel, za což Vám patří velký dík celé společnosti, že za nás všechny konáte!!
+0 | -0
doporučit +
18. 12. 2017 | yveta Nesvadbová | novy jicin
materska je do 3 let ditete v tom pripade nechapu proc tak male deti maji chodit do skolky v praxi to bude vypadat asi takto ucitelka bude neustale prebalovat deti a k nicemu jinemu se nedostane mimo dalsi veci
+0 | -0
doporučit +
17. 12. 2017 | Ivana Mašková | Beroun
Díky za DOBRÝ nápad!!!
+0 | -0
doporučit +
16. 12. 2017 | Marcela Jíchová | Kladno
Pan Werich by z Vas mel radost nebot boj s lidsou blbosti je vecny a proto v nem nesmime prestavat.
+0 | -0
doporučit +
08. 12. 2017 | Jana Svítková | Mělník
Učím v mateřské škole. Doma mám 2,5 letého syna. Mám srovnání z první ruky. Děti do dvou let do školky rozhodně nepatří:)Pane Hermane, moc Vám fandím a děkuji za Vaši aktivitu směrem k našim dětem. Díky!Jana.
+0 | -0
doporučit +
08. 12. 2017 | Zdeněk Šimek | Chrastava
Mámy starejte se o svá batolata
+0 | -0
doporučit +
06. 12. 2017 | Marie Vybiralova | Pzen
Dvoulete dítě ješte musí byt s Mamou, ne ve Školce
+0 | -0
doporučit +
04. 12. 2017 | Pavel Beneš | Praha
Děti do nejméně 4 let patří k mámě.Světu chybí citová výchova.
+0 | -0
doporučit +
04. 12. 2017 | Martina Vaculíková Vaculíková | Traplice
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
29. 11. 2017 | Iveta Holubová | Starý Plzenec
Jsem učitelka MŠ, plně s vámi souhlasím. Myslím, že ti co tento zákon schválili, nikdy se nebyli podívat ve školce, na dopolední výuku. My si jen nehrajeme, my i učíme! Nedovedu si představit, jak skloubíme výuku 2 letého a 6 ti letého dítěte.
+0 | -0
doporučit +
29. 11. 2017 | Petra Dokoupilová | Odry
Uprímné dekuji za tuto petici!Držím palce.
+0 | -0
doporučit +
28. 11. 2017 | Daniela Pavlíková | Brno
Moc děkuji za to,že se nebojíte bránit děti,které se zatím samy bránit neumí.
+0 | -0
doporučit +
27. 11. 2017 | Iva Kosáčková | Trutnov
Rozhodne souhlasim, 2leze deti do skolky opravdu nepatri. Je moc dulezite uvedomovat si to,ze dite do 3 let potrebuje mamu a ze prvni 3 roky jsou urcujici pro zbytek jeho zivota a zaroven pro budouci spolecnost!
+0 | -0
doporučit +
24. 11. 2017 | Michaela Andrášová | Litoměřice
Děkuji za odvahu postavit se nesmyslnému zákonu o přijímání dvouleťáčků do MŠ.,nesmyslné plošné inkluzi,byrokracii již v MŠ. Alarmující volání odborníků před uzákoněním nepomohlo,držím palce Vám.Bohužel zdravý selský rozum se již "nenosí".Plně souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
23. 11. 2017 | Markéta Žwaková | Odry
Zodpovědně podepisuji, dělám tak z mnoholeté zkušenosti práce s dětmi. To co pozoruji v posledních letech, jako matka dvou dětí a učitelka v MŠ je mimo mé chápání.. Mateřské školy se proměnily v jesle a maminky jsou doma na mateřské.Vnitřně pláču s dětmi.
+0 | -0
doporučit +
23. 11. 2017 | Renata Ligasová | Otrokovice
Snad se podaří zabránit nástupu těchto malých dětí do MŠ !!!
+0 | -0
doporučit +
22. 11. 2017 | Martina Slavíková | Ostrava
Naprosto s vámi souhlasím. Dvouleté děti do školky nepatří.
+0 | -0
doporučit +
22. 11. 2017 | Jana Ranglová | Jablonec nad Nisou
Nesouhlasím ani se soukromými školkami. Sice tam je menší počet dětí, ale máma je máma. Proč budu chtít mít dítě a ve dvou letech ho strčím do školky. Všechny děti od tří let musí do školy a máma do práce, tak ať si je užijí.
+0 | -0
doporučit +
22. 11. 2017 | Martina Kropková | Hulín
Dobrý den, je to od vás velmi odvážné, ale rozhodně správné! Sama jsem pracovala 11 let ve školce a na vlastní kůži vím, jak je pro dítě velmi složité přejít z maminčina náručí na "druhou stranu" k nám. Mám teď sama roční dítě a školka počká až bude čas.
+0 | -0
doporučit +
22. 11. 2017 | Zuzana Adeniran | Pardubice
1.Státní školky jsou standardně přeplněné a přednost mají starší děti, šance, že přijmou dvouleté dítě je malá. Mnohdy není ani místo pro tříleté dítě. 2.Zda dám dítě do školy ve dvou letech nebo pěti letech je svobodné rozhodnutí rodičů. 3.Každé dítě je individuální, některé děti nezvládají školku ani ve čtyřech letech. 4.Ne všechny rodiny zvládají vyžít s jedním platem a rodičovským příspěvkem pod osm tisíc. Možnost čerpání dvou let je pro některé rodiny zásadní pro fungování a je to opět o svobodném rozhodnutí rodiny.
+0 | -1
doporučit +
21. 11. 2017 | Jana Vránová | Brno
Děkuji, že jste petici založil. Jsem psychoterapeutka a mohu potvrdit, že lidé, co byli v dětství v jeslích, mají velmi často nezvratně poškozenou osobnost a v dospělosti pak nesmírně psychicky trpí. Jen málokdo jesle zvládl bez úhony.
+1 | -0
doporučit +
16. 11. 2017 | Veronika Baťchová | Tišice
Fandím Vám a moc držím prťátkům palce. Veronika
+0 | -0
doporučit +
16. 11. 2017 | Marie Černá | Kestřany
Pane Hermane, děkujeme za Vaši obětavou práci. Má to smysl a fandíme Vám.
+0 | -0
doporučit +
15. 11. 2017 | Tadeáš Přikryl | Pohořelice
Promiňte mi, ale já vím, že dítě do 3 let je tak mentálně spojené s matkou, že si myslí ,že je stále její součástí.
+0 | -0
doporučit +
14. 11. 2017 | Jana Novotná | Vřesina
Pánové, děkuji.
Za všechny děti, které se nedovedou s ohledem na svůj věk bránit.
+0 | -0
doporučit +
13. 11. 2017 | Jana Havlová | Praha 4, Kunratice
Souhlasím - podporovat děti a ne kariérní matky, at si každá matka rozmyslí, zda chce mít opravdu dítě a podle toho pak jedná - ne se ho hned "zbavit". Jako učitelka musím přidat - zeptejte se učitelek v MŠ, co ony na to?
+0 | -0
doporučit +
13. 11. 2017 | Vlasta Fornůsková | Litvínov
Nejde se věnovat v heterogenní třídě dvouleťákům a zároveň předškolákům. To je nadlidský výkon a učitelka nepřipravi řádně děti na vstup do ZŠ. Není správné hnát děti tak brzo do MŠ, když dítě na to není zralé po psychické stránce, ale ani po fyzické
+0 | -0
doporučit +
13. 11. 2017 | Dana Dubská | Česká Třebová
Je smutné, že o takových zákonech rozhodují lidé od stolu, kteří neznají práci učitelek v MŠ. Ať si to jdou na týden vyzkoušet.
+0 | -0
doporučit +
13. 11. 2017 | Marcela Čechová | Vsetín
Moje dlouholetá praxe učitelky a posléze ředitelky mateřské školy ukázala, že děti jsou zralé pro MŠ až od tří let.
S peticí se plně ztotožňuji.
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Dana Zůbková Zůbková | Mutěnice
Nesouhlasím aby dvouleté děti šly do školky!!!!
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Jaroslava Marková | Liberec
Naprosto souhlasím-děláte moc
záslužnou věc!
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Dušan Marek | Liberec
Plně s Vámi sdílím stejný názor a podporuji ho.
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Romana Bekova | Plzeň
Dvouleté děti opravdu do školky ještě nepatří. Snad podpisy budou k něčemu
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Martina Zielinska | Ústí nad Labem
Maličké děti mají být s mámou a ne ve školce..
+0 | -0
doporučit +
12. 11. 2017 | Vladislava Černá | Bílovice
V MŠ máme dost práce s 3 letými dětmi, natož pak s 2 letými.
Doufám, že zvítězí zdravý rozum...
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | Kateřina Čechová | Olomouc
Se svými třemi dětmi jsem byla doma minimálně tři roky s každým a nelituji toho. Malé děti mají být u maminky a užívat si rodinu, ne stádní výchovu.
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | Eva Saidlová | Bylany
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | ANNA VIDLÁKOVÁ | OSTRAVA
Velmi nutné.Už mi fakt nebere mozek, co ti ,,nahoře" ještě vymyslí.Jste vůbec matka paní ministryně?
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | ivan moudry | Praha 9
mama, mama, sama mama. a co tata ?
krome toho, neni pravda, ze by dvoulete deti nezvladly nekolik hodin bez rodicu, v kolektivu. kazde dite je jine. jestli to ty vase nezvladnou, je to ok. no zamyslete se, jestli neni chyba vo vas.
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | Ludmila Šabacká | Velké Meziříčí
Letos pracuji se skupinou 2 letých a tříletých dětí v celkovém počtu 25 na třídě a to bez pomocné chůvy. Ve třídě není pohoda, činnosti jsou velmi narušované Dvouleté děti většinou nemají mentálně na zařazení do kolektivu.Nejsou na to připravené.
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | Irena Hlavová | Český Těšín
Vytvořte pro malé děti jesle.
+0 | -0
doporučit +
10. 11. 2017 | Lucie Vejdová | Česká Třebová
Mám čtyři děti (19, 19, 16 a 7let) Dvouleté děti mají být s mámou. Ať je možnost přijmout vyzrálé dítě mladší tří let. Ale pouze možnost. Nechceme se vracet k jeslím. Novorozenci od šesti týdnů, přestávky na kojení, aby soudružky údernice mohly pracovat.
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Zdena Zelenková | Kamenice
Naprosto se s touto peticí ztotožňuji, mám 2 děti, s jedním jsem musela z exist. důvodů jít do práce už v jeho 2 letech, kdybych to mohla vrátit, neváhám, šla bych raději žebrat, s druhým jsem byla do 3 let doma, obrovský rozdíl. Vše se vrátí v dospělosti
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | marie pokorná | Hutisko-Solanec
Dvouleté děti nejsou zralé pro docházku do mateřské školy.Potřebují ind. péči a hlavně maminku.
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Zuzana Grus Tuckova | Vapno
Dite kteremu jsou 2 roky ve skolce nema co delat,ma si uzivat blizkost maminky jeji lasku ,a ne byt ve skolce kdyz ta mama sve dite odlozi takto brzo proc si ho porozovala?proc to materstvi si neuzije?
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Alena Hrackova | Veseli nad Moravou
Diky za vytrvalost a snahu o napravu veci.
Alena Hrackova
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Marcela Vlachová Vlachová | Stará Boleslav
Snad to klapne.
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Kateřina Hamatová | Meziboří
Jako učitelka mateřské školy nesouhlasím s nástupem dvouletých děti do MŠ, děti v tomto věku potřebují hlavně matku!!!! Učitelka se nemůže věnovat dalším dětem, jejich potřebám, protože dvouleté děti vyžadují neustálou péči a pozornost učitelky!!
+0 | -0
doporučit +
09. 11. 2017 | Lucie Kašpříková | Ostrava
V nutných případech jsem pro jesličky. Tam jsou na tak malinké děti připraveni, ale těch moc není a stojí dost peněz... snad se zase stanou běžnějšími.
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Alice Hranošová | Háj ve Slezsku
Děkuji, že se snažíte o dobrou věc!!! Dvouleté děti opravdu do školky nepatří!!!!!
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Eva Burden | Tetín u Berouna
Jsem učitelka v malé vesnické MŠ a vůbec nevíme kam dvouleťáky v naší MŠ umístit. Namixovat je se staršími dětmi? To nepřipadá v úvahu. Nemáme řádné vybavení, personál, nejsme na tak malé děti připravené :-(. Eva B.
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Jana Horáková | Mladá Boleslav
Pánové, velmi Vám děkuji, že jste se za to vzali,dále máme problémy s překrýváním učitelek a vůbec nechápu, proč se takovéto hlouposti zakotvují do zákonů a dále je strašný nesmysl, povinná předškolní docházka. Ředitelky nemají žádné páky proti neplatičům
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Jiří Dvořák | Železná Ruda
Dětská školka není totéž co dětské jesle (tam se o děti starají dětské sestry).
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Jana Čejková | Praha
Děkuji za tuto petici, stát by měl spíš usilovat o to, aby tyto děti mohli zůstat doma s maminkami
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Miloslava Pluhařová | Příbram 7
Máte moji plnou podporu.
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Olga Kališová | Uhlířské Janovice
Zajímavá problematika. Děkuji za pečlivé zpracování tématu.
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Pavlína Bilkova | Blažkov
Dite ve dvou rokach do skolky nepatri.. dite je fixovano v tomto veku na matku nejvic..
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Naďa Votrubova | Stará Boleslav
Dvouleté děti do školky nepatří
+0 | -0
doporučit +
08. 11. 2017 | Petra Velasová | Kamýk nad Vltavou
Děkuji za tuto petici panu PhDr. Marku Hermanovi a panu Mgr. Jiřímu Haldovi a držím palce při jednáních s politiky. Dvouleté děti do mateřských škol nepatří.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Romana Plecitá | Příbram
Máte mou plnou podporu!Dvouletým dětem při současném stavu 25-28 dětí ve třídě spíš ublížíme, než pomůžeme. Na velké změny v počtu dětí a pedagogů nejsou peníze, ty se vynakládají na nesmyslné dotační projekty.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Mgr.Helena Vítová | Bystřice nad Pernštejnem
Věřím, že tato petice ukáže všem, že děti ve svých 2 letech potřebují nejvíce mámu. Ať se bude školství snažit sebevíce, máminu náruč nikdy nenahradí. Byla by lepší podpora rodin.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Jarmila Cimprichová | Křelov-Břuchotín
Maminky by si měly uvědomit, že čas, který se svým malým dítětem neprožijí, jim ani dítěti nikdy nikdo nevrátí. A pozdě budou litovat.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Kateřina Mikuličková | Luhačovice
Jako máma bych dítě ve dvou letech do školky nikdy nedala!!! Nemá tam co dělat.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Anna Hantonová | Loket
Smíchat ústav sociální péče, MŠ a jesle, to dokáže opravdu jen diletant! Začleňování do kolektivu, jak tomu teď říkají, je dobrá věc, ale kdo s nimi pracuje? Jsou to odborníci a odbornice? A vědí, jak s nimi pracovat a s " čím" pracují? A kde je právní ochrana dětí při případném neštěstí, které se bohužel asi brzy stane! A kde pak bude právní ochrana učitelky, či učitele? Vždyť ani neznají diagnózy hendikepovaných dětí, které mají ve skupině spolu se zdravými! A to nepíši o náročnosti práce! Bude to jen na papíře? Nebo se opravdu bude pracovat?To by musel mít ten den víc hodin a učitelka by jich musela odpracovat také daleko víc! Asi tolik, co dnes, kdy se ředitelky nestydí učitelkám krást hodiny, apod.! Starostové a ostatní zřizovatelé by si měli rozmyslet, co ve svém městě zřídí! je to především jejich odpovědnost! a našim politikům bych doporučila! Jděte mezi mezi ně! Jděte si to zkusit!Já už to mám za sebou!Stojí to za to! Budete mluvit jinak a možná moudřeji!
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Radka Štáhlová | Lazec
Dvouleté děti do školky nepatří!!!Naše předškolní školství, které máme na vysoké úrovni, tímto degradujeme na hlídací službu.Celý náš pedagogický kolektiv petici podporuje.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Simona Roedlova | Milovice
Takto male deti se maji citit v bezpeci u rodicu a ne byt odstrceni do skolky ci jesli. Maminky maji materskou tri roky, tak proc by meli dite davat do skolek.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Romana Plecitá | Příbram
Naprostý souhlas! Dvouletým dětem v současných podmínkách 25-28 dětí ve třídě spíš ublížíme, než abychom podpořili jejich rozvoj. Na nějakou velkou změnu v počtech dětí a více pedagogů nejsou peníze, ty sežerou různé nesmyslné dotační kolotoče, a proto plně Vaši snahu podporuji!
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Anna Pavelková | Karolinka
Ve školství bylo zničeno vše, co se osvědčilo za léta praxí. Myslím, že v dnešní době je to i záměr - citově dítě odloučit od rodin, připravit na multikulti.Jsem býv.uč.MŠ, vím o čem píši.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Jiří Miller | Klášterec nad Ohří
Dvouleté dítě má být s matkou či otcem co nejvíce.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Marcela Severová | Náměšť nad Oslavou
Maminky starejte se o své děti do nejdéle - uteče to jako voda a potom budete litovat - peníze utratíte a dětem bude chybět láska
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | David Juřina | Most
Jsem stejneho nazoru. Drzim palce ke zruseni tohoto nesmyslu.
+0 | -0
doporučit +
07. 11. 2017 | Eva Kozáková | Praha
Dvouleté dítě nepatří do žádné instituce, pokud je možné se tomu vyhnout.
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Lenka Vojáčková | Čáslav
Známá, která je těhotná a zároveň stále na rodičovské, šoupla dvouletou dceru do školky a jiné dítě, jehož maminka šla do práce, se nedostalo. Krom toho ta holčička neumí sama jíst,skoro nemluví, neřekne si na záchod a do školky chodí s plínou. Chudák učitelka, když má takovejch ve třídě 11 :-(
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Mario Vavro | Český Brod
Plne souhlasím
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Laura Krixova | Hostivice
Velmi s Vami souhlasim
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Jana Vágnerová | Suchohrdly
Souhlasím s celým zněním dopisu a věřím,že zvítězí zdravý rozum všech maminek a žen v České republice!
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | jan šívr | Olomouc
Nedovedu si svého dvouletého vnoučka představit ve větším kolektivu dětí, když bylo potřeba stále se mu věnovat. A podle manželky, bývalé učitelky MŠ se učitelka sice věnuje dětem i individuálně, ale nejde to s jedním dítkempo celou dobu pobytu ve školce.
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Lenka K. | Lanškroun
Držím nám všem palce. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Adriana Nakládalová | Olomouc
Nato jsou snad jesle tohle někdopodal kdo nemá zdravý rozum!!!!
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Jitka Kateřina Trčková | Praha

Vážení přátelé,
nejen dvouleté děti do školky, ale pětileté povinně do školky-jinak pokuty.
Pochopila bych to v případech, o kterých není třeba diskutovat. Ale ze zákona?
J.K.Trčková
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | E Brožová |
Jste skvělí, chlapi! Držte se! Jsme v tom s vámi
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Helena Pavelková | Brno
Věkové rozmezí v MŠ je 2-7 let, což vede spíš k zajištění bezpečnosti dětí, organizaci a hlídání dětí, ne vlastní práci s dětma. Není možné "obsluhovat" dvouleté děti, které často mají problém s WC, jídlem, pitím, smrkáním: chybí jim základní návyky ... a zároveň plnit požadavky RVP, tedy děti učit, hrát, tvořit s nimi, zpívat, tancovat.... To není o rozvíjení osobnosti dítěte a o práci učitelky - úroveň třídy se snižuje na to, co je akutní potřeba.
+0 | -0
doporučit +
06. 11. 2017 | Jana Uličná | Rožnov p. Radhoštěm
na těchto malých, jeselských dětech pácháme hřích v MŠ,navíc ve smíšených třídách,neetické,nedůstojné,kdo to nezažil,nepochopí,vraťte těmto dětičkám jesle a z učitelek nedělejte služky!!!!
+0 | -0
doporučit +
01. 11. 2017 | Petr Papežík | Slavkov pod Hostýnem
Chudáci malí, takhle je okrádat o čas, který by měli být s maminkou a tatínkem.
+0 | -0
doporučit +
01. 11. 2017 | Jirka kára | Prag
4 minuty thy magore!!!
+0 | -0
doporučit +
30. 10. 2017 | Jarmila Bolfová | Karlovice
Posílám pohlazení všem dvouletým mrňouskům, kteří musí být bez maminky. Maminka 3dětí biologických a dvou dětí přijatých před 17 a 8 lety z koj. ústavu s deprivací, kdysi sestřička v jeslích, nyní studentka pedagogické školy.
+0 | -0
doporučit +
28. 10. 2017 | Věra Vlčková Vlčková | Nymburk
Jako maminka 21 měsíčního chlapečka si nedokáži představit, že bych za 3 měsíce mého prďolku odvedla do cizího prostředí, kde je možná hodná paní učitelka, která se snaží, aby malý nestrádal, ale maminka je jen jedna !!! a to se vším všudy.
+0 | -0
doporučit +
20. 10. 2017 | Jaroslav Pokorný | Česká Rybná
"zákon, který UMOŽŇUJE přijímání dvouletých dětí do mateřských škol........"

Takže kde je problém??
+0 | -0
doporučit +
20. 10. 2017 | Veronika Zippe | Hlušovice
Pane Hermane,děkuji za vaši iniciativu a také za to,že vám ty děti nejsou jedno.
+0 | -0
doporučit +
19. 10. 2017 | Stanislava Fagulcová | Louny
Bohužel patřím mezi rodiče, kteří dali dítě do školky před třetím rokem (ve 2,5 letech). Dnes lituji. Proto podepisuji, kéž bych se nad tím zamyslela dříve a četla tento obsah. Díky za Váš přístup!
+0 | -0
doporučit +
17. 10. 2017 | Jaroslav Martínek | Říčany
Jednoznačná podpora!MŠMT je n utno vyčistit a vyvětrat! Jednou pro vždy!
+0 | -0
doporučit +
13. 10. 2017 | Martin Hruška | Praha
Děti musí být s rodiči, co jim nedáme v tom věku už nikdy nenahradíme!
+0 | -0
doporučit +
10. 10. 2017 | Alexandr Krško | Nové Strašecí
Marek Herman. Skvělý pedagog. Jeden z mála chlapů, kteří mají víc rozumu, než mnohá ženská. Díky za to, že jsem se mohl - byť již ve věku pokročilém - účastnit jeho přednášek. A díky za to, že mi pomohl pozměnit způsob mé výchovné práce.
+1 | -0
doporučit +
09. 10. 2017 | Aleš Klinkáček | Bystřice nad Pernštejnem
Jen tak dál...
+0 | -0
doporučit +
09. 10. 2017 | Jitka Bocková | Dřínov
Jsem matkou dvou již dospělých dětí, prvorozený šel do školky ve dvou letech, druhorozený ve čtyřech letech. Jak pro děti, tak pro mne byl schůdnější nástup do zařízení v pozdějším věku. Byl to tiž velký rozdíl v psychickém a zdravotním stavu dětí.
+0 | -0
doporučit +
09. 10. 2017 | Jaroslav Švestka | Praha 4
Rozhodně musí mít školka možnost posoudit, zda je na to dítě zralé. Celé je to nesmysl.
+0 | -0
doporučit +
08. 10. 2017 | Jana Konečná Kubečková | Mikulovice
Děťátka PATŘÍ DO MÁMINY NÁRUČE A NE DO ODKLÁDÁRNY, NA CO JE PAK RODÍ? Vezmi si člověče příklad od zvířat.
+0 | -0
doporučit +
08. 10. 2017 | Petra Janalikova | Vizovice
Souhlasím, že malé děti patří do školky až od 3let.Proto podepisuji tuto petici. Dvouleté dítě je ještě malé a mělo by zůstat doma s maminkou, která se mu plně věnuje a dává mu pocit bezpečí a tím rozvíjí jeho osobnost.
+0 | -0
doporučit +
08. 10. 2017 | Ivana Dvorská | Praha 8
Děkuji vám, mám tři malé vnuky a velice mi chybí osvěta na téma - malé dítě patří k rodičům!
+0 | -0
doporučit +
08. 10. 2017 | Lenka Strnadová | Býšt
Dobrý den,jsem učitelkou v mateřské škole a minulý školní rok jsem ve třídě měla celkem devět dvouletých dětí a to v 28 členném kolektivu.Považuji tento rok za noční můru ve své dosavadní praxi.Důvody nemusím sdělovat.Děkuji za Vaši akci.Strnadová
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Anna Altová | Štěpánov
Konečně se našli rozumní lidé, kteří ví, že schválení tohoto nesmyslu byla, promiňte mi ten výraz, hovadina!!!
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | David Košťál | Praha 10
Souhlasím s vámi. Děkuji za vaší aktivitu a držím palce vám, nám všem a hlavně naším dětem.
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Ladislav Švidroň | Kyjov
Působím jako učitel v MŠ a rád bych dál děti učil nikoliv hlídal po dobu pracovní doby rodičů, mluvím samozřejmě o dětech 2 letých, přidávám svůj podpis
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Jana Seemanová | Praha 10
Byla by velká škoda, při naplňování současného trendu (kdy se legislativně i mediálně podporuje dřívější matek do práce), kdyby ČR přišla o svou jedinečnost, a to podpory většiny matek zůstat dlouho se svými dětmi a osobně se jim intenzivně věnovat.
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Jaromír Šubrt | Praha
Dvouleté děti do školek prostě nepatří. V tomto věku by dítě mělo být s matkou nebo jen výjimečně v jeslích.
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Kamil Kolář | Brno
Přesně tak, dítě do tří let do školky NEPATŘÍ (a nepatří pochopitelně ani do jeslí) nenechme si sebrat tuto v rámci Evropy jedinečnou výhodu nátlakem malého procenta kariéristek, které mohou svou potřebu vrátit se zpět do práce řešit individuálně!
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Milan Zaruba | Praha 10
Potvrzení podpisu petice přišlo do složky Promo akcí.
Tak je možné, že to mnoho signatářů nezaregistrovalo, je i možné že někomu to přišlo jako Spam.
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | David Marek | Boskovice
Moc prosím, dotáhněte to do vítězného konce. Držím pěsti. Ještě pak udělat něco s vyhořením dětí na ZŠ po 2. třídě. Učím na SŠ, mám děti na ZŠ a je to všude, všude, všude stejné... Prosím o více videí na youtube! Soc. sítě mají velký dosah. Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
05. 10. 2017 | Petr Verner | Husinec
Rozumná petice v nerozumné době, která je kolem nás
+0 | -0
doporučit +
04. 10. 2017 | Jiřina Točíková | Praha 4
Naprosto souhlasím s argumenty v petici! J.Točíková
+0 | -0
doporučit +
02. 10. 2017 | Jana Melicharová | Ústí nad Labem
Přečetla jsem si Váš článek a konečně mám pocit, že to co několik let cítím, řekl někdo nahlas a od srdce. Fandím Vám.
+0 | -0
doporučit +
29. 09. 2017 | Helena Hájková | Klášterec nad Ohří
Souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
29. 09. 2017 | Ilona Vlášková | Frydlant nad Ostravicí
Ano, souhlasím, dvouleté děti patří domů k rodičům.
+0 | -0
doporučit +
28. 09. 2017 | myy myy | myy
MYYhttp://www.christianlouboutin-shoes.ca/ http://www.woolrich-jackets.com/ http://www.adidas-store.net/ http://www.cheap-jordans.com.co/ http://www.raybansbocco.it/ http://www.michael-kors.net.co/ http://www.cheap-baseballbats.us/ http://www.pandorajewellery-au.com/ http://www.oakley-outletonline.com.co/ http://www.ray-bansoutlet.com.co/ http://bulls.nba-jersey.com/ http://www.nike-store.in.net/ http://hornets.nba-jersey.com/ http://www.cheap-michaelkors.com.co/ http://www.chiflatironhair.us.com/ http://mavericks.nba-jersey.com/ http://www.raybans.org.es/ http://buccaneers.nflvstore.com/ http://vikings.nflvstore.com/ http://www.michael-korsukpurse.co.uk/ http://www.pandora-jewelry.top/ http://www.salvatore-ferragamos.com/ http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ http://www.jordan-retros.com/ http://lakers.nba-jersey.com/ http://www.hollister-outlet.com/ http://www.clothes-outletstore.com/ http://www.outlet-pradas.com/ http://www.rolexwatch-outlet.com/ http://www.outlet-pradahandbags.com/ http://www.ralph-laurens-outlet.com/ http://www.nike-shoes.com.co/ http://www.nike-airmaxsc.co.uk/ http://www.ralphlauren-canada.ca/ http://www.the-northface.com.de/ http://www.louboutinshoes.jp.net/ http://www.jerseysfatory.com/ http://www.nike-free-runs.de/ http://www.giuseppezanotti.com.co/ http://www.long-champ.com.co/ http://www.nike-shoesoutlet.us.org/ http://www.rayban-sunglasses.fr/ http://www.adidas-shoes.co.nl/ http://www.airmax2015.net/ http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/ http://cowboys.nflvstore.com/ http://www.australia-michaelkors.com/ http://www.outlet-oakleys.com/ http://www.outletonline-ralphlauren.com/ http://www.converses-outlet.com/ http://www.nike-skos.com/ http://pacers.nba-jersey.com/ http://www.airjordans-shoes.com/ http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ http://www.tommy-hilfigers.net.co/ http://panthers.nflvstore.com/ http://www.nike-store.com.de/ http://www.outlet-ralphlaurens.com/ http://www.coachoutlet-online.com.co/ http://www.hollisteronlineshop.com.de/ http://www.oakley-sunglassessale.com.co/ http://www.adidassuper-star.de/ http://www.handbagsoutlet.in.net/ http://saints.nflvstore.com/ http://www.levis-jeansoutlet.com/ http://www.reeboks.com.de/ http://giants.nflvstore.com/ http://www.adidasshoes.com.se/ http://www.asicsoutlet.com.co/ http://www.versace-outlet.com/ http://pistons.nba-jersey.com/ http://www.converse-schuhe.com.de/ http://www.the-northface-online.com/ http://www.hermes-birkinoutlet.com/ http://www.stone-islandestore.com/ http://www.longchamp-outlet.com.co/ http://www.raybanoutlet.ca/ http://www.hollister-clothings-store.com/ http://www.swarovskionlineshop.com.de/ http://www.hollister.com.se/ http://www.pandora-jewelry.com.de/ http://www.fidgetspinner.us.com/ http://www.beatsheadphone.in.net/ http://rockets.nba-jersey.com/ http://www.nikeshoes-outlet.com/ [b][/b] http://www.outlet-burberrybags.com/ http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ http://www.mbt-outlet.com/ http://www.chrome-heartoutlet.com/ http://www.nike-factory.com.co/ http://www.australia-oakleysunglasses.com/ http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ http://www.outlets-polo.com/ http://www.soccershoes-outlet.com/ http://www.ferragamo.net.co/ http://www.nike-airmax.com.de/ http://www.nikeair-max.ca/ http://www.michaelkors.co.nl/ http://redskins.nflvstore.com/ http://www.basketballshoes.com.co/ http://www.outlet-toryburchshoes.com/ http://www.dsquared2-outlet.com/ http://www.nikerosherun.com.co/ http://www.hollister-store.com.co.co/ http://michaelkors.euro-us.net/ http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/ http://www.skechers-outlet.com/ http://www.bottega-bags.com/ http://www.rolex-watches.us.com/ http://www.chiflatiron-hair.com/ http://spurs.nba-jersey.com/ http://jazz.nba-jersey.com/ http://www.tommy-hilfigers.de/ http://www.ralphlauren-polos.com.co/ http://www.rayban-sunglasses.co/ http://colts.nflvstore.com/ http://www.nike-huarache.co.nl/ http://www.outlet-rayban.co.uk/ http://www.newbalance-canada.ca/ http://browns.nflvstore.com/ http://www.michael-korsbags.com.co/ http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/ http://www.tommyhilfigers.co.nl/ http://www.oakley-sbocco.it/ http://www.raybans-glasses.com.co/ http://hawks.nba-jersey.com/ http://raiders.nflvstore.com/ http://www.polo-ralphlaurens.us.com/ http://www.cheap-nike-shoes.com/ http://trailblazers.nba-jersey.com/ http://www.coachoutletonlinemall.com/ http://www.lacosteoutlet.com.co/ http://www.coachfactory.shop/ http://knicks.nba-jersey.com/ http://www.coachblackfriday.com/ http://www.michael-kors-outlet.org.uk/ http://www.cheappandora-charms.co.uk/ http://www.hermesbagsoutlet.com/ http://www.michaelkorsoutlet.se/ http://www.barboursjackets.com/ http://www.air-yeezys.com/ http://www.birkenstockshoes.com.de/ http://www.hoodies.us.com/ http://eagles.nflvstore.com/ http://www.michael-kors.cc/ http://www.converseshoes-outlet.com/ http://thunder.nba-jersey.com/ http://chiefs.nflvstore.com/ http://www.michaelkors.com.de/ http://www.pradas.com.de/ http://www.birkenstockshoes.com.co/ http://www.newbalanceschuhe.com.de/ http://www.nfljerseys-sale.com/ http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/ http://heat.nba-jersey.com/ http://www.ed-hardy.us.com/ http://www.babylisspros.com/ http://www.long-champ.com.de/ http://www.north-faceoutletjacket.com/ http://chargers.nflvstore.com/ http://www.cheapomegawatches.com/ http://www.nike-free5.com/ http://www.mcmbackpacks.com.co/ http://www.new-balanceshoes.com/ http://www.beatsbydre.com.co/ http://www.outlet-michael-kors.co.uk/ http://www.north-face.com.co/ http://www.jimmychoos-shoes.com/ http://www.nike-free-runs.com/ http://www.michaels-korsoutlet.com/ http://www.outlet-true-religion.us.org/ http://49ers.nflvstore.com/ http://www.jackets-thenorthface.com/ http://www.burberry-storevip.com/ http://www.oakley-sunglasses2017.net/ http://www.dsquared2s.com/ http://broncos.nflvstore.com/ http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ http://www.swarovskijewellery-au.com/ http://www.burberrys-handbags.com/ http://www.calvinkleinsoutlet.com/ http://www.true-religions.com/ http://www.nike-shoesoutlet.com/ http://www.nike-maxshoes.fr/ http://www.hollister-clothings.us.com/ http://www.swarovskis-sale.co.uk/ http://www.jeans-truereligion.com/ http://www.outlet-eyeglasses.com/ http://www.burberry-outlets.org.uk/ http://dolphins.nflvstore.com/ http://cavaliers.nba-jersey.com/ http://www.canada-michaelkors.ca/ http://www.ferragamos.co.uk/ http://www.christian-louboutin.jp.net/ http://www.burberrys-bags.com/ http://www.coachsoutletonline.in.net/ http://www.outlet-pradabags.com/ http://www.tommy-hilfigers.com.co/ http://www.nikeshoes-canada.ca/ http://www.jordan.com.de/ http://www.skechers-shoesoutlet.com/ http://steelers.nflvstore.com/ http://www.mcmbags-outlet.com/ http://www.tracksuits.com.co/ http://www.outlet-toryburch.com/ http://www.soccershoes.us.com/ http://www.outlet-michaelkors.com/ http://celtics.nba-jersey.com/ http://www.cheap-iphonecases.com/ http://www.fendi-outlet.in.net/ http://www.mcm-backpacks.com.co/ http://www.scarpe-hoganshoes.it/ http://www.hugo-boss.com.co/ http://www.coach-factory.com.co/ http://www.barbour-jackets.us.com/ http://www.barbours-factory.com/ http://coachoutlet.euro-us.net/ http://www.raybans-outlet.co.nl/ http://www.supra-footwears.com/ http://www.converse-shoes.net/ http://www.bcbg-canada.ca/ http://www.watches-omega.com/ http://www.raybans-cher.fr/ http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/ http://www.michael-kors.com.es/ http://www.coachoutlet-usa.com/ http://www.nike-rosherun.com.es/ http://kings.nba-jersey.com/ http://www.oakleys.org.es/ http://www.cheapnhljerseys.us.com/ http://www.airmax.com.se/ http://76ers.nba-jersey.com/ http://nets.nba-jersey.com/ http://www.pandora-charmscanada.ca/ http://www.nike-mercurial.com/ http://www.rosherun-shoes.co.uk/ http://www.the-northfacejackets.net.co/ http://www.timberlandspaschere.fr/ http://clippers.nba-jersey.com/ http://www.mcm-handbags.org/ http://www.co-aol.com/ http://www.cheap-juicycouture.com/ http://www.nflvstore.com/ http://www.burberryoutletonline.com.de/ http://timberwolves.nba-jersey.com/ http://www.cheapshoes.net.co/ http://www.tommyhilfigerca.ca/ http://bills.nflvstore.com/ http://www.uhren-stores.de/ http://www.swarovski-canada.ca/ http://www.zcoachoutlet.com/ http://www.nike-shoesstore.com/ http://www.soccers-shoes.us.com/ http://www.omegas-relojes.es/ http://www.nhl-jerseys.net/ http://www.under-armouroutlet.com/ http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ http://www.oakley-outlet.fr/ http://wizards.nba-jersey.com/ http://www.ray-bans.co.uk/ http://www.iphone-cases.net/ http://www.sunglasses-oakley.com/ http://www.outlet-oakley.com/ http://www.barbour.in.net/ http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ http://bengals.nflvstore.com/ http://www.crystals-swarovski.com/ http://www.air-maxschoenen.co.nl/ http://www.oakleys-online.in.net/ http://www.watches-rolex.co.uk/ http://www.airmax-90.com/ http://www.danskoshoes.in.net/ http://pelicans.nba-jersey.com/ http://www.timberlandboots-outlet.com/ http://www.outlet-mkors.com/ http://rams.nflvstore.com/ http://www.burberrysoutletstore.com/ http://www.cheap-jerseys.mex.com/ http://www.prada-shoes.us.org/ http://jaguars.nflvstore.com/ http://www.nike-airmaxs.fr/ http://www.asicsoutlet.net/ http://www.new-balanceshoes.es/ http://www.airmax-shoes.com/ http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/ http://www.rolex-watchescanada.ca/ http://titans.nflvstore.com/ http://www.nikeshoes.org.es/ http://www.christian-louboutinshoes.co.uk/ http://www.longchamps-bags.us.com/ http://falcons.nflvstore.com/ http://www.nba-shoes.com/ http://www.vansschuhe.com.de/ http://www.ralphs-laurenspolos.com/ http://www.salvatoreferragamo.us.com/ http://www.nikeair-max.es/ http://www.katespades.com.co/ http://www.mk-com.com/ http://www.adidas-shoes.es/ http://www.vansshoes-outlet.com/ http://www.oakleys.com.de/ http://www.jimmychoo-shoes.com/ http://www.adidas-shoesoutlet.com/ http://bucks.nba-jersey.com/ http://www.new-balanceoutlet.org/ http://www.puma-shoes.de/ http://www.horlogesrolexs.co.nl/ http://www.oakleysoutlet.com.co/ http://bears.nflvstore.com/ http://www.designer-handbags.vip/ http://www.outlet-true-religion.com/ http://www.armani-outlet.com/ http://jets.nflvstore.com/ http://www.bcbg-dresses.net/ http://www.outlet-pumashoes.com/ http://www.long-champhandbags.com/ http://www.barbours.us.com/ http://www.poloralphlauren.com.de/ http://www.michaelkors.so/ http://www.nike-paschers.fr/ http://patriots.nflvstore.com/ http://www.timberland-boots.com.co/ http://www.kate-spadebags.com/ http://www.hoganshoes.org.uk/ http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ http://www.ralph-lauren-polos.us.org/ http://www.mlb-jerseys.us.com/ http://www.nikeairmax-australia.com/ http://www.nikerosherun.com.de/ http://www.montrespaschers.fr/ http://www.salomonshoes.com.de/ http://www.nikeshoes.de/ http://www.burberry-outlets.ca/ http://coach.euro-us.net/ http://www.marcjacobs-outlet.com/ http://www.philipp-plein.com.co/ http://www.replica-handbags.com.co/ http://www.nike-shoes.co.nl/ http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/ http://www.michaelkors-ins.com/ http://nuggets.nba-jersey.com/ http://www.burberrybags.com.co/ http://texans.nflvstore.com/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.skechers-canada.ca/ http://www.northfacejackets.fr/ http://www.fitflopoutlet.com/ http://www.oakleys-sunglasses.com.co/ http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ http://www.nba-jersey.com/ http://www.adidas-schuheonline.de/ http://www.mizuno-running.net/ http://www.nike-rosherun.co.nl/ http://www.ray-bans.net.co/ http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/ http://www.coachfactory.cc/ http://www.coach-outlet.store/ http://www.jewelrys-swarovski.com/ http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/ http://www.softballbats-sale.com/ http://www.true-religionsoutlet.com/ http://www.pulseraspandora.com.es/ http://www.kate-spades.net/ http://www.adidas-shoes.ca/ http://www.thomas-sabos.com.de/ http://www.cheap-jerseys.com.co/ http://www.oakleys-outlets.net/ http://www.michaelkors-bags.us.org/ http://www.retrojordan-shoes.com/ http://ravens.nflvstore.com/ http://www.giuseppes-zanottishoes.com/ http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/ [b][/b] http://www.airjordanshoes.com.co/ http://www.instylers.us/ http://www.oakley-frames.com/ http://www.givenchy.com.co/ http://www.vans-shoes.co.uk/ http://www.michael-kors-outlet.us.org/ http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/ http://www.hogans.com.de/ http://www.beats-by-dre.com.co/ http://www.christian-louboutin-shoes.com/ http://www.truereligions.net/ http://www.montblancpences.com/ http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/ http://warriors.nba-jersey.com/ http://www.long-champoutlet.com/ http://www.fredperrypolos.co.uk/ http://www.michaels-korsoutlet.us.com/ http://seahawks.nflvstore.com/ http://packers.nflvstore.com/ http://www.nike-shoes.com.se/ http://www.nikeairmax.com.de/ http://www.lonchamp.us.com/ http://www.tommyhilfigers.de/ http://oakley.blackofriday.com/ http://www.coach-outletonline.ca/ http://grizzlies.nba-jersey.com/ http://www.supra-footwear.net/ http://lions.nflvstore.com/ http://magic.nba-jersey.com/ http://www.ralphlaurens.com.de/ http://raptors.nba-jersey.com/ http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ http://www.coach-outlets.net.co/ http://www.ralphlauren-au.com/ http://www.burberry-bagsoutlet.org.uk/ http://www.raybans-sunglasses.net.co/ http://www.michael-korsoutletonline.com.co/ http://www.polos-ralphlauren.com.co/ http://www.rosherun-shoes.us/ http://www.celinefactory.com/ http://www.raybans-outlet.com.co/ http://www.ferragamos.us.com/ http://www.juicy-coutureoutlet.com/ http://www.coach-outlet.net.in/ http://www.nikeairforce.com.de/ http://www.fred-perry.org.uk/ [b][/b] http://www.raybans-outlet.cc/ http://www.hermesoutlet.shop/ http://www.raybans.com.de/ http://www.jerseys-store.com/ http://www.eccoshoesoutlet.com/ http://www.mcm-handbags.com.co/ http://longchamp.blackofriday.com/ http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/ http://www.polosoutlet-store.com/ http://www.birkenstocks.com.de/ http://www.cheap-watches.in.net/ http://suns.nba-jersey.com/ http://www.outletburberrybags.com/ http://www.marc-jacobs.us.com/ http://www.burberryoutlet-sale.net.co/ http://www.the-northface.ca/ http://www.christian-louboutins.com/ http://www.raybans-outlet.net.co/ http://www.thenorth-face.com.co/ http://www.beatsbydrdrephone.com/ http://www.timberland-shoes.com.co/ http://rayban.blackofriday.com/ http://www.ok-em.com/ http://www.bottega-venetasoutlet.com/ http://www.vibram--fivefingers.com/ http://www.hollisterclothingcanada.ca/ http://www.philipp-pleins.com/ http://www.burberrys-outletonline.in.net/ http://www.north-face-jackets.co.uk/ http://www.nike-airmax.com.co/ http://azcardinals.nflvstore.com/ http://www.oakleys-sunglass.com.co/
+0 | -0
doporučit +
28. 09. 2017 | myy myy | myy
MYYhttp://seahawks.nflvstore.com/ http://www.raybans-glasses.com.co/ http://trailblazers.nba-jersey.com/ http://www.nike-shoes.com.co/ http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/ http://www.cheap-nike-shoes.com/ http://www.ralphlauren-polos.com.co/ http://www.australia-michaelkors.com/ http://www.christian-louboutinshoes.co.uk/ http://www.burberryoutletonline.com.de/ http://www.longchamps-bags.us.com/ http://www.long-champ.com.de/ http://www.ralphlauren-canada.ca/ http://www.australia-oakleysunglasses.com/ http://www.juicy-coutureoutlet.com/ http://www.coachfactory.shop/ http://www.watches-rolex.co.uk/ http://www.ray-bansoutlet.com.co/ http://www.jerseys-store.com/ http://www.adidassuper-star.de/ http://www.handbagsoutlet.in.net/ http://raiders.nflvstore.com/ http://www.hoodies.us.com/ http://www.dsquared2s.com/ http://www.beatsbydrdrephone.com/ http://www.north-face-jackets.co.uk/ http://www.mk-com.com/ http://www.barbours-factory.com/ http://www.nikeairmax.com.de/ http://www.barbours.us.com/ http://www.fendi-outlet.in.net/ http://www.salvatoreferragamo.us.com/ http://www.michael-kors.net.co/ http://www.crystals-swarovski.com/ http://www.jerseysfatory.com/ http://www.bcbg-canada.ca/ http://www.long-champhandbags.com/ http://www.nike-store.com.de/ http://www.polosoutlet-store.com/ http://raptors.nba-jersey.com/ http://bills.nflvstore.com/ http://bucks.nba-jersey.com/ http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/ http://www.nikeshoes-canada.ca/ http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ http://www.ralphs-laurenspolos.com/ http://www.coachblackfriday.com/ http://www.rosherun-shoes.co.uk/ http://www.thomas-sabos.com.de/ http://www.montrespaschers.fr/ http://www.calvinkleinsoutlet.com/ http://pelicans.nba-jersey.com/ http://49ers.nflvstore.com/ http://rockets.nba-jersey.com/ http://www.nba-shoes.com/ http://www.nike-huarache.co.nl/ http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ http://www.polos-ralphlauren.com.co/ http://www.outlet-eyeglasses.com/ http://www.ok-em.com/ http://www.nike-skos.com/ http://www.the-northfacejackets.net.co/ http://longchamp.blackofriday.com/ http://www.michaelkors.com.de/ http://www.nike-mercurial.com/ http://www.adidas-shoesoutlet.com/ http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ http://www.rolex-watchescanada.ca/ http://www.timberlandspaschere.fr/ http://www.marcjacobs-outlet.com/ http://www.levis-jeansoutlet.com/ http://www.louboutinshoes.jp.net/ http://www.rayban-sunglasses.fr/ http://www.ed-hardy.us.com/ http://suns.nba-jersey.com/ http://www.scarpe-hoganshoes.it/ http://www.raybansbocco.it/ http://www.nike-free-runs.com/ http://www.skechers-outlet.com/ http://www.cheap-michaelkors.com.co/ http://www.kate-spadebags.com/ http://www.coachoutletonlinemall.com/ http://www.hollister-outlet.com/ http://www.air-maxschoenen.co.nl/ http://pistons.nba-jersey.com/ http://www.burberry-outlets.org.uk/ http://www.cheapshoes.net.co/ http://www.outlet-true-religion.com/ http://www.vibram--fivefingers.com/ http://www.babylisspros.com/ http://www.mcm-handbags.com.co/ http://www.nikeshoes-outlet.com/ http://www.airmax-shoes.com/ http://michaelkors.euro-us.net/ http://www.jewelrys-swarovski.com/ http://www.converses-outlet.com/ http://www.soccershoes.us.com/ http://spurs.nba-jersey.com/ http://www.katespades.com.co/ http://www.vansshoes-outlet.com/ http://bengals.nflvstore.com/ http://www.the-northface.com.de/ http://www.hollisteronlineshop.com.de/ http://www.oakleys.org.es/ http://www.burberry-bagsoutlet.org.uk/ http://www.omegas-relojes.es/ http://www.longchamp-outlet.com.co/ http://www.thenorth-face.com.co/ http://www.raybans-outlet.net.co/ http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/ http://www.northfacejackets.fr/ http://www.uhren-stores.de/ http://www.nike-store.in.net/ http://thunder.nba-jersey.com/ http://www.airmax2015.net/ http://www.barbour.in.net/ http://www.cheapomegawatches.com/ http://www.fred-perry.org.uk/ http://www.outletburberrybags.com/ http://www.oakley-sunglassessale.com.co/ http://www.outletonline-ralphlauren.com/ http://www.tommy-hilfigers.de/ http://www.under-armouroutlet.com/ http://www.air-yeezys.com/ http://warriors.nba-jersey.com/ http://jets.nflvstore.com/ http://chiefs.nflvstore.com/ http://www.nike-airmax.com.co/ http://www.tommyhilfigers.de/ http://chargers.nflvstore.com/ http://www.nike-maxshoes.fr/ http://www.north-faceoutletjacket.com/ http://www.sunglasses-oakley.com/ http://heat.nba-jersey.com/ http://www.michael-kors-outlet.org.uk/ http://www.michael-kors.com.es/ http://www.nike-paschers.fr/ http://jazz.nba-jersey.com/ http://www.outlet-burberrybags.com/ http://www.christian-louboutin-shoes.com/ http://www.true-religionsoutlet.com/ http://vikings.nflvstore.com/ http://www.burberrys-outletonline.in.net/ http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/ http://browns.nflvstore.com/ http://broncos.nflvstore.com/ http://www.pradas.com.de/ http://www.mlb-jerseys.us.com/ http://www.marc-jacobs.us.com/ http://www.jimmychoos-shoes.com/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.nikeairforce.com.de/ http://redskins.nflvstore.com/ http://www.cheap-watches.in.net/ http://www.salvatore-ferragamos.com/ http://www.burberry-outlets.ca/ http://www.coachoutlet-online.com.co/ http://www.nikeair-max.ca/ http://www.oakleys-sunglasses.com.co/ http://www.oakley-sunglasses2017.net/ http://www.ralph-laurens-outlet.com/ http://www.burberrys-handbags.com/ http://www.puma-shoes.de/ http://www.ralph-lauren-polos.us.org/ http://www.versace-outlet.com/ http://www.outlet-ralphlaurens.com/ http://www.tommy-hilfigers.com.co/ http://bulls.nba-jersey.com/ http://www.reeboks.com.de/ http://www.michael-korsoutletonline.com.co/ http://www.instylers.us/ http://www.fredperrypolos.co.uk/ http://www.oakley-frames.com/ http://www.nhl-jerseys.net/ http://www.adidas-schuheonline.de/ http://coachoutlet.euro-us.net/ http://www.lonchamp.us.com/ http://www.oakleys-online.in.net/ http://eagles.nflvstore.com/ http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/ http://www.nike-shoes.com.se/ http://www.pulseraspandora.com.es/ http://www.ray-bans.net.co/ http://www.mcm-backpacks.com.co/ http://www.nikeairmax-australia.com/ http://www.airmax.com.se/ http://www.hollister-store.com.co.co/ http://www.burberry-storevip.com/ http://www.nike-shoesoutlet.us.org/ http://kings.nba-jersey.com/ http://www.hermes-birkinoutlet.com/ http://www.retrojordan-shoes.com/ http://www.rolexwatch-outlet.com/ http://www.outlet-oakleys.com/ http://www.giuseppes-zanottishoes.com/ http://www.mcm-handbags.org/ http://pacers.nba-jersey.com/ http://www.poloralphlauren.com.de/ http://www.timberland-boots.com.co/ http://azcardinals.nflvstore.com/ http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ http://www.nike-free-runs.de/ http://www.co-aol.com/ http://www.canada-michaelkors.ca/ http://www.nikeshoes.org.es/ http://www.barboursjackets.com/ http://www.michaelkors-ins.com/ http://www.cheap-baseballbats.us/ http://www.burberrybags.com.co/ http://magic.nba-jersey.com/ http://www.cheap-jerseys.mex.com/ http://www.chiflatironhair.us.com/ http://www.raybans.org.es/ http://www.tommyhilfigers.co.nl/ http://www.softballbats-sale.com/ http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ http://www.ferragamos.co.uk/ http://www.new-balanceshoes.es/ http://www.ferragamos.us.com/ http://www.nikeshoes.de/ http://patriots.nflvstore.com/ http://texans.nflvstore.com/ http://lakers.nba-jersey.com/ http://www.jimmychoo-shoes.com/ http://celtics.nba-jersey.com/ [b][/b] http://grizzlies.nba-jersey.com/ http://packers.nflvstore.com/ http://www.coach-outlet.store/ http://panthers.nflvstore.com/ http://oakley.blackofriday.com/ http://www.birkenstocks.com.de/ http://www.outlet-toryburch.com/ http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/ http://www.rolex-watches.us.com/ http://www.tracksuits.com.co/ http://www.timberland-shoes.com.co/ http://www.pandora-jewelry.top/ http://www.beats-by-dre.com.co/ http://www.nike-shoesstore.com/ http://lions.nflvstore.com/ http://www.clothes-outletstore.com/ http://rams.nflvstore.com/ http://www.lacosteoutlet.com.co/ http://www.michaelkorsoutlet.se/ http://www.michael-kors-outlet.us.org/ http://www.jordan.com.de/ http://www.nike-free5.com/ http://www.outlets-polo.com/ http://www.soccers-shoes.us.com/ http://www.nike-shoes.co.nl/ http://www.nfljerseys-sale.com/ http://www.newbalanceschuhe.com.de/ http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/ http://www.designer-handbags.vip/ http://www.cheap-jordans.com.co/ http://www.barbour-jackets.us.com/ http://titans.nflvstore.com/ http://www.christian-louboutins.com/ http://www.prada-shoes.us.org/ http://www.cheappandora-charms.co.uk/ http://www.adidas-shoes.co.nl/ http://www.danskoshoes.in.net/ http://www.mizuno-running.net/ http://www.new-balanceshoes.com/ http://www.outlet-oakley.com/ http://www.tommy-hilfigers.net.co/ http://www.raybans-cher.fr/ http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/ http://www.outlet-pradabags.com/ http://www.chiflatiron-hair.com/ http://www.zcoachoutlet.com/ http://www.pandorajewellery-au.com/ http://www.newbalance-canada.ca/ http://www.jackets-thenorthface.com/ http://www.burberrys-bags.com/ http://www.skechers-shoesoutlet.com/ http://falcons.nflvstore.com/ http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ http://www.michaelkors.co.nl/ http://www.christian-louboutin.jp.net/ http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/ http://ravens.nflvstore.com/ http://coach.euro-us.net/ http://colts.nflvstore.com/ http://www.ralphlauren-au.com/ http://knicks.nba-jersey.com/ http://www.beatsheadphone.in.net/ http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/ http://www.oakley-sbocco.it/ http://jaguars.nflvstore.com/ http://www.skechers-canada.ca/ http://www.oakleys.com.de/ http://www.oakleysoutlet.com.co/ [b][/b] http://buccaneers.nflvstore.com/ http://www.ferragamo.net.co/ http://www.hollister-clothings-store.com/ http://www.converse-schuhe.com.de/ http://www.hogans.com.de/ [b][/b] http://www.coachfactory.cc/ http://mavericks.nba-jersey.com/ http://www.hollister.com.se/ http://www.coachoutlet-usa.com/ http://clippers.nba-jersey.com/ http://www.vansschuhe.com.de/ http://www.outlet-toryburchshoes.com/ http://www.raybans-sunglasses.net.co/ http://www.beatsbydre.com.co/ http://www.outlet-michael-kors.co.uk/ http://www.adidas-shoes.ca/ http://www.hollisterclothingcanada.ca/ http://www.bottega-bags.com/ http://www.raybans-outlet.cc/ http://www.birkenstockshoes.com.co/ http://www.salomonshoes.com.de/ http://www.raybans-outlet.co.nl/ http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ http://www.the-northface-online.com/ http://www.tommyhilfigerca.ca/ http://www.jeans-truereligion.com/ http://www.hugo-boss.com.co/ http://www.fidgetspinner.us.com/ http://www.michael-korsukpurse.co.uk/ http://www.philipp-pleins.com/ http://www.michaelkors-bags.us.org/ http://www.nike-airmaxsc.co.uk/ http://www.pandora-jewelry.com.de/ http://www.cheapnhljerseys.us.com/ http://www.horlogesrolexs.co.nl/ http://76ers.nba-jersey.com/ http://www.iphone-cases.net/ http://www.nba-jersey.com/ http://www.vans-shoes.co.uk/ http://nets.nba-jersey.com/ http://www.raybans.com.de/ http://www.hoganshoes.org.uk/ http://www.soccershoes-outlet.com/ http://www.michael-kors.cc/ http://www.nike-airmaxs.fr/ http://www.nikerosherun.com.co/ http://www.cheap-juicycouture.com/ http://www.raybans-outlet.com.co/ http://www.cheap-iphonecases.com/ http://www.hollister-clothings.us.com/ http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/ http://www.long-champ.com.co/ http://www.bottega-venetasoutlet.com/ http://www.michaels-korsoutlet.com/ http://www.coach-outlets.net.co/ http://www.airjordans-shoes.com/ http://bears.nflvstore.com/ http://cowboys.nflvstore.com/ http://www.swarovskionlineshop.com.de/ http://www.adidas-store.net/ http://www.north-face.com.co/ http://www.pandora-charmscanada.ca/ http://www.swarovskis-sale.co.uk/ http://www.outlet-pumashoes.com/ http://www.celinefactory.com/ http://giants.nflvstore.com/ http://www.jordan-retros.com/ http://www.true-religions.com/ http://www.converse-shoes.net/ http://www.watches-omega.com/ http://www.birkenstockshoes.com.de/ http://www.polo-ralphlaurens.us.com/ http://www.adidasshoes.com.se/ http://www.armani-outlet.com/ http://www.chrome-heartoutlet.com/ http://www.oakley-outlet.fr/ http://www.nikerosherun.com.de/ http://www.eccoshoesoutlet.com/ http://www.hermesbagsoutlet.com/ http://www.burberrysoutletstore.com/ http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ http://steelers.nflvstore.com/ http://www.outlet-mkors.com/ http://www.new-balanceoutlet.org/ http://www.basketballshoes.com.co/ http://www.montblancpences.com/ http://www.outlet-pradahandbags.com/ http://www.raybanoutlet.ca/ http://www.michaelkors.so/ http://www.outlet-pradas.com/ http://www.replica-handbags.com.co/ http://www.dsquared2-outlet.com/ http://www.asicsoutlet.com.co/ http://www.stone-islandestore.com/ http://www.nike-airmax.com.de/ http://www.nflvstore.com/ http://www.supra-footwears.com/ http://www.asicsoutlet.net/ http://saints.nflvstore.com/ http://www.nike-factory.com.co/ http://rayban.blackofriday.com/ http://www.oakleys-sunglass.com.co/ http://www.oakley-outletonline.com.co/ http://timberwolves.nba-jersey.com/ http://cavaliers.nba-jersey.com/ http://hornets.nba-jersey.com/ http://www.philipp-plein.com.co/ http://www.michaels-korsoutlet.us.com/ http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ http://www.long-champoutlet.com/ http://dolphins.nflvstore.com/ http://www.rosherun-shoes.us/ http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/ http://nuggets.nba-jersey.com/ http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ http://www.givenchy.com.co/ http://www.coach-outlet.net.in/ http://www.rayban-sunglasses.co/ http://www.cheap-jerseys.com.co/ http://www.nikeair-max.es/ http://www.swarovski-canada.ca/ http://hawks.nba-jersey.com/ http://www.bcbg-dresses.net/ http://www.oakleys-outlets.net/ http://www.nike-rosherun.com.es/ http://www.coach-outletonline.ca/ http://www.mbt-outlet.com/ http://www.michael-korsbags.com.co/ http://www.the-northface.ca/ http://www.airjordanshoes.com.co/ http://www.fitflopoutlet.com/ http://www.timberlandboots-outlet.com/ http://www.nike-shoesoutlet.com/ http://www.outlet-rayban.co.uk/ http://www.outlet-true-religion.us.org/ http://www.burberryoutlet-sale.net.co/ http://www.outlet-michaelkors.com/ http://www.truereligions.net/ http://www.hermesoutlet.shop/ http://www.swarovskijewellery-au.com/ http://www.mcmbackpacks.com.co/ http://www.coach-factory.com.co/ http://www.airmax-90.com/ http://www.converseshoes-outlet.com/ http://www.woolrich-jackets.com/ http://www.giuseppezanotti.com.co/ http://www.kate-spades.net/ http://www.adidas-shoes.es/ http://www.coachsoutletonline.in.net/ http://www.ray-bans.co.uk/ http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/ http://wizards.nba-jersey.com/ http://www.ralphlaurens.com.de/ http://www.nike-rosherun.co.nl/ http://www.supra-footwear.net/ http://www.mcmbags-outlet.com/
+0 | -0
doporučit +
26. 09. 2017 | Veronika Kovaříková | Praha
jsem učitelka MŠ a toto rozhodnutí považuji za velice neštastné
+0 | -0
doporučit +
25. 09. 2017 | Tomáš Málek | Praha
Jsem pevně přesvědčen, že duševní zdraví a vnitřní mír jsou dosažitelné mnohem spíš skrz pokoru vůči přirozeným lidským/živočišným potřebám než skrz rostoucí možnosti, co ještě v životě stihnout, zkonzumovat, usnadnit.
+0 | -0
doporučit +
25. 09. 2017 | Roman Klein Klein | Škvorec
Tak malé děti do náruče rodičů!
+0 | -0
doporučit +
25. 09. 2017 | Ivona Vyhnálková | Olomouc
Plně souhlasím. Dvouleté dítě potřebuje maminku a maminka potřebuje být se svým dítětem,učit ho poznávat svět a orientovat se v něm.
+0 | -0
doporučit +
24. 09. 2017 | Gabriela Markvartová | Písek
Souhlasím a podporuji. Děláte prospěšnou věc, která se nám vrátí v budoucnu. Děkuji za mě, za mého syna a všechny děti, kterí miluji.
+0 | -0
doporučit +
23. 09. 2017 | Alena Malotová | Dolní Lhota u Luhačovic
Byla jsem s 3 dětmi celkem 11 let doma a nelituji toho. Chci, aby tato možnost zůstala i dalším. Každé dítě šlo do školky po třetím roku věku, první dvě na dopoledne občas v týdnu, žádné po příchodu neplakalo.
+0 | -0
doporučit +
20. 09. 2017 | Mgr. Kateřina Zupková | Havířov - Prostřední Suchá
Pracuji jako speciální pedagog v PPP, jednoznačně souhlasím. Bylo by velmi vhodné nejen v této problematice začít jendat.
+0 | -0
doporučit +
20. 09. 2017 | Danuše Herecová | Střítež u Č.Těšína
Dobrý den.
Paní minystryně nechť si prostuduje knihy p. Matějčka, bude moudřejší. Je to smutné, že máme tak nezralou minystryňi. Asi ví, proč odchází. Napáchala v našem školství tolik nedobrého....kdo to dá zase do pořádku...Jsem z toho smutná a nazloben
+0 | -0
doporučit +
19. 09. 2017 | Ludmila Palatová Palatová | Nový Jičín
Jsem ráda, že někdo se takto veřejně postavil , aby hájil věci důležité, na kterých stojí časy příští , byť to na první pohled možná tak nevypadá ...Palatová
+0 | -0
doporučit +
18. 09. 2017 | Martina Mišuthová | Velký Újezd
Souhlasím, mám 3 syny ve věku 5, 4 a 1 rok. I když je někdy těžké, být mámou na plný úvazek, vyplatí se to! Vidím to na svých dětech čím dál víc... Tak si ty krásné (ani ty těžké) chvíle nenechme nikým vzít!
+0 | -0
doporučit +
18. 09. 2017 | Jana Krátká | Oslavany
Dobrý den, mám tři děti (10, 7 a 3). Velmi s vámi souhlasím, jestli to takto bude pokračovat dál, naše vnoučata už budou zažívat střelbu na školách, jako je tomu v USA. Dostatečně projevená láska a pozornost dítěti do 3.let je míza jeho života.
+0 | -0
doporučit +
17. 09. 2017 | Lucie Svobodová | Praha 4
Díky moc za tenhle názor :) je to třeba podpořit!
+0 | -0
doporučit +
17. 09. 2017 | Luděk Soóky | Nymburk
Dvouleté dítě do MŠ nepatří! !!
+0 | -0
doporučit +
17. 09. 2017 | Jana Michnová | Bořetice
Úmluva o právech dítěte, čl. 28, písmeno a:Státy....,,zavádějí pro všechny děti bezplatné a povinné základní vzdělání".
Občanský zákoník,§ 884, odst. 1:Rodiče mají rozhodující úlohu ve výchově dítěte. (Při 10-tihodinovém pobytu v MŠ- rozhodující úloha??)
+0 | -0
doporučit +
16. 09. 2017 | Dana Soókyová | Nymburk
Dvouleté dítě má být opečováváno maminkou, do MŠ ještě není zralé.
+0 | -0
doporučit +
16. 09. 2017 | Helena Bulířová | Rychnov u J. n. N.
Dobrý den,
dovolím si nesouhlasit s peticí a podpořit ministryni. Fungují tu jesličky (ovšem placené), ve kterých jsou malé děti velmi spokojené a rozhodně se tam baví mnohem víc například za deštivého počasí než sami doma s maminkou, která potřebuje uklízet byt. Nevidím důvod, proč by nemohly mít děti nárok na jesle od dvou let, kdy už jsou přirozeně družné a společenské a jejich rodiče jen na drahé jesličky nemají peníze. Neříkám hned celý týden, ale možná by pomalé zvykání na školku a kolektiv už od dvou let mohlo být dětem milejší než náhlé odhození z ničeho hned na celý týden ve třech letech kdy si konečně utahaná a plenami zblblá matka jde oddechnout do práce.
Ještě si dovolím reakci na jeden komentář níže (13.6. Jana Veselá) : u nás mají ve školce skvělý systém že mixují první a poslední ročník dohromady. Učitelkám se tak uleví, protože se starají předškoláci o ty prcky sami a ti předškoláci se zase v tom posledním roku tou starostlivostí skvěle zklidní a naučí se být zas o něco většími.
+0 | -0
doporučit +
15. 09. 2017 | Lucie Vrbicka | Skrochovice
Jste nejlepsi
+0 | -0
doporučit +
15. 09. 2017 | Adriana Ederova | Praha 9
Je to tak.Male deti potrebuji mamu,tatu, rad .Je treba vice moznosti prace doma nebo z domu.
+0 | -0
doporučit +
14. 09. 2017 | Jana Tonhauserová | Chodov
Děti ve 3 letech odtrhnout od rodičů je prostě brzo. Jsou to takový malý šmudlíci a už musí ráno vstávat a mastit do školky. Ještě rok doma by jim neuškodil
+0 | -0
doporučit +
14. 09. 2017 | Luděk Rozehnal | Znojmo
Nejsem tak vzdělaný, ale podobné myšlenky mě napadaly už v době, kdy jsme byli mladí mi a ospalého syna jsme vodili mezi 5 - 6 hodinou do jeslí a následně do školky. To se psal rok 1981.To na připomenutí toho, kam nás tyhle zákony opět táhnou. Děkuji Vám.
+0 | -0
doporučit +
14. 09. 2017 | Eva Calábková | Přerov
Děkuji za tuto petici. Souhlasím se vším, co říkáte. Sama jsem si u obou svých dětí neuměla představit nástup do školky ve dvou letech. Ten rozdíl, když pak měly už tři byl obrovský. Ve dvou letech vlastně ještě miminko a ve třech už tak "velké".
+0 | -0
doporučit +
11. 09. 2017 | Gabriela Kúdelka | Kouřim
Děkuji, že jste Petici založili
+0 | -0
doporučit +
11. 09. 2017 | Jaroslav Zbořil | Ostrava
Přesně tak. Již jsem se vyjádřil v jednom článku ó nevhodnosti školky pro tyto děti. Kdysi byly až do 3 let jesle, kde se o ně staraly, ale ve školce bude mít každé dítě svou učitelku, aby kontrolovala jestli se nepokakalo? A ještě nemá své návyky. Si mys
+0 | -0
doporučit +
09. 09. 2017 | Helena Horáková Horáková | Brno
Děkuji za petici. Dvouleté děti do školky nepatří!!!
+0 | -0
doporučit +
08. 09. 2017 | Ivana Tesárková | Kladno
Nesouhlasím!!!!
+0 | -0
doporučit +
07. 09. 2017 | Ivana Fischerová | Praha
jsem dětská sestra a naprosto souhlasím
+0 | -0
doporučit +
04. 09. 2017 | Jana Minářová | Kladno
Držím všem dětem palce.
+0 | -0
doporučit +
01. 09. 2017 | Eva Kytková | Kopřivnice
Dvouleté dítě patří do náruče rodičů!!!
+0 | -0
doporučit +
31. 08. 2017 | Petra Jiraskova | Kladno
Drzim palce !jako ucitelka v MS souhlasim, mozna ze by pomohlo kdyby se nejdrive politici sli podivat do bezneho provozu nez neco od stolu rozhodnou!!!
+1 | -0
doporučit +
31. 08. 2017 | Jarka Kafková | Žďár nad Sázavou
nesouhlasím
+0 | -0
doporučit +
28. 08. 2017 | Petr Řehák | Třebechovice pod Orebem
Dobrý den, plně podporuji a doporučuji článek od pana Hermana na aktuálně.cz: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pedagog-dvoulete-deti-do-skolky-nepatri-potrebuji-neznou-mam/r~bcc7f616775e11e7b2b5002590604f2e/?redirected=1503946187
+1 | -0
doporučit +
28. 08. 2017 | Jiří Vavřík | Praha 4
Nevím, možná někoho může od podpisu odradit to, že je v petici zmiňována jen důležitost matky a nikoli otce. Já jsem četl napřed rozhovor na aktualne.cz, takže autorům rozumím a tohoto jsem si jen všiml.
+0 | -0
doporučit +
28. 08. 2017 | Věra Pelcová | Kladno
V pův.561/2004 Sb. bylo v §34, že MŠ přijímá ZPRAVIDLA děti 3leté, což umožňovalo přijmout i děti ml. 3 let,ale.. V § 33 té- hož zák.bylo, že je MŠ vzděl.zařízení, ne PEČO-VATELSKÉ. V novele je naprostý opak-stejné §.+povin.předš+inkluze Pelcová Kladno
+1 | -0
doporučit +
24. 08. 2017 | Šárka Dvořáková |
Možná by bylo efektivnější dát ty peníze, co se mají investovat na vstup dvouletých dětí do školky,na zvýšení rodičovského příspěvku. Kdyby se zvýšil rodičovský příspěvek, mohla by si leckterá maminka dovolit zůstat déle doma s dítětem a nedávala by ho od dvou let do školky.
+0 | -0
doporučit +
23. 08. 2017 | František Hejda | Chcebuz
Je to další dementní rozhodnutí jako inkluze.
I trochu normální člověk s tím pochopitelně nemůže souhlasit. Chtějí udělat z dětí roboty bez citu a rodiny
+0 | -0
doporučit +
21. 08. 2017 | Jana Haslingerová | Litoměřice
Plně s Vámi souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
20. 08. 2017 | Anežka Juračáková | Frenštát pod Radhoštěm
Obávám se, že se jedná o dědictví Komunismu s cílem dostat matky do práce,z dětí vychovat dav poslušných oveček a tím vším rozvrátit rodinu. Co je teď možností,bude jednou povinnost?
+1 | -0
doporučit +
18. 08. 2017 | Eva Míčková | Hrdějovice
Jsem matka 4 dětí a učitelka v Mš, mohu tedy s čistým svědomím napsat, že petice má smysl a takto mladé děti skutečně potřebují zejména rodiče. A je škoda, že se to málo říká a ví!
+0 | -0
doporučit +
17. 08. 2017 | Jana Fabíková | Mořkov
Je třeba myslet hlavně na to co děti prožívají!
+0 | -0
doporučit +
17. 08. 2017 | Jitka Žilová | Rovečné
Pánové, moc Vám fandím. Pana Haldu jsem měla tu čest vidět a slyšet. Je to úžasný člověk. A věřím, že pan Herman na tom je stejně. Hodně štěstí!!
+0 | -0
doporučit +
16. 08. 2017 | Světlana Francová | Kolín
Děkuji za sepsání petice. Pracuji jako učitelka v mateřské škole,ale především jsem matka dvou synů. Konečně se někdo zastal dvouletých děti, na jejichž práva se v tomto zákonu jaksi pozapomnělo.
+1 | -0
doporučit +
14. 08. 2017 | Přemek Štěpánek | Mutěnice
Moc dobrá iniciativa.
+0 | -0
doporučit +
13. 08. 2017 | Anna Kolčavová | Dubicko
Vážíme si vašeho úsilí! Rodiče čtyř malých dětí:-)
+0 | -0
doporučit +
13. 08. 2017 | Marie Kuntová | Plzeň
Při potvrzování podpisu zřejmě dochází k chybě, protože se potvrzení neodesílá. Už několik dnů se snažím podpis potvrdit, ale vždy se na vašich stránkách objeví zpráva Požadovaná stránka nebyla nalezena.
+1 | -0
doporučit +
12. 08. 2017 | Blanka Kučerová | Knyk
Plně souhlasím
+0 | -0
doporučit +
11. 08. 2017 | Emilie Bartekovà Bartekovà | Olomouc
jsem naprosto hrdà, ze jsem jse narodila v Ceskè Rep. Pracuji a ziji v Italii pres 20 let. Je to tu jak ve stredoveku co se tyce prava ditete. Materskà dovolenà je jen tri mesice, socialnì davky jsou ponizijì lidskou dustojnost. Porodnè neexistuje!
+0 | -0
doporučit +
11. 08. 2017 | Šárka Vaverová | Stráž nad Nisou
Plně s Vámi souhlasím
+0 | -0
doporučit +
10. 08. 2017 | Martina Vančurová | Sezemice
Naprosto souhlasím. Dětí mám šest. Do školky šly, jak nejdéle to šlo a myslím si, že to bylo ku prospěchu věci.Vědí, kam patří. Vědí, že je máma a táta milují. Vědí, jaké je jejich místo na slunci. Zároveň byly často v kontaktu s prarodiči a vědí, co je to úcta ke stáří, slušnost, respekt a pomoc bližnímu. A v našem městě jsem několikrát zažila, že paní "učitelka" převáděla děti MŠ přes hlavní silnici cca 50-100 metrů od přechodu. Když jsem se ohradila, řekla mi, ať se nestarám. Vždyť má přeci plácačku a zastavila dopravu.Kdo jiný než máma lépe naučí děti tak zásadní věc, jako je BESIP a ochrana vlastního i cizího života i zdraví?
+0 | -0
doporučit +
09. 08. 2017 | Kamila Schubertová | Olomouc
Jako profesionál v pedagogické oblasti jsem ráda, že mohu vajádřit svůj nesouhlas, v tomto věku je dítě nezralé a má se rozvíjet v přirozeném prostředí své milující rodiny.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Martina Krejsová | Chrast
naprostý souhlas
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Vojtech Vymazal | Těšany
Diky. Kouknul jsem na rozhovor s Vámi na Aktualne.cz a mluvite mi z duse.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Kateřina Kemelová | Praha 5
Díky
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Jitka Drahokoupilová | Kostelec nad Černými lesy
Naprostý souhlas,ráda připojuji svůj podpis.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Jitka Vejvodova | Kaznějov
Konečně to někdo napsal tak jak to je správné. Jednou budou tyhle maminky vzpomínat, že si své děti neužili v té nejkrásnější chvíli jejich života.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Irena Horešovská | Vsetín
Dítě má být s mámou co nejdéle. To je neoddiskutovatelné.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Renáta Humeniuková | Ostrava
Děkuji za vaši iniciativu a úsilí.
Je smutné, že (a děje se tak v mnoha oblastech) kopírujeme od jiných států to, co by měly kopírovat ony od nás!
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Lenka Navrátilová | Úsilné
Dobrý den,
v podstatě chápu a souhlasím s Vašimi názory. Nejradši bych i se svou ratolestí byla doma co nejdéle. Ale patřím mezi ty, které se během rodičovské vystřídá s manželem. Vhodnější řešení než školka, ale nejde to vždy. - Přeji hodně zdaru :)
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Lukáš Holas | Frýdlant
Bojujete za dobrou věc!
Vytrvejte, stojíme za Vámi.
S pozdravem
Lukáš a přátelé
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Lucie Nikrmaierová | Jaroměřice nad Rokytnou
Dvouleté děti určitě nepatří do školky. Sama mám tři a takhle malinkaté bych je tam nedala v žádném případě. Znám matky, které je tam dají a jsou doma s mladším, což nechápu už vůbec. Moc Vám držím palce.
+0 | -0
doporučit +
08. 08. 2017 | Ivana Hojdová | Stráž pod Ralskem
Děkuji za tuto příležitost vyjádřit svůj hluboký nesouhlas s přijímáním dvouletých dětí do školek. Režim dne dvouletého dítěte se úplně rozchází s běžným režimem ve školkách. Co by za to daly naše maminky, kdyby mohly zůstat na placené mateřské do tří let
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Jaroslav Míka | Podmoky
Souhlasím s Vámi. Jsem otec tří dětí a i když byly šikovné, začaly chodit do školky ve třech letech s postupným zvykáním. Jsem konzervativněji nastavený člověk a jsem zastánce tradičních přístupů k životu a výchově.
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Jana Navrátilová Štoková | Poděbrady
Naprosto souhlasím a tuto iniciativu podporuji beze zbytku.
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Šárka Staníčková | Ostrava-Mar. Hory
Souhlasím!!!!!!!!!!!!Nejen jako pedagog, který vidí důsledky dnešní výchovy, ale především jako máma:)
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Milena Kozumplíková | Praha
Těm, kdo tento nesmysl-děti od 2 let v mateřské škole-navrhli a zvedli pro to ruku, dejte přečíst knihy pana profesora Matějčka. Snad by se pak v těch hlavičkách mohlo rozsvítit. Paní Valachovou a pana Chládka jako ministry školství nám byl čert dlužen
+1 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Jana Chrenová | Boskovice
Nechápu, kdo na takovou blbost přišel..bývalá učitelka z MŠ..
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Milan Listík | Praha 6
Pane doktore, "progresivně" konzervativní přístup k výchově a k rodině je mi vlastní. Například skutečnost, že matky se vrací do práce už 3 měsících po porodu je podle mého názoru zlem. Výrazně bych zlepšil podpmínky podpory rodin při výchově. Díky
+0 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Vladimíra Slavíková | Příbram
Děkuji za rozumný náhled, ano 2-leté děti do MŠ nepatří, nemají pro ni pohybovou, rozumovou, ani sociální vybavenost. Rodič, který chce své dítě odložit, má možnost do dětské skupiny. 2-leté děti ubírají pozornost učitelky ostatním dětem a samo trpí.
+1 | -0
doporučit +
07. 08. 2017 | Magdalena Chaloupka | Windisch
Mohu potvrdit,ze vysadu tri lete materske dovolene nam mnohe staty Evropy zavidi.Ziji s manzelem ve Svycarsku a nedovedete si predtsvit,jak to maji tvrde mistni deti.Od pul roku 3x tydne(cely den) v jeslich.Rodice temer neznaji.Od ctyr dopoledni MS bez ji
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Radka Chvalinová | Nová Paka
J. A. Komenský v Informatoriu školy mateřské píše o výchově matky do 6 let dítěte. Proč připravit dítě o bezpečí a lásku milující osoby zbytečně brzy jen kvůli penězům a tlaku společnosti? Je žena v domácnosti líná pracovat nebo moudrá a milující matka?
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Marie Šuranová | Nedašov okr.Zlin
Plně Svámí souhlasím,je to skvěle napsané!děti mají být doma s mámou,to je pro mě to nejlepší.Drzim pěsti ať se to podaří!!
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Jaroslava Baštová | Poděbrady
Souhlasím s peticí v plné výši. Dvouleté děti opravdu do školek nepatří.
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Vladislava Havlíčková | Mohelnice
Naprostý souhlas!Před 23lety jsem 2-letou dcerku doMŠdala-sama jsem v té školce učila, ale chodila do jiné třídy.Slyšela jsem její pláč.Důvod, proč jsem šla z mateřské zpět do zaměstnání-p.ředitelka mi už nemohla dál podržet místo.Už bych to neudělala!
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Ivana Šťavová Šťavová | Vranovská Ves
podporuji, díky pánové
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Hana Matějková | HLubočky - Mariánské Údolí
Děkuji velice za tuhle iniciativu a vůbec Vaši práci.
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Ladislav Růžička | Řevničov
Dobrý den,
fandím Vaší snaze, ale v dnešním "přihlouplém" světě, kdy má každý minimálně jeden doktorát a kdy vcelku nikomu nepřipadá nepřijatelné kupování titulů a kopírování různých diplomových a doktorantských prací, Vám buhužel velkou šanci nedávám.
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Milena Kamionková | Havířov - Město
Dvouleté dítě potřebuje být s mámou, je to ta nejpřirozenější věc....., a s mámou, která nepřijde vystresovaná a unavená z práce...
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Hana Bělovská | Ústí nad Orlicí
Děkuji!!!
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | eva Másílková | Líbeznice
Jsem máma tří dětí a babička ,mám osm vnoučat. Z vlastní zkušenosti vím,že takhle malé dítě tohle špatně snáší.Bohužel,trpí i zdraví!!!
+0 | -0
doporučit +
06. 08. 2017 | Miroslava Šplíchalová | Brandýs nad Labem
Mělo by být více osvěty v tomto duchu, nejen na internetu, přednášky ve školkách a školách, články v novinách.
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Veronika VOKOLKOVÁ | Kutná Hora
Mám čtyři děti a na školku bylo brzy i ve čtyřech letech.
+1 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Marta Kalová | Rájec-Jestřebí
Jsem učitelka v MŠ a velké problémy má i spousta tříletých dětí. Adaptace u nich trvá i několik měsíců. Co budeme dělat s dvouletými dětmi vážně nevím!!!!
+1 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Michaela Dostalová, nar. 1967 | Praha 4
Držíme palce!
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Tomas Lejsal | Praha
Diky.
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | JANA JURENKOVÁ | MILETÍN
Jako bývalá učitelka a ředitelka MŠ s více než 40tiletou praxí se s názorem pana Hermana plně ztotožňuji a děkuji, že se pokouší o zveřejnění a nápravu této velké chyby MŠMT.
+1 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Kateřina Mlynaříková | Plzeň-Újezd
Je to boj za dobrou věc. Mám 5 dětí a žádné z nich v MŠ nebylo.Každý den, který dítě může strávit doma je důležitý pro jeho vývoj.
+1 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Zdeňka Nigrinová | České Budějovice
Souhlasím jednoznačně!
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Iveta Nosová | Pozořice
Jsem učitelka ve školce a tyto děti mám ve třídě. Většina z nich si velice těžko a dlouho zvyká. Není to pro ně dobré!!! Myslete na jejich práva e ne na práva rodičů je odložit kvůli kariéře, penězům nebo tomu, že už je to nebaví se o ně celý den starat.
+1 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Kamila Ženatá Ženatá | Praha7
Největším problémem naši společnosti jsou "vztahy". Dítě se učí vztahovat se svojí mámou. Je zarážející, jak velká negramostnost panuje mezi lidmi co se týká emocionálního vývoje a potřeb dítěte - zejména pevné vazby. Poruchy chování a další psychické pro
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Pavlína Oubramová | Vlastiboř
Souhlasím, ze svého okolí znám dítě, které od dvou let musí hlídat babička s dědečkem, protože matka šla do práce, dítě nemluví, počůrává se a pokakává se, nechodí na nočník.. pravděpodobně matce a otci dává najevo jak může, že tohle pro něho není dobré!
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Martina Vančáková | Praha 6
Jako dětská psycholožka, zabývající se celoživotně problematikou citové deprivace dětí a jejích následků na osobnost, vztahy, životní spokojenost sleduji s velkými obavami trend snižování věku dětí umisťovaných do zařízení. Většině dětí to ubližuje.
+0 | -0
doporučit +
05. 08. 2017 | Jana Vopičková | Čerčany
Dobrý den, pracuji ve škole, která má i svou vlastní školku. Mám tedy možnost sledovat děti po celou dobu jejich růstu. Děti, které byly předčasně odděleny od matky jsou na první pohled zřejmé. Doslova zoufale křičí po naplnění svých základních potřeb.
+1 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Vladimír Topolčany | Plzeň
Dobrý večer,
je to velice hezky napsané a souhlasím s každým slovem.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Věra Brandýsová | Praha 8
Co tak k výstižnému vyjádření pánů pedagogů dodat?
Snad mou obavu, že se ze všeho stává byznys bez ohledu na lidi, děti, přírodu, budoucnost všech.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Irena Savičová | Praha 5
díky za tuto petici!
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Kamil Kučera Kučera | Knyk
Plná pravda.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Daria Hudečková | Teplice
Díky, děláte skvělou práci.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Zuzana Kuncová |
Můj 28 měsíční syn miluje děti, v kolektivu je jako ryba ve vodě. Nevidím důvod, proč by se děti nemohly socializovat. U každého dítěte to je individuální, nelze říct, že obecně dvouleté děti do školky nepatří, kdy se to přesně ve třech letech zlomí a do školky patří. Je to nesmysl. Je věc každého rodiče, jak s tímto naloží. Nikdo neřekl, že je školka od dvou let povinná, ale že je tady možnost dát dítě do školky. Kdyby byla jiná možnost, tak ji mámy jistě využijou. Pokud ale stát umožnil matkách být doma jen dva roky a pak se chtějí vrátit do práce, tak je potřeba, aby jim i stát dal možnost dítě umístit do školky, jeslí, děstké skupiny. Bohužel žena s dítětem je jak nějaký kriminálník, kterého pak v zaměstnání nikdo zpátky nechce a čím déle je doma, tím je její návrat do práce méně reálný, ze strany zaměstnavatele. Tak je to od začátku. Pořád se říká, že se rodí málo dětí, ale já se nedivím, tady nejsou uzpůsobeny podmínky pro matky s dětma. Když si pořídí dítě, tak velká většina matek tím přijde o práci a ono být dneska bez práce a bez peněz není sranda, hlavně, když máte děti. A jeden plat v domácnosti mnohdy nestačí. Tak proč se trochu nezamyslíte a místo křičení, že dvouleté dítě do školky nepatří, nenavrhnete nějaké jiné řešení, které by ulehčilo situaci matkách v ČR?
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jiří Pešek | Horoměřice
Dnes TV Prima celý den mele o redaktorce, která má rodit a furt zdůrazňuje, jak rychle se vrací na scénu
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Michal Cáb | Blatnice pod Svatým Antonínkem
Žádná hodnota není větší než naše děti.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jana Václavíková | Olomouc
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Alena Al Sharua | Rašovice
Doufejme, že zvítězí zdravý selský rozum.
Přeji hodně zdaru ve Vašem úsilí za zrušení dalšího nesmyslného zákona.
Alena Al Sharua
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Dana Beranová | Brno
Dvouleté děti mají být s maminkou, ne s cizími lidmi. Takhle si nevytvoří to správné citové pouto a jednou se to rodičům vrátí. V dospělosti se k nim zachovají stejně - opustí je a nebudou se k nim chtít vracet.
+1 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jana Hošková | Praha 4
Výborně napsáno !!! Se vším bezvýhradně souhlasím.

Pozn. Mám dvě děti a pět vnoučat a velice si vážím životních zkušeností a názorů p. Matějčka.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Milena Mikešová | Kněžnice
Sestra byla od dvou let v jeslích a trauma si nese celý život. Možná to přispělo k její pozdější psychické labilitě.Nedělejte to dalším dětem!
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Kateřina Cubrová | Třinec
Skvělý článek - mluvíte mi z duše.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Lenka Šilerová | Velký Újezd
díky :-)
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jitka Kateřina Trčková | Praha 3
Vážení zakladatelé,
jsem třetí generace v posloupnosti žen s vysokoškolským diplomem (mám dvě VŠ). Narozena 1945. Myslím, že naše rodina je o generaci napřed se zkušenostmi. Zcela zastávám klasický typ rodiny. Víc se mi tu nevejde. Hodně sil!!! JKTr
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Irena Dörrová | Praha 4
Děkuji za obranu dětí i rodičů
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Michal Kadoun | Karlovy Vary
Souhlasím s panem Hermanem a jen bych dodal,že hlavní slovo by měli mít rodiče a kvalifikovaný specialista (např. dětský psycholog nebo speciální pedagog),který rozhodne spolu s rodiči kdy je nejvhodnější doba na to poslat dítě do školky. Ne ředitelka.
+1 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Radek Půda | Opava
patřičná výchova je základ pro každého, na celý žívot...
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Věra Kuncová | Jaroměř
... paní ministryně udělala další ze svých chyb a to jen proto, že sama ve své rodině takový způsob uplatnila, navíc roli milující maminky předala tatínkovi, což je chyba zásadní, rodičovství má svá pravidla a to je základ...
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Prof. Pavel Říčan | Pelhřimov
Jde o politiku: Stejně jako komunisté, teď podnikatelé potřebují ženy v práci.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Pavlína Sedláková | Rajhrad
100% souhlasím s obsahem petice. Mé zkušenosti z práce v jeslích při pobytu dětí v zařízení 5 dnů v týdnu na 8h nejsou nijak pozitivní. Práci jsem nakonec opustila...
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Michaela Hradilová | Prušánky
Kéž by vaše moudrá slova padla na úrodnou půdu v politických kruzích.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Eva Novotná | Žďár nad Sázavou
Jelikož pracuji v MŠ a mohu potvrdit každé slovo v petici, posílám podpis! Ještě jsem se nesetkala s dvouletým dítětem, které by bylo na vstup do MŠ připraveno.(Každý rok se setkávám s tím, že i tříleté děti mají se vstupem do MŠ velký problém!)
+1 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jan Slavík | Příbram
Souhlasím s argumentací výzvy. "Dvouleté děti do MŠ" je rozhodnutí jen politické, nepodložené výchovnými argumenty, a je krátkozraké, protože legalizuje nezájem o životní potřeby malých dětí.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Zuzana Dlesková | Mladá Boleslav
Mnohdy protlačují dítě ve 2 letech do školky, z důvodu nedostatku místa ve školkách, a to i přesto, že jsou na mateřské s dalším dítětem.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Danuše Šrubařová | Čeladná
Pane Hermane, děkuji za petici, plně se k ní připojuji.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Petra Lošáková Lošáková | Zlín
Naprosto s Vámi souhlasím a fandím vám!
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Miriam Judtova | Kounice
100% souhlas,"škoda" že jste jen jeden pan Herman, bylo by potřeba aby takových profesionálů bylo více!
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Anna Teplá | Nabočany
Rodina je základ !! Samozřejmě úplná a fungující! Něha, přísnost a řád - plně souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Jiří Profota | Říčany
Díky za moc inspirativní rozhovor na aktualne.cz
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Karel Světlík | Pohořelice
Jsem přesvědčený, že tohle je jedna z velice užitečných peticí. Ministrině doministrovala, její náměstkině rovněž; ovšem ty velice potřebné "neziskovky" jsou v tomhle resortu opravdu zstraceně silně zakořeněné. I pod tíhle zákonem jsou podepsané.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Josef Pišinger | Trhové Sviny
petice nepodepisuji běžně....je mi 52,dceři 22 a podle mne máte 100% pravdu ! Díky za Vaši snahu něco změnit
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Zdeňka Kuchtová | Brbo
Dobrý den.Děkuji za Váš článek a petici.Naprosto souhlasím.Moje děti šly do školky od tří let-plakaly(starší asi cca 5 dní,mladší asi 1,5 měsíce- musel se o mě víc dělit v kroužcích,které jsem vedla při mateřské).NAPROSTÝ SOUHLAS S VAŠÍM ODBORNÝM NÁZOREM
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Cyril Komárek | Praha
Plně souhlasím a mnohokrát děkuji za tuto iniciativu. Sám pocházím z tradiční rodiny (máma s námi byla domy, "obětovala" kariéru zubařky) a stejný model s manželkou žijeme v naší rodině, máme zatím 3 děti (5, 3 a 1 rok).
S názorem v článku plně souhlasí
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Zdeňka Kalusová | Hodonice
Pracuji v mateřské škole téměř 40 let, vím o čem mluvíte
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Marika Baránková | Hostivice
Paní ministrině (jen) vychází vstříc velké poptávce po odkládání těch nejmenších. Stále více matek (voliček) chce využívat jesle, školky, družiny, mimoškolní kroužky, školy v přírodě, příměstské tábory atd. A jsou to bohužel velmi často ženy ze střední i vyšší společenské třídy. Osobně to nechápu.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Marika Baránková | Hostivice
Školky byly zakládány v 19. století pro děti dělnic. Polovina jich do té doby umírala na ulici vlivem úrazů a nízké hygieny. V 30 tých letech se již ženy věnovaly dětem a domácnosti. Nyní si musíme zvolit, jakým ekonomickým směrem chceme pokračovat.
+0 | -0
doporučit +
04. 08. 2017 | Klára Mikušková | Praha 10
Dvouleté děti opravdu do školky nepatří!
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Václav Vacek Vacek | Jablonné nad Orlicí
Díky za to. Obraťte se na katolické kruhy, tam bude podpora 100 procentní. Mohu pomoci.
+1 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Martin Skala | Loukovec
dobrá práce
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Mária Uhnáková | Praha 3
Je to do nebe volající a důležité. Je potřeba o tom víc mluvit v mediích. Prosím, spojte se všichni odborníci. Děti jsou to nejvíc co tady na světě máme.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jakub Kramoliš | Bílovec
Dobrý den, plně s Vámi souhlasím. Rodina je priorita a správné funkce v ní jsou základ šťastných členů této rodiny. Děkuji za petici.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Marie Medová | Pelhřimov
Konečně rozumný hlas, kterému jde opravdu o dobro dětí. Děkuji Vám za tuto iniciativu!
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jan Skácel | Ostrava
Konečně normální názor.Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jana Navrátilová | Otrokovice
Podepisuji se pod tuto petici, protože si myslím, že do školky rozhodně nepatří dítě, které neumí jít samo na záchod a samo se nenají. Ani s tříletým dítětem se mnohdy učitelka nedomluví, natož s takovým prckem, kterému "rozumí" pouze rodiče.
+1 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jana Popová | Obříství
Souhlasím s vámi! Sama jsem dala syna do školky, když mu byly 2 roky a 2 měsíce. A dodnes, kdy už mu je přes 30 let, toho lituju, byla to největší chyba v mém, a bohužel i v jeho, životě :-(
+1 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Magdalena Brychcínová | Praha 9-Prosek
Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jana Knesplová | Libčeves
Ano, maminky bojovaly za to, aby mohly být do čtyř let věku dítěte s dítětem doma a najednou je chtějí nacpat do školek a odpočinout si od svých dětí.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Eva Vacková | Jablonné nad Orlicí
Naprostý souhlas, díky za petici!
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Jaroslav Lauterbach | Kostice
Jsem otcem 3. dětí a souhlasím s Vámi. Maminka je minimálně do3. let malého caparta nenahraditelná. Je mi upřímně líto maminek které musí dát dítě na hlídaní někam jinam . Jen s maminkou je to výchova. Tu vzácnou vazbu a lásku nikdo nenahradí.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Alena Kubů | Tábor
Děkuji vám za děti a i za sebe jako učitelku
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Věra Šímová | Liberec 8
Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím. Nevím, jestli znáte knihu Koncept kontinua od Jean Liedloffové, ale myslím, že by si ji měli přečíst nejen všichni rodiče, ale i ti, kteří vymýšlejí zákony.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Vladimír Novotný | Řitka
Z vlastní zkušenosti rodiče i prarodiče s Vámi plně souhlasím. Díky za Vaši iniciativu.
+0 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Michal Křístek | Praha
Držím palce. Jsem učitel v mateřince a zcela souhlasím, že děti do tří let mají být doma s rodinou. Dvouleté dítě nemá potřebu sociálního kontaktu s vrstevníky. Má potřebu blízkosti rodičů! Tuto moderní dobu asi nikdy nepochopím.
+1 | -0
doporučit +
03. 08. 2017 | Hana Londová | Velká Bystřice
Děkuji a souhlasím, bojíme se důsledků na 1.stupni ZŠ.
+0 | -0
doporučit +
02. 08. 2017 | Ondřej Kochta | Veselí nad Lužnicí
Do práce chvátají jen matky, které mateřská role nenaplňuje a chtějí si od dětí odpočinout. Myslí víc na sebe než na své děti.
+0 | -0
doporučit +
02. 08. 2017 | Marcela Pražáková | Veselí nad Lužnicí
Můj syn nebyl zralý na školku ani ve 3 letech, potřeboval ještě tak půl roku, aby byl samostatný v jídle, oblékání, sebeobsluze, učitelky na něj neměly dostatek času. Nehledě na to, že po nástupu do školky začal maratón nemocí.
+0 | -0
doporučit +
28. 07. 2017 | Lenka Kostelníková Štenclová | Litovel
+0 | -0
doporučit +
28. 07. 2017 | Kvetoslava Šerejchová | Zubří
zakladatel ať 1 měsíc povinně pracuje tak, jak navrhuje - hold chce to vlastní příklad
(k vlastnímu návrhu)
:)
+0 | -0
doporučit +
28. 07. 2017 | Marcela Kučerová | Mladá Boleslav
Držím pěstě, ať zvítězí zdraví rozum, ať to politici nechají na volbě rodičů
+0 | -0
doporučit +
25. 07. 2017 | Ludmila Antlová | Lustěnice
Do školky patří dvouleté dítě, které nemá plínly, dudlík samo se nají a je na odloučení od marky zralé. Pokud není, bude ho pobyt ve školce frustrovat... copak nemáme ve spolecnosti frustrovaných jedinců dost?
+1 | -0
doporučit +
25. 07. 2017 | Lucie Herz Herz | toužim
No proto ta k...a udělala.. Potřebují děti přeformovat. Aby to nebylo za chvíli jak v Norsku..., že děti budou patřit státu ještě než se narodí. No když jsou lidé hloupí.. samozřejmě jsem to podepsala.
+0 | -0
doporučit +
25. 07. 2017 | Barbora Potůčková | Dalešice
Dobrá věc, toto! Být máma je ta nejlepší kariéra, co jsem si kdy zvolila ;)
+0 | -0
doporučit +
25. 07. 2017 | Žaneta Kanakova | Frydlant nad Ostravicí
K tomu co jste napsal není co dodat. Souhlasím na 100%
+0 | -0
doporučit +
25. 07. 2017 | Eva Hrubá | Týnec nad Sázavou
Díky za Vaši knížku, práci a inspiraci a ráda podepisuji :-)
+0 | -0
doporučit +
24. 07. 2017 | Ludmila Malinová | Praha 3
Sama mohu potvrdit, že vývoj deti od 1-3 let je tak turbulentni, že je nezbytné, aby se Dítěti někdo plně věnoval a nebylo zavřené ve třídě se 30 dalšími dětmi a jednou dospělou osobou (což je dnes běžná praxe ve školkách!
+1 | -0
doporučit +
21. 07. 2017 | Věra Demelová | Roztoky
Nechápu, proč se v tomto státě nehledí na odborné názory pedagogů a psychologů, že dvouleté dítě potřebuje být se svou maminkou. Samozřejmě potřebuje i kontakt s vrstevníky, ale s maminkou "za zády".
+1 | -0
doporučit +
20. 07. 2017 | Jana Ryšková | Buchlovice
Denně mohu sledovat děti které byly předčasně zaškoleny do MŠ. Můžu říci, že bych neunesla sledovat tyhle chyby s tak fatálními důsledky.
+0 | -0
doporučit +
20. 07. 2017 | Vojtěch Hrabánek Hrabánek | Praha
takové dítě patří k rodičům!tento postup se podepíše na dítěti i rodičích! V.Hrabanek otec dvou dětí,který by dvouleté dítě nedal do skolky i kdyby trakare padali!
+1 | -0
doporučit +
19. 07. 2017 | Jana Zmeškalová | Týnec nad Sázavou
naprosto souhlasím, děkuji za Vaši aktivitu
+0 | -0
doporučit +
17. 07. 2017 | Taňa Ožinská | Prostějov
Je skvělí že odborníci se vyjadřují a ne jen to že s tím také se snaží něco udělat! Ja žijí ve Španělsku a v této zemi mateřská dovolená tebe přesne 16 týdnů poté dítě putuje do jeslí a matka do práce? mají tu obrovský problém s laktacii strevnimi víry a td .A je to obrovská škoda že se s tim ani nesnaží nikdo nic udělat proto vážně si toho co máme v ČR a snažme se to udržet a bránit za každou cenu. Nedovolené politikům aby nám vzali naše vymoženosti
+1 | -0
doporučit +
17. 07. 2017 | Marcela Blahová Blahová | Homole
Jsem matka od dvou dětí a myslím si, že 2 leté dítě do školky rozhodně nepatří.
+0 | -0
doporučit +
17. 07. 2017 | Karolína Kolaříková | Rychnov nad Kněžnou
Jsem ráda, že jsem byla do svých dvou let doma s maminkou, jsem jí nesmirne vděčná, že mi to umožnila. Myslím si, že je to něco přirozeného a obohacuje to nejen dítě, ale i matku. Člověk tak získává důvěru v sebe i v okolní svět.
+0 | -0
doporučit +
16. 07. 2017 | Veronika Mašatová | Smečno
Naprosto souhlasím se vším, co uvádíte ve své petici. Mít děti, abychom je co nejdříve odložili do školky?! Dávat je do školky v době, kdy jsou ještě závislé na mámě! Nesmysl. Od 3 let bohatě stačí.
+0 | -0
doporučit +
14. 07. 2017 | Petra Motlová | Jaroměř
Děti mají být s maminkou, nejlépe do 5ti let věku, je to pro ně nejlepší
+0 | -0
doporučit +
14. 07. 2017 | Věra Sasová | Opava
plně souhlasím
+0 | -0
doporučit +
13. 07. 2017 | Pavlína Juráňová | Mariánské Údolí
Souhlasím s peticí, nyní máme ve třídě 2 dvouleté děti,2 děti vietnamské národnosti-nemluví česky,2 děti s ADHD, počet dětí na třídu 28.
Školní asistentku/ze šablon/,jinak bychom si mohli,o nějaké výchovně vzdělávací činnosti, nechat jenom zdát.
Pavlína
+1 | -0
doporučit +
12. 07. 2017 | Marie Raušerová | Praha 3
Děkuji velmi za angažování a iniciativu v této věci... A děkuji samozřejmě za všechny ty nebohé dvouleté děti, které se nijak samy bránit nemohou!
+0 | -0
doporučit +
12. 07. 2017 | Eva Kuříková | Ostrava
Jako učitelka MŠ od roku 1978, a matka, musím konstatovat, že podle mých poznatků a zkušeností je pro dítě nejlepší rodina a máma. Rodiny nefunkční, by měly dostat pomoc od příslušných úřadů. Opravdu spolupracovat v terénu s lidmi
+0 | -0
doporučit +
12. 07. 2017 | Naděžda Trejbalová | Most
Držím palce a věřím,že rozum převálcuje hloupost :-)
+0 | -0
doporučit +
11. 07. 2017 | Eva Dostálová | Dvůr Králové n.Labem
Paní ministrině udělala spoustu renonců a jak je u nás dobrým zvykem nikdo z kompetentních ani necekl. Je zájem o zničení národa prioritou vlády? Vypadá to tak.
+0 | -0
doporučit +
11. 07. 2017 | Renáta Círalová | Trhové Sviny
Naprosto souhlasím s peticí. Vše bylo řečeno - i v komentářích.Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
11. 07. 2017 | Eva Částková | Opatovice nad Labem
Ne vše, co funguje v jiných zemích, funguje dobře a je to smysluplné. Buďme sví, mysleme vlastní hlavou, ale hlavně srdcem. Podepisuji, za zdraví a štěstí našich dětí. Děti rychle do institucí a oba rodiče celé dny v práci = nebezpečný "trend".
+1 | -0
doporučit +
11. 07. 2017 | Jana Lehká | Špindlerův Mlýn
Po téměř čtyřicetileté praxi s předškolními dětmi mohu zodpovědně prohlásit, že dvouletému dítěti učitelka MŠ nemůže nahradit péči maminky. Ať by učitelka sebevíc chtěla, v kolektivu dětí na tolik potřebnou individuální péči není prostor.
+1 | -0
doporučit +
11. 07. 2017 | Eva Heřmanová | Nové Hrady
Souhlasím a podporuji, dvouleté dítě má mít na dosah maminku, ne vzdělávací instituci.
+0 | -0
doporučit +
10. 07. 2017 | Jana Konečná | Strančice
Děkuji za tuto petici, myslím, že je toto téma velmi důležité. Sama mám dvě holky ve věku 4 a 2,5 roku a z čerstvé zkušenosti vím, že mladší velmi těžce nese delší odloučení a dokonce onemocněla.
+0 | -0
doporučit +
10. 07. 2017 | Jana Vaňková | Ostrava - Zábřeh
Naprosto s vámi souhlasím!! Dvouleté děti do MŠ nepatří a v počtu 28 dětí na třídu na dvě učitelky už vůbec ne!! Držím palce, ať se boj za správnou věc podaří!
+1 | -0
doporučit +
10. 07. 2017 | Soňa Fořtíková | Česká Lípa
Mám zkušenost s prací s dvouketými dětmi, momentálně se tomuto tématu věnuji i ve své bakalářské práci. Děti jsou opravdu malé a místo abych je nějakým způsobem vzdělávala(což je někdy těžké), jsem spíše jejich "náhradní maminkou".:(
+0 | -0
doporučit +
10. 07. 2017 | Jana Dostálková Baciak | Olomouc
Konečně se někdo ozval, jsem za to ráda a velmi to podporuji a souhlasím dvouleté děti do školky nepatří.Podporujte a motivujte matky.Držím palce.Jana DB
+0 | -0
doporučit +
09. 07. 2017 | Šárka Surmová | Zdětín
Jesle se rušily a toto je podstatně horší varianta.
+1 | -0
doporučit +
09. 07. 2017 | Jiřina Hášová | Bechyně
Plně podporuji petici, neboť dvouleté děti mají své specifické požadavky na péči a při současných počtech dětí v MŠ je nelze respektovat.V tomto věku patří dítě k matce.
+1 | -0
doporučit +
08. 07. 2017 | Libuse Jelínková | Praha
souhlasím s peticí
dvouleté děti do školky nepatří!!!
+0 | -0
doporučit +
08. 07. 2017 | Jana Dušková | Pelhřimov
Tato petice patří k nejdůležitějším, které jsem zatím podepsala. Naše děti jsou Boží dar. Važme si toho nejcenějšího co jsme zplodili a vychováváme. Učitelka Jana
+0 | -0
doporučit +
08. 07. 2017 | Tamara Hýblová | Olomouc
Naprosto souhlasím. Dvouletým dětem patří náruč maminky a bezpečí rodiny.Ani sebelepší učitelka a chůva nemůže tuto skutečnost nahradit.Děkuji Vám za ty děti i za učitele.
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | Jana Tučková | České Budějovice
Díky
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | šárka červenková | brno
petice je urcena k podpisu pouze pracovnikum materskych skol, nebo i laicke verejnosti?

cervenkova
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | Jana Škvařilová | Brno
Držím Vám palce!
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | Lenka Vítková | Ostrava
Děkuji Vám, za to, že jste a za to, co děláte pro tyhle malé, dvouleté děti.
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | martina buknova | bradlec
Drzim palce.
+0 | -0
doporučit +
07. 07. 2017 | Renata Lojová Mgr. | Bakov nad Jizerou
Dobrý den,
děkuji za Vaší aktivitu a snahu zvrátit opravdový nesmysl, o kterém rozhodli pro mne nekompetentní lidé v oboru školsví, bez vlastních zkušeností a poznání - co to je vlastně proces učení a jak je náročný.
Velké díky, Mgr. Renata Lojová
+1 | -0
doporučit +
06. 07. 2017 | Ilona Rožnovská | Syrovice
Plně souhlasím s touto petici. Dítě má svůj čas, kdy potřebuje navštěvovat mateřskou školu. Dvouleté dítě potřebuje mámu. Některé děti nejsou vyspělé ani ve 3 letech.
+0 | -0
doporučit +
06. 07. 2017 | Karel Dolista | Hostivice
Paní ministrine, tuto petici podporuji celým srdcem, s bdelým vedomí a z rozhodnou silou. Mé studium pedagogiky a poznatky v nem získané mi nedávají jinou moznost, nez s Vasím chybným rozhodnutím zásadne nesouhlasit.
+1 | -0
doporučit +
06. 07. 2017 | Marcela Pekárková | Kyjov
Dítě patří do péče matce,ne MŠ.
+0 | -0
doporučit +
06. 07. 2017 | Marie Opekarová | Zubčice
Naprosto souhlasím jako bývaá učitelka mateřské školy.
Opekarová M.
+0 | -0
doporučit +
06. 07. 2017 | Mgr. Zuzana Janečková | Holice
Jako vysokoškolsky vzdělaná učitelka mateřské školy i jako maminka dvou dětí, též naprosto souhlasím s touto peticí. Ale pokud se přesto nic nezmění, tak alespoň zajistit celodenní působení dvou až tří pedagožek na třídě!!
+1 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Marta Vostalová | Brno
Celý svůj produktivní věk jsem pracovala ve školství. Z toho 27 let v mateřské škole jako učitelka i ředitelka. Zásadně nemohu souhlasit s tím, aby MŠ navštěvovaly děti mladší než tříleté. Dvouleté děti nejsou schopné se začlenit do velkého kolektivu.
+1 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Irena Balážová | Zdiby
Děti potřebují být s matkou a ne s dalšími 25.dětmi v Mš.
+0 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Monika Nisznanská | praha
Děkuji za vaše úsilí. Všemi dvaceti potvrzuji to samé. Jsem terapeutka vnitřního dítěte. Dvouleté děti vzhledem k následkům, které to na nich do dalších let a pak i v dospělosti zanechá, do školky opravdu nepatří.
+2 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Petra Klímová | Čerčany
Předškolní děti = MŠ
Batolata = ???
Když ho nechce maminka.. má ji nahradit škola..
Ano, existují dočasné péče, kvalitní péče.. i v útulkách pro zvířata.. RVE VÁM NĚCO SRDCE???
+0 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Jiří Vitek | Zábřeh
Skvěle napsané. Děkuji, že se tímto tématem zabýváte.
+0 | -0
doporučit +
05. 07. 2017 | Květa Michálková | Šilheřovice
Souhlasím s petici.
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Věra Szláviková | Jedovnice
Dvouleté děti potřebují vnímat soudržnost rodiny a lásku!!!
Kolektiv je pro tyto malé děti naprosto nevhodný!!!
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Zuzana Zůbková | Kyjov
Nejlepší učitelka pro dvouleťáka je doma jeho máma.
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Jana Rýznarová | Postřelmov
Dvouleté dítě má být s matkou a ne s cizími lidmi.
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Monika Špoulová | Praha
Školky nejsou nafukovací a vzhledem k počtu dětí někdy není možné v blízkosti získat umístění pro 3 leté děti a berou jen předškoláky. Navíc dvouleté děti potřebují mnohem větší péči, krmení, přebalování atd.
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Hana Bartošová | Deblín
Naprosty souhlas!
A z ministerstva muzou hned od zari nastoupit do MS jako pomocna sila. Jak dlouho tam vydrzi?...
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Monika Hrycková | Třinec
Dobrý den, jsem maminka tří kluků a byla jsem s nimi doma 18 let, nikdy v životě bych to nevyměnila. Žádná učitelka ani teta na hlídání nemůže nikdy nahradit MAMINKU
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Martin Blažek | Choryně
Super petice, jen tak dál!
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Eva Freislerová | Ostrava
Jako máma naprosto souhlasím..
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Milada Fišerová | Pardubice
Dobrý den,
Celá tato diskuze kam patří a nepatří dvouleté dítě je naprosto scestná. Tak nevím, co vlastně chcete: Rodiče závislý na sociálních dávkách, kde vlastně jen přežívají a dítě stejně nijak nerozvíjí, neboť na vodové barvy nemají na to, aby šli s dítětem na bazén už vůbec ne a že by ho vzali do divadla na pohádku taky ne, neboť nemají na cestu vlakem. Jsou rádi, že zaplatí byt a nakoupí základní potraviny.
A rodič, který má možnost pracovat ať pracuje, je to jeho volba a nejsem přesvědčena o tom, že dítěti pokud je s matkou doma do tří let je zaručen jeho správný vývoj, když vidím na sídlišti „matky drbalky“, jak tuto skupinu pojmenoval můj třináctiletý syn nejsme jsem přesvědčena o tom, že těmto dětem by ve školce v malé skupině dětí nebylo lépe.
„Matka drbalka“ – sedící osoba u pískoviště, kdy vůbec nesleduje svoje dítě, hovoří s další matkou, obě kouří jednu cigaretu za druhou. Dítě sebou nemá svačinu ani pití.
A jestli podle vás tohle je ta správná cest,a jak se starat o dvouleté dítě tak smekám.
Každý má mít na výběr. Jsme jediný stát v Evropě, který má tak dlouho rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená je možnost nikoli povinost. Je na každém rodiči, aby se rozhodl. Nikdo nemáte právo odsuzovat ty rodiče, co dítě dají do školky nebo jeslí. Nic nevíte o jejich životních situacích. A celé mi to připadá jako hon na čarodějnice, ten kdo dvouleté dítě někam umístí je špatný rodič. Nemáte, žádné vědecké důkazy o tom, že dítěte umístěného ve dvou letech do školky vyroste špatný člověk.
Spíše byste se měli zaměřit na zkvalitnění, jeslí a školek. A za mne můžu říci, že jsou mezi nimi velké rozdíly.
Dříve když každá rodina měla nejméně 4 děti, tak každá maminka měla doma vlastně takovou malou školku, tak tvrdit, že dítě nepatří do kolektivu je nesmysl. Bylo to tak od pradávna.

+0 | -1
doporučit +
04. 07. 2017 | Xenie Šustalová | Kopřivnice
100 % souhlasím s peticí
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Jaroslava Machulková | Praha
Souhlasím s peticí
+0 | -0
doporučit +
04. 07. 2017 | Jakub Štěrba | Lázně Bělohrad
!!! Doufám že naše snaha bude mít smysl !!!
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Jana Kovařova | Červenka
Zvedám prst, pozor, to bych nenechala jen tak...
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Iva Pastrňáková | Chotíkov
Jako učitelka MŠ (teď momentálně na MD) souhlasím s tím,že 2leté děti do MŠ nepatří
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Jaroslava Štěpánová | Ostrava - Poruba
Sama jsem zažila stav, kdy mou třídu v MŠ navštěvovaly děti 2 - necelé 4 roky. Bez chůvy- a kolegyně onemocněla 14 dnů po začátku školního roku. Trnula jsem hrůzou, ať se nestane nějaký velký úraz. Odešla jsem do důchodu o rok a půl dříve. Hrozné riziko !
+1 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Milada Matlová | Brno
Kdysi jsem odešla od dvouletého dítěte do práce. Zůstalo sice v péči babičky, ale dodnes si to vyčítám. Nemá smysl posílat dvouleté děti do školky. Pokud opravdu jde o zájem dítěte a rodiny (bohužel o tom pochybuji, mělo by větší efekt podpoření rodiny.
+1 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Marie Nešporová | Uherský Brod
Jako bývalá učitelka MŠ se 4O-ti letou praxí plně souhlasím!
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Petra Kleinhamplová | Praha 6
díky!
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Andrea Suchá | Pardubice
Dvouleté dítě patří k matce, to je "instituce", která ho má naučit sebeobsluze, základům slušného chování, poslušnosti. A je také tou jedinou,která mu poskytne pocit bezpečí, domova, lásky, jistoty a která mu zajistí možnost vzniku pevných vazeb.
+1 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Jiří Augustynek | Ostrava
Držte se a snad vam to vyjde
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Věra Fajmanová | Blansko-Kleoačov
Jako bývalá uč.MŠ musím být zásadně proti takovému návrhu.AŤ si to někdo z těch,kteří takovou blbost navrhují,zkusí.Při počtech dětí ve třídě (28) je problém i spojení 3-7 letých dětí.Pokud chceme děti připravit na vstup do ZŠ je třeba věkově děti rozd
+1 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Veronika Musilová | Jílové u Prahy
Nevím, jestli to k něčemu bude, ale rozhodně souhlasím. Je to po všech stránkách nepřijatelné, ať už z pohledu dítěte, tak z pohledu učitelek v MŠ. Proč měnit něco, co od nepaměti normálně bez problémů funguje???
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Vladislav Hančil Hančil | Polička
Asi nikdo nemluvil s učitelkami MŠ.
+2 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Dagmar Švecová | Písek
díky za vaši iniciativu!!!
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Renata Králová | Benešov
To je všechno účel... matka, aby co nejdřív makala a "neválela" se přece doma, co z toho ten stát má že? A děti? Z těch tímhle nadělají citové a nervové mrzáky, ale o to jde - debilům se dobře vládne! Jdi k čertu Valachová!!!
+1 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Iva Mašková | Plzeň
Nesouhlasím s umisťováním dvouletých dětí do MŠ.Dvouleté dítě patří ke své mamince,která si ho určitě pořídila s láskou.Stát má zajistit matce,aby se mohla starat o své dítě do věku tří let.Apeluji i na matky,které jdou od dvouletého dítěte raději do práce a honí se za penězi.Místo toho by svým dětem měly dát co nejvíce lásky a pečovat o ně.
+0 | -0
doporučit +
03. 07. 2017 | Michaela Vávrová | Hlinsko
Mam 2letou dceru a nedokazu si predstavit ze by sla ted do skolky, jak je na me zavisla....
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Daniel Czafík | Benešov
ÚPLNĚ A NAPROSTO SOUHLASÍM!
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Irena Vaňkátová | Nýrsko
Děkuji za petici. Ráda podepíši.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Michaela Měrková | Brno
Diky, podporují tuto petici a sdílím.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Sára Stanczik | Ostravsko
Ano, napr. ve Svedsku sice chodi dvoulete deti do "skolky," ale jedna se o kolektiv trebas 16 deti se 4 pečovatelkami, cili jsou to vlastne jesle. Navíc deti jsou tam jednou-dvakrát tydne, protoze matky a otcove maji bez problemu castecny uvazek. TAKZE NAPROSTO NESROVNATELNE!!!
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Romana Cabalková | Chroustovice
Jako pedagog v MŠ a máma 18 měsíčního syna - Naprosto SOUHLASÍM!
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Miroslava Capáková | Praha3
Nesmysl
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Helena Kovářová | Moravičany
Matky!!!... jste sami proti sobě, tyto chvíle se vám už nikdy nevrátí
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Blanka Kozáková | Hrabyně
Moc děkuji, dvouleté a tříleté dítě v Mateřské škole je opravdu obrovský rozdíl... nemluvě o hračkách, pomůckách, průlezkách a jiném vybavení, které má samozřejmě atest pro děti od tří let.
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Jirina Ratimcova | Praha
Pani Valachova zrejme nikdy nevidela 2lete dite. Normalni matka je s tak malym ditetem doma. Pani Valachova je nekompetentni osoba na postu ministra. Jeji inkluze je toho dukazem.
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Vladimír Šilhán | Praha 5
Absurdních rozhodnutí přibývá a je dobře,že všichni ještě nerezignovali. Tohle se navíc dotýká těch nejmenších a může je to poznamenat na celý život.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Světlana Čelechovská | Otrokovice
...držím palce, ať to vyjde...
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Irena Kellerová | Libějovice
Vážení přátelé. Děkuji,že se stavíte za právo těch, kteří ještě nemají možnost se bránit. Oni, na rozdíl od paní ministryně, nemohou utéct.
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Martina Johanovská Johanovská | Litoměřice
Naprosto souhlasím, se vzkazem pro p. ministryni, ministra.
Tyto malé děti jsou miminka a denní režim jaký je v MŠ, je pro ně abslolutně nezvladatelný. Pláčou, jsou brzo unavená a změny činností, které jsou tam na minuty, nezvládají. Narušují práci ost.
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Renáta Dvořáčková | Štramberk
Takovou neskutečnou chybu bych od ženy nečekala. Neberte tak malým dětem právo být se svou maminkou.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Martin Kádner | Hostivice
Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Renata Lucová | Brno
Pokud chtějí rodiče 2letých dětí do práce a stát to podporuje,je nutné opět otevřít jesle,kde bude 12 dětí na 2 zdravotní sestry a chůvu-jako dříve.Také snížit počet dětí ve třídách MŠ na 21 jako bývalo před lety.A zavést opět plné úvazky všech učitelek!
+3 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Jana Uličná | Rožnov
Už tak 28 dětí na učitelku je nepřijatelné, je to o hlídání a vypisování formulářů, chceme naučit, dětem se s láskou věnovat, učitelky jsou uštvané a do toho dvouleté děti? copak nestačí ten nárůst RSek u mladých lidí? rozum do hrsti!!!!!
+1 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Lenka Polášková | Ostrava
Už někdo paní Valachové nabídl možnost odpracovat si jednu dopolední směnu v mateřské škole, ve třídě 28 dětí, ve věku od 2 do 6 let, včetně tak 2-3 děti s dg.ADHD či PAS? Ne? Doporučovala bych to absolvovat i panu odborníkovi teoretikovi Štěchovi (současný ministr). O aktuální situaci jsem informovala v červnovém jednoho časopisu pro pedagogy s názvem: "Současný systém nepodporuje učitele ani ředitele Mš" a za tím si stojím a držím všem palce!Lenka
+2 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | petra stejskalová | kojetín
Paní ministrině, přestaňte rodinám, které se o deti starají strpčovat život a zvětšovat v nich strach o možnost výchovy vlastích dětí.
+0 | -0
doporučit +
02. 07. 2017 | Marika Potoček Potoček | Běleč
Děkuji že jste
+0 | -0
doporučit +
01. 07. 2017 | Marcela Dostalova | Praha
Mám dvouletaka a vůbec si nedovedu představit jeho pobyt ve školce.
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Ladislava Kašpárková | Liberec
Plne stim souhlasim
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Irena Piálková | Tuchlovice
Zdravím všechny, které rozum ještě neopustil, těm ostatním pokládám otázku: Když v MŠ máme vše dělat pro zájem dítěte, je toto vážně zájem dítěte(být odtrženo) od matky, nebo čí zájem to vlastně je?? Učitelky takovýto zájem rozhodně nemají!!!
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | jaroslava jahelková | ústí nad labem
Děti do 3 let patří do jeslí a né do školky. Ale po revoluci se zrušily jako nepotřebné.
+1 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Dagmar Urbanová | Vochov
V žádném případě nesouhlasím s umisťováním dvouletých dětí do MŠ. Tyto potřebují ještě jinou péči a přístup a díky umístění do MŠ by brzdily rozvoj starších dětí.
+1 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Eva Zahrajová | Ostrava
PRVNĚ SE ZRUŠÍ VŠCHNY JESLE A PŮL ŠKOLEK A NAJEDNOU CPÁT 2 K 3 A 4 BRYDIT JE VE VÝVOJI? TO UŽ UČITELKY NEBUDOU MÍT VŮBEC ČAS. SOUHLASÍM S PETICÍ.
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Zdeněk Rosák | Choceň
Plně souhlasím!
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Eva Čudová | Hlučín
Plně souhlasím!!!!!
+0 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Aneta Balšínková | Brno
To je tak,když ministra školství nedělá pedagog/min.zdr.lékař atd./protože ti ostatní o tom nic neví a proto vznikají inkluze, 2 leté děti do školek a jiné blbiny.Dopadlo to tak že u nás v Brně šlo do důchodu 15 ředitelek školek a divíte se???
+1 | -0
doporučit +
30. 06. 2017 | Jarmila Šírová | Železný Brod
Dvouleté děti patří výhradně do péče matky. Jsem bývalá učitelka MŠ a moje zkušenosti jsou, že někdy ani tříleté děti nejsou dost zralé, aby se účastnily života s pevným režimem.
+0 | -0
doporučit +
29. 06. 2017 | Pavla Mičíková | Bělá pod Bezdězem
škody, které se páchají tímto na dětech, jsou bohužel nenapravitelné
+0 | -0
doporučit +
29. 06. 2017 | Irena Burdová Hrdá | Vodochody
Dvouletému dítěti v běžné třídě nedokážeme dát to, co potřebuje. Unaví se rychleji než starší děti - jak realizovat vycházky a výlety, s dítětem, které ostatním nestačí? Proč je vrhnout do už tak velkých kolektivů kde se cítí úplně ztracené? Ach jo :-(
+1 | -0
doporučit +
29. 06. 2017 | Jana Saneistrová | Svinaře
Dvouleté dítě potřebuje matku, která si ním povídá, hraje si, učí základům hygieny, objevuje svět kolem něj. Matku, která je vždy po ruce, když se chce pochovat, pohladit, poplakat, když se bojí. Potřebuje blízkého člověka. Bližšího než je učitelka.
+1 | -0
doporučit +
29. 06. 2017 | Pavla Justinová | Blovice
Mám 3 děti.10,4, a 1 rok.Dcera ta nejstarši šla do školky až ve 4 letech můj 4 syn půjde teď od září a myslím že ani ten nejmladší syn dřív nepůjde.Na dceři jsem poznala ze by ve 3 letech už Chtěla,ale to ji nevzaly.Muj 4 sy měl narozeniny v únoru až poslední měsíc mluví o tom že chce do školky a zvládne být bez maminky.Rocni syn je teď největší mazel a nechce beze mě být.neumim si představit že by za rok šel do školky.Ani jedno z mích děti nebylo psychicky schopno před 3 rokem být bez mami.Připojuji se k vám a plně souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
29. 06. 2017 | maryl maryl |
Když nepatří do školky , tak ať se vrátí zpět jesle. Čím dřív si dítě zvykne na kolektiv, tím spíš nebude v pozdějším věku bulet.
+0 | -1
doporučit +
29. 06. 2017 | Zuzana Veinlichova | Praha 6
Dvoulete deti maji jiny rezim, stravovaci potreby. Dalsi s veci, ze uz by k nim mel byt zdravotnicky personal.... Je to jen zase rychlo reseni bez hlavy a paty.... Chcete pomoc maminkam? Obnovit jesle (prostory znicene a prodane).
+1 | -0
doporučit +
28. 06. 2017 | Emilie Kolaříková | Studená
Mám letos dvouleťáčky a supluju jim maminku.Ema
+0 | -0
doporučit +
28. 06. 2017 | Martin Šnorbert | Jilemnice
Děti v tomto věku patří rodině a ne nacistickým a komunistickým inovátorům. Děkuji Bohu že paní Valachová již není mibistryní
+0 | -0
doporučit +
28. 06. 2017 | Vladimir Kozina | Veverská Bítýška
dekuji
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Barbora Salačová | Chomutov
Děkuji za aktivitu. Doporučuji ještě argument, že stát investuje 220000Kč formou rodičovského příspěvku, což není běžně v jiných zemích a komu to nestačí, může své dvouleťáčky umisťovat do soukromých zařízení. Nezatěžovat tím státní MŠ.
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Eva Prokopová | Louňovice pood Blaníkem
Po zkušenostech velmi souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Eva Illková | Brno
Plně souhlasím,
kdo chce mít děti, měl by se jim věnovat. Má to velký vliv na vývoj vztahů v rodině původní i nově založené. Děti poznají lásku i nezájem rodičů...
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Bohuslava Wasserbauerová | Věžnice
Dvouleté děti do MŠ nepatří, plně souhlasím po 35 leté praxi
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Hana Kůželová | Štoky
Vřelé díky za tento podnět, také mně se tento problém přímo dotýká. Jako učitelka MŠ mám dlouholeté zkušenosti s tříletými dětmi. Rouhodně to není procházka růžovou zahradou. Vůbec si nedovedu představit ve školce ty dvouleté.
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Helena Oplová | Miroslav
Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Dana Kubařová | Rakovník
Souhlasím se vším, co jste v petici napsali. Jako učitelka s dlouholetou praxí a v spoučasné době jako ředitelka vidím v umísťování dvouletých dětí do školek většinou samá negativa.
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Jakub Jura | Praha 8
Ač zcela souhlasím, že dvouleté děti by neměli být odkládány do kolektivních zařízení. Mám problém s emotivním textem petice (většina diskutujících je věcnější, než autor petice) a odbornou úrovní. Např.by mě zajímalo, čím doloží, že 2leté vnímá sebe a m
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Jakub Jura | Praha
Ač zcela souhlasím, že dvouleté děti by neměli být odkládány do kolektivních zařízení. Mám problém s emotivním textem petice (většina diskutujících je věcnější, než autor petice) a odbornou úrovní. Např.by mě zajímalo, čím autoři doloží, že 2leté dítě vnímá sebe a mámu jako jednu bytost? To je pravděpodobně vzato z Mahlerové, ale ten věk, kdy dítě nerozlišuje mezi matkou a sebou končí diferenciační fází, tedy cca mezi 4. a 10. měsícem). Bohužel to snižuje váhu celému snažení. Jakub Jura
+0 | -0
doporučit +
27. 06. 2017 | Veronika Filipová | Praha
Děkuji za tuto aktivitu. Když nám vládnou diletanti, musí se lidé o to více angažovat.
+0 | -0
doporučit +
26. 06. 2017 | Jana Meserlová | Mokrá-Horákov
Souhlasím nepatří
+0 | -0
doporučit +
26. 06. 2017 | Veronika Minaříková | Dolní Kounice
Naprosto souhlasím
+0 | -0
doporučit +
26. 06. 2017 | Marie Vojtěchová | Veleň
Děkuji za podporu...
+0 | -0
doporučit +
26. 06. 2017 | Hana Urbanová | Jinačovice
Dvouleté děti opravdu do mateřské školy nepatří.
+0 | -0
doporučit +
26. 06. 2017 | Hana Skřépková | Tovačov
leté děti do MŠ nepatří. Ale to musí každý asi vyzkoušet, aby to pochopil.
+0 | -0
doporučit +
25. 06. 2017 | Lenka Macíčková | Šenov u Nového Jičína
Velká, hloupá chyba, nezodpovědné rozhodnutí.
+0 | -0
doporučit +
25. 06. 2017 | Julie Ambrožová | Praha 5
Nejdříve by bylo dobré zaměřit se na to, aby bylo dostatek míst pro 3leté děti. Když u nás na Praze 5 se daří umísťovat až 4leté děti, tak kde vzít kapacity pro 2leté?
+0 | -0
doporučit +
24. 06. 2017 | Markéta Kajuková | Struhařov
Dobrý den,mluvíte mi z duše...jsem ráda,že to někdo sepsal!...Děkuji vám
+0 | -0
doporučit +
24. 06. 2017 | Kamila Kučerová Kučerová | Přestavlky u Čerčan
Jsem máma a mám dvouleté dítě. A vidím, jak moc mámu potřebuje!
+0 | -0
doporučit +
23. 06. 2017 | Lenka Rathausová | Mníšek p. Brdy
Konečně má někdo sílu a odvahu proti tomu bojovat.Rodiče těchto dětí to jednou poznají až je jejich děti odloží do domovů pro seniory a nebudou je chtít vidět.
+0 | -0
doporučit +
23. 06. 2017 | Jaroslava Ševčíková | Příbram
Dvouleté děti do mateřské školy nepatří, dejte je do jeslí.
+0 | -0
doporučit +
22. 06. 2017 | Ladislava Applová | Liberec
Za petici jsem velmi ráda. Jsem vedoucí rodinného centra Knoflík v Liberci a matka 4 dětí. Jsem též proto, aby naše legislativa povzbuzovala matky v důležitosti jejich úkolu a nepodbízela jim vidinu nasycení z kariéry. Díky, že bráníte zdraví rodin!
+0 | -0
doporučit +
22. 06. 2017 | Markéta Šulcová | Praha 2
Dobrý den, věřím, že ještě dojde k přezkoumání této smutné záležitosti a nové výsledky budou pro dopady ve výchově budoucích generacích positivnější.
+0 | -0
doporučit +
22. 06. 2017 | Barbora Opavová | Praha
Dáky za iniciativu a souhlasím!
+0 | -0
doporučit +
21. 06. 2017 | Martina Kašparová | Hradec Králové
Holý nesmysl.Ten, kdo vymýšlí,je často mimo realitu.
+0 | -0
doporučit +
21. 06. 2017 | Ivana Antonyová | Holýšov
Nezbývá, než souhlasit a podpořit. Děkuji I.A.
+0 | -0
doporučit +
21. 06. 2017 | Linda Matásková | Praha
Ten zákon je zcela v pořádku. Dává na výběr a vy nebudete rozhodovat za individuální rozhodnutí matky.

Bylo by dobrý si to uvědomit.
Díky.
+0 | -2
doporučit +
21. 06. 2017 | Diana Schreierová | Praha
Naprosto souhlasím s obsahem tohoto dopisu, možná měl přijít dříve...
Přesto doufám, že zvítězíme nad naprosto hloupým zákonem, který jde proti dětem. A to prý vše pro děti - ha ha, pro rodiče, aby měly kam odložit své milované děti.
+1 | -0
doporučit +
20. 06. 2017 | Markéta Svobodová | Všenory
Ano souhlasím, že dvouleté děti rozhodně do školky nepatří. Šlo by o jejich citovou újmu na celý život! Takto malé děti patří mámě a stát by to měl podporovat! Markéta Svobodová
+0 | -0
doporučit +
20. 06. 2017 | Jan Čáslava | Pečky
Co dodat? Snad jen: "Kraviny do kravína".
+0 | -0
doporučit +
20. 06. 2017 | Mojmír Ševčík | Černá Voda
Naprostý souhlas.
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Renata Ošťádalová | Žerotín
Souhlasím v plném znění
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Elena Knotková | Slavkov u Brna
Děti by si měly užít lásky a výchovy rodičů, nikoliv být v tak raném věku odloženy do školek. Seběvětší péče nás učitelek nemůže nahradit lásku a čas rodičů.
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Hana Kamarádková | Liberec 1
Děkuji za sebe i vnoučata.
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Zdeňka Šimelová | Kunčice pod Ondřejníkem
PANÍ MINISTRYNĚ, DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !...ZAČNĚTE KONEČNĚ TAKY TROCHU MYSLET.
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Eva Doležalová | Praha
Výborně
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | Ladislava Hájková | Hradec nad Svitavou
Po revoluci jsme poukazovali na to, aby nebyly jesle a tohle je ještě horší.
+0 | -0
doporučit +
19. 06. 2017 | jaroslava zvolánková | stráž nad nisou
jako bývalá ředitelka MŠ naprosto souhlasím - dvouleté děti do školky ještě nepatří
+0 | -0
doporučit +
18. 06. 2017 | Petra Nováčková | Bílina
Kdyby se občas, někdo přišel kouknout do školky(z ministerstva). Pochopil by, že to není dobré.
+2 | -0
doporučit +
18. 06. 2017 | Radka Kvízová | Český Brod
Doufám, že zvítězí zájem dětí a ne politická objednávka. Mámy, nevzdávejte se nejkrásnějšího období se svým dítětem, užijte se navzájem, mnohonásobně se vám tato investice vrátí, to tvrdím jako máma čtyř dětí i jako učitelka mateřské školy.
+2 | -0
doporučit +
18. 06. 2017 | Kateřina Helisová | Chrastava
Jako matkatří dětí podporuji možnost být doma s dětmi, jsem proti snahám odkládat děti co nejdříve do školky.
+0 | -0
doporučit +
17. 06. 2017 | Dagmar Janů | Dlouhý Most
Naprosto se s touto peticí ztotožňuji - dvouleté dítě potřebuje náruč své matky - ne hlídací tetu, která má takových capartů na starosti 20 i více a neví, co má dělat dřív: zda vychovávat nebo měnit plínky a konejšit pláč dětí, které volají maminku.
+3 | -0
doporučit +
17. 06. 2017 | Zuzana Školková kopecká | Třeboň
Díky... za slova plné pravd..
+0 | -0
doporučit +
17. 06. 2017 | karolina balcarová | Buštěhrad
díky. mám čtyři prakticky dospělé děti.... absolutně souhlasím
+0 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Alena Kubíková | Litoměřice
Děkujeme !!!!!!!!!!!!!!!!
+0 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Miroslav Halló, Mgr.Bc. | Senomaty
Stát umožnil čerpat rodičům i dvouletou rodičovskou dovolenou, mateřské školy jsou většinou zařízeny pro děti od tří let, jesle byly většinou zrušeny. Školy zase mají zachraňovat něco, co stát nezvládl, tedy naši představitelé s plnými korýtky.
+3 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Marie Faldynová | Vyšší Brod
S malými dětmi v jeslích bylo v minulém režimu tolik problémů, že se od toho upustilo. nechápu, že se k tomu někdo chce vracet!
+1 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | jiřina lafantova | liberec
Děkujeme.
+0 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Naďa Šindelářová | Libčice nad vltavou
Dvouleté děti potřebují individuální přístup, lásku a člověka - mámu, aby si s ní celý den povídaly a hrály. Ve věku dvou let se navíc dítě počůrává, neumí se oblékat a svlékat a často se samo ani nenají. Jak by se o něj mohla individuálně starat učitelka při počtu 25 dětí ve třídě?
+3 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Zdena Olivová | Cerekvice nad Loučnou
Nezbývá jen souhlasit ve prospěch všech!!!!!!
+0 | -0
doporučit +
16. 06. 2017 | Zbyněk Mašek | Ratíškovice
Jako ředitel školy Vám chci poděkovat za tuto iniciativu. Přeji Vám hodně zdaru v tomto snažení. Chyb ve školství se učinilo mnoho, ale tahle je fatální.
+1 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Veronika Prokešová | Praha
Souhlasím s celým zněním petice. Děti, kterým je méně než 3 roky, nejsou zralé na předškolní výchovu.
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Hana Hruškovičová | Náměšť nad Oslavou
Držím pěsti, ať to vyjde!
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Eliška Janečková | Praha
Potřeby dětí musí být prioritní. Jen není uvedeno, že pokud tyto děti rodič musí zařadit do dětského kolektivu, ten musí být přínosný a málopočetný. Děti dvouleté mají jiné možnosti, schopnosti, potřeby oproti dětem starším. A 28 dětí ve třídě, zkuste to.
+3 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Ludmila Juzová | Dolní Újezd
Tento věk má specif.potreby a o vzděl.nemůže být řeč.Pokud plánujete udělat z MŠ hlídací centra pro odložené děti,o které se rodiče nechtějí starat,tak se Vam to tímto krokem podaří.Je to likvidace předšk.vzdělávání!!
+2 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Martina Kolková | Albrechtice
Bravo❤
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Žaneta Svobodová | Velim
Konečně někdo proti tomuto hrůzostrašnému rozhodnutí paní ministryně povstal!!DÍKY
+2 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Tereza Jouzová | Praha
Školky nejsou hlídací zařízení, ale výchovně-vzdělávací. Děti ve dvou letech mají jiné nároky na péči než ve třech nebo v pěti. Školky nejsou jesle.
+1 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Eva Čechová | Příbram V
Jsem ředitelkou MŠ.
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Renáta Doležalová | Praha 10
Jako dětská psychoterapeutka se denně setkávám s případy rané citové deprivace, která děti poškozuje na celý život.
Je žádoucí, aby rodiče alespoň do 3let věku dětí o ně pečovali a neodkládaly je do kolektivních zařízení.
+2 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Lucie Kalafutová |
Úplně nejvíc odsuzuji, pokud dá matka do školky dvouleťáčka a přitom je doma na RD... To bych zakázala. Vývoj dítěte do tří (až i čtyř let podle zralosti, uváděl prof. Matějček) je opravdu stěžejní. Dítě nepotřebuje kolektiv (nejčastější argument matek), ale potřebuje individuální péči maminky. V tomto období se firmuje osobnost a základy interpersonálních vztahů. V budoucnu se vše projeví, ať chceme nebo ne...
+1 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Magdalena Hronová | Jindřichův Hradec
Souhlasím s Vámi, držím palce, aby se podařilo
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Ivana Kultová, PhDr. | Kunratice u Cvikova
Prosím, vážená paní ministryně, přejte dětem společné pohodové dětství s jejich rodiči, které nebudou už nikdy mít možnost si dohnat! Už školka od pěti let je zlá. V dětství se buduje základ osobnosti a tím i budoucnost dalších rodin, národa, lidstva.
+0 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Zdeňka Vidlařová | Fryšták
Dvouleté dítě opravdu do školky nepatří, k těmto účelům by měly sloužit jesličky. 2leté dítě není schopné se zapojovat do výukového programu, kde se děti připravují do školy. 2leté děti v dnešní době ještě nosí plenky, mnohdy i cumel- potřebují chůvu
+1 | -0
doporučit +
15. 06. 2017 | Eva Kaplanová | Slatina nad Zdobnicí
Dobrý den,zcela s Vámi souhlasím,je to napsáno stručně, jasně a výstižně. Co věta,to pravda, až mi šel mráz po zádech. Pracuji v MŠ 6 let a 2leté jsou na tom mnohdy tak, že je rodiče do školky dávají od otevření až do zavření MŠ.Děkuji za Vaši petici.E.K.
+1 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Alena Hrudkova | Boleboř
Souhlasim a pripojuji se k petici.Tak malinke deticky nepatri do materske skoly.jsem ucitelka MS a dobre vim co to obnasi.jeste by mely byt s maminkou.chudaci deti.a mamky budou v klidu u sousedky na kaficku.
+1 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Miloš Špáta | Ústí n. L.
Fandím vám. Miloš Špáta
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Ludmila Ptáčková | Náměšť nad Oslavou
Pracovala jsem 40 let v mateřské škole, 20 jako učitelka, 20 jako ředitelka. S čistým svědomím prohlašuji, že dvouleté děti do klasické mateřské školy nepatří. Potřebují daleko více individuální péče, vycházky klasické pro tříleté dítě nezvládnou, atd.
+1 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Jana Veselá | Praha
Je to pravda. Sama jsem mámou dvou dcer.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Štěpánka Hubáčková | Lukov
Jsem ráda, že jsem se svými 5 dětmi byla asi 15 let na mateřské, užili jsme si to a máme dnes v dospělosti pěkný vztah.Co se osvědčilo - doporučuji neměnit k horšímu.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Marcela Drahorádová | Most
Vážený pane Hermane,souhlasím v plném rozsahu a doufám,že tato petice bude úspěšná.Drahorádová
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Zdenka Langova | Pteni
DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !Proverila jsem si to v nekolikalete praxi v sousednim Nemecku.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Michaela Pecinová | Čáslav
Moc pěkně napsané.
Je to pravda. 2-leté dítě má být u mámy a ne ho zavřít do školky.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Michal Krchňák | Liberec
Neuvěřitelné!
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Veronika Hudecová | Radostice
Souhlasím s touto peticí. Takhle malé děti mají být s matkou.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Jitka Mladenovová | Praha
Děkuji a držím všem mrňousům palce!!!
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Dana Došková | Praha
Dobrý nápad
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | stefanie Szwanczar | Těrlicko
přečtěte si odbornou knihu ,kde vlastně patří 2-leté děti
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Josef Vašina | Třebíč
Odkládat tak brzy naše děti, naši budoucnost, do školky je naprosto hanebné. Abychom se nedivili, až nás potom odloží v lepším případě do starobince!
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Edita Malcová | Jinočany
Naprostý souhlas!
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | František Pala | Brno
Posílat dvouleté děti do mateřské školy je zločinem,
který bude mít dalekosáhlý zhoubný dopad pro celý náš národ.
Ještě je čas tento omyl uznat a opustit!
František Pala
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Jiřina Kvasničková | Vodňany
.Díky, jenom nejsem úplně ztotožněná s výrazem občanská neposlušnost: nestačilo by např.: zachovají se moudře?

J.K
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Ilona Vitulová | Kuřim
tak malé děti v školce strádají a mají být ještě u maminky
pamatuji si ještě na jesle za komunistů, hrůza
nevracejme se do doby totality
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Hana Štěchová | Žďár nad Sázavou
Marku, díky za Vaši práci a způsob, jakým ji podáváte.
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Dana Pimparová | Kájov
Petice naprosto vystihuje mé pocity. Po 30 letech praxe v MŠ se mi chce plakat stejně jako dvouleťáčkům hozeným do kolektivu 28 dětí,bez nutného vybavení prostředí a zázemí.A peníze na vytvoření přijatelných podmínek materiálních a personálních nikde.....
+0 | -0
doporučit +
14. 06. 2017 | Zuzana Pavlíčková | Brno
Ve dvou letech patří dite rozhodne k matce a ne do skolky. Nektere tam nepatri jeste ani ve trech - vzdyt je to tak individualni...
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Martina Jurášková | Havířov
Díky!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Jana Báňová | Klobouky u Brna
Díky za všechny učitelky MŠ
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Hana Babcová | Plazy
Konečně rozumná slova !!!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Martin Liebzeit | Kladno
Vážený příteli. Děkuji Vám za statečnost ozvat se proti takovému nesmyslu. Je srovnatelná se statečností PhDr. Matějčka a dalších, kterým se zadařilo nedopustit kolektivní výchovu dětí v 50. letech minulého století. Bůh Vám žehnej!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Martina Šindýlková | Kuřim
Plně souhlasím.Jsem matkou 5dětí.Do školky jsem je dala až ve čtyřech letech.Dnes už jsou všichni dospělí kromě poslední dcery.I když to bylo finančně náročné,dalo se to zvládnout.
Děkuji za iniciativu a petici.
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Libuše Čiperová | Plzeň
Plně souhlasím a děkuji. Snad se podaří.
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Lenka Pospíchalová | Jihlava
HURÁ!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Marcela Žáková | Pardubice
Dvouleté děti by měly být ještě v podnětném prostředí rodiny. Ani nejlepší školka s nejlepším programem nemůže suplovat rodinu.
+2 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Veronika Preisnerová | Náměšť nad Oslavou
2lete dite do skolky nepatri!At si maminky to dite uzivaji a venuji se mu!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Ivana Sobotková | Žďár nad Sázavou
Jako učitelka MŠ, maminka i babička plně s názorem, že dvouleté děti do školky nepatří, plně souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Kamila Radilová | Čáslav
Ano děti potřebují mámu
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Jana Veselá | Čáslav
Nevím, co vše ještě chtějí uč. v MŠ dalšího naložit...integrace handicapovaných dětí, děti dvouleté a co to bude příště za nesmysl.Rodiče budou v klidu- bez dětí a učitelky, aby si již předem zajistily pobyt v psychiatrické léčebně.
+3 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Lucie Kocourková | Praha 1
Souhlasím,ale jsem celý život na volné noze a nevzdám se své práce ani s dítětem.Je potřeba získat víc podpory pro svobodný a samostatný život, je mnoho profesí, kde se obejdeme bez nutnosti být zaměstnaný od-do a potom řešit, že s dítětem přijde izolace.
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Petr Selinger | Jablonec nad Nisou
Jsem jeden z těch, co zažili nástup do MŠ ve 2 letech za doby komunismu a "lízal" jsem se z toho celé dětství
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Daniela Hejsková | Chotěboř
s peticí souhlasím na 100%...
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Josef Naňák | Ostrava
Děti by měli být co nejdéle s matkou a stát by to měl podpořit, a ne rodičům dítě brát!!!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Maria Šimková | Semily
SOUHLASÍM!
+0 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Michael Chytrý | Praha
neberme dětem něco, co už pak nikdy v životě nemohou dostat
+1 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Věra Veitová | Vsetín
Plně souhlasím s obsahem celé petice a držím nám všem pěsti, aby už konečně zdravý rozum převzal vládu na blbostí, malostí a zavíraly se oči před důsledky toho, co tady už dost dlouhou dobu vůči našim dětem pácháme.
více v komentáři :)
+2 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Jana Vávrová | Most
Jako učitelka ve školce souhlasím a podepisuji
+1 | -0
doporučit +
13. 06. 2017 | Lenka Eichlerová | Mladá Boleslav
Souhlasím s názorem, že dvouleté dítě do MŠ nepatří! A už v žádném případě ne do věkově smíšených tříd 3-6 let, s počtem 25 dětí ve třídě. Ještě bych poukázala, že se v těchto třídách nacházejí i děti, vyžadující zvláštní péči v rámci nastupující incluze.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Jana Poddana | Praha 8
Děkuji!Mám zcela stejný názor a doufám,ze se povede zákon změnit!
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Hana Halvová | Brno
Pane Herman,je to dobře napsané,můj plný souhlas,vystihuje jádro pudla,snad budeme / my pracovníci ve školství / vyslyšeni!!
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Gabriela Kovářová | Hovězí
Děkuji za nutný krok,cítím to úplně stejně. Nesmysly, které se na nás valí zhora je třeba potlačovat zespodu.
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Lenka Milatová | Děčín
Stát by měl rodinám zajistit takové podmínky, aby matky mohly být s takto malými dětmi doma. A pokud stát chce 2 leté děti umístit v MŠ, měl by jim nejprve zajistit podmínky a ne vydat zákony a říct: MŠ starejte se jak umíte.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Lenka Vocílková | Sezimovo Ústí
Dnešní doba přináší tolik negativních vlivů, jak zdravotních, tak společenských.Proč tedy vystavovat tak malé děti emocionálnímu strádání, byť v dobře zařízeném, hygienicky bezvadném zařízení? Děkuji za tuto petici a souhlasím s jejím znění.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Lenka Smrčková | Chrudim
Plně souhlasím, dvouleťáčci potřebují ještě mateřskou náruč. Nechápu, jak to mohlo projít!
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Ludmila Pechancová | Česká Třebová
Pane Herman Bravo, konečně se někdo odvážil ozvat. Osobnost. Nás čučkařek nikdo poslouchat nebude.Ozvala jsem se v lednu na konferenci na ped.fakultě - vedli jsme o tom dialog a pane Koukolíkem. Sál tleskal, ale to je vše.Kéž by se toto povedlo, kazíme g
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Veronika Vápeníková | Roudnice nad Labem
Plně souhlasím. Dvouleté děti do MŠ nepatří, kdo to povolil, degraduje předškolní vzdělávání, ať si zkusí pracovat se 28 dětmi 2 až 7letými a mít na bedrech vzdělávání, bezpečnost a pohodu všech.
+2 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Lucie Ruckova | Vlcnov
Souhlasim!!!
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Milena Vrbová | Šumperk
Naprosto souhlasím - jako matka, babička i dlouholetá učitelka mateřské školy.
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Ivana Mlejnková | Litomyšl
Jsem učitelka v MŠ. Plně souhlasím s tím, že dvouleté děti do školky nepatří. Především máme děti hravou a přirozenou formou něco naučit a ne přebalovat, chovat a krmit.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Michaela Vančová | Hrádek nad Nisou
Díky za petici. Maminka, co ví, že i ve třech letech je na školku brzy.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Alice Pitrová | Hluboká n/Vlt.
V mateřské škole učím 29 let a s přijímáním dvouletých dětí důrazně nesouhlasím. Je to trápení dětí a také učitelek.Plně se ztotožňuji s dopisem pana Hermana
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Jitka Halaškková | Zlín 12.
Mám také malé vnučky a souhlasím s tím, že do tří let děti do školky nepatří. Děti v tomto věku potřebují individuální a láskyplný přístup k jejich vývoji osobností a to jim rozhodně v kolektivu školky nemohou dát.
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Linda Bínová | Hřebeč
Naprostý souhlas,ve dvou letech dítě patří k matce.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Romana Vacková | Litomyšl
Plně souhlasím a tuto petici podporuji.
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Iva Gryc | Třebovice
Jako milujici matka zrovna dvouleteho ditete, si moc vazim Vaseho usili. Dekuji
+1 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Eva Kolářová | Loštice
Dobrý den, můžete mi prosím říct, jak to dělají např. v Belgii, kde mámy musí chodit do práce už když má dítě 6 měsíců? Hlídají babičky nebo jsou ve firemní školce zaměstnavatele. Je to sice kruté, ale nevšimla jsem si, že by to na dětech zanechalo následky.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Jana Hofmanová | Česká Skalice
Je to velký krok zpět. Předpokladem pro vstup tříletého dítětě do MŠ byla samostatnost sebeobslužnost (bygien.návyky,oblékání,kratší potřeba spánku.To učily 2-3leté děti zvládat sestry v jeslích,matku jen suplovaly.Adaptaci mnoho dětí nezládalo.Plakaly
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Viera Palidrabova | Mníšek pod Brdy
Tak jak navrhuje pani Knizkova,je potreba vytvorit detske skupiny a vice podporovat materske centra, kde se maminky s detmi muzu potkavat. Deti i v tomto veku potrebuju kontakt se svymi rovestniky.Deti ve veku 2let jsou pro materske skolky opravdu nezrale
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Milan Tauchman | Liberec
Jsme rádi za tuto petici,je dobrá!!!!
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Marcela Vaníčková | Jablonec nad Nisou
Jsem učitelka v MŠ, sama mám 3 děti a dvouleté děti rozhodně do školky nepatří.Takže s peticí naprosto souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Gabriela Adášková | Benátky nad Jizerou
Sama jsem matka a pěstounka a pracuji s náhradními rodinami a dětmi, které prošly třeba jen pár měsíců ústavním zařízením. Následky citového strádání a odlouče ní od matky v raném dětství skutečně provází dítě celý život. Byl by to krok zpět...
+0 | -0
doporučit +
12. 06. 2017 | Vladimír Kuzma | Praha10
Great job
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Šárka Paverová | Háj ve Slezsku
Jsem učitelka MŠ.Moc Vám děkuji za tuto iniciativu.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Zdeňka Bachtjanová | Praha
Plně souhlasím s obsahem petice. Jako speciální pedagog a matka tří dětí mám vyzkoušené navštěvování dětské skupiny.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Jirina Ratimcova | Praha 3
Do skolky patri pani ministryne, diky svym nekterym hloupym rozhodnutim. Zrejme nema poneti, jak 2lete dite vypada a jake ma potreby.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Vladimír Pešek | Rychnov nad Kněžnou
Jsem rozhodně pro, jsem pěstoun a děti jsme s manželkou přebírali v necelých dvou letech. Ta deprivace je znát ještě teď, kdy jim je téměř 18.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Marie Baťová | Javorník
Jako bývalá učitelka a později ředitelka MŠ se čtyřicetiletou praxí s Vámi plně souhlasím.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Eva Nedbalová Nedbalová | Kroměříž
Naprosto souhlasím, bylo napsáno tolik pedagogických i psychologických knih od velkých kapacit, ale naše paní ministryně a její pomocné soukolí nečetla asi žádnou!
+1 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Marie Brejlová | Olbramovice
Souhlasím s peticí!
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Jana Klacková | Mladá Boleslav
Zase nesmyslné nařízení, každá matka by se měla rozhodnout sama, zda její dítě zvládne školku a hlavně kdy to zvládne.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Radka Tomášková | Slatinice
Souhlas. Je na čase s láskou děti plodit, rodit, vychovávat a stejně tak pečovat o seniory a umírající. Nic není důležitější...❤
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Ivana Šedová | Odolena Voda
Jako matka dvou dětí určitě nesouhlasím s tím, že ve 2letech je dobře dát dítě do školky...jsou ještě malé a nikdo Vám nevrátí ty chvíle s těmi dětmi...oni potřebuji lásku a péči rodičů...pracuji pp nocích doma, abych přes den se mohla věnovat dceři...
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Šárka Kačerová | Bílina
To,co se děje ve školství je katastrofa!!!
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | eva Veselá | Kladno
Souhlasím!
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Helena Klímová | Týn nad Vltavou
Dvouleté děti do MŠ nepatří. Vím, o čem mluvím - 42 let jsem ve školce pracovala a teď hlídám 2,5 letou vnučku.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Božena Reichová | Praha
Do tří let dítě do školky nepatří. Nezavrhuji jesle pro dvouleté, kde by měli adekvátní péči v malém kolektivu a s odborným personálem. Dvouleté dítě má jiné potřeby než tříleté, je to velký rozdíl.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Zuzana Špoulová | Praha
Plně souhlasím
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Dagmar Kyzlinková | Adamov
Děláte dobrou věc.
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Denisa Zejdová | Dolní Řasnice
Souhlasím <3
+0 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Alena Šináklová | České Budějovice
Školky byly původně zřízené jako vzdělávací zařízení. V případě umístění dvouletých dětí se automaticky změní.Důraz bude kladen na péči, ne vzdělávání.
+1 | -0
doporučit +
11. 06. 2017 | Linda Starkova | Praha 5
Dvoulete dite my byt vychovavano a opecovavano rodicem celodenne,ne nekym cizim ve velkem kolektivu,kde bude ztracene a uzije si toho jeste dost v predskolnim a skolnim veku.Preci si neporizujeme deti,abychom je jeste jako male strcili do statniho zarizen
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Pavla Terešková | Český Těšín
Dobrý den všem. Zcela souhlasím s peticí,jen mám dva podněty k zamyšlení. 1) Je současný socialně ekonomický systém dostatečný opravdu pro každou ženu-matku ?? 2) Je menší nebo větší zlo pro dvouleté dítě být s matkou,ktera ho oodmítá a nevěnuje se mu??
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Alena Moravcová | Zbiroh
Učím ve školce od maturity v r.1989 a současné "Šablony",kam patří i vzdělávání dětí 2-letých , se mi hrubě nelíbí. S kolegyněmi se shodujeme, že to, co poslední dobou přichází zezhora, je už vážně vrchol....Nechápeme a máme chuť odejít z mš
+1 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Jitka Krejčí Petrová | Jablonec nad Nisou
naprosto souhlasím. Syn šel do školky na čtyřech letech a dcerka ve třech, protože jsem musela do práce, ale i teď mám snížený úvazek a je to moc fajn
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Dana Vyjídáková | Praha
Skvělá práce, naprostý souhlas....jsem učitelka MŠ....
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Jana Tlamichova | Pruhonice
Plně souhlasím.Myslim,že bychom se měli zamyslet nad otázkou jak je možné, že přes téměř 100% logický odpor odborné veřejnosti je možné tento zákon schválit! Kdo jsou "poradci" paní ministryně? Nechápu!
+1 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Katerina Prejzova | Kralupy nad Vltavou
Rada podporim !
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | milena myšková | Brno
dvouleté děti patří domů k mamince. Péči a lásku maminky nikdo sebedokonalejší nanahradí. Pracuji v MŠ ji 40 let a stále s láskou!
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Katka Thomas | Nový Zéland
Zdravíme maminky a tatínky ze zahraničí, kde se děti přijímají do jesliček a mateřinek mnohem dříve než ve 2 letech věku...a k žádnému porušení osobnosti to nevede. Pokud děti vyrůstají s milujícími rodiči a několik hodin denně stráví ve školce, vůbec jim to neuškodí. Naše 10ti měsíční dcera chodí na 16hod týdně do školky a já se moc ráda aspoň na chvíli dostanu mezi lidi... Chtěla bych jen autorovi petice nabídnout, aby se vyjel podívat za hranice ČR, možná by změnil názor!
+0 | -1
doporučit +
10. 06. 2017 | Gabriela Davídková | Pelhřimov
2-leté děti do školky nepatří!
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Leoš Junek | Praha
Plně souhlasím s textem. Přeji si, aby bylo více takových hlasů.
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Jolana Krásná | Liberec
Asociace Comeniana jednoznačně podporuje tuto petici. Výchova dětí je úkolem rodičů a zejména první roky jsou nesmírně důležité. Dvouleté, ale i tříleté děti celý den bez maminky - to je pro další generace zničující.
+0 | -0
doporučit +
10. 06. 2017 | Zdeněk Volčík | Pardubice
Asi se Valachová pomátla na rozumu.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Boumír Vorochta | Volenice
Děti k maminkám!
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Alena Lomnická |
I po 39 letech praxe v mš si myslím, že dvouleté děti patří k matce nebo do péče dětské zdravotní sestry v jeslích a to jen v nejnutnějším případě.
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Karolína Reitermannova | Praha 8
Jsem budoucí učitelka v Mateřské škole a vím co obnáší mít dvouleté dítě v MŠ. Ten rok je velmi důležitý.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Věra Beránková | Rožmitál na Šumavě
Naprostý souhlas s obsahem petice
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Eva Enklerová | České Budějovice
Plně souhlasím s obsahem této petice
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Zuzana Vartáková | Brno
děkuji...
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Alena Charvátová | Prague
Některé dvouleté děti nosí plenky. Budou paní učitelky tyto děti přebalovat? Mnohé děti se ve dvou letech nedokáží samostatně obléknout. Bude jedna paní učitelka před odchodem ven oblékat dvacet pět dětí a po príchodu z procházky zase svlékat?
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Jitka Strýhalová | Litvínov 8
Díky, že jste tu vážnou chybu "vzali do rukou" a rozhodli se ji zkusit napravit. Díky za vaše skvělé semináře, které mi otevírají "pedagogické" oči. Díky za to, že vám na zdravé a psychicky zdatné nové generaci tak záleží. Moc vám/nám fandím. Jitka S.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Šárka Konečná | Nové Město na Moravě
Děkujeme, že jste to odstartovali!
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Eva Poborská | České Budějovice
Souhlasím s tím, že dvouleté děti nepatří do školky. Děti by měly být co nejdéle u matky.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Milana Šamajová | Ostrava
Konečně se bojuje proti nastaveným podmínkám v MŠ. Mně to nepomůže,odešla jsem psychicky vyčerpaná do důchodu. Mít zapsaných 27-28 dětí(2,5-6),plnit úkoly Rámc.programu,není úkol pro jednoho člověka.Problémů je víc-navyšování počtu dětí zřizovateli
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Kateřina Filipová | Praha
Jako studentka předškolní pedagogiky a tedy možná budoucí paní učitelka v MŠ se rozhodně nemůžu nevyjádřit. Dvouleté děti prostě do školky nepatří.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Marie Kovářová Kovářová | České Budějovice
Je to jen o maličko menší hloupost než inkluze.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Eva Plačková | Valašské Meziříčí
Nic dítěti nemůže vynahradit kontakt s mámou. Kariéra nesmí mít přednost před dětmi. Paní učitelky MŠ by se měly bránit před takovými kroky, můžeme se podívat na odstrašující minulost zde v ČR -české jesle! Děkuji ya petici!
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Petr Michal | Liberec 14
Dítě patří do předně rodiny. Jestli chcete něco vhodného udělat, podporujte rodiny tím, že budou děti jako budoucí rodiče k rodičovství od malinka vychovávání i ve školství. Dvouleté do školky = návrat do komunismu = desocializace = rozvrat společnosti.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Hana Tyrnerová | Odolena Voda
Díky, že to děláte, díky za všechny děti!! Matka dvou synů a snad budoucí učitelka MŠ
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Helena Muladiová | Krmelín
Souhlasím.Při náletech na Londýn, evak.děti bez rodičů na venkov.Po letech zjistili,že děti,které přes všechno nebezpečí zůstali s rodiči byli na tom psych.líp, než ty bez rodič.na venkově
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Dana Novotná | Jindřichův Hradec
děkuji
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Ivona Mašínová | Brno
Ještě bych ráda dodala, že pokud některé maminky opravdu potřebují umístit svoje dítě před dovršením třetího roku, jsem pro znovu otevření státních jeslí. Tam je uzpůsobeno vše včetně personálu a počtu dětí. A ne v přeplněných mateřských školách...
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Věra Železná | České Budějovice
Pracovala jsem s dětmi 41let jako učitelka a 20 let ředitelka MŠ. Děti - batolata potřebují úplně jiné podmínky jak pro vybavení, tak pro velikost skupiny a počtu personálu. MŠ nemůže splnit tyto požadavky. Každé dítěte potřebuje svůj čas.
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Adina Krejčíková | Praha
Podle mého názoru by se mělo zřídit větší počet jeslí. Dvouleté děti nepatří do školky. Paní ministryně by si to měla jít na nějakou dobu vyzkoušet, aby poznala, jakou učitelé mají zátěž v přecpaných třídách.

+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Zuzana Zmudová | Ostrava
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Ludmila Vaňková | Praha
PANÍ MINISTRYNĚ DVOULETÉ DĚTI DO ŠKOLKY NEPATŘÍ !
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Ivana Horáková | Šlapanice
Děti patří do bezprostřední matčiny péče jak jen to je z finančního hlediska pro rodinu možné.Díky za tuto aktivitu.
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Eva Mátlová | Rosice
Na vstup do MŠ není zralá ani většina tříletých dětí, dvouleté- naprosto vyloučeno. Je na čase, aby se učitelky MŠ výrazně ozvaly.
+1 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Tereza Starzyczna | Karciná
Mě každý do uložení malé do školky nutí i přes to, že do práce ještě nejdu. Mám na to dlouho stejný názor a konečně vím, že nejsem sama... Podepisují a dekuji
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Ervín Hromek | Ostrava
Bojujte dál...
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Soňa Žampachová | Sokolnice
Děkuji za to,že se našel někdo rozumný,kdo se k tomuto kroku odhodlal.Stále všichni nadávají, ale je nutné konat a nenechat věci,tak jak jsou, jinak se nic nezmění.Proto vyzývám všechny,kterým není vývoj ve školství
lhostejný,aby se připojily k této peti
+0 | -0
doporučit +
09. 06. 2017 | Stanislava Skoková | Praha
Dvouleté dítě je individualista a "sobec"
(silně egocentrické).Nemá potřebu se s nikým dělit či něco s někým sdílet.Emoce vyznačuje častou vysokou vznětlivostí a silou, jelikož své pocity nedokáže vyjádřit verbálně.1 stálá osoba v MŠ není možná.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Ivana Valtrová | Zvole u Prahy
Základem společnosti je rodina. Dítě do tří let věku (případně i do čtyř let), by mělo být doma v blízkosti svých rodičů, sourozenců, případně prarodičů. Jen tak se mohou vytvářet pozitivní vztahy, které v dnešní společnosti chybí.Děkuji.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Zuzana Pavlíčková | Hlinsko
Souhlasím s peticí.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Alena Filová | Kunovice
Souhlasím s důvody, proč dvouleté děti nepatří do MŠ a přidávám, že navíc dvouleté děti ještě nejsou proočkovámy a tudíž přiraveny k boji s bacily, kterých je ve šolkách obrovské množství! Mysleme na zdraví našich dětí, vznik depresí, schizofrenie, RS...
+1 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Hana Babicová | Stříbro
Dvouletí děti skutečně do školky nepatří! Paní ministryně evidentně nikdy ve školce nebyla, netuší, jak těžkou práci učitelky dělají a ještě jim to komplikuje.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jana Vašátková | Rychvald
Děkuji
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jarmila Svěrkotová | Ostrava
A kde mají ženy,které musí jít do práce,aby se i to dítě mohlo najíst své dítě umístit ,když né do školky?Existují chůvy a těch dvouletých ve školce nebude zase tolik,aby děti nezvládly.
+0 | -1
doporučit +
08. 06. 2017 | Tereza Bujárková | Jilemnice
Jsem studentkou pedagogické školy...vím z praxe,jak je to s dvouletými dětmi těžké, nedá se s nimi pracovat. V této době nejvíce potřebují mateřskou lásku!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Evženie Čermáková | Pardubice
Děkuji za vaši iniciativu. Mám tři děti a plně souhlasím s vaším názorem. Některé děti nejsou zralé na MŠ ani ve 3 letech, přestože se jinak vyvíjejí zcela normálně.
+1 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Miroslava Schreinerová | Manětín
Pokud nechceme společnost plnou dospělých s hraniční poruchou osobnosti, narcisů a lidí s úzkostnou poruchou, tak se budeme muset smířit s tím že žena je ženou, v mateřství je nezastupitelná pro vyrovnaný psychický a citový vývoj dítěte, a muž je muž.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jana Dufková | Strakonic9
Moc díky za tolik potřebnou startovací iniciativu k otevřenému a hromadnému vyjádření nesouhlasu.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Veronika Sádovská | Liberec 19
Souhlasím s tím...studuji tento obor a nedokážu si představit že až dostuduji a nastoupím, budu to mít ještě složitější než to do teď znám
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Kateřina Staškovičová | Brno
Souhlasím, dvouleté děti nepatří do mateřské školy.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Lenka Kunčarová Dítková | Popovice
Maminky mají rodičovskou dovolenou, aby se staraly o děti. Učitelky ve školkách nejsou povinny děti přebalovat. Diskriminujete jejich postavení jako pedagogů a degradujete je na chůvy. A to není přípustné.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Martina Chvílová | Brno
Díky za iniciativu. Děti patří k mámě, ne do instituce.To je cesta špatným směrem.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Bc. Renata Vlčková | Nýrsko
Děkuji za možnost otevřeně protestovat proti zařazování dvouletých dětí do MŠ. SOUHLASÍM S TÍM, ŽE DVOULETÉ DÍTĚ PATŘÍ K MATCE A NE DO KOLEKTIVU 28 DĚTÍ... PLNĚ SE ZTOTOŽŇUJI S VAŠÍM NÁZOREM. Bc.VLČKOVÁ
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Miroslava Jarošová | Dolní Moravice
Děkujeme :-):-):-)!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Michaela Brychtová | Brno
děti ještě nemám ale myslím si že je to blbost dávat tak brzo do školky...
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Hilda Dostrašilová | Liberec
V sedmdesátých, osmdesátých letech bylo běžné dávat děti do jeslí, následně do školky. Teprve u svých vnoučat vidím, jak úžasné je, když s nimi jsou maminky doma.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jaroslav Charbusky | Šenov
V zadnem pripade nesouhlasim a to ani s narizenim vlady o povine predskolni dochazce alespon 1 rok tvzdyt je to blbost kde by bylo diteti lepe nez u rodicu doma a pokud to situace umoznuje je hloupost nutit rodice davat sve ratolesti do skolky
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Eva Pařilová | Letovice
Děkuji za iniciativu!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Pavel Rada | Liberec
Dítě patří k matce. To ví snad každý, tak se netvařme, že to tak není.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Iveta Valchar Hnilova | Martineves
Kdyz si vzpomenu,jak jsem vodila deti do jeslicek a vyrostli z nich poctivi a po vsech strankach kvalitni lide a podivam se na syna,kteremu odesla partnerka a musi sebe a svou malinkou dceru uzivit...dal by za jesle nevim co. V dnesni dobe je moderni vsechno nafukovat a komu to prospeje? Vzdyt tam dvoulete deti nemusite davat. Nuti vas nekdo? A co maji delat ti,co musi?!!!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jarmila Klímová | Brno
Pane doktore, posíláte cenné informace ženě, která je nejen ministryní, ale především matkou. Děkuji a přeju hodně štěstí, JK
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Eliška Dujková | Holešov
NESOUHLASÍM jako matka samozivitelka bez výživného mi nezbyde nic jineho nez jít pracovat. Takže ANO peníze! protože jen kouzelník by se 7 tis uživil sebe, dítě a zajistil bydlení. Takže jestli nebudu moct dát dítě do školky tak nemohu pracovat a tím zajistit 100% zabezpečení dítěte!!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Lucie Němečková | RYCHNOV NAD KNEZNOU
Dobry den, jsem učitelka mateřské skoly na rodičovské dovolené, kde mohu petici podepsat, souhlasim s tim , ze dvouleté deti do MS nepatří. Děkuji
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Hana Spurná | Kunžak
Souhlasím, ale v MŠ už dvouleté máme, protože zákon to rodičům umožňuje, a ředitelka v případě nenaplněné kapacity MŠ nemá žádný důvod takové dítě odmítnout, bohužel
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Zdeněk Chotaš | Ivančice
Díky za tuto aktivitu!
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Hana Smolíková | Holice
S peticí souhlasím. Jesle se po 89. roce s velkou pompou rušily právě z důvodů, které petice uvádí. měly vypracovaný perfektní program a dostatek lidí pro zajištění všech potřeb této věkové kategorie. RVP pro MŠ nic takového nezajistí!!! Tak proč?!!!
+1 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jiřina Šmídová | Bílá Třemešná
Dobrý nápad :) Dítě je malé jenom jednou. Čas rychle utíká a je potřeba mu předat lásku, pohodu a jistotu, aby na těchto hodnotách mohlo stavět po celý život.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Pavla Vlkovská | Olomouc
Plně souhlasím s touto peticí. Každé dítě je jiné a potřebuje jinou péči, ale vidím to na těch prckách, jak jim to ve většině případů nedělá dobře, když jdou od mámy. Proto máme děti, abychom s nimi mohli být co nejdéle, dokud jsou ještě děti.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Blanka Hejčová | Vysočany
Plně s Vámi souhlasím
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Jana Havlíková | Brno
Jsem zásadně proti. Pokud není jiná možnost je toto rozhodnutí na každém rodiči. Ale dělat z toho zákon??? Paní ministryně vzpamatujte se. Stačila už inkuze.
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Marcela Dostrašilová | Ústí nad Orlicí
Fandíme vám moc, jen víc takových zdravých názorů :-)
+0 | -0
doporučit +
08. 06. 2017 | Eva Moocová | Ostrava
Souhlasím syn má v srpnu 3.roky a je celkem po zadu dnešní doba je šilená ...Držím palečky :) a sdílím dááál ...
+0 | -0
doporučit +